Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Συμφωνω για την κουμπαρια!!

Ευχουλα να σου ζησουν! Να ειναι καλοτυχες!

Τα περιγραφεις ολα πολυ γλυκα...με εκανες να χαμογελασω!

Οντως σου μενει η γλυκα. Δε μπορουσες να το θεσεις καλυτερα!οτι και αν περασαμε ξεχαστηκαν εντελως...

Επισης υποκλινομαι και εγω και σου υποβαλλω τα σεβη μου για το θηλασμο!

Moritsa πως το καταλαβες και πηγατε για εξετασεις; Και ειναι τοσο χαμηλα που θελουν μεταγγιση;;;

Λες να τον παω και εγω για αιματολογικες;

Ασε που ουτε εγω εχω κανει μετα τη γεννα. Το αμελησα εντελως.:oops:

Όταν βγήκαμε απο την ΜΕΝΝ μας είχαν πει να τους κάνουμε εξετασεις. Αυτη ήταν δεύτερη φορα που τα πήγα γιατι και την πρώτη ήταν χαμηλά αλλα το θεωρούσαν φυσιολογικο. Γενικα τα προωρα μας ειπαν εχουν θεμα τους πρωτους 2-3 μηνες με τον αιματοκριτη και την αιμοσφαιρινη. Τώρα επειδη πίνουν σίδηρο δεν πρέπει να πέφτει άλλο. Αν πέσει όμως κι άλλο....

Εσύ γιατι να τον πας? ρωτα την παιδιατρο.

Πάντως αν δεν κάναμε τις εξετάσεις δεν θα καταλαβαιναμε τπτ γιατι είναι μια χαρα απο όρεξη και ζωηρα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εεεεεε εσείς εκει με τις κουμπάριές και τα συμπεθεριάσματα μην ξεχνάτε ότι έχουμε κι άλλον άντρα στην παρέα!!! Χιχιχι

Πέρα απο τη πλάκα μοριτσα το έχω ακούσει και απο αλλου αυτο με τον αιματοκριτη και τα πρόωρα μωράκια! Σε ποια βδομάδα γεννησεσ θυμησε μου! μάλλον είναι φυσιολογικό οπότε μην βάζεις κακές σκέψεις στο μυαλο σου! Όλα καλά θα είναι!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα σας!!!χαθηκα λιγο γιατι ειχα τρεχαματα κ δεν ειχα κ υπολογιστη.τι μου κανετε;μοριτσα εχω χαρη τοσο για σενα κουκλιτσα μου κ ευχομαι τα παιδακια σου να ειναι παντα καλα!!!!!!!!!!!!!!μαιρουλα μου βλεπω ολα καλα πανε μετην εγκυμοσυνη σου!!!!αντε φτανει σιγα σιγα ο καιρο!!!!!μελτεμακι μου αυτη τη φορα θα γινεις μανουλα!!!!!!!!τωρα να σας πω τα δικα μου νεα!!!απο τον μαιο προσπαθουσα να μαζεψω οαρια με φυσικο κυκλο μεχρι τωρα!!!μαζεψα δυο καλα κ τα κατεψυξα.τωρα εχω ξεκινησει ενεσουλες για διεργητικο κυκλο κ ειμαι στην 6η μερα!!!!!για να δουμε ποσα καλα θα εχω κ απο εκει!!κ λογικα σε μια βδομαδα εμβρυομεταφορα!περα απο το προβλημα του αντρα μου εχο χαμηλη αμυ οποτε λιγα οαρια παραγω κ επειδη απο τη βιοψια πουχαμε κανει το χειμωνα μας μενουν σπερματοζωαρια για μια ακομα εξωσωματικη,ελπιζω κ τελεθταια θεε μου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τη Ρηνούλα!!! Ααα με το καλο κοριτσάκι μου!!! Τελευταία και τυχερη να είναι!!! Θα έχουμε πολλα αποτελέσματα να περιμένουμε! Εσένα, της Μαρίνας, το μελτεμάκι!!! Εύχομαι ολόψυχα όλες να τα κατάφερετε!

Ρηνούλα κάντε μου μια χάρη κούκλα μου!!! Τη μέρα της ωοληψία πες του αντρούλη σου να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα!!! Ποτε δεν ξέρεις κι ο Θεός είναι μεγάλος!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ρινουλα με το καλο και ναναι τυχερη!!! Αντε να χαρουμε και μεις μαζι σου :D

Μαιρη ο δικος σου ο αντρας, θα θελει μικροτερες ;) οποτε τωρα που θα ερθουν νεα μωρακια θα βρει νυφη :D

Μακαρι να παρει τα πανω του ο αιματοκριτης, αυριο θα ξερουμε. Γεννησα 32+5


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο εμενα.Χαθηκα λιγο. Διαβασα τα παραπανω νεα ολων σας και χαρηκαμε πολυ με τη γυναικα μου για εσας.Εγω εκανα εναν ολοκληρο μηνα θεραπεια με Norocin αντιβιωση και προχθες πηγα για σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια.Δυστυχως ο μικροβιολογος που μου τηλεφωνησε χθες δεν μου ειχε καλα νεα.Η φλεγμονη ειπε οτι συνεχιζει αφου ο ογκος του σπερματος εξακολουθει να ειναι μεγαλος και ο αριθμος των σπερματοζωαριων μειωθηκε δραματικα! Δεν ξερω τι να κανω!Δηλαδη δεν καταλαβαινω!Υποτιθεται οτι η αντιβιωση θα καλυτερευε τα πραγματα και τωρα γιναν χειροτερα!Ειλικρινα κουραστηκα και δεν εχω αλλα αποθεματα!Μαλλον πρεπει σιγα σιγα να το παρω αποφαση οτι δεν θα αποκτησουμε παιδι με τη γυναικα μου! Βαρεθηκα να ακουω για γεννες και για εγκυμοσυνες στο συγγενικο μου περιβαλλον!Αδερφια ξαδερφια φιλοι λες και εχει πεσει επιδημια αυτο το διαστημα που εμεις εχουμε τοση στενοχωρια!Η γυναικα μου ειναι σε χειροτερη κατασταση!Και το χειροτερο ειναι να ακους "και τι το θελαμε το παιδι τωρα σε τοσο δυσκολα χρονια,με τετοια κριση? " Τελος παντων δεν θελω να γινομαι κουραστικος.Δυστυχως για εμενα δεν υπαρχει καμμια βοηθεια απο πουθενα,ουτε απο συγγενεις , μα ουτε και απο τον ιδιο το Θεο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Domino μη το λες αυτο σε παρακαλω!!! Πολλοί απο εμάς είχαμε εγκαταλείψει κάθε ελπίδα στο Θεό αλλα στο τέλος εκείνος δεν μας ξεχασε!!! Και φυσικά δεν πρέπει να λες ότι εσυ και η γυναίκα σου δεν θα αποκτήσετε ποτε παιδι! Θα λες και βέβαια θα αποκτήσουμε όταν έρθει η ώρα!! Ίσως η αντιβίωση δεν σου ταίριαζε αλλα και που μειώθηκε ο αριθμός των σπέρματοζωαριων, υπάρχουν ακόμη σωστά;;; Μήπως να μην παιδευόδασταν άλλο με αντιβιωσεις και να πάτε κατευθείαν σε ένα καλο κέντρο εξωσωματικης και να κάνουν μικρπγονιμοποιηση με ότι βρουν;; Μην απελπιζεστε σε παρακαλω, γονείς θα γίνουμε όλοι κι ο Θεός είναι μεγάλος θα δεις!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Domino ουτε να το σκεφτεσαι οτι δε θα κανετε μωρακι!

Σοβαρα σου μιλαω! Απλα εχετε μπροστα σας μια περιπετεια την οποια πρεπει να περασετε.

Αν εγκαταλειπαμε τοσο ευκολα καμια μας δε θα τα ειχε καταφερει.

Ξερω οτι το ψυχολογικο κομματι ειναι ισως το πιο δυσκολο και πρεπει να βρειτε δυναμεις.

Οταν ειχαμε πρωτομαθει το προβλημα μας με τον αντρα μου κ ημασταν πολυ ζορισμενοι ετυχε δυο φιλικα ζευγαρια να μας ανακοινωσουν εγκυμοσυνη.

Οταν εκανα ενεσεις πηγα στο Λητω σε μια αλλη φιλη που γεννησε και γυρω μου υπαρχαν δεκαδες μωρα αλλα κανενα δικο μου! Απογοητευση! Τα ιδια βραδια εκλαιγα για την ατυχια μας αλλα αντι να κανω βηματα πισω πηρα φορα και εκανα μπροστα.

Εσυ βρισκεις και σπερματοζωαρια. Φαντασου εμεις ειχαμε μηδενικα σπερμοδιαγραμματα κ βρηκαμε ελαχιστα με βιοψια.

Μην το αφηνετε να σας ριξει. Παρτε και δευτερη γνωμη, ρωτηστε και σε κεντρο εξωσωματικης και δειτε πως ειναι καλυτερο να προχωρησετε.

Παντα ομως να εχεις στο μυαλο σου οτι μωρακι θα ερθει!

Link to comment
Share on other sites

Ρηνουλα καλη επιτυχια! Με ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!

Moritsa τι εγινε με τις εξετασεις σας; Εχεις κανενα νεο;

Ευχομαι να μην χειαστουν τα μικρουλια μεταγγιση και ταλαιπωρηθουν.

32,5 που γεννησες ηταν αρκετα νωρις ε;

Δε μπορουσε να σε κρατησει παραπανω ο γιατρος; Δε θυμαμαι...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωωω... πόσα έχω χάσει.... Μετακόμισα κοριτσάκια μου και έγινε χαμός. Internet δεν έχω και τώρα μπαίνω από σπίτι φίλης γιατί σας πεθύμησα τρελά. Φιλιά σε όλες τις μανούλες και πολλά κουράγια στις μέλλουσες αλλά και σε εκείνες που θα ξεκινήσουν τώρα προσπάθειες. Ελπίζω σε λίγο να μπορώ να επανέλθω δριμύτερη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πωωωω... πόσα έχω χάσει.... Μετακόμισα κοριτσάκια μου και έγινε χαμός. Internet δεν έχω και τώρα μπαίνω από σπίτι φίλης γιατί σας πεθύμησα τρελά. Φιλιά σε όλες τις μανούλες και πολλά κουράγια στις μέλλουσες αλλά και σε εκείνες που θα ξεκινήσουν τώρα προσπάθειες. Ελπίζω σε λίγο να μπορώ να επανέλθω δριμύτερη.

Που είσαι βρε Σοφάκι;; Κι εσυ μετακόμιση!!! Εύχομαι και το δικο σου νέο σπιτάκι να είναι τυχερό και σύντομα να μεγαλώσουν πιτσιρίκια εκει μέσα!! Οπότε μπορείς να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σου!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη Κυριακή!

Ντόμινο όλες και όλοι έχουμε περάσει απο αυτη τη κατάσταση και την απογοήτευση που είστε τώρα. μην αφήνετε να σας παίρνει απο κάτω, είναι δύσκολο αλλα θέλει δύναμη. Είμαι σίγουρη 1000% πως το μωρακι θα έρθει απλα θα έρθει την κατάλληλη στιγμη και αυτα δεν είναι λόγια παρηγοριας είναι πραγματικότητα. Εσείς έχετε σπερματοζωαρια εμείς πηγαίναμε χωρίς να έχουμε και με το ενδεχόμενο να πάρουμε απο δότη.

Η φλεγμονή δεν θεραπευεται τόσο γρήγορα θέλει 3-6 μηνες φάρμακευτικη αγωγη. Απο την άλλη όπως είπαν και τα κορίτσια πηγαίνετε σε κέντρο εξωσωματικης, έχετε παει και σας είπαν πως δε γίνεται?? Μην χάνεις λοιπον την πίστη σου και προχωρά!

Σοφακι καλοριζικο και θα σε περιμένουμε ;)

Τα νεα μας είναι πως ο μπεμπης έκανε μεταγγιση γιατι έπεσε και άλλο η αιμοσφαιρινη ευτυχώς όλα πήγαν καλα και τώρα είμαστε σπιτι μας! Η μπεμπα τη γλίτωσε γιατι άρχισαν να ανεβαίνουν τα μεγέθη. Οι γιατροι μας καθησυχάσαν πως είναι κάτι φυσιολογικο για τα πρόωρα και δεν θα ξανα χρειαστει.

Roxanne γεννησα πρόωρα γιατι ημουν υποψηφια για προεκλαμψια εξαιτιας του αυξημενου λευκωματος στα ουρα. Επειδη τα μωρα ήταν καλα και σε βάρος και σε εβδομάδες δεν υπήρχε λόγος να το διακινδυνευσουμε. Τέλος καλο όλα καλα!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μοριτσάκι δεν τη γλίτωσε τελικα ο μικρός εεε; Δεν πειράζει όπως είπες τέλος καλο όλα καλά και αφου δεν θα ξανάχρειαστει είμαστε σούπερ!!! Δως τους πολλα φιλάκια στα μπουτάκια απο εμένα!!!! Καλη Κυριακή και στους υπόλοιπους!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Moritsa περαστικα σας! Αντε να παρει τα πανω του κ ο μικρουλης.

Η νυφη παντως βλεπω ειναι γερος οργανισμος...τεφαρικι πραγμα παιρνουμε!!;)

Αυτη η συννεφια και η βροχουλα με εμπνεουν για μεγαλους υπνους.

Ελπιζω να τα καταφερω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κορίτσια! Ο καιρός είναι για σπιτι και χουχουλιασμα! Μαίρη κατσε και χαιδευε την κοιλιτσα και απόλαυσε την ησυχία γιατι σε λίγο καιρο θα την χάσεις :D

Ροξανη μακάρι να εμπνεύσουν και τα μπεμπε για να ξαπλαρουμε λιγάκι! Είδες κορίτσι που δίνουμε? για να μην ζητάτε προίκα :tongue:


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...