Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

είμαι μουσίτσα περιστέρω μου!

σήμερα αφού τάισα το φεφόπαιδο πήρα το δρόμο για την αγορά αρώματος...ναι καλά! ζυγός, μόνη μου, είχα καταμπερδευτεί....μύρισα το μπόντυ, καλό, μύρισα το μπρητ, καλό, μύρισα πολλά κ μπούκωσα!!!!!

τελικά πήρα το έηντζελ κ ήδη το μετάνιωσα...ευτυχώς ο πεθερός θα μου πάρει μετά το πάσχα άλλο!!!!! μέχρι τότε είπα στον φέφο να πάμε τα δυο μας να αποφασίσουμε ποιό μου ταιριάζει κ ποιό του αρέσει πάνω μου! ααφού είμαι αναποφάσιστο!!!

κατά τα άλλα πήγα κ αγόρασα ξηροκάρπια κ μεταξύ αυτών κ σταφίδες για να κάνω κάποια στιγμή κ τις μπαρες της μαρίας.

σε λιγάκι θα πάμε βολτούλα με τον μπαμπούλη να περπατήσουμε. έχει πανέμορφη μέρα! αλλά κρύο ακόμα...είναι υπουλος ο καιρός.

το απόγευμα αναλόγως τα κέφια, το χρόνο θα κάνω παστίτσιο, ραβανί, κρεμούλα.

Αννούλα, μάκια!

η ελένη πώς κ δεν μπήκε χθες βράδυ;

πήγα κ για κρέμα, αλλά καταμπερδεύτηκα...τί πρωτότυπο!!!!!!

ευτυχώς δεν αγόρασα! πήρα ένα λιπ της προπολίν για ενυδάτωση χειλιών.

Είσαι η επιτομή της αποφασιστικότητας ή κάνω λάθος????:tongue:

Καλησπερα....

Και ναι,εχουμε και παλι ηλιοοοοοοο...και ζεστη φυσικα.!!!

Σημερα εκανα ενα σορο δουλειες...εβγαλα κουρτινες σαλονιου και εβαλα αλλες,αφου πρωτα τις σιδερωσα...:cool:....Εβαλα τις λερωμενες για πλύσιμο...

Απλωσα 2ο πλυντηριο...

Σιδερωσα πουκαμισα και καρεδακια,επλυνα παραθυρα...

Πηγαμε λαικη ,γυρισαμε ταισα θησαυρουλη χθεσινη κοτοσουπα.

Φαγαμε κι εμεις μακαρονια με μανιταρια...Πηγε ο καλος μου την μανουλα στο κτελ....:(:(:(:(

Θα σου λείψει η μανουλίτσα σου αλλά να σκέφτεσαι πως έρχεται Πάσχα οπότε θα την ξαναδείς ε???

Και τωρα ξεκουραζομαι,μιας και οι αντρες μου κοιμουνται!!!!!

Τα νεα απο το Παπ,ειναι τελεια...:P

Καλυτερα δεν γινοταν ειπε ο γιατρος!!!!!!

Είδες που όλα ήταν καλά?

Αννα,ειδες που ολα πανε σουπερ;

Ο μπαμπακας σου,οπως κι ο δικος μου....που ειχε γεννεθλια 13 μαρτιου...

θα ειναι παντα κοντα μας.....προστατες μας!!!!

Καλο σκ κοριτσακια...και καλες βολτες!!!!

Γεια σας κορίτσια! Είχα καιρό να σας γράψω τα νέα μου κι έχω χάσει πολλά επεισόδια από τα δικά σας. Δεν έγραψα γιατί ήμουν λίγο αναστατωμένη τις τελευταίες μέρες, καθώς μετά την συνάντηση που σας είχα πει με τον εξωσωματικό, έκανα μια μαγνητική μήτρας και φάνηκε ένα μικρό διάφραγμα, το οποίο μπορεί να εμποδίζει την εγκυμοσύνη γενικότερα και κάθε προσπάθεια εξωσωμ ειδικότερα. Το θέμα είναι ότι έπεσα από τα σύννεφα γιατί πέρισυ έκανα δύο διαδνωστικές και δύο επεμβατικές υστεροσκοπήσεις και κανείς από τους δύο γιατρούς που μου τις έκαναν δεν μίλησε για διάφραγμα ( το οποίο είναι εκ γενετής!!!). Οπως και να έχει το θέμα, ο εξωσωμ θα μετρήσει μέγεθος και βάθος μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται και αν είναι αρκετό πρέπει νε ξανακάνω χειρουργείο για να το αφαιρέσω. Το χειρουργείο γίνεται σε ιδιωτικό, λεφτά δεν έχω, άρα δεν θα το κάνω. Πήρα τηλ τον γιατρό που μου έκανε υστεροσκ- λαπαροσκ και τον χιλιοπλήρωσα το Καλοκαίρο, τον ρώτησα γιατί δεν μου είπε κάτι τέτοιο κι α΄κομα χειρότερα γιατί δεν το αφαίρεσε και χτυπιόταν πως δεν με επηρεάζει σε τίποτα, είναι κάτω από 2 εκ και να μην κάνω με τίποτα υστεροσκ ό,τι και να μου πουν. Ο εξωσωμ από την άλλη λέει ότι αν είναι πάνω από 1 εκ μας επηρεάζει πολύ την προσπάθεια και πρέπει να αφαιρεθεί. Ποιον να πιστεψω εγώ τώρα; Και είμαι σε φάση να ταράζομαι και να αγχώνομαι;;; Τεσπα. Θα ξέρω σε λίγες μέρες πόσα εκατοστά είναι και θα δω τι θα κάνω. Θέλω να προσωρήσω σε εξωσωμ και θα προχωρήσω έστω και με αυτό. Αν δεν θέλει ας μην με αναλάβει ο γιατρός. Εγώ αρνούμαι να ξαναμπώ σε χειρουργείο.

Θα συμφωνήσω με την Έβιρι. Πάρε κι άλλη γνώμη και κάνε και ένα ψάξιμο στο διαδύκτιο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

όταν μετά από ώρα ήπιε νερό το παιδί μου τί είπε; κοράκια=κοράκιασα!!!!

Χαχαχαχαχα! Θεά η Συσούλα!

Γεια σας κορίτσια

Την Παρασκευή πέθανε η γιαγιά του άντρα μου. Ενας υπέροχος άνθρωπος. Μου έχει κάνει τόσα καλά. Θα την θυμάμαι πάντα με αγάπη.

Σήμερα έκανα καλαμαράκια κοκκινιστά με ρύζι.

Φιλιά

Να ζήσεται να την θυμάστε kagly. Την ευλογία της να έχετε πάντα!

Γεια σας κορίτσια...

Στη γύρα όλη μέρα σήμερα

Φαγητό δεν μαγείρεψα

Βγήκα για καφέ με μια φιλη και τα παιδάκια μας,μετά προστέθηκαν στην παρέα και οι συζυγάτοι,ήπιαμε ένα κρασάκι και πριν από λίγο μαζεύτηκα από το δύωρο περπάτημα μου,που τείνει να γίνει καθημερινή συνήθεια

Αύριο θα πάω και στη διαιτολόγο,αλλά να σας πω σκέφτομαι σοβαρα να την σταματήσω...

Αποτελεσμα μηδενικό σε σχέση με τον κόπο μου

Περπατώ πλέον κάθε μέρα εδώ και δυο εβδομάδες,τηρώ το πρόγραμμα κατά γράμμα κι αν μια στιγμή σαν άνθρωπος φάω κάτι διαφορετικό-όπως σήμερα που ήπιαμε το κρασάκι μας-η ζυγαριά στα ύψη

Δηλαδή αν αυτή η κατακράτηση-αν συμβαίνει αυτό-συνεχιστεί και αύριο τότε θα βρει ότι δεν έχω χάσει καθόλου

Ο άντρας μου είναι σίγουρος πλέον ότι με κοροϊδεύει για να παίρνει τα λεφτά παίζοντας με τον μεταβολισμό μου.Εχασα 6 κιλά σε ενα μονο μήνα και σε 2 και μόνο 4 κι αυτά με το ζόρι

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Να έχεις υπόψη σου πως τα πρώτα κιλά φέυγουν γρήγορα σε σχέση με τα επόμενα. Μην περιμένεις να έχεις την πρόοδο που είχες στο ξεκίνημα. Εγώ στην θέση σου θα συνέχιζα αλλά θα έλεγα και τον προβληματισμό μου στην διαιτολόγο.

Ο θησαυρος οταν του λεω -Τι εκανες;μου λεει -Πουτς!!!!!!:lol:

Χαχαχαχα! Κι εμένα το ίδιο!

Τον ρωταω το απογευμα.

Πως σε λενε αγαπη μου;

-ηηηλ απανταει.(η Αμπαηλ,αναλογα τα κεφια...!!!)

Τον μπαμπα;

Μπαμπα Αη..

Εμενα;

Και μου λεει ολο πονηρια και ναζι...

-Μαμα ΑΑΑΑΑΗΗΗΗΗΗΗ..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

(ενω με φωναζει λολα.....Με δουλευει κανονικα!!!!!)

Και αναρωτιεμαι...τωρα Τον δαγκωνεις η οχι;:lol::lol::lol:

Τον δαγκώνεις κύριε πρόεδρε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Περιστέρω πόσα κιλά θες να χάσεις ακόμα;

Τελικά αυτή η κορτιζόλη θα παχαίνει και μένα.:):):)

Κορίτσια δεν είμαι καλά. Βαριέμαι να κουνηθώ.Θέλω μόνο να κοιμάμαι.

Σήμερα έκανα ρεβύθια. Εγώ δεν τρώω κρέας λόγω Σαρακοστής αλλά και λόγω της γιαγιάς δεν θα κάνω ούτε για τον άντρα μου κρέας μέχρι τα 9μέρα.

Ωρες ώρες νιώθω σαν εξωγίηνη. Οταν κάνω κάτι που έτσι το ξέρω έτσι το έχω μάθει η κουμπάρα μου με κοιτάει σαν να μιλάω αλαμπουρνέζικα. Της λέω αυτό με το κρέας και γουρλώνει τα μάτια της και αρχίζει να επιμένει ότι κάνω λάθος. Λάθος ή σωστό εγώ έτσι θα κάνω. Σας ζάλισα το ξέρω.

Καλώς ήρθατε τα νέα κορίτσια!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κόρες η γυναίκα του ξαδερφούλη μου έκανε κ άλλο κοριτσάκι!!!!2.900 η θησαυρούλα!

γέννησε το πρωί με φ.τ. ενώ την είχαν τρομοκρατήσει για καισαρική, που της την προγραμμάτιζαν για αύριο! μια χαρά! έσπασαν τα νερά κ γέννησε σε μισή ώρα!

μεγαλώνει το σόι!!!!

άντε κα στα δικά σας οι εγκυούλες! άννα κ άννια!

Να σας ζήσει η μπουμπού!

Να σας πω και τα καθέκαστα

Πήρα το πολύ κακομοίρικο ύφος μου και είπα τον πόνο μου στη διαιτολόγο

Την πάω με το μαλακό...

Της είπα φυσικά πάσα την αλήθεια για το χθεσινό κρασάκι

Αυτό ούτε καν το σχολίασε,το άφησε στο ντούκου

Κοίταξε όμως τα τεφτερια της και διαπίστωσε ότι πράγματι τον τελευταίο μηνα έχω ενα μικρό κολληματάκι

Επρεπε να περάσει ο μηνας και να της κλαφτώ για να το καταλάβει κι αυτή!!!

Το ζύγι ήταν απογοητευτικό

Η λιπομέτρηση όμως έδειξε ότι έχω χάσει μισό κιλό λίπος!!

Κι επίσης ότι έχω τρομερή κατακράτηση υγρών η οποία οφείλεται μάλλον στη δυσκοιλιότητα,που όντως είχα το τελευταίο διάστημα

Μου είπε ότι τα πάω πολύ καλά και να συνεχίσω με τον ίδιο ενθουσιασμο που είχα στην αρχή

Μου είπε να ...κλείσω τη ζυγαριά σε ντουλάπι και να μην ζυγίζομαι κάθε τρεις και λίγο γιατί αυτό με αγχώνει και το άγχος αυξάνει την έκκριση κορτιζόλης που παχαίνει!!! Και καλά θα κάνεις να την εξαφανίσεις! Σε αυτό έχει δίκιο!

Σας τα λέω πολύ επιστημονικά χαχαχαχαχα

Και επιτελους μου άλλαξε παντελώς πλάνο διατροφης

Για 15 μερες θα τρωω μόνο ψητά(μπιφτεκι,κοτοπουλο,ψαρι,μπριζόλα)και σαλάτες ως κυρίως γεύμα

Για να δούμε...

Καμία πρασινάδα δεν σου έχει και τίποτα λαδερό? κακάκια πως θα κάνεις πουλάκι μου?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φεφη να σας ζησει το νεο μωρακι, ναναι γερο.

merci cherie!άντε κ στα δικά σου!

δεν σας ειπα, χθες εβλεπα στον υπνο μου οτι χαθηκε το παιδι μου μετα το σχολειο και ξυπνησα απο τις φωνες μου.ο αντρας μου τρομαξε. ξυπνησα και ενιωσα τετοια ανακουφιση...

πολύ άγχος με το παιδί!

κ μη τρως βαριά το βράδυ...:tongue:

επισης το αφροδιτομωρο κοιμοταν υσηχα και ωραια το σαββατο το βραδυ ωσπου αρχισε να παραμιλαει και ξυπνησε με κλαμματα και μουλεγε γιαγια Τ...(η γιαγια μου που πεθανε πριν 1 χρονο, ηταν 7 μηνων η μικρη). τοπε 2-3 φορες...

τυχαίο! μη σκιάζεσαι!

Καλημέρα και από μένα...Εμείς σήμερα θα φάμε ρεβυθάκια που είχαμε στο ψυγείο και θα προσθέσω ρυζάκι που πολύ μας αρέσει.....

γειά σου αμελί!

Να σας ζήσει το νέο μέλος στην οικογένεια!

Ξέχασα να ευχηθώ

μερσί μποκού μον αμί!

Το Μάιο πήγα τελευταια φορα και θα πρεπει να κάνω εξετάσεις μία φορά τον χρόνο

μήπως να το επισπέυσεις;αφού θα πας που θα πας, τράβα νωρίτερα!

Οσο για τα ψητά που λένε κάποια κοριτσάκια ότι στουμπώνουν δεν θα διαφωνήσω

Αλλά είναι πλούσιο το πρόγραμμα σε σαλάτες και φρούτα σε ποικιλία για να μην τρώω συνέχεια τα ίδια

Πάντως ο περιστέρης που είναι τρομερός κρεατοφάγος έκανε χαρούλες που θα τρωμε κάθε μέρα κρέας

Εμένα με βολεύει καθώς θα μαγειρεύω μέρα παρά μέρα

Τι να σας πω...

Θα δείξει

εμένα μου άρεσε κ το βρίσκω βολικό ότι θα τρώει κ ο σύζυγος κ ότι θα μαγειρέυεις μέρα παρά μέρα!

συν ότι θα χορταίνεις επιτέλους!

ελπιζω να παει πολυ καλα. βασικο το οτι θα τρωει και ο αντρουλης σου κανονικα και δεν θα εχεις μαγειρεμα καθε μερα. καλη επιτυχια φιλεναδα!!!

έτσι!

Είσαι η επιτομή της αποφασιστικότητας ή κάνω λάθος????:tongue:

είμαι η ρουφιάνα!

η χαρά του λιονταριού είμαι! του φέφου δηλαδή!;):lol:

κάγκλυ μου να κάνεις όπως νιώθεις! όχι δεν μας ζάλισες! μακάρι να είχα την εγκράτειά σου! ούτε στο μικρό σου νύχι!

το ότι κοιμάσαι συνέχεια...να ρωτήσω...πότε περιμένεις;:)

Link to comment
Share on other sites

geia σας αγαπες!!

δεν σας εχω διαβασει,(τι πρωτοτυπο!!) αλλα ειμουν εξω, το πρωι στο μαιευτηριο, γεννησε μια φιλη μου διδυμουλες, 2700 και 2650 κουκλες και μαλλιαρες!! Αννακι και Αννια και στα δικα σας!

Φεφακι να σας ζησει η ανηψια!!

για σημερα εχω κανει χοιρινο λεμονατο με ρυζακι και να σας πω οτι η μαμα μοου πηρε στην κορη μαγιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω γεννητούρια είχαμε στην παρέα !

Φεφη μου,

Να σας ζήσει η ανηψιά !

Μαράκι Καλαματιανό,

Να ζήσουν τα μωρά της φίλης σου ! Διδυμάκια ???? πω πω ....

Καγκλυ μου,

Τα συλλυπηητήριά μου για την γιαγιά του αντρούλη σου. Να είστε καλά να την θυμάστε και να έχετε την ευλογία της...

Δεν θυμάμαι τί ακριβώς διάβαζα τόοοοση ώρα...

Δώρα,

Χάρηκα με τα αποτελέσματα του ΠΑΠ Τεστ, όλα καλά ! Είδες ?

Άννα,

Αγαπάμε με τρέλλα το Στρουμφάκι σου !!!!

Εμείς σε γενικές γραμμές περάσαμε ένα όμορφο Σ/Κ/ Χθες ιδίως ξεσαλώσαμε στις βόλτες...

Και σήμερα μας πλάκωσε η δουλειά (απότομα).

Φαγάκι έχω από χθες - φασολάδα, μια μερίδα μπιφτέκια με πατάτες αλλά πρέπει κάτι να σκεφτώ για άυριο που έχουμε μάθημα... θα δείξει...

το συκώτι μόνο στα όνειρα μου το έβλεπα... δεν βρήκα καλό πράμα... οπότε απλά έχει μπει στο πρόγραμμα...

Μου λέιψατε βρε ! Κάνουν τα μάτια μου αστράκια από το πολύ γράψιμο !!!! Όχι το "δικό μας"... το "εδώ" του γραφείου...

ΑΑΑΑ ! Περιστέρω,

Δεν ξέρω να σε συμβουλεύσω. Ξέρω πως, εδώ και κάποιο καιρό που τρώω από όλα σε μικρές ποσότητες και στο γραφείο ένα φρούτο με γιαούρτι ή τοστ (κάτι ελαφρύ) και αμύγδαλα πχ ενδιάμεσα..., πλάκα πλάκα έχω σούρει... δεν ξέρω εάν έχω χάσει σε κιλά (με την ζυγαριά δεν τα πάω καλά) αλλά το βλέπω στα ρούχα μου και στον τρόπο που αισθάνομαι/κινούμαι !

Κι εγώ αυτό το ψητά/σαλάτες ήμαρτον δλδ το βαριέμαι ! Και να φανταστείς ότι δεν κάνω ούτε καν 1 φορά την εβδομάδα μονοφαγία που μου έβαζε υποχρεωτικά η διαιτολόγα ! Μπορεί και να το ξαναρχίσω κάποια στιγμή ! KEEP GOING !

Η φούμπι μας πού είναι ??? ακόμη ο Η/Υ ????? Κόκκαλα έχει ???

Φιλιά σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. :)

Με χαρά μου βλέπω ότι εξακολουθείτε και αναφέρεστε σε ένα από τα αγαπημένα μου θέματα, τα καλλυντικά. :rolleyes: Το είχα δει και τις προάλλες, αλλά δεν είχα χρόνο να γράψω.

Λοιπόν, εγώ έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και δεν εφησυχάζω, συνεχίζω ακάθεκτη. Έχω μικτή επιδερμίδα με τάση ακμής, από τους χειρότερους συνδυασμούς που μπορεί να σου τύχουν δλδ, γιατί είναι εντελώς γελοίο να προσπαθείς να καταπολεμήσεις ταυτόχρονα σπυράκια πριν την περίοδο και πρώτες γραμμές. Ωστόσο, θέλω να καταθέσω εδώ κάποια προϊόντα που χρησιμοποιώ εδώ και δεκαετίες, γιατί, για μένα, είναι κορυφαία στο είδος τους και κυμαίνονται σε κάποια λογικά πλαίσια τιμών, γιατί σε μάρκες La Prairie κλπ, δεν έχω πλησιάσει και δεν ξέρω να πω.

1) Καθαριστικό προσώπου Shiseido από τη σειρά Pureness, τη γαλάζια δλδ - το fluid, όμως, όχι το άλλο με τους κόκκους. Κάνει υπέροχη σαπουνάδα, που καθαρίζει πάρα πολύ καλά, χωρις να αφυδατώνει. Είναι το μόνο προϊόν που χρησιμοποιώ επί 15 συναπτά έτη, κι ό,τι άλλο δείγμα έχω δοκιμάσει, δε συγκρίνεται.

2) Clinique clarifying lotion Νο 2, βοηθάει πολύ στους πόρους, στη γυαλάδα και στην τάση για λιπαρότητα, αλλά περιεχει αλκοόλ, οπότε το βάζω μόνο βράδυ, γιατί αλλιώς η επιδερμίδα μου με τραβάει.

3) Estee Lauder Perfectionist, ο απόλυτος ορός αντιγήρανσης. Αφήνει την επιδερμίδα βελούδινη και κάνει δουλειά, αλήθεια. Τσιμπάει λίγο στην τιμή, αλλά τ' αξίζει!

Από κρέμα προσώπου και ματιών, το τελευταίο εξάμηνο έχω κατασταλάξει στη Genifique της Lancome και είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί και ενυδατώνει και αναζωογονεί την επιδερμίδα, χωρίς να τη βαραίνει. Δεν το έχω βρει αυτό σε πολλά προϊόντα. Μάλιστα, τα περισσότερα προληπτικά-αντιγηραντικά, δεν ενυδατώνουν σχεδόν καθόλου.

Γενικά, το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι καλύτερα να δοκιμάζεις διάφορα προϊόντα και να κρατάς ό,τι σου ταιριάζει, παρά να παίρνεις τυφλοσούρτη μια ολόκληρη σειρά, απο καθαριστικό ως σκιά ματιών, από την ίδια εταιρία.

Για τα βαφτικά, I 'll spare you for now, but I 'll be back.

Φέφη, νομίζω πως η Angel είναι λάθος επιλογή, γι' αυτή την εποχή. Και οι άλλες που δοκίμασες, κάπου εκεί κυμαίνονται, εκτός από την Body, που δεν την έχω δοκιμάσει.

Εμένα μου άρεσε πολύ η καλοκαιρινή Daisy του Marc Jackobs. Και μία κλασσική αιθέρια, λουλουδάτη, απόλυτα θηλυκή, η L' eau d' Eden της Cacharel, η οποία πιστεύω πως είναι η μοναδική κολώνια που δε θα βαρεθώ ποτέ στη ζωή μου, γιατί τις υπόλοιπες τις αλλάζω σαν τα πουκάμισα - αν και φορούσα για πολλά χρόνια την Poeme (με θυμάται όλη η Κομοτηνή με αυτήν, τύπου, πέρασε κάποια και φορούσε τ' άρωμά σου) κι έπειτα τη Miracle της Lancome. Πιο έντονη η πρώτη, πιο ανάλαφρη η δεύτερη, έχουν βγει και κάποιες παραλλαγές. Αν δεν τις ξέρετε και ψάχνετε για καινούριο άρωμα, αξίζουν οπωσδήποτε μια δοκιμή.

Ασχολούμαι τόσο με το ευχάριστο αυτό θέμα, γιατί δε θέλω να θίξω τα δυσάρεστα. Will do later. Φιλιά σε όλες.


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περιστερακι,χαρηκα που τελικα ειδες φως με την διατροφολογο...

Φαε τωρα κοψιδακια να χορτάσει το στομαχακι σου!!!;)

Φεφη-Μαρακι

να σας ζησουν τα μπεμπουδια....αντε και στα δικα σας...;)

Αννια και Αννουλι,καλη λευθερια και σε σας....μετα τις 38 βδ ειπαμε!!!!!

Τελικα εβγαλε ηλιο και εγινε πολυ ωραια μερα.

'Γυρνωντας λοιπον απο το σμ καθησαμε στις κουνιες και μετα ηρθε ο μπαμπουλης μας με το φαγακι του θησαυρουλι,μιας και δεν ειχε

νου για σπιτι.

Ετσι σημερα μεσημεριανο εφαγε στις κουνιες ο θησαυρος,πικ νικ δλδ:lol:

Για να τον παρουμε σπιτι του ειπα οτι μετα θα παμε σε εναν φιλο του,στον 3ο....τι το θελα;

Μολις μπηκαμε δτο ασανσερ και ειδε οτι αντι για το 3 πατησα το 1..(ο οροφος μας.)..αρχισε να κλαιει το ψυχακι μου.....

Μετα ευτυχως ξεχαστηκε,πλυναμε χερια-ποδια-προσωπακι-δοντακια και κοιμηθηκε αμεσως με την οδοντοπαστα αγκαλια...(εχει τα στρουμφακια φωτογραφια....)

Το απογευμα ομως αφου φαει αυγουλακι,θα τον παω να παιξει με τον φιλο του!!!!!(Να πιω κι εγω καφε με την γειτονισσα..)

καλο μεσημερι.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...