Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Ευχουλα μακάρι να μοιασουν και τα δικά μου στον μπαμπά τους, στο θέμα ύπνου, που τον έχει εύκολο!!!

Μαίρη κοιμησου τώρα που μπορείς μετά θα θες αλλα δεν....!!!! Κρατά τις αυπνιες για μετά :rolleyes:

Μαρινα με το καλο να ακούσετε καρδούλα και γιατι όχι και τρίτο μπεμπε!!!! Εδώ το σκέφτομαι εγώ :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχουλα μακάρι να μοιασουν και τα δικά μου στον μπαμπά τους, στο θέμα ύπνου, που τον έχει εύκολο!!!

Μαίρη κοιμησου τώρα που μπορείς μετά θα θες αλλα δεν....!!!! Κρατά τις αυπνιες για μετά :rolleyes:

Μαρινα με το καλο να ακούσετε καρδούλα και γιατι όχι και τρίτο μπεμπε!!!! Εδώ το σκέφτομαι εγώ :D

Μοριτσα σκέφτεσαι απο τωρα για τρίτο; Χαχαχα! Ε είσαι Θεά!!!! Βρε θέλω να κοιμηθώ και δεν μπορω!! Το μαρι γαρίδα!!! Δεν πειράζει χαλάλι του!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!!!!!!

Ρινούλα & Μαρίνα συγχαρητήρια ! Με το καλό να πάνε οι εγκυμοσύνες σας.

Πολλά μωράκια και πολύ ευτυχία στην ομάδα και χαίρομαι πολύ να βλέπω το μέλλον που τόσο ονειρευομαι και εγώ.

Θα μπορούσατε να μου γράψετε σε πμ σε ποια κέντρα έχετε πάει?

Μορίτσα εσύ που ήσουν. Εμάς ότι έχουμε από τη βιοψια (10 στο σύνολο) με απογοητεύουν ότι δεν κάνουν τίποτα. Το σπέρμα παρά τη κυρσοκοίλη τις βιταμίνες κτλ (1 χρόνο τώρα) δεν δείχνει βελτίωση.

Το ένα μικροβιολογικό μας το βγάζει 320.000 το άλλο μετά από 2 εβδομάδες 13.000. όπως και να ναι οι ανώμαλες μορφές στο 100% και η μορφολογία δεν επαρκει για την σύλληψη λέει ο βιολόγος. Ξανά λοιπόν για 1 μήνα αντιβίωση. Ο γυναικολόγος λεει να προχωρήσουμε με την εξωσωματική. Αλλά δεν θέλω να πάω για τρίτη χωρίς ελπίδες.

Τα έχω τελειώς χαμένα, ίσως γιατι όλο αυτό έχει επηρεάσει και την σχέση μας.

Συγνώμη, δεν ήθελα να γράψω γιατι διαβαζα τόσα υπέροχα και δεν ήθελα να χαλάσω το κλίμα.

Ευχαριστώ που με ακούσατε

Link to comment
Share on other sites

Olina μου το σπερμα σας δεν ειναι καλο ουτε για μικρογονιμοποιηση;;

Με βιοψια δε βρισκουν ουτε 4-5 σπερματοζωαρια ικανα για γονιμοποιηση;

Εγω στη θεση σου θα επαιρνα και μια δευτερη γνωμη απο αλλον ουρολογο.

Σου στελνω και πμ

Οσο για το οτι δεν ηθελες να γραψεις μην το ξαναπεις!

Ολες εχουμε ξεκινησει απο εκει που βρισκεσαι και καταλαβαινουμε.

Σε λιγο καιρο θα εισαι και εσυ μανουλα και θα στηριζεις αλλα κοριτσια με το αντιστοιχο προβλημα!;)

Link to comment
Share on other sites

Ολινάκι δεν ξέρεις ποσο σε σκέφτομαι! Θα συμφωνήσω με τη ροξαν σε οτι σου ειπε! Με λύπησε πολυ το γεγονός οτι μετα απο τόσες αντιβιωσεις δεν υπήρξε βελτίωση ομως θα κατάντήσω γραφική και θα πω πάλι μην χάνετε την ελπίδα και το κουράγιο σας! Είμαι σίγουρη οτι παρά τις ανωμαλίες στη μορφολογία με μικρπγονιμοποιηση μπορούν να βρεθούν και να επιλεχτούν τα καλύτερα! Ακόμα και αυτα τα δέκα απο βιοψια μπορει να ειναι καλύτερα και να σας χαρίσουν το μωράκι σας δεδομένου οτι δεν εχουν υποστεί την ταλαιπωρία μεχρι να βγουν στο σπερματικό υγρο! Θα σου αναφέρω τη Ρηνούλα μας εδω που τους είχαν μείνει ελάχιστα σπερματοζωαρια απο βιοψια στην κατάψυξη και με αυτα έπιασε τα δίδυμακια της ενώ τη πρώτη φορα με φρέσκα απέτυχε! Μη τα θεωρείς λοιπον αυτα ως καταδικασμένα κι ας ειναι λίγα!!! Άλλωστε ένα μας χρειάζεται σωστά;και άλλωστε πως δεν κάνει τίποτα το σπερμα απο βιοψια;;; Θυμίσου τη Δημητρα, τη Μελάνια , τη Μορίτσα, τη Ροξαν τη Ρηνούλα και πόσες άλλες ακόμα οι περισσότερες με δίδυμα!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολινα σου έστειλα πμ.

Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπαν τα κορίτσια. να σου πω πως και ο δικός μου έπινε 4 μήνες αντιβιωση αλλα δεν είχαμε ούτε 1 σπερμ/ριο νορμαλ.Με την βιοψια όμως βρήκαμε αρκετά και σεις έχετε και χωρίς βιοψια! Οπλισου με δύναμη και αισιοδοξία και θα τα καταφέρετε!

Εγώ τώρα τον παρακαλαω να κάνει μια εξέταση να δούμε αν απαλλαχτηκε απο το μικρόβιο αλλα που...ελπίζω να τον πείσω.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Και για τα πμ που είναι πολύ διαφωτιστικά και πάνω από όλα ελπιδοφόρα.........

κοίταξα πιο αναλυτικά τα σπερμοδιαγράμματα και τις καλλιέργειες και βλέπω πως και οι 2 βιολόγοι (ξέρετε οι 2 γνωστοί που υπάρχουν) γράφουν 100% μη φυσιολογικά ή ουδέν ομαλό σπερματοζωάριο. Οπότε πιθανόν και αυτός να είναι ο λόγος που και στις 2 εξωσωματικές είχα 0 χοριακή. Να θυμίσω πως η Μαίρη είχε τουλάχιστον βιοχημικές στο παρελθόν οπότε και υπήρχε ελπίδα. Έτσι ακόμα και με αριθμό να κυμαίνεται από 13.000 ως 320.000 δεν φαίνεται να έχουμε ελπίδα αν πάμε τώρα για 3η προσπάθεια.

Βέβαια έχουμε και αυτά τα 10 παγωμένα από την βιοψία αλλά για κάποιο λόγο κανείς δεν δίνει σημασία. Εννοώ όλοι μας λένε θα χρησιμοποιήσουμε το δείγμα που θα δώσει την ίδια μέρα και ίσως κάποια που έχουμε παγώσει κανονικά. Για της βιοψίας παρόλο που εγώ τα θυμίζω κουβέντα. Σαν να μην κάνουν. Εκτός και αν πεθαίνουν μετά την απόψυξη οπότε γι αυτό. Ο άντρας μου πάντως παρά τους πόνους που είχε περάσει νομίζω θα έδινε πάλι με βιοψία.

Τέλος πάντων ένας μήνας είναι με αντιβίωση θα περάσει. Ο ένας βιολόγος επιμένει ότι αν σκοτωθεί το μικρόβιο τότε υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να βελτιωθεί το σπέρμα αν όχι ο αριθμός. Αυτός είναι ο μοναδικός μου μας δίνει ελπίδες και δεν μας μιλάει για δότη. Θεωρεί ότι υπάρχει ελπίδα. Ο γυναικολόγος(αυτός που έχω τον τελευταίο χρόνο-οι 2 εξωσωματικές ήταν με άλλον) μετά από 1 χρόνο εξετάσεων , θεραπειών κτλ δεν καταλαβαίνει γιατί δεν υπάρχει βελτίωση και μου έγραψε φάρμακα για να ξεκινήσουμε εξωσωματική

Έτσι σκέφτηκα να πάρω και καμιά άλλη γνώμη από κάποιο άλλο κέντρο όσο παράλληλα περιμένουμε να τελειώσει η αντιβίωση , να κάνουμε καλλιέργεια και να δούμε τυχόν βελτίωση. Αλλά τα έχω χαμένα πια. Δεν θέλω να περάσω μια 3 προσπάθεια αποτυχίας χωρίς να έχω αυξήσει έστω λίγο τις πιθανότητες. Κλείνει κ 1 χρόνος από την εγχείρηση κυρσοκοίλης αλλά και από εκεί η μοναδική βελτίωση είναι ότι από την αζωοσπερμία έχει πια σπέρμα (λίγο αλλά έχει) . Αν όμως η ποιότητα δεν είναι καλή μήπως δεν πρέπει να προχωρήσω?

Συγνώμη για τα πολλά. Προσπαθώ να μην τα γράφω, να μην τα σκέφτομαι. Αλλά μια στις τόσες με πιάνει το παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Και για τα πμ που είναι πολύ διαφωτιστικά και πάνω από όλα ελπιδοφόρα.........

κοίταξα πιο αναλυτικά τα σπερμοδιαγράμματα και τις καλλιέργειες και βλέπω πως και οι 2 βιολόγοι (ξέρετε οι 2 γνωστοί που υπάρχουν) γράφουν 100% μη φυσιολογικά ή ουδέν ομαλό σπερματοζωάριο. Οπότε πιθανόν και αυτός να είναι ο λόγος που και στις 2 εξωσωματικές είχα 0 χοριακή. Να θυμίσω πως η Μαίρη είχε τουλάχιστον βιοχημικές στο παρελθόν οπότε και υπήρχε ελπίδα. Έτσι ακόμα και με αριθμό να κυμαίνεται από 13.000 ως 320.000 δεν φαίνεται να έχουμε ελπίδα αν πάμε τώρα για 3η προσπάθεια.

Βέβαια έχουμε και αυτά τα 10 παγωμένα από την βιοψία αλλά για κάποιο λόγο κανείς δεν δίνει σημασία. Εννοώ όλοι μας λένε θα χρησιμοποιήσουμε το δείγμα που θα δώσει την ίδια μέρα και ίσως κάποια που έχουμε παγώσει κανονικά. Για της βιοψίας παρόλο που εγώ τα θυμίζω κουβέντα. Σαν να μην κάνουν. Εκτός και αν πεθαίνουν μετά την απόψυξη οπότε γι αυτό. Ο άντρας μου πάντως παρά τους πόνους που είχε περάσει νομίζω θα έδινε πάλι με βιοψία.

Τέλος πάντων ένας μήνας είναι με αντιβίωση θα περάσει. Ο ένας βιολόγος επιμένει ότι αν σκοτωθεί το μικρόβιο τότε υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να βελτιωθεί το σπέρμα αν όχι ο αριθμός. Αυτός είναι ο μοναδικός μου μας δίνει ελπίδες και δεν μας μιλάει για δότη. Θεωρεί ότι υπάρχει ελπίδα. Ο γυναικολόγος(αυτός που έχω τον τελευταίο χρόνο-οι 2 εξωσωματικές ήταν με άλλον) μετά από 1 χρόνο εξετάσεων , θεραπειών κτλ δεν καταλαβαίνει γιατί δεν υπάρχει βελτίωση και μου έγραψε φάρμακα για να ξεκινήσουμε εξωσωματική

Έτσι σκέφτηκα να πάρω και καμιά άλλη γνώμη από κάποιο άλλο κέντρο όσο παράλληλα περιμένουμε να τελειώσει η αντιβίωση , να κάνουμε καλλιέργεια και να δούμε τυχόν βελτίωση. Αλλά τα έχω χαμένα πια. Δεν θέλω να περάσω μια 3 προσπάθεια αποτυχίας χωρίς να έχω αυξήσει έστω λίγο τις πιθανότητες. Κλείνει κ 1 χρόνος από την εγχείρηση κυρσοκοίλης αλλά και από εκεί η μοναδική βελτίωση είναι ότι από την αζωοσπερμία έχει πια σπέρμα (λίγο αλλά έχει) . Αν όμως η ποιότητα δεν είναι καλή μήπως δεν πρέπει να προχωρήσω?

Συγνώμη για τα πολλά. Προσπαθώ να μην τα γράφω, να μην τα σκέφτομαι. Αλλά μια στις τόσες με πιάνει το παράπονο.

ολινα μου παρε κ τη 2η γνωμη σε παρακαλω!!!!!!!!!εμεις με κατεψυγμενο πιασαμε τα διδυμακια μου κ εχουμε κ 4 στην καταψυξη για αργοτερα!!!με το φρεσκο κ εγω ειχα αρνητικη χοριακη!!!!μην χανεις τις ελπιδες σου σε παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολίνα μου εχεις δικιο να εχεις απελπιστει οπως ολες μας εδω ετσι ήμασταν σε καποι φαση της ζωης μας... δεν ξερω τι αλλο να σου γραψω για να σου δωσω ελπιδα ομως να εισαι σιγουρη οτι υπαρχει!!! Ισως καποια πραγματα καθυστερουν να γινουν για καποιο λογο που δεν ειμαστε σε θεση να κατανοησουμε.. Ισως αργοτερα καταλαβουμε.. Εγω τουλαχιστον χωρις να μπω σε λεπτομερειες τωρα πια καταλαβα γιατι περασα οτι περασα... Διαβασε αυτα που σου γραφει και η Ρηνουλα! Και σε ενα θα συμφωνησω, παρε και μια δευτερη γνωμη.. Οχι γιατι ο γιατρος σου δεν ειναι καλος ισα ισα σας εχει ξεψαχνισει αλλά γιατι ισως απο καποιον αλλον ακουσεις κατι αλλο που δεν ειχατε σκεφτει, ισως σου δωσει ενα παραθυρακι ελπιδας και για ψυχολογικους λογους να νιωσεις εσυ καλυτερα.. ποτε δεν ξερεις.. Αυτο που ειναι σιγουρο ομως οτι οταν συμβει το θαυμα θα τα ξεχασεις ολα!!! και στο υπογραφω! και θα συμβει!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε κορίτσια που είστε;

Ρηνούλα τι κάνουν τα διδυμάκια;;

Ευχουλα μοριτσα ροξαν Ολινά Μαρίνα ολα καλα; Γράψτε μας τα νέα σας!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eagle καλως μας ηρθες! Δεν χρειαζεται να απελπιζεστε. Θετικη σκεψη και ολα γινονται!!

Ολινα τι κανεις? Να μπαινεις και να μας λες οτι θες. Επισκεφτηκατε κανενα γιατρο?

Μαρινα και Ρηνουλα πως ειστε?

Μαιρη πως τα πας? πλησιαζει ο καιρος ε???

Σημερα πηγα με κρυα καρδια τον μπεμπη για μια εξεταση , ευτυχως ολα ειναι καλα :D το αντρακι μου δεν εκανε κιχ! Απο την αλλη εκανα και γω εξετασεις αιματος και βρηκα λιγο ερεθισμενο το συκωτι :( τωρα θα κανω κι αλλες εξετασεις να δουμε αν ειναι κατι ανησυχητικο. Ελπιζω να ηταν κατι παροδικο.

Ευχουλα και Ροξανη φιλακια στα μπεμπε ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

eagle καλως μας ηρθες! Δεν χρειαζεται να απελπιζεστε. Θετικη σκεψη και ολα γινονται!!

Ολινα τι κανεις? Να μπαινεις και να μας λες οτι θες. Επισκεφτηκατε κανενα γιατρο?

Μαρινα και Ρηνουλα πως ειστε?

Μαιρη πως τα πας? πλησιαζει ο καιρος ε???

Σημερα πηγα με κρυα καρδια τον μπεμπη για μια εξεταση , ευτυχως ολα ειναι καλα :D το αντρακι μου δεν εκανε κιχ! Απο την αλλη εκανα και γω εξετασεις αιματος και βρηκα λιγο ερεθισμενο το συκωτι :( τωρα θα κανω κι αλλες εξετασεις να δουμε αν ειναι κατι ανησυχητικο. Ελπιζω να ηταν κατι παροδικο.

Ευχουλα και Ροξανη φιλακια στα μπεμπε ;)

Περαστικα moritsaki! Ευχομαι να μην ειναι τιποτα!

Ο μπεμπης σου φερθηκε σαν αντρας ε;;:tongue:

Ο δικος μου εμαθε να χαιρεταει με το χερακι του και το κανει ολην την ωρα. Εχει πολυ πλακα!

Eagle φυσικα και δεχομαστε αντρες στην παρεα. Τι προβλημα εχετε;

Νομιζω πως ολες μας στο θεμα αυτο αντιμετωπιζουμε μεγαλο προβλημα αλλα εχουν ερθει πολλα μωρακια οποτε θα σου πω και εγω να μην απελπιζεσαι γιατι υπαρχει τροπος να αποκτησετε και εσεις μπεμπακι!

Link to comment
Share on other sites

Με δυο λογια το προβλημα ειναι το εξης.Εχω αζωοσπερμια και η συζυγος δεν εχει σταθερο κυκλο(παλιοτερα ειχε πολυκυστικες).Εχουμε κανει μια εξωσωματικη και η συζυγος κοντεψε να μπει στο ψυχιατρειο.Σε σημειο που ειπαμε να μην ξανακανουμε προσπαθεια.

Αρχισαμε να το ψαχνουμε για υιοθεσια.Ημασταν τυχεροι και βρηκαμε διδυμα!Αφου αγορασαμε αρκετο εξοπλισμο και καναμε ετοιμασιες,στραβωσε κυριολεκτικα το συμπαν και τα διδυμα πεθαναν στη γεννα,αφου ειχαν παρει μικροβιο(εδω πεθανε η βιολογικη μανα και το πρωτοτοκο της παιδι-αλυσιδα γεγονοτων,ουτε στα τουρκικα συμβαινουν αυτα).

Και μειναμε να κλαιμε και ολοι γυρω μας να κανουν παιδια (το μονο ευκολο,λεει,πραγμα...).

Τωρα παλι συζηταμε οτι κατι πρεπει να κανουμε,δε γινεται να υπαρχει τοση φθορα.Η υιοθεσια αν ειναι,θα ερθει να μας βρει.

Το ζητημα ειναι μηπως υπαρχει κατι να κανω,καποια επεμβαση ωστε να υπαρξει κατι στο σπερμα.Ξερω οτι οι πιο πολλοι θα πειτε,''με την αζωοσπερμια,μην περιμενεις κατι θετικο''.

Περισυ που εκανα τελευταια φορα,σπερμοδιαγραμμα,το αποτελεσμα το ιδιο.Ουσιαστικα και ο τελευταιος ουρολογος δε μου αφησε ελπιδες,ακομα και με εμπλουτισμο του σπερματος,οπως το λενε τελοσπαντων.

Α,ημαστε απο νησι και λεω μηπως να παμε σε κανα ιδιωτικο στην Αθηνα,που υποτιθεται οτι υπαρχει μεγαλυτερη εξειδικευση.

Περιμενω τις οποιες επισημανσεις.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με δυο λογια το προβλημα ειναι το εξης.Εχω αζωοσπερμια και η συζυγος δεν εχει σταθερο κυκλο(παλιοτερα ειχε πολυκυστικες).Εχουμε κανει μια εξωσωματικη και η συζυγος κοντεψε να μπει στο ψυχιατρειο.Σε σημειο που ειπαμε να μην ξανακανουμε προσπαθεια.

Αρχισαμε να το ψαχνουμε για υιοθεσια.Ημασταν τυχεροι και βρηκαμε διδυμα!Αφου αγορασαμε αρκετο εξοπλισμο και καναμε ετοιμασιες,στραβωσε κυριολεκτικα το συμπαν και τα διδυμα πεθαναν στη γεννα,αφου ειχαν παρει μικροβιο(εδω πεθανε η βιολογικη μανα και το πρωτοτοκο της παιδι-αλυσιδα γεγονοτων,ουτε στα τουρκικα συμβαινουν αυτα).

Και μειναμε να κλαιμε και ολοι γυρω μας να κανουν παιδια (το μονο ευκολο,λεει,πραγμα...).

Τωρα παλι συζηταμε οτι κατι πρεπει να κανουμε,δε γινεται να υπαρχει τοση φθορα.Η υιοθεσια αν ειναι,θα ερθει να μας βρει.

Το ζητημα ειναι μηπως υπαρχει κατι να κανω,καποια επεμβαση ωστε να υπαρξει κατι στο σπερμα.Ξερω οτι οι πιο πολλοι θα πειτε,''με την αζωοσπερμια,μην περιμενεις κατι θετικο''.

Περισυ που εκανα τελευταια φορα,σπερμοδιαγραμμα,το αποτελεσμα το ιδιο.Ουσιαστικα και ο τελευταιος ουρολογος δε μου αφησε ελπιδες,ακομα και με εμπλουτισμο του σπερματος,οπως το λενε τελοσπαντων.

Α,ημαστε απο νησι και λεω μηπως να παμε σε κανα ιδιωτικο στην Αθηνα,που υποτιθεται οτι υπαρχει μεγαλυτερη εξειδικευση.

Περιμενω τις οποιες επισημανσεις.Ευχαριστω.

Συγγνώμη έχω διαβάσει μέρες το μήνυμα σου αλλα είχα σοκαριστεί. Δεν περνάει καν απο το μυαλό μου όλο αυτο!!!! Η μητέρα και το πρωτο της παιδι απο τι πέθαναν;;;;; Αν ειναι δυνατόν!!!! Λες οτι κάνατε εξωσωματική. Έκανες βιοψια ορχεων η βρέθηκαν λίγα σπερματοζωαρια τα οποία και χρησιμοποιήθηκαν;; Το φόρουμ μας εδω αν το διαβάσεις απο την αρχη θα δεις οτι ειναι τρανή απόδειξη ενάντια σε αυτο που λες οτι τι περιμένεις με αζωοσπερμια!!! Καμία σχεση ομως!!! Οι περισσότερες κοπέλες εδω καναν οι άντρες τους βιοψια ορχεων και ειναι ήδη διδυμομανούλες με τη πρώτη προσπάθεια!!!! Φτου φτου εχει γεμίσει το φόρουμ μας διδυμάκια και μωράκια!!! Εμείς με πλήρη αζωοσπερμια πέρυσι το Γενάρη και για 4 μήνες που κάναμε δεκάδες εξετάσεις και σπερμοδιαγραμματα και μετα απο βιοψια ορχεων, καταφέραμε να μείνω έγκυος φυσιολογικα και σύντομα με τη βοήθεια του Θεού περιμένουμε το γιοκα μας!!! Η ελπίδα δεν χάνεται εδω μεσα!!! Επανέλαβε το σπερμοδιαγραμμα και κατα τη γνώμη μου ελάτε να συζήτησετε στην Αθήνα με ένα καλο κέντρο εξωσωματικης!!! Ολα γίνονται και θαύματα καθημερινά!!! Βάλε τη γυναίκα σου να διαβάσει το τοπικ επειδη εγραψες οτι ειναι απελπισμένη και κοντεψατε να πάτε ψυχιατρειο, και είμαι σίγουρη οτι θα πάρει αμέτρητη δύναμη και κουράγιο απο όλες αυτές τις περιπτώσεις που τα κατάφεραν και εχουν ήδη τα μωράκια τους αγκαλια!!! Ολοι περάσαμε απο το στάδιο της απελπισίας και της κατάθλιψης αλλα στο τελος υπάρχει φως θα δεις!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...