Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Μαιρούλα μου βοήθησέ με λίγο, δεν κατάλαβα τι εννοείς. Έχει κάποιος από τους δυο σας στίγμα μεσογειακής αναιμίας και σας είπαν να κάνετε εξετάσεις γι' αυτό; Και γιατί σας τρομοκράτησαν;

στις πρωτες εξετασεις δεν ειχε φανει κατι τετοιο! αλλά μετα στι βιοιατρικη φανηκαν κατι ενδειξεις και οριακες τιμες για στιγμα και ετσι αναγκαστικά τις επαναλαβαμε αλλα πιστευω οτι τέλος καλο όλα καλα!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπεραααααα!!!!! τωρα ειναι η ωρα της μαμας!!!τα αγρια μεσανυχτα!!!!

σοφακι με το καλο ζουζουνα!!!!να ναι ο ιουλιος ο τυχερος κ αγαπημενος σου μηνας ευχομαι!!!

μαιρουλιταααααααα μου!!!!12εβδομαδων?!?!?!?!ποσο γρηγορα περναει ο καιρος!!!!φιλακια στην κοιλιτσα σου !!!!

σοφακι ευτυχως οι μπεμπουλες μας ειναι ησυχες γενικα!!!εχουμε κ τις γκρινιαρικες μερες μας αλλα δεν εχω παραπονο!!!κ το φαι μας το τρωμε κ κοιμομαστε τη νυχτα!!!τελειωσα κ με το θηλασμο κ ειμαστε πιο ανετες τωρα να κανουμε τις βολτες μας!!στις 6/7 κλεινουμε τον 5ο κ αρχιζουμε κ στερεες τροφες!!για να δουμε τι θα γινει!!?!?!

σας φιλω ολες κ μια μια!!!!

ευχουλιτσα μου!!! αν αναλογιστεις οτι μαζί ξεκινησαμε την πρωτη εξωσωματική και εσένα τώρα ειναι 5 μηνών εεεε άργησα λίγο!!!! αστειεύομαι φυσικα!!! χαλάλι όλα για το αντράκι μου χαλάλι χίλιες φορές!!!!!!!!!!!!!

φιλησε μου τα μπουτάκια τους! χιχιχιιχ!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μοριτσάκι μου ο γιατρός μου είχε ζητήσει ξάπλα (χωρίς υπερβολές) τις 3 πρώτες μέρες και μετά επιστροφή στην καθημερινότητα αλλά χαλαρά. Δεν είμαι πολύ υπέρ της ξάπλας. Είδα και την 1η φορά που έμεινα ξάπλα 15 μέρες και κόντεψε να μου στρίψει. Τώρα είμαι σπίτι και περνάω ήρεμα, με καλή μουσική, παρεούλα και ταινιούλες. Διακοπές ελπίζουμε να μην πάμε, με τη λογική ότι όλα θα πάνε καλά και θα είμαι εγκυούλα, οπότε θα πρέπει να κάνουμε οικονομίες. Εσείς θα πάτε; Έχεις 2 μήνες γεμάτους μπροστά σου μέχρι να γεννήσεις ε;

την καλυτερη δουλεια κανεις :P συνεχισε χαλαρα και οτι ειναι να γινει θα γινει ;) Ευχομαι φετος να μην πατε διακοπες και του χρονου να πατε με το μωρακι σας!!!

εγω δεν προβλεπεται και ουτε με νοιαζει,αφου σε ενα μηνα μπορει να σκασουν μυτη τα ζουζουνια μου :D

Κοριτσουδες μου καλησπέρα!! Διαβαζω εδω τα νεάκια σας και πολυ χαίρομαι!!! εμεις περασαμε λιγο ενα δύσκολο διημερο γιατι μάλλον απο βλακειες μας τρομοκρατήσαν για μεσογειακη αναιμία, αμνιοπαρακεντήσεις κλπ! τελικα τις επαναλάβαμε στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας στο λαικό αλλά απο οτι μιλήσαμε λίγο με γιστρους μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα δεν είναι κάτι ανυσηχητικό!! ελπίζω δηλαδή!!!

Μαιρουλα ακομα και ετσι να ειναι, ουτε οι πρωτοι ειστε,ουτε και οι τελευταιοι. ολα αντιμετωπιζονται μην σκας. εδω τα καταφερατε μονοι σας εκει θα κολησετε??? ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα?ευχομαι να μην ειναι τιποτα ;)

Πως τα πας εχεις καλη εγκυμοσυνη?

Ολινα που εισαι???αν θυμαμαι καλα ειχες ραντεβου με το γιατρο αυτες τις μερες....


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλα κ αγαπημένα , η ΧΑΡΑ σας ΧΑΡΑ μου κ η ελπίδα μου μαζι. Ο γιατρός απογοητευτηκε λίγο . Ήθελε καλύτερα αποτελέσματα στο σπερμοδιαγραμμα .... Αλλα να σας πω επειδή 2 μέρες κλαίω στα κρυφά , δεν με νοιάζει απο το 666 πηγε στο 132000 έτσι θα παει στο 1 εκατομμύριο . Μόνο Εσείς ξέρετε κ Εγώ πιστεύω ότι Εσείς λέτε !!!!! Και ναι θα τα καταφέρουμε .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλα κ αγαπημένα , η ΧΑΡΑ σας ΧΑΡΑ μου κ η ελπίδα μου μαζι. Ο γιατρός απογοητευτηκε λίγο . Ήθελε καλύτερα αποτελέσματα στο σπερμοδιαγραμμα .... Αλλα να σας πω επειδή 2 μέρες κλαίω στα κρυφά , δεν με νοιάζει απο το 666 πηγε στο 132000 έτσι θα παει στο 1 εκατομμύριο . Μόνο Εσείς ξέρετε κ Εγώ πιστεύω ότι Εσείς λέτε !!!!! Και ναι θα τα καταφέρουμε .

Βρε δεν πάνε να κουρευονται όλοι οι γιατροί!;; Αυτα έγραφα και πριν στο Σοφάκι!!! Και στη τελική εμάς απο μηδέν πήγε 45 εκατομμύρια!!! Που ξέρω αν ένα μήνα πριν ήταν 10 εκ. Κι ένα μήνα πιο πριν 500000!!! Όλα θα γίνουν αρκεί να το πιστέψουμε κορίτσια!!!!

Μοριτσάκι μου σε γενικές γραμμές αν εξαιρέσεις το υπερβολικό άγχος που με διακατέχει, έχω λίγες ανακατωσούρες και καναν εμετούλη καμία φορα... Αλλα όλα πολυ καλά Δόξα το Θεό!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλα κ αγαπημένα , η ΧΑΡΑ σας ΧΑΡΑ μου κ η ελπίδα μου μαζι. Ο γιατρός απογοητευτηκε λίγο . Ήθελε καλύτερα αποτελέσματα στο σπερμοδιαγραμμα .... Αλλα να σας πω επειδή 2 μέρες κλαίω στα κρυφά , δεν με νοιάζει απο το 666 πηγε στο 132000 έτσι θα παει στο 1 εκατομμύριο . Μόνο Εσείς ξέρετε κ Εγώ πιστεύω ότι Εσείς λέτε !!!!! Και ναι θα τα καταφέρουμε .

Μην κλαις και πληγωνεσαι. Το ξερω δεν ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι ακοτορθωτο. Αν ηταν φυσιολογικα πες στο ντοκτορ θα ερχομασταν σε σας???? Αυτος επρεπε να σας δωσει θαρρος και να μην σας απογοητευει. Και στο κατω κατω ενα δυο καλα αρκουν για να ερθει το μπεμπακι!!! ο γυναικολογος ή ο ουρολογος? και γενικα τι προτεινε?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειπε να πάμε απο Σεπτέμβριο με νέο σπερμοδιαγραμμα κ κατάτμηση . Μέχρι τότε βιταμίνες Καλή διατροφή κτλ. Για να μην είμαι άδικη απλα ειπε τα περίμενε καλύτερα για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. Κ όταν δακρύσα στενάχωρεθηκε κ άρχισε "μην χάνεις το κουράγιο σου "κ "μωρο θα κανεις αυτο να μην το ξανασυζητησεις" . Απλα εγω με τέτοια αύξηση στο σπερμα περίμενα θα κάναμε πάρτυ!! Και μου ήρθε ξαφνικό. Ολά θα γίνουν το ξέρω απλα κάθε επιπλέον δυσκολία πια με απογοητεύει. Τέλος πάντων μην λέμε δυσάρεστα . Μωράκια ερχονται στην παρέα - πρέπει να ειμαστε χαρούμενες!!!!

Μοριτσα Τέλεια νέα βλέπω ΜΑΜΑ κ μπεμπακια χερουν άκρας υγείας !!! Μαίρη μου είπαμε ,τωρα ποιος μας πιάνει !! Σοφακι η σκέψη μου είναι μαζι σου. Είμαι σίγουρη οτι όλα θα πανε καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην κλαις και πληγωνεσαι. Το ξερω δεν ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι ακοτορθωτο. Αν ηταν φυσιολογικα πες στο ντοκτορ θα ερχομασταν σε σας???? Αυτος επρεπε να σας δωσει θαρρος και να μην σας απογοητευει. Και στο κατω κατω ενα δυο καλα αρκουν για να ερθει το μπεμπακι!!! ο γυναικολογος ή ο ουρολογος? και γενικα τι προτεινε?

Ο Ουρολογος ειπε η αύξηση είναι Καλή κ ότι η κυρσοκυλη δείχνει αποτέλεσμα κ ένα χρόνο μετα οπότε στους 4 μήνες μια ΧΑΡΑ ειμαστε. Ο Γυναικολογος ήταν συγκρατημένος

Link to comment
Share on other sites

Ο Ουρολογος ειπε η αύξηση είναι Καλή κ ότι η κυρσοκυλη δείχνει αποτέλεσμα κ ένα χρόνο μετα οπότε στους 4 μήνες μια ΧΑΡΑ ειμαστε. Ο Γυναικολογος ήταν συγκρατημένος

Όλα θα γίνουν καλο μου ολινάκι!!! Πραγματικά είστε σε πολυ καλο δρόμο το πιστεύω!! Πες μου κάτι η μορφολογία πως είναι στο σπερμοδιαγραμμα;; Απλά για να μην απογοητευεσαι θα σου πω ότι εμάς ήταν 96% ανώμαλα και η κινητικότητα ήταν μόλις 2%!!! Κι όμως τα καταφέραμε κι ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μην μου πεις έχεις κ αυπνιες; Πολυ πρωινη σε βλέπω!!! Όλα τα συμπτώματα δηλαδή! Τέλεια !!!!!!! Θα το δω αναλυτικά κ θα σου γράψω. Νομίζω κ εμείς στο 2% Είμαστε αργή εμπροσθια. Δεν το έχω μαζι μου. Έχω φύγει σκ. Θα είμαι πιο αναλυτική απο δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια χαρα τα μωρουλινια!!!!οταν εχεις καουρες λενε οτι βγαζουνε μαλλακια!!!κ που σαι ακομα για την κοιλουμπα!!!

κ γω νομιζα πως θα γεννησω ενα μηνα πριν αλλα τελικα εφτασα τις 38 εβδομαδες ,

τα μωρουλια τα 3 κιλα κ γω τα 26!!!κ απο τα 26 εχασα τα 22 μεχρι να βγω απ το μαιευτηριο!!δεν υπερβαλω!!αυριο φευγουμε για το εξοχικο,ειναι διπλα στη θαλασσα, μεχρι το σεπτεμβρη!!

που θα γεννησεις??

22 αμέσως μετα;;;; Μωρε Μπράβο !! Να χαίρεσαι τα μωρα σας!

Link to comment
Share on other sites

Ο Ουρολογος ειπε η αύξηση είναι Καλή κ ότι η κυρσοκυλη δείχνει αποτέλεσμα κ ένα χρόνο μετα οπότε στους 4 μήνες μια ΧΑΡΑ ειμαστε. Ο Γυναικολογος ήταν συγκρατημένος

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! :)

Καλα θα κάνετε να χαλαρωσετε, να περάσετε καλα αυτο το καλοκαίρι και απο Σεπτέμβρη προχωρατε. Εξάλλου δεν ξέρεις μπορει να γίνει και απο μόνο του....όλοι είχαμε και έχουμε αυτη τη κρυφή ελπιδα!

Αυτο που δεν καταλαβαίνω γιατι να μπείτε σε νέες εξετάσεις και να μην προχωρήσετε σε προσπάθεια το Σεπτέμβριο, δίνοντας υλικό ο άντρας σου και ότι βρεθει. Απο την άλλη αν δεν κάνω λαθος, έχετε καταψυξει υλικο σωστά?

Αν χρειαστει θα το χρησιμοποιήσετε.

Καλα να περάσετε ΣΚ :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μην μου πεις έχεις κ αυπνιες; Πολυ πρωινη σε βλέπω!!! Όλα τα συμπτώματα δηλαδή! Τέλεια !!!!!!! Θα το δω αναλυτικά κ θα σου γράψω. Νομίζω κ εμείς στο 2% Είμαστε αργή εμπροσθια. Δεν το έχω μαζι μου. Έχω φύγει σκ. Θα είμαι πιο αναλυτική απο δευτέρα!

Καλημέρα σε όλες!!!! Αυπνιες;;; Αυτο που ζω βρυκολάκιασμα το λέμε!!! Για την ακρίβεια απο τότε που έμαθα την εγκυμοσυνη το μάτι δεν κλείνει όλη νύχτα!!! Κοιμάμαι καθημερινά στις 7 το πρωι μέχρι τις 11 και αυτο είναι ο ύπνος μου!! Τι είναι αυτο το πράγμα;; Που είναι οι υπνηλίες της εγκύου;; Καμία σχέση!! Ευτυχώς που έχω σταματήσει λίγες μέρες απο τη δουλειά γιατι θα το πήγαινα σερί!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!! Αυπνιες;;; Αυτο που ζω βρυκολάκιασμα το λέμε!!! Για την ακρίβεια απο τότε που έμαθα την εγκυμοσυνη το μάτι δεν κλείνει όλη νύχτα!!! Κοιμάμαι καθημερινά στις 7 το πρωι μέχρι τις 11 και αυτο είναι ο ύπνος μου!! Τι είναι αυτο το πράγμα;; Που είναι οι υπνηλίες της εγκύου;; Καμία σχέση!! Ευτυχώς που έχω σταματήσει λίγες μέρες απο τη δουλειά γιατι θα το πήγαινα σερί!!!!

Χαχαχα και που είσαι ακόμα :tongue: το καλο είναι που δεν δουλεύεις αλλιώς θάταν ζόρικα! Εγω αυτο το μήνα κοιμάμαι βέβαια εχω δρομολόγια 3-4 το βραδυ για πιπι.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα και που είσαι ακόμα :tongue: το καλο είναι που δεν δουλεύεις αλλιώς θάταν ζόρικα! Εγω αυτο το μήνα κοιμάμαι βέβαια εχω δρομολόγια 3-4 το βραδυ για πιπι.

Καλέ κι εγω έχω για πιπί το βράδυ!!! Αλλα στη μέρα πηγαίνω φυσιολογικά μαζεύονται όλα για τη νύχτα μου φαίνεται! Και να θέλω να κοιμηθω δεν μπορω!! Να δω όταν αρχίσω δουλειά πως θα τη παλέψω!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...