Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

ανα τρεις μερες η τιμη της χοριακης πρεπει να τριπλασιαζεται απο οσο ξερω συνεπως για σχεδον 5 εβδομαδων ειναι νομιζω νορμαλ και μονο θετικο θα λεγα οτι ειναι..τωρα αν αφορα διδυμες κυησεις (αν υπαρχει ιστορικο στην οικογενεια ειναι πιθανο) η αν προκειται παλι για κοριτσακι (λενε οτι στα κοριτσια οι τιμες ειναι φουλ) θα σε γελασω..εδω ουτε καν τα χαρτια δεν ξερω να ριχνω!!!..

ολα καλα θα ειναι και θα πανε οπως πρεπει..

μιλα και με το γιατρο σου αν προβληματιζεσαι ασχετα αν θα πας να σε δει αργοτερα..

εγω θυμαμαι χαρακτηριστικα τον γιατρο μου να μου λεει οτι αν οι τιμες τις χοριακες αυξανονται ανα δυο-τρεις μερες με την προοδο που προανεφερα τοτε μιλαμε κατα πασα πιθανοτητα για μια νορμαλ αρχουσα κυηση..επισης συνηθως στα αποτελεσματα των χοριακων επισυναπτεται πινακας που λεει ανα εβδομαδα το ευρος μοναδων που υπαγεται το καθε αποτελεσμα...

be cool αλλωστε πλεον εισαι βετερανος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eχω εμπνευση με τα τικερακια...χαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol:

λοιπον εχω σοβαροτατη ερωτηση να κανω γιατι με εχει φαει το αγχος...ειχατε κανει χοριακη στην αρχη της εγκυμοσυνης σας και πόσο ειχε βγει θυμαστε??? ρε δεν ειναι λιγο μεγαλο το 3600 για 3 μερες καθυστερησης??? μπηκα στο καφε του οκτωβρη 2010 και οι κοπελες που εμειναν εγκυες τωρα εχουν κατι χοριακες εως 500...ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ??? Κοιτουσα τωρα τις χοριακες που ειχα κανει στη μελινα και στην αντιστοιχη μερα ειχε βγει 700!!! τι γινεται ρε γμτ???

Εγω που ειχα κανει χοριακη στην 1 μερα καθυστερησης μου ειχε γβει 3290 και μου ειχε πει ο γυναικολογος μου οτι αυτο αημαινει πως το μωρο εχει πιαστει καλα......δηλαδη οτι δεν υπαρχουν πιθανοτητες αποβολης!!!!

Βεβαια κι εγω το εχω ξανακουσει για μεγαλες χοριακες οτι σημαινουν διδυμα αλλα αν δε υπαρχει στο σοι κατι τετοιο δεν υπαρχει και λογος ανησυχιας.Επισης εχω ακουσει και αυτο που λεει η Prosp για το κοριτσι.

Link to comment
Share on other sites

despina100 κοριτσάκι μου γλυκό σημερα διαβασα τα νέα σου και χαρηκα παρα πολύ:D:D:D:D:D σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια παρα πολυ καλή εγκυμοσύνη και ενα υγιέστατο μπεμπακι οτι και αν ειναι αυτό κοριτσακι ή αγοράκι.

Μπραβο και παλι συχγαρητήρια. Φιλιά πολλά στο Μελινάκι σου απο τον Παναγιωτάκη μου.:P:D:p:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα κανει χοριακη στην 1 μερα καθυστερησης μου ειχε γβει 3290 και μου ειχε πει ο γυναικολογος μου οτι αυτο αημαινει πως το μωρο εχει πιαστει καλα......δηλαδη οτι δεν υπαρχουν πιθανοτητες αποβολης!!!!

Βεβαια κι εγω το εχω ξανακουσει για μεγαλες χοριακες οτι σημαινουν διδυμα αλλα αν δε υπαρχει στο σοι κατι τετοιο δεν υπαρχει και λογος ανησυχιας.Επισης εχω ακουσει και αυτο που λεει η Prosp για το κοριτσι.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΝΑ ΟΥΦ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ!!! Αντε ρε παιδι μου κοντευω να τρελαθω!!! (εχω ιστορικο με διδυμα στο σοι του στεφανιου και εχω φρικαρει!!!)

Link to comment
Share on other sites

despina100 κοριτσάκι μου γλυκό σημερα διαβασα τα νέα σου και χαρηκα παρα πολύ:D:D:D:D:D σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια παρα πολυ καλή εγκυμοσύνη και ενα υγιέστατο μπεμπακι οτι και αν ειναι αυτό κοριτσακι ή αγοράκι.

Μπραβο και παλι συχγαρητήρια. Φιλιά πολλά στο Μελινάκι σου απο τον Παναγιωτάκη μου.:P:D:p:D

Annina μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Ευχομαι και σε εσας τα καλυτερα και γρηγορα να γυρισετε στο σπιτι σας!! Το μελινακι ανταποδιδει τα φιλακια στον παναγιωτακη μαζι με μια τερααααστια αγκαλια!!! Ελπιζω πολυ πολυ συντομα να μπορεσουμε να σας τη δωσουμε και απο κοντα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεσποινα κι εγω ηθελα να σου πω οτι ισως ειναι διδυμα αλλα παλι ισως κ να πιαστηκε καλα τομωρο!!!!Οπως κ να χει η Μελινα συντομα θα εχει παρεα!!!!! Ολα να πανε καλα!!!!


line_flow_blue_beg_40_time_1233291600_text_f4ef20e1e3eff1e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα κι εγω ηθελα να σου πω οτι ισως ειναι διδυμα αλλα παλι ισως κ να πιαστηκε καλα τομωρο!!!!Οπως κ να χει η Μελινα συντομα θα εχει παρεα!!!!! Ολα να πανε καλα!!!!

Μαρια μην της λες για διδυμα γιατι μεχρι να παει στη γιατρο της θα φρικαρει ακομα πιο πολυ......:tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα!!!!!!

Τι νέα???????????

Πήγες στη γιατρό σου?????

άντε πες πες!!!

Πηγααα.....δεν ειδαμε τιποτα ακομα...μονο το σακο..ειναι πολυ νωρις. Σε δυο εβδομαδες θα ξαναπαω να δουμε φασολακι και να ακουσουμε καρδουλα..

Ιωαννα εχω πεθανει στους εμετουυυςςς...μπουχουχουχου...δεν μπορωωω....2 μερες τωρα εχω φριξει ουτε νερο δεν μπορω να πιω!!:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-( πολυ χειροτερα απο τη μελινα...μπουχουχουχουχου....:-(:-(:-(:-(:-(

Και δεν μπορω να παρω τα ποδια μου...πως θα τα βγαλω περα μονη μου με το παιδι??? ο ερμος ο αντρας μου πλενει πιατα, ταιζει ,ξεσκατιζει,σκουπιζει και προσπαθει να απασχολει τη μικρη συνεχεια για να ξεκουραστω και τα εχει παιξει και αυτος και εγω....ωραια θα περασουμε:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε Δεσποινάκι..... υπομονή....!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να πω κάτι???? Μια ιδέα....

Αν έβρισκες μια γυναίκα να έρχεται καθημερινά 2-3 ωρίτσες και να ασχολείται μόνο με το σπίτι ωστε κι εσυ να είσαι πιο ήσυχη και ήρεμη με την Μελίνα?? (λέω εγώ τώρα!!!)

Να μην έχει και άλλες ευθύνες ο άντρας σου παρά μόνο την Μελίνα το απόγευμα ωστε κι εσύ να ξεκουράζεσαι περισσότερο!!

Πρέπει να βρείς την καλύτερη λύση κι αυτό γιατί είσαι μόνη σου!!

Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο το επιτρέπει η οικονομική κατάσταση!!

Υπομονή!!!!!

8 μήνες είναι......... Θα περάσουν!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

δεσποινάκι πως είσαι?

πολύ νωρίς βρε παιδάκι μου ξεκίνησες τους εμετούς,κι εγώ έτσι βέβαια...

όλη μέρα εμετούς!!!

σε καταλαβαίνω απόλυτα...

και μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει κι εμένα αναγούλα.

μακάρι να σταματήσουν σε λίγες μέρες!!!!

για ρώτα τον γιατρό σου τι μπορείς να πάρεις για τους εμετούς,κάτι υπάρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κοριτσια!Καιρο ειχα παλι να μπω.....

Τι γινετε με τα τζουτζουκια σας????Καταφεραν κανενα νεο επιτευγμα???Η δικια μου ειπε την 1η της λεξη......κακα χαχαχαχαχα κατι ειναι και αυτο για αρχη ε?????

Μ'εχει πιασει μια μανια θελω να βγω να κανω ψωνια....πολλααααααα αλλα δεν υπαρχει σαλιο/......αααχχχχχχ Οποτε την βγαζω σπιτι.......


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κοριτσια!Καιρο ειχα παλι να μπω.....

Τι γινετε με τα τζουτζουκια σας????Καταφεραν κανενα νεο επιτευγμα???Η δικια μου ειπε την 1η της λεξη......κακα χαχαχαχαχα κατι ειναι και αυτο για αρχη ε?????

Μ'εχει πιασει μια μανια θελω να βγω να κανω ψωνια....πολλααααααα αλλα δεν υπαρχει σαλιο/......αααχχχχχχ Οποτε την βγαζω σπιτι.......

ΡΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΜΠΑΜΠΑ!!! ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ???:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

ΚΑΙ ΤΟ ΤΟ ΤΟ!!! (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ!! ΑΥΤΟ!! ΑΥΤΟ!!!) ΑΝΤΕ!!! ΧΑΖΗ!!!

ΚΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

φιλάκια στην δανάη και στη μελίνα!!

η δική μου τίποτα δεν λέει ακόμα,κι ούτε περπατάει!!

έχουμε 4 δοντακια πάνω,2 κάτω κι ετοιμάζονται άλλα 2 κάτω.

αυτάααα

δέσποινα πως πάς?

κΑλύτερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...