Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου...αλλαξαμε σπιτι και δεν εχω ιντερνετ..μπηκα για να μαθω νεα σας....συγχαρητηρια στις μανουλες και στις εγγυουλες...εγω ξεκινησα στις 3/9 (2/9 μου ηρθε περιοδος και ε2 30) με 112,5 μοναδες gonal στις 7/9 εκανα παλι οιστραδιολη,ηταν μονο 88 ετσι αυξησαμε τις μοναδες στις 150.....νομιζω οτι δεν ειναι καλη η ε2...η γιατρος μου ειπε ειναι λιγο χαμηλη αλλα ολα καλα..τωρα την δευτερα παλι ραντεβου...!φιλιαααααααααα πολλα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ααααα μελτεμάκι καλη επιτυχία!!!!!! Εύχομαι να μας ανακοινώσεις ευχάριστα σε λίγες μέρες!! Και μη τρελαινεσαι με τις τιμές πολλές κοπέλες τα κατάφεραν με χαμηλότερες!! Θα περιμένουμε νέα σου!! Και καλότυχο το νέο σπίτι σύντομα να γεμίσει παιδικές φωνούλες!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη εβδομάδα!

Μελτεμακι καλη επιτυχία στη νεα προσπάθεια και πολυ πολυ σύντομα να έρθει το μωρακι στο νέο σας σπιτι :D

Μαίρη πως τα πας?

Roxanne μηπως θες και μια γκρινιαρα (& τσαουσα) νυφη??? χαχαχα! εδω δεν υπάρχουν ώρες ησυχίας :tongue: μέχρι να φάει ο ένας αρχίζει η άλλη και τουμπαλιν :D έχει τύχει βέβαια να βάλω και τους δυο στο στήθος ταυτόχρονα! Να είσαι απο μια μεριά να ακούς τι φωνή βάζουν όταν πεινάνε...τσιριδες! Ας είναι καλα και οι πιπιλες!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Roxanne μηπως θες και μια γκρινιαρα (& τσαουσα) νυφη??? χαχαχα! εδω δεν υπάρχουν ώρες ησυχίας :tongue: μέχρι να φάει ο ένας αρχίζει η άλλη και τουμπαλιν :D έχει τύχει βέβαια να βάλω και τους δυο στο στήθος ταυτόχρονα! Να είσαι απο μια μεριά να ακούς τι φωνή βάζουν όταν πεινάνε...τσιριδες! Ας είναι καλα και οι πιπιλες!

Θελω!!!ασε και ο δικος μου αν πειναει σηκωνει την πολυκατοικια στο ποδι!

Υποκλινομαι που θηλαζεις διδυμα!

Link to comment
Share on other sites

Roxanne μηπως θες και μια γκρινιαρα (& τσαουσα) νυφη??? χαχαχα! εδω δεν υπάρχουν ώρες ησυχίας :tongue: μέχρι να φάει ο ένας αρχίζει η άλλη και τουμπαλιν :D έχει τύχει βέβαια να βάλω και τους δυο στο στήθος ταυτόχρονα! Να είσαι απο μια μεριά να ακούς τι φωνή βάζουν όταν πεινάνε...τσιριδες! Ας είναι καλα και οι πιπιλες!

Θελω!!!ασε και ο δικος μου αν πειναει σηκωνει την πολυκατοικια στο ποδι!

Υποκλινομαι που θηλαζεις διδυμα!

Και εμενα μου λειπουν ωρες ησυχιας αλλα που να τις βρω!:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω!!!ασε και ο δικος μου αν πειναει σηκωνει την πολυκατοικια στο ποδι!

Υποκλινομαι που θηλαζεις διδυμα!

Και εμενα μου λειπουν ωρες ησυχιας αλλα που να τις βρω!:shock:

Εγω υποκλινομαι στις δίδυμο μανουλες που θηλαζουν αποκλειστικά!!! Το δικο μου τώρα έχει μειωθεί και το δίνω σαν συμπλήρωμα!

Καλο βραδυ συμπεθερα ;):D:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τρελοκομειάκια!! Με κάνατε και γελασα πολυ!!! Είμαστε πολυ καλά δόξα το Θεό!!!! Εγω πάλι θέλω πληροφορίες για το θηλασμο γιατι ακουω κοπέλες που τους κόβεται το γάλα απο τον πρώτο μήνα και τρελαίνομαι!! Μακάρι να του δώσω όσο περισσότερο γίνεται!! Έπισης άλλοι λένε βάζε οινοπνευμα απο τώρα στις θηλες να σκληρήνουν άλλοι κρεμα να μαλακώσουν!! Τι ισχύει τελικα;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια μου...ολα καλα θα πανε...για δευτερη-τριτη παω για ωοληψια...!!μανουλες θα γινουμε ολεςςςςςςςςςςςς..!!φιλια πολλα!!

Τελειααααααα!!!! Με το καλό!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας τρελοκομειάκια!! Με κάνατε και γελασα πολυ!!! Είμαστε πολυ καλά δόξα το Θεό!!!! Εγω πάλι θέλω πληροφορίες για το θηλασμο γιατι ακουω κοπέλες που τους κόβεται το γάλα απο τον πρώτο μήνα και τρελαίνομαι!! Μακάρι να του δώσω όσο περισσότερο γίνεται!! Έπισης άλλοι λένε βάζε οινοπνευμα απο τώρα στις θηλες να σκληρήνουν άλλοι κρεμα να μαλακώσουν!! Τι ισχύει τελικα;;

Το οινοπνευμα το εβαζαν οι μητερες μας. Ειναι λαθος και πολυ καλος τροπος να σου πληγωθουν οι θηλες με το μωρο. Πρεπει να τις ενυδατωνεις με κρεμουλα για να προετοιμαζονται. Εμενα μου ειχε δωσει την κρεμα της fissan ο γιατρος απο τον 7ο μηνα. Υπαρχει και της medela κ πολλες αλλες.

Να ξερεις οτι αν θηλασεις αμεσως κ σωστα με τη βοηθεια της μαιας απο το μαιευτηριο και συνεχισεις χωρις προγραμμα αλα όποτε θελει το μωρο θα εχεις οσο γαλα χρειαζεται.

Μεχρι τις 40 μερες που εγκαθισταται η γαλουχια οι συμβουλοι θηλασμου προτεινουν να μη δινουμε πιπιλα προς αποφυγη συγχισης θηλων του μωρου. Επισης μεχρι τοτε δινεις και τα δυο στηθη εναλλαξ σε καθε γευμα για να αποκτουν τον απαραιτητο ερεθισμα και να παραγουν γαλα.

Φανταζομαι οτι στην περιπτωση διδυμων οπως της συμπεθερας η κατασταση περιπλεκεται κ ανεβαινει πολυ ο βαθμος δυσκολιας!:shock:

Αρχισε να διαβαζεις τις ενοτητες του αποκλειστικου θηλασμου στο parents. Εμενα με βοηθησε παρα πολυ και χαρη σε αυτο θηλαζω αποκλειστικα. Εχει φοβερες πληροφοριες. Και φυσικα ειμαστε και εμεις εδω αν θες βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!

μαρινακι με το καλο!!!!ησουν η ελπιδα μου κ συ κ η δημητρα!!!

μελτεμακι καλη επιτυχια ευχομαι κ συντομα με φουσκωμενη κοιλιτσα!!

μαιρουλαααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!φιλα μου το κοιλουμπινι σου!!!!!

εμεις γιναμε 7 μηνων, βαφτιστηκαμε, βγαλαμε δοντακι, καθομαστε στον πωπο μας κ παιζουμε με τα παιχνιδακια μας κ λεμε μαμα κ μπαμπα στα μεγαλα μας κεφια!!!!

βλεπω αρχισαν κ τα συμπεθεριασματα!!!!!χααχαχαχαχχαχαχαχαχαα!!!!!

μοριτσακι σε καταλαβαινω!!!!!κ μας δεν υπηρχε ησυχια αρχικα!!!αλλα μετα ξεκινησαμε προγραμμα!!!!ταυτοχρονος θηλασμος ολη μερα, τη νυχτα μπουκαλι(για να τα πιανει καλυτερα κ εγω αρμεγομουν) κ γενικα προσπαθουσα να τα κανουν ολα μαζι για να κλεισουμε κ λιγο το ματι μας....ειχα βοηθεια βεβαια απο τη μανα μου..κ ο αντρας μου επισης!!!!

το θηλαστρο μου ενισχυσε την παραγωγη!!!αυτο μεχρι τον 5ο που ξεκινησαμε στερεες κ αρχισα να το κοβω κ αυτες να χορταινουν κ να ειναι πιο χαλαρες!!!απο κει κ μετα ειναι μονο γλυκα!!!!!!κ καθε μερα κ καλυτερα κ πιο ζουζουνιαρικα!!!η κουραση ειναι μεγαλη αλλα στο τελος της μερα μονο η γλυκα μενει!!!!

τωρα που απεκτησα παλι ιντερνετ θα τα λεμε πιο συχνα!!!!

σας φιλω ολες κ μια μια!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!! Ευχουλα να σου ζήσουν οι μπεμπούλες!!!!!!!!! Να είναι υγιής καλοτυχες και πάντα ευτυχισμένες!!!!!!!!

Όσον αφορά το θηλασμο ροξαν σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες!! Κι εγω να πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός, σκοπεύω να θηλάσω όσο γίνεται περισσοτερο!!! Είναι τόσα τα οφέλη που είναι έγκλημα να μην το κανεις!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μπήκα να δω τα νεα σας.

Μελτεμακι με το καλο και με τα καλύτερα αποτελέσματα ;)

Μαίρη μια χαρα θα τα πας και με το θηλασμο μην ακούς τπτ. Ότι σου είπε η ροξανη ισχύει. Αν θηλαζεις αποκλειστικα δεν σου κοβεται απο την στιγμη που εχεις στην αρχη. Εγω επαψα να κανω συστηματικες αντλησεις και ισως γιαυτο μειωθηκε. δεν βάζω καμια κρέμα,ούτε οινόπνευμα, μόνο νερο και σαπουνακι.

Ευχουλα υποκλινομαι :D που τα καταφερες! Κοιμοσουν καθόλου????Στο στήθος τεμπελιαζουν και κοιμούνται γρήγορα. Έπρεπε να είμαι ολη μέρα με το στήθος έξω.

Να σου ζήσουν οι μικρές, νάναι γερές,ευτυχισμένες και να τις καμαρωνετε!!!! Πες μας καλε τα ονόματα τους

Για να μην ζηλευεις θα σε κάνουμε Κουμπαρα αν συμφωνεί και η συμπεθερα :D

Εμείς έχουμε λίγα τρεχαματα, κάναμε εξετάσεις αίματος και έχουμε χαμηλό αιματοκριτη :-( συνεχίζουμε σίδηρο και ελπίζουμε να γλιτώσουμε τη μετάγγιση.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για την κουμπαρια!!

Ευχουλα να σου ζησουν! Να ειναι καλοτυχες!

Τα περιγραφεις ολα πολυ γλυκα...με εκανες να χαμογελασω!

Οντως σου μενει η γλυκα. Δε μπορουσες να το θεσεις καλυτερα!οτι και αν περασαμε ξεχαστηκαν εντελως...

Επισης υποκλινομαι και εγω και σου υποβαλλω τα σεβη μου για το θηλασμο!

Moritsa πως το καταλαβες και πηγατε για εξετασεις; Και ειναι τοσο χαμηλα που θελουν μεταγγιση;;;

Λες να τον παω και εγω για αιματολογικες;

Ασε που ουτε εγω εχω κανει μετα τη γεννα. Το αμελησα εντελως.:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...