Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αννα μου, αν δεν είχα κάνει δύο υστεροσκοπήσεις σε 6 μήνες και ανακάλυπτα τώρα το διάφραγμα, θα έλεγα οκ! να το κάνω. Τώρα όμως;;;Εχω νομίζεις το κουράγιο να ξαναμπώ 3η φορά σε ένα χρόνο για υστεροσκόπηση από αμέλεια γιατρών; Εχω κουραστει κι έχω λυγίσει και ψυχολογικά και οικονομικά. Ασε, που πάλι μπαίνω σε αναμονη. Κορίτσια, αν σας γράψω πόσα πέρασα δεν θα το πιστέψετε, θα με περάσετε για ηλίθια ( έτσι αισθάνομαι τώρα) που ακολουθούσα κατά γράμμα όλες τις μπούρδες που μου έλεγαν οι γιατροί.

Αννα, εσένα πόσο ήταν το διάφραγμα, θυμάσαι; Τι σου είχε πει ο γιατρός σου;

Κορίτσια, δεν κάνω τίποτα. Δεν μπαίνω πάλι σε χειρουργείο. Αν δεν θελήσει να με αναλάβει αυτός, θα πάω αλλού και δεν θα πω τίποτα για το διάφραγμα. Ο γιατρός στη Θεσσαλ που μου έκανε υστεροσκ λέει πως είναι καρδιόσχημη κι όχι διάφραγμα. Περιμένω απάντηση από ακτινολόγο μέσα στην εβδομάδα. Αν είναι διάφραγμα και θέλει χειρουργείο θα πάω Θεσσαλονίκη και θα του επιτεθώ. Θα τα κάνω όλα γυαλιά καρφιά, κορίτσια.....Δεν μπορεί να του έδωσα τόσα λεφτά και να μην έκανε σωστη δουλειά. Θα μου γύρίσει πίσω τα χρήματα που του έδωσα, ο άθλιος.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αννα μου, αν δεν είχα κάνει δύο υστεροσκοπήσεις σε 6 μήνες και ανακάλυπτα τώρα το διάφραγμα, θα έλεγα οκ! να το κάνω. Τώρα όμως;;;Εχω νομίζεις το κουράγιο να ξαναμπώ 3η φορά σε ένα χρόνο για υστεροσκόπηση από αμέλεια γιατρών; Εχω κουραστει κι έχω λυγίσει και ψυχολογικά και οικονομικά. Ασε, που πάλι μπαίνω σε αναμονη. Κορίτσια, αν σας γράψω πόσα πέρασα δεν θα το πιστέψετε, θα με περάσετε για ηλίθια ( έτσι αισθάνομαι τώρα) που ακολουθούσα κατά γράμμα όλες τις μπούρδες που μου έλεγαν οι γιατροί.

Αννα, εσένα πόσο ήταν το διάφραγμα, θυμάσαι; Τι σου είχε πει ο γιατρός σου;

Κορίτσια, δεν κάνω τίποτα. Δεν μπαίνω πάλι σε χειρουργείο. Αν δεν θελήσει να με αναλάβει αυτός, θα πάω αλλού και δεν θα πω τίποτα για το διάφραγμα. Ο γιατρός στη Θεσσαλ που μου έκανε υστεροσκ λέει πως είναι καρδιόσχημη κι όχι διάφραγμα. Περιμένω απάντηση από ακτινολόγο μέσα στην εβδομάδα. Αν είναι διάφραγμα και θέλει χειρουργείο θα πάω Θεσσαλονίκη και θα του επιτεθώ. Θα τα κάνω όλα γυαλιά καρφιά, κορίτσια.....Δεν μπορεί να του έδωσα τόσα λεφτά και να μην έκανε σωστη δουλειά. Θα μου γύρίσει πίσω τα χρήματα που του έδωσα, ο άθλιος.....

δικιο εχεις,απολυτο δικιο!!!δεν θυμαμαι ποσο ηταν...παντως ηταν ψηλα κ στανταρ δεν εμποδιζε στο να μεινω εγκυος.αλλα αφου ειχα κανει υστεροσκ η γιατρος μου μου το αφαιρεσαι..


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η γιατρός! Οχι σαν τον δικό μου τον - μην τον χαρακτηρίσω- που ισχυρίζεται ότι δεν προκαλεί πρόβλημα. Αφού το είδε έπρεπε να το αφαιρέσει........Αχ! έχω τόσα νεύρα και βρίσκομαι σε τέτοια απόγνωση......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αννακι τωρα θα αλλαζει ενα φρουτο κανε 4 εβδομαδες!!!

Μαρτζακι εχεις πμ.

Ζωπ τελειο το αρθρο του Μαμαλακη το ειχα ξαναδιαβασει αλλα και παλι ειναι πολυ ωραιο!

καληνυχτα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

κοπελίτσες γεια σας!!

Μια συνταγούλα που δοκίμασα προχθές φοβερή! Καλή για να πείσετε τα παιδάκια σας να δοκιμάσουν φακές!

Σωτάρουμε 2 μελιτζάνες με κρεμμύδι και σκόρδο,προσθέτουμε και ντοματάδα ή πελτέ και προσθέτουμε νεράκι.Σιγοβράζουμε για κανένα τέταρτο.

Ξεχωριστά,βράζουμε ρυζάκι,μία κούπα (σπυρωτό κατα προτίμηση) και ξεχωριστά πάλι ένα πακέτο φακές μέχρι να μαλακώσουν.Τέλος (πάλι ξεχωριστά-ο μόνος μπελάς του φαγητού!) βράζουμε μια μικρή σακούλα με ανάμικτα,πολύχρωμα λαχανικά (εγώ έβαλα μια σαλάτα καλαμποκιού,είχε μέσα και πιπεριά,αρακά,φασολάκι κλπ).Τα προσθέτουμε όοολα αυτά μαζί και βγαίνει ένα σούπερ φαγάκι,καθόλου βαρύ (αν σωτάρατε με λίγο λάδι τη μελιτζάνα) και πολύχρωμο,θα αρέσει στα παιδιά!! Εγώ το δοκίμασα στην πλάκα,τυχαία βρήκα τη συνταγή και όλοι ξετρελάθηκαν!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα. διάβασα τα νέα σας στα γρήγορα...

Δώρα χάρηκα με τακαλά σας νέα!

μάρτζι μου εγώ θα την έκανα την επέμβαση. όλα καλά θα πάνε!

μάη φέηβορητ...οι φακές είναι το αγαπημένο φαγητό της σύσας!

χθες πήγαμε πάρκο κ το μωρό μου χόρτασε παιχνίδι. αλλά παρά τον ήλιο είχε αέρα...οπότε ο μπαμπούλης μας μας γύρισε με το αυτοκίνητο όλο το λουλουδιστάν για βόλτα!

εγώ είχα πονόλαιμο. ήπια λεμόνι με μέλι, αφού το ζέστανα! είχα πιεί κ γάλα ζεστό με μέλι. σήμερα αισθάνομαι καλύτερα!

χθες βράδυ το παιδί μου ζήτησε κρεμούλα κ της έκανα.

τίποτα άλλο δεν έκανα...

σε λιγάκι θα την πάμε στη γιαγιά της κ εμείς θα φύγουμε για μάθημα, καφεδάκι. μετά θα μαγειρέψω ή θα πάρουμε από έξω. έχω αρκετά να κάνω...αλλά δεν είμαι στα εντελώς καλά μου!

φιλούρες κ να περνάτε όμορφα!

όταν μετά από ώρα ήπιε νερό το παιδί μου τί είπε; κοράκια=κοράκιασα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αννακι τωρα θα αλλαζει ενα φρουτο κανε 4 εβδομαδες!!!

α πες το βρε παιδακι μου κ περιμενω την αλλαγη κ αλλαγη δεν βλεπω,ενα πραγμα σαν το πολιτικο μας σκηνικο καταντησα :tongue::tongue::tongue:!!!

Φεφι φοβερη ατακα η μικρη χαχαχαχαχαχαχα!

σημερα η μανουλα θα μου κανει κοτοπουλο ψητο με σαλατουλα!φιλακια σε ολες!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γλυκια καλημερα κι απο μας.

Φεφη,γελασα με το κορακια.....της κορακλας σου!!!!

Αννα,ζηλεψα κοτοπουλο....γιαμι!!!!!

Εμεις μολις γυρισαμε απο την εκκλησια οπου κοινωνησα θησαυρουλη.

Εχει πολυ καλη μερα και αφου του δωσω του θησαυρου φρουτοκρεμα,θα παμε για καφεδακι εξω....να παιξει και το μονακριβο μου!!!!!!:P:p:p:p

Για σημερα θα φαμε μακαροναδα απο χθες εμεις και για θησαυρουλη εβρασα κοτοπουλακι,που η θα το κανω με τραχανα η με χυλοπιτες...δεν εχω αποφασισει ακομα!

Καλη κυριακη.

Φιλια σ ολες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

Έφτιαξα σουπιές γιουβέτσι και σκέτο κοκκινιστό κριθαράκι για τη μικρή που δεν τρώει σουπιές. Στο φούρνο, επίσης, ψήνω διάφορα λαχανικά σκέτα (καρότο, μανιτάρια, κολοκυθάκι, μελιτζάνα) τα οποία θα περιχύσω μόλις τα βγάλω με λαδοξιδομουστάρδα.

Νανουρισματάκι ωραίο φαγητό ακούγεται αυτό που έβαλες.

Φέφη πλάκα είχε το κοράκια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Την Παρασκευή πέθανε η γιαγιά του άντρα μου. Ενας υπέροχος άνθρωπος. Μου έχει κάνει τόσα καλά. Θα την θυμάμαι πάντα με αγάπη.

Σήμερα έκανα καλαμαράκια κοκκινιστά με ρύζι.

Φιλιά


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο μενα..

γυρισαμε απο την υπεροχη βολτα μας στην παραλια με τα ξαδελφια μου, η μικρη ψιλοεφαγε το φαγητο της και εμεις τσακισαμε κατι πενες με απλη σαλτσουλα..

Τωρα βλεπουμε φορμουλα, μας αρεσει πολυ..

η μικρη παλευει να κοιμηθει..

Καγλυ μου την ευχη της να εχετε και να ειστε παντα γεροι να την θυμαστε..

Εβιρακι ολα σκετα τα μαγειρεψες σημερα!

φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

υσ.σαν σημερα θα ειχε γεννεθλια κ ο δικος μου μπαμπας...κ ομως με βοηθησε κ αυτην την φορα πανε ολα καλα κ κλεισαμε την 24βδομαδα με απολυτη επιτυχια!!!!!!!!!!!

Αννούλα ο μπαμπάς σου θα είναι πάντα δίπλα σου και σίγουρα τώρα θα καμαρώνει την όμορφη κοιλίτσα σου

είμαι μουσίτσα περιστέρω μου!

.

:lol::lol:

Τα νεα απο το Παπ,ειναι τελεια...:P

Καλυτερα δεν γινοταν ειπε ο γιατρος!!!!!!

Είδες Δωράκι μου;Τέλεια νέα!

Τι νομιζετε οτι ειμαι? σαν την περιστερω?

:lol:

καλα για τον ερμη δεν σχολιαζω, ο γαμπρουλης μου ειναι ιδιος με τον Ερμη, κουκλος! Για την Εβιρι το γραφω αυτο που δεν τον εχει δει.

Πες τα...

Περιστερω δεν καταλαβα γιατι εχετε γειτονα τον Ερμη? ειναι το αγαλμα του καπου κοντα σας??

Στην Αρχαία Ολυμπία αγάπη δεν είναι ο Ερμής του Πραξιτέλη;

Ενα τσιγάρο δρόμος...

Link to comment
Share on other sites

Και είμαι σε φάση να ταράζομαι και να αγχώνομαι;;; Τεσπα. Θα ξέρω σε λίγες μέρες πόσα εκατοστά είναι και θα δω τι θα κάνω. Θέλω να προσωρήσω σε εξωσωμ και θα προχωρήσω έστω και με αυτό. Αν δεν θέλει ας μην με αναλάβει ο γιατρός. Εγώ αρνούμαι να ξαναμπώ σε χειρουργείο.

Μάρτζι μου έχεις δίκιο

Αλλά μήπως να το ξανασκεφτείς και να το κάνεις τελικά το χειρουργείο;

Περιστεράκι τι έγινε με την βάφτιση τελικά; Με την αδελφή σου τα βρήκατε;

Νιέντε:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...

Στη γύρα όλη μέρα σήμερα

Φαγητό δεν μαγείρεψα

Βγήκα για καφέ με μια φιλη και τα παιδάκια μας,μετά προστέθηκαν στην παρέα και οι συζυγάτοι,ήπιαμε ένα κρασάκι και πριν από λίγο μαζεύτηκα από το δύωρο περπάτημα μου,που τείνει να γίνει καθημερινή συνήθεια

Αύριο θα πάω και στη διαιτολόγο,αλλά να σας πω σκέφτομαι σοβαρα να την σταματήσω...

Αποτελεσμα μηδενικό σε σχέση με τον κόπο μου

Περπατώ πλέον κάθε μέρα εδώ και δυο εβδομάδες,τηρώ το πρόγραμμα κατά γράμμα κι αν μια στιγμή σαν άνθρωπος φάω κάτι διαφορετικό-όπως σήμερα που ήπιαμε το κρασάκι μας-η ζυγαριά στα ύψη

Δηλαδή αν αυτή η κατακράτηση-αν συμβαίνει αυτό-συνεχιστεί και αύριο τότε θα βρει ότι δεν έχω χάσει καθόλου

Ο άντρας μου είναι σίγουρος πλέον ότι με κοροϊδεύει για να παίρνει τα λεφτά παίζοντας με τον μεταβολισμό μου.Εχασα 6 κιλά σε ενα μονο μήνα και σε 2 και μόνο 4 κι αυτά με το ζόρι

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...