Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα

Περιστέρω πόσα κιλά θες να χάσεις ακόμα;

Τελικά αυτή η κορτιζόλη θα παχαίνει και μένα.:):):)

Κορίτσια δεν είμαι καλά. Βαριέμαι να κουνηθώ.Θέλω μόνο να κοιμάμαι.

Σήμερα έκανα ρεβύθια. Εγώ δεν τρώω κρέας λόγω Σαρακοστής αλλά και λόγω της γιαγιάς δεν θα κάνω ούτε για τον άντρα μου κρέας μέχρι τα 9μέρα.

Ωρες ώρες νιώθω σαν εξωγίηνη. Οταν κάνω κάτι που έτσι το ξέρω έτσι το έχω μάθει η κουμπάρα μου με κοιτάει σαν να μιλάω αλαμπουρνέζικα. Της λέω αυτό με το κρέας και γουρλώνει τα μάτια της και αρχίζει να επιμένει ότι κάνω λάθος. Λάθος ή σωστό εγώ έτσι θα κάνω. Σας ζάλισα το ξέρω.

Καλώς ήρθατε τα νέα κορίτσια!!!

Σε αυτά τα θέματα δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Είναι αναλόγως πως αισθάνεται ο καθένας!

Εμείς, η καταγωγή μου είναι από την Πελοπόννησο, μετά από κηδεία κάνουμε τραπέζι με κρέας. Έτσι είναι η παράδοσή μας έτσι κάνουμε!

geia σας αγαπες!!

δεν σας εχω διαβασει,(τι πρωτοτυπο!!) αλλα ειμουν εξω, το πρωι στο μαιευτηριο, γεννησε μια φιλη μου διδυμουλες, 2700 και 2650 κουκλες και μαλλιαρες!! Αννακι και Αννια και στα δικα σας!

Να σας ζήσουν τα διδυμάκια Μαράκι μου!

Φεφακι να σας ζησει η ανηψια!!

για σημερα εχω κανει χοιρινο λεμονατο με ρυζακι και να σας πω οτι η μαμα μοου πηρε στην κορη μαγιο!!!

Με γειά το μαγιουδάκι!

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Σήμερα σας διαβάζω μετ΄εμποδίων. Κάθε φορά που διαβάζω λίγο τσουπ κάτι σκάει από δουλειά και διακόπτω! όμως τα κατάφερα, έκανα update!

Σήμερα τρώμε γεμιστά και σχολάω στις 7.:confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τι μέρα κι αυτή... Από το πρωί στις 6.30 να τρέχω σαν το Βέγγο... Είμαι ξέπνοη. Γενικά, δύσκολη εβδομάδα.

Φέφη και Μαράκι, να σας ζήσουν τα μπεμπάκια!!

Αγγελίνα, πολύ ωραία τα αρώματα που λες!

Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο...

Μιλάει κάποια με τη Φούμπι? Το Εβιράκι που είναι?

Έφτιαξα ένα ωραιότατο μπριαμ, μόνο που το έκανα λύσσα!:shock: Διορθώνεται αυτό?:confused:

Πάω για μπάνιο κι ελπίζω να κοιμηθώ με τις κότες.

Φιλιά σε όλες σας.


Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να παει πολυ καλα. βασικο το οτι θα τρωει και ο αντρουλης σου κανονικα και δεν θα εχεις μαγειρεμα καθε μερα. καλη επιτυχια φιλεναδα!!!

ευχαριστώ!!

ματς μουτς

Καλημέρα

Περιστέρω πόσα κιλά θες να χάσεις ακόμα;

Τελικά αυτή η κορτιζόλη θα παχαίνει και μένα.:):):)

Κορίτσια δεν είμαι καλά. Βαριέμαι να κουνηθώ.Θέλω μόνο να κοιμάμαι.

Σήμερα έκανα ρεβύθια. Εγώ δεν τρώω κρέας λόγω Σαρακοστής αλλά και λόγω της γιαγιάς δεν θα κάνω ούτε για τον άντρα μου κρέας μέχρι τα 9μέρα.

Ωρες ώρες νιώθω σαν εξωγίηνη. Οταν κάνω κάτι που έτσι το ξέρω έτσι το έχω μάθει η κουμπάρα μου με κοιτάει σαν να μιλάω αλαμπουρνέζικα. Της λέω αυτό με το κρέας και γουρλώνει τα μάτια της και αρχίζει να επιμένει ότι κάνω λάθος. Λάθος ή σωστό εγώ έτσι θα κάνω. Σας ζάλισα το ξέρω.

Καλώς ήρθατε τα νέα κορίτσια!!!

Κάγκλυ μου κατ΄αρχάς να συλληπηθώ για τη γιαγιά,μου διέφυγε κι ευτυχώς που το είδα σε κάποια παράθεση.Να είσαι καλά με τον αντρούλη σου και τις οικογένειές σας

Οπως είπε κι η Αγγελική και σε εμάς συνηθιζεται το βραστό κρέας σούπα σε τετοιες περιστασεις

Εθιμα είναι αυτά

Στο άλλο θεμα τωρα...

Αμα χάσω ακόμα 8 θα είμαι πανευτυχής

Πολλές νύστες διαβάζω...

Μην εχουμε κατιτις χαρμόσυνο

(πάει...με κόλλησε η Φεφη)

Καμία πρασινάδα δεν σου έχει και τίποτα λαδερό? κακάκια πως θα κάνεις πουλάκι μου?

Ρε μου έχει...Για το κυρίως γεύμα μιλάω

Σάμπως και πριν που είχα τα λαδερά...έκανα;:lol::tongue::confused:

geia σας αγαπες!!

δεν σας εχω διαβασει,(τι πρωτοτυπο!!) αλλα ειμουν εξω, το πρωι στο μαιευτηριο, γεννησε μια φιλη μου διδυμουλες, 2700 και 2650 κουκλες και μαλλιαρες!! Αννακι και Αννια και στα δικα σας!

Φεφακι να σας ζησει η ανηψια!!

για σημερα εχω κανει χοιρινο λεμονατο με ρυζακι και να σας πω οτι η μαμα μοου πηρε στην κορη μαγιο!!!

Να σας ζήσουν τα διδυμάκια!!!

Η νύφη μου με το μαγιό άπαιχτη!!!

Α εγω θα γίνω μοντερνα πεθερα και θελω η νυφη να ...φυσάει,δεν θα θελω να της βάλω...φερετζε!!

το παιδί είναι ζωγραφιά.-

το μαγιό πολύ καλόγουστο!

βάλτης φυλαχτό. της διαβάζω το πάτερ ημών!

Με καλύπτει πλήρως η αδερφη μου Φεφη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες

ειδα φως κ μπηκα,ειπα να παρω καμια ιδεα τι μαγειρευετε σημερα για να κανω αυριο,και τελικα μονο αυτο δεν ειδα.Χαχα αντε πειτε και καμια ιδεα για φαγητο αυριο.Τι μαγειρευουμε;;


ded07debfa.png

το 4 αστερακι μου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Δε μαγείρεψα σήμερα γιατί έμεινε φαγητό από τις προηγούμενες μέρες, που μου φτάνει ακόμη και για αύριο.

Κόντυνα κάποιες κουρτίνες σήμερα και δεν τις έχω τελειώσει ακόμη. Έμπαινα βέβαια να διαβάζω τα νέα σας, αλλά πήρε νύχτα για να απαντήσω.

κ πού να σε πω το άλλο...κάνει μια πορδίτσα. την ρωτάει ο μπαμπάς της τί έκανες; κ εκείνη απαντάει "κουάξ" κ γελούσαν κ τα μάτια της!!:tongue:

Πόσο γέλασα μ' αυτό και μάλιστα δυνατά.

Ο θησαυρος οταν του λεω -Τι εκανες;μου λεει -Πουτς!!!!!!:lol:

χαχαχαχαχαχαχα κι αυτό είναι πολύ αστείο.

Τον ρωταω το απογευμα.

Πως σε λενε αγαπη μου;

-ηηηλ απανταει.(η Αμπαηλ,αναλογα τα κεφια...!!!)

Τον μπαμπα;

Μπαμπα Αη..

Εμενα;

Και μου λεει ολο πονηρια και ναζι...

-Μαμα ΑΑΑΑΑΗΗΗΗΗΗΗ..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

(ενω με φωναζει λολα.....Με δουλευει κανονικα!!!!!)

Και αναρωτιεμαι...τωρα Τον δαγκωνεις η οχι;:lol::lol::lol:

Βρε πατίκωσέ τον κάτω και ρούφα τον στα φιλιά.

Δεν είναι τραγικό να ακολουθήσεις για μία φορά μια παρέα φίλων στο φαγητό και να πάρεις 1 κιλό,τρώγοντας μάλιστα ελάχιστα...

Δεν δικαιολογείται τετοιο αποτέλεσμα.Η τύπισσα παίζει με τον μεταβολισμό μου και τον μπλοκάρει,αλλιώς δεν εξηγείται.

Ζυγισμένο πάντα,με υλικά πολύ χαμηλά σε λιπαρά.Λογικό δεν είναι να πεινάω και να έχω σχιζοφρενιάσει;

Πάντως έχω κουραστεί αφάνταστα,κυρίως ψυχολογικά,μιας και δεν βλέπω αποτέλεσμα,αλλά και επειδή τώρα με τον μικρό που έχει ανταρτέψει μου είναι πολυ δύσκολο να μαγειρεύω κάθε μέρα διαφορετικό φαγητό και να φτιάχνω και του άντρα μου καμια φορα ιδιαιτερο,μιας και αυτός έχει κουραστεί να ακολουθεί το ίδιο μονότονο πρόγραμμα

Και να σας πω και κάτι...Δεν ευχαριστιέμαι πια τίποτα.Το φαγητό το τρώω σαν αρρώστος σε αγωγή.Ε και τετοιο φαγητό,λογικό το βρίσκω...Σε αυτή τη φάση της δίαιτας η ψυχολογία μου είναι πολύ στα κάτω της.Κυρίως με ενοχλεί που δεν ανταμείβεται ο κόπος που και που θα πρεπει να καταπιέζομαι και να στερούμαι πράγματα και να είμαι συνεχώς σε πρόγραμμα.

Περιστεράκι, τα λόγια σου βγάζουν αγανάκτηση. Με το δίκιο σου βέβαια. Κοίτα, δε σε συμβουλεύω να παρατήσεις τη διαιτολόγο, αλλά αν κουραστείς κάποια στιγμή και θελήσεις να τη σταματήσεις, να έχεις στο μυαλό σου τα βασικά βήματα που συνιστούν όλοι οι διατροφολόγοι για να χάσουμε κιλά.

1. Να τρως μικρά και συχνά γεύματα (ανά τρεις ώρες όπως τα μωρά {δεν το λέω για αστείο})

2. Να πίνεις πολύ νερό στη διάρκεια της μέρας.

3. Να γυμνάζεσαι καθημερινά, όχι όμως έντονα. Το περπάτημα που επέλεξες είναι ιδανική γυμναστική για δίαιτα. Εγώ πάλι, σου συνιστώ το σχοινάκι (εννοείται εφόσον δεν έχεις πρόβλημα με τη μέση και τα γόνατα) το οποίο θα το ξεκινήσεις από ένα συγκεκριμένο αριθμό πηδημάτων, όχι πολύ έντονο και προοδευτικά θα αυξάνεις κάθε μέρα από λίγα πηδηματάκια. Εμένα κάποτε με είχε βοηθήσει να χάσω κάποια κιλάκια χωρίς να κάνω δίαιτα. Αλλά μετά μου έκανε κακό στη μέση κι έτσι δεν το ξαναεπιχείρησα.

4. Να τρως ένα φρούτο μισή ώρα πριν το φαγητό και να πίνεις ένα μεγάλο ποτήρι νερό λίγη ώρα μετά, για να αισθανθείς χορτάτη την ώρα που θα κάτσεις στο τραπέζι. Να ξεκινάς με μια μερίδα σαλάτα και να αφήνεις στο τέλος το κυρίως φαγητό, για να μη χωράει πολύ στο στομάχι.

5. Κάθε βδομάδα να μειώνεις την ποσότητα φαγητού που βάζεις στο πιάτο σου. Έτσι κι αλλιώς μόνο σ' αυτό θα στηριχτείς (στη μείωση της ποσότητας) για να ρίξεις τα κιλά και να τα διατηρήσεις που είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι. Γιατί, κακά τα ψέματα, μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος της δίαιτας ξεκινάμε να ξανατρώμε όπως όλη η οικογένεια, αφηνόμαστε και ξαναπαίρνουμε τα κιλά. Αλλά όπως, προανέφερες, ακόμη και μια βραδιά να βγούμε με φίλους είναι εις βάρος μας την άλλη μέρα στη ζυγαριά.

Το ιδανικό θα ήταν παν μέτρον άριστον σε όλες τις τροφές, με πιο αραιή κατανάλωση των λιπαρών τροφών (βούτυρα, κρέμες γάλακτος, μαγιονέζες κλπ).

Τ' ακούς Έβιρι; Τ' ακούω να λες. Πού είναι η φατσούλα που σφυρίζει αδιάφορα; Είδες ότι δεν τα λέω μόνο σε σένα, τα λέω και σε μένα.

Με έχει πιάσει η μέση μου από χθες και πονάω πολύ... Είμαι όλη μέρα με την ζώνη και άρχισα και μυοχαλαρωτικά..

Εύχομαι να δεις πολύ γρήγορα βελτίωση, να προσέχεις Ελένη, περαστικά σου.

Η Λ. μάλλον περνάει μια ελαφρυα γαστρεντερίτιδα και πονάει το στομαχάκι της... Χθες εφαγε καλούτσικα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες!

Περαστικά στη Λουκίτσα.

πως τις κανεις τις σουπιες??οπως τα καλαμαρια??

Ναι, τις έβρασα αρχικά και πέταξα το νερό. Μετά τις τσιγάρισα με λάδι και κρεμμύδι, έσβησα με αρκετό κρασί, πρόσθεσα σάλτσα, αλάτι, πιπέρι, πάπρικα, κανέλα, λίγη ζάχαρη κι άφησα να βράσουν. Μόλις ήταν σχεδόν έτοιμες, έριξα το κριθαράκι και όταν έγινε το έβαλα μόνο για λίγο στο φούρνο που έψηνα νωρίτερα τα λαχανικά να πάρει γεύση φούρνου. Το ίδιο θα είναι αν μετά το πρώτο νερόβρασμα τις βάλεις από την αρχή στο φούρνο και ρίξεις στο τέλος το κριθαράκι.

Για σημερα θα φαμε σουπιες με σπανακι.....επιφυλασσομαι να δωσω στο παιδι σουπια..

Δε χάνει και τίποτα αν δε φάει. Πιο ωφέλιμο του είναι το μοσχαράκι που έχει και σίδηρο.

καλημερα κοριτσια ! καλη βδομαδα σε ολες!

Γεια σου κι εσένα Αστίλ (Λίτσα) και καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ.

κόρες η γυναίκα του ξαδερφούλη μου έκανε κ άλλο κοριτσάκι!!!!2.900 η θησαυρούλα!

Να σας ζήσει το καινούργιο ανηψάκι.

Κορίτσια δεν είμαι καλά. Βαριέμαι να κουνηθώ.Θέλω μόνο να κοιμάμαι.

Ε ε ε ε έρχεται!!!!!!!! Ε ε ε ε ε έρχεται.

Σήμερα έκανα ρεβύθια. Εγώ δεν τρώω κρέας λόγω Σαρακοστής αλλά και λόγω της γιαγιάς δεν θα κάνω ούτε για τον άντρα μου κρέας μέχρι τα 9μέρα.

Πολύ σωστά κάνεις.

Καλημέρα και από μένα...

Γεια σου Αμελί, καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ.

το πρωι στο μαιευτηριο, γεννησε μια φιλη μου διδυμουλες, 2700 και 2650 κουκλες και μαλλιαρες!!

Να της ζήσουν τα μωράκια της.

να σας πω οτι η μαμα μοου πηρε στην κορη μαγιο!!!

Αχ μωλέ καραμελένιο μαγιώ για την καραμελίτσα. Βρε μήπως της πήρε περιτύλιγμα;

Το Εβιράκι που είναι?

Ήρχααααα, (δε θυμάμαι σε ποια ελληνική ταινία το έλεγαν αυτό)

Έφτιαξα ένα ωραιότατο μπριαμ, μόνο που το έκανα λύσσα!:shock: Διορθώνεται αυτό?:confused:

Λένε ότι αν βράσεις μια πατάτα στο φαγητό θα τραβήξει το αλάτι. Το είχα δοκιμάσει κάποτε αλλά δεν είδα σημαντική διαφορά. Προσπάθησέ το κόβοντάς τη σε κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

πειτε και καμια ιδεα για φαγητο αυριο.Τι μαγειρευουμε;;

Γεια σου 4σταρ, καλώς ήρθες στην παρέα. Τι υπάρχει στο σπίτι, και σε τι τριγυρνάει το μυαλό σου; Σε κρεατικό, ψαρικό, ζυμαρικό, λαχανικό, όσπριο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κορίτσια δεν είμαι καλά. Βαριέμαι να κουνηθώ.Θέλω μόνο να κοιμάμαι.μηπως , λεω μηπως πρεπει να ψαχτεις λιγο???

Ωρες ώρες νιώθω σαν εξωγίηνη. Οταν κάνω κάτι που έτσι το ξέρω έτσι το έχω μάθει η κουμπάρα μου με κοιτάει σαν να μιλάω αλαμπουρνέζικα. Της λέω αυτό με το κρέας και γουρλώνει τα μάτια της και αρχίζει να επιμένει ότι κάνω λάθος. Λάθος ή σωστό εγώ έτσι θα κάνω. Σας ζάλισα το ξέρω.

Καλώς ήρθατε τα νέα κορίτσια!!!

και εμεις το εχουμε αυτο στα μερη μου, οχι ομως 9 αλλα 40μερες
geia σας αγαπες!!

δεν σας εχω διαβασει,(τι πρωτοτυπο!!) αλλα ειμουν εξω, το πρωι στο μαιευτηριο, γεννησε μια φιλη μου διδυμουλες, 2700 και 2650 κουκλες και μαλλιαρες!! Αννακι και Αννια και στα δικα σας!

Φεφακι να σας ζησει η ανηψια!!να σας ζησουν τα μωρακια!!!

για σημερα εχω κανει χοιρινο λεμονατο με ρυζακι και να σας πω οτι η μαμα μοου πηρε στην κορη μαγιο!!!

σκετη γοργονα, φτου φτου!!!
Το απογευμα ομως αφου φαει αυγουλακι,θα τον παω να παιξει με τον φιλο του!!!!!(Να πιω κι εγω καφε με την γειτονισσα..)

καλο μεσημερι.

ελπιζω να περασατε καλα!!!
Τι μέρα κι αυτή... Από το πρωί στις 6.30 να τρέχω σαν το Βέγγο... Είμαι ξέπνοη. Γενικά, δύσκολη εβδομάδα.ευχομαι να εισαι καλυτερα σημερα

QUOTE]

καλημερα, καλημερα!!!ηλιο εχουμε και σημερα αλλα εγω ξυπνησα με τις συννεφιες μου:rolleyes::rolleyes:. μου φταιγανε τα ρουχα μου, τα κιλα μου, η δουλεια μου, ολαααα πρωι πρωι. καποια στιγμη λεω στον αντρα μου λιγο πιο δυνατα, πατε μεσα να ετοιμαστω και εγω με την ησυχια μου και ερχεται η κορηγ μου και μου λεει:μη φωναεις μαμα!!!το ποσο ντραπηκα δεν λεγεται!!της λεω δεν φωναζω αγαπη μου, μιλαω απλως δυνατα.:(:(:(

επισης χθες χαλασε το σιδερο μου, μια στιρελα εχω. θα δουμε σημερα αν φτιαχνεται αλλιως παω επιτοπου και αγοραζω αλλο.εχετε να μου προτεινετε καποιο??μακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Τι κάνετε;

Αλλη μια υπέροχη ημέρα σήμερα...Επιτέλους όλα δείχνουν ότι η άνοιξη εγκαταστάθηκε για τα καλά

Σηκώθηκα πρωί πρωί και έκανα αρκετές δουλίτσες

Φτιάχνω ψαρόσουπα του μικρού και για εμάς θα ψήσω μοσχαρίσιες μπριζόλες

Εβίρι μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ωραίες συμβουλές διαιτητικής.Ενήμερη σε όλα!Καλά σε λέμε και σε αναγνωρίζουμε όλες μας προεδρίνα του καφέ μας!!Η αλήθεια είναι ότι αυτά που γράφεις τα τηρώ ήδη από την αρχή της δίαιτας.Κάποια τα γνώριζα και από πριν,μιας και είχα διαβάσει πολλά επί του θέματος αλλά μου τα έχει συστήσει και η διαιτολόγος από την αρχή που την επισκέφτηκα.Καλά το λες,αγανάκτηση νιώθω,αλλά ελπίζω να βελτιωθεί γρήγορα η κατάσταση και να φτιάξει και η ψυχολογία μου.

Για να είναι μόνιμο το αποτέλεσμα θα πρέπει όλα αυτά να τα κάνουμε τρόπο ζωής όσες θέλουμε να χάσουμε κιλάκια,αλλιώς το όποιο καλό αποτέλεσμα,αν δεν τηρούνται σε καθημερινή βάση και στο εξής για πάντα,θα είναι παροδικό.

Τα λέω και τα γράφω για να μπαίνουν και στο δικό μου το μυαλό

Αχ γιατί τα φαγάκια είναι ωραία,οι γευστικοί πειρασμοί πολλοί κι άμα αφεθείς,την...έβαψες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλημέρα

Καλέ δεν είμαι γκαστρούλα. Αχ φέφη, αχ φέφη.Απλά είμαι πολύ κουρασμένη.

Αφροδίτη μην νιώθεις άσχημα που μίλησεις λίγο πιο δυνατά. Ανθρωπος είσαι και συ.Για σίδερο εγω έχω juro pro δεν με τρελαίνει όμως. Και γω θα θελα να το αλλάξω κάποια στιγμή.

Εβιρυ συμφωνώ ότι είσαι φωτεινός παντογνώστης.

Περιστέρω όντως πρέπει να γίνει τρόπος ζωής η διατροφή για να μην παίρνουμε κιλά.

Να ζήσουν και τα νέα μωράκια φέφη και μαρία.

Η μπέμπα μας ΄γίνεται 8 μηνών σε μια εβδομάδα και πριν μια βδομάδα που την πήγαν στη παιδίατρο ήταν 74 πόντους και 8 κιλά.

Σήμερα θα τηγανίσω ψάρια και θα βράσω μπρόκολο.

Εχω να πάω και στην τράπεζα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω γεννητούρια είχαμε στην παρέα !

Φεφη μου,

Να σας ζήσει η ανηψιά !

Ευχαριστώ καρδιά μου! ό,τι επιθυμείς!

Δεν θυμάμαι τί ακριβώς διάβαζα τόοοοση ώρα...

Εμείς σε γενικές γραμμές περάσαμε ένα όμορφο Σ/Κ/ Χθες ιδίως ξεσαλώσαμε στις βόλτες...

Και σήμερα μας πλάκωσε η δουλειά (απότομα).

Φαγάκι έχω από χθες - φασολάδα, μια μερίδα μπιφτέκια με πατάτες αλλά πρέπει κάτι να σκεφτώ για άυριο που έχουμε μάθημα... θα δείξει...

το συκώτι μόνο στα όνειρα μου το έβλεπα... δεν βρήκα καλό πράμα... οπότε απλά έχει μπει στο πρόγραμμα...

Μου λέιψατε βρε ! Κάνουν τα μάτια μου αστράκια από το πολύ γράψιμο !!!! Όχι το "δικό μας"... το "εδώ" του γραφείου...

Φιλιά σε όλες !

μάκια σου. κ εμάς μας έλλειψες!

Γεια σας κορίτσια. :)

Με χαρά μου βλέπω ότι εξακολουθείτε και αναφέρεστε σε ένα από τα αγαπημένα μου θέματα, τα καλλυντικά. :rolleyes: Το είχα δει και τις προάλλες, αλλά δεν είχα χρόνο να γράψω.

Λοιπόν, εγώ έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και δεν εφησυχάζω, συνεχίζω ακάθεκτη.

ο άνθρωπός μου!;)

Έχω μικτή επιδερμίδα με τάση ακμής,

έχουμε διαφορετική επιδερμίδα...οπότε δεν με βοηθάς κ πολύ...σνιφ!

από τους χειρότερους συνδυασμούς που μπορεί να σου τύχουν δλδ, γιατί είναι εντελώς γελοίο να προσπαθείς να καταπολεμήσεις ταυτόχρονα σπυράκια πριν την περίοδο και πρώτες γραμμές. Ωστόσο, θέλω να καταθέσω εδώ κάποια προϊόντα που χρησιμοποιώ εδώ και δεκαετίες, γιατί, για μένα, είναι κορυφαία στο είδος τους και κυμαίνονται σε κάποια λογικά πλαίσια τιμών, γιατί σε μάρκες La Prairie κλπ, δεν έχω πλησιάσει και δεν ξέρω να πω.

ούτε εγώ!

1) Καθαριστικό προσώπου Shiseido από τη σειρά Pureness, τη γαλάζια δλδ - το fluid, όμως, όχι το άλλο με τους κόκκους. Κάνει υπέροχη σαπουνάδα, που καθαρίζει πάρα πολύ καλά, χωρις να αφυδατώνει. Είναι το μόνο προϊόν που χρησιμοποιώ επί 15 συναπτά έτη, κι ό,τι άλλο δείγμα έχω δοκιμάσει, δε συγκρίνεται.

καθαριστικό προσώπου χρησιμοποιώ της eubos. απλό καθαριστικό σε υγρή μορφή, που αφαιρεί κ το μακιγιάζ προσώπου-ματιών. φαρμακείο. αλλά μου είπαν ότι λόγω ροδόχρου νόσου πρέπει να το ψάξω καλύτερα κ το καθαριστικό!επίσης ως τώρα πλενόμουν πάντα με κρύο νερό. δεν είναι σωστό για ροδόχρου νόσο, που δεν ανέχεται ούτε ζέστη ούτε κρύο! ένα πράγμα σαν το χαρακτήρα μου-δύσκολη περίπτωση!

2) Clinique clarifying lotion Νο 2, βοηθάει πολύ στους πόρους, στη γυαλάδα και στην τάση για λιπαρότητα, αλλά περιεχει αλκοόλ, οπότε το βάζω μόνο βράδυ, γιατί αλλιώς η επιδερμίδα μου με τραβάει.

έχω μεικτή επιδερμίδα με τασεις ξηρότητας. ενώ είχα αρχίσει στα 18-19 μου με τη σειρά της κλινίκ σαπούνι, λοσιόν, κρέμα, εγκατέλειψα σαπούνι κ λοσιόν νωρίς επειδή δεν με ωφελούσαν.αλλά τα προϊόντα μακιγιάζ τα έχω λατρέψει!!!!τί χρήματα ξόδευα ρε παιδάκι μου!!!!μια φορά κ έναν καιρό!

3) Estee Lauder Perfectionist, ο απόλυτος ορός αντιγήρανσης. Αφήνει την επιδερμίδα βελούδινη και κάνει δουλειά, αλήθεια. Τσιμπάει λίγο στην τιμή, αλλά τ' αξίζει!

θα κοιτάξω για δειγματάκι! μερσί!

Από κρέμα προσώπου και ματιών, το τελευταίο εξάμηνο έχω κατασταλάξει στη Genifique της Lancome και είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί και ενυδατώνει και αναζωογονεί την επιδερμίδα, χωρίς να τη βαραίνει. Δεν το έχω βρει αυτό σε πολλά προϊόντα. Μάλιστα, τα περισσότερα προληπτικά-αντιγηραντικά, δεν ενυδατώνουν σχεδόν καθόλου.

μερσί!

Γενικά, το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι καλύτερα να δοκιμάζεις διάφορα προϊόντα και να κρατάς ό,τι σου ταιριάζει, παρά να παίρνεις τυφλοσούρτη μια ολόκληρη σειρά, απο καθαριστικό ως σκιά ματιών, από την ίδια εταιρία.

Για τα βαφτικά, I 'll spare you for now, but I 'll be back.

θα περιμένω!

Φέφη, νομίζω πως η Angel είναι λάθος επιλογή, γι' αυτή την εποχή. Και οι άλλες που δοκίμασες, κάπου εκεί κυμαίνονται, εκτός από την Body, που δεν την έχω δοκιμάσει.

εντελώς λάθος κ από άποψη εποχής κ από άποψη επιδερμίδας. κάποια αρώματα τα έχω αγοράσει πριν χρόνια, όπως την έηντζελ. τότε είχαν άλλο αποτέλεσμα στην επιδερμίδα μου. τώρα δεν μου δένει η χημεία! ορμόνες!

προσανατολίζομαι σε μπούλγκαρι, βαλεντίνο,....

Εμένα μου άρεσε πολύ η καλοκαιρινή Daisy του Marc Jackobs.

δεν την έχω δοκιμάσει καθόλου ούτε την έχω μυρίσει!

Και μία κλασσική αιθέρια, λουλουδάτη, απόλυτα θηλυκή, η L' eau d' Eden της Cacharel, η οποία πιστεύω πως είναι η μοναδική κολώνια που δε θα βαρεθώ ποτέ στη ζωή μου, γιατί τις υπόλοιπες τις αλλάζω σαν τα πουκάμισα -

δεν μου αρέσει καθόλου!

αν και φορούσα για πολλά χρόνια την Poeme (με θυμάται όλη η Κομοτηνή με αυτήν, τύπου, πέρασε κάποια και φορούσε τ' άρωμά σου)

καλή, αλλά την έχω ξεπεράσει, όπως κ την μιράκλ! τις περισσότερες της λανκόμ τις έχω λατρέψει! αυτός είναι ο τύπος μου!

κι έπειτα τη Miracle της Lancome. Πιο έντονη η πρώτη, πιο ανάλαφρη η δεύτερη, έχουν βγει και κάποιες παραλλαγές. Αν δεν τις ξέρετε και ψάχνετε για καινούριο άρωμα, αξίζουν οπωσδήποτε μια δοκιμή.

δοκίμασα κ την σένσους, ωραία!

Ασχολούμαι τόσο με το ευχάριστο αυτό θέμα, γιατί δε θέλω να θίξω τα δυσάρεστα. Will do later. Φιλιά σε όλες.

κάτι πήρε το μάτι μου. κουράγιο φιλενάδα! θα σου στείλω π.μ.

Φεφακι γλυκο μου σε αγαπω!!!

κ εγώ κάργα!:)

Φεφη-Μαρακι

να σας ζησουν τα μπεμπουδια....αντε και στα δικα σας...;)

μερσί! κ στα δικά σου καλή μου.

Τελικα εβγαλε ηλιο και εγινε πολυ ωραια μερα.

'Γυρνωντας λοιπον απο το σμ καθησαμε στις κουνιες και μετα ηρθε ο μπαμπουλης μας με το φαγακι του θησαυρουλι,μιας και δεν ειχε

νου για σπιτι.

Ετσι σημερα μεσημεριανο εφαγε στις κουνιες ο θησαυρος,πικ νικ δλδ:lol:

Για να τον παρουμε σπιτι του ειπα οτι μετα θα παμε σε εναν φιλο του,στον 3ο....τι το θελα;

Μολις μπηκαμε δτο ασανσερ και ειδε οτι αντι για το 3 πατησα το 1..(ο οροφος μας.)..αρχισε να κλαιει το ψυχακι μου.....

Μετα ευτυχως ξεχαστηκε,πλυναμε χερια-ποδια-προσωπακι-δοντακια και κοιμηθηκε αμεσως με την οδοντοπαστα αγκαλια...(εχει τα στρουμφακια φωτογραφια....)

Το απογευμα ομως αφου φαει αυγουλακι,θα τον παω να παιξει με τον φιλο του!!!!!(Να πιω κι εγω καφε με την γειτονισσα..)

καλο μεσημερι.

πρέπει να περάσατε όμορφα!

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Σήμερα σας διαβάζω μετ΄εμποδίων. Κάθε φορά που διαβάζω λίγο τσουπ κάτι σκάει από δουλειά και διακόπτω! όμως τα κατάφερα, έκανα update!

Σήμερα τρώμε γεμιστά και σχολάω στις 7.:confused:

ελπίζω σήμερα να μπεις περισσότερο!

Τι μέρα κι αυτή... Από το πρωί στις 6.30 να τρέχω σαν το Βέγγο... Είμαι ξέπνοη. Γενικά, δύσκολη εβδομάδα.

Φέφη και Μαράκι, να σας ζήσουν τα μπεμπάκια!!

ευχαριστώ ζωπ μου. ό,τι επιθυμείς!

Έφτιαξα ένα ωραιότατο μπριαμ, μόνο που το έκανα λύσσα!:shock: Διορθώνεται αυτό?:confused:

Πάω για μπάνιο κι ελπίζω να κοιμηθώ με τις κότες.

Φιλιά σε όλες σας.

νομίζω ότι βάζεις ψωμί, το χοντρό κομμάτι, την άκρη κ το ρουφάει! δεν το έχω δοκιμάσει όμως!

Στο άλλο θεμα τωρα...

Αμα χάσω ακόμα 8 θα είμαι πανευτυχής

Πολλές νύστες διαβάζω...

Μην εχουμε κατιτις χαρμόσυνο

(πάει...με κόλλησε η Φεφη)

είδες; είδες;είναι μεταδοτικό!

Ρε μου έχει...Για το κυρίως γεύμα μιλάω

Σάμπως και πριν που είχα τα λαδερά...έκανα;:lol::tongue::confused:

:lol:

Η νύφη μου με το μαγιό άπαιχτη!!!

Α εγω θα γίνω μοντερνα πεθερα και θελω η νυφη να ...φυσάει,

Με καλύπτει πλήρως η αδερφη μου Φεφη

θα τον τρέχει τον γιόκα σου η μικρή καραμέλα!!!!:cool: το νου σου!!!

καλησπερα σε ολες

ειδα φως κ μπηκα,ειπα να παρω καμια ιδεα τι μαγειρευετε σημερα για να κανω αυριο,και τελικα μονο αυτο δεν ειδα.Χαχα αντε πειτε και καμια ιδεα για φαγητο αυριο.Τι μαγειρευουμε;;

να σου πω τί θα ήθελα; σνίτσελ κοτόπουλου ή χοιρινά με πατάτες τηγανητές!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Δε μαγείρεψα σήμερα γιατί έμεινε φαγητό από τις προηγούμενες μέρες, που μου φτάνει ακόμη και για αύριο.

Κόντυνα κάποιες κουρτίνες σήμερα και δεν τις έχω τελειώσει ακόμη. Έμπαινα βέβαια να διαβάζω τα νέα σας, αλλά πήρε νύχτα για να απαντήσω.

άξια!

μην κουράζεσαι τόσο εβιρούλα μου!

χθες έδωσα στο σπλάχνο κρεμούλα, αν κ μου ζητούσε απογευματιάτικα φακές!:o-το συνηθίζει κάτι απογεύματα!-μετά έκανα ποπ κορν, μετά πατάτες φούρνου σαν πατατάκια!

κ μετά έπιασα το τηλέφωνο κ δεν το άφηνα! μίλησα με μανούλα, με αδερφούλα, με φέφο, με ...δεν θυμάμαι! πάντως το τηλέφωνο είχε πάρει φωτιά! είμαι εγώ γαλιάντρα;

τελικά δεν είχα αρκετά ρούχα για πλυντήριο. σκόνες βαριόμουν να πάρω κ το παιδί μου ήθελε να κάνουμε κουπί!=να καθίσουμε κάτω στο χαλί, να κάνουμε πως είμαστε στη βαρκούλα κ τραβάμε κουπί, πως χαιρετάμε τη φάλαινα με το φαλαινάκι της, πως προσέχουμε τον κακαρία=καρχαρία, πως βοηθάμε τον σάμμυ το χελωνάκι με τη γυναίκα του την σέλη, πως μας κουνάει ο αέρας τη βαρκούλα κ γέρνουμε, καθώς μας χτυπούν τα κύματα....

κ ένα έχω να πω! αν αυτό το παιδί δεν γράφει τις πιο απίθανες εκθέσεις, εμένα να με σέσετε!!!!!

τελικά περιπλανηθήκαμε στο χαλί αρκετά!!!!

έφαγε κ λίγο από κοτόπουλο με πένες! κυρίως όμως έφαγε ποπ κορν!!! με το οποίο την καταβρήκε, αφού το μαγείρευε κιόλας στο μπολάκι της με το κουτάλι!!!! έχετε φάει ποπ κορν μαγειρεμένο με κουτάλι; χάνετε!:rolleyes:

για σήμερα νομίζω πως δεν έχω μαγείρεμα. αλλιώς θα προτιμήσω να κάνω κάτι γρήγορο!

μάκια μούκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα ανοιξιάτικα και τα προσεχώς ανοιξιάτικα κορίτσια.

Σήμερα θα κάνω κάποιο φαγητό για την κόρη μου (θα δω σε λίγο) για να τελειώσουμε τα αποφάγια εγώ κι ο άντρας μου.

Αφροδίτη, σε όλες μας έχει τύχει αυτό, μέχρι το βράδυ θα σου έχει περάσει. Άνθρωπος είσαι κι εσύ και πού και πού ξεσπάς.

Περιστεράκι, κάνε λίγη υπομονή και θα δικαιωθείς. Ήδη βλέπω ότι σήμερα αισθάνεσαι καλύτερα και κοιτάς τα πράγματα με άλλο μάτι. Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη Ανοιξη!! ηρθε επιτελους!!!

τι κανετε? εμεις μια χαρα, χτες το πλασμα μου το μεγαλο, κοιμηθηκε στις 9:30 ηταν πολυ πτωμα απο την δουλεια και μετα απο καμια ωρα ακολουθησε και το μικρο πλασματακι το οποιο ξυπνησε μονο μια φορα στις 4 και μετα τωρα στις 9! χορτασαμε υπνο οικογενειακως!!!!

Ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας για την φιλη μου και για το μαιμουδακι μου που ειναι μια τρελα με το μαγιο!! εχω λιωσει λεμε!!!!!

Κοριτσια να σας πω ενα κουφο νεο??

Χτες το μεσημερι πηγε ο γυναικολογος της φιλης μου (ειναι και δικος μου..) να δει την κοπελα, και την ρωταει

-θα θηλασεις?

-ναι, σκεφτομαι να ξεκινησω και βλεπουμε..

και τι κανει ρε κοριτσια?

Της πιανει το μετωπο και της λεει ειρωνικα

-Μπα δεν εισαι καλα, μαλλον εχεις πυρετο που θες να θηλασεις διδυμα!!!:shock::shock::shock::shock:

Καλα μου τι ειπε ο αντρας μου που πηγε να τους δει το απογευμα και τρελαθηκα..

Μα λεχωνα 5 ωρων να την αποτρεπει απο το πιο φυσιολογικο πραγμα στο κοσμο??

καλα θα το πω σε ολους τους γνωστους μου, ειναι πολυ καλος και παιγνωστος γιατρος εδω αλλα με το θηλασμο δεν το εχει..

Εμενα οταν με ρωτησε, εγω ειχα ηδη βαλει την Εφη στο στηθος και του απαντησα -θηλαζω ηδη γιατρε..

Τελος παντων, ελπιζω να μην επηρρεαστει η φιλη μου και να παει καλα...

Περιστερακι μου νομιζω πως σου εδωσε τις ιδανικες συμβουλες και καλο θα ηταν να κανεις μια κουβεντα με την γιατρο σου...

Κακγλυ λες????? μακαρι βρε αγαπη!! να χιαρεσαι την ανηψια, εινια μια κουκλα!!

Για σημερα θα ξεπαγωσω κιμα και μαλλον θα κανω λαζανια..

Φιλια πολλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα!!!ηλιο εχουμε και σημερα αλλα εγω ξυπνησα με τις συννεφιες μου:rolleyes::rolleyes:. μου φταιγανε τα ρουχα μου, τα κιλα μου, η δουλεια μου, ολαααα πρωι πρωι. καποια στιγμη λεω στον αντρα μου λιγο πιο δυνατα, πατε μεσα να ετοιμαστω και εγω με την ησυχια μου και ερχεται η κορηγ μου και μου λεει:μη φωναεις μαμα!!!το ποσο ντραπηκα δεν λεγεται!!της λεω δεν φωναζω αγαπη μου, μιλαω απλως δυνατα.:(:(:(

επισης χθες χαλασε το σιδερο μου, μια στιρελα εχω. θα δουμε σημερα αν φτιαχνεται αλλιως παω επιτοπου και αγοραζω αλλο.εχετε να μου προτεινετε καποιο??μακια

σίδερο έχω της τεφάλ. ευχαριστημένη είμαι, αλλά η πλέον αρμόδια για ηλεκτρικά είδη είναι η καραμελομάνα!

όσο για τις φωνές...κ εγώ σήμερα το πρωί ήμουν στο άλλο άκρο! δεν μιλούσα. όπερ=κατι δεν πάει καλά!

τί με ρωτουσε ο φέφος, τί με κανάκευε! τί αγκαλιές...

έχω πολλά θέλω που τριγυρίζουν στην κεφάλα μου κ αν τα ξεστομίσω νομίζω πως θα μας πάρει κ θα μας σηκώσει!

άρα, αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι ναι μεν άνθρωπος είσαι κ ξέφυγες, αλλά το κατάλαβες κ αυτό μετράει!

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Τι κάνετε;

Αλλη μια υπέροχη ημέρα σήμερα...Επιτέλους όλα δείχνουν ότι η άνοιξη εγκαταστάθηκε για τα καλά

Σηκώθηκα πρωί πρωί και έκανα αρκετές δουλίτσες

Φτιάχνω ψαρόσουπα του μικρού και για εμάς θα ψήσω μοσχαρίσιες μπριζόλες

ελπίζω να βελτιωθεί γρήγορα η κατάσταση και να φτιάξει και η ψυχολογία μου.

Για να είναι μόνιμο το αποτέλεσμα θα πρέπει όλα αυτά να τα κάνουμε τρόπο ζωής όσες θέλουμε να χάσουμε κιλάκια,αλλιώς το όποιο καλό αποτέλεσμα,αν δεν τηρούνται σε καθημερινή βάση και στο εξής για πάντα,θα είναι παροδικό.

Τα λέω και τα γράφω για να μπαίνουν και στο δικό μου το μυαλό

Αχ γιατί τα φαγάκια είναι ωραία,οι γευστικοί πειρασμοί πολλοί κι άμα αφεθείς,την...έβαψες

είναι απόλαυση το φαγητό, μη λέμε χαζά!

Καλημέρα, Καλημέρα

Καλέ δεν είμαι γκαστρούλα. Αχ φέφη, αχ φέφη.

;):lol:

Απλά είμαι πολύ κουρασμένη.

Να ζήσουν και τα νέα μωράκια φέφη και μαρία.

ευχαριστώ. με το καλό κ εσύ να γίνεις μανούλα!

Η μπέμπα μας ΄γίνεται 8 μηνών σε μια εβδομάδα και πριν μια βδομάδα που την πήγαν στη παιδίατρο ήταν 74 πόντους και 8 κιλά.

Σήμερα θα τηγανίσω ψάρια και θα βράσω μπρόκολο.

Εχω να πάω και στην τράπεζα.

ψηλή η μπουμπούκα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, πώς θηλάζουν τα διδυμάκια; ένα-ένα ή ταυτόχρονα; δεν πρέπει να είναι κ το πιο εύκολο πράγμα πάντως.

θυμάμαι μια μανούλα που θήλασε τις κοράκλες της. έβαζε τη μία σε μαξιλάρι στα πόδια της κ την κουνούσε κ θήλαζε την άλλη κ μετά τις άλλαζε βάρδιες!!!!αλλά πρέπει να είναι ξεπάτωμα!

τα λέμε αργότερα, καθότι δεν προλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...