Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

ΓΕΝΝΗΣΕ Η elita


kardoula

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια Ελιτάκι! Σήμερα μπήκα στο cafe μας το διάβασα και κατασυγκινήθηκα! Μπράβο, μπράβο, να σας ζήσουν και σύντομα να πάτε σπίτι σας.

Το πιο ωραίο χριστουγεννιάτιό δώρο

Πολλά πολλά φιλια, υγεία και ευτυχία στο σπιτικό σας!


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζήσουν τα διδυμάκια σας...Να είναι δυνατά,γερά,χαρούμενα και ευτυχισμένα...

Ευλογημένη μέρα γέννησες...Με το καλό να τα πάρετε στο σπίτι σας....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας ήπα μπηκα για μια παρακολουθηση στο Μητερα, ο γιατρος με ειχε κοιταξει και δε φαινοταν κατι ανησυχητικο με ειχαν στο μηχανημα να παρακολουθουν τις συσπάσεις, δυο ωραε μετα λεγαν να με πανε στο δωματιο γιατι δεν ειχα συσπασεις αφου μου εδειναν yotopar.Ομως ο τραχηλος μου φαινοταν να χει διασταλει και άλλο, και ξαναφωναξαν το γιατρο μου ναρθει να με δει. Με κοιταει και αυτος και μεσα σε κλασματα τους ακουω να λενε πως θα με ετοιμασουν για επισκληρηδιο, αρχισα να τρεμω και να κλαιω από το φοβο μου. Ο γιατρος ειπε πως ακομα και αν με αφησουν υπαρχει ενδεχομενο να σπασουν τα νερα και θαναι χειροτερα, γιαυτο και θα τα παρουν. Φευγοντας εντομεταξυ από το σπιτι μας ειχε πει να κανουμε και την τριτη κορτιζόνη για τα πνευμονάκια προληπτικα. Τελικα 10 παρα τεταρτο με ειχαν ετοιμασει (το βραδυ). 10 και 1 γεννηθηκε ο μικρουλης μου εκλαιγα από φοβο, συγκινηση, από όλα. Μου τον εφεραν να τον φιλησω.Δε μπορεσα να τον πιασω ήμουν δεμενη με ορο από τη μια και με παλμογραφο από την άλλη. Η κορουλα βγηκε 10 και 2. Τα κοιταζα, η μικρη νιαουρισε δυο τρεις φορες σα γατάκι και ο γιατρος εκανε καλαμπουρι πως λεει ναιιι, ναιιι .και πως πρεπει να μαθει να λεει και όχι σα γυναικα!!!!

Δεν πονεσα, αλλα ενιωσα πολύ εντονα την πιεση όταν τα τραβηξαν και δυσσανασχετισσα. Επισης δεν αφηναν το συζυγο ειδικα σε προωρο τοκετο να είναι παρον τελικα, πολιτικη του μαιευτηριου.

Μετα περασαν ωρες, βγηκα εξω 11 και με ειδαν οι αναμενοντες. Κατά τις 12 με ειχαν παει στο δωματιο, χωρις τα μωρα. Μου. Δε θα τα εβλεπα.

Το πρωι κοριτσια με πηρε ο γιατρος και με ρωτησε αν γουργουρισε το στομαχι και το εντερο. Αυτό σημαινε πως θα εβγαζα τον ορο. Και καθετηρα. Μας ειχαν πει πως 11.30 είναι το επισκεπτηριο στην εντατικη νεογνων και βλεπουμε τα μωρα μας. Ετσι λοιπον μολις μου βγαλαν τα διαφορα δεν εκατσα λεπτο, άλλες παιρναν 24 ωρες από εγχειρηση για να σηκωθουν και εγω για να τα δω σηκωθηκα στις 12 ωρες.

Μας ειπαν πως η κορουλα είναι στο θαλαμο 3 και ο γιος στο 1 για απλη παρακολουθηση.

Υπαρχουν 3 θαλαμοι. Όταν το παιδι παει στον 1ο το παιρνεις μετα όταν παρει μπιμπερο. Τελικα δεν ειχε μπιμπερο ο μικρος λαθος σας ειπα στο μηνυμα. Εχει καθετηρακι στη μυτουλα. Λοιπον θα σας στειλω σε δυο μερη την εξεληξη για να μην κουραζεστε. Η συνεχεια αφορα τα μωρακια.

Τελικα η μικρη αποδειχτηκε θηριο. Μεσα σε μια μερα την πηγαν στο 2ο θαλαμο. Ο μονος λογος που είναι μεσα είναι το βάρος τους 1550 η μικρη και 1940 ο μικρος. Όπως όλα τα μωρακια στην αρχη εχασαν ν και τα δυο. Ξεκινησε τις εδωσαν νερακι, μετα γαλα και τωρα από 5μλ τρωει 15, και ο μικρος τρωει 35. Εκαναν λιγο ικτερο γιατι ειχαν άλλη ομαδα αιματος ρεζους βασικα από μένα και αυτό τα κανει να κανουν πιο ευκολα ικτερο. Αλλα δεν είναι τιποτα. Τους κανουν σολαριουμ!!!!! Ο μικρος χτες σταματησε το σολαριουμ και σταθεροποιηθηκε. Επισης εχασαν από 100 γρ αλλα από χτες αρχισαν να παιρνουν, θα σας πω και τι τα βοηθησε. Κοριτσια συμβουλη μου μην ακουσετε κανεναν για το θηλασμο. Οαο πιο συντομα τοσο καλυτερα. Τος τηθος θα βγαλει αρκει να το ξυπνησετε. Αν εχετε τα μωρακια σας παρτε τα αγκαλια να νιωσουν τη ρογα να τη μυρισουν και ας μην τρωνε και μην αφησετε να περασουν πανω από τρεις μερες, ζητηστε θηλαστρο και τραβηξτε εστω και λιγο. Εγω δεν ακουσα καμοια που μου ελεγαν να περιμενω την τριτη μερα. Πηρα το θηλαστρο που αγορασα και αρχισα να ρουφαω. Δεν ειχα τα μωρα μου όμως ακομα πιο δυσκολα. Στην αρχη δειλα δειλα εβγαλαν. Το ένα μου όμως ειχε κατι σαν πληγουλα και εβγαζε μια σταγονα αιματακι και δεν επρεπε να το δωσω. Αρχισα να τους το πηγαινω. Κάθε φορα λιγο εβγαζα και από τα 10μλ εφτασα τωρα τα 100.

Εβγαζα και από τα δυο κι ας ειχε αιματακι και τους εδεινα το καθαρο.

Τωρα είναι και τα δυο οκ.Κια κραταω προγραμμα, κάθε τρεις ωρες περιπου εκτος το βραδυ που κοιμαμαι λιγο παραπανω για να συνελθω και να μην εξαντληθω.

Τα μωρακια μου είναι αστερια κοριτσια. Ο μικρος είναι ησυχος πολύ, τρωει και κοιμαται, αρχισε να παιρνει γραμμαρια, και τον παιρνω αγκαλιτσα στα επισκεπτηρια. Οπυ ναναι θα του δωσουν το μπιμπερο για να τρωει από το στοματακι. Μας ειπαν πως το κανουν σταδιακα για να μην του πεσουν μαζωμενα ώστε να παιρνει αντι να χάνει.

Η μικρη κάνει σολαριουμ ακομα στη λάμπα για τον ικτερο αλλα έχει λιγο. Μπορουμε να τη χαιδευουμε λιγοα πο το πορτακι. Όμως είναι τελειως διαφορετικη. Θυμαστε που σα ελεγα πως τη νιωθω συνέχεια?Ε είναι υπερκινητικη, ακουσα μια μια να λεει <<Αυτή η μικρη κολο δε βαζει κατω, κοιτα πως σπρωχνε με τα χερια και τα ποδια, κοιτα δυναμη, η γυμναστρια η χορευτρια θα γινει >>Και της ειπαμε πως εγω ειμαι γυμναστρια. Κοριτσια όλα τα μωρα κοιμουνται και τρωνε και αυτή κουνιεται και όταν κοιμαται. Τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες

Καλως εχοντων τα μωρακια θαρθουν με δωσεις σπιτι. Ξερετε και αυτοι εκει οσο πιο πολύ τα κρατανε τοσο περισσοτερα λεφτα παιρνουν!!Τελοσπαντων για καλο τους είναι εκαι τα παρακολουθουν 24ωρες το 24ωρο, παιδιατροι, μαιες κλπ.

Ισως το γιο τον παρουμε την άλλη βδομαδα, η κορη λογω κιλων θα κατσει λιγο παραπανω.

Η καρδια μου και το μυαλο μου είναι εκει κοριτσια συνεχεια, υπαρχουν στιγμες που κλαιω, μου λειπουν!1

Ο μικρουλης μαλλον θαναι ξανθος με γαλαζια ματακια όπως του μπαμπα αλλα με καποια στοιχεια και από μενα. Η μικρη ακομα δεν εχουμε καταλαβει. Δεν εχουμε δει πολύ τα ματακια της. Είναι μυωδης παντως και εχει μακρια ακρα μαλλον θα γινει ψηλη.Και για τα δυο νιωθω το ιδιο και ποναω που δεν ταχω . Εχει επισκεπτηηριο δυο φορες, πρωι και απογευμα. Ειπαμε να πηγαινω στο ένα το πρωι και ο αντρας μου και στα δυο μεχρι να αναρρωσω ναμην ποναω ναχω δυναμεις για όταν ερθουν. Τους πηγαινει και το γαλα κάθε φορα. Τωρα όμως αυτές τις μερες που θανςι αργια σκεφτομαι να πηγαινω και τις δυο, να τους ευχηθω για τη νεα χρονια. Ετσι δεν είναι.

Τα υπολοιπα θα τα πουμε μετα κοριτσια για να παω να βγαλω γαλατακι

Σας φιλω ολες

Και ότι απορια εχετε θα τα πουμε


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελιτα σε θαυμαζω για το κουραγιο και την ψυχραιμία σου!!! Ολα καλα θα σας πανε και συνεχισε την καλη δουλεια με τον θηλασμο! Εχεις απολυτο δικιο οτι ειναι το καλυτερο γιατρικο! Ο Θεος μαζι σας και σε λιγο καιρο θα ειστε ολοι μαζι στο σπιτι και δεν θα το πιστευεις!!!!!


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΛΙΤΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ, ΚΑΛΟΤΥΧΑ, ΚΑΛΟΜΕΓΑΛΩΤΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...