Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Για τις καούρες μπορείς να πάρεις Gaviscon (σιρόπι) από το φαρμακείο. Το έπαιρνα κι εγώ στην εγκυμοσύνη και βοηθούσε αρκετά.

το σκεφτηκα αλλα θα κανω υπομονη,δεν θελω να παιρνω κ αλλα φαρμακα,μου αρκουν τα αναγκαστικα...κ ειναι πολλα τα ατιμα χιχιχι!ευχαριστω παντως!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ζωπ οι φίλοι σου έχουν σκεφτει την αποκέντρωση?Αν τα πράγματα είναι σε τόσο άσχημη κατάσταση ίσως είναι μια καλή λύση.Ναι μεν θα τους λείπουν επιλογές που έχουν στην πρωτεύουσα αλλά λες και μπορείς να τα απολαύσεις αμα δεν έχεις μία.

Το σίγουρο είναι πως στην περιφέρεια είναι πιο δύσκολο να πεινάσεις απότι στην μεγαλούπολη. Μπορεί να σου φαίνεται βλακεία αυτό που λέω ,να ξεσπιτωθεί μια οικογένεια στα καλά καθούμενα αλλά αν υπάρχει πρόβλημα επιβίωσης όλες οι λύσεις πέφτουν στο τραπέζι.Μάλλον εχω επηρρεαστεί γιατί από συζητήσεις που κάνω βλέπω πως πολλοί σκέφτονται σοβαρά να εγκαταλείψουν την πρωτεύουσα...

Βλακεία δεν μου φαίνεται καθόλου αυτό που λες. Κάποιοι το δοκίμασαν και γύρισαν άρον άρον... Κάποιοι δεν έχουν που να πάνε, δηλαδή δεν έχουν χωριά. Κι ένας απ' αυτούς, το σκέφτεται.

Εχω κανει πολλες συζητησεις με φιλους που μενουν Αθηνα και το κοστος ζωης ειναι τρελλα μεγαλυτερο απο Κρητη που μενουμε εμεις.

Ενα σπιτι κοντα στο κεντρο, με 3 υπνοδωματια, βεραντες, και σχετικα καινουργια πολυκατοικια (1999 )εχει γυρω στα 450 ευρω νοικι.

Το νερο ειναι πολυ φτηνοτερο δλδ γυρω στα 50 ευρω το τριμηνο ερχεται στους γονεις μου που μενουν σε μεγαλο σπιτι.

Μετα και η διασκεδαση, και το φαγητο εξω ειναι φτηνοτερο, το σουπερ μαρκετ επισης φτηνοτερο.

Τα στανταρντ εξοδα ειναι το ιντερνετ, τηλεφωνο, και θερμανση.

Το ρευμα παλι λιγοτερο γιατι ολοι εχουμε ηλιακους θερμοσιφωνες. (επεσα απο τα συννεφα οταν μου ειπαν οτι στην Αθηνα λεει δεν εχουν πολλα σπιτια ηλιακο θερμοσιφωνα :confused:)

Αποκέντωση θα ψήφιζα κι εγώ. Η Αθήνα είναι καλή αν έχεις (καλή) δουλειά, αλλιώς ζεις πιο άνετα σε μια μικρότερη πόλη. Κατ' αρχήν γλιτώνεις τα μεταφορικά (ΜΜΜ, ταξί, δεύτερο αυτοκίνητο). Τα ενοίκια είναι μικρότερα, τα έξοδα λιγότερα. Βέβαια είναι λιγότερες και οι δουλειές. Αλλά αν μπορείς να βρεις δουλειά ή έχεις κεφάλαιο να ξεκινήσεις δική σου, είναι καλύτερα να είσαι εκτός Αθήνας, ειδικά αυτή την εποχή.

Κορίτσια μου, για την ευκολία των μετακινήσεων και συνεπώς και τα μικρότερα έξοδα, θα συμφωνήσω. Όπως και με το σχετικά (αναλόγως το μέρος) χαλαρούς ρυθμούς.

Τα υπόλοιπα έξοδα είναι περίπου τα ίδια. Αυτό ισχύει και για τα ενοίκια πλέον. Ελενίτσα, ηλιακούς έχουν πια πολλά σπίτια και στην Αθήνα.

Οσο για τις κρεμες, εγω χρησιμοποιω προιοντα φαρμακειου, αυτο τον καιρο βαζω μια ενυδατινη της avene και γενικα μεικ απ και καλλυντικα φαρμακειου οπως κορρε, la roche posey, και αρωμα εχω καιρο να βαλω γιατι μετα την γεννα ολα μου μυριζουν και δεν ηθελα και να βαζω λογω του μωρου.

Μαράκι μου, avene και la roche posey χρησιμοποιώ κι εγώ κατά καιρούς. Τα ανέχεται το δέρμα μου. Μάλιστα, με υγρό σαπούνι roche posey καθαρίζω το πρόσωπό μου.

Ποιά κοπέλα μίλησε για darphin? Μου έχουν πει πως είναι υποαλλεργικά.

Φούμπι μου, όταν βρω λίγο όρεξη θ' ανοίξω το θέμα για τις διακοπές των φίλων μου και θα δεις λεπτομέρειες. Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Που χαθήκατε όλες? Περνάει εσωστρέφεια το καφέ μας?:rolleyes:

'Επεσα να ξαπλώσω λίγο το μεσημέρι, δεν τα κατάφερα. Γενικά, δεν χορταίνω ύπνο τελευταίως και η ποιότητά του δεν είναι καλή...


Link to comment
Share on other sites

Βλακεία δεν μου φαίνεται καθόλου αυτό που λες. Κάποιοι το δοκίμασαν και γύρισαν άρον άρον... Κάποιοι δεν έχουν που να πάνε, δηλαδή δεν έχουν χωριά. Κι ένας απ' αυτούς, το σκέφτεται.

Κορίτσια μου, για την ευκολία των μετακινήσεων και συνεπώς τα μικρότερα έξοδα, θα συμφωνήσω. Όπως και με το σχετικά (αναλόγως το μέρος) χαλαρούς ρυθμούς.

Τα υπόλοιπα έξοδα είναι περίπου τα ίδια. Αυτό ισχύει και για τα ενοίκια πλέον. Ελενίτσα, ηλιακούς έχουν πια πολλά σπίτια και στην Αθήνα.

Μαράκι μου, avene και la roche posey χρησιμοποιώ κι εγώ κατά καιρούς. Τα ανέχεται το δέρμα μου. Μάλιστα, με υγρό σαπούνι roche posey καθαρίζω το πρόσωπό μου.

Ποιά κοπέλα μίλησε για darphin? Μου έχουν πει πως είναι υποαλλεργικά.

Φούμπι μου, όταν βρω λίγο όρεξη θ' ανοίξω το θέμα για τις διακοπές των φίλων μου και θα δεις λεπτομέρειες. Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Που χαθήκατε όλες? Περνάει εσωστρέφεια το καφέ μας?:rolleyes:

'Επεσα να ξαπλώσω λίγο το μεσημέρι, δεν τα κατάφερα. Γενικά, δεν χορταίνω ύπνο τελευταίως και η ποιότητά του δεν είναι καλή...

Ζωπ μου μονο απο μετακινησεις τα εξοδα να γλιτωσεις ειναι πολυ σημαντικο. Επισης σε αγροτικη περιοχη βρισκεις πολυ φτηνοτερα φρουτα και λαχανικα. Για τα ενοικια δε θα συμφωνησω καθολου οτι ειναι ιδια, γιατι και Αθηνα μπορεις να βρεις σπιτι με 450 ευρω αλλα σε τι περιοχη θα ναι αυτο το σπιτι. Ενω εκτος Αθηνων, μπορεις να βρεις σχετικα καινουργιο σπιτι , μεγαλο, σε πολυ ωραια περιοχη. Ενας φιλος μου ενοικιαζει σπιτι Αθηνα σε καλη σχετικα περιοχη, και δινει 450 ευρω για ενα διαμερισμα με μια κρεββατοκαμαρα, ανετο μεν, αλλα οχι για οικογενεια.

Επισης τα περισσοτερα σπιτια στην Αθηνα ειναι παλια και ετσι εχεις πολυ μεγαλυτερους λογαριασμους σε θερμανση.

Αν πας να ενοικιασεις Γλυφαδα πχ με 450 νομιζω μονο ενα διαμερισμα δυαρι θα βρεις.

Αλλου, παλι με θεα τη θαλασσα με τα ιδια λεφτα μενει 5μελης οικογενεια.

Για τα Νταρφιν εγω ειπα, ειμαι πολυ ευχαριστημενη, δε ξερω αν ειναι υποαλλεργικα αλλα εμενα δεν μου εχουν δημιουργησει κανενα προβλημα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ δεν είναι παντού ίδια τα ενοίκια. Ένας φίλος μου νοίκιαζε διάρι σε επαρχιακή πόλη, κεντρικό, ολοκαίνουριο, με αυτόνομη θέρμανση, αποθήκη, πάρκιν, πλήρως επιπλωμένο με κρεβάτι, κομοδίνα, τραπέζι, καρέκλες, καναπέ, σύνθετο στο καθιστικό, ντουλάπια κουζίνας από την Avelon και όλες τις συσκευές (πλυντήριο Siemens, ηλεκτρική κουζίνα Miele, το ψυγείο δεν θυμάμαι τι μάρκα, αλλά καλή) και ξέρεις πόσο πλήρωνε; 325 ευρώ το μήνα!! Νομίζω ότι είναι τιμή που δεν τη βρίσκεις στην Αθήνα. Πήγε με μετάθεση και μπήκε κατ' ευθείαν στο σπίτι. Το μόνο που χρειάστηκε ήταν σεντόνια-κουβέρτες-πιάτα-ποτήρια-μαχαιροπήρουνα.

Που χαθήκατε όλες? Περνάει εσωστρέφεια το καφέ μας?:rolleyes:

Εμένα δεν με άφηνε να μπω εδώ και ώρα, και όταν έμπαινα με πέταγε έξω. Μήπως συμβαίνει το ίδιο και στις άλλες;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία δεν μου φαίνεται καθόλου αυτό που λες. Κάποιοι το δοκίμασαν και γύρισαν άρον άρον... Κάποιοι δεν έχουν που να πάνε, δηλαδή δεν έχουν χωριά. Κι ένας απ' αυτούς, το σκέφτεται.

Λοιπόν Ζωπ μου θα σου πω κάποια πραγματάκια που έχω σκεφτεί για το θέμα.

Πρώτα απ'όλα μιλάμε για ανθρώπους που έχουν πρόβλημα επιβίωσης στην πόλη,όχι κάποιους που ψάχνουν απλά κάτι καλύτερο.

Ετσι θα τους είναι πιο εύκολη η προσαρμογή γιατί κακά τα ψέμματα είναι λίγο παλούκι να φεύγεις από κάπου που τα έχεις όλα μες στα πόδια σου και να προσπαθείς να αρκεστείς στα λίγα.

Δεν είναι ανάγκη να είναι ο τόπος καταγωγής σου.Ετσι έχεις το "ελεύθερο"να επιλέξεις κάποιο μέρος που σου αρέσει πραγματικά.

Οσον αφορά στη δουλειά αν έχεις όρεξη πραγματικά θα δουλέψεις-εμείς το συζητάμε πλέον πολύ σοβαρά με τον άντρα μου αν δεν βρούμε κάτι εποχιακό τώρα που ανοίγει η σεζόν να ασχοληθούμε με τις καλλιέργειες.Είχε βάλει το Περιστεράκι κάποια λινκ με καλλιέργειες που έχουν μεγάλη ζήτηση.Δεν είναι ανάγκη να είσαι γαιοκτήμονας,μπορείς να νοικιάσεις κάποια στρέμματα,τόσα υπάρχουν ανεκμετάλλευτα.

Στην επαρχία μπορείς κάλλιστα να γίνεις αυτάρκης αν ζορίσουν πολύ τα πράγματα,δυο κατσικουλες,μερικές κοτούλες και ένας μικρός κήπος σε κάνουν να αισθάνεσαι κάποια ασφάλεια.Το βλέπω απ'τους συγγεννεις μου στα μέρη του μπαμπά μου.Είναι οι μοναδικοι ανθρωποι που ξέρω που αν αυριο γίνει πτώχευση και οι υπόλοιποι καταρρεύσουμε εκείνοι θα καταφέρουν να επιβιώσουν άνετα για αρκετό καιρό χωρίς να επηρρεαστεί ιδιαίτερα η καθημερινότητα τους.

Ασε που δεν νιώθεις την στέρηση σε μεγάλο βαθμό αφού δεν έχεις εναλλακτικη.Ίσως ακούγεται λίγο απαισιόδοξο αυτό αλλά είναι αλήθεια.

Για παράδειγμα εμείς έχουμε στριμωχτεί πολυ αυτή τη στιγμή και δεν μπορούμε να πάμε ας πούμε ένα σινεμά που μου αρέσει πολύ.Στεναχωριέμαι πολυ΄γι'αυτό και νιώθω ότι είναι κατι που στερούμαι λόγω της κρίσης.Το ίδιο μου αρέσει και το θέατρο αλλά επειδή εδώ δεν έχουμε δεν μου καίγεται καρφί αφού και λεφτά να είχα πάλι δεν θα μπορούσα να πάω.Δεν ξέρω αν το εξηγώ καλά...

Αλήθεια εκείνοι που το επιχείρησαν γιατί γύρισαν πίσω?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπιγκι τι να σου πω δε ξερω..εξαφανιστηκαν ολες..:( Ν ανησυχησω????

Εγω σημερα βαρεθηκα να φτιαξω φακες, δε μ αρεσουν κιολας πολυ κ εκανα στον δικο μου λουκανικα με πατατες και εγω εφαγα ρυζι με λαχανικα..

Μπιγκι παει και η μπουγατσα..:D

εφτιαξα και σκορδοψωμο χτες, πολυ ευκολο, ελιωσα σκορδο το ανακατεψα με βουτυρο και μαιντανο και το αλλειψα σε μπαγκετα..την εψησα στο φουρνο και ..βουαλα!!

Μπορει να χαμε ρομαντικο δειπνο, αλλα το σκορδοψωμο το φαγαμε:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Φουμπι μου αν δεν εχεις λεφτα να βγεις, οτι και να χεις στα ποδια σου δε σου κανει διαφορα...

Παιζει βεβαια σημασια και η τιμη της διασκεδασης...της εκαστοτε. Δηλαδη εμεις τρωμε 2 ατομα ανετα με κρασακι με 25 ευρω. Και τρωμε και αρκετα καλα. Αναλογα το μαγαζι μπορει να παει και 30 και 35 για ταβερνα μιλωντας παντα. Αθηνα δε νομιζω να παιζουν τετοιες τιμες σε ταβερνες...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Αργά γράφω σήμερα πάλι, και η κούραση με έχει καταβάλλει. Έφτιαξα για φαγητό κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι στην κατσαρόλα κι αντί για αυγολέμονο έβαλα κορνφλάουρ στο ζουμί. Για την πιτσιρίκα έφτιαξα ρύζι με γάλα.

Έκανα καινούργια κρέμα για την τούρτα (τελικά στη χτεσινή έφταιγε η γεύση του γάλακτος και δε βγήκε καλή, άλλαξα γάλα και βγήκε μια χαρά) και μετά τις βασικές δουλειές έφυγα να πάρω τη μικρή από το σχολείο και να πάμε στο ιδιαίτερο. Στο γυρισμό περάσαμε από το σούπερ να πάρουμε υλικά για το στόλισμα της τούρτας. Όταν δε σε θέλει η τύχη δεν τα βρίσκεις όπως τα φαντάζεσαι, γι' αυτό άλλα σκεφτόμουν άλλα βρήκα.

Φάγαμε και η ώρα είχε πάει ήδη 16:30 (αφού αργά ήρθαμε, αργά φάγαμε). Μετά συνέχισα την τούρτα, που στη γεύση μου βγήκε πολύ ωραία, πράγμα που διαπίστωσα αφού έκοψα μια πολύ λεπτή φετούλα για να δοκιμάσουμε μαζί με την κόρη μου. Αυτό που με απογοήτευσε είναι η εμφάνιση. Δεν την έφτιαξα όπως τη φανταζόμουν και μου βγήκε μάπα.

τί κρέμα προσώπου χρησιμοποιείτε; βάζετε κ ματιών; νύχτας; ορό;

Εγώ βάζω σίγουρα κρέμα νύστας. Δυστυχώς είμαι πολύ αμελής στην περιποίηση σώματος και τις πιο πολλές φορές ξεχνάω ή βαριέμαι να βάζω κρέμες. Τον τελευταίο καιρό είχα αγοράσει μία της Olaz 7 total effects, από 'δω, αλλά κακά τα ψέματα στο ντουλάπι θα σαπίσει. Αν το θυμηθώ κι αν δε βαριέμαι θα βάλω, αλλιώς.......

ποιό άρωμα σας αρέσει; είμα ισε αναζήτηση για αγορά.

Από αρώματα δε θέλω να μένω σταθερή σε ένα, γιατί αισθάνομαι ότι κάτι χάνω αν δε δοκιμάσω κι άλλα τόσο ωραία που υπάρχουν. Μου έχουν αρέσει όμως πολύ ορισμένα που φορούσα κατά καιρούς (μη νομίζετε ότι θα τα θυμηθώ όλα) το Allure που είπε και η Έλεν, του Troussardi (το συγκεκριμένο που έχω στην Αθήνα τώρα δεν το θυμάμαι ποιο είναι, αλλά επειδή είναι πολύ ωραίο να ρωτήσω την κόρη μου και να σας το γράψω) το Euphoria, το Wish του Chopard, το Obsession του CK, το Desire me του Escada, το σκέτο Escada, είναι μερικά απ' αυτά που μου άρεσαν.

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα κάποτε, πολλά χρόνια πριν, είχα μυρίσει σε κατάστημα, ένα της Λάουρα Μπιατζότι φοβερό, υπέροχο, το κάτι άλλο. Το κακό είναι, αφενός ότι δεν το αγόρασα, αφετέρου δε συγκράτησα το όνομα του αρώματος, παρά μόνο της φίρμας.

τλκ με αντιπυρετικα, υποθετα και κομπρεσες με ξυδι(το ξερατε αυτο???ενα ποτηρι ξυδι , 3 νερο, βοηθαει να πεσει ο πυρετος), ντουζ , καταφεραμε να τον ριξουμε και να κοιμηθουμε ηρεμα. το πρω ι ξυπνησε καλα , παιξαμε, γελασαμε , τραγουδησαμε αλλα κατα τις 1 ξανανεβασε παλι γυρω στο 38.5-39. τωρα κοιμαται το ψυχουλακι μου. εχει πεσει ο πυρετος:(.ελπιζω να μην ξανανεβει..

Ναι για το ξύδι κι εγώ το ξέρω, από τη μάνα μου, που μου το είχε εφαρμόσει κιόλας. Όπως φαίνεται από 'δω και πέρα ο πυρετός θα έχει καθοδική πορεία Αφροδίτη. Περαστικά της.

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??

Πού 'ν' το μωρέ το μικρούλι. Άννια ωραίο προφίλ έχει το μωρό. Με το καλό να φουσκώσει κι άλλο η κοιλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον σιγά μην εκανες κάτι εσύ Εβίρι μου και είναι μάπα.Απλά μετριόφρων μου ακούγεσαι...

Από αρώματα δε θέλω να μένω σταθερή σε ένα, γιατί αισθάνομαι ότι κάτι χάνω αν δε δοκιμάσω κι άλλα τόσο ωραία που υπάρχουν. Μου έχουν αρέσει όμως πολύ ορισμένα που φορούσα κατά καιρούς (μη νομίζετε ότι θα τα θυμηθώ όλα) το Allure που είπε και η Έλεν, του Troussardi (το συγκεκριμένο που έχω στην Αθήνα τώρα δεν το θυμάμαι ποιο είναι, αλλά επειδή είναι πολύ ωραίο να ρωτήσω την κόρη μου και να σας το γράψω) το Euphoria, Αυτό είναι τέλειο το είχα πάρει πριν καιρό δώρο στην αδερφή μου και το είχε λατρέψειτο Wish του Chopard, το Obsession του CK, το Desire me του Escada, το σκέτο Escada, είναι μερικά απ' αυτά που μου άρεσαν.

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα κάποτε, πολλά χρόνια πριν, είχα μυρίσει σε κατάστημα, ένα της Λάουρα Μπιατζότι φοβερό, υπέροχο, το κάτι άλλο. Το κακό είναι, αφενός ότι δεν το αγόρασα, αφετέρου δε συγκράτησα το όνομα του αρώματος, παρά μόνο της φίρμας.

Είχα πριν χρόνια ένα δικό της νομι΄ζω λεγόταν sotto voce ή κάπως έτσι.Τέλειο ήταν,τι μου θύμισες....


Link to comment
Share on other sites

Φουμπι μου αν δεν εχεις λεφτα να βγεις, οτι και να χεις στα ποδια σου δε σου κανει διαφορα...

.

Αυτό λέω Ελεν.Χειρότερα είναι να έχεις επιλογές και να μην μπορείς να πας λόγω οικονομικων...:-(


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασε που δεν νιώθεις την στέρηση σε μεγάλο βαθμό αφού δεν έχεις εναλλακτικη.Ίσως ακούγεται λίγο απαισιόδοξο αυτό αλλά είναι αλήθεια.

Για παράδειγμα εμείς έχουμε στριμωχτεί πολυ αυτή τη στιγμή και δεν μπορούμε να πάμε ας πούμε ένα σινεμά που μου αρέσει πολύ.Στεναχωριέμαι πολυ΄γι'αυτό και νιώθω ότι είναι κατι που στερούμαι λόγω της κρίσης.Το ίδιο μου αρέσει και το θέατρο αλλά επειδή εδώ δεν έχουμε δεν μου καίγεται καρφί αφού και λεφτά να είχα πάλι δεν θα μπορούσα να πάω.Δεν ξέρω αν το εξηγώ καλά...

Συμφωνώ με όλα όσα λες foubi, αλλά φεύγοντας από την Αθήνα δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορέσεις να ξαναπάς σινεμά. Ακόμα και στις μικρές πόλεις υπάρχει πλέον ένα Odeon ή έστω ένα σινεμά με 1-2 οθόνες. Σε χωριά υπάρχουν λέσχες σινεφίλ που οργανώνουν προβολές σε αίθουσες σχολείων, γυμναστήρια κ.λπ. Ίσως αν έμενες στην επαρχία και δεν είχες τα καθημερινά έξοδα μετακίνησης, να μπορούσες να συνεχίζεις να πηγαίνεις σινεμά (ΟΚ όχι στα gold screen ή όπως λέγονται οι λουξ αίθουσες, αλλά ταινίες θα έβλεπες).

Μπιγκι τι να σου πω δε ξερω..εξαφανιστηκαν ολες..:( Ν ανησυχησω????

Μπαααα εδώ είμαστε όπως βλέπεις (αν κι εμένα συνεχίζει να με πετάει) :evil:

Εγω σημερα βαρεθηκα να φτιαξω φακες, δε μ αρεσουν κιολας πολυ κ εκανα στον δικο μου λουκανικα με πατατες και εγω εφαγα ρυζι με λαχανικα..

Μπιγκι παει και η μπουγατσα..:D

Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις κόκκινες φακές; Δεν έχουν τόσο έντονη γεύση και γίνονται πάρα πολύ γρήγορα και εύκολα.

Για την μπουγάτσα δεν σχολιάζω.

Εγώ έφτιαξα πάλι την τυρόπιτα της Ζωπ, με λιγότερο λάδι και περισσότερη φέτα. Έγινε πάρα πολύ ωραία. Δεν έμεινε ψίχουλο :mrgreen:

Παιζει βεβαια σημασια και η τιμη της διασκεδασης...της εκαστοτε. Δηλαδη εμεις τρωμε 2 ατομα ανετα με κρασακι με 25 ευρω. Και τρωμε και αρκετα καλα. Αναλογα το μαγαζι μπορει να παει και 30 και 35 για ταβερνα μιλωντας παντα. Αθηνα δε νομιζω να παιζουν τετοιες τιμες σε ταβερνες...

Βρίσκεις και στην Αθήνα τέτοιες τιμές, μην το λες. Απλά όχι στα πολύ κυριλέ και κεντρικά μέρη, αλλά στις γειτονιές βρίσκεις άνετα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!!! Επιτέλους ήλιος!!!! Γιούπιιιιι!!!!!

Άντε να μπει επιτέλους αυτή η άνοιξη γιατί μουχλιάσαμε!

Η μικρή φυσικά είναι με βήχα αλλά το παλεύει!

Για σήμερα έκανα παστίτσιο της τεμπέλας.

[quote name=stafroditi2353;1497584χθες που γυρισα σπιτι ηταν πολυ χαλια. ο πυρετος εφτασε 39.9 και το παιδι σερνοταν. δεν την εχω ξαναδει τοσο χαλια απο τον πυρετο. τλκ με αντιπυρετικα' date=' υποθετα και κομπρεσες με ξυδι(το ξερατε αυτο???ενα ποτηρι ξυδι , 3 νερο, βοηθαει να πεσει ο πυρετος), ντουζ , καταφεραμε να τον ριξουμε και να κοιμηθουμε ηρεμα. το πρω ι ξυπνησε καλα , παιξαμε, γελασαμε , τραγουδησαμε αλλα κατα τις 1 ξανανεβασε παλι γυρω στο 38.5-39. τωρα κοιμαται το ψυχουλακι μου. εχει πεσει ο πυρετος:(.ελπιζω να μην ξανανεβει..[/quote]

Αχ μωρε το πουλάκι μου...ψήθηκε.... Ευτυχώς έστω και λίγο μειώθηκε και η συχνότητα και η ένταση!

Το ξύδι είναι κλασικό στον πυρετό να το ξέρεις...Αχρείαστο να είναι...

τι ειναι το αντιβιογραμμα ελενη μου???

Το αντιβιόγραμμα το κάνουν σε πολύ σοβαρά μικρόβια και κυρίως σε λοιμώξεις του ουροποιητικού!

μηπως ξερετε ποιο θερμομετρο ειναι πιο εγκιρο???αυτο με τον υδραργυρο η αυτο το πλαστικο που εχουμε γιατα παιδια του λεπτου???γιατι εχουν καποια αποκλιση

Το υδραργυρικο είναι ότι πιο αξιόπιστο υπάρχει!

ασχετο αλλα σημερα με εχουν τσακισει οι καουρες!!!!!!!!καιγομαι!!!

Βγάζει μαλλάκια το στρουμφάκι σου γι'αυτό! Μελαχρινό θα είναι!!!!χιχιχι;)

Φεφάκι κι εγώ την bepanthol ή του κορέ χρησιμοποιώ για κρέμα προσώπου και ματιών μια της autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin που μου έκαναν δώρο(όποτε το θυμηθώ:tongue:)!

Από αρώματα έχω έρωτα με carolina herrera και συνήθως την chic, και με burberry brit! Γενικά δεν μπορώ να τα βαριά αρώματα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα. τι κανετε??εχουμε λιακαδα σημερα οπως και χθες αλλα με κρυο και αερακι. ειμαι πολυ κουαρσμενη, χθες ειχε ανυσηχ υπνο το πουλακι μου παλι και στριφογυριζα και εγω. εκανε 38,4 χθες κατα τις 11. δωσαμε πονσταν και επεσε. απο τοτε δεν ξανακανε. σημερα ηρθα στη δουλεια και η μικρη στην πεθερα. ελπιζω να μην χειροτερευσει. η πεθερα παιρνει αντιβιωση και αυτη.θα δειξει:rolleyes:

για σημερα τρωμε γεμιστα.χθες δεν εφαγε σχεδον τιποτα. λιγες πατατες μονο το απογευμα. ουτε γαλα καλα καλα δεν πινει.

δεν εχω καμμια ορεξη να δουλεψω, τελευταια μου την δινουν ολοι μα ολοι στη δουλεια. ηρθα με νευρα πρωι πρωι...μακιαααα

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα θα φαμε φακες!φιλακια πολλα σε ολες,δεν σχολιαζω γιατι δεν εχω μπαταρια κ θα κλεισει το ατιμο!θα ξαναμπω αργοτερα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...