Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Ουαου νέα !!!!! Δεν προλαβαίνα να διαβάζω ! Μπράβο ρε κορίτσια ! Τι υπέροχα νέα που έχετε όλες . Μαμάδες αξιες !!!!! Εύχομαι τα καλύτερα Ρινουλα κ μελτεμακι καλά αποτελέσματα . Κ εμείς μάλλον τον άλλο μήνα ξεκινάμε !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ουαου νέα !!!!! Δεν προλαβαίνα να διαβάζω ! Μπράβο ρε κορίτσια ! Τι υπέροχα νέα που έχετε όλες . Μαμάδες αξιες !!!!! Εύχομαι τα καλύτερα Ρινουλα κ μελτεμακι καλά αποτελέσματα . Κ εμείς μάλλον τον άλλο μήνα ξεκινάμε !

Που είσαι βρε Ολινάκι!!! Αντε με το καλο κούκλα μου να ξεκινήσετε κι εσείς!!!! Θέλω να πετύχετε όλες λεμε!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών χαίρομαι για όλες σας!!!!!!!! Εχω πήξει τρελά με τη δουλειά από όταν γύρισα ....... Θα γίνω πιο συνεπής όμως.

Εμείς καταψυχουμε τωρα. Μετά την κυρσοκίλη του Ιανουαρίου τα πρώτα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά (λέω εγώ) αλλά ο γιατρός μας περίμενε καλύτερα. Ο ουρολόγος πάντως λεει καλά λόγια. Το σπέρμα μας στις 300.000 & η κινητικόητητα στο 8% . Εγώ είμαι ενθουσιασμένη...... όπως και να ναι ο γιατρός μας λεει να προχωρήσουμε μόλις βρούμε τα φάρμακα. Οπως το βλέπω ή 20 Οκτωβρίου ή 20 Νοεμβρίου ( που ξεκινά η περίοδος μου).

Μέχρι τότε αναμένω τις δικές σας επιτυχίες! Φιλιά:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιες μου απο τη δευτερα ειμαι ξαπλα με 2 πανεμορφα εμβρυακια!τη δευτερα ειχα εναν εντονο πονοκέφαλο κ πόνο στο στομάχι που κατέληξα να κανω εμετό. Από το κέντρο μουπαν οτι ειναι μαλλον ορμονικο.τώρα ειμαι πολυ καλα φοβήθηκα μηπως έκανα κακο στα έμβρυακια μου αλλά με καθησυχασαν.εσείς τι μου κανετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιες μου απο τη δευτερα ειμαι ξαπλα με 2 πανεμορφα εμβρυακια!τη δευτερα ειχα εναν εντονο πονοκέφαλο κ πόνο στο στομάχι που κατέληξα να κανω εμετό. Από το κέντρο μουπαν οτι ειναι μαλλον ορμονικο.τώρα ειμαι πολυ καλα φοβήθηκα μηπως έκανα κακο στα έμβρυακια μου αλλά με καθησυχασαν.εσείς τι μου κανετε;

Δεν παθαινουν τιποτα τα εμβρυακια, μην ανησυχεις!

Να εισαι οσο πιο ηρεμη μπορεις και να χαιδευεις την κοιλιτσα σου!

Σου ευχομαι μια τερααααστια χοριακη!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ομορφιες μου απο τη δευτερα ειμαι ξαπλα με 2 πανεμορφα εμβρυακια!τη δευτερα ειχα εναν εντονο πονοκέφαλο κ πόνο στο στομάχι που κατέληξα να κανω εμετό. Από το κέντρο μουπαν οτι ειναι μαλλον ορμονικο.τώρα ειμαι πολυ καλα φοβήθηκα μηπως έκανα κακο στα έμβρυακια μου αλλά με καθησυχασαν.εσείς τι μου κανετε;

Μπράβο Ρηνούλα μου!!!! Με το καλο να μας ανακοινώσεις ευχάριστα Παναγίτσα μου!!! Μην Ανυσηχείς για τον Εμετό!!! Λιγο το άγχος λιγο οι ορμόνες που παίρνουμε δεν θέλει και πολυ αλλα τα εμβρυάκια είναι πολυ καλα προστατευμένα!!! Να σκέφτεσαι μονάχα θετικά και τα μωράκια που έρχονται!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ρηνούλα μου!!!! Με το καλο να μας ανακοινώσεις ευχάριστα Παναγίτσα μου!!! Μην Ανυσηχείς για τον Εμετό!!! Λιγο το άγχος λιγο οι ορμόνες που παίρνουμε δεν θέλει και πολυ αλλα τα εμβρυάκια είναι πολυ καλα προστατευμένα!!! Να σκέφτεσαι μονάχα θετικά και τα μωράκια που έρχονται!!!

μαιρουλα μου φοβαμαι μην αποτυχω οπως την πρωτη φορα!!!!ολο λεω να μην αγχωνομαι αλλα δεν γινεται!!!φοβαμαι....συμπτωματα ακομα δεν εχω καθολου μονο πονους περιοδου....

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών χαίρομαι για όλες σας!!!!!!!! Εχω πήξει τρελά με τη δουλειά από όταν γύρισα ....... Θα γίνω πιο συνεπής όμως.

Εμείς καταψυχουμε τωρα. Μετά την κυρσοκίλη του Ιανουαρίου τα πρώτα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά (λέω εγώ) αλλά ο γιατρός μας περίμενε καλύτερα. Ο ουρολόγος πάντως λεει καλά λόγια. Το σπέρμα μας στις 300.000 & η κινητικόητητα στο 8% . Εγώ είμαι ενθουσιασμένη...... όπως και να ναι ο γιατρός μας λεει να προχωρήσουμε μόλις βρούμε τα φάρμακα. Οπως το βλέπω ή 20 Οκτωβρίου ή 20 Νοεμβρίου ( που ξεκινά η περίοδος μου).

Μέχρι τότε αναμένω τις δικές σας επιτυχίες! Φιλιά:P

Ολινάρα μου, μας ελειψες!!! Ολα καλα θα πανε!!!! 8% κινητικότητα είναι σούπερ!!! Σκέψου εμείς είχαμε 2% κι αυτο τη πρώτη ωρα!! Οπότε φαντάζεστε οτι παίξαμε τζόκερ και το πιάσαμε!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιες μου απο τη δευτερα ειμαι ξαπλα με 2 πανεμορφα εμβρυακια!τη δευτερα ειχα εναν εντονο πονοκέφαλο κ πόνο στο στομάχι που κατέληξα να κανω εμετό. Από το κέντρο μουπαν οτι ειναι μαλλον ορμονικο.τώρα ειμαι πολυ καλα φοβήθηκα μηπως έκανα κακο στα έμβρυακια μου αλλά με καθησυχασαν.εσείς τι μου κανετε;

Με το καλο μια τεράστια χοριακη! Μην αγχωνεσαι και μην ψάχνεις για σημάδια, ξαπλα,ξαπλα και ξαπλα! Να σκέφτεσαι μόνο θετικα ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολινα με το καλο να αρχισετε και σεις και με τις καλύτερες προϋποθέσεις! Η δουλεια δεν τελειώνει ποτε!

Η παρέα εδω θέλει νεα μωρακια και θα έρθουν για όλες!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μοριτσα μου δηκιο έχεις !!! Ομολογώ πως δεν ήμουν πολύ θερμη να ξαναμπω στη διαδικασία της εξωσωματικης αλλά τώρα βλέπω τη Ρινουλα κ σκέφτομαι δεν θα είναι κ τόσο άσχημα λίγη ξαπλα κ ένα μωρακι στη κοιλιά !!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Είδα το θέμα σας και θα ήθελα να σας πω τον προβληματισμό μου.

Είμαι 30 ετών και προσπαθούμε με το σύζυγο σχεδόν 2 χρόνια για παιδί.

Στον πρώτο χρόνο ύστερα από ορμονικό έλεγχο ανακάλυψα ότι πάσχω από υποθυροειδισμό και υπερπρολακτιναιμία. Με τη ρύθμιση του θυροειδή (μετά από 5 μήνες) ρυθμίστηκε και η προλακτίνη. Το σπερμοδιάγραμμα βγήκε μια χαρά και ο γιατρός θεώρησε ότι σε 3-4 μήνες θα μείνω έγκυος. Δεν τα καταφέραμε και έκανα σαλπιγγογραφία, η οποία βγήκε μια χαρά.

Μετά από ένα χρόνο ξαναέκανε ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα το οποίο δε βγήκε πολύ καλό. Του βρήκαν μετρίου βαθμού ολιγοσπερμία (το οποίο μας είπε η βιολόγος ότι δε μας απασχολεί) αλλά το ανησυχητικό είναι ότι είχε κακή μορφολογία και ότι πρέπει να το επαναλάβει σε ένα μήνα μαζί με καλλιέργεια.

Συμβουλευθήκαμε ουρολόγο, ο οποίος μας τόνισε ότι ενδεχομένως να οφείλεται σε κάποιο μικρόβιο κι ότι πρέπει και οι 2 να κάνουμε εξετάσεις. Ο σύζυγος καλλιέργεια ούρων και σπέρματος κι έλεγχο προστάτη κι εγώ καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού.

Τι λέτε? Υπάρχει καμιά με παρόμοια περίπτωση? Εκεί που πήρα θάρρος μετά τη σαλπιγγογραφία ότι όλα μάλλον είναι καλά και μπορεί να φταίει το άγχος τώρα πάλι απογοητεύτηκα.

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα καλησπέρα! Σίγουρα αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο επηρεάζει πολυ τη ποσότητα του σπέρματος!! Να μην ανησυχείς και να μην αγχωνεσαι! Το πιθανότερο είναι αν βρεθεί κάτι να πάρετε αντιβίωση για λιγο καιρό και σιγά σιγα ολα θα στρωσουν! Κάντε οτι εξετάσεις σας πει ο γιατρός κι ολα θα πανε καλα!! Αφου υπάρχουν σπερματοζωαρια μη φοβάσαι τίποτα! Οι περισσότερες κοπέλες απο εδώ είχαμε μηδέν σπερματοζωαρια στο σπερματικό υγρό και οι μισές κρατάνε ήδη τα μωράκια τους αγκαλιά!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα καλησπέρα! Σίγουρα αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο επηρεάζει πολυ τη ποσότητα του σπέρματος!! Να μην ανησυχείς και να μην αγχωνεσαι! Το πιθανότερο είναι αν βρεθεί κάτι να πάρετε αντιβίωση για λιγο καιρό και σιγά σιγα ολα θα στρωσουν! Κάντε οτι εξετάσεις σας πει ο γιατρός κι ολα θα πανε καλα!! Αφου υπάρχουν σπερματοζωαρια μη φοβάσαι τίποτα! Οι περισσότερες κοπέλες απο εδώ είχαμε μηδέν σπερματοζωαρια στο σπερματικό υγρό και οι μισές κρατάνε ήδη τα μωράκια τους αγκαλιά!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ mary για την απάντηση. Μου έδωσες αρκετό κουράγιο. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν οι ξαπλωτούλες μέλλουσες μανούλες μελτεμάκι και Ρηνούλα;; Ποτε κάνετε χοριΑκη κορίτσια μου!!! Η σκέψη μας κοντά σας!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...