Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Και για να μην τα ξαναγράφω : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=114485

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πλάκα κάνεις.... Καλά είναι δυνατόν να εκφράζεται έτσι στα παιδάκια;;;;:confused:

Εσύ πως το αντιμετώπισες;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου πρέπει και το παιδάκι και την οιγογένεια του να την δει κάποιος παιδοψυχόλογος και να καθορίσει εκείνος την αντιμετώπιση του προβλήματος.

Και φυσικά μετά ο ίδιος να μιλήσει και στα υπόλοιπα παιδιά της τάξης και τους γονείς τους ενδεχομένως.

Τι να πω....

Πολύ δύσκολες καταστάσεις που δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν αντιμετωπίζονται σωστα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ να σας πω τη αλήθεια σε πρώτη φάση δεν βλέπω σε τι θα βοηθήσει ο ψυχολόγος. Η ευθύνη για τη συμπεριφορά των παιδιών μας είναι δική μας. Είναι δυνατόν να μην μπορούν να συνετίσουν οι γονείς τους τα 6χρονα - 8χρονα; Όταν θα πάνε στην εφηβεία, τι θα κάνουν; Θα παίρνουν τηλέφωνο τον ψυχολόγο κάθε φορά που τα παιδιά τους αντιμιλάνε, βρίζουν, δημιουργούν προβλήματα στη γειτονιά; Πειθαρχία χρειάζεται και ανάληψη ευθύνης - από τους γονείς και το σχολείο! Η μόνη δικαιολογία που μπορώ να βρω είναι να μην το γνωρίζουν οι γονείς των νταήδων ότι τα παιδάκια τους έχουν αυτή την άσχημη συμπεριφορά. Αν το γνωρίζουν και δεν κάνουν τίποτα... τι να πω!!!

Όσο για τη δασκάλα, Ζωπ, ελπίζω να μίλησες με το διευθυντή του σχολείου, γιατί απαραιτήτως της χρειάζεται επίπληξη.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καναμε την βολτα μας στον υπεροχο ηλιο...

Ο θησαυρουλης μου δεν ηθελε να φυγουμε απο τις κουνιες,

δεν τις χορταινε,η ψυχουλα μου.:P

Κοριτσια,αιμα δεν ειχα,λιγο ροζ στο χαρτι την ωρα που σκουπιστηκα

μονο,λιγο χθες και λιγο αχνο σημερα.

Δεν πονεσα ξανα,αλλα προβληματιστηκα με οσα μου γραψατε.....:confused:

Ωωωωχ!!!!!!!!

Χρονια πολλα στην μικρη της Εβιρουλας μας!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ!!!!!

δύσκολες καταστάσεις!

ρε ζωπ, κανά ευχάριστο δεν σου βρίσκεται;;;;;;;;

περαστικά στον γιόκα σου!

Εβιρούλα μου, χρονια πολλά κ ευτυχισμένα για το σπλάχνο σου, να είναι γερή, καλότυχη κ να προοδεύσει στη ζωή της!!!!

Αγγελική, μόνο για τσάρκα δεν έχω χρόνο. σήμερα έπηξα! κ με περιμένει σιδέρωμα, σκούπα...

ένα μπρέηκ χρειάζομαι!!!!! να φύγω να πάω αλλού!!!!! σαν τη διαφήμιση!!!!

έχου ξυφύγ!!

το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι το μικρό μου θα έρθει χορτασμένο από βόλτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην τα ξαναγράφω : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=114485

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελπιζω να μιλησες με την διευθυνση, ωραια συμπεριφορα εκπαιδευτικου, παραδειγμα για τα παιδια!!!
Κατά την γνώμη μου πρέπει και το παιδάκι και την οιγογένεια του να την δει κάποιος παιδοψυχόλογος και να καθορίσει εκείνος την αντιμετώπιση του προβλήματος.

Και φυσικά μετά ο ίδιος να μιλήσει και στα υπόλοιπα παιδιά της τάξης και τους γονείς τους ενδεχομένως.

Τι να πω....

Πολύ δύσκολες καταστάσεις που δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν αντιμετωπίζονται σωστα.

θα συμφωνησω, επιπλεον πρεπει να ενημερωθουν γονεις και εκπαιδευτικοι και ο καθενας με τη σειρα του να συναιτησει το παιδι του
Καναμε την βολτα μας στον υπεροχο ηλιο...

Ο θησαυρουλης μου δεν ηθελε να φυγουμε απο τις κουνιες,

δεν τις χορταινε,η ψυχουλα μου.:Pτι καλααα!!!μπραβο!!!

Κοριτσια,αιμα δεν ειχα,λιγο ροζ στο χαρτι την ωρα που σκουπιστηκα

μονο,λιγο χθες και λιγο αχνο σημερα.

Δεν πονεσα ξανα,αλλα προβληματιστηκα με οσα μου γραψατε.....:confused:

Ωωωωχ!!!!!!!!να τον παρεις τηλ τον γυναικολογο σου, μην το αμελησεις

!!

χαιρομαι πολυ και για το φεφοπαιδο που χορτασε ηλιο.καντυ περαστικα στον γαμπρουλη και κλα μαθηματα.

το δικο μου το καημενο δυστυχως εχει πηξει τοσες μερες στο σπιτι. παλι ανεβασε πυρετο 38,5 το πρωι αλλα ηταν ευδιαθετη τουλαχιστον. μιλησα με παιδιατρο και μουπε οτι αν κανει και αυριο, θα αλλαξουμε την αγωγη. αλλα κανονικα δεν πρεπει να ξανακανει γιατι αποωε κλεινει 2 24ωρα με αντιβιωση. δεν τρωει και τιποτα. θα παω να της φτιαξω λουκουμαδες που της αρεσουν μπας και...

σημερα πολυ τρεξιμο στη δουλεια. ειχαμε και εναν ελεγχο απο εφορια και αφηστε τα...τωρα ηρεμησα λιγο.γιαυτο δεν μπορεσα να μπω καθολου. εχω ενα κεφαλι καζανι και με ποναει ο λαιμος μου. μιλησα και λιγο με περιστερακι , μαλλον πεμπτη θα φτιαχτει το πισι. το παιδι ευτυχως καλυτερα.

μακια, σας αφηνω, σχολαω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τί καλή μαμούλα! να της δώσεις φιλάκια στα μαγουλάκια από τη θεία φέφη!

να προσέχεις κ τον εαυτό σου!

πέμπτη ή παρασκευή θα έχει η/υ.

κ κάνε παραπάνω λουκουμάδες να στείλεις κ στο λουλουδιστάν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές που δώσατε για τα γενέθλια της κόρης μου.

Η τούρτα άρεσε πολύ στην τάξη του σχολείου, αλλά σήμερα το πρωί είχαν χαλάσει τα γράμματα που έγραψα πάνω της. Έσταξαν κι έγιναν σχεδόν μια μάζα. Μόνο το όνομα έμεινε ακέραιο και η μισή από τις δύο γερμανικές λέξεις (αντίστοιχες του "να τα εκατοστήσεις"). Το στόλισμα της τούρτας ήταν η μεγάλη μου αποτυχία. Τουλάχιστον, είχε πολύ ωραία γεύση κι έτσι δε στενοχωρήθηκα πολύ.

Για σήμερα είχα φάβα και τηγανητή μελιτζάνα.

Εμείς "καλά" δλδ ο μπαμπάς μας είναι λίγο κάπως -έχει τα συμπ΄τωματα της γρίπης- αλλά το παλεύει ο κακομοίρης !

Περαστικά του.

Εμένα με έπιασε η αντιβίωση μια χαρά ! Και τα τέκνα μου, για την ώρα, καλά

Επιτέλους να γίνετε καλά, καλή ανάρρωση.

χωρίς πλάκα όμως, κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια κρέμα με κάτι σαλιγκαριού μέσα που θα ήθελα να την δοκιμάσω ! Ξέρει καμία ?????

Έχω δει τη διαφήμιση στην τηλεόραση, δεν έχω όμως προσωπική άποψη.

Εγω πηγα χθες για τεστ Παπ και παρασκευη θα εχω τα αποτελεσματα.

Καλά αποτελέσματα Δωράκι.

Ρε σεις κοριτσια,πονατε στο τεστ Παπ;

Εγώ όχι, μόνο στιγμιαία ενόχληση εκείνη την ώρα του τεστ που μετά περνάει και δεν ξαναενοχλεί.

Εγω χθες πονεσα λιγο οταν το εκανα

και μετα πονουσα αρκετα στο σπιτι...Πηρα μεσουλιντ και ηρεμησα.

Ειδα και λιγο ροζ....και χθες και σημερα το πρωι...:confused:

Δεν το ειπα στον γιατρο μου,αλλα αν ξαναδω η ξανα πονεσω θα τον παρω να του πω.

Λες να ήταν άγαρμπος ο γιατρός που έκανε το τεστ και σε τραυμάτισε;

κορίτσια χαιρετώ!!

Λοιπόν κάθε εβδομάδα έχω πολλά φρέσκα αυγά. ?Μου μένουν πολλά-το ίδιο κ σήμερα! Καμμιά ιδέα για φαγάκι??

Μόνο καρυδόπιτα μπορώ να σκεφτώ που θέλει πολλά. Ή να φτιάξεις ζυμαρικά σε εργοστάσιο.

παλι ανεβασε πυρετο 38,5 το πρωι αλλα ηταν ευδιαθετη τουλαχιστον. μιλησα με παιδιατρο και μουπε οτι αν κανει και αυριο, θα αλλαξουμε την αγωγη. αλλα κανονικα δεν πρεπει να ξανακανει γιατι αποωε κλεινει 2 24ωρα με αντιβιωση.

Έτσι φαίνεται ότι δεν το έπιασε αυτή η αντιβίωση και θα θέλει αλλαγή φαρμάκου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Τι κανετε?

Εβιρουλα να χαιρεσαι την κορη σου!!!

Φεφη μου για τις κρεμες ειμαι ειδικη...Η Οριτζινς ειναι οντως πολυ καλη , λιγο ακριβη αλλα γενικοτερα τα ψαχνω παρα πολυ οταν αφορα το δερμα μου δε βαζω οτι να ναι...

Τελευταια διαβασα πολυ καλες κριτικες για την Elemis , ακριβη βεβαια αλλα σ αυτα τα μαζευω σαν το μυρμηγκι τα λεφτα...

Ειχα παρει μια Νιβεα απο σουπερ μαρκετ στις αφραγκιες, και γεμισα σπυθουρακια.

απο τοτε αν δεν εχω λεφτα βαζω αμυγδαλελαιο και μαζευω να παρω καλη.

Δε θεωρω τις Λανκομ και Εστε λοντερ πολυ καλες γενικοτερα προτιμω τις φαρμακευτικες. Της Σαντ Αντζελικα ειναι πολυ καλες, οπως και της Λα Ροσε Ποσαυ.

Ορο κοριτσια πρεπει να βαζετε ειδικα το βραδυ, εχει αντιρυτιδικη δραση. Αυτο που βαζω της Λανκομ ειναι παρα πολυ καλος ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Εγω απαραιτητα δις τη μερα κρεμουλα, και το βραδυ πολυ καλο καθαρισμα με γαλακτωμα για να φυγει το μακιγιαζ. Αυτες που λετε οτι οοοταν θυμηθειτε βαζετε κρεμα δεν πιστευω να κοιμαστε και με μακιγιαζ καθε μερα?:confused:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...