Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Θα κανείς επαναληπτική;

Μελτεμακι που είσαι;;

Μαρινα ξεκινησες που έλεγες;

Θα κάνω το σάββατο.μοριτσα μου λες νάναι δίδυμα,;κοριτσάκια μου σας εθχαριστώ πολυ.η παναγία κ όλοι οι άγιοι βοήθησαν.ελπίζω να συνεχιστεί καλα.είμαι αρκετα φοβησμενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ιωάννα μου εμείς μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων ανακαλυψαμε πέρυσι το Γενάρη μηδέν σπερματοζωαρια σε τρεις μήνες. Κάναμε βιοψια ορχεων βρίσκουμε ελάχιστα σπερματοζωαρια μιλάμε για μετρημένα στα δάχτυλα, στη συνέχεια κάναμε δυο εξωσωματικες κατέληξαν και οι δυο σε βιοχημικές κυησεις. Εκει να δεις απογοήτευση πέσαμε κι εγω κι ο σύζυγος σε κατάθλιψη για πολλούς μήνες τα έβαλα με θεούς και δαίμονες έχασα τη πίστη μου, τα έβαλα με τα Θεία, κι ομως εκείνοι ποτε δεν με εγκατέλειψαν... Παρά το γεγονός οτι εγω το έκανα. Κι έτσι λιγο πριν την Τρίτη εξωσωματική γινεται το θαύμα!! Κι εύχομαι μα πανε ολα καλα μέχρι τέλους και να με βοηθήσουν και στη συνέχεια.. Πιστεύω πολυ στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντω και φοράω την Αγία Ζώνη της!! Πήγαινε καμία μέρα στο μοναστήρι στη Λυκόβρυση, θα δεις οτι με το που μπεις θα είναι βάλσαμο για τη ψυχή σου!!

Πολύ συγκινητική η ιστορία σου και βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό μετά από όλα αυτά που πέρασες να βρεθείς σε άσχημη στιγμή και να λυγίσεις. Δεν πιστεύω ότι στην ουσία είχες χάσει την πίστη σου απλώς λύγισες και η Παναγίτσα εκείνη ακριβώς τη στιγμή που είδε ότι δεν αντέχεις άλλο πήρε την κατάσταση στα χέρια της κι έκανε το θαύμα της. Αυτό το μωρό εφόσον στο έστειλε ο Θεός (γιατί σίγουρα μετά από όλα αυτά Αυτός σου το έστειλε) είναι σίγουρα ευλογημένο και όλα θα πάνε καλά.

Όσο για την Αγία Ειρήνη την επισκέφθηκα το καλοκαίρι με το σύζυγο κάναμε και ταματάκι που μας έδωσαν από κει αλλά μάλλον έκρινε ότι ακόμη δεν είναι η ώρα. Κι εγώ καμιά φορά φτάνω στο σημείο να χάνω την πίστη μου και να τα βάζω με τα Θεία αλλά η Παναγία με βοηθάει μαζεύω τα κομμάτια μου και την αισιοδοξία μου και συνεχίζω.

Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα και καλό θα είναι να απολαύσεις αυτήν την περίοδο της ζωής σου βγάζοντας τελείως από μέσα σου την όποια ανησυχία.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου 364...δε το πιστευω ακομα

Rinoula μου συγχαρητηρια!!!

Θα γινεις μανουλα κοριτσακι μου!!:P

Μη φοβασαι και ασε τον εαυτο σου να το απολαυσει! Μολις ξεκιναει μια πολυ ομορφη περιοδος για εσας!

Απο το νουμερο μου μυριζουν διδυμακια...για να δουμε!!;):tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια . Τι κανετε ? Καταρχας να ευχηθω στη Ρηνουλα συγχαρητηρια ! Ρηνουλα ολα να σου πανε καλα! Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας! Μου δινουν κουραγιο ! Αν και ο μοναδικος αντρας της παρεας , ειμαι και ο πιο αδυναμος τελικα απο ολες σας !!! Ιωαννα , εγω εχω τερατοσπερμια 100% με σοβαρη μειωση του αριθμου των σπερματοζωαριων και με θετικες ολες τις καλλιεργειες σπερματος που εχω κανει. Δυστυχως, οι ουρολογοι που εχω επισκεφτει μεχρι και σημερα δεν με εχουν βοηθησει και τοσο. Ψαχνω και γω πολυ το θεμα αυτο,καθως προσπαθω μηπως και βελτιωσω την εικονα του σπερματος,γιατι εχω παραλληλα και συμπτωματα προστατιτιδας,δηλ τσουξιματα,πονο. Αν δεν σου ειναι κοπος θα μπορουσες να μου στειλεις το ονομα του ουρολογου που σας παρακολουθει?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συγκινητική η ιστορία σου και βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό μετά από όλα αυτά που πέρασες να βρεθείς σε άσχημη στιγμή και να λυγίσεις. Δεν πιστεύω ότι στην ουσία είχες χάσει την πίστη σου απλώς λύγισες και η Παναγίτσα εκείνη ακριβώς τη στιγμή που είδε ότι δεν αντέχεις άλλο πήρε την κατάσταση στα χέρια της κι έκανε το θαύμα της. Αυτό το μωρό εφόσον στο έστειλε ο Θεός (γιατί σίγουρα μετά από όλα αυτά Αυτός σου το έστειλε) είναι σίγουρα ευλογημένο και όλα θα πάνε καλά.

Όσο για την Αγία Ειρήνη την επισκέφθηκα το καλοκαίρι με το σύζυγο κάναμε και ταματάκι που μας έδωσαν από κει αλλά μάλλον έκρινε ότι ακόμη δεν είναι η ώρα. Κι εγώ καμιά φορά φτάνω στο σημείο να χάνω την πίστη μου και να τα βάζω με τα Θεία αλλά η Παναγία με βοηθάει μαζεύω τα κομμάτια μου και την αισιοδοξία μου και συνεχίζω.

Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα και καλό θα είναι να απολαύσεις αυτήν την περίοδο της ζωής σου βγάζοντας τελείως από μέσα σου την όποια ανησυχία.

Σε ευχαριστω παρά πολύ για τα όμορφα σου λόγια!!! Δεν έχω να πω κάτι αλλο με καλυψες 100%! Ετσι ακριβώς είναι!!! Το μονο σίγουρο είναι οτι οταν έρθει η ωρα θα σε βοηθήσει κι εσένα! Αυτο μη το ξεχάσεις ποτε!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντόμινο επισκέφτηκες κάποιο κέντρο εξωσωματικής;;; Στην περίπτωση σας αφου υπάρχουν ακόμα σπερματοζωαρια πιστεύω μονο έτσι θα βγάλετε άκρη... Συνεχίζεις αντιβίωση;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Mairy βγηκαν τα αποτελεσματα και εχω παλι μικροβιο και 100% τερατοσπερμια.Σημερα θα παω σε εναν αλλο ουρολογο που μου συστησε ο βιολογος που κανω τα σπερμοδιαγραμματα.Ο βιολογος επιμενει πως πρωτα πρεπει να φυγει το μικροβιο, δηλαδη οι καλλιεργειες να βγουν αρνητικες.Δεν πηγαμε σε κεντρο εξωσωματικης ακομη. Τα ψαχνω βεβαια.Εχω ακουσει και καποιες ασχημες περιπτωσεις σε μερικα μεγαλα ονοματα κεντρων εξωσωματικης και εχω φοβηθει.Δεν θελω σε καμμια περιπτωση να θεσω σε κινδυνο την υγεια της γυναικας μου και προσπαθω να βρω καπου ,οπου οι γιατροι θα κανουν σοβαρα τη δουλεια τους. Ακουγοντας τη δικη σου ιστορια εχω ερθει πιο κοντα στο Θεο και παρακαλω να με βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Mairy βγηκαν τα αποτελεσματα και εχω παλι μικροβιο και 100% τερατοσπερμια.Σημερα θα παω σε εναν αλλο ουρολογο που μου συστησε ο βιολογος που κανω τα σπερμοδιαγραμματα.Ο βιολογος επιμενει πως πρωτα πρεπει να φυγει το μικροβιο, δηλαδη οι καλλιεργειες να βγουν αρνητικες.Δεν πηγαμε σε κεντρο εξωσωματικης ακομη. Τα ψαχνω βεβαια.Εχω ακουσει και καποιες ασχημες περιπτωσεις σε μερικα μεγαλα ονοματα κεντρων εξωσωματικης και εχω φοβηθει.Δεν θελω σε καμμια περιπτωση να θεσω σε κινδυνο την υγεια της γυναικας μου και προσπαθω να βρω καπου ,οπου οι γιατροι θα κανουν σοβαρα τη δουλεια τους. Ακουγοντας τη δικη σου ιστορια εχω ερθει πιο κοντα στο Θεο και παρακαλω να με βοηθησει!

Domino μην ανησυχειτε για το τι θα περασει η γυναικα σου. Απο προσωπικη μου πειρα θα πω οτι το ειχα 100 φορες πιο δυσκολο στο μυαλο μου απο οτι πραγματικα ηταν.

Και εκτος απο εμενα δεν εχω ακουσει ουτε καποιο απο τα υπολοιπα κοριτσια να λενε οτι τις κακομεταχειριστηκαν ή οτι κινδυνεψαν στα κεντρα τους.

Αρκει να επιλεξετε καποιον αξιολογο γιατρο και οχι αναγκαστικα τον πιο ξακουστο!;) και πανω απο ολα να αισθανεστε ανετα μαζι του και να σας εμπνεει εμπιστοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια . Τι κανετε ? Καταρχας να ευχηθω στη Ρηνουλα συγχαρητηρια ! Ρηνουλα ολα να σου πανε καλα! Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας! Μου δινουν κουραγιο ! Αν και ο μοναδικος αντρας της παρεας , ειμαι και ο πιο αδυναμος τελικα απο ολες σας !!! Ιωαννα , εγω εχω τερατοσπερμια 100% με σοβαρη μειωση του αριθμου των σπερματοζωαριων και με θετικες ολες τις καλλιεργειες σπερματος που εχω κανει. Δυστυχως, οι ουρολογοι που εχω επισκεφτει μεχρι και σημερα δεν με εχουν βοηθησει και τοσο. Ψαχνω και γω πολυ το θεμα αυτο,καθως προσπαθω μηπως και βελτιωσω την εικονα του σπερματος,γιατι εχω παραλληλα και συμπτωματα προστατιτιδας,δηλ τσουξιματα,πονο. Αν δεν σου ειναι κοπος θα μπορουσες να μου στειλεις το ονομα του ουρολογου που σας παρακολουθει?

Η τερατοσπερμία τι είναι? Εμένα ο σύζυγος πάσχει από μετρίου βαθμού ολιγοσπερμία κι από άσχημη μορφολογία. Το επίθετο του ουρολόγου δεν το ξέρω κι ο σύζυγος είναι εκτός. Εμάς μάς συνέστησε ο σύζυγος να κάνει καλλιέργεια σπέρματος και ούρων, έλεγχο προστάτη και κιρσοκήλη. Επίσης μας έδωσε κάτι βιταμίνες, οι οποίες έχουν αποτελέσμα σε κανένα 3μηνο. Επίσης συνέστησε υγιεινή διατροφή, όχι κάπνισμα και αλκοόλ. Εσύ τι εξετάσεις έκανες? Ξέρω ότι σε πολλές περιπτώσεις επηρρεάζει ο προστάτης και η κιρσοκήλη. Ένας γνωστός από κιρσοκήλη δε μπορούσε να κάνει παιδιά και μόλις έκανε την επέμβαση έφτιαξε το σπέρμα του και έκανε παιδάκι.

Εγώ θεωρώ ότι τα παιδάκια ο Θεός τα στέλνει απλώς σε άλλους ο δρόμος είναι πιο εύκολος σε άλλους πιο δύσβατος. Αυτός κρίνει πιο δρόμο πρέπει να πάρεις. Τη μέρα της γιορτής των Θεοπατόρων Ιωακείμ και Άννης άκουσα ένα κήρυγμα για την ατεκνία και τη δυσκολία σύλληψης κι έλεγε ότι ο Θεός επιλέγει σε κάποια ζευγάρια πιο δύσκολο δρόμο γιατί έτσι κρίνει ότι το συγκεκριμένο ζευγάρι έρχεται στην εξιλέωση και στη σωτηρία της ψυχής. Πες τη γυναίκα σου να προσεύχεται στην Παναγία και στην Αγία Άννα. Βοηθάνε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι μικρόβιο είναι αυτο ρε παιδι μου που επιμένει τόσους μήνες με αντιβίωση! Ε κάποια στιγμή θα περάσει δεν μπορει!!!

Ρηνούλα μου καλη επιτυχία σημερα στην επαναληπτική! Να έχει τριπλασιαστει εύχομαι!!

Μελτεμάκι που είσαι;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα τι μικρόβιο είναι αυτο ρε παιδι μου που επιμένει τόσους μήνες με αντιβίωση! Ε κάποια στιγμή θα περάσει δεν μπορει!!!

Ρηνούλα μου καλη επιτυχία σημερα στην επαναληπτική! Να έχει τριπλασιαστει εύχομαι!!

Μελτεμάκι που είσαι;;

800 κ κατι μοναδες πηγε κουλιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ παναγια μου κανε να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την πεμπτη ο πρωτος υπερηχος!!!!!!!!!!!!!!!δεν το πιστεω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

800 κ κατι μοναδες πηγε κουλιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ παναγια μου κανε να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την πεμπτη ο πρωτος υπερηχος!!!!!!!!!!!!!!!δεν το πιστεω!!!!!!

Σούπερ κοριτσαρα μου!!!! Μην ανυσηχείς καθόλου!!!! Αφου υπέρ διπλασιάστηκε τίποτα δεν μπορει να παει στραβά!!!! Δεν θέλω να σου βάλω ιδέες αλλα εγω στις 900 είχα δει και σάκο!!!!! Αλλα αφου σου ειπε ο γιατρός τη Πέμπτη υπομονη!!!!!!! Τέτοια νέα να υπάρχουν πάντα να δίνουμε φως και ελπίδα στα ζευγάρια με αζωοσπερμια!! Γιατι στο τελος όλη αυτη η τεράστια απογοήτευση και το κλάμμα δίνουν τη θέση τους μονο σε χαρά και απόλυτη ευτυχία!!! Θα περιμένουμε τα καλα σου νέα!! Φιλάκια!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα τι μικρόβιο είναι αυτο ρε παιδι μου που επιμένει τόσους μήνες με αντιβίωση! Ε κάποια στιγμή θα περάσει δεν μπορει!!!

Ρηνούλα μου καλη επιτυχία σημερα στην επαναληπτική! Να έχει τριπλασιαστει εύχομαι!!

Μελτεμάκι που είσαι;;

To μικροβιο που βρεθηκε αρχικα ηταν ουρεοπλασμα,αλλα σε αλλες καλλιεργειες βρεθηκε και enterococus faecalis και esherichia coli ! Πηρα norocin τον προηγουμενο μηνα,αλλα χθες ο νεος ουρολογος που πηγα μου πε οτι δεν περναει τον προστατικο φραγμο,και μου γραψε μια καινουρια αντιβιωση.Μου ειπε πως πρεπει να την παρω για εναμιση μηνα συνεχεια ισως και παραπανω,και μαλιστα θα παρω και συνδυασμο αντιβιωσεων στο μεσον του διαστηματος και θα συνεχισω με αντιοξειδωτικα.Βεβαια ειπε πως δεν ξερει πως θα πανε τα πραγματα,δηλ αν θα αλλαξει αυτη η εικονα η οχι.Χρειαζεται μου ειπε υπομονη και θα δουμε.Οποτε θα κανω μια ακομη προσπαθεια και ελπιζω τα πραγματα να πανε καλυτερα!Ο Θεος να με βοηθησει με τοσα φαρμακα!!

Link to comment
Share on other sites

800 κ κατι μοναδες πηγε κουλιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ παναγια μου κανε να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!την πεμπτη ο πρωτος υπερηχος!!!!!!!!!!!!!!!δεν το πιστεω!!!!!!

Τα δίδυμα έρχονται :D:D και όλα θα πανε καλά!!!

Μπραβο Ρηνουλα!!!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

To μικροβιο που βρεθηκε αρχικα ηταν ουρεοπλασμα,αλλα σε αλλες καλλιεργειες βρεθηκε και enterococus faecalis και esherichia coli ! Πηρα norocin τον προηγουμενο μηνα,αλλα χθες ο νεος ουρολογος που πηγα μου πε οτι δεν περναει τον προστατικο φραγμο,και μου γραψε μια καινουρια αντιβιωση.Μου ειπε πως πρεπει να την παρω για εναμιση μηνα συνεχεια ισως και παραπανω,και μαλιστα θα παρω και συνδυασμο αντιβιωσεων στο μεσον του διαστηματος και θα συνεχισω με αντιοξειδωτικα.Βεβαια ειπε πως δεν ξερει πως θα πανε τα πραγματα,δηλ αν θα αλλαξει αυτη η εικονα η οχι.Χρειαζεται μου ειπε υπομονη και θα δουμε.Οποτε θα κανω μια ακομη προσπαθεια και ελπιζω τα πραγματα να πανε καλυτερα!Ο Θεος να με βοηθησει με τοσα φαρμακα!!

Bactrimel, vibramicyn ειναι αποτελεσματοκες για μικρόβιο και στο προστάτη. Γενικά αν υπάρχει μικρόβιο στο προστάτη χρειάζεται μεγάλο διάστημα θεραπείας. Η γνώμη μου είναι να επισκεφτείτε κεντρο γιατί με τους ουρολογους θα τρελαθεις σε εξετάσεις και φάρμακα και μετά θα πάτε πάλι σε κεντρο εξωσωματικης.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...