Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, καλό μήνα κοριτσια :P

Σημερα πήγα στην αιματολόγο... όλα καλα... συνεχιζω μεχρι να κλεισω το 3μηνο τις ινοχεπ 45αρες οχι 35αρες που εκανα ως τώρα, προληπτικά μιας κ ο μοριακος ελεγχος δειχνει οτι ειμαι ετεροζυγη θετική σε καποιες εξετασεις κ αυτο δεν αποτελει ιδιαιτερο προβλημα.

Μου πηρε αιμα να δει ακομα καποια πραγματακια και ζητησε να με ξαναδει οταν θα εχω κανει την αυχενικη διαφανεια. Εμεινα ευχαριστημένη απο την ιδια σαν ανθρωπο και σαν γιατρό :P

Επισης στην γενικη αιματος ειχα λιγο ανεβασμενα λευκα και αιμοπεταλια αλλα ειπε να μην ανησυχώ μιας κ παιρνω κορτιζονη την οποια επιτελους απο χθες ξεκινησα να μειωνω για να την κοψω εντελως σε 2 εβδομάδες:P

Αυτά τα νεότερα θα σας κραταω ενημερες :-P

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Βασιλικη!! Ευχομαι ολα σου τα κλαματα απο εδω και περα να ειναι τοσο χαρουμενα οσο ηταν αυτα! Αλλωστε οπως λεει η Moritsa εχεις να ριξεις κλαμα στη συνεχεια......:tongue:

Παντως οπως και τη Μαιρη και εμενα με εσωσε ο αιματολογος! Και οι ενεσουλες δεν ηταν τιποτα μπροστα σε αυτο που κερδιζα!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Βασιλικη!! Ευχομαι ολα σου τα κλαματα απο εδω και περα να ειναι τοσο χαρουμενα οσο ηταν αυτα! Αλλωστε οπως λεει η Moritsa εχεις να ριξεις κλαμα στη συνεχεια......:tongue:

Παντως οπως και τη Μαιρη και εμενα με εσωσε ο αιματολογος! Και οι ενεσουλες δεν ηταν τιποτα μπροστα σε αυτο που κερδιζα!

roxanne- και κλάααααααααααμα η κυριαααα χαχαχαχαχα

σαφως και οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα ... συμφωνω μαζι σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια το τρυπημα απο τις ενέσεις δεν ειναι τίποτα μπροστα στο θαυματάκι μας! Εγω τις έκανα 9 μήνες και 20 μέρες μετα τη γέννα. Βέβαια δεν μου λείπουν τωρα αλλα μπορω να πω οτι απο ένα σημείο και μετα έγιναν ρουτίνα σαν να έπαιρνες ένα χάπι!

Lollipop εννοείται πως εδω θα γράφεις τα πάντα!!! Μονο άνθρωποι που περνούν τα ιδιά μπορούν να σε καταλάβουν κι εδω ηταν η ψυχοθεραπεία μας και το κουράγιο μας!!

Εγω έχασα την επι δεκαετίας παρακαλω κολλητη μου φίλη που δεν με πήρε ένα τηλ τη μέρα της βιοψιας να μάθει αν βρέθηκαν σπερματοζωαρια γιατι είχε δουλειά λέει και δεν το θεώρησε σημαντικό!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια το τρυπημα απο τις ενέσεις δεν ειναι τίποτα μπροστα στο θαυματάκι μας! Εγω τις έκανα 9 μήνες και 20 μέρες μετα τη γέννα. Βέβαια δεν μου λείπουν τωρα αλλα μπορω να πω οτι απο ένα σημείο και μετα έγιναν ρουτίνα σαν να έπαιρνες ένα χάπι!

Lollipop εννοείται πως εδω θα γράφεις τα πάντα!!! Μονο άνθρωποι που περνούν τα ιδιά μπορούν να σε καταλάβουν κι εδω ηταν η ψυχοθεραπεία μας και το κουράγιο μας!!

Εγω έχασα την επι δεκαετίας παρακαλω κολλητη μου φίλη που δεν με πήρε ένα τηλ τη μέρα της βιοψιας να μάθει αν βρέθηκαν σπερματοζωαρια γιατι είχε δουλειά λέει και δεν το θεώρησε σημαντικό!!

Aχ maryy και εμενα η επι 20 χρονια κολλητή μου / κουμπαρα, δεν μπορεσε ποτε να καταλαβει/συμπαρασταθεί στην κατασταση που βρισκομουν... ισως επειδη δεν δυσκολευτηκε να αποκτησει τα 2 παιδακια της (το ενα και βαπτηστηρι μου) ακομα κ τωρα δεν της εχω πει οτι ειμαι εγκυος :|

Αντιθέτως 4 πολυ φιλικά ζευγαρια αναμεσα σ αυτους κ οι κουμπαροι που μας παντρεψαν... και φιλικα ζευγαρια απ' τον κυκλο του αντρα μου που τους γνωρισα τα τελευταια 2 χρονια ... ακριβώς επειδη περνουσαμε το ιδιο "λουκι" .... ειμαστε ο ενας για τον αλλον, τοσο μα τοσο συμπαρασταση που δωσαμε κ πηραμε δεν φανταζεστε ... :) τωρα κ αυτοι μετά απο εξωσωματική εχουν τα παιδακια τους κ μειναμε εμεις πρώτα ο ΘΕΟΣ σε λιγους μήνες :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλό μήνα κοριτσια :P

Σημερα πήγα στην αιματολόγο... όλα καλα... συνεχιζω μεχρι να κλεισω το 3μηνο τις ινοχεπ 45αρες οχι 35αρες που εκανα ως τώρα, προληπτικά μιας κ ο μοριακος ελεγχος δειχνει οτι ειμαι ετεροζυγη θετική σε καποιες εξετασεις κ αυτο δεν αποτελει ιδιαιτερο προβλημα.

Μου πηρε αιμα να δει ακομα καποια πραγματακια και ζητησε να με ξαναδει οταν θα εχω κανει την αυχενικη διαφανεια. Εμεινα ευχαριστημένη απο την ιδια σαν ανθρωπο και σαν γιατρό :P

Επισης στην γενικη αιματος ειχα λιγο ανεβασμενα λευκα και αιμοπεταλια αλλα ειπε να μην ανησυχώ μιας κ παιρνω κορτιζονη την οποια επιτελους απο χθες ξεκινησα να μειωνω για να την κοψω εντελως σε 2 εβδομάδες:P

Αυτά τα νεότερα θα σας κραταω ενημερες :-P

Βασιλικουλα μου μονο ευχαριστα να ειναι τα νεα που μας μεταφερεις!!!

Ετσι μπραβο κοριτσακι μου να χαιρομαστε με την χαρα σου να περνουμε σειρα μια-μια!!!:D

Καλησπερα και σε ολα τα υπολοιπα μελη της ενοτητας και ευχομαι τα ομορφοτερα νεα να μας συναντησουν συντομα ολες μας!!!

:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Sygmwmh pou grafe me agglika alla den exei to kinhto ellhnika...eseis ta kserete kalitera apo emena ola auta pragmatika exw anagkh na ra pw!persi pou graftila sto parents,kollisame me mia kopela!!!!antallaksame thlefwna,facebook k.t.p.!! Twra poume athina sunantithikame me tous antres mas kai perasame uperoxa!!!oi antres mas app monoi tous eixan thn anagkh na milhsoun gia ta provlimaya pu antimetwpizoume kai mas ekane megalh ekpljksh auto!kai xarhka tautoxrona giati mporese kai o antoulhs mou na milhsei me anan antra ppu ton apasxoloun oi idies skepseis oson afora tis propatheies mas gia paidaki..ax mary alitheia etsi sou eipe??prepei na se ponese poli..to exw perasei me filh14xrpnia kai akoma mou leipei..pragmatika eutuxws pou eiste kai eseis!!!euxomai oi selides mas na gemisoun me thetikes xoriakes!!eftasan ta xartia apo athina kai to kentro gia na parq tis eneaeis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα μας!!!!ελπιζω να ειστε ολες καλα!A ΠEPAΣETE TEΛEIA ΣHMEPA!!!εγω σημερα ηρθα ακομα πιο κοντα στο ονειρο μιας και πηρα τις ενεσεις ναι ναι ναι ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!Πρωτα ο Θεος αν εχουμε μαζεψει χρηματα τον μαιο ξεκιναμεέεεε!!!!ανυπομονω κοριτσια να ζησω το ονειρο μας!!!!!!μεχρι τοτε απλα θα ονειροπολω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

πήγαμε στον γιατρό την Τετάρτη το μωράκι ζωηρό αρκετά 10 εβδομάδων πλέον :-P

Ο τράχηλος μου είναι 30mm και λίγο τον ανησύχησε τον γιατρό, είπε να μην κουράζομαι (κορίτσια δεν κάνω τίποτα πως να κουραστώ?) και θα το παρακολουθούμε δεν τον είδα ιδιαίτερα προβληματισμένο αλλα κάπως αγχώθηκα :? Συνεχίζω τα utrogestan (3την ημέρα) και στις 27/3 θα κάνουμε αυχενική κ PappA :P. Θα με ξαναδεί 5/4 για να εχουμε κ τα αποτελεσματα του PappA μαζί με την αυχενική... εκανε κ πλακα μου λεει αντε να δουμε και τι νινι ειναι μιας κ εχει φαγωθεί ο αντρας σου οτι ειναι κοριτσι χαχαχα

Προσπαθώ να μην σκέφτομαι και αγχώνομαι αλλά κάπως δύσκολο γμτ :|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

πήγαμε στον γιατρό την Τετάρτη το μωράκι ζωηρό αρκετά 10 εβδομάδων πλέον :-P

Ο τράχηλος μου είναι 30mm και λίγο τον ανησύχησε τον γιατρό, είπε να μην κουράζομαι (κορίτσια δεν κάνω τίποτα πως να κουραστώ?) και θα το παρακολουθούμε δεν τον είδα ιδιαίτερα προβληματισμένο αλλα κάπως αγχώθηκα :? Συνεχίζω τα utrogestan (3την ημέρα) και στις 27/3 θα κάνουμε αυχενική κ PappA :P. Θα με ξαναδεί 5/4 για να εχουμε κ τα αποτελεσματα του PappA μαζί με την αυχενική... εκανε κ πλακα μου λεει αντε να δουμε και τι νινι ειναι μιας κ εχει φαγωθεί ο αντρας σου οτι ειναι κοριτσι χαχαχα

Προσπαθώ να μην σκέφτομαι και αγχώνομαι αλλά κάπως δύσκολο γμτ :|

Βασιλικη μου,μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου,τα ομορφοτερα ξεκινησαν και θα πανε ολα μια χαρααααα!!!!Λογικο ειναι να εχεις τις ανησυχιες σου αλλα μην τις αφηνεις να σε επηρεαζουν αυτες τις μοναδικες στιγμες που δημιουργειτε ξεχωριστους δεσμους μανουλα και παιδακι!!!

Να προσεχεις,φιλακια πολλα και καθε φορα να μαθαινουμε τα ομορφοτερα κοριτσακι μου!!!

Με το καλο θα φτασει η μερα που θα γεννησεις και δεν θα το καταλαβεις!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki περασες τοσα ζορια, τωρα θα αγχωθεις;;

Αφου ο γιατρος ειναι χαλαρος να χαλαρωσεις και εσυ!;)

Κατι ξερει! Και εσυ γινε ενα με τον καναπε σου...

Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα κορἰτσια! Χἀθηκα γιατί ο υπολογιστής στο σπίτι τα ἐπαιξε. Καλἠ επιτυχἰα Vasiliki για αὐριο. Εγὠ δεν ἐχω νἐα, ἐχουμε κολλἠσει στο οικονομικὀ και οὐτε την κατάτμηση κάναμε ακόμη. Τέλος πάντων σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...