Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα

εδω ειμαι κ εγω...

αυχενικη εχω αυριο Τεταρτη το μεσημερι και ανηπομονώ...πλέον κλεινω τον 3ο μηνα και μου φαίνεται απιστευτο πως περασε ο καιρός :)

Τελεια!! Καλα αποτελεσματα!!!

Θα μαθουμε και φυλο ε;;;:tongue:

Αν περναει ο καιρος λεει; Και που εισαι ακομα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια!!!!!εδω ειμα και εγω!!!!κολλησαμε στο οικονομικο και εμεις ενω οι ενεσουλες περιμενουν στο ψυγειο!!!!μετραω 5μερεσ καθυστερηση ηδη και κοντευω να κανω MΠOYM!!!!τωρα που θελω να αδιαθετησω δεν ερχεται η κακιστρο!!!!!την τριτη θα κανουμε το πακετο κυστικη-καρυορυπος-χρωμοσομα Υ δλδ 600ευρουλακια!!!!βασιλικη μου καλα αποτελεσματα και ευχομαι να.μαιετε και φυλο!!!!εμεις παντως κατα μαιο θα κανουμε εξωσωματικη!!ανυπομονω!!domino ευχομαι συντομα να μπορεσετε να.κανετε τις εξετασεις κ να πανε ολα τελςια!!!roxanne εσεις κανατε βιοψεια;;

Link to comment
Share on other sites

Σἠμερα πἠραμε τα αποτελἐσματα της ινοκυστικής-καρυότυπος-χρωμὀσωμα και είναι καλἐς μας εἰπαν απο το εγαστήριο. Και κἀναμε σἠμερα κατἀτμηση DNA (240 ευρω).Μας εἰπαν ὀτι θέλουν και αυτά δεκαπέντε μἐρες να βγούνε! Lollipop σου εὐχομαι καλἠ αρχἠ να ἐχεις. Ὀλα να σου πάνε τἐλεια. Vasiliki περιμἐνουμε τα νἐα σου !

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμεις ειχαμε κανει βιοψια και ειχαμε βρει μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου κυριολεκτικα.

Αυτην τη φορα για δευτερο μωρακι ελπιζω να μη χρειαστει ξανα γιατι τα σπερμοδιαγραμματα μας εδειξαν 1.300.000!!!

Δε φτανουν για φυσιολογικη συλληψη με τιποτα αλλα για μικρογονιμοποιηση ειναι πααααρα πολλα!;)

Ειναι ακινητα βεβαια αλλα δεν παιζει ρολο.

Δε θελω να ενθουσιαζομαι...αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα!

Κοριτσακια που ειστε στην αναμονη σας καταλαβαινω.

Λαχταρατε να αρχισετε για να πατε ενα βημα πιο κοντα. Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κοριτσακια :P το μωρο ειναι μια χαρα κ ολα ειναι φυσιολογικά...

κατά 80% είναι αγοράκι :-P:razz:

Αλλα γαμωτο με το που μπηκα σπιτι γλιστρισα κ εκανα ενα μικρο σπαγκατο ευτυχώς ουτε τρανταχτικα ουτε χτυπησα ουτε τπτ σαν να εκατσα στα γονατα αλλα μου χαλασε τη διαθεση :|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

BAΣIΛIKH MOY KAΛΩΣ NA ΔEXTHTE TON MΠEMΠAPO ΣAΣ!!!!τελεια νεα μπραβο!!!μην σου χαλαει την.διαθςση αυτο το μικρο ατυχηματακι!!!μπραβο domino για τα υπεροχα νεα δεν εχεις να ανησυχεις για τιποτα!!!μακαρι και σε εμας να βγουν καλες....roxane βρεθηκαν τοσοι πολλοι κολυμβητες;;;;τελεια!!!!!κανατε κατι τοσο καιρο,καποια θεραπεια;ειχε υψηλη fsh ο αντρας σου;;κοριτσια διαβασα οτι υπαρχει μια εξειδικευμενη εγχειρηση mikro-tese νομιζω,για την βιοψεια.ξερετε αν την κανουν σε ολα τα κεντρα εξωσωματικης;;;

Link to comment
Share on other sites

Η fsh του ηταν φυσιολογικη.

Δεν εχει αλλαξει τιποτα στις συνηθειες του. Δεν καπνιζει ετσι κ αλλιως, κανει πολυ καθιστικη ζωη κ αγχος αλλα δε συνηθιζει καταχρησεις γενικα.

Το μονο που συνεχιζει ειναι οι καψουλες πολυβιταμινων για τη γονιμοτητα αλλα δε νομιζω οτι οφειλεται εκει. Μαλλον τυχαιο το θεωρω δεν ξερω!:confused:

Μαιρη εσενα ο αντρας σου ειχε αλλαξει συνηθειες ή εκανε κατι αλλο κ ειχε βελτιωθει τοσο;

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη θυμασαι οτι ειχα προβλεψει γιο;;:tongue:

Με το καλο!!

Μην αγχωνεσαι για το ατυχηματακι, δεν παθαινει τπτ.

Ειναι πολυ καλα προστατευμενο και ριχνει πολυ κολυμπι μεσα στην κοιλια σου!;)

Link to comment
Share on other sites

-roxanne όντως είχες προβλέψει ;) και να σου πω κ εγω κατι τετοιο διεσθανόμουν απλα δεν το ελεγα :P

domino & lollipop σιγα σιγα κ εσεις θα μπειτε στον "χορό" και θα δειτε ποσο γρηγορα θα περασει ο καιρός και θα εχετε κ εσεις το μπεμπάκι σας :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM!!ΠΡΙΝ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ ...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΜΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΑΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΞΑΦΝΙΚΟ ΠΟΛΥ!!!ΕΤΟΙΜΑΖΑΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!ΚΑΜΙΑ ΩΡΕΞΗ!!!ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ Η ΙΔΕΑ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΕΦΥΓΕ!!!Η FSH EINAI ΥΨΗΛΗ ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΣΠΕΡΜΑΤΩΖΩΑΡΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΑΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΝΑ ΕΙΧΕ FSH ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ Κ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ!!!!Η FSH ΕΙΝΑΙ 29.5!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εγω δε γραφω σε αυτο το θεματακι,ειμαι απο διπλανο.απλα ήθελα να σου πω οτι και ο δικος μου ανδρας εχει αζωοσπερμια που την ανακαλυψαμε περυσι τον ιουνιο.η fsh του ειναι 29,17.δυστυχως επειδη το ψαξαμε το θεμα και σε ουρολογο μας ειπε οτι ειναι ακατορθωτο καθως δε προαγεται η σπερματογενεση δηλαδη δε δημιουργουνται σπερματοζωαρια.η υψηλη ορμονη δειχνει οτι ενα κομμάτι του εγκεφάλου, που λέγεται υπόφυση, λαμβάνει το μήνυμα ότι οι όρχεις δεν λειτουργούν σωστά και παράγει την ορμόνη αυτη για να

κινητοποιήσει τους όρχεις.εμεις ομως ξερουμε για ποιο λογο συμβαινει αυτο.εσεις πηγατε σε κανεναν ουρολογο να δειξετε τις εξετασεις?


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

δε θελω να σε απογοητευσω mpempa..ρωτηστε για βιοψια ορχεως μηπως βρουν με αυτο το τροπο σπερματιδες ή σπερματοζωαρια...και οπως λενε τα κοριτσια σε αυτο το θεματακι ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!;)


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΑΝΔΡΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ!!!ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΑΠΤΟ ΚΙΛΚΙΣ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΝ ΕΧΕΤΑΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ!!!ΑΥΤΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ MICRO TESE!!!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΩΡΑΚΙ!!!1 ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΦΑΣΗ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...