Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλησπἐρα κορἰτσια.Τι κἀνετε;Εγω σἠμερα ἐκανα τη σαλπιγγογραφἰα.Ευτυχὠς ὀλα εἰναι μια χαρἀ μου εἰπανε.Οπὀτε τελεἰωσα και με αυτὀ το ἀγχος.Τὠρα μἐνουν οι εξετἀσεις του συζὐγου. Εσεἰς , κανἐνα νἐο; Vasiliki76 πὠς πἀει η εγκυμοσὐνη σου; Οι υπὀλοιπες μαμαδες τι κἀνουν με τα μωρἀκια τους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπἐρα κορἰτσια.Τι κἀνετε;Εγω σἠμερα ἐκανα τη σαλπιγγογραφἰα.Ευτυχὠς ὀλα εἰναι μια χαρἀ μου εἰπανε.Οπὀτε τελεἰωσα και με αυτὀ το ἀγχος.Τὠρα μἐνουν οι εξετἀσεις του συζὐγου. Εσεἰς , κανἐνα νἐο; Vasiliki76 πὠς πἀει η εγκυμοσὐνη σου; Οι υπὀλοιπες μαμαδες τι κἀνουν με τα μωρἀκια τους;

Γεια σου κοριτσακι όλα καλα λοιπον με την σαλπιγγογραφια ειδες? :P

Εγώ σπίτι συνεχεια χωρις να κανω σχεδόν τπτ χαχα και περιμένω την Τετάρτη να πάω στο γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπρἀβο! Θα περιμἐνω τα νἐα σου αὐριο Vasiliki! Εγὠ πονἀω λἰγο χαμηλἀ απὀ τη σαλπιγγογραφἰα και ἐχω λἰγο αιματἀκι ακὀμη.Παἰρνω και αντιβἰωση!'Aσε τον ἐχω πρἠξει τον ἀντρα μου τόσο φοβιτσιἀρα που εἰμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!σας διαβασα απο την αρχη,κ εδω κ στο παρεντς,κ ομολογω οτι μας δωσατε πολυ κουραγιο..27 χρονων εγω,κ ο αντρουλης 30 χρονων.μετα απο 1μιση χρονο προσπαθειων μαθαμε πριν μια εβδομαδα οτι ο αντρας μ εχει αζωοσπερμια..αυτη την λεξη δεν την ειχαμε ξανακουσει ποτε!!ουτε πιστευαμε οτι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο,αφου οι υπερηχοι κ το ντομπλερ εδειχναν ολα φυσιολογικα..πηραμε δυναμεις απο ολες σας κ ξεκινησαμε το ψαξιμο για κεντρο!σας παρακαλουμε θελουμε την βοηθεια σας!ειμαστε απο νησι,μας συστησε ο γιατρος μου ενα κεντρο,αλλα δεν ξερω αν κανουμε καλα που παμε στα τυφλα..τι τιμες παιζουν,που κανουμε την βιοψια,εσεις π κανατε εξωσωματικη;σας ευχαριστω για τον χρονο σας!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ!!!ελπιζω να τα καταφερουμε κ εμεις με την βοηθεια του Θεου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!σας διαβασα απο την αρχη' date='κ εδω κ στο παρεντς,κ ομολογω οτι μας δωσατε πολυ κουραγιο..27 χρονων εγω,κ ο αντρουλης 30 χρονων.μετα απο 1μιση χρονο προσπαθειων μαθαμε πριν μια εβδομαδα οτι ο αντρας μ εχει αζωοσπερμια..αυτη την λεξη δεν την ειχαμε ξανακουσει ποτε!!ουτε πιστευαμε οτι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο,αφου οι υπερηχοι κ το ντομπλερ εδειχναν ολα φυσιολογικα..πηραμε δυναμεις απο ολες σας κ ξεκινησαμε το ψαξιμο για κεντρο!σας παρακαλουμε θελουμε την βοηθεια σας!ειμαστε απο νησι,μας συστησε ο γιατρος μου ενα κεντρο,αλλα δεν ξερω αν κανουμε καλα που παμε στα τυφλα..τι τιμες παιζουν,που κανουμε την βιοψια,εσεις π κανατε εξωσωματικη;σας ευχαριστω για τον χρονο σας!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ!!!ελπιζω να τα καταφερουμε κ εμεις με την βοηθεια του Θεου.[/quote']

Καλως ηρθατε στην παρέα μας :)

Εγώ θα σου προτείνω να διαθέσεις λίγο χρόνο (βέβαια είσαι σε νησί κ αυτό το κάνει κάπως πιο δύσκολο) και να επισκεφτείς 3-4 κέντρα εξωσωματικής με τον αντρα σου κ μετά να αποφασίσετε.

Συνήθως η βιοψία γίνεται στο κέντρο εξωσωματικής (τουλάχιστον εκεί που πήγα εγώ έτσι γίνεται μιας κ ήταν μέσα στις εναλλακτικές μας λύσεις). Όσον αφορά τις τιμές, απ' όσο ξέρω πάνω κάτω ίδιες είναι σε όλους μικρές διαφορές.

Οτι απορίες έχετε εδώ είμαστε... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηρθατε στην παρέα μας :)

Εγώ θα σου προτείνω να διαθέσεις λίγο χρόνο (βέβαια είσαι σε νησί κ αυτό το κάνει κάπως πιο δύσκολο) και να επισκεφτείς 3-4 κέντρα εξωσωματικής με τον αντρα σου κ μετά να αποφασίσετε.

Συνήθως η βιοψία γίνεται στο κέντρο εξωσωματικής (τουλάχιστον εκεί που πήγα εγώ έτσι γίνεται μιας κ ήταν μέσα στις εναλλακτικές μας λύσεις). Όσον αφορά τις τιμές, απ' όσο ξέρω πάνω κάτω ίδιες είναι σε όλους μικρές διαφορές.

Οτι απορίες έχετε εδώ είμαστε... :)

Σε ευχαριστω πολυ βασιλικη μου για την απαντηση!συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη!ευχομαι να ειναι τελεια μεχρι τελους!!οσον αφορα την βιοψια,διαβασα καπου οτι καλο ειναι να γινει απο ειδικευμενο γιατρο..κανει να πω σε ποιο κεντρο μου ειπε ο γιατρος να παω;διαβασα πολυ θετικα σχολια γι'αυτο το κεντρο αλλα φοβαμαι το ενδεχομενο της λαθους επιλογης.επισης απο μονοι μας,αποφασισαμε να παιρνει ο αντρας μου βασιλικο πολτο κ γυρη κ ελπιζουμε...αν κ fsh ειναι αυξημενη λιγακι οποτε ο γιατρος μας απεκλειςε το ενδεχομενο να αρχισει να παραγει ο καλος μου...εχεις να με συμβουλεψεις κατι;τα εχω μπερδεμενα στο μυαλο μου..:-S:-S

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ βασιλικη μου για την απαντηση!συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη!ευχομαι να ειναι τελεια μεχρι τελους!!οσον αφορα την βιοψια' date='διαβασα καπου οτι καλο ειναι να γινει απο ειδικευμενο γιατρο..κανει να πω σε ποιο κεντρο μου ειπε ο γιατρος να παω;διαβασα πολυ θετικα σχολια γι'αυτο το κεντρο αλλα φοβαμαι το ενδεχομενο της λαθους επιλογης.επισης απο μονοι μας,αποφασισαμε να παιρνει ο αντρας μου βασιλικο πολτο κ γυρη κ ελπιζουμε...αν κ fsh ειναι αυξημενη λιγακι οποτε ο γιατρος μας απεκλειςε το ενδεχομενο να αρχισει να παραγει ο καλος μου...εχεις να με συμβουλεψεις κατι;τα εχω μπερδεμενα στο μυαλο μου..:-S:-S[/quote']

Συμβουλή δεν εχω να σου πω... εμεις δωσαμε αρκετα λεφτα και σε γιατρο ουρολογο-ανδρολογο και σε φάρμακα και σε βιταμίνες ...βελτιωση δεν υπήρξε...ισως επειδη το προβλημα του αντρα μου ξεκινησε με την κρυψορχια που ειχε απ' τη γενηση του κ το ανακαλυψαν οταν ηταν πεμπτη δημοτικου (αρκετά μεγαλο παιδακι) ... ο δικός μου γιατρός χοντρικά μου ειχε πει οτι θεραπεια για το σπερμα δεν υπάρχει κατ ουσίαν....

Σαφώς και στο κάθε κέντρο η βιοψία γίνεται από εξειδικευμένο γιατρό...

Αν θελεις με πμ πες μου σε πιο κεντρο θα πας ... :)

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή δεν εχω να σου πω... εμεις δωσαμε αρκετα λεφτα και σε γιατρο ουρολογο-ανδρολογο και σε φάρμακα και σε βιταμίνες ...βελτιωση δεν υπήρξε...ισως επειδη το προβλημα του αντρα μου ξεκινησε με την κρυψορχια που ειχε απ' τη γενηση του κ το ανακαλυψαν οταν ηταν πεμπτη δημοτικου (αρκετά μεγαλο παιδακι) ... ο δικός μου γιατρός χοντρικά μου ειχε πει οτι θεραπεια για το σπερμα δεν υπάρχει κατ ουσίαν....

Σαφώς και στο κάθε κέντρο η βιοψία γίνεται από εξειδικευμένο γιατρό...

Αν θελεις με πμ πες μου σε πιο κεντρο θα πας ... :)

Μα κ εμας δν μας εδωσε ελπιδες ο ουρολογος οτι θα αρχισει παραγωγη στους ορχεις.απλως ελπιζουμε να ειναι κατι παροδικο...ουτε φλεγμονη εχει,ουτε παλινδρομηση,ουτε κιρσοκηλη...απλα ελπιζουμε ξεροντας οτι παμε για βιοψια..φοβομαστε μηπως δν θα βρουμε ουτε εκει ομως κ ειναι εκ γεννετης...μεχρι κ δοτη ειπε ο αντρουλης μου..τελοσπαντων,απλα καλο θα του κανουν κ η γυρη κ ο πολτος!!κ που ξερεις!μπορει να γινει κ σε εμας το θαυμα που χρειαζομαστε...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

Ιωάννα, βελτιώθηκε?? Τι καλά νέα! Προσπαθήστε -όσο γίνεται- χωρίς άγχος και όπως το είπες, η Παναγίτσα θα σας βοηθήσει! Κανέναν μας δεν αφήνει!

Σας διαβάζω λίγο λίγο και σας μαθαίνω σιγά σιγά :)

Δόξα τω Θεώ βελτιώθηκε και αυτό το μήνα προσπαθήσαμε για πρώτη φορά μετά από σχεδόν 3 μήνες αποχή και φαρμακευτική αγωγή.

Σίγουρα η Παναγίτσα κανέναν δεν αφήνει και την αφήνουμε να μας καθοδηγεί σε κάθε μας βήμα. Και σε αυτό το σημείο που φτάσαμε νιώθω ότι κάποιο χέρι εκεί Πάνω μας καθοδηγεί.

Εσύ αν επιτρέπεται σε τι φάση είσαι? Έχεις παιδάκι ή προσπαθείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημἐρα lollipop ! Να μην απελπιζεσαι!Κι εμεἰς εἰμαστε στην ἰδια φἀση με τον ἀντρα μου και ψἀχνουμε για ἐνα καλὀ κἐντρο εξωσωματικἠς!Να μην βιαστεἰς.Με ηρεμία αφιἐρωσε χρὀνο για να βρεις ἐνα γιατρὀ που θα εμπιστευτεἰς και να επισκεφτεἰς μερικἀ κἐντρα.Νομἰζω κι εγὠ πως η βιοψἰα πρἐπει να γἰνεται απὀ ουρολὀγο και ὀχι απὀ γυναικολὀγο,χωρἰς να εἰμαι βἐβαια ειδικἠ!Εσἀς σε ποιὀ κἐντρο εξωσωματικἠς σας παρἐπεμψαν;Αν θἐλεις στεἰλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημἐρα lollipop ! Να μην απελπιζεσαι!Κι εμεἰς εἰμαστε στην ἰδια φἀση με τον ἀντρα μου και ψἀχνουμε για ἐνα καλὀ κἐντρο εξωσωματικἠς!Να μην βιαστεἰς.Με ηρεμία αφιἐρωσε χρὀνο για να βρεις ἐνα γιατρὀ που θα εμπιστευτεἰς και να επισκεφτεἰς μερικἀ κἐντρα.Νομἰζω κι εγὠ πως η βιοψἰα πρἐπει να γἰνεται απὀ ουρολὀγο και ὀχι απὀ γυναικολὀγο,χωρἰς να εἰμαι βἐβαια ειδικἠ!Εσἀς σε ποιὀ κἐντρο εξωσωματικἠς σας παρἐπεμψαν;Αν θἐλεις στεἰλε μου πμ.

ΚΑλημερα!σε ευχαριστω για την απαντηση!απλα πιστευω οτι δν ειναι το σωστο να την κανει ειδικος την επεμβαση;απορια εκφραζω απλα!!δν απελπιζομαι!!ολοι αργα η γρηγορα με αγαπη υπομονη κ πιστη στο Θεο θα τα καταφερουμε!απλα ετυχε κ αυτο...δν εχουμε τον χρονο να ψαξουμε κ ο αντρουλης μου δν θελει να τα μπερδεψουμε οποτε δν μπορω κ να τον πιεσω..σου στελνω

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισαμε απ' τον γιατρό... Ολα καλα δόξα τω Θεω :P

Σάκος-μωρακι-καρδουλα :-P:razz:

Συγχαρητηρια βασιλικη μου!ευχομαι μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!καλημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισαμε απ' τον γιατρό... Ολα καλα δόξα τω Θεω :P

Σάκος-μωρακι-καρδουλα :-P:razz:

μπραβο μπραβο μπραβο!!!!χαρηκα πολυ!!!!!να πανε καλα ολα μεχρι τελους!!!!

καλε???τι ωρα ειναι αυτη που γυρισες απ το γιατρο???

λες να χουμε τον ιδιο????κ γω κατι τετοιες ωρες επεστρεφα!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...