Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Mε ιστοριες σαν τις δικες σας περνουμε φορα και προχωραμέεε!!!!!!εχω μια αγωνια και φοβο....σας ευχαρισυω πολυ παντως!!!!MAIPH να χαιρεσαι τον πριγκιπα σου και σε ευχαριστουμε με μας θυμησες την ιστορια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας!!ευχομαι μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου καποια στιγμη να κραταμε αγγαλια το δικο μας μωρακι!!δε περιμενα ποτε κατι τοσο ευκολο για τον περισσοτερο κοσμο οτι θα γινοταν ονειρο για μενα!!ειναι τοσο παραξενα τα συναισθηματα μου που φοβαμαι ωρες ωρες μη παραιτηθω απο τα παντα!!πρεπει να βρω δυναμη...στα λογια το λεω ευκολα στις πραξεις??θελω να ξαναβρουμε με τον αντρα μου το χαμογελο μας...μας το πηραν τοσο βιαια....η παναγια να μας βοηθησει ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπα έφτασα σχεδόν στο διαζύγιο με τον άντρα μου! Επαθα κατάθλιψη για μήνες, έχασα τους φίλους μου, δεν μιλαγα καν με την οικογένεια του άντρα μου γιατι δεν είχα συμπαράσταση. Εχασα τον εαυτό μου πάθαινα κρίσεις πανικόυ, ουρλιαζα, έχασα εμένα και κυρίως έχασα τη πίστη μου! Η απώλεια δυο εμβρύων και οι τόσες εύκολες εγκυμοσυνες που άκουγα από παντου με είχαν καταρρακώσει!!! Κι όμως στην πιο δύσκολη στιγμή που νόμιζα ότι τα είχα χάσει όλα, ο Θεός μου άπλωσε το χέρι και μου χάρισε το θαυματάκι μου τόσο απλόχερα!! Είχα μια υπεροχή εγκυμοσύνη και το αγγελούδι μου ειναι όπως το ονειρευόμουν και κυρίως ένα υγιές μωράκι!! Το μόνο που με απασχολεί τώρα ειναι πως θα κοιμάμαι λίγο παραπάνω από το ξενύχτι του μικρού!! Πιστέψτε με όλα τα άσχημα σύντομα θα ειναι σαν να μην τα περασατε ποτέ!! Εχετε πίστη και θαύματα γίνονται καθημερινά γύρω μας!!! Ο Θεός αργεί αλλά δεν ξεχνά!! Ολες θα γίνετε μανούλες!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω marry μου να σου ζήσει το ζουζουνακι σου!!!!προσπαθω να μη χάσω την ελπιδα μου...αν δεν είχαμε τόσο υψηλη fsh k lh σε συνδυασμό με μικρότερους απτο φυσιολογικό μέγεθος ορχεων θα είχα πολλές ελπίδες αυτα τα 3 που μας είπαν μας έχουν καταρακωσει!!αλλα οταν βλέπω τέτοια θαύματα θελω να πιστεύω οτι η αγια ΕΙΡΗΝΗ θα με βοηθήσει κ εμένα γιατι πιο πολυ εχω ακουμπήσει πάνω της παρα στην επιστήμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτό έκανα μπέμπα μου ακριβώς αυτό!! Καλή η επιστήμη αλλά χωρίς τη βοήθεια του Θεού τίποτα δεν ειναι εφικτό. Ίσα ίσα με τη βοήθεια Του τίποτα δεν ειναι ακατόρθωτο!!! Υπομονη κοριτσάκια μου και σε λίγο καιρό όλα τα άσχημα θα ειναι παρελθόν!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας!

!Κ εμείς όπως οι περισσοτεροι εδω, εχουμε το ιδιο προβλημα:αζωοσπερμια.

Το ανακαλυψαμε πριν ενα χρονο ακριβως απο τυχαιο ελεγχο μετα απο μη συλληψη για 1 χρονο.

Μολις πηρα την απαντηση ενιωσα σαν να εφαγα γροθια στο στομαχι κ οτι ηρθε η καταστροφη η ιδια!Ομολογω πως σας ευγνωμονω γιατι όταν μπηκα σε αυτο το forum αρχισα να αισιοδοξω ..Διάβασα οτι πολλα ζευγαρια τελικα τα καταφεραν που ειχαν το ιδιο προβλημα!Αποφασισα να γραψω τωρα που ηδη εχουμε μπει σε μια διαδικασια κ θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας...Λοιπον εδω και 1 χρονο ο αντρας μου εχει υποβληθει σε ενεσιμη θεραπεια με ορμονες(gonal-ovitrelle)αλλα οι fsh και LH δεν εχουν φτασει (κατα τον γιατρο)σε ικανοποιητικό επιπεδο για βιοψια...

Εσεις που κανατε βιοψια και βρηκατε σπερματοζωαρια ειχατε ακολουθησει την ιδια θεραπεια?Εχουμε κουραστει βρε παιδια..Το ξερω αξιζει τον κοπο η ταλαιπωρια και θελει πολυυυυ υπομονη αλλα φωτιστε με please,χρειαζονται οπωσδηποτε οι ορμονες??

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.. :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕPA KAI KAΛO MHNA!!!!!!καλο ξεκινημα σε οσες ξεκιναμε τωρα με θετικες χοριακες!!!eva μου καλως ηρθες κοριτσι μου!εμας ο ουρολογος και ο εξωσωματικος μου θεωρησαν χασιμο χρονου τα φαρμακα με τετοια τιμη fsh.ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικα..απλες βιταμινουλες,αλλαγη εσωρουχων λογω ζεστης που ειχαν οι ορχεις και ο Θεος μαζι μας!12 μαιου με 15 θα γινει η βιοψεια και η ωοληψια!!!!!!τελικα οσο παιρναει π καιρος ο εξωαωματικος μουωδειχνει οτι αξιζει να τον εμπισυευτω και ειμαι πολυ χαρουμενη που βλεπω μια σχεση ανθρωπινη!!!!παρολη την αποσταση μου εξηγει τα παντα απο το τηλ

Link to comment
Share on other sites

γεια σου evaa καλα αποτελεσματα να εχετε!!και εμενα ο αντρας μου εχει υψηλη fsh k lh αλλα μας ειπαν οτι δεν παιζει ρολο να φτιαξουμε τις ορμονες με ορμονοθεραπεια ..ειναι λεει δωρον αδωρον!!!δεν θα αρχισει ξαφνικα λεει να γινεται κανονικη παραγωγη σπερματοζωαριων!!τι να πω εχω μπερδευτειειειειει!!!ποιον να πιστεψω??δηλαδη σας κανει ορμονοθεραπεια κ περιμενει να αφυπνιστουν οι ορχεις???μακαρι να γινεται αυτο!!!εχω τρελαθει!!

Link to comment
Share on other sites

Lollipop μπράβο με το καλό!!!

Evan δεν θέλω να σε απογοήτευσω αλλά όπως έχω γράψει δωρον αδωρον η επαφή με ουρολογους! Σου ζητούν χιλιάδες εξετάσεις στη δική σας περίπτωση παιδευεστε με φάρμακα, έχεις χαλάσει ήδη μια περιουσία για να σου πουν στο τέλος ότι μόνο η βιοψια θα δείξει!!κι εμείς κάναμε όλες αυτές τις εξετάσεις καρυοτυπο καυστική ίνωση χρονωσωμα Υ ήταν όλες πολυ καλές για να μας πει τελικά ότι Οκ έχουμε ελπίδες αλλά χωρίς τη βιοψια τοποτα δεν γίνεται! Η επέμβαση πια ειναι ρουτίνας δεν πονάει ο άντρας και ξέρεις επιτέλους τι συμβαίνει!! Σε όλα τα μεγάλα κέντρα εξωσωματικής γίνεται ταυτόχρονα με την ωοληψια και τη κάνει ο εξωσωματικός τόσο ρουτίνας ειναι. Εμείς δεν ξέραμε τότε πηγαίναμε σαν τα πρόβατα και είχε πάρει αλλά 1500 ευρώ ο ουρολογος να τη κάνει σε κλινική και μετά τρέχαμε με το κομματάκι από τους ορχεις εμείς με το αυτοκίνητο στο κέντρο γιατι εκεί δεν γινόταν!! Α πα πα τι είχαμε τραβήξει!! Βρείτε ένα μεγάλο κέντρο μιλήσετε με το γιατρό και κάντε τα όλα επιτόπου!

Οσο για τη θεραπεία που έκανες τρία χρόνια τώρα σε αυτό το φόρουμ όπου και τα κατάφεραν εν τέλη παρά πολλα ζευγάρια και τα περισσότερα με δίδυμα στην αγκαλια τους ουδείς δεν έκανε θεραπεία με ενέσεις!! Αν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου υγιεινή διατροφή όχι αλκοόλ όχι κάπνισμα χλιαρό ντουζ και μποξέράκια να μην υπερθέρμαίνεται η περιοχή!! Εμείς περνάμε από μόνοι μας και τις βιταμίνες wellman conseption αλλα πραγματικά δεν ξέρω κατα πόσο βοήθησαν. Πιο πολυ θαύμα ήταν στη δική μας περίπτωση!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!εμεις πηραμε την αποφαση οτι ειναι να κανουμε να το κανουμε μετα το γαμο που ειναι τον ιουλιο γιατι δεν αντεχαμε να σκεφτομαστε συγχρωνος κ τα δυο!μπας κ ξεχαστουμε...ελα ομως που δεν ξεχνιεται κ ευκολα!!τι να κανουμε ομως δεν θελω κ να γκαντεμιαζω το γαμο με κλαψες κ αγχοι!!ειχα τοση ωρεξη για αυτον το γαμο ασχολιομουν με το στολισμο(που μ αρεσει πολυ)με μπουμπουνιερες,προσκλησεις,καλεσμενους.....και ξαφνικα τα κανω ολα μηχανικα σαν οδηγιες χρησης!!!ενα μεγαλο γιατι?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε!

Δηλαδη μπορεί και τζαμπα να παιδευόμαστε τοσους μήνες?? :(

Βασικά οι fsh και LH σε εμας ήταν αρχικά χαμηλές και προσπαθεί να τις"ανεβάσει"για να παραχθούν πιο πολλά σπερματοζωάρια και να 'εχει αποτέλεσμα η βιοψία...

Η αλήθεια είναι οτι έχει κουραστεί και εκείνος και δεν είναι κ ότι καλύτερο να παίρνει κανείς ορμόνες συνέχεια...

Θα πάμε και σε έναν άλλο γιατρό για"δευτερη γνωμη" .

Έπρεπε ήδη να ειχαμε παει ,το ξέρω αλλα απ' τη μια φοβηθήκαμε μην ακουσουμε αλλα και μπερδευτούμε κ απ'την άλλη ο γιατρός που πάμε μας έλεγε ολα καλα ,μπαίνουμε στη τελική ευθεία κτλ,αλλά δεν το βλέπω...

Anyway θα το "ψαξουμε "κ αλλού...

Και πάλι ευχαριστώ και καλή επιτυχιά μες απ τη καρδιά μου σε ΟΛΕΣ,να'στε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Evan μου δεν λέω ότι η θεραπεία που κάνετε ειναι άσκοπη. Σίγουρα μπορεί να εχει κάποιο αποτέλεσμα απλά λέω ότι δυστυχώς με σιγουριά κανεις δεν μπορεί να σου δώσει απάντηση και τη βιοψια δεν τη γλιτωνεις. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το μαρτύριο σας!

Μπέμπα μου ευχαριστήσου το γάμο σου κοπέλα μου και που ξέρεις χαλαρωστε κι οι δυο και θαύματα γίνονται!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!με πηρε τηλ ο γιατρος ουρολογος που πηγαμε εδω στην κρητη και μου ειπε αν θελω να μπουμε την παρασκευη για βιοψια!!!μας ειχε βαλει στη λιστα λεει!!τον ρωτησα αν κανει τη μεθοδο micro tese και μου λεει οχι απλα παιρνω ορχικο ιστο απτους ορχεις και μετα ψαχνω να δω αν υπαρχει καπου σπερματοζωαριο?/?καλυτερα δεν ειναι βρε κοριτσια να κανουμε με μικροσκοπιο κ οπου υπαρχει σπερματοζωαριο να το βρουμε παρα να παρουμε ορχικο ιστο στα τυφλα???του ειπα φυσικα οχι οτι δε θελουμε!!μου φενεται πολυ προχειροδουλεια!!!εσεις ειχατε κανει micro tese???

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπα μου και εμείς και όλα τα ζευγάρια εδώ κάναμε αυτό που προτείνε ο γιατρός σου δεν ειναι προχειροδουλεια έτσι ειναι το σύνηθες στη βιοψια. Παίρνουν ένα πολύ μικρό κομματάκι ένα τόσο δα μπιλάκι σκέψου και μετά το πανε για επεξεργασία να δουν αν υπάρχει σπέρματοζωαριο. Ετσι ειναι ανώδυνο για τον άντρα εντελώς. Φαντασου να σκαλιζαν ένα τόσο ευαίσθητο σημείο όπως οι ορχεις να σκαλιζαν να σκαλιζαν και να άνοιγαν πληγές. Πανε μέτα τα γεννήτικα όργανα του άντρα θα είχαν καταστραφεί!! Άσε που με το κομμάτι ορχικού ιστού ξέρουν που τρυπανε και που θα είχε τη μεγαλύτερη συγκέντρωση σπέρματοζωαριων. Μη τη φοβάστε τη βιοψια. Καλό θα ήταν ομως να γίνει ταυτόχρονα με την ωοληψια να ναι φρέσκα γιατι εμείς που καταψυξαμε τον ορχικο ιστό και κάναμε μετά εξωσωματική οδηγηθήκαμε σε δυο αποβολές. Μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια. Πάντως ξαναλέω με τη μέθοδο που θες δεν εχει κάνει Κανένα ζευγάρι!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Μπεμπα εγω ειμαι της αποψης οτι η βιοψια πρεπει να γινεται παραλληλα με την ωοληψια... στα περισσοτερα κεντρα εξωσωματικης πλεον υπαρχουν συνεργαζομενοι χειρουργοι-ουρολογοι που παραλληλα κανουν την βιοψια με την ωοληψια...θυμαμαι στο κεντρο που ειμαι εγω το κοστος μας ειχε πει ειναι γυρω στα 600 ευρω...ασχετως αν τελικως εμεις δεν καναμε βιοψια γιατι με τις καταψυξεις 2-3 σπερματακια την φορα καταφερναμε κ ειχαμε καποια σπερματακια για τα ωαριακια μου που δεν ηταν κ παρα πολλα. Εμεις οτι θεραπεια κ αν καναμε με βιταμινες που μας εδωσε ο ουρολογος που πηγαμε δεν εκαναν τπτ και μας το ειχε πει ευθεως οτι ειναι δυσκολο...ο δε ουρολογος μας προετοιμασε κ μας μιλησε μεχρι κ για την πιθανοτητα δοτη. Διοτι εβλεπε οτι δεν εχουμε βελτιωση κ μαλιστα μονος του ειπε δεν εχει νοημα να ερχεστε αλλο... Και ο γιατρος μου την ιδια αποψη ειχε...

Κοιτα ετοιμασε το γαμο σου κ αφιερωσε λιγο χρονο να δεις που θα κανεις την εξωσωματικη σου κ πιστευω θα παρεις κ τις καταλληλες οδηγιες.

Εvaa καλως ηρθες... καλη δυναμη να εχεις κ πιστη στο Θεο ... ολα θα πανε καλα... μην το βαζεις κατω κ εσυ :)

Lollipop σου ευχομαι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χοριακη κοριτσακι μου γλυκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...