Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Κοριτσακια τι κανετε;;;

Μaryy φανταζομαι περνατε τελεια με το μωρο σας!!:P

Απολαυστε το γιατι οπως λεει η moritsa ο χρονος περναει απιστευτα γρηγορα!!

Ο μικρος μου εχει μεγαλωσει παααρα πολυ, ειναι ολοκληρο παιδακι!

Κανει βηματα αν πιανεται απο καπου, γελαει συνεχεια και λεει ολο ακαταλαβιστικες κουβεντες! Οσο περναει ο καιρος χαζευω περισσοτερο. Ειναι γλυκας!:P:p

Moritsa περαστικα σας! Και εμεις ολο με μυξες ειμαστε...:shock:

Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου ομορφα!!!!!ξερω οτι δεν μπαινω συχνα αλλα δεν εχω ιντερνετ!!!!!να ξερετε οτι σας σκεφτομαι καθημερινα!!!!!!!!!κ μου λειπετε πολυ!!!!!!!!!!!!!!ευχομαι να ειστε ολες καλα κ το 2013 να φερει πολλα πολλα μωρακια!!!!εμεις φουσκωνουμε διανυουμε την 19η βδομαδα κ οπως λεει ο γιατρος ειμαστε κοριτσακια......η χαρα διπλη!!!!!!!η εγκυμοσυνη μου ειναι πολυ καλη τον τελευταιο καιρο αφου σταματησαν οι εμετοι!!!!ευχαριστω τον θεο καθε μερα ...που περναει!!!!!!οποτε μπορω να θα μπαινω,τουλαχιστον να σας διαβαζω!!!!!!!φιλακια πολλα πολλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές!!!! Η ζωη μας εχει αλλάξει εντελώς πλέον είμαστε τρεις και ζούμε κι αναπνέουμε για αυτη τη ζωούλα που φέραμε στον κόσμο!!! Εχει κούραση αλλα υπεροχη κούραση!! Ακόμα βρίσκουμε τους ρυθμούς μας βέβαια!! Με το καλο όλες οι κοπέλες να γεμίσουν τις κοιλίτσες τους και τις αγκαλίτσες τους!!

Ρηνούλα εσυ με τα δυο ένα θα σου πω!!! Κοιμησου όσο μπορείς δεν φαντάζεσαι τι σε περιμένει'!!! Χιχι!! Μου τα έλεγαν αλλα εγω είχα τις αυπνιες μου και τωρα τρέχουμε!!! Ευχαριστήσου την εγκυμοσύνη σου κοπέλα μου!!

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια τους!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές!!!! Η ζωη μας εχει αλλάξει εντελώς πλέον είμαστε τρεις και ζούμε κι αναπνέουμε για αυτη τη ζωούλα που φέραμε στον κόσμο!!! Εχει κούραση αλλα υπεροχη κούραση!! Ακόμα βρίσκουμε τους ρυθμούς μας βέβαια!! Με το καλο όλες οι κοπέλες να γεμίσουν τις κοιλίτσες τους και τις αγκαλίτσες τους!!

Ρηνούλα εσυ με τα δυο ένα θα σου πω!!! Κοιμησου όσο μπορείς δεν φαντάζεσαι τι σε περιμένει'!!! Χιχι!! Μου τα έλεγαν αλλα εγω είχα τις αυπνιες μου και τωρα τρέχουμε!!! Ευχαριστήσου την εγκυμοσύνη σου κοπέλα μου!!

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια τους!

Xαίρομαι πάρα πολύ για σένα! Κι όποτε ευκαιρήσεις και σε αφήσει και ο μπέμπης (γιατί ως γνωστόν ανάμεσα σε μάνα και γιο υπάρχει το γνωστό οιδιπόδειο) να μας πεις κι άλλα γι'αυτήν την τόσο πρωτόγνωρη και συνάμα πιο ευχάριστη εμπειρία της ζωής σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!

μαιρουλα τα καλυτερα ερχονται!!!μετα απο λιγο την κουραση δε θα την σκεφτεσαι μ αυτα που θα σου κανει ο μπομπιρας!!!:tongue:

ρηνουλααααα!!!!κοριτσακιαααα!?!?!?!?!?τι να πω!?!!?!?δεν εχω λογια!!!!με τετοια γλυκα κ τετοιο ναζι θα ξεχασεις να μιλας σας ενηλικη!!!!μολις κανεις κ τα κοτσιδακια.....θα το χασεις τελειως!!!με το καλο μεχρι τελους σου ευχομαι!!

ροξανακι στα ιδια ειμαστε κ μεις!!!βηματακια- η μια κανει 5 μονη της -η αλλη ειναι πιο χαλαρη, μιλανε μεταξυ τους,ανταλλασουν παιχνιδια, λενε μαμα,μπαμπα,γιαγια,μπαμ(οταν πεφτει η τουφεκια στου μανωλη την ταβερνα!!!), κακα,.... κ εχουν κ απο 8 δοντακια!!οπως το λες!!!παιδακια πια!!!

ιωαννα?τι κανεις??σε τι φαση εισαστε??

ath_gal?? εσεις???

ελπιζω ολα καλα κ ηθικο ακμαιοτατο!!!

μαρινα πως παει η εγκυμοσυνη σου??

καλο απογευμα σε ολους!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!

μαιρουλα τα καλυτερα ερχονται!!!μετα απο λιγο την κουραση δε θα την σκεφτεσαι μ αυτα που θα σου κανει ο μπομπιρας!!!:tongue:

ρηνουλααααα!!!!κοριτσακιαααα!?!?!?!?!?τι να πω!?!!?!?δεν εχω λογια!!!!με τετοια γλυκα κ τετοιο ναζι θα ξεχασεις να μιλας σας ενηλικη!!!!μολις κανεις κ τα κοτσιδακια.....θα το χασεις τελειως!!!με το καλο μεχρι τελους σου ευχομαι!!

ροξανακι στα ιδια ειμαστε κ μεις!!!βηματακια- η μια κανει 5 μονη της -η αλλη ειναι πιο χαλαρη, μιλανε μεταξυ τους,ανταλλασουν παιχνιδια, λενε μαμα,μπαμπα,γιαγια,μπαμ(οταν πεφτει η τουφεκια στου μανωλη την ταβερνα!!!), κακα,.... κ εχουν κ απο 8 δοντακια!!οπως το λες!!!παιδακια πια!!!

ιωαννα?τι κανεις??σε τι φαση εισαστε??

ath_gal?? εσεις???

ελπιζω ολα καλα κ ηθικο ακμαιοτατο!!!

μαρινα πως παει η εγκυμοσυνη σου??

καλο απογευμα σε ολους!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΥΛΑ! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Εμείς είμαστε σε φάση που προσπαθούμε για πρώτο παιδάκι εδώ και 2 χρόνια. Τον πρώτο χρόνο βρήκα εγώ θέμα με ορμονικά, τα "έφτιαξα" και μετά βρήκε θέμα ο σύζυγος με το σπέρμα (άσχημη μορφολογία και προστατίτιδα) μετά από αποχή για να διορθωθούνε τα θεματάκια μας και φαρμακευτική αγωγή και οι δύο ξαναρχίσαμε τις προσπάθειες. Εσύ τι φάση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ιωαννα!!!

με το καλο σου ευχομαι!!!να φουσκωσεις γρηγορα!!!

κ μεις ειχαμε θεμα προστατιτιδας κ μικρη κιρσοκηλη κ εκανε θεραπειες ο καλος μου για αρκετο καιρο.εγω ημουν οκ κ ολα το θεμα μας ηταν το σπερμα που κυμαινοταν απο 0-1.000.000/ml....η πιο δυσκολη περιοδος ηταν αυτη κ κρατησε περιπου 3 χρονια μεχρι να κανουμε icsi κ να μεινω εγκυος με την πρωτη στις κουκλιτσες μου που κοντευουν να γινουν 1!!!!

πηρα την ελαχιστη δοση φαρμακων για την εξωσωματικη,ανταποκριθηκα πολυ καλα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 7 ωαρια που εκανα σε αριστα εμβρυα!!!οποτ εχουμε αλλα 5 που μας περιμενουν!!

αν δεν ειχα περασει εναν πολυ δυσκολο τοκετο λογω επιπλοκης (ατονια μητρας-ακατασχετη αιμορραγια) -4 ωρες χειρουργειο μετα την καισαρικη με ενα βραδυ εντατικη & αιμορργικη επιπλοκη την 18η μερα της λοχειας κ ξανα νοσηλεια - σιγουρα θα πηγαινα για το τριτο..ευχαριστω το θεο που τα μωρακια μου ηταν μια χαρα -γεννησα στις 38 εβδομαδες- αλλα εχω τρομαξει τοοοσσο πολυ...θα δουμε...ο γιατρος βεβαια μετα απο ενα χρονο σχεδον, μου δωσε το οκ για επομενη προσπαθεια αλλα πολλα βραδυα ξυπναω γιατι βλεπω πως ακομα αιμορραγω...τεσπα....ειδομεν...

τα μωρακια μου μονο να ναι καλα κ ολα τα μωρακια του κοσμου κ ας ταλαιπωρουμαστε εμεις οι μανουλες!!!!

ποσο χρονων ειστε??οι γιατροι σας τι λενε???να μην χανεις την πιστη σου κ να θυμασαι παντα τη μαιρουλα κ το μπομπιρακι της που στις περιπτωσεις μας δειχνουν πως ο θεος ειναι πανω απ ολους κ μονο αυτος αποφασιζει τι θα γινει!!!αλλα κ ολες εμας τις υπολοιπες που τελικα κραταμε στα χερια μας τα θαυματακια μας!!!με τον εναν η με τον αλλο τροπο το θαυμα θα γινει!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχούλα σοβαρά;;; Δεν ήξερα οτι είχες τραβήξει τόσα πολλα!!! Πω πω ανατρίχιασα και μονο που το διάβασα!!! Τι να πω τελος καλο ολα καλα!! Βρε θηρίο σκέφτεσαι και για τριτο!! Χαρά στο κουράγιο σου!!! Εγω θα ξανάπω ένα μεγάλο respect στις διδυμομανούλες δεδομενου οτι εγω με τον μπέμπη τα έχω παίξει κιολας!!! Θελει μεγάλη υπομονη και δύναμη για αυτο σας αξίζουν πολλα συγχαρητήρια!!!

Εμείς κορίτσια μου όλη μέρα είμαστε με ένα τζιτζί στο στόμα!!! Οι θηλες μου εχουν πληγώθεί και πόναω παρα πολυ αλλα προσπαθώ να το αντέχω γιατι το μητρικο γάλα ειναι οτι καλύτερο για το μωρο μας!! Έχουμε μάθει αγκαλιές και τη βγάζουμε διαρκώς περπατωντας στο σαλόνι γιατι αν τον βάλω στο λίκνο του πριν αποκοιμηθεί για τα καλα θα μας ακούσει όλη η πολυκατοικία!!! Το βραδυ ξυπνάει καθε δυο ώρες περίπου αλλα μια ωρα μας τρώει να φάμε να αλλάξουμε πανα και να τον κοιμησω που σημαίνει καθαρή ωρα ύπνος για μένα μια ωριτσα.. Πολυ ξενυχτι ομως όμορφα ξενύχτια!! Σημερα ηταν ξυπνιος απο τις 3 το μεσημέρι το μάτι γαρίδα ήθελε όλο αγκαλίτσες και κοιμήθηκε μόλις!! Καλα να ειναι τα αγγελουδια μας ομως κι ας μας ταλαιπωρούν!! Ανυπομονώ να μεγαλώσει λιγο να καταλαβαίνει, να παίζουμε, να σκάσει το πρωτο του χαμόγελο!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ιωαννα!!!

με το καλο σου ευχομαι!!!να φουσκωσεις γρηγορα!!!

κ μεις ειχαμε θεμα προστατιτιδας κ μικρη κιρσοκηλη κ εκανε θεραπειες ο καλος μου για αρκετο καιρο.εγω ημουν οκ κ ολα το θεμα μας ηταν το σπερμα που κυμαινοταν απο 0-1.000.000/ml....η πιο δυσκολη περιοδος ηταν αυτη κ κρατησε περιπου 3 χρονια μεχρι να κανουμε icsi κ να μεινω εγκυος με την πρωτη στις κουκλιτσες μου που κοντευουν να γινουν 1!!!!

πηρα την ελαχιστη δοση φαρμακων για την εξωσωματικη,ανταποκριθηκα πολυ καλα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 7 ωαρια που εκανα σε αριστα εμβρυα!!!οποτ εχουμε αλλα 5 που μας περιμενουν!!

αν δεν ειχα περασει εναν πολυ δυσκολο τοκετο λογω επιπλοκης (ατονια μητρας-ακατασχετη αιμορραγια) -4 ωρες χειρουργειο μετα την καισαρικη με ενα βραδυ εντατικη & αιμορργικη επιπλοκη την 18η μερα της λοχειας κ ξανα νοσηλεια - σιγουρα θα πηγαινα για το τριτο..ευχαριστω το θεο που τα μωρακια μου ηταν μια χαρα -γεννησα στις 38 εβδομαδες- αλλα εχω τρομαξει τοοοσσο πολυ...θα δουμε...ο γιατρος βεβαια μετα απο ενα χρονο σχεδον, μου δωσε το οκ για επομενη προσπαθεια αλλα πολλα βραδυα ξυπναω γιατι βλεπω πως ακομα αιμορραγω...τεσπα....ειδομεν...

τα μωρακια μου μονο να ναι καλα κ ολα τα μωρακια του κοσμου κ ας ταλαιπωρουμαστε εμεις οι μανουλες!!!!

ποσο χρονων ειστε??οι γιατροι σας τι λενε???να μην χανεις την πιστη σου κ να θυμασαι παντα τη μαιρουλα κ το μπομπιρακι της που στις περιπτωσεις μας δειχνουν πως ο θεος ειναι πανω απ ολους κ μονο αυτος αποφασιζει τι θα γινει!!!αλλα κ ολες εμας τις υπολοιπες που τελικα κραταμε στα χερια μας τα θαυματακια μας!!!με τον εναν η με τον αλλο τροπο το θαυμα θα γινει!!!

Μπράβο για την ψυχική σου δύναμη και να σου ζήσουν οι μπεμπούλες σου! Εύχομαι ολόψυχα από δω και πέρα να είναι πιο πολλές οι ευχάριστες και ευτυχισμένες στιγμές. Άντε και με το καλό και το τρίτο μωράκι εφόσον το λαχταράς....

Εγώ είμαι 31 και ο σύζυγος 39. Ο ανδρολόγος που επισκεπτόμαστε βρήκε στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα ότι είναι σε καλή κατάσταση το σπέρμα σε σχέση με το πρώτο που είχαμε κάνει και μετά από δίμηνη φαρμακευτική αγωγή και αποχή ξαναξεκινήσαμε τις προσπάθειες με ελπίδα και πίστη στο Θεό............

Προς το παρόν με βάση τα λεγόμενα ανδρολόγου και γυναικολόγου κυναγάμε φυσική σύλληψη αν δεν ..... βλέπουμε! Το αφήνω εξολοκλήρου στην Παναγίτσα γιατί και στο σημείο έστω που φτάσαμε μέχρι τώρα αυτή μάς οδήγησε!

Link to comment
Share on other sites

Marry μου πολυ χαιρομαι που ειστε καλα!!:P:p

Ειναι οντως κουραστικο το πρωτο διαστημα που το μωρο ξυπναει συνεχεια, ειδικα για οσες θηλαζουμε αλλα να ξερεις οτι σε λιγο καιρο θα ειναι πολυ καλυτερα τα ωραρια σας! Κανε υπομονη και απολαυσε αυτο που ζειτε.

Αλλωστε ο θηλασμος ειναι τοοοοσο καλος για το μπεμπουλη σου αλλα και σε εσενα προσφερει απιστευτα συναισθηματα!

Να βαζεις στο στηθος σου λιγο απο το γαλα σου και να το αφηνεις να στεγνωνει. Βοηθαει πολυ!

Euxoula δεν το ηξερα οτι περασες τοσο μεγαλες δυσκολιες!

Οι κορακλες σου ομως θα σε κανουν να τα ξεχασεις ολα αυτα εντελως!;)

Ενα χαμογελο και ειναι αρκετο να σου φτιαξει η μερα και να νιωσεις ευτυχια ε;;

Link to comment
Share on other sites

ροξανακι εννοειται πως οι μικρες τα σβηνουν ολα!!!!

το ξερεις κ συ!!!δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο κ πιο γλυκο απ αυτα τα προσωπακια,τις αγκαλιες κ τα φιλακια τους!!!

μαιρη μου αγκαλιτσα θελουν τα μωρουλια!!!παρτον οσο μπορεις γιατι πολυ γρηγορα θα ρθει ο καιρος που θα τον κυνηγας για αγκαλια!!!!

ιωαννα μια χαρα ηλικια εχεις!!!ευχαριστηθειτε το κ το μπεμπε ειναι στο δρομο!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γκουχου Γκουχου ... να μαι και εγώ :P

Μετά από τόσο καιρό είπα να εμφανιστώ ... μιας και μετά την 3η εξωσωματική μου... η 1η χοριακή ήταν την Δευτέρα 76,58 και η 2η σήμερα 177,50 ... Είμαι έγκυος :eek:

Το θαύμα έγινε πιστεύω με τη βοηθεια του Θεου να πάνε όλα καλά :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...