Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Και μην ξεχνάς και το παλιό γνωστό ρητό: Σε μια σχέση ο άντρας είναι το κεφάλι και η γυναίκα ο λαιμός που το γυρνάει όπου θέλει. ΑΥΤΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ.

ετσι μωρε ...αφου ειναι χαζοι οι αντρες....οπωσ και να ναι ...δεν εχουν την αντιληψη την δικη μας....το αλλο το ξερεις???

η πιο χαζη γυναικα= ο πιο εξυπνος αντρας...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια δεν μπορω να γράψω πολλα. Να σας πω ομως οτι το Γενάρη του 2011 μας ήρθε η κεραμίδα της αζωοσπερμιας στο κεφάλι. Μηδέν σπερματοζωαρια για 4 μήνες τουλάχιστον που κάναμε σπερμοδιαγραμματα. Ακολουθεί βιοψια ορχεων βρίσκονται ελάχιστα σπερματοζωαρια, κατόπιν δυο αποτυχημένες εξωσωματικες. Την Πέμπτη, έφερα το γιόκα μου στον κόσμο του οποίου η σύλληψη έγινε ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!!! Ναι λοιπον, έχετε πίστη γιατι θαύματα γίνονται!!!!! Αν το διάβαζα όλο αυτο κάπου πριν δυο χρονια θα γελουσα, να ομως που το θαύμα έγινε σε εμένα το μηνα που θα ξεκινούσα την τριτη εξωσωματικη!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αχχααχαχαχ... μα ετσι ακριβως!!!χααχχαχααχαχαχ

κι εγω μπηκα μεσα μεχρι και στην εξεταση μεσα ημουν και του ειπα του γιατρου,...να βγω εξω ?μου λεει οχι ...και μετα οπωσ ειπες...τα ελεγε στην ουσια σεμενα! χωρια οτι ο δικος μου ..ε δεν μπορω να πω οτι τα αντιλαμβανεται και ολα ..απο θεμα γνωσεων δλδ ...και εγω μετα του εκανα ...μεταφραση απο τα ελληνικα στα ελληνικα για να καταλαβει τι ειχε πει και εννοουσε ο γιατρος!

ασε εχουμε κι αυτο ιωαννα μου !!! παντωσ πολυ γελασα οταν το διαβασα ..σαν να τα εγραφα εγω ενα πραμα!

:P:p:p:p

Κάπως έτσι. Κι εγώ μετάφραση του κάνω. Και μετά από μέρες τρώει καμιά φλασιά και μου λέει "πάντως μου έκανε πολύ εντύπωση αυτό που είπε ο γιατρός για το τάδε θέμα...." και κουφαίνομαι. Μάλλον θέλει το χρόνο του για να τα επεξεργαστεί. Άσε που αν δεν ήμουνα εγώ να ακούω πώς θα παίρνουμε την αγωγή (αντιβιώσεις, βιταμίνες κτλ) θα τα έπαιρνε όπως να'ναι και μετά τρέχα γύρευε. Όχι σπέρμα δε θα φτιάχναμε αντιθέτως θα το εξαφανίζαμε κιόλας. Στο σαλόνι της αναμονής είναι λαλίστατος μέχρι και την κυρία στη γραμματεία πρήζει και με το που μπαίνουμε μέσα πέφτει σε λήθαργο. Στην πληρωμή όμως τουγιατρού στο τέλος ξυπνάει για καλά. Από όλη την επίσκεψη αυτό μόνο του μένει. Πόσα μάς χρέωσε ο γιατρός.

ετσι μωρε ...αφου ειναι χαζοι οι αντρες....οπωσ και να ναι ...δεν εχουν την αντιληψη την δικη μας....το αλλο το ξερεις???

η πιο χαζη γυναικα= ο πιο εξυπνος αντρας...

Δεν το ξέρω αλλά σίγουρα μπορώ να το φανταστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μπορω να γράψω πολλα. Να σας πω ομως οτι το Γενάρη του 2011 μας ήρθε η κεραμίδα της αζωοσπερμιας στο κεφάλι. Μηδέν σπερματοζωαρια για 4 μήνες τουλάχιστον που κάναμε σπερμοδιαγραμματα. Ακολουθεί βιοψια ορχεων βρίσκονται ελάχιστα σπερματοζωαρια, κατόπιν δυο αποτυχημένες εξωσωματικες. Την Πέμπτη, έφερα το γιόκα μου στον κόσμο του οποίου η σύλληψη έγινε ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!!! Ναι λοιπον, έχετε πίστη γιατι θαύματα γίνονται!!!!! Αν το διάβαζα όλο αυτο κάπου πριν δυο χρονια θα γελουσα, να ομως που το θαύμα έγινε σε εμένα το μηνα που θα ξεκινούσα την τριτη εξωσωματικη!!!!

πεσ μασ κατι ..πωσ μετα απο 0 σπερμα επιασεσ φυσιολογικα ..που το αποδιδουν ...ιατρικα παντα μιλαω ..επιστημονικα και οχι ...εκ θαυματος...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μπορω να γράψω πολλα. Να σας πω ομως οτι το Γενάρη του 2011 μας ήρθε η κεραμίδα της αζωοσπερμιας στο κεφάλι. Μηδέν σπερματοζωαρια για 4 μήνες τουλάχιστον που κάναμε σπερμοδιαγραμματα. Ακολουθεί βιοψια ορχεων βρίσκονται ελάχιστα σπερματοζωαρια, κατόπιν δυο αποτυχημένες εξωσωματικες. Την Πέμπτη, έφερα το γιόκα μου στον κόσμο του οποίου η σύλληψη έγινε ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!!! Ναι λοιπον, έχετε πίστη γιατι θαύματα γίνονται!!!!! Αν το διάβαζα όλο αυτο κάπου πριν δυο χρονια θα γελουσα, να ομως που το θαύμα έγινε σε εμένα το μηνα που θα ξεκινούσα την τριτη εξωσωματικη!!!!

Σε μένα μου τα έχεις γράψει και έχει πραγματικά χαραχτεί στο μυαλό μου η ιστορία σου. Πώς είναι ο γιόκας σου με τη λοίμωξη που έπαθε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε μένα μου τα έχεις γράψει και έχει πραγματικά χαραχτεί στο μυαλό μου η ιστορία σου. Πώς είναι ο γιόκας σου με τη λοίμωξη που έπαθε?

εσυ ιωαννα μου απο που εισαι ? και ποσο χρονων ?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα κατ'αρχάς χρόνια πολλά για τη γιορτή σου! Και όλες να χαίρεστε τους αγαπημένους σας! Πω πω, απ'τα μούτρα σας πήρα σήμερα!

Σας διάβασα όλες (!) και ναι τις είδα όλες τις περιτώσεις! Πώς ξεκινούσατε με στενοχώρια και σιγά σιγά παίρνατε σειρά για τον πελαργό! Μου δώσατε τρομερό κουράγιο!

Και ναι, Μαίρη, έπαθα πλάκα με την δική σου περίπτωση! Πραγματικό θαύμα! Θα είναι ψέματα αν πω ότι δεν ελπίζω σε κάτι αντίστοιχο... :) Να σου ζήσει ο γιος σου!!!!!!!!!

Σε εμάς - λόγω ιστορικού - ο άντρας μου έκανε την πρώτη εξέταση. Και έφαγε τη μεγαλύτερη κεραμίδα ο κακομοίρης, γιατί δεν το φανταζόταν καν.. Δεν προσπαθούσαμε και τόσο πολύ καιρό.. Τέλος πάντων. ΌΠως μου το είπατε.. Το κεφάλι ψηλά! :)

Link to comment
Share on other sites

πεσ μασ κατι ..πωσ μετα απο 0 σπερμα επιασεσ φυσιολογικα ..που το αποδιδουν ...ιατρικα παντα μιλαω ..επιστημονικα και οχι ...εκ θαυματος...

Πέρα από την απορία σου που είναι και εύλογη φαντάζομαι πιστεύεις στο Θεούλη και στην Παναγίτσα έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωάννα κατ'αρχάς χρόνια πολλά για τη γιορτή σου! Και όλες να χαίρεστε τους αγαπημένους σας! Πω πω, απ'τα μούτρα σας πήρα σήμερα!

Σας διάβασα όλες (!) και ναι τις είδα όλες τις περιτώσεις! Πώς ξεκινούσατε με στενοχώρια και σιγά σιγά παίρνατε σειρά για τον πελαργό! Μου δώσατε τρομερό κουράγιο!

Και ναι, Μαίρη, έπαθα πλάκα με την δική σου περίπτωση! Πραγματικό θαύμα! Θα είναι ψέματα αν πω ότι δεν ελπίζω σε κάτι αντίστοιχο... :) Να σου ζήσει ο γιος σου!!!!!!!!!

Σε εμάς - λόγω ιστορικού - ο άντρας μου έκανε την πρώτη εξέταση. Και έφαγε τη μεγαλύτερη κεραμίδα ο κακομοίρης, γιατί δεν το φανταζόταν καν.. Δεν προσπαθούσαμε και τόσο πολύ καιρό.. Τέλος πάντων. ΌΠως μου το είπατε.. Το κεφάλι ψηλά! :)

Ευχαριστώ πολύ εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο. Θα κάνεις μωράκι μην αγχώνεσαι απλώς σε κάποιες από μας ή μάλλον σε κάποια ζευγάρια σαν εμάς (γιατί το πρόβλημα το αντιμετωπίζει το ζευγάρι κι όχι μόνο η γυναίκα) χρειάζεται να αγωνιστούμε και να παλέψουμε λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

.. μάλλον σε κάποια ζευγάρια σαν εμάς (γιατί το πρόβλημα το αντιμετωπίζει το ζευγάρι κι όχι μόνο η γυναίκα) χρειάζεται να αγωνιστούμε και να παλέψουμε λίγο περισσότερο.

Αυτό λέω κι εγώ! Μαζί δυσκολευόμαστε, μαζί θα το παλέψουμε. Και ευτυχώς που έχουμε ο ένας τον άλλον... :)

Link to comment
Share on other sites

31 apo thes/niki. Esy?

ειμαι στα 35 και μενω λιγο πιο κατω....αττικη....γαλατσι !!!!!!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την απορία σου που είναι και εύλογη φαντάζομαι πιστεύεις στο Θεούλη και στην Παναγίτσα έτσι δεν είναι?

ειμαι χριστιανη ναι οκ ....πιστευω ...αλλα πιστευω επισης οτι .....συν αθηνα και χειρα κινει...και ολα απο μονα τους δεν ερχονται ...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγώ! Μαζί δυσκολευόμαστε, μαζί θα το παλέψουμε. Και ευτυχώς που έχουμε ο ένας τον άλλον... :)

Ακριβώς! Έτσι είναι. Κάποια στιγμή το είχα πάρει όλο το θέμα πάνω μου και νόμιζα ότι εγώ είμαι μόνο η αιτία και ότι μαζί με μένα τυραννιέται και ο άντρας μου. Που καμία σχέση να πιστεύει εκείνος κάτι τέτοιο αντιθέτως με στήριζε και με στηρίζει πάρα πολύ και από την πρώτη στιγμή το αντιμετωπίσαμε επί κοινού το θέμα. Απλώς δεν ήμουν στα πολύ καλά μου τότε και δημιουργούσα και ενοχές στον εαυτό μου. Και στη γιορτή των Θεοπατόρων Ιωκείμ & Άννης βρέθηκα κατά τύχη σε ένα κήρυγμα στην Εκκλησία και νόμιζα ότι η Αγία Άννα το έστελνε σε μένα.

Έλεγε ο πάτερ ότι το πρόβλημα της ατεκνίας και της δυσκολίας σύλληψης είναι κοινό στο ζευγάρι και δεν ευθύνεται η γυναίκα ούτε ο άντρας. Απλώς ο Θεός τούς το έστειλε από κοινού σε αυτό το ζευγάρι γιατί Εκείνος κρίνει ότι αυτό το ζευγάρι μέσω αυτού του δρόμου θα εξαγνιστεί και θα βοηθήσει στη σωτηρία της ψυχής τους. Είναι μια δοκιμασία που μας τη στέλνει ο Θεός και πρέπει να νιώθουμε και ευγνώμων από πάνω αρκεί να μη χάνουμε την πίστη και την ελπίδα μας.

ειμαι χριστιανη ναι οκ ....πιστευω ...αλλα πιστευω επισης οτι .....συν αθηνα και χειρα κινει...και ολα απο μονα τους δεν ερχονται ...

Όπως τα λες είναι. Ο πνευματικός μου αυτό μου λέει. Ότι το θέμα θέλει πίστη, υπομονή και πολλή προσευχή ακολουθώντας πάντα και τις οδηγίες των γιατρών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...