Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας τσουπριτσες.

Σημερα εχει μια σκ@τοσυννεφια......:mad::x:x:x

Αλλα ευτυχως δεν εχει κρυο.

Ο θησαυρουλης μου θελει βολτα...πηγε πηρε τα παπουτσακια του απο την ντουλαπα και με φωναζει.

Θα παμε μια βολτιτσα οταν φαει.

Για σημερα θα φαμε σουπιες με σπανακι.....επιφυλασσομαι να δωσω στο παιδι σουπια..

οποτε θα του δωσω μοσχαρακι με χυλοπιτες.

Χθες το κοτοπουλο το εκανα με τραχανα.

Περιστερουλα μου γλυκια.....

Αν νιωθεις οτι η διαιτολογος σου στα τρωει και αποτελεσμα γιοκ....αλλαξε την....

Πανε κι αλλου.

Εχει δικιο σε ολα οσα λες φιλεναδα....συμφωνω απολυτος.

Μη χαλας ομως την καρδια σου.....δεν θελω να σε "βλεπω"ετσι χαλια!!!!!

Αφροδιτη,μπραβο για το μικρακι.....

Καλη εβδομαδα δεν ειπα!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσια ! καλη βδομαδα σε ολες!

εγω σημερα θα κανω κοτοπουλο με κοφτο μακαρονακι. ειναι κατι που μας αρεσει πολυ.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΙ αφου εχανες πριν μαλλον κολησε ο μεταβολισμος σου. πρεπει να σου αλλαξει τη διατροφη, και το πιο βασικο ειναι να σου εχει μαγειρεμενα φαγητα. ενα για να μη μπαινεις στον κοπο να κανεις διαφορετικα φαγητα και δευτερο να μην κουραστεις τη διαιτα. με το να τρως παντα συγκεκριμενα πραγματα αρχιζεις να αηδιαζεις. αφου αρχισες και περπατημα θα σε βοηθησει, αλλα τα αποτελεσματα δε θα τα δεις αμεσα.

αν τωρα αλλαζοντας διατροφολογο σε κανει να νιωσεις καλυτερα να το κανεις.

γιατι παντα σε μια διαιτα πρωταρχικο ρολο παιζει η ψυχολογια μας.

ΑΝΝΑ4 πως παει η εγκυμοσυνη σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εγώ σήμερα κάνω χοιρινά σνίτσελ στο φούρνο. Μπορείτε να δείτε τη συνταγή εδώ: http://greekcook.gr/syntages/elafria_snitsel_sto_fourno

Είναι πολύ ωραία και γλυτώνεις και το τηγάνι.

Εχθές έψησε ο άντρας μου παϊδάκια και λουκάνικα, τηγάνισα και λίγες πατάτες και... "την κάναμε ταράτσα".

Αύριο θέλω να κάνω κάτι εύκολο (δεν έχω αποφασίσει ακόμη), γιατί έχουμε ραντεβου με την παιδίατρο για εμβόλιο και ο χρόνος μου θα είναι περιορισμένος.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε και η ντρούλα-χοντρούλα από διαιτολόγο!!!

αυτό να το κάνεις σήμερα. λαστ τσενς!

να βρεις μια πιο γήινη! να μην ταλαιπωρείσαι ούτε εσύ ούτε ο περιστέρης!

εκτός κ αν υπάρχει θέμα με θυροειδή. το έχεις τσεκάρει τελευταία; μη σου βάζω κ ιδέες!

κλείνω γιατί στοιβάζεται το άπαν σύμπαν από χαρτούρα!

φιλούρες στις μουσούδες!:tongue:

Μαρή αφού έχω θυρεοειδή και παίρνω και χάπι

Αλλά δεν μου μπαίνει ιδέα ότι κάτι πάει στραβά γιατί όλα αυτά που κάνω ξέρω καλά ότι λειτουργούν υπέρ του αδένα,εννοώ δίαιτα-περπάτημα

Περιστερουλα μου γλυκια.....

Αν νιωθεις οτι η διαιτολογος σου στα τρωει και αποτελεσμα γιοκ....αλλαξε την....

Πανε κι αλλου.

Εχει δικιο σε ολα οσα λες φιλεναδα....συμφωνω απολυτος.

Μη χαλας ομως την καρδια σου.....δεν θελω να σε "βλεπω"ετσι χαλια!!!!!

Δωράκι μου καλό με πιάνεις απόλυτα!!

ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΙ αφου εχανες πριν μαλλον κολησε ο μεταβολισμος σου. πρεπει να σου αλλαξει τη διατροφη, και το πιο βασικο ειναι να σου εχει μαγειρεμενα φαγητα. ενα για να μη μπαινεις στον κοπο να κανεις διαφορετικα φαγητα και δευτερο να μην κουραστεις τη διαιτα. με το να τρως παντα συγκεκριμενα πραγματα αρχιζεις να αηδιαζεις. αφου αρχισες και περπατημα θα σε βοηθησει, αλλα τα αποτελεσματα δε θα τα δεις αμεσα.

αν τωρα αλλαζοντας διατροφολογο σε κανει να νιωσεις καλυτερα να το κανεις.

γιατι παντα σε μια διαιτα πρωταρχικο ρολο παιζει η ψυχολογια μας.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εγώ σήμερα κάνω χοιρινά σνίτσελ στο φούρνο. Μπορείτε να δείτε τη συνταγή εδώ: http://greekcook.gr/syntages/elafria_snitsel_sto_fourno

Είναι πολύ ωραία και γλυτώνεις και το τηγάνι.

Εχθές έψησε ο άντρας μου παϊδάκια και λουκάνικα, τηγάνισα και λίγες πατάτες και... "την κάναμε ταράτσα".

Αύριο θέλω να κάνω κάτι εύκολο (δεν έχω αποφασίσει ακόμη), γιατί έχουμε ραντεβου με την παιδίατρο για εμβόλιο και ο χρόνος μου θα είναι περιορισμένος.

Καλώς τα κορίτσια!!

astil έτσι είναι ακριβώς όπως τα λες,κόλλησε ο μεταβολισμός

Ηλιαχτίδα τι ωραία φαγητάκια...Πείνασα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσουπριτσες.

Σημερα εχει μια σκ@τοσυννεφια......:mad::x:x:x

Αλλα ευτυχως δεν εχει κρυο.

εδώ είναι αντίστροφα! έχει ήλιο, αλλά κρύο!

Ο θησαυρουλης μου θελει βολτα...πηγε πηρε τα παπουτσακια του απο την ντουλαπα και με φωναζει.

αγάπη μου!

Θα παμε μια βολτιτσα οταν φαει.

Για σημερα θα φαμε σουπιες με σπανακι.....επιφυλασσομαι να δωσω στο παιδι σουπια..

δεν έχω φάει ποτέ, δεν τις έχω μαγειρέψει ποτέ. είναι δύσκολο;

οποτε θα του δωσω μοσχαρακι με χυλοπιτες.

Χθες το κοτοπουλο το εκανα με τραχανα.

Καλη εβδομαδα δεν ειπα!!!!

καλή εβδομάδα!

καλημερα κοριτσια ! καλη βδομαδα σε ολες!

εγω σημερα θα κανω κοτοπουλο με κοφτο μακαρονακι. ειναι κατι που μας αρεσει πολυ.

γειά σου λίτσα!

το φαγητό σου είναι ένα από τα αγαπημένα της σύσας!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εγώ σήμερα κάνω χοιρινά σνίτσελ στο φούρνο. Μπορείτε να δείτε τη συνταγή εδώ: http://greekcook.gr/syntages/elafria_snitsel_sto_fourno

Είναι πολύ ωραία και γλυτώνεις και το τηγάνι.

Εχθές έψησε ο άντρας μου παϊδάκια και λουκάνικα, τηγάνισα και λίγες πατάτες και... "την κάναμε ταράτσα".

Αύριο θέλω να κάνω κάτι εύκολο (δεν έχω αποφασίσει ακόμη), γιατί έχουμε ραντεβου με την παιδίατρο για εμβόλιο και ο χρόνος μου θα είναι περιορισμένος.

ωραίο φαίνεται. απλά θα απέφευγα την μουστάρδα στο μείγμα!

συνήθως στα σνίτσελ βάζω αντί για φρυγανιά μόνο και βρώμη, σιμιγδάλι. το ίδιο κάνω κ στα μπιφτέκια! γίνονται πολύ νόστιμα!

κ εγώ πρόβεια παϊδάκια έφαγα χθες μεσημέρι από ντελίβερυ, με πιτούλες, τυροκαφτερή, πατατούλες κ ντοματούλα!

κόρες η γυναίκα του ξαδερφούλη μου έκανε κ άλλο κοριτσάκι!!!!2.900 η θησαυρούλα!

γέννησε το πρωί με φ.τ. ενώ την είχαν τρομοκρατήσει για καισαρική, που της την προγραμμάτιζαν για αύριο! μια χαρά! έσπασαν τα νερά κ γέννησε σε μισή ώρα!

μεγαλώνει το σόι!!!!

άντε κα στα δικά σας οι εγκυούλες! άννα κ άννια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω και τα καθέκαστα

Πήρα το πολύ κακομοίρικο ύφος μου και είπα τον πόνο μου στη διαιτολόγο

Την πάω με το μαλακό...

Της είπα φυσικά πάσα την αλήθεια για το χθεσινό κρασάκι

Αυτό ούτε καν το σχολίασε,το άφησε στο ντούκου

Κοίταξε όμως τα τεφτερια της και διαπίστωσε ότι πράγματι τον τελευταίο μηνα έχω ενα μικρό κολληματάκι

Επρεπε να περάσει ο μηνας και να της κλαφτώ για να το καταλάβει κι αυτή!!!

Το ζύγι ήταν απογοητευτικό

Η λιπομέτρηση όμως έδειξε ότι έχω χάσει μισό κιλό λίπος!!

Κι επίσης ότι έχω τρομερή κατακράτηση υγρών η οποία οφείλεται μάλλον στη δυσκοιλιότητα,που όντως είχα το τελευταίο διάστημα

Μου είπε ότι τα πάω πολύ καλά και να συνεχίσω με τον ίδιο ενθουσιασμο που είχα στην αρχή

Μου είπε να ...κλείσω τη ζυγαριά σε ντουλάπι και να μην ζυγίζομαι κάθε τρεις και λίγο γιατί αυτό με αγχώνει και το άγχος αυξάνει την έκκριση κορτιζόλης που παχαίνει!!!

Σας τα λέω πολύ επιστημονικά χαχαχαχαχα

Και επιτελους μου άλλαξε παντελώς πλάνο διατροφης

Για 15 μερες θα τρωω μόνο ψητά(μπιφτεκι,κοτοπουλο,ψαρι,μπριζόλα)και σαλάτες ως κυρίως γεύμα

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΝΑ4 πως παει η εγκυμοσυνη σου?

καλως το κοριτσι!δοξα το θεο ολα καλα!!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

καλως μας ηρθες!!!!

κόρες η γυναίκα του ξαδερφούλη μου έκανε κ άλλο κοριτσάκι!!!!2.900 η θησαυρούλα!

γέννησε το πρωί με φ.τ. ενώ την είχαν τρομοκρατήσει για καισαρική, που της την προγραμμάτιζαν για αύριο! μια χαρά! έσπασαν τα νερά κ γέννησε σε μισή ώρα!

μεγαλώνει το σόι!!!!

άντε κα στα δικά σας οι εγκυούλες! άννα κ άννια!

μπραβοοοοοο,να στην χαιρεστε την νεα μπουμπουκα!!!!αχ ποτε θα ρθει κ η σειρα μας!!!θελω να δω τον στρουμφουλη μου smurf.gif


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τα καθέκαστα

Πήρα το πολύ κακομοίρικο ύφος μου και είπα τον πόνο μου στη διαιτολόγο

Την πάω με το μαλακό...

Της είπα φυσικά πάσα την αλήθεια για το χθεσινό κρασάκι

Αυτό ούτε καν το σχολίασε,το άφησε στο ντούκου

Κοίταξε όμως τα τεφτερια της και διαπίστωσε ότι πράγματι τον τελευταίο μηνα έχω ενα μικρό κολληματάκι

Επρεπε να περάσει ο μηνας και να της κλαφτώ για να το καταλάβει κι αυτή!!!

Το ζύγι ήταν απογοητευτικό

Η λιπομέτρηση όμως έδειξε ότι έχω χάσει μισό κιλό λίπος!!

Κι επίσης ότι έχω τρομερή κατακράτηση υγρών η οποία οφείλεται μάλλον στη δυσκοιλιότητα,που όντως είχα το τελευταίο διάστημα

Μου είπε ότι τα πάω πολύ καλά και να συνεχίσω με τον ίδιο ενθουσιασμο που είχα στην αρχή

Μου είπε να ...κλείσω τη ζυγαριά σε ντουλάπι και να μην ζυγίζομαι κάθε τρεις και λίγο γιατί αυτό με αγχώνει και το άγχος αυξάνει την έκκριση κορτιζόλης που παχαίνει!!!

Σας τα λέω πολύ επιστημονικά χαχαχαχαχα

Και επιτελους μου άλλαξε παντελώς πλάνο διατροφης

Για 15 μερες θα τρωω μόνο ψητά(μπιφτεκι,κοτοπουλο,ψαρι,μπριζόλα)και σαλάτες ως κυρίως γεύμα

Για να δούμε...

βασικα διατροφη για το εντερο επρεπε να σου δωσει,με ψητα δεν σε βλεπω να αδειαζεις οσο θα θελες...μιλαω εκ πειρας....φαει παιδι μου κανενα λαδερο,κ μπολικα λαχανικα μπας κ ξεπρστεις η γυναικα;););)!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κίνηση...

Πεσμένο το καφέ...

Να 'μαι και πάλι,έκανα κάτι δουλίτσες,σιδέρωμα κτλ

Μου ακύρωσαν και τη μια ώρα.οπότε με βλέπω να το ρίχνω πάλι στο περπάτημα

Εχει υπέροχο καιρό

Η φούμπι πού είναι;

Αγγελική σέλω κι εγώ να μιλήσουμε...Πότε;Σίγουρα θα σκίσεις στη συνάντηση συμμαθητών!Αλλά και αυτή η φίλη σου ε;Κατάσκοπος σωστός...

Θα μιλήσουμε μέσα στην μέρα Περιστεράκι μου! Όσο για την συνάντηση συμμαθητών δεν έγινε τελικά και επαναπροσδιορίστηκε για το 1ο δεκαήμερο του Απρίλη:rolleyes:

Καλησπερουδια...:)

Τι κανετε κοριτσακια μου;Δεν σας προλαβα σημερα....:(

ΠΕΡΙΣΤΕΕΕΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ καλως μας ηρθες βρε.Μας ελειψες πολυ!!!!!!!

Ελεν,μεγαλωσε το κοριτσακι σου...κανει και εργασιες πια...:lol:

Φιλακια να τις δωσεις!!!

Ο καιρος εδω ειναι υπεροχος και ολη μερα ημασταν εξω.

Πηγαμε στις κουνιες,οπου ξεσαλωσε ο θησαυρουλης μου,μετα ηρθε ο μπαμπακας με το μηχανακι και μολις τον ειδε ο μικρος ηθελε να παει με τον μπαμπα.

Ετσι τον πηρε ο μπαμπας στο μηχανακι και τον πηγε σπιτι.(Η αποσταση σπιτι-κουνιες ειναι πολυ μικρη,σχεδον 2 βηματα.)

Ετσι μηχανόβιος είναι και ο δικός μου! Πετάει η σκούφια του για βόλτα με την μηχανή!

Και το ωραιοτερο ολων;ο θησαυρουλης αρχισε να τρωει καλυτερα!!!!!!

Άντε πήρατε μπροστα!

Αυριο θα φυγει και η μανουλα μου,δυστυχως!!!!!!

Α,δεν σας ειπα...

χθες το βραδυ που πηγαμε στα τζαμπο,πηραμε μηχανη με 4 ροδες μηχανοκινητη,ο θησαυρος ξετρελαθηκεεε....

Του πηρα και εκπαιδευτικο ποτηρακι με καλαμακι.....ολη την ημερα το ειχαε μαζι του οπου πηγαινε.Επινε μια γουλιτσα,το εκλεινε.....το ανοιγε,επινε...το κλεινε....:lol:

Το δεχτηκε πολυ καλα..μαλλον κοψαμε το μπιμπερο του νερου!!!!!!;)

Μεγαλώνει μωρέ το αγοράκι σου!!!!

Σηεμρα φαγαμε πατατες φουρνου και καλαμαρακια.

Ο θησαυρος μας,εφαγε κοτοσουπα.

Παω τωρα να φτιαξω μπατζινα,να την παρει η μαμα μαζι της αυριο.

Φιλακια.

Καλησπέρα κι από μένα! Σας διαβάζω αρκετές μέρες και είπα να γράψω κι εγώ.

Λοιπόν, εμείς σήμερα φάγαμε πατάτες γιαχνί.

Κι επειδή δεν ξέρω αν θα μπορέσω να μπω και αύριο, σας ενημερώνω από σήμερα ότι αύριο θα φάμε σουτζουκάκια, τα οποία θα συνοδέψω με πιλάφι.

Καλώς ήρθες στην περέα μας!

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!!

Ηρθε η σειρά μου να πάθω στερητικό.κλαψ!!!!!!

Πάει η σύνδεση μου και μέχρι να πληρωθεί ο άντρας μου δε με βλέπω να ξαναμπαίνω...μου λείπετε ήδη!

Τώρα ήρθα μια καφετέρια να παίξει λίγο και ο μικρός και μπήκα να διαβάσω τα νέα σας.

Εσύ να είσαι καλά και όποτε έχεις ευκαιρία μας γράφεις και κανένα νέο σου!

Αφροδίτη εύχομαι να είναι καλύτερα η μικρή.

Ζωπ πως είναι ο μικρός?

Φεφάκι καλό μάθημα.

Αγγελική πήγες στο reunion τελικά?Είμαι σίγουρη πως τις εσκισες όλες!

Θα μπορούσα να είχε γίνει!!!!!

Εβίρι να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.

Ελενη να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου!

Η Μάρτζι τι κάνει?

Φιλιά σε όλες.Θα προσπαθήσω να μπαίνω έστω κι έτσι να μαθαίνω νέα σας .Φεύγω γιατί θα βάλω τα κλάμματα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η λιπομέτρηση όμως έδειξε ότι έχω χάσει μισό κιλό λίπος!!

τέλειο!

Κι επίσης ότι έχω τρομερή κατακράτηση υγρών η οποία οφείλεται μάλλον στη δυσκοιλιότητα,που όντως είχα το τελευταίο διάστημα

αυτό μόνο σαλάτες θα λυθεί;

Μου είπε να ...κλείσω τη ζυγαριά σε ντουλάπι και να μην ζυγίζομαι κάθε τρεις και λίγο γιατί αυτό με αγχώνει και το άγχος αυξάνει την έκκριση κορτιζόλης που παχαίνει!!!

όταν σου τα έλεγε η αδερφή σου λαϊκά δεν την άκουγες! τώρα τα έμαθες κ επιστημονικά!

Σας τα λέω πολύ επιστημονικά χαχαχαχαχα

Και επιτελους μου άλλαξε παντελώς πλάνο διατροφης

Για 15 μερες θα τρωω μόνο ψητά(μπιφτεκι,κοτοπουλο,ψαρι,μπριζόλα)και σαλάτες ως κυρίως γεύμα

Για να δούμε...

επιτέλους! να μην πεινάς!

Άννα, το στρουμφάκι που τρέχει είναι το κάτι άλλο! η μασκότ του μαγειροκαφέ! με το καλό να γεννήσεις κ εσύ εύκολα γερό το μαναράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

φεφη να σας ζησει το νεο μωρακι, ναναι γερο. δεν σας ειπα, χθες εβλεπα στον υπνο μου οτι χαθηκε το παιδι μου μετα το σχολειο και ξυπνησα απο τις φωνες μου.ο αντρας μου τρομαξε. ξυπνησα και ενιωσα τετοια ανακουφιση...

επισης το αφροδιτομωρο κοιμοταν υσηχα και ωραια το σαββατο το βραδυ ωσπου αρχισε να παραμιλαει και ξυπνησε με κλαμματα και μουλεγε γιαγια Τ...(η γιαγια μου που πεθανε πριν 1 χρονο, ηταν 7 μηνων η μικρη). τοπε 2-3 φορες...

Link to comment
Share on other sites

απόλαυσα φέφο. ση πιάνου λέει;;;;;τηλεπαθητικά! αμ ε τσεκ μασίν!!!!

συγύρισα το σπιτάκι μου, ήρθε το σπλάχνο μου κ πήγαμε εκκλησία στην Παναγίτσα!!!

μετά σπίτι κ μαμ, άλλαγμα, γάλα κ νάνι με συνοπτικές, γιατί σήμερα κουράστηκε η κόρη! είχε δώσει ρεσιτάλ βόλτας με τη γιαγιά κ τον παππού. τους ξετίναξε!!!!

η μάνα μου με αποκάλεσε ήρωα!!!!!!με γουρλωμένα μάτια μου το έλεγε!:tongue:

μας προμήθευσε κ με πολλά καλούδια, από λάδι, αβγά, κοτόπουλο...μέχρι φαγητό σύσας, πατάτες αγνές, σιδερωμένα παντελόνια κ πουκάμισα!!!!!

μάμα μία!

Αχ αυτές οι μανούλες! Τι θα κάναμε χωρίς αυτές!

Καλησπέρα σας.

Περιστεράκι, καλώς μας ήρθες πάλι! Πολύ χάρηκα!!

Φούμπι μου... κι έλεγα πως θα το είχες ρίξει στη θαλασσοπερατζάδα... Μπαίνε όποτε μπορείς κοριτσάκι. Φιλιά!!

Δωράκι μου, χάρηκα πάρα πολύ που άνοιξε η όρεξη του θησαυρούλη!! Σμουτς, φιλάκια στα μαγουλάκια του!!

Χθες πήγαμε παιδίατρο. Ο ζωπυροκανακάρης μου δεν έχει ίωση, κρύωμα, αμυγδαλές, ακροαστικά αλλά την ΑΠΟΛΥΤΑ βουλωμένη μύτη κι αυτό του δημιουργεί βήχα, δια της γνωστής οδού.

Μας είπε συνεχείς πλύσεις και σπρέι και να ΦΥΣΑΕΙ προς τα ΕΞΩ. Με θρησκευτική ευλάβεια. Έτσι και πράξαμε και ήδη ο βήχας έχει μειωθεί κατά 80%! Παρ' όλα αυτά μου είπε να μην τον στείλω σήμερα σχολείο (όπως και δεν τον έστειλα) για να μην ιδρώσει τρέχοντας ή για να μην τσακώσει τίποτα άλλο.

Ευτυχώς ήρθε η ξαδέλφη μου και τον πρόσεξε γιατί εγώ είχα πολύ δουλειά που ΔΕΝ μπορούσα ν' αναβάλλω.

Πιστεύω σήμερα θα είναι καλύτερα ε????

Εμένα τα μυοσκελετικά μου είναι χάλια κι επειδή κουράστηκα να πονάω, θα οργανώσω άμεσα σχέδιο δράσης : γιατρός, γυμναστήριο (που γράφτηκα κι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει!) και μασάζ. Το τελευταίο θα προτιμούσα να μου το έκανε ο Τζωρτζ...:cool: αλλά ρε γμτ τον συλλάβανε σήμερα... (Σαν δε ντρέπομαι η γαιδούρα μες στη Σαρακοστή:oops:)

Ας σου κάνει εσένα το μασάζ ο Τζόρτς κι εμείς το παραβλέπουμε ότι είναι Σαρακοστή, ε κορίτσια????

Η γέμιση υπέροχη, το όλο δέσιμο απίστευτο (που το φοβόμουν), ΜΟΝΟ που έκανα το ΛΑΘΟΣ (κάνοντας συνδυασμό με μια άλλη συνταγή), αντί να βάλω κανονικό άσπρο αλεύρι, να βάλω καλαμποκέλαιο. Ε, η απόλυτη ΑΠΟΤΥΧΙΑ!:twisted::mad::-( Την τρως και σου έρχεται εμετός.:shock: Ο Ζώπυρος έκανε την προσπάθεια κι έφαγε 1-2 κομματάκια, εγώ στεναχωρημένη να μουρμουράω "κρίμα τα υλικά, κρίμα τον κόπο μου", πάει να μου κάνει και κάποιο αστείο και κόντεψε να γίνει του καλομποκιού!!!!!!

Τέλος πάντων. Στεναχωρήθηκα αλλά τώρα δεν μπορώ να το αλλάξω. Να την ρίξω στα πουλάκια ή δεν θα πλησιάσουν?:rolleyes:

αν δεν πάθουμε δεν θα μάθουμε Ζωπυράκι!:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

το ξερω μαρή ότι έχεις θυροειδή. αν τον έχεις ελέγξει τελευταία σε ρώτησα! μήπως κάτι θέλει τσεκ! γιου νόου!

πότε έκανες τελευταία εξέταση;

Να σας ζήσει το νέο μέλος στην οικογένεια!

Ξέχασα να ευχηθώ η γαϊδάρα

Το Μάιο πήγα τελευταια φορα και θα πρεπει να κάνω εξετάσεις μία φορά τον χρόνο

Οσο για τα ψητά που λένε κάποια κοριτσάκια ότι στουμπώνουν δεν θα διαφωνήσω

Αλλά είναι πλούσιο το πρόγραμμα σε σαλάτες και φρούτα σε ποικιλία για να μην τρώω συνέχεια τα ίδια

Πάντως ο περιστέρης που είναι τρομερός κρεατοφάγος έκανε χαρούλες που θα τρωμε κάθε μέρα κρέας

Εμένα με βολεύει καθώς θα μαγειρεύω μέρα παρά μέρα

Τι να σας πω...

Θα δείξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...