Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Γκουχου Γκουχου ... να μαι και εγώ :P

Μετά από τόσο καιρό είπα να εμφανιστώ ... μιας και μετά την 3η εξωσωματική μου... η 1η χοριακή ήταν την Δευτέρα 76,58 και η 2η σήμερα 177,50 ... Είμαι έγκυος :eek:

Το θαύμα έγινε πιστεύω με τη βοηθεια του Θεου να πάνε όλα καλά :P

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!:D:D:D εύχομαι ολα να κυλήσουν ομαλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Καλώς επεστρεψες!

Ρηνουλα μια χαρα κοριτσοπαρεα θα είστε ;) μακάρι να συνεχίσεις το ίδιο καλα και να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς περισσότερο!!!

Ευχουλα τραβήξες ζόρι αλλα χαλάλι ολα! Τέλος καλο ολα καλα! Μαζί θα πάμε για το τρίτο ;) οι μαζοχες χαχα!!!

Μαίρη ακόμα έχεις να δεις και να κανεις πολλα για το αντρακι σου!!! Το έχεις πιστέψει???? αν αντεξεις τωρα στην αρχή με το θηλασμο μετα θα βρείτε τους ρυθμούς σας.

Ολινα που είσαι????????

Σύντομα σε ολα τα κορίτσια που προσπαθούν να έρθουν τα μωρακια τους! Μην το βαζεται κάτω, όπως βλέπεται τα καταφέραμε πολλές για να μην πω όλες!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γκουχου Γκουχου ... να μαι και εγώ :P

Μετά από τόσο καιρό είπα να εμφανιστώ ... μιας και μετά την 3η εξωσωματική μου... η 1η χοριακή ήταν την Δευτέρα 76,58 και η 2η σήμερα 177,50 ... Είμαι έγκυος :eek:

Το θαύμα έγινε πιστεύω με τη βοηθεια του Θεου να πάνε όλα καλά :P

Που είσαι βρε Βασιλική!!!!!! Που χαθηκες ένα χρόνο τωρα!!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Ολα να πανε κατ΄ευχην!!! Γράψε μας τα νεα σου και μη χάνεσαι! Πολυ χάρηκα με τα νεα σου, σε σκεφτόμουν κατα καιρούς!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki αν και τα ειπαμε τηλεφωνικα να σου ξαναπω οτι χαρηκα πολυ!!

Δικαιωνεστε μετα απο τοση αγωνια και προσπαθειες!

Και ξερω οτι το θελατε πολυ!

Σας ευχομαι ολα να πανε καλα και να αποκτησετε ενα υγιες και τελειομηνο μωρακι!:P

Και προσεξε τι μουσικη του βαζεις να ακουει γιατι τα εμβρυα ακουνε μεσα απο την κοιλια!!!! Ξερεις εσυ γιατι στο λεω.....;)

Link to comment
Share on other sites

Γκουχου Γκουχου ... να μαι και εγώ :P

Μετά από τόσο καιρό είπα να εμφανιστώ ... μιας και μετά την 3η εξωσωματική μου... η 1η χοριακή ήταν την Δευτέρα 76,58 και η 2η σήμερα 177,50 ... Είμαι έγκυος :eek:

Το θαύμα έγινε πιστεύω με τη βοηθεια του Θεου να πάνε όλα καλά :P

σε σκεφτομουν που κ που κ χαρηκα τοοοοοσσσοο πολυ για σας!!!!

με το καλο κοριτσακι!!!να πανε ολα καλα μεχρι τελουσ σας ευχομαι!!!

τι ωραιααααα!!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια χάθηκα είμαι απαράδεκτη αλλά πέρασα ενα περίεργο χρόνο κ έπρεπε λίγο να βρω την λυση πριν καταστρέψω εμένα κ τον γάμο μου ... Τα κατάφερα με την βοήθεια φυσικά του καλού μου αντρούλη (τρελη υπομονη ο ανθρωπος χαχα).

Ροξανακι προσέχω προσέχω...άρχισε ήδη η σωστή εκπαίδευση χαχαχαχα

Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες 13/2 το βράδυ έχω ραντεβου στο γιατρό ... πρώτα ο ΘΕΟΣ εύχομαι να πάνε όλα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια χάθηκα είμαι απαράδεκτη αλλά πέρασα ενα περίεργο χρόνο κ έπρεπε λίγο να βρω την λυση πριν καταστρέψω εμένα κ τον γάμο μου ... Τα κατάφερα με την βοήθεια φυσικά του καλού μου αντρούλη (τρελη υπομονη ο ανθρωπος χαχα).

Ροξανακι προσέχω προσέχω...άρχισε ήδη η σωστή εκπαίδευση χαχαχαχα

Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες 13/2 το βράδυ έχω ραντεβου στο γιατρό ... πρώτα ο ΘΕΟΣ εύχομαι να πάνε όλα καλα :)

Σε καταλαβαίνω.. Κι εγω κάπως έτσι ήμουν για ένα χρόνο επίσης. Έχασα τον εαυτο μου, παρολιγον το γάμο μου αλλα τελικα τα ζευγάρια αυτές οι περιπέτειες τα δυναμώνουν και βγαίνουν πιο ενωμένοι απο ποτε. Μάλλον θα είχα πέσει σε βαρια κατάθλιψη αλλα με πρόλαβε το θαυματάκι μου!!!

Με το καλο να δείτε το σποράκι σας!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια χάθηκα είμαι απαράδεκτη αλλά πέρασα ενα περίεργο χρόνο κ έπρεπε λίγο να βρω την λυση πριν καταστρέψω εμένα κ τον γάμο μου ... Τα κατάφερα με την βοήθεια φυσικά του καλού μου αντρούλη (τρελη υπομονη ο ανθρωπος χαχα).

Ροξανακι προσέχω προσέχω...άρχισε ήδη η σωστή εκπαίδευση χαχαχαχα

Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες 13/2 το βράδυ έχω ραντεβου στο γιατρό ... πρώτα ο ΘΕΟΣ εύχομαι να πάνε όλα καλα :)

θειο δωρο η υπομονη του αντρα!!!!;)

με το καλο ο πρωτος υπρηχος!!!περιμενουμε νεα σου!!!

φιλια πολλα κ χαλαραααααααα απο δω κ περα!!!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα σε ὀλες. Εἰμαι η γυναίκα του domino.Μπαἰνω απὀ το λογαριασμὀ του ἀνδρα μου, που είχε φτιἀξει ο ἰδιος, εδὠ στο forum.Παρακολουθὠ τις δημοσιεὐσεις σας εδὠ και αρκετὀ καιρὀ και αποφἀσισα να γρἀψω η ἰδια γιατἰ πλἐον νιὠθω απελπιστικἀ μὀνη με αυτὀ το πρὀβλημα της υπογονομὀτητας.Ἐχουμε επισκεφθεἰ πἀρα πολλούς ουρὀλογους προσπαθὠντας να δὠσουμε λὐση σε μια χρὀνια προστατἰτιδα,που ολοένα χειροτερεὐει την εικὀνα του σπἐρματος,παρἀ τη λἠψη αντιβιὠσεων.Θἐλω να ρωτἠσω αν υπἀρχει κἀποια κοπἐλα που ο ἀντρας της εἰχε παρὀμοιο πρὀβλημα και με ποιο τρὀπο το αντιμετὠπισαν,αν το ξεπἐρασαν και κατἀφεραν να τεκνοποιἠσουν; Θα με ρωτἠσετε ἰσως γιατἰ δεν ἐχουμε προχωρἠσει σε εξωσωματικἠ,αφοὐ το προβλημἀ μας δεν λὐνεται. Η αλἠθεια εἰναι πως δεν ἐχω βρει το θἀρρος να το ψἀξω προς αυτἠ την κατεὐθυνση,αν και θα αναγκαστὠ κἀποια στιγμἠ,φοβἀμαι την ὀλη διαδικασἰα και περισσὀτερο φοβἀμαι την αποτυχἰα και μετἀ την εξωσωματικἠ.Το πρὀβλημα αυτὀ μας ταλαιπωρεἰ δὐο ολὀκληρα χρὀνια.Προσπαθοὐμε συνἐχεια μἠπως κἀτι αλλἀξει,ελπἰζουμε,ακολουθοὐμε θεραπεἰες γιατρὠν και τἰποτα!Ἐχω κλἀψει πἀρα πολλἀ βρἀδια μὀνη μου,ἐχω χτυπηθεἰ,ἐχω απελπιστεί,τα ἐχω βἀλει με το Θεὀ,ἐχω παρακαλἐσει πολὐ και τἰποτα! Νιὠθω τὀσο εὐθραστη πλἐον.Αυτὀ το πρὀβλημα ἐχει επηρεἀσει όλη μου τη ζωἠ.Και ὀσο σκἐφτομαι ὀτι μπορεἰ να μην κἀνουμε ποτἐ παιδἰ ...Ἰσως εἰμαι στα όρια κατἀθλιψης.Δεν ξἐρω.Συγνὠμη για την πολυλογἰα μου και ελπἰζω να με δεχτεἰτε στην παρἐα σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα σε ὀλες. Εἰμαι η γυναίκα του domino.Μπαἰνω απὀ το λογαριασμὀ του ἀνδρα μου, που είχε φτιἀξει ο ἰδιος, εδὠ στο forum.Παρακολουθὠ τις δημοσιεὐσεις σας εδὠ και αρκετὀ καιρὀ και αποφἀσισα να γρἀψω η ἰδια γιατἰ πλἐον νιὠθω απελπιστικἀ μὀνη με αυτὀ το πρὀβλημα της υπογονομὀτητας.Ἐχουμε επισκεφθεἰ πἀρα πολλούς ουρὀλογους προσπαθὠντας να δὠσουμε λὐση σε μια χρὀνια προστατἰτιδα,που ολοένα χειροτερεὐει την εικὀνα του σπἐρματος,παρἀ τη λἠψη αντιβιὠσεων.Θἐλω να ρωτἠσω αν υπἀρχει κἀποια κοπἐλα που ο ἀντρας της εἰχε παρὀμοιο πρὀβλημα και με ποιο τρὀπο το αντιμετὠπισαν,αν το ξεπἐρασαν και κατἀφεραν να τεκνοποιἠσουν; Θα με ρωτἠσετε ἰσως γιατἰ δεν ἐχουμε προχωρἠσει σε εξωσωματικἠ,αφοὐ το προβλημἀ μας δεν λὐνεται. Η αλἠθεια εἰναι πως δεν ἐχω βρει το θἀρρος να το ψἀξω προς αυτἠ την κατεὐθυνση,αν και θα αναγκαστὠ κἀποια στιγμἠ,φοβἀμαι την ὀλη διαδικασἰα και περισσὀτερο φοβἀμαι την αποτυχἰα και μετἀ την εξωσωματικἠ.Το πρὀβλημα αυτὀ μας ταλαιπωρεἰ δὐο ολὀκληρα χρὀνια.Προσπαθοὐμε συνἐχεια μἠπως κἀτι αλλἀξει,ελπἰζουμε,ακολουθοὐμε θεραπεἰες γιατρὠν και τἰποτα!Ἐχω κλἀψει πἀρα πολλἀ βρἀδια μὀνη μου,ἐχω χτυπηθεἰ,ἐχω απελπιστεί,τα ἐχω βἀλει με το Θεὀ,ἐχω παρακαλἐσει πολὐ και τἰποτα! Νιὠθω τὀσο εὐθραστη πλἐον.Αυτὀ το πρὀβλημα ἐχει επηρεἀσει όλη μου τη ζωἠ.Και ὀσο σκἐφτομαι ὀτι μπορεἰ να μην κἀνουμε ποτἐ παιδἰ ...Ἰσως εἰμαι στα όρια κατἀθλιψης.Δεν ξἐρω.Συγνὠμη για την πολυλογἰα μου και ελπἰζω να με δεχτεἰτε στην παρἐα σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπἐρα σε ὀλες. Εἰμαι η γυναίκα του domino.Μπαἰνω απὀ το λογαριασμὀ του ἀνδρα μου, που είχε φτιἀξει ο ἰδιος, εδὠ στο forum.Παρακολουθὠ τις δημοσιεὐσεις σας εδὠ και αρκετὀ καιρὀ και αποφἀσισα να γρἀψω η ἰδια γιατἰ πλἐον νιὠθω απελπιστικἀ μὀνη με αυτὀ το πρὀβλημα της υπογονομὀτητας.Ἐχουμε επισκεφθεἰ πἀρα πολλούς ουρὀλογους προσπαθὠντας να δὠσουμε λὐση σε μια χρὀνια προστατἰτιδα,που ολοένα χειροτερεὐει την εικὀνα του σπἐρματος,παρἀ τη λἠψη αντιβιὠσεων.Θἐλω να ρωτἠσω αν υπἀρχει κἀποια κοπἐλα που ο ἀντρας της εἰχε παρὀμοιο πρὀβλημα και με ποιο τρὀπο το αντιμετὠπισαν,αν το ξεπἐρασαν και κατἀφεραν να τεκνοποιἠσουν; Θα με ρωτἠσετε ἰσως γιατἰ δεν ἐχουμε προχωρἠσει σε εξωσωματικἠ,αφοὐ το προβλημἀ μας δεν λὐνεται. Η αλἠθεια εἰναι πως δεν ἐχω βρει το θἀρρος να το ψἀξω προς αυτἠ την κατεὐθυνση,αν και θα αναγκαστὠ κἀποια στιγμἠ,φοβἀμαι την ὀλη διαδικασἰα και περισσὀτερο φοβἀμαι την αποτυχἰα και μετἀ την εξωσωματικἠ.Το πρὀβλημα αυτὀ μας ταλαιπωρεἰ δὐο ολὀκληρα χρὀνια.Προσπαθοὐμε συνἐχεια μἠπως κἀτι αλλἀξει,ελπἰζουμε,ακολουθοὐμε θεραπεἰες γιατρὠν και τἰποτα!Ἐχω κλἀψει πἀρα πολλἀ βρἀδια μὀνη μου,ἐχω χτυπηθεἰ,ἐχω απελπιστεί,τα ἐχω βἀλει με το Θεὀ,ἐχω παρακαλἐσει πολὐ και τἰποτα! Νιὠθω τὀσο εὐθραστη πλἐον.Αυτὀ το πρὀβλημα ἐχει επηρεἀσει όλη μου τη ζωἠ.Και ὀσο σκἐφτομαι ὀτι μπορεἰ να μην κἀνουμε ποτἐ παιδἰ ...Ἰσως εἰμαι στα όρια κατἀθλιψης.Δεν ξἐρω.Συγνὠμη για την πολυλογἰα μου και ελπἰζω να με δεχτεἰτε στην παρἐα σας.

καλησπερα!ποσο σε νιωθω!!!!πανω απο δυο χρονια περνουσαμε το ιδιο!!χρονια προστατιτιδα,μικρη κιρσοκηλη κ σπερμα που κυμαινοταν απο 0-1,000,000 κ τερατοσπερμια σε τεραστιο ποσοστο...οι ουρολογοι για την κιρσοκηλη ελεγαν πως ειναι αργα για επεμβαση κ για την προστατιτιδα αντιβιωσεις κ ξανα αντιδιωσεις,βιταμινες,βασιλικο πολτο,ματζουνια,εναλλακτικες θεραπειες...η εικονα ιδια...ο τελευταιος ουρολογος μας ειχε πει για το τελευταιο σπερμ/μα πως δυσκολα με τετοιο σπερμα θα εχουμε καλη ποιοτητα εμβρυων για εξωσωματικη..το ειχαμε αποφασισει ομως πως θα παμε για εξωσωματικη αφου περνουσε ενα ευλογο χρονικο διαστημα που θα χαμε εξαντλησει ολα τα περιθωρια...δεν ακουσαμε τον ουρολογο κ προχωρησαμε σ αυτο που ειχαμε αποφασισει!!!

παντα ελπιζαμε σε φυσιολογικη συλληψη γιατι θαυματα γινονται κ θα στο πει καποια στιγμη και η maryy!!

ξεκινησαμε τη διαδικασια κ μ αυτο το σπερμα γονιμοποιηθηκαν κ τα 7 ωαρια που μου πηραν σε αριστα εμβρυα!!!

"εχουμε 7 ωαρια που εξελιχθηκαν σε 7 αριστα εμβρυα.100% επιτυχια.σπανια συμβαινει αυτο,παμε για εγκυμοσυνη" τα λογια της εμβρυολογου πριν την εμβρυομεταφορα..."με τετοια εμβρυα πας καρφι για εγκυμοσυνη" τα λογια του εξωσωματικου μετα την εμβρυομεταφορα...το αποτελεσμα??15 μερες μετα εγκυος στα κοριτσακια μου!!!9 μηνες μετα τις πηρα αγκαλια μου!!!σε 4 μερες εχουμε τα πρωτα μας γενεθλια!!!!η πηγη της ζωης μου!!

αυτο που ζειτε τωρα ειναι τοοοσο πολυ πιο δυσκολο απ την εξωσωματικη!!!

τοσο πιο ψυχοφθορο....κ αργα ή γρηγορα οποιος αντιμετωπιζει προβληματα υπογονιμοτητας ερχεται αντιμετωπος με σκεψεις,συναισθηματα κ καταστασεις που ποτε δεν ειχε φανταστει οτι θα του συμβουν!!ανθρωποι ειμαστε ομως κ ηρθαμε σ αυτη τη ζωη για να πολεμαμε κ να υπερβαινουμε τον εαυτο μας!!!δεν εισαι μονη σου!!!!ειμαστε τοσοι πολυ!!!ολα αυτα που νιωθεις ειναι τοσο φυσιολογικα εχοντας να αντιμετωπισεις την υπογονημοτητα!!!

σ αυτο το τοπικ , με το τοσο δυσκολο προβλημα γονιμοτητας εχουμε γεμισει μωρακια αργα ή γρηγορα ακομα κ με φυσιολογικη συλληψη!!!

συμβουλη μου!??!!?!?........αφηστε λιγο τους ανδρολογους στην ακρη κ ελατε σε επαφη με καποιο κεντρο υπογονημοτητας!!!υπαρχουν τοσοι αξιολογοι επιστημονες που μπορουν να σας βοηθησουν!!!

καλα εκανες κ αποφασισες να γραψεις εδω!!!ολες εχουμε βοηθηθει εδω μεσα!!!

καλο βραδυ κ καλως ηρθες!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

domino διάβασα το μυνημα σου με προσοχή και εχω να σου πω 2 πραγματα μόνο...

Α) Να βρείτε ένα κέντρο εξωσωματικής και να ξεκινήσεις την εξωσωματική σου ...

Β) Να μην ξαναπεις ότι θα μείνεις χωρίς παιδί... εν έτη 2013 ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ και ΟΛΑ τα ζευγάρια μπορούν να αποκτήσουν παιδάκι.

Ο άντρας μου με σοβαρό πρόβλημα στο σπέρμα... σχεδόν αζωοοσπερμία, εγώ όχι και πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα ... και το ιστορικό μας ως εξής :

1η εξωσωματικη 5 ωάρια - 3 προχώρησαν σε γονιμοποίηση - 1 όχι καλής ποιότητας έμβρυο το βάλαμε όμως ... αποτέλεσμα τίποτα

2η εξωσωματική 9 ωάρια - 8 προχώρησαν σε γονιμοποίηση - 2 καλής ποιότητας έμβρυα αποτέλεσμα τίποτα

3η εξωσωματική 5 ωάρια - 4 προχωρησαν σε γονιμοποίηση - 3 καλής ποιότητας έμβρυα - αυτή τη στιγμή είμαι 4 εβδομάδων έγκυος...

Ο Θεος κοριτσι μου δεν αφήνει κανέναν αβοήθητο ... η ζωή μας παιδεύει λίγο αλλα όπως λέει κ ο αντρας μου αν ηταν όλα ευκολα θα ηταν βαρετά ... μην το βάζεις κάτω ... Ξεκίνα και όλα θα πάνε κατ'ευχήν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα σε ὀλες. Εἰμαι η γυναίκα του domino.Μπαἰνω απὀ το λογαριασμὀ του ἀνδρα μου, που είχε φτιἀξει ο ἰδιος, εδὠ στο forum.Παρακολουθὠ τις δημοσιεὐσεις σας εδὠ και αρκετὀ καιρὀ και αποφἀσισα να γρἀψω η ἰδια γιατἰ πλἐον νιὠθω απελπιστικἀ μὀνη με αυτὀ το πρὀβλημα της υπογονομὀτητας.Ἐχουμε επισκεφθεἰ πἀρα πολλούς ουρὀλογους προσπαθὠντας να δὠσουμε λὐση σε μια χρὀνια προστατἰτιδα,που ολοένα χειροτερεὐει την εικὀνα του σπἐρματος,παρἀ τη λἠψη αντιβιὠσεων.Θἐλω να ρωτἠσω αν υπἀρχει κἀποια κοπἐλα που ο ἀντρας της εἰχε παρὀμοιο πρὀβλημα και με ποιο τρὀπο το αντιμετὠπισαν,αν το ξεπἐρασαν και κατἀφεραν να τεκνοποιἠσουν; Θα με ρωτἠσετε ἰσως γιατἰ δεν ἐχουμε προχωρἠσει σε εξωσωματικἠ,αφοὐ το προβλημἀ μας δεν λὐνεται. Η αλἠθεια εἰναι πως δεν ἐχω βρει το θἀρρος να το ψἀξω προς αυτἠ την κατεὐθυνση,αν και θα αναγκαστὠ κἀποια στιγμἠ,φοβἀμαι την ὀλη διαδικασἰα και περισσὀτερο φοβἀμαι την αποτυχἰα και μετἀ την εξωσωματικἠ.Το πρὀβλημα αυτὀ μας ταλαιπωρεἰ δὐο ολὀκληρα χρὀνια.Προσπαθοὐμε συνἐχεια μἠπως κἀτι αλλἀξει,ελπἰζουμε,ακολουθοὐμε θεραπεἰες γιατρὠν και τἰποτα!Ἐχω κλἀψει πἀρα πολλἀ βρἀδια μὀνη μου,ἐχω χτυπηθεἰ,ἐχω απελπιστεί,τα ἐχω βἀλει με το Θεὀ,ἐχω παρακαλἐσει πολὐ και τἰποτα! Νιὠθω τὀσο εὐθραστη πλἐον.Αυτὀ το πρὀβλημα ἐχει επηρεἀσει όλη μου τη ζωἠ.Και ὀσο σκἐφτομαι ὀτι μπορεἰ να μην κἀνουμε ποτἐ παιδἰ ...Ἰσως εἰμαι στα όρια κατἀθλιψης.Δεν ξἐρω.Συγνὠμη για την πολυλογἰα μου και ελπἰζω να με δεχτεἰτε στην παρἐα σας.

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Να μην απελπιζεσαι γιατι για ολα υπάρχει λύση και δεν είσαι μονη σου! Η χειρότερη φάση ειναι αυτη που βιωνεις τωρα, που ολα φαίνονται βουνό και ολα ειναι αβεβαια. ομως χρειαζεται ψυχραιμία, υπομονή, επιμονή και ολα θα γίνουν. Η συμβουλή μου ειναι να βρείτε ένα καλο κέντρο εξωσωματικης και να προχωρήσετε! Πιστεύω ειναι χάσιμο χρονου, χρημάτων, χαλιας ψυχολογιας και πολλα αλλα το να τρεχεις σε ουρολογους. οσο και να βελτιωθεί το σπερμα δεν πιστεύω πως θα ειναι ικανό να φτάσει τα φυσιολογικα επίπεδα οταν υπαρχει τόσο σοβαρό πρόβλημα. Οταν μαθαμε το προβλημα ο πρωτος γιατρος που επισκεφτηκαμε ηταν ουρολογος ο οποιος μας συμβουλεψε να μην αναλωθουμε σε εξετασεις και να προχωρησουμε σε μικρογονιμοποιηση. Ακούγοντας εξωσωματικη τρομαζεις στην ιδεα και γω έπαθα πανικό αλλα οταν ειναι μονόδρομος τον ακολουθείς... Περνώντας απο αυτη τη διαδικασια εχω να σου πω πως δεν ειναι τιποτα και θα το ξαναεκανα με χίλια.

Μην το βάζεις κάτω και μην χάνεις την πίστη σου!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημἐρα σας! Euxoula, Vasiliki76 και Μoritsa σας ευχαριστὠ πολὐ για τις απαντἠσεις σας και που ασχοληθἠκατε με το πρὀβλημα μου.Ἐχετε απὀλυτο δἰκιο.Πρἐπει να το πἀρω απὀφαση και να ξεκινἠσω το ψἀξιμο για ἐνα καλὀ κἐντρο εξωσωματικἠς σιγἀ σιγἀ.Απλἀ ἐχω κἀποιες υποχρεὠσεις μἐχρι τις αρχἐς καλοκαιριοὐ να τακτοποιἠσω πρὠτα και μετἀ θα ἐχω το χρὀνο να ξεκινἠσω ἠρεμη τη διαδικασἰα.Μἐχρι τὀτε θα πρἐπει να ἐχω καταλἠξει σε ἐνα γιατρὀ και κἐντρο εξωσωματικἠς.Αν ἐχετε να μου προτεἰνετε εσεἰς κἀποιον γιατρὀ που μεἰνατε ευχαριστημἐνες και κἀποιο κἐντρο εξωσωματικἠς(με προσωπικὀ μἠνυμα,εἀν δεν θἐλετε δημὀσια) θα το εκτιμοὐσα πολὐ.Και πἀλι σας ευχαριστὠ για τα καλἀ σας λὀγια και για την αισιοδοξία που μου δἰνετε.Τα ἐχω ειλικρινἀ πἀρα πολὐ ανἀγκη και παἰρνω θἀρρος διαβἀζοντας τις δικἐς σας ιστορἰες!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημἐρα σας! Euxoula, Vasiliki76 και Μoritsa σας ευχαριστὠ πολὐ για τις απαντἠσεις σας και που ασχοληθἠκατε με το πρὀβλημα μου.Ἐχετε απὀλυτο δἰκιο.Πρἐπει να το πἀρω απὀφαση και να ξεκινἠσω το ψἀξιμο για ἐνα καλὀ κἐντρο εξωσωματικἠς σιγἀ σιγἀ.Απλἀ ἐχω κἀποιες υποχρεὠσεις μἐχρι τις αρχἐς καλοκαιριοὐ να τακτοποιἠσω πρὠτα και μετἀ θα ἐχω το χρὀνο να ξεκινἠσω ἠρεμη τη διαδικασἰα.Μἐχρι τὀτε θα πρἐπει να ἐχω καταλἠξει σε ἐνα γιατρὀ και κἐντρο εξωσωματικἠς.Αν ἐχετε να μου προτεἰνετε εσεἰς κἀποιον γιατρὀ που μεἰνατε ευχαριστημἐνες και κἀποιο κἐντρο εξωσωματικἠς(με προσωπικὀ μἠνυμα,εἀν δεν θἐλετε δημὀσια) θα το εκτιμοὐσα πολὐ.Και πἀλι σας ευχαριστὠ για τα καλἀ σας λὀγια και για την αισιοδοξία που μου δἰνετε.Τα ἐχω ειλικρινἀ πἀρα πολὐ ανἀγκη και παἰρνω θἀρρος διαβἀζοντας τις δικἐς σας ιστορἰες!

Προσωπικά επέλεξα τον γιατρό μου μετά από επισκέψεις σε 4-5 κέντρα ... καλό θα ήταν νομίζω να εκμεταλλευτείς τον χρόνο σου μέχρι το καλοκαίρι και να κάνεις κάποια πρώτα ραντεβού με διάφορα κέντρα-γιατρούς έτσι ώστε όταν θα είσαι έτοιμη να ξέρεις που θα ξεκινήσεις. Επίσης πρέπει να δεις το θέμα των φαρμάκων πχ τι ταμείο έχεις αν πρέπει να περάσεις επιτροπή γιατί κ αυτά θέλουν τον χρόνο τους μέχρι να μαζεψεις και τα χαρτιά που ζητάνε.

Οτι άλλο χρειαστείς όλες εδώ είμαστε στη διάθεση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...