Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε;

Σήμερα θα φτιάξω μια μακαρονάδα για τον αντρούλη και για τον μικρό μοσχαρόσουπα με λαχανικά και τραχανά.Εγώ θα βολευτώ με ένα μπιφτεκάκι που έμεινε από χθες το βράδυ και σαλατούλα.

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!!

Ηρθε η σειρά μου να πάθω στερητικό.κλαψ!!!!!!

Πάει η σύνδεση μου και μέχρι να πληρωθεί ο άντρας μου δε με βλέπω να ξαναμπαίνω...μου λείπετε ήδη!

Κάθε εβδομάδα έχουμε και από μια απουσία!Φούμπι μου να μπαίνεις όποτε μπορείς,να μας λες ότι είσαι καλά.

Φιλάκια!

Έχει μπουκλίτσες μωλέ το ομορφούλι; Με ποιο τρόπο τον έχετε γείτονα τον Ερμή;

Εχουμε γείτονα τον Ερμή του...Πραξιτέλη,Εβίρι μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Περιστεράκι, καλώς μας ήρθες πάλι! Πολύ χάρηκα!!

Καλώς σε βρήκα Ζωπ!

απόλαυσα φέφο. ση πιάνου λέει;;;;;τηλεπαθητικά! αμ ε τσεκ μασίν!!!!

Είσαι μια μουσίτσα εσύ...:tongue::tongue:

Πάντα με την καλή έννοια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα θα φτιάξω γίγαντες με σπανάκι.

Περιστεράκι αυτό θα πει γειτονιά υψηλού επιπέδου, να έχεις γείτονα τον ίδιο τον Ερμή. Έρχονται και οι άλλοι έντεκα και τον επισκέπτονται;

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι αυτό θα πει γειτονιά υψηλού επιπέδου, να έχεις γείτονα τον ίδιο τον Ερμή. Έρχονται και οι άλλοι έντεκα και τον επισκέπτονται;

:lol::lol::lol::lol:

Ερχονται δεν έρχονται,ο Ερμής είναι η φίρμα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααα!!βρε κοριτσια η μια ερχεται η αλλη φευγει,α για να μαζευομαστε ολες μαζι!!!!!!!

λοιπον σημερα θα φαμε ψαρακια,το τι θα το ξερω σε λιγο,κ σαλατουλα!!!

φιλακια πολλα σε ολες κ να περασετε ενα τελειο σαββατοκυριακο!

Ελενιτσα να χαιρεστε τον μπαμπακα σας παντα γερος κ παντα δυνατος!!!!!

υσ.σαν σημερα θα ειχε γεννεθλια κ ο δικος μου μπαμπας...κ ομως με βοηθησε κ αυτην την φορα πανε ολα καλα κ κλεισαμε την 24βδομαδα με απολυτη επιτυχια!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υσ.σαν σημερα θα ειχε γεννεθλια κ ο δικος μου μπαμπας...κ ομως με βοηθησε κ αυτην την φορα πανε ολα καλα κ κλεισαμε την 24βδομαδα με απολυτη επιτυχια!!!!!!!!!!!

Εύχομαι πάντα να στέκεται αρωγός σου ο μπαμπάς σου Άννα, και φυσικά να γεννήσεις τελειόμηνα ένα υγιέστατο μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κάνετε μαγειροκόριτσά μου? Ε, αυτό είναι άνοιξη!!:D

Εμείς σήμερα θα φάμε ότι απέμεινε από χθες (με καμιά προσθήκη). Το αποτυχημένο ταψί... δεν το δώρισα... ακόμη στα πουλάκια..., κάθομαι και το κοιτάω...:rolleyes:

υσ.σαν σημερα θα ειχε γεννεθλια κ ο δικος μου μπαμπας...κ ομως με βοηθησε κ αυτην την φορα πανε ολα καλα κ κλεισαμε την 24βδομαδα με απολυτη επιτυχια!!!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου! Ο μπαμπάς σου θάναι πάντα κοντά σου... και σε λίγους μήνες που θα υποδεχτείτε τον εγγονό!!

Το Μαράκι που είναι?

Καλό υπόλοιπο Σ/Κ!!


Link to comment
Share on other sites

είμαι μουσίτσα περιστέρω μου!

σήμερα αφού τάισα το φεφόπαιδο πήρα το δρόμο για την αγορά αρώματος...ναι καλά! ζυγός, μόνη μου, είχα καταμπερδευτεί....μύρισα το μπόντυ, καλό, μύρισα το μπρητ, καλό, μύρισα πολλά κ μπούκωσα!!!!!

τελικά πήρα το έηντζελ κ ήδη το μετάνιωσα...ευτυχώς ο πεθερός θα μου πάρει μετά το πάσχα άλλο!!!!! μέχρι τότε είπα στον φέφο να πάμε τα δυο μας να αποφασίσουμε ποιό μου ταιριάζει κ ποιό του αρέσει πάνω μου! ααφού είμαι αναποφάσιστο!!!

κατά τα άλλα πήγα κ αγόρασα ξηροκάρπια κ μεταξύ αυτών κ σταφίδες για να κάνω κάποια στιγμή κ τις μπαρες της μαρίας.

σε λιγάκι θα πάμε βολτούλα με τον μπαμπούλη να περπατήσουμε. έχει πανέμορφη μέρα! αλλά κρύο ακόμα...είναι υπουλος ο καιρός.

το απόγευμα αναλόγως τα κέφια, το χρόνο θα κάνω παστίτσιο, ραβανί, κρεμούλα.

Αννούλα, μάκια!

η ελένη πώς κ δεν μπήκε χθες βράδυ;

πήγα κ για κρέμα, αλλά καταμπερδεύτηκα...τί πρωτότυπο!!!!!!

ευτυχώς δεν αγόρασα! πήρα ένα λιπ της προπολίν για ενυδάτωση χειλιών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

Και ναι,εχουμε και παλι ηλιοοοοοοο...και ζεστη φυσικα.!!!

Σημερα εκανα ενα σορο δουλειες...εβγαλα κουρτινες σαλονιου και εβαλα αλλες,αφου πρωτα τις σιδερωσα...:cool:....Εβαλα τις λερωμενες για πλύσιμο...

Απλωσα 2ο πλυντηριο...

Σιδερωσα πουκαμισα και καρεδακια,επλυνα παραθυρα...

Πηγαμε λαικη ,γυρισαμε ταισα θησαυρουλη χθεσινη κοτοσουπα.

Φαγαμε κι εμεις μακαρονια με μανιταρια...Πηγε ο καλος μου την μανουλα στο κτελ....:(:(:(:(

Και τωρα ξεκουραζομαι,μιας και οι αντρες μου κοιμουνται!!!!!

Τα νεα απο το Παπ,ειναι τελεια...:P

Καλυτερα δεν γινοταν ειπε ο γιατρος!!!!!!

Αννα,ειδες που ολα πανε σουπερ;

Ο μπαμπακας σου,οπως κι ο δικος μου....που ειχε γεννεθλια 13 μαρτιου...

θα ειναι παντα κοντα μας.....προστατες μας!!!!

Καλο σκ κοριτσακια...και καλες βολτες!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αγαπουλες, εδω ειμαι και εγω..

Ζωπ παντα με αναζητας, σε ευχαριστω!

βρε κοριτσια τι θα γινει με την πολυγραφια σας?? καντε λιγο κρατει γιατι κατι μανουλες δεν προλαβαινουν να σας διαβασουν!!

Τι νομιζετε οτι ειμαι? σαν την περιστερω?

η γαιδουρα δεν εχω ευχηθει στην εβιροκορη Χρονια πολλα!!

επισης διαβαζω κλεφτα τα νεα σας απο τα μεγαλα ποστ της φεφης!

Σημερα ειμασταν στη γυρα απο το πρωι, σηκωθηκα νωρις, εστειλα καραμελομπαμπα στην αγορα και εφερε κατσικακι για την περδικα και σαρδελες για εμας, τις εκανα λεμονατες στο φουρνο με χορτα ραδικια, μια νοστιμια!!

Επισης χτες πηρα το αλευρι του λιντλ που ειναι ετοιμο μειγμα ψωμιου και θα το κανω, προσεχως!!

Βγηκαμε στην αγορα για ερευνα αγορας παπουτσιων της κορης, μεγαλωσε το πλασμα και πρεπει να της παρουμε κανονικα.. δεν βρηκα κατι να με αρεσει, θα περιμενουμε και τα ανοιξιατικα..

Επισης της ειχα παραγγειλει σε μια φιλη μου μια ταυτοτητουλα ασημενια με μια κοκκινη καρδουλα, το δωρο μου που ειδα πρωτη το πρωτο δοντακι που εσκασε, και πηγαμε και την πειραμε, καλα της παει τρελα!!

Κοριτσια κατι γραψατε, Δωρα και Φεφη για οτι τα μικρα ξεκινησαν να πινουν με καλαμακι, εγω θα την ξεκινησω απο τωρα, ηδη της δινω για να μαθει και θα της παρω και ποτηρακι με καλαμακι.

Θα δωσω τοσο νωρις γιατι εμενα δεν παιρνει μπουκαλι λογω θηλασμου και ειπαμε με την παιδιατρο να παμε κατευθειαν στο ποτηρι.

καλα για τον ερμη δεν σχολιαζω, ο γαμπρουλης μου ειναι ιδιος με τον Ερμη, κουκλος! Για την Εβιρι το γραφω αυτο που δεν τον εχει δει.

Περιστερω δεν καταλαβα γιατι εχετε γειτονα τον Ερμη? ειναι το αγαλμα του καπου κοντα σας??

Αννακι μου, το ξερεις πως ο μπαμπας σου ειναι εκει ψηλα και σας καμαρωνει και κυριως την κοιλιτσα σου που φουσκωνει! τι φρουτο ειμαστε αυτην την εβδομαδα??

Το απογευμα θα παμε να δουμε μια φιλη μου ετοιμογεννη, μπαινει την Δευτερα και θα μας φερει τις διδυμες κορες της, εχω μεγαλη χαρα και ανυπομονησια!

τα εχω γραψει λιγο μπερδεμενα αλλα ετσι τα ειχα στο μυαλο μου και αφου μολις κοιμηθηκε η κορη παω και εγω να χωθω στην αγκαλιτσα του αντρουλη!!

φιλακια πολλα, σας αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Είχα καιρό να σας γράψω τα νέα μου κι έχω χάσει πολλά επεισόδια από τα δικά σας. Δεν έγραψα γιατί ήμουν λίγο αναστατωμένη τις τελευταίες μέρες, καθώς μετά την συνάντηση που σας είχα πει με τον εξωσωματικό, έκανα μια μαγνητική μήτρας και φάνηκε ένα μικρό διάφραγμα, το οποίο μπορεί να εμποδίζει την εγκυμοσύνη γενικότερα και κάθε προσπάθεια εξωσωμ ειδικότερα. Το θέμα είναι ότι έπεσα από τα σύννεφα γιατί πέρισυ έκανα δύο διαδνωστικές και δύο επεμβατικές υστεροσκοπήσεις και κανείς από τους δύο γιατρούς που μου τις έκαναν δεν μίλησε για διάφραγμα ( το οποίο είναι εκ γενετής!!!). Οπως και να έχει το θέμα, ο εξωσωμ θα μετρήσει μέγεθος και βάθος μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται και αν είναι αρκετό πρέπει νε ξανακάνω χειρουργείο για να το αφαιρέσω. Το χειρουργείο γίνεται σε ιδιωτικό, λεφτά δεν έχω, άρα δεν θα το κάνω. Πήρα τηλ τον γιατρό που μου έκανε υστεροσκ- λαπαροσκ και τον χιλιοπλήρωσα το Καλοκαίρο, τον ρώτησα γιατί δεν μου είπε κάτι τέτοιο κι α΄κομα χειρότερα γιατί δεν το αφαίρεσε και χτυπιόταν πως δεν με επηρεάζει σε τίποτα, είναι κάτω από 2 εκ και να μην κάνω με τίποτα υστεροσκ ό,τι και να μου πουν. Ο εξωσωμ από την άλλη λέει ότι αν είναι πάνω από 1 εκ μας επηρεάζει πολύ την προσπάθεια και πρέπει να αφαιρεθεί. Ποιον να πιστεψω εγώ τώρα; Και είμαι σε φάση να ταράζομαι και να αγχώνομαι;;; Τεσπα. Θα ξέρω σε λίγες μέρες πόσα εκατοστά είναι και θα δω τι θα κάνω. Θέλω να προσωρήσω σε εξωσωμ και θα προχωρήσω έστω και με αυτό. Αν δεν θέλει ας μην με αναλάβει ο γιατρός. Εγώ αρνούμαι να ξαναμπώ σε χειρουργείο.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά σας νέα κοριτσάκια; Αννα, ο μπαμπάς σου θα είναι πάντα κοντά σου να σε προστατεύει!

Περιστεράκι τι έγινε με την βάφτιση τελικά; Με την αδελφή σου τα βρήκατε;

Α, σορυ, αλλά δεν μπορώ να διαβάω τόσες σελίδες....

Κάτι για Ερμή διάβασα!!! Θέλω κι εγώ!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τα νεα απο το Παπ,ειναι τελεια...:P

Καλυτερα δεν γινοταν ειπε ο γιατρος!!!!!!

Μπράβο Δωράκι, πολύ ευχάριστο αυτό.

η γαιδουρα δεν εχω ευχηθει στην εβιροκορη Χρονια πολλα!!

Σ' ευχαριστώ πολύ Μαρία μου.

Επισης της ειχα παραγγειλει σε μια φιλη μου μια ταυτοτητουλα ασημενια με μια κοκκινη καρδουλα, το δωρο μου που ειδα πρωτη το πρωτο δοντακι που εσκασε, και πηγαμε και την πειραμε, καλα της παει τρελα!!

Με 'γεις, με 'γειες!!!!!!!!!!!!!

Για την Εβιρι το γραφω αυτο που δεν τον εχει δει.

Σε πιστεύω και είμαι σίγουρη ότι θα είναι κουκλάκι.

Ποιον να πιστεψω εγώ τώρα; Και είμαι σε φάση να ταράζομαι και να αγχώνομαι;;;

Ελπίζω να ξεμπερδευτούν οι σκέψεις σου με το μήνυμα που θα σου στείλει η Μαρία. Πραγματικά, κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι που μας κάνουν να μην μπορούμε να πάρουμε αποφάσεις. Στη θέση σου εγώ θα αναγκαζόμουν να δω κι άλλους γιατρούς για να δω πού συγκλίνουν οι γνώμες στην πλειοψηφία τους. Επίσης, θα κοιτούσα σε ίντερνετ και εγκυκλοπαίδειες μήπως και τυχόν με διαφώτιζαν συν την κουβέντα με τους γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι πάντα να στέκεται αρωγός σου ο μπαμπάς σου Άννα, και φυσικά να γεννήσεις τελειόμηνα ένα υγιέστατο μωράκι.

Μπράβο κοριτσάκι μου! Ο μπαμπάς σου θάναι πάντα κοντά σου... και σε λίγους μήνες που θα υποδεχτείτε τον εγγονό!!

Αννούλα, μάκια!

Καλησπερα....

Τα νεα απο το Παπ,ειναι τελεια...:P

Καλυτερα δεν γινοταν ειπε ο γιατρος!!!!!!

Αννα,ειδες που ολα πανε σουπερ;

Ο μπαμπακας σου,οπως κι ο δικος μου....που ειχε γεννεθλια 13 μαρτιου...

θα ειναι παντα κοντα μας.....προστατες μας!!!!

Αννακι μου, το ξερεις πως ο μπαμπας σου ειναι εκει ψηλα και σας καμαρωνει και κυριως την κοιλιτσα σου που φουσκωνει! τι φρουτο ειμαστε αυτην την εβδομαδα??

ακομα παπαγια,δεν ξεκολλαει απο αυτο το φρουτο???3βδομαδες το ιδιο ειμαστε,ελεος χιχιχιχι!!!

Τα δικά σας νέα κοριτσάκια; Αννα, ο μπαμπάς σου θα είναι πάντα κοντά σου να σε προστατεύει!

σας ευχαριστω κοριτσακια μου,κ εγω ετσι πιστευω απο εκει ψηλα μας προστατευουν οι αγαπημενοι μας...

Δωρακι μου ημουν σιγουρη πως το ΠΑΠ θα ηταν σουπερ,αλλωστε οπως σου ειπα κ εγω το ειχα παθει κ δεν ηταν τιποτα!!!!!

Φεφι παλι με ξελιγωσες,α δεν θα διαβαζω μηνυματα σου χιχιχιχι!!!!!!λοιπον θα ανεβασω φωτο να δεις ποσο μοιαζω με την κουκλα σου!!!!!!!!!!!

Μαρτζι μου κ εγω ειχα διαφραγματικη μητρα κ εκανα αφαιρεση.βεβαια εμενα ηταν ψηλα κ μικρο κ ετσι δεν εκανα καποια αλλη αγωγη μετα.αλλα ξερω απο φιλη μου πως οι εξωσματικοι θελουν να εχουν μια ''καθαρη'' μητρα κ μετα ξεκινουν τις προσπαθειες,οποτε θα σου ελεγα να το ψαξεις καλυτερα!κυριως να δεις που ειναι το διαφραγμα,ποσο κτλ!ευχομαι συντομα να βρεις ακρη!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...