Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ιωαννακι 37w3d γεννησε και σημερα θηλαζει μια χαρα, επιασαν το στηθος και τρωνε με μανια οι ψυχουλιτσες! Η παιδιατρος επιμενει και για αποκλειστικο θηλασμο!

Να χαρω εχω πορτοκαλομωρο!!!! ποτε θα επιβεβαιωσουμε το φυλο?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα Μαρακι τοτε,μπρβαο που επιμενει ο παιδ σε θηλασμο συνηθως πασαρουν γαλατα ποσο μαλλον σε διδυμα..Στις 9/4 εχω ξανα ραντεβου και εκει θα δουμε λογικα και το φυλο


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φεφη πάλι πείνες έχεις;

Τι μου κάνεις κάθε φορά με τις κοινοποιήσεις σου!Αχ!!

Και πιάνεις όλη την γκάμα...Και σαλάτα και κυρίως γεύμα και επιδόρπιο...

τί να κάνω; έφαγα 2 φετούλες τοστ με κεφαλοτύρι. σε λιγάκι την μπανάνα κ αργάμιση το παστίτσιο...;)

ανεβηκα με την κορη στις νονες. ηπιαμε καφεδακι, κατεβηκαμε φαγαμς το φρουτο μας και τωρα κανει νανι..

Να απαντησω στην Αφροδιτουλα και θα παω για μαγειρεμα..

Αφροδιτακι οι stirella ειναι πολυ καλη μαρκα και καλη αποδοση, θα παρεις παλι πρεοσσοσυστημα ή απλο σιδερο? Αν επιλεξεις συστημα να προτιμισεις σιγουρα καποιο που δεν χρειαζεται να περιμενεις αν ζεστανει το νερο, δηλαδη να παρεις με δοχειο που βαζεις νερο και ατμοποιει αμεσως, επισης να προεσεξεις να ειναι τουλαχιστον 4.5 bar και πανω η πιεση ατμου.

Δεν ξερω τι μοντελα κυκλοφορουν τωρα, σε 10 μερες θα ξερω που γυριζω..

Πολυ καλα ειναι τα tefal και τα rowenta.

Καλη επιλογη!!!!

κ εγώ τεφάλ έχω, αλλά έδωσα κάτι παραπάνω για κάτι μικροανέσεις που έχει...π.χ. η ασφάλεια του να κλείνει μόνο του, όταν το αφήνω για να κάνω κάτι άλλο-πράγμα πυο μου συνέβη την προηγούμενη εβδομάδα-το ότι έχει σύστημα αντικάλκ για τα άλατα, ...μεγάλο μπόιλερ, ζεσταίνει γρήγορα κ δεν χρειάζεται να το περιμένω...

κλπ! χαίρομαι που πήρα καλό σίδερο κ το επιβεβαιώνει κ η ειδικός μας!

Φεφακι και Αγγελικη να σας πω ενημερωτικα οτι εχει καταγραφει μεχρι και θηλασμος 4δυμων..!!!

καρδιά μου η μάνα του πατέρα μου θήλαζε εκτός από τα δικά της κ πολλά παιδάκια στο χωριό που οι μανάδες τους για διάφορους λόγους δεν μπορούσαν αν τα θηλάσουν. όλα αυτά τα παιδιά αργότερα την φώναζαν μάνα!

τον πατερα μου τον θήλαζε κ μεγάλο...ήταν λέει μεγάλο παιδί κ έπαιζε με τα άλλα αγόρια κ πήγαινε στη μανούλα του κ τον θήλαζε! τώρα βέβαια όταν τα λέμε ντρέπεται, αλλά εγώ το λέω με καμαρι για τη γιαγιά μου!

μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να κάνω κ δίδυμα κ να τα θηλάσω σωστά κ για πολύ!

δεν ακούγεσαι κάπως. λες αυτά που γνωρίζω κ εγώ κ πιστεύω!

και η φιλη μου εχει την μαμα της και τον αντρα της

ααααααχ!!!!

και τα πεθερικα

εδώ κλαίμε, όχι από τα γέλια δυστυχώς!

γενικα επιστρατευση και να φανταστεις οτι ο αντρας της της ειπε πως να αποφασισει να θηλασει εκεινη θα κανει μονο αυτο ΟΛΑ τα αλλα οι αλλοι..

και εχουν και ηδη μια κορη 2 ετων!

και εγω με ενα μωρο (και τι μωρο ετσι?? χχαχαχ) δεν εκανα τιποτα αλλο, θηλαζα-θηλαζα-θηλαζα!!!! και ειμαι πολυ περηφανη και ευτυχισμενη για αυτο και οι γυρω μου επισης, αν δεις το αντρουλη μου με τι καμαρι λεει οτι θηλαζω ακομα...!!

χαίρομαι κ για τη φίλη σου κ για σένα.

για μένα λυπάμαι που ...:( δεν το έζησα όπως κ όσο ήθελα κ ας γνώριζα κ ας ήθελα!

στο επόμενο μακάρι να έρθουν όλα βολικά.

μαρακι μου ευχαριστω. δεν ηξερα οτι ειναι η δουλεια σου σχετικη με αυτο. στιρελα ειχα και κρατησε 3 χρονια περιπου.θα κοιταξω πρωτα εαν γινεται αυτο. αλλιως θα παρω παλι συστημα σιδερωματος. ειναι καλυτερα αυτα με την γκρι ματ πλακα η αυτα με την γυαλιστερη??θα κοιταξω και τεφαλ και ροβεντα. με 100-120 δεν θα βρω κατι καλο??η πρεπει να διαθεσω παραπανω χρηματα??

κάπου στα 200 κ κάτι ευρώ είχαμε δώσει. δεν θυμάμαι καθόλου πόσα δώσαμε. πάντως είχε κ φθηνότερο μοντέλο κ ακριβότερο. πήραμε το μεσαίο.

Αγγελικουλα μου ναι, το καταλαβα τι μου ειπατε και απλα σας απαντησα οτι ειναι δυσκολο αλλα γινεται.. Δεν παρεξηγηθηκα με εσας, προς θεου..

Απλα εχω στεναχωρηθει με την κατασταση της κλινικης και γενικα ηθελα λιγο να τα πω.. Συγνωμη αν ακουστηκα καπως..

Περιστερακι 2/4 γυριζω, και να σου πω οτι θελω πολυ!

και οντως απαραδεκτος ο doc αλλα βρισκει και τα λεει, εμενα που του το ξεκοψα κουβεντα δεν μου ειχε πει..

το τί γίνεται στα νοσοκομεία κ τις κλινικές! κ τί λαλακίες ξεστομίζουν οι παιδίατροι, γυναικολόγοι την ώρα που θηλάζεις...

οι κακιασμένες πεθερές να δεις!

κ οι αγχωμένοι μπαμπάδες επίσης!:mad::(:(

την μεθεπόμενη Δευτέρα δηλαδή ξεκινάς! άντε καλή αρχή!

θηλαζεις ακομη ε???μπραβο σου!!!και εγω αν κανω ποτε(λεμε τωρα εαν..) αλλο παιδι θα το προσπαθησω περισσοτερο...

στο επόμενο θα τα καταφέρω. ξέρω ποιοί μου έκαναν κακό! το πολύ πολύ να πάω με τα παιδιά στη μανούλα μου κ τέλος οι φίφες!:cool:

βαρυ το κεφαλι μου σημερα απο τις σκεψεις...δεν την παλευω λεμε καθολου...περιστερω μην με κυνηγησεις, αλλα λεω να φαω μια τσοκολατα νανεβω λιγο!!!

ω, ναι! βάλσαμο! κ εγώ με τέτοιες αναδρομές θέλω μια που να τελειώσει μεθαύριο!:rolleyes:

Τι χαρά!Μίλησα με την Αγγελική μας!

Σα να γνωριζόμαστε χρόνια ένιωσα!!Και τι ωραία φωνή...

δεν το είπα κ εγώ; πιτσιρίκα!

:lol::lol::lol:

Μου το φυλάει εμένα η μπουμπού...

Θα μάθει να λέει κι άλλα πολλά και θα δώσει ρεσιτάλ τηλεφωνικώς μια μέρα!

Θα τα ακούσω όλα μαζεμενα

Αχ δίπλα μιλάμε για ...τσουρεκια!!!

Οργανωνόμαστε για το Πάσχα

βάλε κ εδώ συνταγή! αν κ κράτησα της εβίρι. αλλά με τις δυο συνταγές που έβαλε πώς να ξέρω πως τις συνθέτει;

Κοριτσια μου καλημερα,χαθηκα λιγο αλλα δεν ημουν και σε πολυ καλο mood θα τον πνιξω καμια ωρα τον Τ:rolleyes:.

τον είδα πιο αναλυτικά σήμερα! κουκλί ο Τ!:) ταιριαστό ζευγάρι! έτσι εξηγείται ότι είσαι κοριτσομάνα! κ το τρίτο άννια μου για κόρη το βλέπω!

Χτες πηγα κατω στην Αθηνα για να κανω επιτελους την εξεταση για την κυστικη ινωση 5ωρες ελειπα αλλα το ευχαριστηθηκα εφαγα τυροπιτα και ηπια ενα καφεδακι μονη μου:D:D:D:DΘα επανελθω το μεσημερακι να σας διαβασω(οσο μπορω) και να σας πω τα νεα μας...Φιλια σε ολες

κ πολύ καλά έκανες!

σημερα κανω μπριζολες με πατατες στο φουρνο και εβρασα και χορτα

η κυστική ίνωση τί είναι; πού κάνεις την εξέταση; πόσο στοιχίζει;

την εβαλα...

περιστερω βεγγου

πού την έβαλες; φ.μπ.;

Ενταξει μωρε δεν κανει τοσο χοντρα πραγματα μην τον μαλωνεις χιχιιχιχι απλα δεν καταλαβαινει οτι οι ορμονες μου εχουν χτυπησει κοκκινο και καμια ωρα θα του χτυπησω το κεφαλι (του)στο τοιχο:lol::lol:Οσο για το καφε δεν εχω παει ποτε μονη μου,τωρα ειχα παρει και ενα περιοδικο ειχα κατσει και στον ηλιο μια χαρα ηταν...Το σαββατο μου εταξε οτι θα βγουμε βολτα τα 2μας αντε να δουμε:rolleyes:

πολύ καλά έκανες!

θα πάτε κ θα περάσετε τέλεια τα 2 σας!

αχ και γω μολις τσακισα ενα ρυζογαλο. εφτιαξα χθες και μεχρι τωρα εφαγα 3.

να δουμε ποτε θα βαζω σε μια σειρα τον εαυτο μου

τρελα το ρυζόγαλο!

Καλά εκανες και συνδύασες δουλίτσες με λίγη χαλάρωση

Το δικαιούσαι με δύο παιδιά και το τρίτο στο...δρόμο να έρχεται!

Οσο για τους άντρες..

Δεν καταλαβαίνουν από τις ορμόνες μας

Ο δικός μου αν σας πω τι μου έλεγε!!!

"Το βρήκατε τωρα να λέτε ότι για τα νεύρα σας φταίνε οι ορμόνες!Οι γυναίκες παλιά δεν είχαν ψυχή που δούλευαν με την κοιλιά στο στόμα και δεν είχαν ηλεκτρικό..."

Και απαρριθμεί όλα τα καλά και τις ευκολίες του σύγχρονου πολιτισμού...

Κι όπως καταλαβαίνετε,αμα ακούς τέτοια και οι ορμόνες είναι στην...τσίτα,μεταλλάσσονται σε κάτι πολύ...επικίνδυνο!:lol::lol::tongue::tongue:

εγώ όσο ήμουν έγκυος είχα την πεθερά που μου έλεγε, όταν ήμασταν μόνες μας-τυχαίο εντελώς-ότι εκμεταλλεύομαι την κατάστασή μου για να κάνω τον φέφο ό,τι θέλω!!!!κ άλλα παρεμφερή!!!πλειστάκις!!!!;)

Καλά τότε, την επόμενη φορά που θα είσαι στις κακές σου πάρε τηλέφωνο να μιλήσουμε για να δω πως θα είσαι!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Αη μαρή, που λέει και η Φέφι!!!!!

πες τα χρυσόστομη!ΆΗ ΜΑΡΗ!!!!!

Ελένη έρχομαι εγώ. έχω συνηθίσει την καρέκλα. έχει γίνει ένα με τον μώλο μου! άσε που έχω πάθει ανοσία κ δεν πονάω!

Άννα κ εσύ τέκνο μου μπριζόλες;

Άννια, πορτοκαλομάνα, ευχαριστώ για τις ευχές κ εσύ με το καλό να γεννήσεις εύκολα ένα γερό όμορφο μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

fefi είναι ωραίος και για αυτό τον καπάρωσα νωρίς νωρίς χχαχαχαχααχα :tongue::tongue::lol::lol: Αν σου πω ότι ακριβώς ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι η κυστική ινωση τι θα μου πεις??:idea::confused::rolleyes: μπορεις να την κανεις σε μικροβιολογικο(οχι σε ολα)και εχει γυρω στα 150? αλλα εγω την έκανα στο λαϊκό δωρεάν..

Βρήκα αυτό για την κυστική ινωση http://www.cfathess.gr/ διάβασε το αν θέλεις..

επίσης μου είπε ο Τ ότι επιτελούς θα πάρουμε πλυντήριο πιάτων πάνε πόσοι μήνες που χάλασε..Έχετε να προτείνετε κάτι???Είδα μερικά αλλά πολύ ακριβά και θέλουμε σε συγκεκριμένες διαστάσεις γμτ!!!Κάτι μέχρι 400? αν βρείτε σφυριξτε μου κλέφτικα δεν παλεύετε το ποτηρομανι με 4ατομα


:-D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επισης θελω να ρωτησω ειχα παρει ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου vogue πριν 4χρονια σχεδον ειναι τελεια και δεν θελω να τα αλλαξω με τιποτα αλλα εχουν γρατσουνιστει οι φακοι,γινετε να τους αλλαξω??και ποσο κοστιζει περιπου?


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια επισης θελω να ρωτησω ειχα παρει ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου vogue πριν 4χρονια σχεδον ειναι τελεια και δεν θελω να τα αλλαξω με τιποτα αλλα εχουν γρατσουνιστει οι φακοι,γινετε να τους αλλαξω??και ποσο κοστιζει περιπου?

Μόνο αν είναι γατόνι ο οπτικός σου και εφόσον υπάρχει η κατάλληλη καμπυλότητα για να μπορεί να παρέμβει!

Ρώτησε τον όμως, δεν έχεις τίποτα να χάσεις!

Όσο για το πλυντήριο πιάτων, μην πάρεις whirpool!! Εγώ είμαι πολύ απογοητευμένη!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω εμένα και δεν μου τα πλένει καλά και μυρίζουν!

Κάτι που δεν το είχα με το morris... Πολύ το μετανιωσα που δεν πήρα μορις πάλι αλλά εβγαινε πολύ πιο ακριβό...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα όμορφα κορίτσια!

Δεν μου έφτανε ο πόνος της μέσης, άρχισε χθες να με πονάει και το δόντι και δεν έκλεισα μάτι!

Εκλεισα ραντεβού με τον οδοντίατρο και σκέφτομαι μήπως θελει καμια να πάει στην θέση μου! Άντε καλέ, μια εξυπηρέτηση θα κάνετε!!:tongue:

Αν είναι να πάω στην κολλήτή μου που είναι οδοντίατρος και έχει το ελαφρύτερο χέρι του κόσμου, πολύ ευχαρίστως!!!!!!

Οπως λεει και η αννα καλε γιναμε πορτοκαλι

ttca301.aspx

να χαρώ εγώ ζουμερό πορτοκαλάκι!!!!

εγώ όσο ήμουν έγκυος είχα την πεθερά που μου έλεγε, όταν ήμασταν μόνες μας-τυχαίο εντελώς-ότι εκμεταλλεύομαι την κατάστασή μου για να κάνω τον φέφο ό,τι θέλω!!!!κ άλλα παρεμφερή!!!πλειστάκις!!!!;)

Σκύλαααααα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...