Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Κορίτσια έφτασε η μέρα!!! Ο θεός να βάλει το χέρι του!

Moritsaki μου με το καλο!!!!!

Θα γινεις μανουλα!!!:P

Ευχομαι ολα να πανε τελεια και για τους τρεις σας!

Τα μωρακια σου να ειναι γερα και τυχερα!

Θα ζησεις την πιο ωραια και δυνατη εμπειρια της ζωης σου!

Με το καλο να τα παρεις στην αγκαλια σου!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έφτασε η μέρα!!! Ο θεός να βάλει το χέρι του!

Ααααααα μοριτσάκι μου με το καλο!!! Πιο σύντομα εεε;; Βιάζονται τα μωρουλια σου να σε συναντήσουν!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! 🌹🌻🌺


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έφτασε η μέρα!!! Ο θεός να βάλει το χέρι του!
Μορίτσα κοριτσάκι μου, όλα καλά σου εύχομαι. Μεγάλη χαρά!!!! Να τα καλωσορίσεις και να τα γλυκοφιλήσεις κι από εμάς.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτές οι στιγμές δεν περιγράφονται απλά τις ζεις!!! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τις ζήσετε & να γίνετε μανουλες!

Χτες η οικογένεια μας αυξήθηκε σε 4μελη! Όλα πήγαν καλα, τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2150 & 2000! Τώρα είναι στην εντατική για να ωριμάσουν τα πνευμονακια τους.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας, να'στε καλα!

Το όνειρο έγινε πραγματικότητα :-)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι στιγμές δεν περιγράφονται απλά τις ζεις!!! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τις ζήσετε & να γίνετε μανουλες!

Χτες η οικογένεια μας αυξήθηκε σε 4μελη! Όλα πήγαν καλα, τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2150 & 2000! Τώρα είναι στην εντατική για να ωριμάσουν τα πνευμονακια τους.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας, να'στε καλα!

Το όνειρο έγινε πραγματικότητα :-)

Συγχαρητηρια κοριτσάκι μου!!!! 🎈🎈🎈 εσυ πως είσαι πονάς;; Αλλα φαντάζομαι ο πονος δεν είναι τίποτα μπροστά στην απέραντη χαρα!!! Γεννήσες πιο νωρίς εε;; Γιατι υπήρχε κάποιο πρόβλημα;; Όταν αισθανθεις καλύτερα θα περιμένουμε να μας τα γράψεις όλα με πάσα λεπτομέρεια!! Συγχαρητηρια και πάλι!! Μακάρι όλες να ζήσουμε τέτοιες στιγμές!!! 👏👏👏


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι στιγμές δεν περιγράφονται απλά τις ζεις!!! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τις ζήσετε & να γίνετε μανουλες!

Χτες η οικογένεια μας αυξήθηκε σε 4μελη! Όλα πήγαν καλα, τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2150 & 2000! Τώρα είναι στην εντατική για να ωριμάσουν τα πνευμονακια τους.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας, να'στε καλα!

Το όνειρο έγινε πραγματικότητα :-)

Να σας ζησουν κοριτσακι μου!!

Να ειναι γερα και να εχουν μια καλη ζωη!

Να χαιρεστε την οικογενεια σας και με το καλο να τα παρετε σπιτακι σας!:P

Link to comment
Share on other sites

moritsa mou kouklitsa mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11na sou zisoun na ta deis opos epithimeis!!!!!!!!ax sigkinithika poli giati xeinisame mazi.........esi to ekanes to oneiro sou pragmatikotita ego paleuo akoma alla elpizo na ta katafero k ego.........koritsakia mou signomi pou xathika alla eixa k exo polla treximata sas diavazo pou k pou!!!!!!!!na eiste oles ma ole skala k na vrethoume me ti boithia tou theou k emeis sti thesi tis moritsas!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτές οι στιγμές δεν περιγράφονται απλά τις ζεις!!! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τις ζήσετε & να γίνετε μανουλες!

Χτες η οικογένεια μας αυξήθηκε σε 4μελη! Όλα πήγαν καλα, τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2150 & 2000! Τώρα είναι στην εντατική για να ωριμάσουν τα πνευμονακια τους.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας, να'στε καλα!

Το όνειρο έγινε πραγματικότητα :-)

Καλώστα τα κουκλάκια σου!!! Να σας ζήσουνε Moritsaki. Υγεία, τύχη και χαρά εύχομαι, για την οικογένειά σας που μεγάλωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Διαβαζω αρκετο καιρο το θεμα σας. Eιχα παρουσιασει το προβλημα μου στο parents forum με θεμα ''ολιγοασθενοσπερμια''.

Ξεκινησα πριν απο ενα χρονο κανοντας το πρωτο μου σπερμοδιαγραμμα με 18 εκατ. συνολο σπερματοζωαριων(100% τερατοσπερμια) τον Αυγουστο του 11,μετα απο ενα εξαμηνο επεσαν στις 100.000 και το Μαιο του 12 στα 1000. Στη συνεχεια επισκεφτηκα τον καθηγητη στα Γιαννενα και αποφασισα να προχωρησουμε σε βιοψια-καταψυξη τωρα αρχές Αυγούστου. (σε μία εβδομάδα από τώρα!) Επειδη,ομως αγχωνομαι υπερβολικα με το θεμα της βιοψιας και της ποιοτητας των κυτταρων που θα αποψυχθουν (μιας κ εχω διαβασει πως τα κατεψυγμενα σπερματοζωαρια οδηγουν σε υψηλα ποσοστα αποβολων στις εξωσωματικες), εκανα ενα τελευταιο σπερμοδιαγραμμα σημερα και εδειξε 30 εκατομ. συνολο!!!!! Όμως 65% απο αυτα ειναι νεκρα! Ακομη δεν εχω παρει στα χερια μου τα αναλυτικα αποτελεσματα για την μορφολογια τους. Επικοινωνησα ξανα με τον καθηγητη και εκεινος επιμενει για μικροβιοψια με μικροσκόπιο-καταψυξη. Ειμαι σε αδιεξοδο,γιατι ο καθηγητης μου λεει πως μπορει σε 3 η 6 μηνες να μηδενιστουν (κρυπτοαζωοσπερμία αναφέρει) και πως αν τα φυσιολογικα δεν ειναι πανω απο 50% πρεπει οπωσδηποτε να κανω βιοψια.

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω! Θελω τοσο πολυ να αποκτησω ενα παιδακι. Στενοχωριεμαι παρα πολυ. Εχω διαβασει τις ιστοριες σας και όχι μόνο έχω συγκινηθεί αλλά είδα περιπτώσεις στην ίδια -περίπου- κατάσταση με τη δική μου που πέτυχαν κανονική σύλληψη. (Και μια λεπτομέρεια: ο μικροβιολόγος άκουσε για τη μικροεπέμβαση που πιθανόν να κάνω την επόμενη εβδομάδα, και ήταν εντελώς αντίθετος. Γύρισε και είπε της γυναίκας μου: Αν βρείτε από τα 1000 που ήταν τη τελευταία φορά κάποια εκατομμύρια, θα επιμείνετε να κάνετε την επέμβαση;.. και για πρώτη φορά με πήρε και μου είπε το αποτέλεσμα των 30 εκατομμυρ ο ιδιος λίγη ώρα μετά! Ένιωσα πως έγινε ένα μικρό θαύμα, πως μπορεί να μην πρέπει να το κάνω το μικροχειρουργείο. Δεν ξέρουμε τι να κάνουμε όμως.

ο Καθηγητής επιμένει πως -κάτω από 5 εκατομμύρια ανα ml - αποτελούν ένδειξη ''πρωτογενούς ορχικής βλάβης'' που μπορεί ανα πάσα στιγμή να οδηγήσει σε μηδέν με φόβο και για αμφίβολη βιοψία! Εγώ που ήμουν στα 1000 σπερματοζωάρια την τελευταία φορά, ΣΗΜΕΡΑ είμαι στα 4 και κάτι εκατομμύρια(ανά ml)! Κι έχω και 7 ml όγκο σπέρματος - ένδειξη βαριάς προστατίτιδας και ενοχλήσεις) Τι να πιστέψω? Πως να αποκλείσω πως μετά από ένα μήνα μπορεί να είναι ακόμα παραπάνω ?

Αν μπορείτε περιμενω να μου πειτε τις γνωμες σας. Σας Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Διαβαζω αρκετο καιρο το θεμα σας. Eιχα παρουσιασει το προβλημα μου στο parents forum με θεμα ''ολιγοασθενοσπερμια''.

Ξεκινησα πριν απο ενα χρονο κανοντας το πρωτο μου σπερμοδιαγραμμα με 18 εκατ. συνολο σπερματοζωαριων(100% τερατοσπερμια) τον Αυγουστο του 11,μετα απο ενα εξαμηνο επεσαν στις 100.000 και το Μαιο του 12 στα 1000. Στη συνεχεια επισκεφτηκα τον καθηγητη στα Γιαννενα και αποφασισα να προχωρησουμε σε βιοψια-καταψυξη τωρα αρχές Αυγούστου. (σε μία εβδομάδα από τώρα!) Επειδη,ομως αγχωνομαι υπερβολικα με το θεμα της βιοψιας και της ποιοτητας των κυτταρων που θα αποψυχθουν (μιας κ εχω διαβασει πως τα κατεψυγμενα σπερματοζωαρια οδηγουν σε υψηλα ποσοστα αποβολων στις εξωσωματικες), εκανα ενα τελευταιο σπερμοδιαγραμμα σημερα και εδειξε 30 εκατομ. συνολο!!!!! Όμως 65% απο αυτα ειναι νεκρα! Ακομη δεν εχω παρει στα χερια μου τα αναλυτικα αποτελεσματα για την μορφολογια τους. Επικοινωνησα ξανα με τον καθηγητη και εκεινος επιμενει για μικροβιοψια με μικροσκόπιο-καταψυξη. Ειμαι σε αδιεξοδο,γιατι ο καθηγητης μου λεει πως μπορει σε 3 η 6 μηνες να μηδενιστουν (κρυπτοαζωοσπερμία αναφέρει) και πως αν τα φυσιολογικα δεν ειναι πανω απο 50% πρεπει οπωσδηποτε να κανω βιοψια.

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω! Θελω τοσο πολυ να αποκτησω ενα παιδακι. Στενοχωριεμαι παρα πολυ. Εχω διαβασει τις ιστοριες σας και όχι μόνο έχω συγκινηθεί αλλά είδα περιπτώσεις στην ίδια -περίπου- κατάσταση με τη δική μου που πέτυχαν κανονική σύλληψη. (Και μια λεπτομέρεια: ο μικροβιολόγος άκουσε για τη μικροεπέμβαση που πιθανόν να κάνω την επόμενη εβδομάδα, και ήταν εντελώς αντίθετος. Γύρισε και είπε της γυναίκας μου: Αν βρείτε από τα 1000 που ήταν τη τελευταία φορά κάποια εκατομμύρια, θα επιμείνετε να κάνετε την επέμβαση;.. και για πρώτη φορά με πήρε και μου είπε το αποτέλεσμα των 30 εκατομμυρ ο ιδιος λίγη ώρα μετά! Ένιωσα πως έγινε ένα μικρό θαύμα, πως μπορεί να μην πρέπει να το κάνω το μικροχειρουργείο. Δεν ξέρουμε τι να κάνουμε όμως.

ο Καθηγητής επιμένει πως -κάτω από 5 εκατομμύρια ανα ml - αποτελούν ένδειξη ''πρωτογενούς ορχικής βλάβης'' που μπορεί ανα πάσα στιγμή να οδηγήσει σε μηδέν με φόβο και για αμφίβολη βιοψία! Εγώ που ήμουν στα 1000 σπερματοζωάρια την τελευταία φορά, ΣΗΜΕΡΑ είμαι στα 4 και κάτι εκατομμύρια(ανά ml)! Κι έχω και 7 ml όγκο σπέρματος - ένδειξη βαριάς προστατίτιδας και ενοχλήσεις) Τι να πιστέψω? Πως να αποκλείσω πως μετά από ένα μήνα μπορεί να είναι ακόμα παραπάνω ?

Αν μπορείτε περιμενω να μου πειτε τις γνωμες σας. Σας Ευχαριστώ

domino διαβαζω το μηνυμα σου και εχω σοκαριστει!!!!!!! δεν ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω.. το μονο που μπορω να κανω ειναι να σου γραψω τη γνωμη μου με βαση την εμπειρια μας.. Καταρχην λυπαμαι που θα το πω αλλα δεν εχω διαβασει καμια περιπτωση με αίσιο τέλος με τον συγκεκριμένο καθηγητη... δεν τον εχω επισκεφτει βεβαια αλλα για μενα ειναι ενας απατεωνίσκος φαφλατας που εκμεταλλευεται τον πονο του αλλου.. αν ψαξεις θα διαβασεις πολλές ασχημες εμπειρίες απο τον συγκεκριμενο.. λεγεται μαλιστα οτι ειναι ενας τρελος επιστημον στην κυριολεξια που χρησιμοποιει τους ιστους για διαφορα πειραματα που στελνει στο εξωτερικο χωρις να ενδιαφέρεται πραγματικα για τον ασθενη.. αλλα δεν θελω να πω αλλα.. αν ψάξεις λίγο θα καταλάβεις!!!

δευτερον!! με 30 εκατομμυρια και θα κανεις βιοψια??? γιατι!!!!!!!!! απλα να σου πω οτι με πληρη αζωοσπερμια 2 χρονια πριν και με 40 εκατομμυρια τωρα το 90% ανωμαλα και νεκρα και μολις 2% κινητικοτητα πιάσαμε το μπέμπη μας φυσιολογικα λίγο πριν την τρίτη εξωσωματικη (με ιστο απο βιοψια) και δεν το πιστευαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εσυ το λιγότερο που εχεις να κάνεις με ενα τετοιο σουπερ για τη περιπτωση μας σπερμοδιαγραμμα είναι να συμβουλευτεις ενα καλό κέντρο ςξωσωματικης η ενα εργαστηριο σπέρματος!!!!!! το πιθανότερο είναι να σου πουν να καταψύξεις όμοι γέννητω για μελλοντική χρήση!!! στη θεση σου θα ήμουν πανευτυχης!!!!! μιλαμε για 30 εκατομμυρια!!! και σκεψου οτι οι περισσοτερες απο εδω παιζαμε με σπερματοζωαρια μετρημενα στα δάχτυλα!!!!!!!!!!

τελος να σου πω ότι η εξηγηση που εμας μας δωσανε για αυτο το θαυμα ειναι ότι η κατασταση του άντρα αλλάζει!!! μπορει να φταιει ενα μικρόβιο, μπορεί ένα ψυχολογικό σοκ, μπορει καποιο νόσημα καποια ασθενεια σε έξαρση!! ειναι τόσα πολλα!! για αυτο σου λεω ποτε δεν ξερεις!!! μην ασχοληθεις ξανα με τον συγκεκριμενο πηγαινε σε ενα κέντρο και εκει θα σε καθοδηγήσουν!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπιτι την Κυριακή χωρίς τα μικρα μου και ημουν σε άσχημη κατάσταση. Τώρα πάω καθημερινά στο επισκεπτηριο τα βλέπω, τα χαιδευω και μαθαίνω την εξέλιξη τους. Ευτυχώς πανε καλύτερα, χώρις κάποιο σοβαρο πρόβλημα και είναι θέμα ημερών μέχρι να δυναμώσουν τα πνευμονακια τους. Σήμερα θα κάνει το πρώτο γεύμα του ο μικρός με το γάλα που συλλεγω :D εχω γίνει καλη αγελαδιτσα :tongue:

Μαίρη γεννησα νωρίτερα γιατι πήγαινα για προεκλαμψια και δεν θέλαμε να το ρισκαρουμε. Έκανα εξετάσεις ανα 2-3 μέρες αλλα δεν πεφτανε οι τιμες και έτσι με κράτησε μέσα τηντεταρτη. Σε λίγους μηνες θα κρατάς και συ το παληκαρακι σου αγκαλια :D:D

Σοφακι, Ρινουλα, Ολινα ετοιμαστείτε έρχεται η σειρα σας ;););)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Domino νομίζω πως πρέπει να βρεις ένα καλο κέντρο εξωσωματικης και θα βρείτε τη λύση απο την στιγμη που υπάρχουν σπερματοζωαρια!!! Τι σημαινει νεκρά? μηπως εννοείς ακίνητα? εμείς βρήκαμε 1-2 και αυτα ακίνητα και όμως τώρα εχω διδυμακια! Προσωπικά πήγαμε σε ουρολογο ο οποίος δε μας ταλαιπώρησε ούτε με εξετάσεις ούτε με θεραπείες. Μίλησε κατευθείαν για μικρογονιμοποιηση και έτσι καταλήξαμε σε κέντρο εξωσωματικης. Όπως είπε και η Μαίρη εσυ που έχεις σίγουρα θα μπορέσεις να καταψυξεις και να γλιτωσεις την βιοψια.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...