Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα, καταρχάς εύχομαι όλες μας να πετύχουμε το στόχο μας και να μας πάνε όλα καλά! Να σας πω λίγο κ εγώ τον προβληματισμό μου. Είμαι σην προετοιμασία εμβρυομεταφορας με δωρεά ωαρίων (2η φορα, την πρώτη με 3 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες, λόγω μη καλής ποιότητας ωαρίων της δότριας) αλλάξαμε κέντρο με τον ίδιο όμως γιατρό. Πριν το Πάσχα ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα, αλλά για κάποιον λόγο δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο μου πάνω από 7,3 & επίσης, είδε ο γιατρός υγρό στη μήτρα -πρώτη φορά- μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, αλλά σταματήσαμε τη διαδικασία, γιατί υπήρχε ο κίνδυνος να παρασυρθούν τα έμβρυα από το υγρό αλλά κ λόγω μικρού πάχους ενδομητρίου. 
      τέλος πάντων, το ξεπερνάμε αυτό, κ τώρα που είπαμε να κάνουμε την προσπάθεια ( 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ & 4ΑΑ) μετά που τελείωσε η περίοδος μου , όταν σκουπίζομαι βλέπω πάλι ένα λίγο πηχτό υγρό σαν τζελ.. παρόμοιο με αυτό που είχα δει την προηγούμενη φορά, όμως τώρα δεν είναι κάθε φορά που σκουπίζομαι, όπως πριν το Πάσχα, αλλά μέσα στη μέρα μπορεί να είναι 2-3 φορές, κ αυτό το παρατήρησα μετά που τελείωσε η περίοδος μου. Ξεκίνησα από τη δεύτερη μέρα της περιόδου να παιρνω 2-2-2 τα Cyclacur και την Πέμπτη που πήγα στον γιατρό δεν είδε κάτι κ το ενδομήτριο είναι ήδη 5,2 κ ήμουν στην 5η μέρα του κύκλου. Τη  Δευτέρα έχω υπέρηχο πάλι.

      γνωριζετε τι μπορεί να είναι αυτό το πηχτό υγρό; Είναι πάλι από τη μήτρα μέσα; Δεν θα το αντέξω πάλι.. ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ. Ίσως είναι κατάλοιπα της περιόδου. Αλλά δεν είναι αιμα. Είναι διάφανο..

      συγνωμη για το σεντόνι… αλλά έχω άγχος…

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πρωτα απο ολα θα μου μαθεις πως καθαριζουνε το τσουτσουνι!!:D:D:D:D:D μετα για τη βαφτιση αχαχαχχαχαχα!!! μεγαλο αγχος λεμε εχω!!:D:D:D:D

Λοιπόν με το τσούτσουνι είχα μεγάλο άγχος και εγώ!!!!

Τελικά δεν είναι τίποτα.

Τον 1ο χρόνο δεν το πείραζα καθόλου μα καθόλου!!!!!

Μετά τον χρόνο πήγαμε παιδιατρο, του το κατέβασε (για το οποιο το μετανιωσα ) το μωρό πονούσε για 2 μέρες και κατουρούσε με τρελλό κλαμα!!!!

Ο Κωνσταντίνος δεν μ αφήνει με τίποτα να τον πειράζω εκει είναι ανενδοτος δεν ξεγιελιεται με τίποτα, το συζητησα με ένα παιδοχειρούργο και μου είπε ότι είναι μεσαιωνικη μεθοδος το κατέβασμα και γενικώς να ανοιγείς το τσουτσουνάκι του μωρού και ότι το ίδιο το παιδί μετα τα 2,5 με 3 χρόνια από μόνος του σιγά σιγά και με δικές του κινήσεις θα το κατέβασει όταν θα κάνει μπάνιο!!

Ο Θεος βοηθός!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, ιoanna μέχρι τα 3 κατεβαίνει μόνο του (ανοίγει δηλαδή με κινήσεις ενστικτώδεις του παιδιού).

Άσε, εμείς ανοίξαμε, με παιδοχειρούργο, τη Δευτέρα τι φίμωση - έπρεπε, γιατί ετοιμαζόμαστε για μια εγχείριση - και ο καημένος τώρα όποτε του το καθαρίζουμε και βάζουμε κρέμες, πλαντάζει στο κλάμα :(.

Αχ, τι θα κάνουμε μ' αυτά τα τσουτσούνια;


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ιoanna μέχρι τα 3 κατεβαίνει μόνο του (ανοίγει δηλαδή με κινήσεις ενστικτώδεις του παιδιού).

Άσε, εμείς ανοίξαμε, με παιδοχειρούργο, τη Δευτέρα τι φίμωση - έπρεπε, γιατί ετοιμαζόμαστε για μια εγχείριση - και ο καημένος τώρα όποτε του το καθαρίζουμε και βάζουμε κρέμες, πλαντάζει στο κλάμα :(.

Αχ, τι θα κάνουμε μ' αυτά τα τσουτσούνια;

Αχ!! αχ τι επεμβαση???

Ευχομαι όλα καλά να πάνε!!!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλανικό Υποσπαδία κορίτσια, έχω γράψει και στο parents. Μ' αφορμή αυτό μπήκα, βασικά, στο φόρουμ, γιατί ήθελα να ρωτήσω άλλες μαμάδες πληροφορίες, εμπειρίες, κλπ.

Είναι, δυστυχώς, σχετικά συνηθισμένη πάθηση στ' αγοράκια, περίπου 1/200. ΕΥΤΥΧΩΣ, αντιμετωπίζεται.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαλανικό Υποσπαδία κορίτσια, έχω γράψει και στο parents. Μ' αφορμή αυτό μπήκα, βασικά, στο φόρουμ, γιατί ήθελα να ρωτήσω άλλες μαμάδες πληροφορίες, εμπειρίες, κλπ.

Είναι, δυστυχώς, σχετικά συνηθισμένη πάθηση στ' αγοράκια, περίπου 1/200. ΕΥΤΥΧΩΣ, αντιμετωπίζεται.

Τι είναι αυτό?????? Με άγχωσες τώρα!!!

Ολοψυχα να πάνε όλα πολύ πολύ καλά!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα!!!

Πω πωωωωω τέλεια πρέπει να είναι αυτά που ετοιμάζεις!!!!

Αλλά πιανει κ το χέρι σου ρε παιδι μου... εμενα ετσι κ ετσι.... για να μην πω χάλια....

Βάλε γρρρρρρρρρρρρήγορα φωτο!! Επαγγελματικό ΑΦΜ έχει ο γιούπιδης αλλά ασχετο με το θέμα... πραζ???

Μαεστρια περαστικα σας ... πιστευω πως δεν θα είναι τιποτα... είχαμε κάνει κ εμεις το αντιστοιχο για το πουλί (πώς να το πω καλεεεεεεεε??) της μικράς όταν ήταν 3 μηνών κ όλα πήγαν καλά.

Καλε γκαστρωμένες..εχω αδεια λέμε αυριο.... (γιαυτό κ έκατσα στο πισί.. αλλά κοιμάμαι όρθια φευγω κ σας φιλώ.).

ΥΓ η μικρή είναι γεμάτη εκζέματα... το έπαθε καμμιά σας?? αν ναι τι κάνατε??

μουτςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σαιτ με τα ζαχαρωτά!! Εκπληκτικό σάιτ!! τελεια πράγματα κ ασυνηθιστα!!!

Ποιό μαλλί πήρες? πόσα γραμμάρια?? πόσο σου κόστισε?? Α! κ αυτό με τα καπκέϊκς πάλι?? από που βρε παιδάκι μου??? Τέλειες ιδέες έχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σαιτ με τα ζαχαρωτά!! Εκπληκτικό σάιτ!! τελεια πράγματα κ ασυνηθιστα!!!

Ποιό μαλλί πήρες? πόσα γραμμάρια?? πόσο σου κόστισε?? Α! κ αυτό με τα καπκέϊκς πάλι?? από που βρε παιδάκι μου??? Τέλειες ιδέες έχεις!!!

Tη ζαλισες τη γυναικα βραδιατικο....

μαρη ξεχασα να σου απαντησω στο μην...

ειναι λιγο δυσκολο για αυριο..

θα σε παρω τηλ το πρωι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπήκα στο σαιτ με τα ζαχαρωτά!! Εκπληκτικό σάιτ!! τελεια πράγματα κ ασυνηθιστα!!!

Ποιό μαλλί πήρες? πόσα γραμμάρια?? πόσο σου κόστισε?? Α! κ αυτό με τα καπκέϊκς πάλι?? από που βρε παιδάκι μου??? Τέλειες ιδέες έχεις!!!

Στην αρχή πήρα τις μπάλες αλλά δεν άνοιγαν με τίποτα!!!!!! 1,20 είχε η μπάλα.

Τα έστειλα πίσω και πήρα τα κουβαδάκια των 15γρ. (καλυτερα τελικά γιατί η μπάλα με τα 60γρ είναι πολύ!!!) έχουν 0,60.

Τώρα για το ΑΦΜ νομίζω θέλει να είναι του είδους.. κάνε μια ερώτηση..

Τα cupcakes τα παρηγγειλα απο εδώ http://www.sketiglyka.gr/cupcakes εκανα απο τη συλλογή prince collection (όταν βάζεις το ποντκι πάνω σε κάθε φωτογραφία βγάζει την ονομασία) την τρισδιάστατη κορώνα που έχει!!!

Καλά για κορίτσια έχει απίστευτα πράγματα!!!!

Αυτή η κοπέλα είναι στη Λαρισα αλλά στέλνει σε όλη την Ελλάδα.

Μπαίνουν σε διάφανο κουτί με την ανάλογη κορδελίτσα.

Παρήγγειλα 35 τεμ Χ 2,50€ = 87,5€ + 7,5€ μεταφορικά = 95 € στο σύνολο

Αν χρειαστείς κάτι άλλο πες μου!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πήρα τις μπάλες αλλά δεν άνοιγαν με τίποτα!!!!!! 1,20 είχε η μπάλα.

Τα έστειλα πίσω και πήρα τα κουβαδάκια των 15γρ. (καλυτερα τελικά γιατί η μπάλα με τα 60γρ είναι πολύ!!!) έχουν 0,60.

Τώρα για το ΑΦΜ νομίζω θέλει να είναι του είδους.. κάνε μια ερώτηση..

Τα cupcakes τα παρηγγειλα απο εδώ http://www.sketiglyka.gr/cupcakes εκανα απο τη συλλογή prince collection (όταν βάζεις το ποντκι πάνω σε κάθε φωτογραφία βγάζει την ονομασία) την τρισδιάστατη κορώνα που έχει!!!

Καλά για κορίτσια έχει απίστευτα πράγματα!!!!

Αυτή η κοπέλα είναι στη Λαρισα αλλά στέλνει σε όλη την Ελλάδα.

Μπαίνουν σε διάφανο κουτί με την ανάλογη κορδελίτσα.

Παρήγγειλα 35 τεμ Χ 2,50? = 87,5? + 7,5? μεταφορικά = 95 ? στο σύνολο

Αν χρειαστείς κάτι άλλο πες μου!!

τωρα εγω θα κανω την κουλη ερωτηση δεν κρατιεμαι....ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ CUPCAKES???:confused::confused::confused::confused::confused:

KEIK ΣΕ ΚΥΠΕΛΛΑΚΙ????

Ή ΚΕΙΚ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΚΑΠ ΚΕΙΚ...ΚΑΠΑΚΙ ΚΕΙΚ...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω θα κανω την κουλη ερωτηση δεν κρατιεμαι....ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ CUPCAKES???:confused::confused::confused::confused::confused:

KEIK ΣΕ ΚΥΠΕΛΛΑΚΙ????

Ή ΚΕΙΚ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΚΑΠ ΚΕΙΚ...ΚΑΠΑΚΙ ΚΕΙΚ...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτά τα κεικάκια που δείχνει στις εικόνες στον σύνδεσμο που παρέθεσε η άλλη κοπέλα.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...