Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Γύρισα σπιτι την Κυριακή χωρίς τα μικρα μου και ημουν σε άσχημη κατάσταση. Τώρα πάω καθημερινά στο επισκεπτηριο τα βλέπω, τα χαιδευω και μαθαίνω την εξέλιξη τους. Ευτυχώς πανε καλύτερα, χώρις κάποιο σοβαρο πρόβλημα και είναι θέμα ημερών μέχρι να δυναμώσουν τα πνευμονακια τους. Σήμερα θα κάνει το πρώτο γεύμα του ο μικρός με το γάλα που συλλεγω :D εχω γίνει καλη αγελαδιτσα :tongue:

Μαίρη γεννησα νωρίτερα γιατι πήγαινα για προεκλαμψια και δεν θέλαμε να το ρισκαρουμε. Έκανα εξετάσεις ανα 2-3 μέρες αλλα δεν πεφτανε οι τιμες και έτσι με κράτησε μέσα τηντεταρτη. Σε λίγους μηνες θα κρατάς και συ το παληκαρακι σου αγκαλια :D:D

Σοφακι, Ρινουλα, Ολινα ετοιμαστείτε έρχεται η σειρα σας ;););)

Όλα θα πάνε καλά κούκλα μου!!!! Μια χαρα είναι τα μωράκια!!! Τα βλέπεις και δεν το πιστεύεις εεεε!! Να σκέφτεσαι μόνο ευχάριστα! Πχ σε ποιον μοιάζουν!!! Να είσαι πολυ πολυ ευτυχισμένη και σύντομα θα πάτε σπιτάκι σας!! Κι εγω ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να νιώσω το μπέμπη μου!! Ζω για αυτη τη στιγμη!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όλα θα πάνε καλά κούκλα μου!!!! Μια χαρα είναι τα μωράκια!!! Τα βλέπεις και δεν το πιστεύεις εεεε!! Να σκέφτεσαι μόνο ευχάριστα! Πχ σε ποιον μοιάζουν!!! Να είσαι πολυ πολυ ευτυχισμένη και σύντομα θα πάτε σπιτάκι σας!! Κι εγω ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να νιώσω το μπέμπη μου!! Ζω για αυτη τη στιγμη!!!

Πλησιάζει η στιγμη που θα τον νιώθεις και θα αναρωτιέσαι αυτο είναι? χαχα! Εγω ακόμα δεν το εχω πιστέψει πως αυτα τα πλασματακια ήταν μέσα στη κοιλιά μου :D και ειδικα αυτη η σουρλουλου που με είχε ταράξει στις κλωτσιες! Ακόμα δεν μπορω να καταλάβω σε ποιον μοιάζουν αλλα οι κινήσεις του μικρού είναι του πατέρα του και της μικρής δικές μου, ισοπαλία :tongue:

Δουλεύεις ή έχεις αδεια?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπιτι την Κυριακή χωρίς τα μικρα μου και ημουν σε άσχημη κατάσταση. Τώρα πάω καθημερινά στο επισκεπτηριο τα βλέπω, τα χαιδευω και μαθαίνω την εξέλιξη τους. Ευτυχώς πανε καλύτερα, χώρις κάποιο σοβαρο πρόβλημα και είναι θέμα ημερών μέχρι να δυναμώσουν τα πνευμονακια τους. Σήμερα θα κάνει το πρώτο γεύμα του ο μικρός με το γάλα που συλλεγω :D εχω γίνει καλη αγελαδιτσα :tongue:

Μαίρη γεννησα νωρίτερα γιατι πήγαινα για προεκλαμψια και δεν θέλαμε να το ρισκαρουμε. Έκανα εξετάσεις ανα 2-3 μέρες αλλα δεν πεφτανε οι τιμες και έτσι με κράτησε μέσα τηντεταρτη. Σε λίγους μηνες θα κρατάς και συ το παληκαρακι σου αγκαλια :D:D

Σοφακι, Ρινουλα, Ολινα ετοιμαστείτε έρχεται η σειρα σας ;););)

eee!!!!!!!!!den theloume tetoia!!!!!!!!!!!esi prepei na petas se pelagoi eutuxias!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kouklitsa mou se liges meres tha eisai mazi tous 24 ores to 24!!!!!!!!!!makari moritsa mou na mas axiosei o theos!!!ego kano tora fisikous kiklous mpas k mazepsoume perissotera oaria k septembrio exosomatiki!!!

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η στιγμη που θα τον νιώθεις και θα αναρωτιέσαι αυτο είναι? χαχα! Εγω ακόμα δεν το εχω πιστέψει πως αυτα τα πλασματακια ήταν μέσα στη κοιλιά μου :D και ειδικα αυτη η σουρλουλου που με είχε ταράξει στις κλωτσιες! Ακόμα δεν μπορω να καταλάβω σε ποιον μοιάζουν αλλα οι κινήσεις του μικρού είναι του πατέρα του και της μικρής δικές μου, ισοπαλία :tongue:

Δουλεύεις ή έχεις αδεια?

αμην!!!!!!!!!! μοριτσακι μου εχω ακομα λιγη αδεια, βλεπεις μετά απο όλα όσα περάσαμε θελω να δεσει καλά το μωρακι πριν το ρισκαρω στο μουρλοκομειο στη δουλεια μου.. Δυστηχως σε πολυ λιγες μερες ξεκιναω ομως... κλαψψψψψψψψψψ


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

eee!!!!!!!!!den theloume tetoia!!!!!!!!!!!esi prepei na petas se pelagoi eutuxias!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kouklitsa mou se liges meres tha eisai mazi tous 24 ores to 24!!!!!!!!!!makari moritsa mou na mas axiosei o theos!!!ego kano tora fisikous kiklous mpas k mazepsoume perissotera oaria k septembrio exosomatiki!!!

αντε Ρηνουλα μου με το καλο!!!!! να μπαινεις να μας γράφεις τα νέα σου μη χάνεσαι!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eee!!!!!!!!!den theloume tetoia!!!!!!!!!!!esi prepei na petas se pelagoi eutuxias!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kouklitsa mou se liges meres tha eisai mazi tous 24 ores to 24!!!!!!!!!!makari moritsa mou na mas axiosei o theos!!!ego kano tora fisikous kiklous mpas k mazepsoume perissotera oaria k septembrio exosomatiki!!!

Ο Σεπτέμβρης είναι κοντα:D Άντε με το καλο!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

domino διαβαζω το μηνυμα σου και εχω σοκαριστει!!!!!!! δεν ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω.. το μονο που μπορω να κανω ειναι να σου γραψω τη γνωμη μου με βαση την εμπειρια μας.. Καταρχην λυπαμαι που θα το πω αλλα δεν εχω διαβασει καμια περιπτωση με αίσιο τέλος με τον συγκεκριμένο καθηγητη... δεν τον εχω επισκεφτει βεβαια αλλα για μενα ειναι ενας απατεωνίσκος φαφλατας που εκμεταλλευεται τον πονο του αλλου.. αν ψαξεις θα διαβασεις πολλές ασχημες εμπειρίες απο τον συγκεκριμενο.. λεγεται μαλιστα οτι ειναι ενας τρελος επιστημον στην κυριολεξια που χρησιμοποιει τους ιστους για διαφορα πειραματα που στελνει στο εξωτερικο χωρις να ενδιαφέρεται πραγματικα για τον ασθενη.. αλλα δεν θελω να πω αλλα.. αν ψάξεις λίγο θα καταλάβεις!!!

δευτερον!! με 30 εκατομμυρια και θα κανεις βιοψια??? γιατι!!!!!!!!! απλα να σου πω οτι με πληρη αζωοσπερμια 2 χρονια πριν και με 40 εκατομμυρια τωρα το 90% ανωμαλα και νεκρα και μολις 2% κινητικοτητα πιάσαμε το μπέμπη μας φυσιολογικα λίγο πριν την τρίτη εξωσωματικη (με ιστο απο βιοψια) και δεν το πιστευαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εσυ το λιγότερο που εχεις να κάνεις με ενα τετοιο σουπερ για τη περιπτωση μας σπερμοδιαγραμμα είναι να συμβουλευτεις ενα καλό κέντρο ςξωσωματικης η ενα εργαστηριο σπέρματος!!!!!! το πιθανότερο είναι να σου πουν να καταψύξεις όμοι γέννητω για μελλοντική χρήση!!! στη θεση σου θα ήμουν πανευτυχης!!!!! μιλαμε για 30 εκατομμυρια!!! και σκεψου οτι οι περισσοτερες απο εδω παιζαμε με σπερματοζωαρια μετρημενα στα δάχτυλα!!!!!!!!!!

τελος να σου πω ότι η εξηγηση που εμας μας δωσανε για αυτο το θαυμα ειναι ότι η κατασταση του άντρα αλλάζει!!! μπορει να φταιει ενα μικρόβιο, μπορεί ένα ψυχολογικό σοκ, μπορει καποιο νόσημα καποια ασθενεια σε έξαρση!! ειναι τόσα πολλα!! για αυτο σου λεω ποτε δεν ξερεις!!! μην ασχοληθεις ξανα με τον συγκεκριμενο πηγαινε σε ενα κέντρο και εκει θα σε καθοδηγήσουν!!!!!

maryy ευχαριστω πολυ για το μηνυμα σου και συγχαρητηρια για το μπεμπη σου. Εχουμε διαβασει την ιστορια σου και εχουμε παρει πολλες ελπιδες απο αυτην. Περναμε μια πολυ δυσκολη κατασταση με τη γυναικα μου. Ειμαι κι εγω πολυ αγχωμενος και στενοχωριεμαι ακομη περισσοτερο που την βλεπω τοσο απογοητευμενη και να κλαιει συνεχεια.Ολοι οι γιατροι που εχουμε επισκεφτει μεχρι τωρα μας λενε οτι δεν θα μπορεσουμε να κανουμε παιδακι. Εγω αυριο θα παρω τα τελικα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος για να δω κ τον δεικτη τερατοσπερμιας.Μακαρι να υπαρχουν και καποια φυσιολογικα κυτταρα για να μπορεσουμε να χρησιμοποιησουμε σε εξωσωματικη,γιατι απο οσο ξερω τα τερατομορφα εχουν κακο dna κ δεν γονιμοποιουν το ωαριο. Καποιες στιγμες νιωθω οτι ειναι τοσο βαρια αυτη η δοκιμασια που περναμε που δεν ξερω αν θα την αντεξω.Νιωθω πως μας εχει εγκαταλειψει ο Θεος! Εχουμε περασει και αλλες δυσκολες καταστασεις στο παρελθον και μας εχουν πεσει ολα μαζι ξανα. Θαυμαζω το θαρρος κ την αισιοδοξια ολων των κοριτσιων που διαβαζουμε με τη γυναικα μου εδω στο FORUM.Maryy αν μπορεις στειλε μου σε παρακαλω σε ενα μηνυμα ονομα και τηλ καποιου καλου ουρολογου που πηγαινατε με τον συζυγο σου.

Link to comment
Share on other sites

Domino νομίζω πως πρέπει να βρεις ένα καλο κέντρο εξωσωματικης και θα βρείτε τη λύση απο την στιγμη που υπάρχουν σπερματοζωαρια!!! Τι σημαινει νεκρά? μηπως εννοείς ακίνητα? εμείς βρήκαμε 1-2 και αυτα ακίνητα και όμως τώρα εχω διδυμακια! Προσωπικά πήγαμε σε ουρολογο ο οποίος δε μας ταλαιπώρησε ούτε με εξετάσεις ούτε με θεραπείες. Μίλησε κατευθείαν για μικρογονιμοποιηση και έτσι καταλήξαμε σε κέντρο εξωσωματικης. Όπως είπε και η Μαίρη εσυ που έχεις σίγουρα θα μπορέσεις να καταψυξεις και να γλιτωσεις την βιοψια.

Moritsa καταρχην συγχαρητηρια για τα μικρα σου. Σε ευχαριστω πολυ για το μηνυμα σου.Με απασχολει πολυ ο δεικτης τερατοσπερμιας γιατι στο πρωτο μου σπερμοδιαγραμμα ηταν 100%. δεν ξερω τι το προκαλει τελικα αυτο και πως αυτο αλλαζει,πως δηλ μπορει να βελτιωθει το σπερμα μου ωστε να χω φυσιολογικες μορφες κυτταρων για να χρησιμοποιησω στην εξωσωματικη. moritsa θα μορουσες να μου στειλεις το κεντρο εξωσωματικης που εσυ πηγες και αν ειναι ευκολο και το ονομα του γιατρου που σε ανελαβε? Προσπαθω να βρω ενα καλο γιατρο επιτελους ωστε να ταλαιπωρηθει οσο γινεται λιγοτερο η γυναικα μου. KAI φυσικα να πανε ολα καλα!! Και παλι συγχαρητηρια για τα μπεμπακια σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

maryy ευχαριστω πολυ για το μηνυμα σου και συγχαρητηρια για το μπεμπη σου. Εχουμε διαβασει την ιστορια σου και εχουμε παρει πολλες ελπιδες απο αυτην. Περναμε μια πολυ δυσκολη κατασταση με τη γυναικα μου. Ειμαι κι εγω πολυ αγχωμενος και στενοχωριεμαι ακομη περισσοτερο που την βλεπω τοσο απογοητευμενη και να κλαιει συνεχεια.Ολοι οι γιατροι που εχουμε επισκεφτει μεχρι τωρα μας λενε οτι δεν θα μπορεσουμε να κανουμε παιδακι. Εγω αυριο θα παρω τα τελικα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος για να δω κ τον δεικτη τερατοσπερμιας.Μακαρι να υπαρχουν και καποια φυσιολογικα κυτταρα για να μπορεσουμε να χρησιμοποιησουμε σε εξωσωματικη,γιατι απο οσο ξερω τα τερατομορφα εχουν κακο dna κ δεν γονιμοποιουν το ωαριο. Καποιες στιγμες νιωθω οτι ειναι τοσο βαρια αυτη η δοκιμασια που περναμε που δεν ξερω αν θα την αντεξω.Νιωθω πως μας εχει εγκαταλειψει ο Θεος! Εχουμε περασει και αλλες δυσκολες καταστασεις στο παρελθον και μας εχουν πεσει ολα μαζι ξανα. Θαυμαζω το θαρρος κ την αισιοδοξια ολων των κοριτσιων που διαβαζουμε με τη γυναικα μου εδω στο FORUM.Maryy αν μπορεις στειλε μου σε παρακαλω σε ενα μηνυμα ονομα και τηλ καποιου καλου ουρολογου που πηγαινατε με τον συζυγο σου.

Δυστηχώς όλόι εδω περάσαμε απο πολύ κλαμμα και αβάσταχτες στενοχώριες και αληθεια είναι πως αμα μονο αμα εχεις βιώσει ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα μπορεις να καταλάβεις.. όμως απο δεκάδες περιπτωσεις εδώ βλέπεις ότι υπάρχει ελπίδα και χαρά στο τελος!!! σαν να περπατάς μερόνυχτα στην ερημο αλλά στο τερμα βρίσκεις μια όαση.. Γνωμη μου ειναι να μην μπλεχτεις με ουρολόγους.. χειροτερα θα σε μπερδέψουν.. αυτη ηταν η συμβουλη του τωρινου μου γυναικολογου και τελικα ειχε απολυτο δικιο.. ο ουρολογος που ειχα παει (μεγαλο ονομα) το μονο που εκανε ηταν να μας δωσει ενα καρο πανακριβες εξετασεις και τελικα να μας πει οτι χωρις βιοψια ποτε δεν ξερεις.. αρα.. δώρον άδωρον.. επισης να σου πω οτι ο πρωτος μας εξωσωματικος μας ειχε αποκλεισει επισης την πιθανοτητα να κανουμε παιδι καλα καλα ελεγε μην κανετε βιοψια δεν θα βρειτε!! τοσο κατηγορηματικος!!! και τοσο μ@... τελοσπαντων πιστευω οτι πρεπει να πατε κατευθειαν στο κεντρο εξωσωματικης να κανετε μια κουβεντα.. εκει που τα καταφερε η μοριτσα θα πηγαινα και εγω αλλα δεν προλαβα.. :) :) :).. εκει λοιπον εχουν λεει ενα σουπερ ντουπερ μηχανημα που μεγεθυνει το σπερμα 6000 φορες και ειναι απο τα λιγα κεντρα στην Ελλαδα που το εχουν και ετσι βλεπουν μορφολογικα πως ειναι το σπερματοζωαριο αν πχ εχει σπασμενη κεφαλή ουρα κλπ και ετσι διαλεγουν μονο τα αρτια με μεγαλυτερες πιθανοτητες βεβαια για επιτυχια! πηγαίντε καντε μια κουβεντα εκει θα φυγετε πιο ηρεμοι πιστεψε με..επισης μην ξεχνας οτι και εμεις ειχαμε 96% ανωμαλες μορφες!!! παρολαυτα το σπερμα ειναι κατι που αλλαζει στις ανωμαλιες του.. με καλη διατροφη, οχι αλκοολ οχι καπνισμα εμας και βιταμινουλες ισως μας βοηθησαν!!! γενικα αλλαζει αυτο να θυμαστε και να παιρνετε κουραγιο!!! σου στελνω με πμ τα στοιχεια του κεντρου!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Moritsa τι κανουν τα μπεμπακια σου;

Μεγαλωνουν ε;

Ποτε με το καλο σας εχουν πει οτι θα τα παρετε σπιτι;:P

Ευτυχώς κάθε μέρα και καλύτερα! Ο μικρός πλέον αναπνέει μόνος του και σήμερα ή αύριο θα τον βάλουν σε κουνια :D η μικρη τώρα έχει βοήθεια με οξυγόνο αλλα θ΄αρχισουν να την αφήνουν και μονη της σιγα σιγα. Αρχίσαν και το γάλατακι της μαμάς και κάθε μέρα ζωηρευουμε :D:D ασε εχω γίνει χαζομανα! Ακόμα δε ξέρουμε ποτε θα βγουν γιατι δε λένε,αλλα άκουσα μόλις φτάσουν να τρώνε 50 ml.

Ο μπεμπης σου θα έχει γίνει θρεφταρακι :D δε θα πάτε διακοπές? κάνατε κανενα μπανακι στη θάλασσα?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κάθε μέρα και καλύτερα! Ο μικρός πλέον αναπνέει μόνος του και σήμερα ή αύριο θα τον βάλουν σε κουνια :D η μικρη τώρα έχει βοήθεια με οξυγόνο αλλα θ΄αρχισουν να την αφήνουν και μονη της σιγα σιγα. Αρχίσαν και το γάλατακι της μαμάς και κάθε μέρα ζωηρευουμε :D:D ασε εχω γίνει χαζομανα! Ακόμα δε ξέρουμε ποτε θα βγουν γιατι δε λένε,αλλα άκουσα μόλις φτάσουν να τρώνε 50 ml.

Ο μπεμπης σου θα έχει γίνει θρεφταρακι :D δε θα πάτε διακοπές? κάνατε κανενα μπανακι στη θάλασσα?

Τελεια! Με το καλο να τα παρετε σπιτι!

Εμεις φευγουμε την αλλη βδομαδα επιτελους αλλα ηδη εχουμε κανει 4 μπανια παρακαλω!!! Και δειχνει να του αρεσει πολυ το νερο. Εχει πολυ πλακα!:-P

Θρεφταρακι δεν ειναι ρε γμτ αλλα τουλαχιστον εχει τροφαντα μπουτακια που πλο φιλαω και θα τα κατσιασω. Απο οτι εχω διαβασει τα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα παιρνουν βαρος με πιο αργους ρυθμους.

Εσυ βγαζεις γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο; Ποσο πινουν τωρα;

Αληθεια ποιο ειναι πιο μεγαλο; Ο νεαρος ή η δεσποινιδα;;

Link to comment
Share on other sites

μοριτσακιιιιι!!!!!!!!

να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!!!!

καλοτυχα να ναι κ σεις καλα για ναταχαιρεστε!!!!

με το καλο να τα παρετε σπιτι!!!!

πολλααααα καλοκαιρινα φιλια απ τις ζουζουνιτσες μου!!!!!

αααααα!!!!!εμενα αυτο το βιβλιο με βοηθησε παααααρρρρρααααα ποοοολλλλυ!!!!

δες το οσο εχεις καιρο ακομα!!!!!

ειναι μαγικο!!!!!!

http://www.amazon.co.uk/Contented-House-Twins-Alice-Beer/dp/0091906989

φιλια σε ολες σας!!!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελεια! Με το καλο να τα παρετε σπιτι!

Εμεις φευγουμε την αλλη βδομαδα επιτελους αλλα ηδη εχουμε κανει 4 μπανια παρακαλω!!! Και δειχνει να του αρεσει πολυ το νερο. Εχει πολυ πλακα!:-P

Θρεφταρακι δεν ειναι ρε γμτ αλλα τουλαχιστον εχει τροφαντα μπουτακια που πλο φιλαω και θα τα κατσιασω. Απο οτι εχω διαβασει τα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα παιρνουν βαρος με πιο αργους ρυθμους.

Εσυ βγαζεις γαλα με νοσοκομειακο θηλαστρο; Ποσο πινουν τωρα;

Αληθεια ποιο ειναι πιο μεγαλο; Ο νεαρος ή η δεσποινιδα;;

Για να μην πω όλα τα μωρα θα πω τα περισσότερα τρελαίνονται με το νερο, οπότε δε θέλουν να βγουν απο την θάλασσα!:D πως να αντιστάθεις σε τέτοιες φατσουλες? ανυπομονω να τα πάρω αγκαλια να τα ζουμπιξω :tongue: ο μικρός είναι σκετη γλυκα τρώει τώρα 30 ml/3ωρο και φουσκωσαν τα μαγουλακια του :D ο κύριος είναι μεγαλύτερος για ένα λεπτο και πιο ψηλός κατα 2 πόντους. Η μικρα πινει 10ml και συνεχώς καλυτερεύει! Εχω πάρει θηλαστρο και πηγαίνω το γάλα στο μαιευτήριο. Το πρόβλημα είναι πως όταν θα πίνουν 50ml και οι δυο δε θα φτάνει η παραγωγή. Εγω βγάζω περίπου μισο λίτρο τη μέρα. εσύ θηλαζεις και δεν ξέρεις πόσο τρώει?

μοριτσακιιιιι!!!!!!!!

να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!!!!

καλοτυχα να ναι κ σεις καλα για ναταχαιρεστε!!!!

με το καλο να τα παρετε σπιτι!!!!

πολλααααα καλοκαιρινα φιλια απ τις ζουζουνιτσες μου!!!!!

αααααα!!!!!εμενα αυτο το βιβλιο με βοηθησε παααααρρρρρααααα ποοοολλλλυ!!!!

δες το οσο εχεις καιρο ακομα!!!!!

ειναι μαγικο!!!!!!

http://www.amazon.co.uk/Contented-House-Twins-Alice-Beer/dp/0091906989

φιλια σε ολες σας!!!!!!

Σ΄ευχαριστω Ευχουλα, να χαίρεσαι τις κούκλες σου! Και εσυ θηλαζεις εξαρχής?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η παραγωγη του γαλατος σου προσαρμοζεται στη ζητηση. Οσο πιοβπολυ και πιο συχνα αντλεις τοσο αυξανεται το γαλα που παραγεις.

Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι για αντληση πριν εγκατασταθει η γαλουχια (40μερες δηλαδη) πρεπει να χρησιμοποιεις νοσοκομειακο θηλαστρο.

Αν διαβασεις στο parents το θεμα "αποκλειστικος θηλασμος και αποριες για το βαρος" θα σε βοηθησει πολυ!!

Επισης ψαξε στο google για το συνδεσμο θηλασμου "LLL".

Ειναι πολλες εθελοντριες που δινουν τα τηλεφωνα τους και σου δινουν συμβουλες.

Μπορεις να πας και σε συμβουλο θηλασμου αν θες να θηλασεις. Αξιζεθ νομιζω να το προσπαθησεις.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...