Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Τι κάνουν οι ξαπλωτούλες μέλλουσες μανούλες μελτεμάκι και Ρηνούλα;; Ποτε κάνετε χοριΑκη κορίτσια μου!!! Η σκέψη μας κοντά σας!!!

καλημερα μαιρουλα μας!!!!αυριο ειναι η χοριακη μας!!!!!για να δουμε τι θα κανουμε;μακαρι να πανε ολα κατευχην!!!!!η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα μαιρουλα μας!!!!αυριο ειναι η χοριακη μας!!!!!για να δουμε τι θα κανουμε;μακαρι να πανε ολα κατευχην!!!!!η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο.........

με το καλο κοριτσακι μου!!!!!ολες μας οι ευχες μαζι σου!!!!!!:P:p:p


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαιρουλα μας!!!!αυριο ειναι η χοριακη μας!!!!!για να δουμε τι θα κανουμε;μακαρι να πανε ολα κατευχην!!!!!η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο.........

Πω πω πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός!!! Αααα με το καλο αγάπη μου!! Η Παναγία μαζι σας να σας δώσει αυτο που ποθείτε περισσότερο απο ολα στο κόσμο!! Μη μας ξεχάσεις θα περιμένουμε με αγωνία!!!! ❤❤❤❤❤❤❤❤


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαιρουλα μας!!!!αυριο ειναι η χοριακη μας!!!!!για να δουμε τι θα κανουμε;μακαρι να πανε ολα κατευχην!!!!!η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο.........

Rinoula ευχομαι μια τεραααααστια χοριακη!

Θα μπω αυριο για να μαθω τα καλα σου νεα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koρίτσια καλησπέρα. Είχα γράψει προχθές την ιστορία μου. Θα ήθελα τώρα να σας κάνω την εξής ερώτηση, αν γνωρίζετε βέβαια: "η μορφολογία του σπέρματος διορθώνεται?". Ανακαλύψαμε ότι ο σύζυγος πάσχει από μετρίου βαθμού ολιγοσπερμία αλλά το ανησυχητικό είναι ότι δεν έχει καθόλου καλή μορφολογία. Διορθώνεται η μορφολογία ? Έχουμε πιθανότητες κανονικής σύλληψης? Το ρωτάω αυτό γιατί δεν έχω αυτή τη στιγμή τη δύναμη και το σθένος να σκεφτώ ότι πρέπει το ενδεχόμενο για εξωσωματική.

Πήραμε πολύ πρόσφατα τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος και είμαστε σοκαρισμένοι ακόμη και δε μπορούμε να σκεφτούμε ψύχραιμα.

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα. Είχα γράψει προχθές την ιστορία μου. Θα ήθελα τώρα να σας κάνω την εξής ερώτηση, αν γνωρίζετε βέβαια: "η μορφολογία του σπέρματος διορθώνεται?". Ανακαλύψαμε ότι ο σύζυγος πάσχει από μετρίου βαθμού ολιγοσπερμία αλλά το ανησυχητικό είναι ότι δεν έχει καθόλου καλή μορφολογία. Διορθώνεται η μορφολογία ? Έχουμε πιθανότητες κανονικής σύλληψης? Το ρωτάω αυτό γιατί δεν έχω αυτή τη στιγμή τη δύναμη και το σθένος να σκεφτώ ότι πρέπει το ενδεχόμενο για εξωσωματική.

Πήραμε πολύ πρόσφατα τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος και είμαστε σοκαρισμένοι ακόμη και δε μπορούμε να σκεφτούμε ψύχραιμα.

Ιωάννα μου γνώμη μου είναι να επισκεφτείτε ένα καλο ουρολόγο. Η μορφολογία φυσικά και διορθώνεται ενδεχομένως θέλει το χρόνο της ομως. Ο σύζυγος ίσως χρειαστεί να πάρει κάποιες βιταμίνες θα σας πει ουρολόγος. Εμείς περνάμε για δυο μήνες τις wellman conseption της vitabiotics. Αλλα επειδη τις έπαιρνε πολυ μικρό χρονικό διάστημα αμφιβάλλω αν κάνανε κάτι αλλα ποτε δεν ξέρεις. Η δική μας περίπτωση όπως έχω ξανάπει είναι σίγουρα θαύμα!!! Να σου πω βέβαια οτι για τη διόρθωση μορφολογία απαιτείται πολυ καλή διατροφη εννοείται οχι ποτό και τσιγάρο. Εμείς είχαμε ξεκινήσει και γυμναστήριο ίσως βοήθησε και αυτο. Αν ψάξεις στο Ίντερνετ θα βρεις πληθώρα τροφών που βοηθούν το σπερμα. Και μην απογοητευεσαι!! Κατάφερα να μείνω έγκυος φυσιολογικά ξεκινώντας απο μηδέν σπερματοζωαρια. Και έπειτα με ελάχιστη κινητικότητα και χαλιά μορφολογία αλλα ο Θεός είναι μεγάλος μην χάνεις τη πίστη σου!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου γνώμη μου είναι να επισκεφτείτε ένα καλο ουρολόγο. Η μορφολογία φυσικά και διορθώνεται ενδεχομένως θέλει το χρόνο της ομως. Ο σύζυγος ίσως χρειαστεί να πάρει κάποιες βιταμίνες θα σας πει ουρολόγος. Εμείς περνάμε για δυο μήνες τις wellman conseption της vitabiotics. Αλλα επειδη τις έπαιρνε πολυ μικρό χρονικό διάστημα αμφιβάλλω αν κάνανε κάτι αλλα ποτε δεν ξέρεις. Η δική μας περίπτωση όπως έχω ξανάπει είναι σίγουρα θαύμα!!! Να σου πω βέβαια οτι για τη διόρθωση μορφολογία απαιτείται πολυ καλή διατροφη εννοείται οχι ποτό και τσιγάρο. Εμείς είχαμε ξεκινήσει και γυμναστήριο ίσως βοήθησε και αυτο. Αν ψάξεις στο Ίντερνετ θα βρεις πληθώρα τροφών που βοηθούν το σπερμα. Και μην απογοητευεσαι!! Κατάφερα να μείνω έγκυος φυσιολογικά ξεκινώντας απο μηδέν σπερματοζωαρια. Και έπειτα με ελάχιστη κινητικότητα και χαλιά μορφολογία αλλα ο Θεός είναι μεγάλος μην χάνεις τη πίστη σου!!

Eυχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Ήδη έχουμε μιλήσει με ουρολόγο και είμαστε σε φάση εξετάσεων και οι δύο. Ο ουρολόγος του έδωσε ήδη κάποια φυτικά δισκία για το σπέρμα και ο γυναικολόγος μάς τόνισε αυτό που επισήμανες κι εσύ. Σωστή διατροφή, όχι ποτό, όχι τσιγάρο (ο σύζυγος καπνίζει). Αν δε βαριέσαι κι έχεις κάποια στιγμή χρόνο θα ήθελα να μάθω για την ιστορία σου. Ευχαριστώ και πάλι και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια.

Συμφωνώ μαζί σου ότι ο Θεός είναι μεγάλος και καθημερινά κάνει χιλιάδες θαύματα αλλά υπάρχουν στιγμές που καμιά φορά τα βάζεις και λίγο μαζί ΤΟΥ! Αλλά σημασία έχει να ξανασηκωθείς και από τη δοκιμασία που σου δίνει να βγεις δυνατή και να ενδυναμώσεις την πίστη. Άλλωστε τις δοκιμασίες τις στέλνει σε αυτούς που θεωρεί πραγματικά παιδιά του για να τους φέρει ακόμη πιο κοντά. Όπως μου είπε και μια μοναχή σημασία δεν έχει αν θα φέρεις μια δοκιμασία σε πέρας αλλά πώς θα τη φέρεις. Εννοούσε λογικά με πίστη στο Θεό κι όχι ολιγοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου εμείς μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων ανακαλυψαμε πέρυσι το Γενάρη μηδέν σπερματοζωαρια σε τρεις μήνες. Κάναμε βιοψια ορχεων βρίσκουμε ελάχιστα σπερματοζωαρια μιλάμε για μετρημένα στα δάχτυλα, στη συνέχεια κάναμε δυο εξωσωματικες κατέληξαν και οι δυο σε βιοχημικές κυησεις. Εκει να δεις απογοήτευση πέσαμε κι εγω κι ο σύζυγος σε κατάθλιψη για πολλούς μήνες τα έβαλα με θεούς και δαίμονες έχασα τη πίστη μου, τα έβαλα με τα Θεία, κι ομως εκείνοι ποτε δεν με εγκατέλειψαν... Παρά το γεγονός οτι εγω το έκανα. Κι έτσι λιγο πριν την Τρίτη εξωσωματική γινεται το θαύμα!! Κι εύχομαι μα πανε ολα καλα μέχρι τέλους και να με βοηθήσουν και στη συνέχεια.. Πιστεύω πολυ στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντω και φοράω την Αγία Ζώνη της!! Πήγαινε καμία μέρα στο μοναστήρι στη Λυκόβρυση, θα δεις οτι με το που μπεις θα είναι βάλσαμο για τη ψυχή σου!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου 364...δε το πιστευω ακομα

Μπραβοοοοοο και συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!! Εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά μέχρι τέλους!!!!!!!!!!χαρηκα παρά πολύ!!!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου 364...δε το πιστευω ακομα

Αααααααα θα τρελαθω!!!!! Ημουν σίγουρη Ρηνούλα μου!!!! Το είχα προαισθημα!!!!! Σίγουρα πιάσανε και τα δυο θα δεις!!!! Συγχαρητήρια αγάπη μου, μου έδωσες μεγάλη χαρά!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου 364...δε το πιστευω ακομα

ααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλη συνεχειαααααααα!!!!!με το καλο μεχρι τελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τελικα 7 γονιμοποιημενα κ 2 στην κοιλιτσα ειναι τυχερο !!!!ποοοοοσσσοοοο χαρηκα γλυκια μου!!!!!!!!!!!!

το πιο ομορφο ταξιδι της ζωης σου μολις ξεκιναει!!!!!!;);)


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...