Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!!!! μου αρεσει πολυ η συζητηση σας περι θηλασμου!! τετοια θελω να ακουω!!!!! να τα ξαναπειτε παλι ομως σε λίγους μήνες εεε?? μοριτσακι με το καλο να τα παρεις σπιτι και νομιζω θα ειναι ολα πιο ευκολα τότε!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Marry μη σε νοιαζει! Εχω μαθει πολλα ολους αυτους τους μηνες!;)

Moritsa και κατι αλλο που ισως το ξερεις ηδη ειναι οτι το μητρικο γαλα πρεπει να μεταφερεται μονο με παγοκυστες γιατι το κουνημα ευνοει την αναπτυξη μικροοργανισμων!:shock:

Αν μπεις στο θεμα" διατηρηση μητρικου γαλακτος" η Αγλαια που ειναι συμβουλος θηλασμου τα λεει ολα πολυ αναλυτικα.

Εμενα με βοηθησε παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Roxanne ευχαριστω για τις πληροφοριες. Αυτο το διάστημα ψαχνομαι και διαβάζω γιατι θέλω να τα θηλασω ένα εξάμηνο, ελπίζω να τα καταφέρω... Έκανα αντλησεις ανα 3ωρο τώρα το έκανα 2,5. Βέβαια τη νυχτα δε το τηρω. Το γάλα το καταψυχω και το μεταφέρω με παγοκυστες.

Ο μικρός μου βγηκε απο την εντατική και σήμερα ξεκινάει μπιμπερο :D προβλέπω να έρχεται σπιτι μας τέλος εβδομάδας!

Μαίρη μην ανησυχείς θα έχουμε πάρει και μάστερ θηλασμου μέχρι τοτε :D:tongue:


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Roxanne ευχαριστω για τις πληροφοριες. Αυτο το διάστημα ψαχνομαι και διαβάζω γιατι θέλω να τα θηλασω ένα εξάμηνο, ελπίζω να τα καταφέρω... Έκανα αντλησεις ανα 3ωρο τώρα το έκανα 2,5. Βέβαια τη νυχτα δε το τηρω. Το γάλα το καταψυχω και το μεταφέρω με παγοκυστες.

Ο μικρός μου βγηκε απο την εντατική και σήμερα ξεκινάει μπιμπερο :D προβλέπω να έρχεται σπιτι μας τέλος εβδομάδας!

Μαίρη μην ανησυχείς θα έχουμε πάρει και μάστερ θηλασμου μέχρι τοτε :D:tongue:

Δε θα χαρεις αλλα πρεπει οπωσδηποτε να κανεις και μια αντληση το βραδυ για να διατηρηθει η παραγωγη σου. Θα εισαι ηρωας αν τα καταφερεις για 6 μηνες! Μακαρι! Το parents με εχει βοηθησει παρα πολυ και εχω μαθει παρα πολλα για το θηλασμο. Εχω μιλησει και με συμβουλο θηλασμου ομως.

Και εμενα ο πρωτος στοχος ειναι το 6μηνο αποκλειστικα και μετα ο χρονος μαζι με τροφες. Πλεον παει μονο του το πραγμα...;)

Και το μωρο πραγματικα δειχνει ευτυχισμενο οταν το βαζω στο στηθος ειναι φοβερο!

Μπραβο για τον μικρουλη!!! Συντομα θα τα εχετε και τα δυο στα κρεβατακια τους!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω... είχα μέρες να μπω και έπρεπε να ρίξω πολύ διάβασμα για να σας προλάβω.

Καταρχήν στέλνω φιλιά και ευχές για καλό καλοκαίρι σε όλες και όλους.

Θα ξεκινήσω από την υπέροχη Moritsa μας. Κούκλα μου, σε χαίρομαι πάρα πολύ. Άλλες θα μυξοκλαίγανε συνέχεια που δεν πήραν τα μωράκια τους αμέσως σπίτι. Είσαι πολύ δυνατή και μπράβο σου. Τα πιπίνια σου είναι τυχερά που έχουν μια τόσο δυνατή, αισιόδοξη και χαρούμενη μανούλα. Όλα θα πάνε τέλεια και σε λίγο καιρό θα μπαίνεις και θα μας γράφεις τις ζαβολιές τους.

Mary μου, το δευτερόλεπτο που θα νιώσεις τον μπέμπη μέσα στην κοιλίτσα σου να κάνει ναζάκια, είμαι σίγουρη ότι θα είναι η πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής σου. Να μας ενημερώσεις για να χαρούμε μαζί σου. Όταν επιστρέψεις στην τρελοδουλειά σου, φρόντισε να παραμείνεις ήρεμη και να μην αφήσεις τίποτα και κανέναν να σε επιβαρύνει.

Rinoula θα ξεκινήσω κι εγώ φυσικούς κύκλους από Σεπτέμβριο, αλλά ο γιατρός μου δε μαζεύει ωάρια. Επιμένει να κάνουμε εξωσωματική με το ένα που θα γονιμοποιούμε σε κάθε κύκλο. Εσύ θα μαζέψεις και θα βάλεις πολλά;

Domino καλώς ήρθες στην αισιόδοξη παρέα μας. Η καλή ενέργεια που υπάρχει εδώ μέσα θα σου αλλάξει το μυαλουδάκι και θα σκέφτεσαι θετικά κι εσύ και η γυναίκα σου. Να είστε σίγουροι ότι το παιδάκι σας θα έρθει πολύ σύντομα, αρκεί να μην αφήσετε κανέναν να σας τρομάξει. Τα ζευγάρια που επιβιώνουν μετά από τέτοιες δοκιμασίες, όταν καταφέρνουν επιτέλους να κάνουν παιδάκι γεύονται την ευτυχία μεγενθυμένη!

Και τώρα ερώτηση για όλους: Αφού ξεπεράσαμε το θέμα της αζωοσπερμίας με την εξωσωματική και δημιουργούνται έμβρυα πολύ καλά, αλλά δεν εμφυτεύονται, προς ποια πλευρά να το ψάξω πλέον; Μου είπε ένας γιατρός ότι μπορεί να έχω υδροσάλπιγγα, επειδή παλιότερα είχα κάνει ένα χειρουργείο. Η υστεροσαλπιγγογραφία που είχα κάνει πέρσι έδειξε τη μία σάλπιγγα βουλωμένη, αλλά δεν έδειξε υδροσάλπιγγα. Ο γιατρός προτείνει να ξανακάνω. Θα φανεί αν είναι τώρα; Ρωτάω γιατί πόνεσα πολύ στην προηγούμενη και δεν τρελαίνομαι στην ιδέα να την επαναλάβω. Αλλά λέει πως η υδροσάλπιγγα μαζεύει υγρό το οποίο μπορεί να στάζει στη μήτρα και γι' αυτό να μην έχουμε εμφύτευση. Τα φώτα σας βρε παιδάκια μουυυυυυυυυυυυ!

Επίσης μου είπανε να κάνω καμπύλη σακχάρου γιατί μπορεί να έχω πρόβλημα και αυτό να προκαλεί κακής ποιότητας ωάρια. Όπως καταλάβατε, πλέον αφήσανε το σύζυγο και πιάσανε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Sofaki ενεσεις innohep εκανες στις προηγουμενες προσπαθειες σου;

Μηπως δεν αιματωνεται καλα η μητρα σου;

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο.:rolleyes:

Για τις σαλπιγγες ας πει κάποια αλλη κοπελα που ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μήνα κορίτσια! Μόλις γύρισα απο τα ζουζουνια μου! Σήμερα πηρα αγκαλιτσα τον μικρό μου :D:D τι χαρα...δεν περιγράφεται! Η μικρούλα μου παει και αυτη καλύτερα!

Σοφακι μου άρεσε παρα πολυ" Η μεγενθυμενη ευτυχία" καλύτερη διατύπωση δε μπορούσες να κανείς! Να σου πω πως και γω εκλαιγα και είχα τα μαύρα μου τα χάλια τη μέρα που έφυγα απο το μαιευτήριο. Μετα στάθηκα στα πόδια μου και βρήκα την αισιοδοξία μου.

Για τις σαλπιγγες δεν εχω ιδέα,αλλα εχω ακούσει πως αν υπάρχει πρόβλημα έχεις πόνους και αιμορραγίες.Επίσης ότι είναι αιτία αποβολων. Δε ρωτάς κανενα γιατρο και αν είναι αιτία Μη εμφυτευσης?

Roxanne το βραδυ ξυπνάω κάθε 4ωρες. Θα το παλέψω και όσο παει :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofaki ενεσεις innohep εκανες στις προηγουμενες προσπαθειες σου;

Μηπως δεν αιματωνεται καλα η μητρα σου;

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο.:rolleyes:

Για τις σαλπιγγες ας πει κάποια αλλη κοπελα που ξερει.

Roxanne μου έκανα, είμαι θρομβοφιλική και έχουμε πάρει τα μέτρα μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλο μήνα κορίτσια! Μόλις γύρισα απο τα ζουζουνια μου! Σήμερα πηρα αγκαλιτσα τον μικρό μου :D:D τι χαρα...δεν περιγράφεται! Η μικρούλα μου παει και αυτη καλύτερα!

Σοφακι μου άρεσε παρα πολυ" Η μεγενθυμενη ευτυχία" καλύτερη διατύπωση δε μπορούσες να κανείς! Να σου πω πως και γω εκλαιγα και είχα τα μαύρα μου τα χάλια τη μέρα που έφυγα απο το μαιευτήριο. Μετα στάθηκα στα πόδια μου και βρήκα την αισιοδοξία μου.

Για τις σαλπιγγες δεν εχω ιδέα,αλλα εχω ακούσει πως αν υπάρχει πρόβλημα έχεις πόνους και αιμορραγίες.Επίσης ότι είναι αιτία αποβολων. Δε ρωτάς κανενα γιατρο και αν είναι αιτία Μη εμφυτευσης?

Roxanne το βραδυ ξυπνάω κάθε 4ωρες. Θα το παλέψω και όσο παει :D

Βρε αυτό έλειπε να μην κλάψεις και λίγο. Πάνω απ' όλα είμαστε άνθρωποι. Πω πω... πρέπει να κατουρήθηκες πάνω σου από τη χαρά που πήρες το γιόκα σου αγκαλίτσα. Άντε, να περάσουν οι μέρες να τα έχεις και τα δυο και να τα καμαρώνεις ζουζούνα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!

αντε μορτισάκι με το καλό να τα πάρεις σπιτι!!! Εκει να δεις ευτυχια!!!!!!

σοφακι που εισαι βρε κοριτσι!! αντε με το καλό να ξεκινήσεις και εσύ!!! λοιπον εγω πιστευω οτι αν ειχες πρόβλημα η σαλπιγγογραφια θα εδειχνε αλλα απο τη δικη μου εμπειρια θα σου πω οτι οκ και εγω εκανα και κάνω ενεσεις ηπαρίνης αλλα ειχα κανει καμπυλη σακχαρου η οποια ηταν ναι μεν καλή αλλα προς τα κατω (περιεργο για τα χιλιαδες γλυκα που τρωω καθε μερα) ετσι λοιπον ξεκινησα τα glucophase..η διαβητολογος είπε δεν υπάρχει λόγος να τα παρεις αλλα σιγουρα κακό δεν κάνουν και ετσι τα πήρα γιατι αμ μη τι άλλο βελτιώνουν την ποιότητα των ωαρίων.. οποτε για ψαξτο λίγο να είσαι και απο τη μεριά σου καλυμμενη!! κατα τα αλλα υστεροσκόπηση εχεις κανει??


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!

αντε μορτισάκι με το καλό να τα πάρεις σπιτι!!! Εκει να δεις ευτυχια!!!!!!

σοφακι που εισαι βρε κοριτσι!! αντε με το καλό να ξεκινήσεις και εσύ!!! λοιπον εγω πιστευω οτι αν ειχες πρόβλημα η σαλπιγγογραφια θα εδειχνε αλλα απο τη δικη μου εμπειρια θα σου πω οτι οκ και εγω εκανα και κάνω ενεσεις ηπαρίνης αλλα ειχα κανει καμπυλη σακχαρου η οποια ηταν ναι μεν καλή αλλα προς τα κατω (περιεργο για τα χιλιαδες γλυκα που τρωω καθε μερα) ετσι λοιπον ξεκινησα τα glucophase..η διαβητολογος είπε δεν υπάρχει λόγος να τα παρεις αλλα σιγουρα κακό δεν κάνουν και ετσι τα πήρα γιατι αμ μη τι άλλο βελτιώνουν την ποιότητα των ωαρίων.. οποτε για ψαξτο λίγο να είσαι και απο τη μεριά σου καλυμμενη!! κατα τα αλλα υστεροσκόπηση εχεις κανει??

Υστεροσκόπηση, καρυότυπο, κυστική ίνωση ο αντρούλης μου, ορμονικές, αιματολογικές, ΝΚ κύτταρα, όλο το πακέτο. Γκρρρρ... Μαιρούλα μου γλυκιά πάω έξω για ποτάκι, για να μη σκέφτομαι και να μην ψάχνομαι. Φιλιά πολλά και χαδάκια στο κοιλουμπάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...