Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Αρχικα,το θεμα με την υιοθεσια ηταν τραγικο.Επαθε καρκινο το πρωτοτοκο εκεινης της γυναικας,αυτη το εμαθε τυχαια και εκατσε μερες στο νοσοκομειο.Πηρε ενδονοσοκομειακο μικροβιο.Εντωμεταξυ πεθανε το παιδι της.Αυτη ειχε δει ειδε αιμα αλλα δεν ειπε τιποτα και ετσι πεθαναν τα διδυμα,στη γεννα.Μετα επαθε σηψαιμια η μανα απο αυτο και πεθανε και αυτη...

Εχω κανει ηδη ως τωρα 3 σπερμοδιαγραμματα,με τα ιδια αποτελεσματα,δηλαδη πληρης αζωοσπερμια.Ο τελευταιος μαλιστα ουρολογος ουσιαστικα μου ειπε πως ο,τι εμπλουτισμος του σπερματος και να γινει,δε θα εχει αποτελεσμα και προτεινε και αυτος την υιοθεσια (ισως σκεφτηκε και την ηλικια μας).

Τοτε,στην εξωσωματικη μου εκαναν βιοψια ,καταφεραν και βρηκαν μονο σπερματιδες αλλα δεν υπηρχε αποτελεσμα.Η υπευθυνη ειχε πει οτι εκαναν οτι μπορουσαν.

Αλλα ψυχολογικα,ηταν απαισια κατασταση,που χρειαστηκε πολυς χρονος για βελτιωση.

Οι στενοι φιλοι μας λενε να μην κανουμε αλλη προσπαθεια επειδη μας ξερουν ως προς τις αντιδρασεις.Και ειδικα μετα την περιπτωση της υιοθεσιας.

Και ολοι γυρω μας κανουν παιδια,σαν τα κουνελια...

Ποιο κεντρο εξωσωματικης στην Αθηνα ειναι τοσο καλο και ποιος γιατρος;;Αν θελει καποια ας στειλει πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αρχικα,το θεμα με την υιοθεσια ηταν τραγικο.Επαθε καρκινο το πρωτοτοκο εκεινης της γυναικας,αυτη το εμαθε τυχαια και εκατσε μερες στο νοσοκομειο.Πηρε ενδονοσοκομειακο μικροβιο.Εντωμεταξυ πεθανε το παιδι της.Αυτη ειχε δει ειδε αιμα αλλα δεν ειπε τιποτα και ετσι πεθαναν τα διδυμα,στη γεννα.Μετα επαθε σηψαιμια η μανα απο αυτο και πεθανε και αυτη...

Εχω κανει ηδη ως τωρα 3 σπερμοδιαγραμματα,με τα ιδια αποτελεσματα,δηλαδη πληρης αζωοσπερμια.Ο τελευταιος μαλιστα ουρολογος ουσιαστικα μου ειπε πως ο,τι εμπλουτισμος του σπερματος και να γινει,δε θα εχει αποτελεσμα και προτεινε και αυτος την υιοθεσια (ισως σκεφτηκε και την ηλικια μας).

Τοτε,στην εξωσωματικη μου εκαναν βιοψια ,καταφεραν και βρηκαν μονο σπερματιδες αλλα δεν υπηρχε αποτελεσμα.Η υπευθυνη ειχε πει οτι εκαναν οτι μπορουσαν.

Αλλα ψυχολογικα,ηταν απαισια κατασταση,που χρειαστηκε πολυς χρονος για βελτιωση.

Οι στενοι φιλοι μας λενε να μην κανουμε αλλη προσπαθεια επειδη μας ξερουν ως προς τις αντιδρασεις.Και ειδικα μετα την περιπτωση της υιοθεσιας.

Και ολοι γυρω μας κανουν παιδια,σαν τα κουνελια...

Ποιο κεντρο εξωσωματικης στην Αθηνα ειναι τοσο καλο και ποιος γιατρος;;Αν θελει καποια ας στειλει πμ.

Εχετε περάσει πραγματικά πολυ δύσκολες και αδιανόητες καταστάσεις... Η αληθεια ειναι πως με σπερματιδες οι πιθανότητες ειναι πολυ λίγες. Στα ζευγάρια που τα κατάφεραν βρέθηκαν έστω 5-6 ώριμα σπερματοζωαρια και έτσι έγινε η εξωσωματική. Επειδη αντιλαμβάνομαι οτι έχετε περάσει παρα πολλα και η ψυχολογία δεν ειναι και η καλύτερη ακριβώς οταν όλοι γυρω κάνουν παιδια κι άλλοι τα πετάνε στα σκουπίδια, δεν θέλω να το παρεξηγήσεις αλλα τη λύση του δότη την έχετε σκεφτεί;; Η των δανεικων εμβρυων;; Πάλι στη κοιλια θα μεγαλώσουν και δικα σας θα ειναι.. Τουλάχιστον έτσι είχαμε αποφασίσει και εμείς αν αποτυγχάνε και η Τρίτη προσπάθεια, καθώς είχαμε ήδη δυο βιοχημικές. Οσο για το κέντρο κανένα δυστυχώς δεν μπορει να σου εγγυηθεί αποτέλεσμα λόγω των σπερματιδων... Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ενωμένος με τη γυναίκα σου, να ξέρεις οτι το τσιγάρο και το αλκοόλ ειναι ανασταλτικοί παράγοντες, το σπερμα λένε οτι βελτιώνεται με καλη διατροφη γυμναστική και βιταμίνες.. Κι εγω θα ξανάπω κρίνοντας απο τη δικιά μας ιστορία, επανέλαβε το σπερμοδιαγραμμα ποτε δεν ξέρεις ειναι κάτι που μεταβάλλεται και θαύματα γίνονται οπως έγινε και για εμάς!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Aπογοητευτηκα.Υγιεινη διατροφη κανουμε,δεν ειναι εκει το θεμα.Δοτη ή δανεικο δεν το συζηταμε.Απο αυτα που διαβαζω και εχω ρωτησει,η υπαρξη σπερματιδων,εστω και εμπλουτισμενων ουσιαστικα δεν επιτεπει γονιμοποιηση,ποσο μαλλον εγκυμοσυνη.

Οποτε,μονο για υιοθεσια θα ξαναψαξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Aπογοητευτηκα.Υγιεινη διατροφη κανουμε,δεν ειναι εκει το θεμα.Δοτη ή δανεικο δεν το συζηταμε.Απο αυτα που διαβαζω και εχω ρωτησει,η υπαρξη σπερματιδων,εστω και εμπλουτισμενων ουσιαστικα δεν επιτεπει γονιμοποιηση,ποσο μαλλον εγκυμοσυνη.

Οποτε,μονο για υιοθεσια θα ξαναψαξουμε.

Σας εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο τη καρδια μου και ολα αυτη τη φορα να πανε κατευχην! Να έχετε πίστη στο Θεό κι ολα θα γίνουν!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

eagle αυτα που εχετε περασει ουτε στις ταινιες δεν συμβαινουν..Οταν εχεις να αντιμετωπισεις την αζωοσπερμια εισαι ετοιμος για ολα. Δε σου αφηνει πολλα περιθωρια. Ετσι και μεις οταν καναμε την προσπαθεια ειχαμε προετοιμαστει για δοτη σε περιπτωση που δεν βρισκαμε στη βιοψια. Δυστυχως Κανενα κεντρο και γιατρος δεν μπορει να σου εγγυηθει με σιγουρια ενα θετικο αποτελεσμα. Δεν ειναι Θεοι αλλα κανουν οτι μπορουν. Φανταζομαι πως εχει επισκεφτει γιατρους στην Αθηνα ή μονο στο νησι?

Το παιδακι θα ερθει να σας γεμισει (ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλο) και θα παρει ολη την αγαπη και τη στοργη που εχετε!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maryy πες μας κανενα νεο!

Εχεις μεγαλη κοιλια; Ο παιδαρος χοροπηδαει πολυ ή ειναι ησυχο παιδακι;:tongue:

Πλησιαζει ο καιρος και για εσας ε;

Τι ΠΗΤ εχεις;;

Σκεψου οτι αυτα ειναι τα τελευταια Χριστουγεννα που θα κανετε οι δυο σας!;)

Link to comment
Share on other sites

Maryy πες μας κανενα νεο!

Εχεις μεγαλη κοιλια; Ο παιδαρος χοροπηδαει πολυ ή ειναι ησυχο παιδακι;:tongue:

Πλησιαζει ο καιρος και για εσας ε;

Τι ΠΗΤ εχεις;;

Σκεψου οτι αυτα ειναι τα τελευταια Χριστουγεννα που θα κανετε οι δυο σας!;)

Καλησπέρα!!!!! Πιστεύω ο μπεμπούλης θα ειναι πολυ ήσυχο παιδάκι καθώς ειναι ήσυχος και μεσα στη κοιλια!!! Εδω κι ένα μηνα έχουμε πάρει και θεση για να μην ενοχλουμε τη μανούλα!! Ειναι πολυ καλουλης και θα ειναι γλυκας το ξερω!! Τα κιλάκια μου τα έχω πάρει και με το παραπάνω δεν μπορω να πω αλλα η κοιλίτσα ειναι μικρούλα!! Ισως πεταχτεί πολυ τωρα τον τελευταιο μηνα!!! Μεχρι 10 Γενάρη ειναι η Πητ μας και Αμήν Παναγίτσα μου να ειναι αυτα τα τελευταία Χριστούγεννα που θα κάνουμε μονοι μας αλλα κι έκπληξη να μας κάνει το μωράκι, και τι δεν θα δινα να τον έχω στις γιορτές στην αγκαλια μου!!! Γερός να ναι κι ας βγει οπότε θελει!!!

Εσένα τι κάνει ο δικός σου; Θα ξεκινήσετε για αδερφακι με τον καινούριο χρόνο;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισως σε κανενα εξαμηνο ξαναδοκιμασουμε, θα δουμε.

Ειναι και το οικονομικο που θελει προετοιμασια...

Ο μικρουλης μου ειναι πολυ καλα. Αρκετα ζωηρος και ολο μου χαμογελαει πονηρα!

Ενταξει το παραδεχομαι οτι με εχει χαζεψει, τι να κανω;;)

Μην αγχωνεσαι για τα κιλα. Και εγω ειχα παρει πολλα :shock: αλλα επεσαν ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε ολες;;

Τι κανουν τα μωρα της παρεας; Τα πρωτα τους Χριστουγεννα φετος ε;:D

Στολισατε;

Καλα που εχουμε και τα Χριστουγεννα για να γινει λιγο πιο χαρουμενο το κλιμα γιατι απο παντου ακουω απολυσεις, χαρατσια και κομμενες συνταξεις.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ροξάν μου με το καλο να ξεκινήσετε!! Εγω δεν έχω στολίσει ακόμα αλλα πρέπει καθώς ωσονούπο μπαίνουμε στο μηνα μας!!! Αλλα ο καιρός πέρασε τόσο γρήγορα!!! Πραγματικά ειναι τόσα πράγματα που πρέπει να γίνουν για να προετοιμάσουν τη μεγάλη άφιξη του μικρού μας μπομπιράκου που νιώθω οτι όσους μήνες και να προετοιμάζομασταν δεν θα έφταναν!! Θέλω να ειναι ολα τέλεια και πανω απο ολα να βγει υγιές το μωράκι μου και να το κρατησω στην αγκαλια μου που τόσο λαχταραω!!! Εσείς στολισατε; Φαντάζομαι ο μπέμπης τωρα που καταλαβαίνει θα χαζεύει τα στολίδια εεε;

Οι διδυμομανούλες μας τι κάνουν;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα πρώτα μας Χριστούγεννα όπως το είπες!! Στολισαμε χτες και τα μικρα μπορει να μην καταλαβαινουν αλλα κοιτούσαν καλα καλα τα λαμπάκια που αναβοσβηναν :D μη νομίζετε, και μεις κοιτούσαμε καλα καλα είχαμε να στολισουμε απο το 2008.

Χρειαζόμαστε λίγη χαρα γιατι μας έχει πάρει απο κάτω με όλα αυτά που ακούμε καθημερινά.

Μαίρη απόλαυσε την κοιλιτσα σου γιατι θα σου λείψει ;) λες να σκάσει μύτη ο μπομπιρας πρωτοχρονιά???


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ροξάν μου με το καλο να ξεκινήσετε!! Εγω δεν έχω στολίσει ακόμα αλλα πρέπει καθώς ωσονούπο μπαίνουμε στο μηνα μας!!! Αλλα ο καιρός πέρασε τόσο γρήγορα!!! Πραγματικά ειναι τόσα πράγματα που πρέπει να γίνουν για να προετοιμάσουν τη μεγάλη άφιξη του μικρού μας μπομπιράκου που νιώθω οτι όσους μήνες και να προετοιμάζομασταν δεν θα έφταναν!! Θέλω να ειναι ολα τέλεια και πανω απο ολα να βγει υγιές το μωράκι μου και να το κρατησω στην αγκαλια μου που τόσο λαχταραω!!! Εσείς στολισατε; Φαντάζομαι ο μπέμπης τωρα που καταλαβαίνει θα χαζεύει τα στολίδια εεε;

Οι διδυμομανούλες μας τι κάνουν;;

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν με θυμάσαι είχαμε μιλήσει πριν 1-1,5 μήνα. Διάβασα ότι μπαίνεις στο μήνα σου. Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και να σου έρθει με τον καλύτερο και πιο εύκολο τρόπο το μωράκι σου, το καλύτερο δώρο της ζωής. Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα στολισουμε αυριο επιτελους!

Απλα πρεπει να εχω συνεχεια το νου μου στο μικρο γιατι μπουσουλαει και ειναι ζωηρουλης! Μην αναποδογυρισει ολοκληρο το δεντρο!;)

Φετος θα ειναι τα καλυτερα Χριστουγεννα!

Ευχομαι σε ολες και σε ολους καλες γιορτες με υγεια και με μωρακια σε ολα τα σπιτια! Μαιρη με το καλο! Μην αγχωνεσαι γιατι οταν ερθει ο μπεμπακος ολα θα γινονται με φυσικο τροπο. Υπαρχει οντως το μητρικο ενστικτο!:tongue:

Να γινουν ολα οπως τα ονειρευεστε!

Για μενα ευχομαι μια ακομα εγκυμοσυνη μεσα στο 2013!και φυσικα υγεια για τους δικους μου ανθρωπους!

Link to comment
Share on other sites

κσλημερα σε ολους κ ολες!!!

εχω παρα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ και σημερα βρηκα λιγο χρονο....εμεις ολα καλα...21 δεκεμβρη για αυχενικη...για να δουμε κ το φυλο..ειμαι περιεργη..

Στολισαμε δεντρο κ η μικρη επαθε πανικο..απ την χαρα της αρχισε να τσιριζει..βεβαιως οι μισες μας μπαλες αχρηστευτηκαν αλλα ποιος νοιαζεται??!!!!

marvy με το καλο...!!!!!!!!!!!!!! οσο πλησιαζει ο καιρος τοσο ανυπομονεις εε??? ΤΕΛΕΙΑ!!!!

ευχομαι σε ολους καλα χριστουγεννα και ....για οσους ακομα παλευουν το 2013 μονο χαρες...!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Ναι κι επισήμως μπήκαμε στο μηνα μας κι ο νεαρός ειναι υποψήφιος προς αποχώρηση οπως λέω εγω αν κι ο γιατρός λέει οτι έχουμε πολυ δρόμο ακόμα, ολα πανε καλα και μπορει να πάρει ολόκληρο το μηνα!!! Είπαμε γέρος να ναι κι ας βγει οπότε θελει!!! Μακάρι να μας ξεκινήσει τη χρονιά ο μπεμπάκος, τι πιο υπέροχο δώρο!!!

Ροξαν μου σου εύχομαι ολόψυχα αδερφακι για το γιόκα σου το 2013!!!

Ιωάννα μου ασφαλώς και σε θυμάμαι!! Σύντομα να γεμίσει κι η δική σου κοιλίτσα κούκλα μου και να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!!! Ας γίνει το θαύμα των Χριστουγέννων σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν!!

Μαρίνα με το καλο το μωράκι, θα περιμένουμε να μας πεις το φύλο!!

Μοριτσάκι φαντάζομαι οτι αυτα ειναι τα καλύτερα Χριστούγεννα εεε; Απολαύστε τα ολα με την πανέμορφη οικογενεια σας!! Το δέντρο, τα λαμπάκια, τα στολίδια, τα μέλομακάρονα, ολα!!!

Κι εγω προσπαθώ να τα απόλαυσω όσο μπορω μιας και τα περσινά ηταν τα χειρότερα μας αλλα περασμένα ξεχασμένα!!!

Σας φιλω όλους!! Και μη χανόμαστε!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...