Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

      Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

      Μα τι υπέροχα νέα!!!!!!!! Μακάρι και σε μας!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!! Σε όλες εμάς εδώ μέσα μας αξίζει! 💪🏼💪🏼💪🏼

      6 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Ενα θα σου πω…. 12 ώρες μετά την ωοληψια είχα αγώνα Βολλευ. Και έπαιξα 5 σετ. Μην φοβάσαι καθόλου! Καλή αρχή! Εύχομαι να είναι μια και καλή! 💪🏼💪🏼

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

να περασετε τελεια. εχουμε και εμεις το μαιο. μου το θυμησε μια μερα η φιλη μου

Κι εσείς λοιπόν να το ευχαριστηθείτε!

σας αφηνω. παω να βαλω θερμομετρο στο αφροδιτομωρο. μακια. μηπως ξερετε ποιο θερμομετρο ειναι πιο εγκιρο???αυτο με τον υδραργυρο η αυτο το πλαστικο που εχουμε γιατα παιδια του λεπτου???γιατι εχουν καποια αποκλιση

Το υδραργυρικό είναι το πιό αξιόπιστο. Αλλά θέλει προσοχή να μην σπάσει.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ναι αγγελικη η κοιλια μου ειναι εχει αρχισει να φαινετε,κοριτσια κλωτσαει οταν ξαπλωνω το νιωθω πολυ εντονα αχ μεγαλωσε το φασολι μου!!!!Αφροδιτη περαστικα στην μικρουλα σου και υπομονη,παντως εγω με τον υδραργυρο το θεωρω πιο αξιοπιστο γιατι με το αλλο μου βγαζει παντα πιο χαμηλη θερμοκρασια


:-D

Link to comment
Share on other sites

βρε ιωάννα εσύ γιατί αγάπη βάζεις αντιγηραντική κρέμα κ μάλιστα με τόσο βαριά συστατικά;;;;;; έχω πάθει σοκ! πετάχτηκαν ματάκια όξωωωωωω!

μαρή είσαι μπουμπούκι!!!!!!!!

το φαμ της μπος κ το σίτυ γκλαμ του αρμάνι έχουν καταγραφεί για την εξόρμησή μου στο χόντο...όποτε γίνει! μερσί!

αφροδιτούλα ή θα με πάρεις ή θα σε πάρω. μακαρι να το ξεπεράσατε.

υδραργύρου είναι πιο αξιόπιστο, αλλά μας το απαγόρευσε η παιδίατρος.

αγγελική η μάνα μου είχε φάει πόρτα. μετά έβαλε τον πατέρα μου κ μου το ζήτησε κ το έφαγα αμάσητο!!!!

πάω για τσιγάρο. είμαι πολύ σκασμένη...

Link to comment
Share on other sites

Φεφη επειδη την εμπιστευομαι την συγκεκριμενη φαρμακοποιο και επειδη εχω ξαδερφη αισθητικο και μου ειπε οτι καλο ειναι μετα τα 20να βαζουμε σιγα σιγα κρεμουλες γιατι το δερμα ''σπαει'' και οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα ειπα να παρω!!Οχι οτι θα βαζω καθημερινα:tongue::tongue::tongue: αλλα λεμε τωρα χαχαχαχα:lol:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλώσήρθες κάγκλυ!!!!!

ζουπηξες μπουτάκια;;;;;

Καλως σας βρήκα. Και μπουτάκια αλλά μπρατσάκια πιο πολύ που τα βήσκα πιο εύκολα.

Αφροδιτάκι μου είμαι γαϊδούρα το ξέρω....περαστικά στην μικρούλα μας.Οσο για τις αντιβιώσεις κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι.Και τις έχει φάει όσο δεν πάει ο μικρός.

Καγκλυ ,μας έλειψες!!!!!Να χαιρόσαστε την ανηψούλα!Πόσο είναι τώρα?

Ευχαριστούμε!!! Η μπουμπού μας ΄στις 27 θα κλείσει τους 8 μήνες.

Ελένη πες για τα σιρόπια,μ ενδιαφέρουν.

Εγώ μόλις γύρισα από σούπερ.Καλά που γύρισα να λέτε και δεν έμεινα στο ταμείο.Κόντεψα να πάθω.Πέντε πραγματάκια 21 ευρώ.Πού θα πάει αυτή η κατάσταση μου λέτε?

Μεγάλο θέμα αυτό μου χει συμβεί.

γέμισα μπαταρίες και έχω εφεδρεία τώρα για κάμποσο καιρό!

Καλά εκανες!!!

Μην απελπίζεσαι κοριτσάρα μου! Όλος ο κόσμος άρρωστος είναι! Πάντως πιστεύω πως αφού ξεκιίνησε αντιβίωση δεν θα ξανακολλήσει από τα πεθερικά.

Τι μαραθώνιος διαβάσματος ήταν αυτός.......:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ούτε εξετάσεις να έδινα!!!!!

Ευτυχώς που σήμερα είναι χαλαρή μέρα στην δουλειά γιατί αλλιώς θα μου έδειχναν την έξοδο!!!!

Σήμερα τα παιδιά τρώνε σπανακόρυζο με σπανάκι που έφερα από το χωριό κι εμείς δεν ξέρω....

Τι καλά, τι καλά!!!

Μόλις με ειδοποίησε η κολλητή μου πως το Σάββατο έχουμε reunion η γενιά μου του Λυκείου!

Ζηλεύω και γω θα ήθελα να κάναμε. Καλά να περάσεις!!!

Κόρες σας αφήνω σχολάω!

Φιλάκια!!!!

Καλησπέρα κόρες. Που είσαστε χαμένες? Ξέρετε τι έπαθα? Έχω βάλει το φαγητό και γίνεται αλλά δεν μπορώ να περιμένω... νυστάζω!:shock:

Άντε μπράβο! Αν και νομίζω ότι δεν έχεις κάτι σωματικό, απλά είσαι υπό μεγάλη πίεση...

Φιλενάδες, μη με βαρέσετε αλλά... έχετε αρχίσει να σχεδιάζετε τις καλοκαιρινές σας διακοπές...? Κάποιοι από τους φίλους μου, ναι...:cool:

Εμεις διακοπές φέτος γιοκ. Ευτυχώς έχουμε εξοχικό στη Β.Ευβοια οπότε θα κάνουμε τα μπανάκια μας.

Περιστεράκιιιιιιιιιιιιιι, που είσαι??????????

:lol:

πάντως μου άρεσε που σε ειδα έστω κ στο όνειρο!

μου έλλειψες!

τα ίδια περνάμε όλες πάνω κάτω!

να μην νιώθεις τύψεις. κάνεις το καλύτερο για την οικογένειά σου!

εύχομαι σήμερα να είναι καλύτερα η χιονάτη σου!

να είσαι η ομορφότερη!

κ να περάσεις τέλεια!

πολύ θα ήθελα να κάναμε κ εμείς κάτι αντίστοιχο...αλλά έχουμε χαθεί!

τα περί αντιβιώσεων... τα θυμάμαι!

σιγά σιγά θα ανακτήσει την όρεξή του ο αγαπούλης. κουράγιο μανούλα!

να πας καλή μου στο γυναικολόγο κ να το δείτε!

τί ωραία φαγάκια έκανες συμπεθερούλα μου!

τα ίδια θα κάνεις κ όταν τον καλοπαντρέψεις με την κορούλα μου;;)

διακοπές δεν θα κάνουμε τελικά φέτος. έχουμε μετακόμιση γραφείου καλοκαιριάτικα κ στο καπάκι την επέμβαση για το παιδί. οπότε το πολύ κανά τριήμερο κ αυθημερόν στα παράλια του λουλουδιστάν! κ πάλι ευτυχισμένοι θα είμαστε.

πέρισυ που πήγαμε χαλκιδική το σκυλομετάνιωσα. δεν άξιζε καθόλου την ταλαιπωρία! κ ήταν κ μάπα το ξενοδοχείο κ το πλήρωσα κ ολ ινκλούζιβ. απορώ τί της είχε αρέσει της αδερφής μου που είχε πάει την προηγούμενη χρονιά!

χάλια φαγητό, χάλια μέρος, το κοντινό χωριό δεν είχε τίποτα για ταβέρνα της προκοπής, μόνο φούρνο! μια παιδική χαρά που ήταν η χαρά του ανώμαλου ... τί να σας λέω!

αγιόκαμπος κ πάλι αγιόκαμπος! βελίκα, κουτσουπιά, ...

άντε κ προς βόλο μεριά..καλά νερά, αλμυρός, ...

Πολύ ωραία μέρη.

μη νιώθεις! εσύ είσαι σε διακοπές διαρκείας εκεί που ζεις!

συμφωνώ για πλήρη αιματολογικό με ορμονικό έλεγχο. κοστίζει βέβαια η εξέταση. την έκανα κ εγώ τον Οκτώβριο-Νοέμβριο. είχε γίνει η περίοδός μου τιραμόλα! ευτυχώς ήταν θεμα άγχους!

μπατζίνα είναι ένας χυλός με αλεύρι, κολοκυθάκια, γάλα, αυγά, τυρί που ψήνεται σε ταψί κ είναι πολύ νόστιμο. γίνεται σαν πίτα, χωρίς φύλλα!

Το καλοκαίρι την τρώω και με καρπούζι. Θέλω μπατζίνα τώρα.

εγώ χθες έκανα τυρόψωμο! μοσχομύρισε το σπίτι. σήμερα τρώμε γεμιστές που είχαν περισσέψει από το Σάββατο. για αύριο θα ξεπαγώσω ρεβύθια. άρα δεν έχω μαγείρεμα!

ντούπι!

χθες σιδέρωσα λίγα. έχω κ άλλα, αλλά το παιδί μου ήθελε να ντιαβάσουμε ιστορία! εννοεί παραμύθια! κ περιοδικά! κ βιβλία για γονείς που έχουν εικόνες παιδάκια!

απόλαυσα φεφόπαιδο! μόλις την έφερε η μάνα μου το απόγευμα μου ζητούσε τούρτα "η μαμά θα κάνει τούρτα, η μαμά θα κάνει τούρτα!!!"

μα ποιά είμαι; η φούμπι;;;;;:confused::rolleyes:

στελτε τούρτα για το παιδί μου!!!

Τι γλύκο που είναι το φεφόπαιδο!!!

για μας ισχύει αυτή η πρόσκληση; να ρθούμε του χρόνου δηλαδή!

κ εγώ θέλω δοκιμασμένη συνταγή για τσουρέκι! τρελαινόμαστε με την σύσα για τσουρέκι. το έχετε καταλάβει απο το βιντεάκι!!

όντως!!!!!!

:lol:

καλημέρα όλη μέρα. υγρασία στο φουλ, αλλά τουλάχιστον έβγαλε επιτέλους ήλιο!

κοιμήθηκα σαν βόδι από τις 10 παρά 5! το να παίζεις με την σύσα είναι εξουθενωτικό μετά τη δουλειά! αλλά τουλάχιστον το απολαμβάνουμε εξίσου μάνα κ κόρη!

χθες όσο σιδέρωνα μαγείρευε φακές(αγαπημένο της φαγητό)!!!!είχε πάρει το κομπολόι του πατέρα της, ένα τασάκι (που δεν χρησιμοποιούμε) κ κάτι κλειδιά κ ανακάτευε στην κουζίνα της με άλλα κλαμπατσίμανα κ πηγαινοερχόταν σαλόνι-γραφείο (όπου σιδέρωνα) για να προσθέσει αλάτι, λάδι, πεπέρι! κ να μου δώσει να δοκιμάσω, κ όλα αυτά μιλώντας κ τραγουδώντας ακατάπαυστα!!!:)

πήραμε κ τηλεφωνο τη νούνα!μίλησε το σπλάχνο μου το όμορφο!

έφαγε κ λιγάκι τυρόψωμο, ήπιαμε γάλα κ μετά κλασικά με ρώτησε "μαμά θέλεις νάνι;" κ φυσικά ενέδωσα!!!!!:cool:

σήμερα λέω να ξαποστείλω κάτι φλυτζανάκια του ελληνικού καφέ που μου πιάνουν χώρο στο ντουλάπι. έχω βάλει στο ματι κ άλλα πραγματάκια που δεν τα θέλω κ μάλλον έχω βρει πού θα πάνε!!!

θα ανασάνει η κουζίνα μου!

τί κρέμα προσώπου χρησιμοποιείτε; βάζετε κ ματιών; νύχτας; ορό;

Εγω βάζω του κορρέ αυτή που είπε η ΑΝΝΑ και αντιλιακή του κορρέ. Ματιών κέρδισα μια της απιβιτα και τη βάζω, αλλιώς δεν θα βαζα.

ποιό άρωμα σας αρέσει; είμα ισε αναζήτηση για αγορά. Το χειμώνα βάζω το code του αρμάνι και το καλοκαίρι το λολίτα το μωβ.προσεχώς.

κ μια τελευταία, χαριστική, εντελώς άσχετη.

για τη σαλάτα που κόβετε, έχετε υπόψη σας ένα ταπεράκι που γυρίζει το καπάκι του ώστε να διατηρούνται τα λαχανικά πιο φρέσκα για περισσότερο; η πεθερούλα μου έχει ένα από ικέα. αλλά δεν γουστάρω ούτε βόλτα στο ικέα.

δεν θα βρω λέτε σε μαγαζιά με κουζινικά;

αυτά τα ολίγα για αρχή...:rolleyes::lol:

μακια μούκια!

α μια κ λεμε για κρεμες εγω βαζω μονο ενυδατικη του κορε με ροδι!Την ίδια βάζουμε.την φοραω ολη μερα κ μου ειναι μια χαρα!το καλοκαιρι βαζω κ μια για τον ηλιο με καρπουζι(παλι κορε).γενικα δεν βαζω πολλα πραγματα,ουτε για τα ματια,ουτε ορο!ομως κανω καθε βδομαδα μασκα προσωπου απο κορρε(εχω κολλημα οπως βλεπετε χιχιχιχι) κ πλενω το προσωπο μου με σαπουνακι νταβ κ ανα δυο μερες με μια κρεμα που κανει απολεπιση!αυτα!!!

Φεφη για το ταπερακι που λες εχει κ αλλου,εγω το ειχα παρει απο Βικο!

Αγγελικη να περασεις τελεια στην συναντηση!

ορό αλήθειας έχετε μαγειρέψει; γιατί δεν έχω κάνει ποτέ κ θα ήθελα να σερβίρω σε μερικά πλάσματα...

ααααααααααχ!

Και γω έχω μια αλλεργία στο ψέμα.Βγάζω σπυριά.

α, ρε μάνα, γιατί με γέννησες να μου αρέσει μόνο η αλήθεια;

να μπορούσα να ανεχτώ έστω λιγάκι το ψέμμα, τί καλά θα περνούσα!

πού θα πάει, θα την πάθω την ανοσία...τόσα κιλά ψέμμα έφαγα...τώρα θα κολλήσω;

καλησπερα τι κανετε αγαπες μου??μου λειψατε. αλλα δεν μπορεσα να μπω καθολου. πηγα δηλ το πρωι αλλα η θυγατερα μου ηθελε να δουμε μπαρμπυ, και καθε επιθυμια της διαταγη!!!

χθες που γυρισα σπιτι ηταν πολυ χαλια. ο πυρετος εφτασε 39.9 και το παιδι σερνοταν. δεν την εχω ξαναδει τοσο χαλια απο τον πυρετο. τλκ με αντιπυρετικα, υποθετα και κομπρεσες με ξυδι(το ξερατε αυτο???ενα ποτηρι ξυδι , 3 νερο, βοηθαει να πεσει ο πυρετος), ντουζ , καταφεραμε να τον ριξουμε και να κοιμηθουμε ηρεμα. το πρω ι ξυπνησε καλα , παιξαμε, γελασαμε , τραγουδησαμε αλλα κατα τις 1 ξανανεβασε παλι γυρω στο 38.5-39. τωρα κοιμαται το ψυχουλακι μου. εχει πεσει ο πυρετος:(.ελπιζω να μην ξανανεβει..

εγω κανω δουλιτσες τωρα, μαζεψα λιγο, ξεσκονισα, αερισα το μισο σπιτι που δεν το ειχα κανει απο το πρωι και αν ειναι καλυτερα η μικρη αργοτερα θα σιδερωσω. αλλα προεχει να ειναι καλα το παιδι...μακια:rolleyes:

Περαστικά!!!

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??αχ δεν προλαβαινω πια να σας διαβαζω οπως παλια!!!Μου λειπετε ολες σκατουλες!!!Εμεις ειμαστε καλα ευτχυως απλα εγω εχω λιγο πονοκεφαλο εδω και μια εβδομαδα συνηθως οταν ξυπναω..Σημερα φαγαμε μπριζολες με πατατες μιαμ μιαμ...Φεφη εγω απο αγαπημενες κολονιες εχω την white musk απο body shop την city glam του armani και η femme τησ Boss!!!Απο κρεμα προσωπου εχω παρει αυτη και ειναι πολυ καλη http://www.medicals.gr/data/home.php?cat=932&productid=17167&sl=CY Η πρωτη ειναι και ειναι και αρκετα φθηνη

Φιλάκια

Σήμερα έκανα μαυρομάτικα. μπλιαχ!!!

Εδω έχει πολύ κρύο Χειμώνας.

Λέω να ξεκινήσω γενική σιγά σιγά, μάλλον απο βδομάδα αν βγει ο ήλιος και δεν πάει σε πάρτυ.Ετσι λέει το βαφτηστήρι μου όταν δεν έχει ήλιο.

Δωράκι ελπίζω να μην είναι τπτ το θέμα που έχεις. Αυτό το άγχος τα κάνει όλα.

Φέφη σου στέλνω π.μ.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κάγκλυ μου θεός το βαφτηστήρι!

πήγε σε παρτυ ο ήλιος!!!!!!!!!!!

της άπιβίτα χρησιμοποιούσα τις μασκούλες.

τώρα για να κάνω μάσκα βάζω γάλα, λάδι κ μέλι σε βαμβάκι κ το βάζω στη μάπα μου. πιο καλά!

μη ρωτήσετε ποσότητες. με το μάτι!

αλλεργία δεν έχω, αλλά από τον 8ο μήνα της εγκυομοσύνης κ μετά...κληρονόμησα πανάδες κ κοκκινίλες. 2 δερματολόγοι μου είπαν ότι είναι ορμονικό.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το αντιβιογραμμα ελενη μου???ξεκινησαμε χθες το απογευμα αντιβιωση. δηλ εχει παρει 2 φορες και το απογευμα θα ειναι η τριτη.ελπιζω να μην χρειαστει το νοσοκομειο, αν και το σκεφτοταν χθες βραδυ ο αντρας μου

α και εγω το ιδιο, μη σου πω το τραπεζι ολο.χαχααα, πλακα κανω. γενικα λογω των καταστασεων ολοι ειμαστε πιο οξυθυμοι. υπομονηη...

θα βρεις και αλλου. η μαμα μου εχει χρονια ενα πολυ καλο της ταπερ.

Αφροδιτη το αντιβιογραμμα εινα μια εξεταση που δειχνει ποιο μικροβιο υπαρχει και ποιο αντιβιοτικο το καταπολεμα. Δε ξερω αν γινεται σε ολες τις λοιμωξεις και μπορει να μην ισχυει στη δικη σας περιπτωση γιατι την εχω ακουσει για λοιμωξεις στα νεφρα, οπου γινεται καλλιεργεια ουρων και μετα αντιβιογραμμα.

Τελικα κοριτσια παλι εγω παστουρωνομαι πιο πολυ απο ολες. Κρεμα ημερας βαζω μια που παιρνω απο εδω με βιολογικα υλικα, λεγεται Origins. Για τα ματια χρησιμοποιω της Darphin και μεχρι προτεινος εβαζα της Este Lauder τον ορο ματιων. Πολυ καλο προιον , εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Τη νυχτα δε βαζω διαφορετικη κρεμα, βαζω απλα τον καινουργιο ορο της Λανκομ πριν απο την κρεμα μου.

Απο αρωματα, το αγαπημενο μου ειναι το Allure της Σανελ, και μου εφεραν δωρο και το Πραντα. Επισης θεωρω υπεροχο αρωμα το Εμποριο Αρμανι στο χρυσο μπουκαλι.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη είναι καλύτερα το παιδί?

Φέφη μου όλα καλά?Στείλε πμ.

Ζωπ οι φίλοι σου έχουν σκεφτει την αποκέντρωση?Αν τα πράγματα είναι σε τόσο άσχημη κατάσταση ίσως είναι μια καλή λύση.Ναι μεν θα τους λείπουν επιλογές που έχουν στην πρωτεύουσα αλλά λες και μπορείς να τα απολαύσεις αμα δεν έχεις μία.

Το σίγουρο είναι πως στην περιφέρεια είναι πιο δύσκολο να πεινάσεις απότι στην μεγαλούπολη. Μπορεί να σου φαίνεται βλακεία αυτό που λέω ,να ξεσπιτωθεί μια οικογένεια στα καλά καθούμενα αλλά αν υπάρχει πρόβλημα επιβίωσης όλες οι λύσεις πέφτουν στο τραπέζι.Μάλλον εχω επηρρεαστεί γιατί από συζητήσεις που κάνω βλέπω πως πολλοί σκέφτονται σοβαρά να εγκαταλείψουν την πρωτεύουσα...


Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη είναι καλύτερα το παιδί?

Φέφη μου όλα καλά?Στείλε πμ.

Ζωπ οι φίλοι σου έχουν σκεφτει την αποκέντρωση?Αν τα πράγματα είναι σε τόσο άσχημη κατάσταση ίσως είναι μια καλή λύση.Ναι μεν θα τους λείπουν επιλογές που έχουν στην πρωτεύουσα αλλά λες και μπορείς να τα απολαύσεις αμα δεν έχεις μία.

Το σίγουρο είναι πως στην περιφέρεια είναι πιο δύσκολο να πεινάσεις απότι στην μεγαλούπολη. Μπορεί να σου φαίνεται βλακεία αυτό που λέω ,να ξεσπιτωθεί μια οικογένεια στα καλά καθούμενα αλλά αν υπάρχει πρόβλημα επιβίωσης όλες οι λύσεις πέφτουν στο τραπέζι.Μάλλον εχω επηρρεαστεί γιατί από συζητήσεις που κάνω βλέπω πως πολλοί σκέφτονται σοβαρά να εγκαταλείψουν την πρωτεύουσα...

Θα συμφωνησω με την κοπελια...

Εχω κανει πολλες συζητησεις με φιλους που μενουν Αθηνα και το κοστος ζωης ειναι τρελλα μεγαλυτερο απο Κρητη που μενουμε εμεις.

Ενα σπιτι κοντα στο κεντρο, με 3 υπνοδωματια, βεραντες, και σχετικα καινουργια πολυκατοικια (1999 )εχει γυρω στα 450 ευρω νοικι.

Το νερο ειναι πολυ φτηνοτερο δλδ γυρω στα 50 ευρω το τριμηνο ερχεται στους γονεις μου που μενουν σε μεγαλο σπιτι.

Μετα και η διασκεδαση, και το φαγητο εξω ειναι φτηνοτερο, το σουπερ μαρκετ επισης φτηνοτερο.

Τα στανταρντ εξοδα ειναι το ιντερνετ, τηλεφωνο, και θερμανση.

Το ρευμα παλι λιγοτερο γιατι ολοι εχουμε ηλιακους θερμοσιφωνες. (επεσα απο τα συννεφα οταν μου ειπαν οτι στην Αθηνα λεει δεν εχουν πολλα σπιτια ηλιακο θερμοσιφωνα :confused:)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αποκέντωση θα ψήφιζα κι εγώ. Η Αθήνα είναι καλή αν έχεις (καλή) δουλειά, αλλιώς ζεις πιο άνετα σε μια μικρότερη πόλη. Κατ' αρχήν γλιτώνεις τα μεταφορικά (ΜΜΜ, ταξί, δεύτερο αυτοκίνητο). Τα ενοίκια είναι μικρότερα, τα έξοδα λιγότερα. Βέβαια είναι λιγότερες και οι δουλειές. Αλλά αν μπορείς να βρεις δουλειά ή έχεις κεφάλαιο να ξεκινήσεις δική σου, είναι καλύτερα να είσαι εκτός Αθήνας, ειδικά αυτή την εποχή.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

http://www.medicals.gr/data/home.php?cat=932&productid=17167&sl=CY Η πρωτη ειναι και ειναι και αρκετα φθηνη

παντως η γιατρος μου μου ειπε στην διαρκεια της εγκυμοσυνη δεν βαζουμε κανενα προοιον με αντιρυτιδικες δρασεις,ρωτα κ εσυ την δικη σου!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω χαζοδιαβασει εδω τριγυριζω ολη μερα... αλλα με τρεχει το πλασμα.. Ολη μερα ορθια θελει να ειναι!!

με εχει τρελανει..

Για σημερα φαγαμε μπακαλιαρο ψαροσουπα απο τα χερακια της νονας, μουρλια!!

Για αυριο θα κανω εγω κοτοπουλο μαλλον λεμονατο, εχουμε και παιδιατρο το πρωι.

Οσο για τις κρεμες, εγω χρησιμοποιω προιοντα φαρμακειου, αυτο τον καιρο βαζω μια ενυδατινη της avene και γενικα μεικ απ και καλλυντικα φαρμακειου οπως κορρε, la roche posey, και αρωμα εχω καιρο να βαλω γιατι μετα την γεννα ολα μου μυριζουν και δεν ηθελα και να βαζω λογω του μωρου.

Φοραω εδω και 10 χρονια το αθανατο Light Blue..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω χαζοδιαβασει εδω τριγυριζω ολη μερα... αλλα με τρεχει το πλασμα.. Ολη μερα ορθια θελει να ειναι!!

με εχει τρελανει..

Για σημερα φαγαμε μπακαλιαρο ψαροσουπα απο τα χερακια της νονας, μουρλια!!

Για αυριο θα κανω εγω κοτοπουλο μαλλον λεμονατο, εχουμε και παιδιατρο το πρωι.

Οσο για τις κρεμες, εγω χρησιμοποιω προιοντα φαρμακειου, αυτο τον καιρο βαζω μια ενυδατινη της avene και γενικα μεικ απ και καλλυντικα φαρμακειου οπως κορρε, la roche posey, και αρωμα εχω καιρο να βαλω γιατι μετα την γεννα ολα μου μυριζουν και δεν ηθελα και να βαζω λογω του μωρου.

Φοραω εδω και 10 χρονια το αθανατο Light Blue..

ηταν απο τα αγαπημενα μου αλλα επειδη το συνδιασα με μια θεοξυνη πρωην φιλη δεν το μπορω καθολου!!!

ασχετο αλλα σημερα με εχουν τσακισει οι καουρες!!!!!!!!καιγομαι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα σημερα με εχουν τσακισει οι καουρες!!!!!!!!καιγομαι!!!

Για τις καούρες μπορείς να πάρεις Gaviscon (σιρόπι) από το φαρμακείο. Το έπαιρνα κι εγώ στην εγκυμοσύνη και βοηθούσε αρκετά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...