Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Η τερατοσπερμία τι είναι? Εμένα ο σύζυγος πάσχει από μετρίου βαθμού ολιγοσπερμία κι από άσχημη μορφολογία. Το επίθετο του ουρολόγου δεν το ξέρω κι ο σύζυγος είναι εκτός. Εμάς μάς συνέστησε ο σύζυγος να κάνει καλλιέργεια σπέρματος και ούρων, έλεγχο προστάτη και κιρσοκήλη. Επίσης μας έδωσε κάτι βιταμίνες, οι οποίες έχουν αποτελέσμα σε κανένα 3μηνο. Επίσης συνέστησε υγιεινή διατροφή, όχι κάπνισμα και αλκοόλ. Εσύ τι εξετάσεις έκανες? Ξέρω ότι σε πολλές περιπτώσεις επηρρεάζει ο προστάτης και η κιρσοκήλη. Ένας γνωστός από κιρσοκήλη δε μπορούσε να κάνει παιδιά και μόλις έκανε την επέμβαση έφτιαξε το σπέρμα του και έκανε παιδάκι.

Εγώ θεωρώ ότι τα παιδάκια ο Θεός τα στέλνει απλώς σε άλλους ο δρόμος είναι πιο εύκολος σε άλλους πιο δύσβατος. Αυτός κρίνει πιο δρόμο πρέπει να πάρεις. Τη μέρα της γιορτής των Θεοπατόρων Ιωακείμ και Άννης άκουσα ένα κήρυγμα για την ατεκνία και τη δυσκολία σύλληψης κι έλεγε ότι ο Θεός επιλέγει σε κάποια ζευγάρια πιο δύσκολο δρόμο γιατί έτσι κρίνει ότι το συγκεκριμένο ζευγάρι έρχεται στην εξιλέωση και στη σωτηρία της ψυχής. Πες τη γυναίκα σου να προσεύχεται στην Παναγία και στην Αγία Άννα. Βοηθάνε πάρα πολύ.

Η τερατοσπερμια αφορα τα κακης μορφολογιας σπερματοζωαρια,δηλαδη οταν δεν υπαρχουν καθολου φυσιολογικης μορφολογιας κυτταρα. Εγω απο εξετασεις εκανα σπερμοδιαγραμμα.καλλιεργεια σπερματος, υπερηχογραφηματα προστατη,triplex οσχεου και αιματολογικες -ορμονολογικες εξετασεις.Εμενα οι ουρολογοι που εχω παει μεχρι τωρα αποδιδουν τα κακης μορφολογιας σπερματοζωαρια στη χρονια προστατιτιδα που βρεθηκε απο τις θετικες καλλιεργειες.Ποιες βιταμινες παιρνει εσενα ο συζυγος?

Εγω ειλικρινα εχουν ερθει στιγμες που τα χω βαλει με τα "θεια",γιατι παλευω με αυτο το προβλημα εναν ολοκληρο χρονο χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα.Και ολο αυτο το χρονο μαθαινω για εγκυμοσυνες συγγενων,φιλων,ακουω σχολια διαφορα ,οπως τι το θελαμε το παιδι εν μεσω κρισης και αλλα πολλα,πρεπει να λεω τη γνωμη μου σε αγορες πχ παιδικων επιπλων κτλ απο συγγενεις,να αγοραζω μωρουδιακα για βρεφη συγγενων και φιλων που επισκεπτομαι, και ... τρελαινομαι!!!Γιατι κανεις δεν ξερει το προβλημα μου,και ουτε θελω να μιλησω σε καποιον, και πρεπει να συμπεριφερομαι φυσιολογικα,χαρουμενα!Ομως,αποφασισα να παλεψω κι αλλο!Εχω παρει πολυ κουραγιο απο τις κοπελες εδω που συζηταω και ελπιζω να καταφερω με τη βοηθεια του Θεου το δικο μου θαυμα,ισως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η τερατοσπερμια αφορα τα κακης μορφολογιας σπερματοζωαρια,δηλαδη οταν δεν υπαρχουν καθολου φυσιολογικης μορφολογιας κυτταρα. Εγω απο εξετασεις εκανα σπερμοδιαγραμμα.καλλιεργεια σπερματος, υπερηχογραφηματα προστατη,triplex οσχεου και αιματολογικες -ορμονολογικες εξετασεις.Εμενα οι ουρολογοι που εχω παει μεχρι τωρα αποδιδουν τα κακης μορφολογιας σπερματοζωαρια στη χρονια προστατιτιδα που βρεθηκε απο τις θετικες καλλιεργειες.Ποιες βιταμινες παιρνει εσενα ο συζυγος?

Εγω ειλικρινα εχουν ερθει στιγμες που τα χω βαλει με τα "θεια",γιατι παλευω με αυτο το προβλημα εναν ολοκληρο χρονο χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα.Και ολο αυτο το χρονο μαθαινω για εγκυμοσυνες συγγενων,φιλων,ακουω σχολια διαφορα ,οπως τι το θελαμε το παιδι εν μεσω κρισης και αλλα πολλα,πρεπει να λεω τη γνωμη μου σε αγορες πχ παιδικων επιπλων κτλ απο συγγενεις,να αγοραζω μωρουδιακα για βρεφη συγγενων και φιλων που επισκεπτομαι, και ... τρελαινομαι!!!Γιατι κανεις δεν ξερει το προβλημα μου,και ουτε θελω να μιλησω σε καποιον, και πρεπει να συμπεριφερομαι φυσιολογικα,χαρουμενα!Ομως,αποφασισα να παλεψω κι αλλο!Εχω παρει πολυ κουραγιο απο τις κοπελες εδω που συζηταω και ελπιζω να καταφερω με τη βοηθεια του Θεου το δικο μου θαυμα,ισως!!

Πίστεψέ με δεν είσαι ο μόνος! Πάνω κάτω τα περισσότερα ζευγάρια που δυσκολεύονται αυτό αντιμετωπίζουν. Κι εμείς το παίζουμε ότι δε θέλουμε ακόμη παιδί ενώ όλοι γύρω μας κάνουν γιατί δε θέλουμε να μας κοιτάζουν με οίκτο. Καταλαβαίνω ότι πολύ δύσκολο είναι αυτό αλλά κάνουμε υπομονή γιατί αυτόν το σταυρό επέλεξε ο Χριστός για εμάς.

Πάντως κι εμένα ο γυναικολόγος μας είπε ότι αν είναι μικρόβιο μπορεί να μην περάσει πολύ εύκολα και να παίρνει ο σύζυγος για πολύ καιρό θεραπεία. Προς το παρόν επειδή δεν ολοκλήρωσε ο σύζυγος όλες τις εξετάσεις (γιατί πολύ πρόσφατα μάθαμε ότι υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα-μόνο έλεγχο προστάτη κάναμε ) παίρνει κάτι φυτικά δισκία HIMALAYA που βοηθούν στην σπερματογένεση και στην ποιότητα του σπέρματος και βιταμίνες EVIOL. Στην πορεία αφού συγκεντρώσουμε όλα τα αποτελέσματα θα δούμε τι θα πάρει.

Θέλει υπομονή , κουράγιο και πολύ προσευχή. Η ένθερμη προσευχή μάς είπε ο πνευματικός μας έχει τόση δύναμη που μπορεί να εκβιάσει και το θέλημα του Κυρίου. Πρέπει όμως να παρακαλέσεις από βάθη ψυχής. Για την ακρίβεια εμένα μου είπε πρέπει να πέσεις στα πόδια της Παναγίας γιατί είναι γυναίκα και καταλαβαίνει. Και πίστεψέ με μάς ακούει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την Ιωάννα! Παιδιά δεν είστε οι μόνοι! Το έχω ξαναγράψει το μηνα που είχα τη δεύτερη αποβολή μου μετα την εξωσωματική έμεινε έγκυος στο δεύτερο η συνηφαδα μου ο αδερφός του άντρα μου και ήρθαν με το θετικό τεστ στο χέρι να το ανακοινώσουν σε εμάς πρώτους... Και να μου πουν οτι κρίμα που δεν το θέλανε και σε αυτούς ήρθε και εμείς που παλεύουμε δεν μπορούμε. Μια βδομάδα πριν είχα ξανά χάσει το μωρο μου.... Εκείνη τη βραδιά ηταν σαν να μου εμπηγες χιλιάδες μαχαίρια στη καρδιά. Να ναι καλα τα παιδιά αλλα ένιωσα τόση μεγάλη αδικία και εκατοντάδες γιατι με κατακλυσανε.. Εκλαιγα για μέρες... Επεσα σε κατάθλιψη για μήνες!! Και παντού άκουγα για εγκυμοσύνες με τη πρώτη φορα για άλλες που δεν θέλανε σε αυτήν την εποχή! Είχα τρελαθεί! Κόντεψα να χώρισω με τον άντρα μου.. Κι εκείνος πονουσε, για τη μοίρα μας, κι εκείνος Εκλαιγε σιωπηρα. Ομως εγω δεν άντεχα ουρλιαζα με ενοχλούσαν τα πάντα έχασα τον εαυτό μου και σχεδόν ένα χρόνο απο τη ζωή μου. Δεν ήμουν εγω... Ημασταν μαζι απο παιδιά και να μας τύχει αζωοσπερμια! Και καλα μας έτυχε αλλα μετα οι δυο αποβολες για μένα τότε ηταν δυσβάσταχτες! Γιατι ο καθένας το πρόβλημα που έχει εκείνη τη στιγμή το θεωρεί το σημαντικότερο πρόβλημα του κόσμου!! Τις προάλλες μια φίλη έχασε το μωρο της σε προχωρημένη εγκυμοσύνη κι εγω είπα έσκαγα για τις βιοχημικές... Τωρα τρέμω να πανε ολα καλα μεχρι τέλους και να βοηθήσει ο Θεός! Το άγχος δεν έχει περάσει!! Και φυσικά απομακρύνθηκα απο τα Θεία. Ούτε τωρα πηγαίνω καθε Κυριακή στην εκκλησία ομως τότε έχασα καθε ελπίδα! Ενιωθα μόνη τόσο μόνη. Κι εκει μου άπλωσαν το χέρι και με σήκωσαν παρα το οτι εγω είχα ξεγραψει τους πάντες και καθε παρακαλητό σε Αγιο!! Κι εκει μου έστειλαν το θαυματάκι μου που δεν ξέρω τι λένε οι γιατροί αλλα για μένα είναι μονάχα ένα θαύμα!! Μην απογοητευεστε ο Θεός δεν θελει το κακό μας είμαστε όλοι παιδιά του! Ούτε μας δοκιμάζει! Για μένα ίσως χρειαζόταν να γίνει οτι γίνει για να δυναμώσει ο γάμος μας και να γίνουμε αχώριστοι. Αντί να μας διαλύσει αυτη η ιστορία μας ένωσε! Ισως έτσι έπρεπε να γίνει αλλα οταν κρίνουν οτι έφτασε η ωρα να είστε σίγουροι οτι βλέπουν και θα σας στείλουν τα μωρά!!! Κι αύτα μετα θα είναι ο θησαυρός μας και θα τα εκτιμήσουμε όσο τίποτα αλλο στο κόσμο!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

MARYY μου , ειλικρινά δεν έχω λόγια! Τα είπες όλα. Τα έγραψες τόσο ωραία, αφού το διάβασα 2 φορές κι ένιωθα ότι μιλάς για μένα. Έτσι ακριβώς νιώθουμε όλοι όσοι δυσκολευόμαστε αλλά σίγουρα μετά έρχεται η λύτρωση, όποια κι αν είναι αυτή, η οποία συνοδεύει τόση ευτυχία που σίγουρα ξεχνάς όλα τα προηγούμενα. Άλλωστε αν δεν υπήρχε στη ζωή μας ο πόνος και η θλίψη δε θα νιώθαμε ποτέ την ουσία και το αίσθημα της χαράς και της ευτυχίας. Και σίγουρα μετά από μία στενοχώρια η χαρά που ακολουθεί είναι διπλή!

Όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου είμαι σίγουρη. Έχεις το πέπλο της Παναγίας που σε προστατεύει εφόσον το μωράκι σου είναι θαυματάκι. Αλήθεια , δε θυμάμαι αν μου το έχεις αναφέρει, αλλά τι περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι?

Link to comment
Share on other sites

MARYY μου , ειλικρινά δεν έχω λόγια! Τα είπες όλα. Τα έγραψες τόσο ωραία, αφού το διάβασα 2 φορές κι ένιωθα ότι μιλάς για μένα. Έτσι ακριβώς νιώθουμε όλοι όσοι δυσκολευόμαστε αλλά σίγουρα μετά έρχεται η λύτρωση, όποια κι αν είναι αυτή, η οποία συνοδεύει τόση ευτυχία που σίγουρα ξεχνάς όλα τα προηγούμενα. Άλλωστε αν δεν υπήρχε στη ζωή μας ο πόνος και η θλίψη δε θα νιώθαμε ποτέ την ουσία και το αίσθημα της χαράς και της ευτυχίας. Και σίγουρα μετά από μία στενοχώρια η χαρά που ακολουθεί είναι διπλή!

Όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου είμαι σίγουρη. Έχεις το πέπλο της Παναγίας που σε προστατεύει εφόσον το μωράκι σου είναι θαυματάκι. Αλήθεια , δε θυμάμαι αν μου το έχεις αναφέρει, αλλά τι περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι?

Περιμένουμε με ανυπομονησία, έναν υπέροχο μπεμπούλη!!! Και ναι Ιωάννα μου θα το δεις κι εσυ οταν έρχεται αυτη η χαρά ξεχνάς όσες στενοχωριες έχεις περάσει!! Σύντομα θα το ζήσετε, είμαι σίγουρη!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιμένουμε με ανυπομονησία, έναν υπέροχο μπεμπούλη!!! Και ναι Ιωάννα μου θα το δεις κι εσυ οταν έρχεται αυτη η χαρά ξεχνάς όσες στενοχωριες έχεις περάσει!! Σύντομα θα το ζήσετε, είμαι σίγουρη!!!!!!!

Αχ τι τέλεια! Και εγώ αν είχα επιλογή μπεμπούλη θα ήθελα. Άσε που με βολεύει κιόλας γιατί η αδερφή μου έχει αγοράκι και έτσι θα έχω έτοιμη όλην την προίκα. Ενόψει οικονομικής κρίσης όλα τα σκεφτόμαστε.

Και τα κοριτσάκια γλύκα είναι αλλά με πιάνει ιδιαίτερη τρέλλα με τους μπεμπούληδες. Έχουν πάνω τους αυτό το μπουνταλάδικο που τους κάνει να έχουν πολύ πλάκα. Ενώ τα κοριτσάκια από μωρά ακόμη είναι λίγο πιο "πονηρούλικα και πεισματάρικα".Τα αγοράκια ξεγελιούνται γρήγορα ενώ τα κοριτσάκια με τίποτα. Αν βάλουν κάτι στο μάτι δεν τους φεύγει με τίποτα

:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου πίστεψε με οταν έρθει η ωρα θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάζει!!! Γερα παιδάκια να είναι τίποτα αλλο!!!! Βέβαια κι εγω δεν μπορω να αρνηθώ οτι είμαι ερωτευμένη με το γιο μου!!! Αχχχχ!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια κι εγω δεν μπορω να αρνηθώ οτι είμαι ερωτευμένη με το γιο μου!!! Αχχχχ!!!

Περιμενε να δεις τι θα παθεις οταν γεννησεις και τον εχεις πλεον στην αγκαλια σου!

Θα πεσεις στα πατωματα!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να δεις τι θα παθεις οταν γεννησεις και τον εχεις πλεον στην αγκαλια σου!

Θα πεσεις στα πατωματα!!:tongue::tongue::tongue:

Το πιστεύω!!!! :) :) :) :) :) :)


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


800 κ κατι μοναδες πηγε κουλιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ παναγια μου κανε να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την πεμπτη ο πρωτος υπερηχος!!!!!!!!!!!!!!!δεν το πιστεω!!!!!!

ζουζουνααααα!?!?!?!?!?!?πως εισαι???;);)

με το καλο ο πρωτος υπερηχος!!!!περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!!

φιλια πολλα!!:P:p


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

μαιρουλα μουυυυυυ?!?!?!?!?!?!?

τι κανει ο μπεμπουλης!?!?!?!?βουτιες κ κλωτσιες!?!?!?!?χαμος!?!?!

πως εισαι?!!?!?ο καλος σου?!?!?!?

ποτε εχεις πητ ζουζουνιτσα!?!

Ευχούλα τι κάνουν οι κοράκλες σου ;;; Τους βγάλατε και ωραία ονόματα μπράβο!!! Μαρίνα και Αλεξανδρα τέλεια!!! Εμείς είμαστε καλα μεγαλωνουμε και ΠΗΤ έχουμε αρχές Γενάρη!!! Εσένα τι ζουζουνιες κάνουνε για πες; Σε ποιον μοιάζουν τωρα που ξεπετάχτηκαν;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

τι νεα φοβερα ειναι αυτα!!!!! για αλλη μια φορα διαβασα τις εξελιξεις κ βουρκωσα ρε κοριτσια...τοση αγωνια, τοσος πονος και τοοοοοση χαρα στο τελος..!!!!

θα επρεπε να ειναι ολα τοσο απλα και εμεις περναμε τοσες δοκιμασιες...ευχομαι για ολες σας κ εσενα domino αισιο τελος κ ολα αυτα να μοιαζουν σαν ενα κακο ονειρο...

εγω να θυμισω εχω ηδη μια κορουλα 15 μηνων την οποια απεκτησα με κατεψυγμενα εμβρυα κ τωρα περιμενω στις 21 οκτωβρη χοριακη...παμε για 2ο αν θελει ο Θεος κ γινει ενα ακομα θαυμα για εμας, πηγαν ολα καλα προς το παρον, βαλαμε 3 εμβρυα κ εχουμε κ παλι 3 καταψυξη...αυτη τη φορα ειμαι πιο ψυχραιμη μιας κ η κορη μου απαιτει ολη την προσοχη αλλα δεν παυει να εχω μια καποια αγωνια...

καλη μας επιτυχια λοιπον και καλη δυναμη σε ολους ευχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα!!!!!θα σας πω κατι αλλα μη με κραξετε!!!το σαββατο που με πηραν τηλ απο κεντρο κ μουπαν οτι η χοριακη ειναι πανω απο 800 απο τη χαρα μου κ επειδη ημουν κ μεσαστο αμαξι στην εθνικη δεν καταλαβα οτι μου ειπαν για την αλλη πεμπτη υπερηχο!!!!!!!κ εγω πηγα τζαμπα θεσσαλονικη στο κεντρο χθες!!!!ποντια παιδι μου!!!!!!κ ειχα τοσο αγχος!!!!ποιος περιμενει μεχρι την αλλη πεμπτη τωρα!!!!!θα σκασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...