Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

α πες το βρε παιδακι μου κ περιμενω την αλλαγη κ αλλαγη δεν βλεπω,ενα πραγμα σαν το πολιτικο μας σκηνικο καταντησα :tongue::tongue::tongue:!!!

Φεφι φοβερη ατακα η μικρη χαχαχαχαχαχαχα!

σημερα η μανουλα θα μου κανει κοτοπουλο ψητο με σαλατουλα!φιλακια σε ολες!!

μάκια!

Μια γλυκια καλημερα κι απο μας.

Φεφη,γελασα με το κορακια.....της κορακλας σου!!!!

Εμεις μολις γυρισαμε απο την εκκλησια οπου κοινωνησα θησαυρουλη.

Εχει πολυ καλη μερα και αφου του δωσω του θησαυρου φρουτοκρεμα,θα παμε για καφεδακι εξω....να παιξει και το μονακριβο μου!!!!!!:P:p:p:p

Για σημερα θα φαμε μακαροναδα απο χθες εμεις και για θησαυρουλη εβρασα κοτοπουλακι,που η θα το κανω με τραχανα η με χυλοπιτες...δεν εχω αποφασισει ακομα!

Καλη κυριακη.

Φιλια σ ολες.

μάκια. εμείς πήγαμε αργά.μόνο για κεράκι.

αφήσαμε την σύσα στη γιαγιά, κάναμε μάθημα! τελικά ο συζυγάτος μου με λατρέυει!!!!!! κιχ δεν είπε.:lol: αν ήμουν στη θέση του...:rolleyes:

μόλις γυρίσαμε ήπιαμε καφεδάκι στην ηλιόλουστη βεράντα μας, μετά την λαμποκόπησα, γιατί ήταν παρατημένη η μπροστινή.

μετά ντελιβεριάσαμε, νάνι. μόλις ξύπνησα έκανα το παστίτσιο μου, καθάρισα το μπάνιο, πλύθηκα, μας έφεραν το παιδί κ μετά όλο το σπίτι γέμισε σύσα!!!!!!;)

Γεια σας κοριτσάκια

Έφτιαξα σουπιές γιουβέτσι και σκέτο κοκκινιστό κριθαράκι για τη μικρή που δεν τρώει σουπιές. Στο φούρνο, επίσης, ψήνω διάφορα λαχανικά σκέτα (καρότο, μανιτάρια, κολοκυθάκι, μελιτζάνα) τα οποία θα περιχύσω μόλις τα βγάλω με λαδοξιδομουστάρδα.

Φέφη πλάκα είχε το κοράκια.

κ πού να σε πω το άλλο...κάνει μια πορδίτσα. την ρωτάει ο μπαμπάς της τί έκανες; κ εκείνη απαντάει "κουάξ" κ γελούσαν κ τα μάτια της!!:tongue:

καλησπερα και απο μενα..

γυρισαμε απο την υπεροχη βολτα μας στην παραλια με τα ξαδελφια μου, η μικρη ψιλοεφαγε το φαγητο της και εμεις τσακισαμε κατι πενες με απλη σαλτσουλα..

Τωρα βλεπουμε φορμουλα, μας αρεσει πολυ..

κ στον φέφο. παλιά έβλεπα κ εγώ.

η μικρη παλευει να κοιμηθει..

Καγλυ μου την ευχη της να εχετε και να ειστε παντα γεροι να την θυμαστε..

την ίδια ευχή σου εύχομαι κ εγώ κάγκλυ μου!

φιλια σε ολες!

Γεια σας κορίτσια...

Στη γύρα όλη μέρα σήμερα

Φαγητό δεν μαγείρεψα

Βγήκα για καφέ με μια φιλη και τα παιδάκια μας,μετά προστέθηκαν στην παρέα και οι συζυγάτοι,ήπιαμε ένα κρασάκι και πριν από λίγο μαζεύτηκα από το δύωρο περπάτημα μου,που τείνει να γίνει καθημερινή συνήθεια

Αύριο θα πάω και στη διαιτολόγο,αλλά να σας πω σκέφτομαι σοβαρα να την σταματήσω...

Αποτελεσμα μηδενικό σε σχέση με τον κόπο μου

Περπατώ πλέον κάθε μέρα εδώ και δυο εβδομάδες,τηρώ το πρόγραμμα κατά γράμμα κι αν μια στιγμή σαν άνθρωπος φάω κάτι διαφορετικό-όπως σήμερα που ήπιαμε το κρασάκι μας-η ζυγαριά στα ύψη

Δηλαδή αν αυτή η κατακράτηση-αν συμβαίνει αυτό-συνεχιστεί και αύριο τότε θα βρει ότι δεν έχω χάσει καθόλου

Ο άντρας μου είναι σίγουρος πλέον ότι με κοροϊδεύει για να παίρνει τα λεφτά παίζοντας με τον μεταβολισμό μου.Εχασα 6 κιλά σε ενα μονο μήνα και σε 2 και μόνο 4 κι αυτά με το ζόρι

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

αυτά να της τα πεις της διαιτολόγου.

να μην τα παρατήσεις. ακόμα κ αν δεν σου αρεσει-δεν σε πείθει η διαιτολόγα, πήγαινε σε άλλη. μην τα παρατάς!!

10 κιλά είναι 10 κιλά! δεν είναι γραμμάρια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Περιστερω μου οπως ειπε και η Φεφη,να μην τα παρατησεις....να αλλαξεις διαιτολογο ναι,αλλα να μην αφησεις την προσπαθεια που τοσο καιρο κανεις.

Φεφη,Εννοειτε οτι σε λατρευει ο αντρουλης σου βρε.........ακομα και να σε μαλωνε και παλι θα σε λατρευε!!!!;)

Γελασα με την πορδουλα-κουαξ της Συσας:lol:

Ο θησαυρος οταν του λεω -Τι εκανες;μου λεει -Πουτς!!!!!!:lol:

Τον ρωταω το απογευμα.

Πως σε λενε αγαπη μου;

-ηηηλ απανταει.(η Αμπαηλ,αναλογα τα κεφια...!!!)

Τον μπαμπα;

Μπαμπα Αη..

Εμενα;

Και μου λεει ολο πονηρια και ναζι...

-Μαμα ΑΑΑΑΑΗΗΗΗΗΗΗ..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

(ενω με φωναζει λολα.....Με δουλευει κανονικα!!!!!)

Και αναρωτιεμαι...τωρα Τον δαγκωνεις η οχι;:lol::lol::lol:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα σχεδόν όλη μέρα έξω - με φίλους (φάγαμε έξω) και μετά σε παιδικό πάρτυ. Κουραστήκαμε λίγο αλλά περάσαμε πολύ ωραία.

Βέβαια, από ένα περιστατικό που προέκυψε μες στη μέρα αναρωτιέμαι μήπως είμαι πολύ αυστηρή με τον γιο μου... Τέλος πάντων, μεγάλη συζήτηση αυτή.

Κάγκλυ μου, να ζήσετε να την θυμόσαστε τη γιαγιάκα σας κι η αγάπη της να σας συντροφεύει πάντα.

Μάρτζι... ψυχραιμία και προσεκτικές αποφάσεις.

Περιστεράκι, έχεις κάνει τόσο αγώνα, μην παραδίδεις τα όπλα!

Φέφη και Δώρα, έχω σκάσει από τα γέλια! Άκου... κουάξ και... πουτς...!!:lol::lol:

Φούμπι, άι μις γιού!!

Κι είναι τόσο φορτωμένη η εβδομάδα απ' αύριο...

έντιτ : ααααααχ... http://www.parentscafe.gr/showthread.php?goto=newpost&t=4745


Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Πρωινή-πρωινή σήμερα γιατί ξύπνησε ο μικρός για το γαλατάκι του.

Συνήθως ξανακοιμάμαι,αλλά από τα νεύρα μου δεν ξανάπεσα γιατί είχα τη φαεινή ιδέα να ανέβω στη ζυγαριά.Λοιπόν δείχνει ότι έχω χάσει μόνο 200γρ.για 15 μέρες,ενώ μέχρι πρότινος ήταν πάνω 1 κιλό.Κι αυτό γιατί χθες έκανα τη βλακεία να πιω ένα κρασί με φίλους και να τσιμπήσω λίγο από την ποικιλία;Ε όχι!Βλακεία δεν έκανα!Αλλού βρίσκεται η ...βλακεία και θα την βρω την άκρη.Δεν είναι τραγικό να ακολουθήσεις για μία φορά μια παρέα φίλων στο φαγητό και να πάρεις 1 κιλό,τρώγοντας μάλιστα ελάχιστα...Αφού και ο περιστέρης τα έχασε!Πρεπει να ηταν πολύ αξιολύπητη η φάτσα μου,αν κρίνω από την αντίδρασή του.

Αμα σας γράψω μόνο τι έτρωγα για 2 εβδομάδες,θα πείτε ότι...υποσιτιζόμουν!Δεν δικαιολογείται τετοιο αποτέλεσμα.Η τύπισσα παίζει με τον μεταβολισμό μου και τον μπλοκάρει,αλλιώς δεν εξηγείται.

Διαβάστε μενού!Για πρωί 1 φλυτζάνι γάλα 1,5%,3 δαμάσκηνα αποξηραμένα και 40γρ.δημητριακά ολικής,δεκατιανό 10 αμύγδαλα και 1 πορτοκάλι,μεσημέρι 150 γρ.κοτόπουλο και 2 φλυτζάνια σαλάτα με 2 κουτ.γλυκού λάδι,απόγευμα δυο κριτσίνια και 1 μήλο,βράδυ 60 γρ.τυρί 10%,30γρ.ψωμί και 2 φλυτζάνια σαλάτα

Σόρρυ,αλλά αυτό δεν το λες και φαγητό...Ζυγισμένο πάντα,με υλικά πολύ χαμηλά σε λιπαρά.Λογικό δεν είναι να πεινάω και να έχω σχιζοφρενιάσει;Και πριν από μέρες που σας έλεγα ότι από την πείνα μου έφαγα δυο μέρες κανονικά και χάλασα εντελώς τη δίαιτα,τα ίδια μίζερα έτρωγα.Της το είχα πει τότε αυτό που έκανα κι επίσης ότι πεινάω πολύ και το αποτέλεσμα ήταν να μου κάνει τη δίαιτα ακόμα πιο πείνας!!!Και το έβαλα πείσμα η χαζή και περπατάω και κάθε μέρα,πιστεύοντας ότι θα χάσω πολύ

Φυσικά,όταν έγραψα ότι θα την σταματήσω,εννοούσα την διαιτολόγα,όχι την προσπάθεια

Θα της κάνω μια ακόμα πιο ξεκάθαρη κουβέντα αυτή τη φορά γιατί φαίνεται ότι δεν καταλαβαίνει ή ότι κάνει πως δεν καταλαβαίνει...

Και θα της αφήσω και ένα διάστημα χάριτος

Πάντως έχω κουραστεί αφάνταστα,κυρίως ψυχολογικά,μιας και δεν βλέπω αποτέλεσμα,αλλά και επειδή τώρα με τον μικρό που έχει ανταρτέψει μου είναι πολυ δύσκολο να μαγειρεύω κάθε μέρα διαφορετικό φαγητό και να φτιάχνω και του άντρα μου καμια φορα ιδιαιτερο,μιας και αυτός έχει κουραστεί να ακολουθεί το ίδιο μονότονο πρόγραμμα

Αχ το έλεγα από την αρχή ότι δεν πιστεύω στους διαιτολόγους κι ότι από ένα σημείο και μετα κοροϊδεύουν και απλά στα παίρνουν,γιατί το είχα δει με γνωστούς μου και να που την πάτησα κι εγώ,γιατί απευθύνθηκα σε ειδικό μήπως και βρω λύση στο πρόβλημα μου

Και να σας πω και κάτι...Δεν ευχαριστιέμαι πια τίποτα.Το φαγητό το τρώω σαν αρρώστος σε αγωγή.Ε και τετοιο φαγητό,λογικό το βρίσκω...Σε αυτή τη φάση της δίαιτας η ψυχολογία μου είναι πολύ στα κάτω της.Κυρίως με ενοχλεί που δεν ανταμείβεται ο κόπος που και που θα πρεπει να καταπιέζομαι και να στερούμαι πράγματα και να είμαι συνεχώς σε πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα για όλους!

Με έχει πιάσει η μέση μου από χθες και πονάω πολύ... Είμαι όλη μέρα με την ζώνη και άρχισα και μυοχαλαρωτικά..

Η Λ. μάλλον περνάει μια ελαφρυα γαστρεντερίτιδα και πονάει το στομαχάκι της... Χθες εφαγε καλούτσικα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες!

Χθες φάγαμε μπριζολίτσες και σήμερα θα φάμε το πιο τέλειο φαγητο!!!

Παστίτσιο που έκανε η μανούλα!!!!

Πάει η σύνδεση μου και μέχρι να πληρωθεί ο άντρας μου δε με βλέπω να ξαναμπαίνω...μου λείπετε ήδη!

Φούμπι θα μας λείψεις!!! Όποτε μπορείς να μπαίνεις!!!

Ελενιτσα να χαιρεστε τον μπαμπακα σας παντα γερος κ παντα δυνατος!!!!!

Ευχαριστώ Αννούλα!!!

υσ.σαν σημερα θα ειχε γεννεθλια κ ο δικος μου μπαμπας...κ ομως με βοηθησε κ αυτην την φορα πανε ολα καλα κ κλεισαμε την 24βδομαδα με απολυτη επιτυχια!!!!!!!!!!!

Ο φύλακας άγγελός σας είναι... Και θα βρίσκεται πάντα δίπλα σας...

Την Παρασκευή πέθανε η γιαγιά του άντρα μου. Ενας υπέροχος άνθρωπος. Μου έχει κάνει τόσα καλά. Θα την θυμάμαι πάντα με αγάπη.

Ο Θεός να την αναπάυσει και να είσαστε γεροί να την θθμάστε και να την τιμάτε...

Καλά Φέφη η κόρη σου πετάει ατάκες!!!!:lol::lol:

Δώρα μπράβο για τα αποτελέσματα και φυσικά για τα πουτς!!!!:tongue::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ζάλισα πρωί πρωί με το παραλήρημα της...χοντρής!!

Δεν θα μαγειρέψω πάλι σήμερα

Μετά τη διαιτολόγο θα πάμε στο χωριό του περιστέρη και θα φάμε εκεί.

Εχει μια υπέροχη ημέρα!

Ελένη περαστικά σας.Ζήλεψα με το παστίτσιο πρωί πρωί...

Link to comment
Share on other sites

Περιστερω μου οπως ειπε και η Φεφη,να μην τα παρατησεις....να αλλαξεις διαιτολογο ναι,αλλα να μην αφησεις την προσπαθεια που τοσο καιρο κανεις.

πες τα!

Φεφη,Εννοειτε οτι σε λατρευει ο αντρουλης σου βρε.........ακομα και να σε μαλωνε και παλι θα σε λατρευε!!!!;)

ούτε μια γκριμάτσα απογοήτευσης ούτε ειρωνεία...εγώ θα είχα κατουρηθεί στα γέλια το λιγότερο.:)

Γελασα με την πορδουλα-κουαξ της Συσας:lol:

το είπα πρωί πρωί στην πεθερά μου κ γελούσε!

σιγά σιγά τα πρωινά την βάζω στη λεκάνη! μια χαρά τα πάμε!

Ο θησαυρος οταν του λεω -Τι εκανες;μου λεει -Πουτς!!!!!!:lol:

:lol:

Τον ρωταω το απογευμα.

Πως σε λενε αγαπη μου;

-ηηηλ απανταει.(η Αμπαηλ,αναλογα τα κεφια...!!!)

Τον μπαμπα;

Μπαμπα Αη..

Εμενα;

Και μου λεει ολο πονηρια και ναζι...

-Μαμα ΑΑΑΑΑΗΗΗΗΗΗΗ..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

(ενω με φωναζει λολα.....Με δουλευει κανονικα!!!!!)

Και αναρωτιεμαι...τωρα Τον δαγκωνεις η οχι;:lol::lol::lol:

τον γλυκοφιλάς στη γλυκιά φατσούλα του!!!!

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα σχεδόν όλη μέρα έξω - με φίλους (φάγαμε έξω) και μετά σε παιδικό πάρτυ. Κουραστήκαμε λίγο αλλά περάσαμε πολύ ωραία.

Βέβαια, από ένα περιστατικό που προέκυψε μες στη μέρα αναρωτιέμαι μήπως είμαι πολύ αυστηρή με τον γιο μου... Τέλος πάντων, μεγάλη συζήτηση αυτή.

Φέφη και Δώρα, έχω σκάσει από τα γέλια! Άκου... κουάξ και... πουτς...!!:lol::lol:

Κι είναι τόσο φορτωμένη η εβδομάδα απ' αύριο...

έντιτ : ααααααχ... http://www.parentscafe.gr/showthread.php?goto=newpost&t=4745

φθηνές διακοπές για οικογένεια στα καλά νερά βόλου...όχι κάτι το γουάου, αλλά με ανθρώπους που σέβονται τους πελάτες, με μαγείρισσα εξαιρετική δες καναρίνια-ενοικιαζόμενα δωμάτια. το έχει μια θεία μου κ μαγειρεύει η ίδια! ελπίζω να μην παρεξηγηθώ. είναι καθαρό, έχει κήπο, κοτούλες, χωράφια κ δέντρα γύρω κ είναι κοντά στην παραλία.

Καλημερούδια!

Πρωινή-πρωινή σήμερα γιατί ξύπνησε ο μικρός για το γαλατάκι του.

Συνήθως ξανακοιμάμαι,αλλά από τα νεύρα μου δεν ξανάπεσα γιατί είχα τη φαεινή ιδέα να ανέβω στη ζυγαριά.Λοιπόν δείχνει ότι έχω χάσει μόνο 200γρ.για 15 μέρες,ενώ μέχρι πρότινος ήταν πάνω 1 κιλό.

άκουσέ με σε παρακαλώ.

κάνεις ένα μεγάλο λάθος κ το επαναλαμβάνεις συνεχώς με αποτέλεσμα να καταστρέφεις την καλή σου ψυχολογία κ να το μεταδίδεις κ στον άντρα σου...ακόμα χειρότερα!

δεν ζυγιζόμαστε τόσο συχνά. μία φορά την εβδομάδα είναι πολύ!

κυρίως όμως δεν ζυγιζόμαστε μετά από ατασθαλία!

ούτε κάνουμε ατασθαλία παραμονή που θα πάμε διαιτολόγο!!!!

ατασθαλία επιτρέπεται μετά το διαιτολόγο την ίδια ή την επόμενη μέρα! άνθρωπος είσαι! δικαιούσαι να ξεφεύγεις από το πρόγραμμα μια φορά την εβδομάδα!

σε ό,τι αφορά τη διαιτολόγα αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι ότι ψοφάς στην πείνα κ ότι αυτό δεν μπορεί να τραβήξει για πολύ.

πρέπει να προσαρμόσει το μενού στις ανάγκες της οικογένειας! δηλαδή ένα φαγητό κ για τους δυό σας κ για τον περιστέρη. απλά εσύ θα τρως λιγότερο κ συνδυασμένα με σαλάτα που θα σου προτείνει.

ειδικός δεν είμαι, αλλα όταν έκανα δίαιτα η διαιτολόγα είχε προβλέψει να τρώει κ ο φέφος από το ίδιο φαγητό, για να μην κουραστώ με μαγειρέματα... κ απλά μου συνδύαζε μερίδα φαγητού, ποσότητες με σαλάτες

ή τυρί ανάλογα...

δεν ψωμολύσσαγα!

αν ήμουν περιστέρω θα την άλλαζα, αν με την κουβέντα που της έκανα δεν έπιανε το νόημα ότι κουράστηκα!:cool:

αλλά σε παρακαλώ σκέψου ότι αυτό που δείχνει η ζυγαριά σήμερα δεν είναι το αληθινό σου βάρος!

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα για όλους!

Με έχει πιάσει η μέση μου από χθες και πονάω πολύ... Είμαι όλη μέρα με την ζώνη και άρχισα και μυοχαλαρωτικά..

περαστικά έλεν μου. σήκωσες βάρος;

Η Λ. μάλλον περνάει μια ελαφρυα γαστρεντερίτιδα και πονάει το στομαχάκι της... Χθες εφαγε καλούτσικα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες!

πουλάκι μου περαστικά!

Χθες φάγαμε μπριζολίτσες και σήμερα θα φάμε το πιο τέλειο φαγητο!!!

Παστίτσιο που έκανε η μανούλα!!!!

κ εμείς το ίδιο θα φάμε κ σήμερα κ αύριο!

Καλά Φέφη η κόρη σου πετάει ατάκες!!!!:lol::lol:

Δώρα μπράβο για τα αποτελέσματα και φυσικά για τα πουτς!!!!:tongue::tongue:

:lol:άμα δεν ταιριάζανε δεν θα συμπεθεριάζαμε!;)

Σας ζάλισα πρωί πρωί

άει μαρή κλαψιάρα!:tongue:

Δεν θα μαγειρέψω πάλι σήμερα

Μετά τη διαιτολόγο θα πάμε στο χωριό του περιστέρη και θα φάμε εκεί.

Εχει μια υπέροχη ημέρα!

Ελένη περαστικά σας.Ζήλεψα με το παστίτσιο πρωί πρωί...

τί καλό θα φάτε;

το δικό μου το παστίτσιο δεν το ζήλεψες; μουτλάκια!;)

να περάσετε όμορφα!

σήμερα επειδή ήρθε νωρίς η πεθερά κ πήρε τη μικρή, πρόλαβα κ έβαλα μια σκούπα στο σπίτι!!!!! κ ετοιμάστηκα σαν άνθρωπος κ όχι σαν κηνυγημένο σκυλί!!!!!

χθες βράδυ έβαλα λαδάκι κλαρένς στο πρόσωπο. πολύ καλό! το δερματάκι μου είχε αφυδατωθεί!!!!

το απόγευμα θέλω να βάλω πλυντήριο, να προσπαθήσω να κάνω τις μπάρες της μαρίας ή να κάνω κ πατάτες φούρνου σαν πατατάκια με πάπρικα κ να πάρω σκόνες! αυτά τα ολίγα!

έχει έναν ήλιο μούρλια!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!!!Ζωπ τι καλα που περασετε ομορφα,παντα τετοια!Ελενιτσα μου ωχ σε επιασε η μεση ε,περαστικουλια κ προσεχε να ξεκουραζεσαι!μεγαλο βασανο η μεση...περαστικα κ στην ομορφια σου,απο οτι ακουσα ειναι μια νεα ιωση με γαστρεντ,αμαν δεν θα φυγουν ποτε!!!!!

Περιστερω μου προφανως πρεπει να την αλλαξεις την διαιτολογο,διοτι το να μην τρως κ να παχαινεις σημαινει πως κατι γινεται λαθος!το σωμα μας ξυπναει τον πρωτο μηνα διαιτας κ αρχιζει να φτιαχνει τον μεταβολισμο!αν πεινας κ δεν χανεις κατι δεν παει καλα!κριμα κ αδικο!!!!!εμενα λοιπον καταλαβαμε οτι αυτο που με παχαινε,γιατι δεν ετρωγα παραπανω,ειναι η ζαγχαρη!τελικα μπορει καποια ουσια να κολλαει τον μεταβολισμο της κ να μην κατεβαινει η ζυγαρια!

σημερα θα φαμε φασολακια απο την μανουλα!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάτσε να γίνει γιατί σαν να μου τα μάσαγε η κολλητή μου! Μάλλον θα γίνει τελικά μέσα στον Απρίλη, το απόγευμα θα ξέρω.εγινε τελικα η συναντηση???

Το πρωί η κολλητή μου έβλεπε στο φατσοβιβλίο φωτογραφίες των συμμαθητών μας και μου τις σχολίαζε. Από όσα μου είπε μάλλον θα είμαστε οι ομορφότερες!!!!!!!!εννοειται πως θα ειστε!!!!

QUOTE]

Καλησπέρα κι από μένα! Σας διαβάζω αρκετές μέρες και είπα να γράψω κι εγώ.

Λοιπόν, εμείς σήμερα φάγαμε πατάτες γιαχνί.QUOTE]καλως ορισες ηλιαχτιδα!!!

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!!

Ηρθε η σειρά μου να πάθω στερητικό.κλαψ!!!!!!

Πάει η σύνδεση μου και μέχρι να πληρωθεί ο άντρας μου δε με βλέπω να ξαναμπαίνω...μου λείπετε ήδη!

Τώρα ήρθα μια καφετέρια να παίξει λίγο και ο μικρός και μπήκα να διαβάσω τα νέα σας.Φιλιά σε όλες.Θα προσπαθήσω να μπαίνω έστω κι έτσι να μαθαίνω νέα σας .Φεύγω γιατί θα βάλω τα κλάμματα!

αχ φουμπακι μου, δεν πειραζει, να μπαινεις εστω και ετσι να μαθαινουμε τα νεα σου. μακια πολλα. μας λειπεις
Καλησπέρα σας.

Χθες πήγαμε παιδίατρο. Ο ζωπυροκανακάρης μου δεν έχει ίωση, κρύωμα, αμυγδαλές, ακροαστικά αλλά την ΑΠΟΛΥΤΑ βουλωμένη μύτη κι αυτό του δημιουργεί βήχα, δια της γνωστής οδού.

Μας είπε συνεχείς πλύσεις και σπρέι και να ΦΥΣΑΕΙ προς τα ΕΞΩ. Με θρησκευτική ευλάβεια. Έτσι και πράξαμε και ήδη ο βήχας έχει μειωθεί κατά 80%! Παρ' όλα αυτά μου είπε να μην τον στείλω σήμερα σχολείο (όπως και δεν τον έστειλα) για να μην ιδρώσει τρέχοντας ή για να μην τσακώσει τίποτα άλλο.πως ειναι το παιδι τωρα???

Εμένα τα μυοσκελετικά μου είναι χάλια κι επειδή κουράστηκα να πονάω, θα οργανώσω άμεσα σχέδιο δράσης : γιατρός, γυμναστήριο (που γράφτηκα κι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει!) και μασάζ. Το τελευταίο θα προτιμούσα να μου το έκανε ο Τζωρτζ...:cool: αλλά ρε γμτ τον συλλάβανε σήμερα... (Σαν δε ντρέπομαι η γαιδούρα μες στη Σαρακοστή:oops:)εσυ πως πας???καλυτερα???

Γυρνώντας από τη δουλειά κι επειδή αισθανόμουνα περδίκι...:roll: είπα να το ρίξω στη μαγειρική : Έφτιαξα κοτόσουπα (πήρα άριστα 10 από το γιο μου) (είπαμε, 500 βάζει στη γιαγιά του)

την ακόλουθη κρέμα (συνταγή Εβίρι?) που παρ' ότι τόσο απλή δεν την είχα ξαναφτιάξει

Κι αφού, δεν μπορούσα να σταθώ:roll:, λέω δεν φτιάχνω και μια γρήγορη σπανακοτυρόπιτα? Και κάνω την ακόλουθη :

Η γέμιση υπέροχη, το όλο δέσιμο απίστευτο (που το φοβόμουν), ΜΟΝΟ που έκανα το ΛΑΘΟΣ (κάνοντας συνδυασμό με μια άλλη συνταγή), αντί να βάλω κανονικό άσπρο αλεύρι, να βάλω καλαμποκέλαιο. Ε, η απόλυτη ΑΠΟΤΥΧΙΑ!:twisted::mad::-( Την τρως και σου έρχεται εμετός.:shock: Ο Ζώπυρος έκανε την προσπάθεια κι έφαγε 1-2 κομματάκια, εγώ στεναχωρημένη να μουρμουράω "κρίμα τα υλικά, κρίμα τον κόπο μου", πάει να μου κάνει και κάποιο αστείο και κόντεψε να γίνει του καλομποκιού!!!!!!σκεψου να ησουν καλα!!!τι αλλο θα εφτιαχνες δηλαδη????

Τέλος πάντων. Στεναχωρήθηκα αλλά τώρα δεν μπορώ να το αλλάξω. Να την ρίξω στα πουλάκια ή δεν θα πλησιάσουν?:rolleyes:δεν πειραζει, την αλλη φορα θα την κανεις πιο ωραια, μην στεναχωριεσαι. θα σε ευγνομωνουν τα περιστερια!!!

Ήθελα καιρό να το ποστάρω και το ξέχναγα... Ίσως να το έχετε ξαναδιαβάσει. Είναι εκπληκτικό...

[Ο Ηλίας μαμαλάκης θέλησε να εκφράσει τη θλίψη του για τον θάνατο της συζύγου του γραπτά... Μέσα από ένα άρθρο...τα είπε όλα!πολυ καλο και συγκινητικο το αρθρο του. δεν ηξερα οτι εχασε την γυναικα του. κριμα...

καλημερουδιααααααα!!

υσ.σαν σημερα θα ειχε γεννεθλια κ ο δικος μου μπαμπας...κ ομως με βοηθησε κ αυτην την φορα πανε ολα καλα κ κλεισαμε την 24βδομαδα με απολυτη επιτυχια!!!!!!!!!!!

ο μπαμπουλης θαναι παντα κοντα και σε σενα και στο στρουμφακι σου και θα σας βοηθησει να πανε ολα τελεια μεχρι τελους...
είμαι μουσίτσα περιστέρω μου!εισαι, εισαι...;)

σήμερα αφού τάισα το φεφόπαιδο πήρα το δρόμο για την αγορά αρώματος...ναι καλά! ζυγός, μόνη μου, είχα καταμπερδευτεί....μύρισα το μπόντυ, καλό, μύρισα το μπρητ, καλό, μύρισα πολλά κ μπούκωσα!!!!!

τελικά πήρα το έηντζελ κ ήδη το μετάνιωσα...ευτυχώς ο πεθερός θα μου πάρει μετά το πάσχα άλλο!!!!! μέχρι τότε είπα στον φέφο να πάμε τα δυο μας να αποφασίσουμε ποιό μου ταιριάζει κ ποιό του αρέσει πάνω μου! ααφού είμαι αναποφάσιστο!!!.

γιατι βρε κοριτσακι μου το μετανιωσες???του φεφου του αρεσε???
Καλησπερα....

Και ναι,εχουμε και παλι ηλιοοοοοοο...και ζεστη φυσικα.!!!

Σημερα εκανα ενα σορο δουλειες...εβγαλα κουρτινες σαλονιου και εβαλα αλλες,αφου πρωτα τις σιδερωσα...:cool:....Εβαλα τις λερωμενες για πλύσιμο...

Απλωσα 2ο πλυντηριο...

Σιδερωσα πουκαμισα και καρεδακια,επλυνα παραθυρα...

Πηγαμε λαικη ,γυρισαμε ταισα θησαυρουλη χθεσινη κοτοσουπα.

Φαγαμε κι εμεις μακαρονια με μανιταρια...Πηγε ο καλος μου την μανουλα στο κτελ....:(:(:(:(

Και τωρα ξεκουραζομαι,μιας και οι αντρες μου κοιμουνται!!!!!τι καλα!!!τωρα ειναι μοσχοβολιστα!!!

Τα νεα απο το Παπ,ειναι τελεια...:P

Καλυτερα δεν γινοταν ειπε ο γιατρος!!!!!!μπραβο πολυ χαιρομαι για τα καλ σου αποτελεσματα!!!

ο μπαμπακας σου,οπως κι ο δικος μου....που ειχε γεννεθλια 13 μαρτιου...

θα ειναι παντα κοντα μας.....προστατες μας!!!!

θα σας προσεχει παντα δωρακι μου
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αγαπουλες, εδω ειμαι και εγω..

Επισης χτες πηρα το αλευρι του λιντλ που ειναι ετοιμο μειγμα ψωμιου και θα το κανω, προσεχως!!το εφτιαξες???βγηκε καλο??

Επισης της ειχα παραγγειλει σε μια φιλη μου μια ταυτοτητουλα ασημενια με μια κοκκινη καρδουλα, το δωρο μου που ειδα πρωτη το πρωτο δοντακι που εσκασε, και πηγαμε και την πειραμε, καλα της παει τρελα!!μεγειες!!!!

!!!

Γεια σας κορίτσια! Είχα καιρό να σας γράψω τα νέα μου κι έχω χάσει πολλά επεισόδια από τα δικά σας. Δεν έγραψα γιατί ήμουν λίγο αναστατωμένη τις τελευταίες μέρες, καθώς μετά την συνάντηση που σας είχα πει με τον εξωσωματικό, έκανα μια μαγνητική μήτρας και φάνηκε ένα μικρό διάφραγμα, το οποίο μπορεί να εμποδίζει την εγκυμοσύνη γενικότερα και κάθε προσπάθεια εξωσωμ ειδικότερα. Το θέμα είναι ότι έπεσα από τα σύννεφα γιατί πέρισυ έκανα δύο διαδνωστικές και δύο επεμβατικές υστεροσκοπήσεις και κανείς από τους δύο γιατρούς που μου τις έκαναν δεν μίλησε για διάφραγμα ( το οποίο είναι εκ γενετής!!!). Οπως και να έχει το θέμα, ο εξωσωμ θα μετρήσει μέγεθος και βάθος μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται και αν είναι αρκετό πρέπει νε ξανακάνω χειρουργείο για να το αφαιρέσω. Το χειρουργείο γίνεται σε ιδιωτικό, λεφτά δεν έχω, άρα δεν θα το κάνω. Πήρα τηλ τον γιατρό που μου έκανε υστεροσκ- λαπαροσκ και τον χιλιοπλήρωσα το Καλοκαίρο, τον ρώτησα γιατί δεν μου είπε κάτι τέτοιο κι α΄κομα χειρότερα γιατί δεν το αφαίρεσε και χτυπιόταν πως δεν με επηρεάζει σε τίποτα, είναι κάτω από 2 εκ και να μην κάνω με τίποτα υστεροσκ ό,τι και να μου πουν. Ο εξωσωμ από την άλλη λέει ότι αν είναι πάνω από 1 εκ μας επηρεάζει πολύ την προσπάθεια και πρέπει να αφαιρεθεί. Ποιον να πιστεψω εγώ τώρα; Και είμαι σε φάση να ταράζομαι και να αγχώνομαι;;; Τεσπα. Θα ξέρω σε λίγες μέρες πόσα εκατοστά είναι και θα δω τι θα κάνω. Θέλω να προσωρήσω σε εξωσωμ και θα προχωρήσω έστω και με αυτό. Αν δεν θέλει ας μην με αναλάβει ο γιατρός. Εγώ αρνούμαι να ξαναμπώ σε χειρουργείο.
μαρτζι μου να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. παρε και αλλες γνωμες πριν κανεις οτιδηποτε. ευχομαι το καλυτερο και λυπαμαι για την ταλαιπωρια που τραβας!!!:rolleyes:
καλημέρα. διάβασα τα νέα σας στα γρήγορα...

εγώ είχα πονόλαιμο. ήπια λεμόνι με μέλι, αφού το ζέστανα! είχα πιεί κ γάλα ζεστό με μέλι. σήμερα αισθάνομαι καλύτερα!πως ειναι ο λαιμος σου τωρα??

σε λιγάκι θα την πάμε στη γιαγιά της κ εμείς θα φύγουμε για μάθημα, καφεδάκι. μετά θα μαγειρέψω ή θα πάρουμε από έξω. έχω αρκετά να κάνω...αλλά δεν είμαι στα εντελώς καλά μου!τι επαθες αγαπη???

φιλούρες κ να περνάτε όμορφα!

όταν μετά από ώρα ήπιε νερό το παιδί μου τί είπε; κοράκια=κοράκιασα!!!!

χαχααα!!γελασαα!!!!
Γεια σας κοριτσάκια

Έφτιαξα σουπιές γιουβέτσι και σκέτο κοκκινιστό κριθαράκι για τη μικρή που δεν τρώει σουπιές. .

πως τις κανεις τις σουπιες??οπως τα καλαμαρια??
Γεια σας κορίτσια

Την Παρασκευή πέθανε η γιαγιά του άντρα μου. Ενας υπέροχος άνθρωπος. Μου έχει κάνει τόσα καλά. Θα την θυμάμαι πάντα με αγάπη.

συλληπητηρια καγκλυ μου ναστε καλα να την θυμαστε
καλησπερα και απο μενα..

γυρισαμε απο την υπεροχη βολτα μας στην παραλια με τα ξαδελφια μου, η μικρη ψιλοεφαγε το φαγητο της και εμεις τσακισαμε κατι πενες με απλη σαλτσουλα..

Τωρα βλεπουμε φορμουλα, μας αρεσει πολυ..το αγαπημενο του αντρα μου, δεν χανει αγωνα!!!

η QUOTE]

Γεια σας κορίτσια...

Στη γύρα όλη μέρα σήμερα

Φαγητό δεν μαγείρεψα

Βγήκα για καφέ με μια φιλη και τα παιδάκια μας,μετά προστέθηκαν στην παρέα και οι συζυγάτοι,ήπιαμε ένα κρασάκι και πριν από λίγο μαζεύτηκα από το δύωρο περπάτημα μου,που τείνει να γίνει καθημερινή συνήθεια

χαιρομαι που περασατε καλα. σου εστειλα πμ.
μάκια!

αφήσαμε την σύσα στη γιαγιά, κάναμε μάθημα! τελικά ο συζυγάτος μου με λατρέυει!!!!!! κιχ δεν είπε.:lol: αν ήμουν στη θέση του...:rolleyes:

μόλις γυρίσαμε ήπιαμε καφεδάκι στην ηλιόλουστη βεράντα μας, μετά την λαμποκόπησα, γιατί ήταν παρατημένη η μπροστινή.

μετά ντελιβεριάσαμε, νάνι. μόλις ξύπνησα έκανα το παστίτσιο μου, καθάρισα το μπάνιο, πλύθηκα, μας έφεραν το παιδί κ μετά όλο το σπίτι γέμισε σύσα!!!!!!;)εννοειται πως σε λατρευει. πως τα πηγες???καλα???το πεθερικο επεστρεψε απτα εξωτερικα??

κ πού να σε πω το άλλο...κάνει μια πορδίτσα. την ρωτάει ο μπαμπάς της τί έκανες; κ εκείνη απαντάει "κουάξ" κ γελούσαν κ τα μάτια της!!:tongue:τελειαααα:D:D

Ο θησαυρος οταν του λεω -Τι εκανες;μου λεει -Πουτς!!!!!!:lol:χαχααααα

Τον ρωταω το απογευμα.

Πως σε λενε αγαπη μου;

-ηηηλ απανταει.(η Αμπαηλ,αναλογα τα κεφια...!!!)

Τον μπαμπα;

Μπαμπα Αη..

Εμενα;

Και μου λεει ολο πονηρια και ναζι...

-Μαμα ΑΑΑΑΑΗΗΗΗΗΗΗ..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

(ενω με φωναζει λολα.....Με δουλευει κανονικα!!!!!)

Και αναρωτιεμαι...τωρα Τον δαγκωνεις η οχι;:lol::lol::lol:

τον δαγκωνεις, τον ζουμπας, τον φιλας τρελα!!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα σχεδόν όλη μέρα έξω - με φίλους (φάγαμε έξω) και μετά σε παιδικό πάρτυ. Κουραστήκαμε λίγο αλλά περάσαμε πολύ ωραία.

Βέβαια, από ένα περιστατικό που προέκυψε μες στη μέρα αναρωτιέμαι μήπως είμαι πολύ αυστηρή με τον γιο μου... Τέλος πάντων, μεγάλη συζήτηση αυτή.χαιρομαι που περασατε καλα. γιατι το λες αυτο για τον γιο σου??

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα για όλους!

Με έχει πιάσει η μέση μου από χθες και πονάω πολύ... Είμαι όλη μέρα με την ζώνη και άρχισα και μυοχαλαρωτικά..περαστικα ελενιτσα

Η Λ. μάλλον περνάει μια ελαφρυα γαστρεντερίτιδα και πονάει το στομαχάκι της... Χθες εφαγε καλούτσικα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες!πως ειναι το παιδι σημερα???

άκουσέ με σε παρακαλώ.

κάνεις ένα μεγάλο λάθος κ το επαναλαμβάνεις συνεχώς με αποτέλεσμα να καταστρέφεις την καλή σου ψυχολογία κ να το μεταδίδεις κ στον άντρα σου...ακόμα χειρότερα!

δεν ζυγιζόμαστε τόσο συχνά. μία φορά την εβδομάδα είναι πολύ!

κυρίως όμως δεν ζυγιζόμαστε μετά από ατασθαλία!θα συμφωνησω

ούτε κάνουμε ατασθαλία παραμονή που θα πάμε διαιτολόγο!!!!

τί καλό θα φάτε;

το δικό μου το παστίτσιο δεν το ζήλεψες; μουτλάκια!;)

να περάσετε όμορφα!

σήμερα επειδή ήρθε νωρίς η πεθερά κ πήρε τη μικρή, πρόλαβα κ έβαλα μια σκούπα στο σπίτι!!!!! κ ετοιμάστηκα σαν άνθρωπος κ όχι σαν κηνυγημένο σκυλί!!!!!καλα σε λεω εγω σιφουνα φεφεη!!!

χθες βράδυ έβαλα λαδάκι κλαρένς στο πρόσωπο. πολύ καλό! το δερματάκι μου είχε αφυδατωθεί!!!!

το απόγευμα θέλω να βάλω πλυντήριο, να προσπαθήσω να κάνω τις μπάρες της μαρίας ή να κάνω κ πατάτες φούρνου σαν πατατάκια με πάπρικα κ να πάρω σκόνες! αυτά τα ολίγα!

έχει έναν ήλιο μούρλια!!!:-)

αχ και εδω!!!θελω να φυυυγωωωωω:D:D
καλημερα,σημερα δεν ειχαμε ακομα χχιχιχιχι!!!!αλλα τον περιμενω με χαρα:tongue::tongue::tongue:
τι καλα!!!!εχει πολυ πλακα!!!απολαυσε το!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες και καλη εβδομαδα. το αφροδιτομωρο εχει αναρρωσει πληρως, θελει βολτες και σημερα πηγε με τρελλη χαρα στο σχολειο. μολις την εντυσα πηγε στην πορτα και περιμενε να ετοιμαστω:D:D. και εγω ειμαι καλα σημερα, μονο λιγο συναχι εχω. το σαββατο εκανα πολλες δουλειες και μετα ημουν χειροτερα. χθες ειχα ρεπο. πηγαμε βολτιτσα τα 3 μας, λιαστηκαμε αν και φοβουμουν μην κρυωσει το παιδι , φαγαμε εξω και το απογευμα πηγαμε σενα φιλικο σπιτι και επαιξε η μικρη με τα παιδακια. σημερα εχω σιδερωμα και επισης αποφασισα να ξεκινησω λιγο να προσεχω τι τρωω. αυτα τα ολιγα.παω να εργαστωωω γιατι τα εχω φορτωσει λιγο σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Περιστερω μου προφανως πρεπει να την αλλαξεις την διαιτολογο,διοτι το να μην τρως κ να παχαινεις σημαινει πως κατι γινεται λαθος!το σωμα μας ξυπναει τον πρωτο μηνα διαιτας κ αρχιζει να φτιαχνει τον μεταβολισμο!αν πεινας κ δεν χανεις κατι δεν παει καλα!κριμα κ αδικο!!!!!εμενα λοιπον καταλαβαμε οτι αυτο που με παχαινε,γιατι δεν ετρωγα παραπανω,ειναι η ζαγχαρη!τελικα μπορει καποια ουσια να κολλαει τον μεταβολισμο της κ να μην κατεβαινει η ζυγαρια!

Ετσι ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ Αννούλα μου

Είναι μεγάλη απογοητευση να μην τρως και να μην χάνεις

άκουσέ με σε παρακαλώ.

κάνεις ένα μεγάλο λάθος κ το επαναλαμβάνεις συνεχώς με αποτέλεσμα να καταστρέφεις την καλή σου ψυχολογία κ να το μεταδίδεις κ στον άντρα σου...ακόμα χειρότερα!

δεν ζυγιζόμαστε τόσο συχνά. μία φορά την εβδομάδα είναι πολύ!

κυρίως όμως δεν ζυγιζόμαστε μετά από ατασθαλία!

ούτε κάνουμε ατασθαλία παραμονή που θα πάμε διαιτολόγο!!!!

ατασθαλία επιτρέπεται μετά το διαιτολόγο την ίδια ή την επόμενη μέρα! άνθρωπος είσαι! δικαιούσαι να ξεφεύγεις από το πρόγραμμα μια φορά την εβδομάδα!

σε ό,τι αφορά τη διαιτολόγα αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι ότι ψοφάς στην πείνα κ ότι αυτό δεν μπορεί να τραβήξει για πολύ.

πρέπει να προσαρμόσει το μενού στις ανάγκες της οικογένειας! δηλαδή ένα φαγητό κ για τους δυό σας κ για τον περιστέρη. απλά εσύ θα τρως λιγότερο κ συνδυασμένα με σαλάτα που θα σου προτείνει.

ειδικός δεν είμαι, αλλα όταν έκανα δίαιτα η διαιτολόγα είχε προβλέψει να τρώει κ ο φέφος από το ίδιο φαγητό, για να μην κουραστώ με μαγειρέματα... κ απλά μου συνδύαζε μερίδα φαγητού, ποσότητες με σαλάτες

ή τυρί ανάλογα...

δεν ψωμολύσσαγα!

αν ήμουν περιστέρω θα την άλλαζα, αν με την κουβέντα που της έκανα δεν έπιανε το νόημα ότι κουράστηκα!:cool:

αλλά σε παρακαλώ σκέψου ότι αυτό που δείχνει η ζυγαριά σήμερα δεν είναι το αληθινό σου βάρος!

Να σου πω...

Είχα ξαναπάει πριν από δυο εβδομάδες

Είχα χάσει μονο 300γρ.λίπος και είχα κάνει και μια χοντρή ατασθαλία επί διήμερο γιατί με είχε τσακίσει η πείνα

Ξεκινάω το νέο πρόγραμμα-το οποίο δεν έχει και πολλές αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο,αλλά αισθητά λιγότερο φαγητό-και σε 3 μέρες χάνω 800γρ.Κατενθουσιάστηκα και συνέχισα δυναμικά με καθημερινό περπάτημα.Αλλά κόλλησα εκεί και όχι μόνο αυτό,κάποιες μέρες έδειχνε ότι ξαναπήρα τα 800γρ.

Για μενα που είμαι κλεισμένη πολλές ώρες με το παιδί και οι βόλτες μας με τον περιστέρη είναι ανύπαρκτες τον τελευταίο μήνα λόγω των ταξιδιών του στην Αθήνα και της δουλειάς η χθεσινή ημέρα ήταν μαγεία!Μου δόθηκε η ευκαιρία να βρεθώ με δυο ανθρώπους και να πιούμε ένα κρασί.Ε δεν θα γίνω η μίζερη της παρέας,ούτε θα αντισταθώ και μάλιστα σε ώρα φαγητού που με έχει κόψει η πείνα κι ας έχω να πάω στη διαιτολόγο.Το ότι έφαγα χθες κάτι διαφορετικό δεν μου χάλασε τη δίαιτα.Αυτό θελω να πω.Ηδη δεν υπήρχε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Το πρωτο 15μερο δίαιτας είχα χάσει 4 κιλά με πολύ φαϊ και την ημερα πριν την επισκεφτώ είχα τα γενεθλια του μικρού,είχα τραπέζι και είχα καλοφάει,αλλά αυτό δεν λειτούργησε αρνητικά στο αποτελεσμα.Και παρά το διάστημα εορτών εχασα 6 κιλά σε 1 μηνα!!!

Στο σύνολο τα 10 κιλά δεν είναι καθόλου λίγα

Αλλά 6 τον πρωτο μήνα και μετά ψίχουλα είναι πολύ απογοητευτικό

Ούτε μπορώ να δίνω τα 40αρια χωρίς αποτελεσμα για να μου δωσει το ιδιο μενου με μικρες παραλλαγες και ζυγισμενες τις ποσοτητες,λες και αν φάω 200γρ.μπιφτεκι και όχι 180 θα καταστραφεί το σύμπαν

Αυτό είναι το πρόβλημά μου

Και θα κάνω την ξεκαθάριση σήμερα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,σημερα δεν ειχαμε ακομα χχιχιχιχι!!!!αλλα τον περιμενω με χαρα:tongue::tongue::tongue:

όταν γελάς, γελάμε κ εμείς!!!:D

γιατι βρε κοριτσακι μου το μετανιωσες???του φεφου του αρεσε???

το ήξερε το άρωμα. είναι παλιό. ήθελα κάτι πιο φρέσκο, πιο ανοιξιάτικο, ξεσηκωτικό, ...κλασική ζυγός!!!:rolleyes:

του φέφου του αρέσει.

καλημερα σε ολες και καλη εβδομαδα. το αφροδιτομωρο εχει αναρρωσει πληρως, θελει βολτες και σημερα πηγε με τρελλη χαρα στο σχολειο. μολις την εντυσα πηγε στην πορτα και περιμενε να ετοιμαστω:D:D. και εγω ειμαι καλα σημερα, μονο λιγο συναχι εχω. το σαββατο εκανα πολλες δουλειες και μετα ημουν χειροτερα. χθες ειχα ρεπο. πηγαμε βολτιτσα τα 3 μας, λιαστηκαμε αν και φοβουμουν μην κρυωσει το παιδι , φαγαμε εξω και το απογευμα πηγαμε σενα φιλικο σπιτι και επαιξε η μικρη με τα παιδακια. σημερα εχω σιδερωμα και επισης αποφασισα να ξεκινησω λιγο να προσεχω τι τρωω. αυτα τα ολιγα.παω να εργαστωωω γιατι τα εχω φορτωσει λιγο σημερα...

μπράβο για το αφροδιτομωρό!

να προσέχεις κουκλίτσα! μην παρακουράζεσαι!

Ετσι ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ Αννούλα μου

Είναι μεγάλη απογοητευση να μην τρως και να μην χάνεις

Και θα κάνω την ξεκαθάριση σήμερα

αυτό να το κάνεις σήμερα. λαστ τσενς!

να βρεις μια πιο γήινη! να μην ταλαιπωρείσαι ούτε εσύ ούτε ο περιστέρης!

εκτός κ αν υπάρχει θέμα με θυροειδή. το έχεις τσεκάρει τελευταία; μη σου βάζω κ ιδέες!

κλείνω γιατί στοιβάζεται το άπαν σύμπαν από χαρτούρα!

φιλούρες στις μουσούδες!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...