Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Σας ευχαριστωωωω κοριτσια μου για τις απαντησεις σας!!!με ανεβασατε πολυ!!πανω απο ολους κ ολα ειναι ο Θεος,λογια του γυναικολογου μου!γυρω στα 4000 χιλιαρικα μας ειπε το κεντρο για ολα!καλα ειναι;σε κανα τριμηνο θα ξεκινησουμε,να μαζεψουμε τα χρηματα,να κανει καποια"ομοιοπαθητικη" που συστησε ο γιατρος στον αντρα μου με χαλαρα εσωσουχα,βιταμινες κ παγωμα της περιοχης των ορχεων..κ πιστη στον Θεο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lollipop δε θυμαμαι να σου πω τιμες αλλα γενικα να ειστε προετοιμασμενοι οτι προκειται για ακριβες εξετασεις!:shock:

Οσο για τα σπερματοζωαρια συμφωνω με τα κοριτσια. Ποτε δεν ξερεις. Αλλα να εχεις στο μυαλο σου οτι ακομα και 1 σπερματοζωαριο μπορει να σε κανει μανουλα!:P

Euxoula εχουμε γενεθλια 12/3!!!:tongue:

Ποτε φτασαμε στον χρονο μου λες;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Lollipop δε θυμαμαι να σου πω τιμες αλλα γενικα να ειστε προετοιμασμενοι οτι προκειται για ακριβες εξετασεις!:shock:

Οσο για τα σπερματοζωαρια συμφωνω με τα κοριτσια. Ποτε δεν ξερεις. Αλλα να εχεις στο μυαλο σου οτι ακομα και 1 σπερματοζωαριο μπορει να σε κανει μανουλα!:P

Euxoula εχουμε γενεθλια 12/3!!!:tongue:

Ποτε φτασαμε στον χρονο μου λες;;;;;;;

Να τα εκατοστησουν ολα τα μωρακια!ναι μας ειπαν οτι ειναι ακριβες κ οτι θα δειξουν πολλα αυτες οι εξετασεις..μακαρι να βγουν καλες.κ εγω αυτο λεω! ΕΝΑ σπερματοζωαριο θελουμε μονο!για το θαυματακι μας!!!σας διαβασε κ ο αντρας μου και πηρε πολυ κουραγιο κ δυναμη!θα κανουμε ο,τι χρειαστει!απλα δυσκολευει την ολη κατασταση η αποσταση..ελπιζω να καταφερουμε συντομα να κανουμε την εξωσωματικη!σε λιγες μερες θα παρω κ τις ενεσεις!!βραχυ πρωτοκολλο μου ειπε ο γιατρος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

lollipop ψάξτο λιγο με τις εξετάσεις γιατί ειναι γονιδιακές και ακριβές... βέβαια εισαι εκτος Αθηνών κ ισως να μην ειναι αρκετά τα μικροβιολογικά που τις κάνουν αλλα κοιταξε το οσο μπορείς.

Βραχυ πρωτοκολλο κανουν ολες πλεον τινει να καταργηθεί το μεγαλο...

Απο εξετασεις κ εγω αρκετες εχω κανει αυτες τις μερες κ μαλιστα 2-3 απ' αυτες που μου ζητησε ο γιατρος δεν τις γραφει ο εοπυυ + της θρομβοφιλιας ... μειναμε ταπι με ταπι αυτο το 15μερο χαχα :tongue:

ροξανακι περασε ο καιρος και πλησιαζει ο χρονος ... :P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;Εγω είμαι κάπως ψιλοαδιάθετη, πονοκεφάλους,ζαλάδες λίγο το στομάχι με ανακατεύει εδώ και δύο μέρες.Κάποια ίωση με τριγυρίζει!Προσπαθώ να κάνω και καμμία δουλειά στο σπίτι με το ζόρι!Lollipop εμείς πρόσφατα τις κάναμε και δώσαμε 440 ευρώ.Επίσης θα κάνουμε κατατμηση DNA και αυτό πρέπει να ναι ακριβό,αλλά θα το καθυστερήσουμε γιατί κι εμείς ξεμείναμε από χρήματα τελευταία!Πέσανε πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki πώς είσαι; Πότε θα ξαναπάς για υπέρηχο; Ξέχασα να σε ρωτήσω πόσο κοστίζουν οι εξετάσεις θρομβοφιλίας; Αυτές πρέπει να γίνονται πριν την εξωσωματική ;

Περαστικά σου κοριτσάκι :D

Αυριο βράδυ πάω πάλι στον γιατρό. Εκανα τον μοριακό έλεγχο της θρομβοφιλίας (V-LEIDEN, PROTHROMBINE G20210,MTHFR,PAI-1 & D-DIMERS) με ειδική τιμή στο κέντρο εξωσωματικής που πηγαινω και κόστισαν 250?.

Συνηθως τις κανουν πριν την εξωσωματική, επειδή όμως κοστίζουν κ δεν τις γράφουν τα ταμεία ο γιατρός μου προτίμησε να κάνω καθ' όλη τη διάρκεια της εξωσωματικής ενέσεις (ινοχεπ) και τωρα που ειμαι εγκυος θα κανω τις εξετασεις κ βλεπουμε. Φυσικά συνεχίζω τις ενεσεις μεχρι αποτελεσματων.

Βεβαια νομίζω ότι ίσως ειναι πειραγμένα τα νουμερα τωρα λογω της εγκυμοσύνης αλλα θα παω κ σε αιματολόγο και θα δουμε τι θα πει..

Καθε γιατρός έχει την σειρά του κοριτσάκι, το βασικό ειναι να χεις εμπιστοσυνη στον γιατρό σου κ προχωρας όπως σου λεει.

Παντα καλή ειναι η ενημερωση κ η ανταλλαγή αποψεων αλλα καμια φορα μας μπερδευει κιολας :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω όλο το πακέτο θρόμβοφιλιας το έκανα στο Νοδαρο στους Αμπελοκηπους κλινική αιματολογια λέγεται και πήγε κάπου 300 ευρω πριν δυο χρόνια φτηνότερα κι απο το νοσοκομείο κι ηταν πλήρες πακέτο. Τοτε εβριζα αλλα οταν είδα οτι έχω τελικα ήπια θρόμβοφιλια και αν δεν έκανα ενέσεις ήπαρινης σε όλη την εγκυμοσύνη θα μπορούσε να είχε γίνει κάτι πολυ κακό. Φυσικα με παρακολουθούσε και Αιματολόγος.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια :P

το μπεμπε ειναι μια χαρά σήμερα μπαίνουμε στην 8η εβδομάδα ειδαμε χθες χεράκια - ποδαράκια (δλδ ο γιατρός το εβλεπε εγω χαμπάρι .... παλι εκλαιγα κ δεν εβλεπα χαχαχαχα). Πολυ φτύσιμο ο γιατρός ... φτου σου Βασιλικούλα μου και φτου σου χαχαχαχα

Θα παω σε αιματολόγο για να δει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας ... προφανως κατι παιζει αλλα θελει σιγουρη εκτιμηση απο ειδικό. Μου σύστησε μια γιατρό που εχω ακουσει κ εγω αρκετα καλα λογια κ θα κλεισω ραντεβου να παω.

Η γλυκοζιομένη μου ηταν λίγπ ανεβασμένη αλλα επειδη ακομα παιρνω κορτιζόνη η οποία επιρρεάζει τις τιμές θα κανω καμπύλη σε περίπου ένα μηνα μιας κ ηδη απο σημερα ξεκιναω σιγα σιγα να την κοβω (δεν γινεται αποτομα μειωνεις την δοση καθε 5 μέρες...)

Γενικότερα μου ειπε οτι στη φαση της εγκυμοσύνης ολες οι τιμές των εξετάσεων ειναι "πειραγμένες". Δεν ανυσηχώ καθόλου λοιπόν :P

Επόμενη εξέταση σε 2 εβδομάδες :P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια :P

το μπεμπε ειναι μια χαρά σήμερα μπαίνουμε στην 8η εβδομάδα ειδαμε χθες χεράκια - ποδαράκια (δλδ ο γιατρός το εβλεπε εγω χαμπάρι .... παλι εκλαιγα κ δεν εβλεπα χαχαχαχα). Πολυ φτύσιμο ο γιατρός ... φτου σου Βασιλικούλα μου και φτου σου χαχαχαχα

Θα παω σε αιματολόγο για να δει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας ... προφανως κατι παιζει αλλα θελει σιγουρη εκτιμηση απο ειδικό. Μου σύστησε μια γιατρό που εχω ακουσει κ εγω αρκετα καλα λογια κ θα κλεισω ραντεβου να παω.

Η γλυκοζιομένη μου ηταν λίγπ ανεβασμένη αλλα επειδη ακομα παιρνω κορτιζόνη η οποία επιρρεάζει τις τιμές θα κανω καμπύλη σε περίπου ένα μηνα μιας κ ηδη απο σημερα ξεκιναω σιγα σιγα να την κοβω (δεν γινεται αποτομα μειωνεις την δοση καθε 5 μέρες...)

Γενικότερα μου ειπε οτι στη φαση της εγκυμοσύνης ολες οι τιμές των εξετάσεων ειναι "πειραγμένες". Δεν ανυσηχώ καθόλου λοιπόν :P

Επόμενη εξέταση σε 2 εβδομάδες :P:p:p

Μπραβο βασιλικη μου!πολυ ωραια νεακια!χερακια-ποδαρακια,τι τελεια!!συγκινηθηκα!!χαχαχαχα!!εγω ρωτησα για κατι εξετασεις π μας ειπε το κεντρο..600ευρω...εδω στο νησι δεν τις κανουν,στελνουν δειγμα στην αθηνα..ο ουρολογος δεν τις θεωρει απαραιτητες απο την στιγμη που οτι ειναι να φανει θα φανει με την βιοψεια..απο την αλλη καλο να ειναι να ξερεις αν υπαρχει κατι γενετικο,γιατι θελει προσοχη μην μεταφερθει στο παιδι μας..και τα οικονομικα χαστουκια συνεχιζονται..:-(

Link to comment
Share on other sites

lollipop οπως λενε ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ αλλα τι να κανουμε ... τοσα και τοσα εχουμε δώσει σε αλλα πράγματα πχ διακοπες ... οσα να δωσουμε για να αποκτησουμε παιδι φανταζουν λιγα :)

Link to comment
Share on other sites

lollipop οπως λενε ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ αλλα τι να κανουμε ... τοσα και τοσα εχουμε δώσει σε αλλα πράγματα πχ διακοπες ... οσα να δωσουμε για να αποκτησουμε παιδι φανταζουν λιγα :)

ΤΑ ΠΑΝΤΑ θα δωσω για να γινω μανα!αρκει να το θελει κ ο Θεος φυσικα..Εκεινος αποφασιζει,και εκεινος μας δινει δυναμη να προχωραμε...δικη μου επιλογη φυσικα,και δεν το μετανιωνω αλλα δεν νιωθω 27χρονων μετα απο ολα αυτα..οι φιλες μου ουτε που εχουν σχεση και νιωθω λιγο μπερδεμενη.ευχαριστω τον Θεο φυσικα για τον αντρα που μου εστειλε,και δεν μετανιωνω που παντρευτηκα μικρη αλλα ειναι αλλιως οταν οι φιλες σου ειναι στην ιδια φαση με εσενα...συγγνωμη για το κατεβατο απλα δεν εχω κανεναν να μοιραστω τις σκεψεις μου και ολα αυτα που συμβαινουν τον τελευταιο μηνα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...