Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μοριτσακι??????πως πανε οι κλωτσιες!?!?!?!?!

Μαιρουλιτα μουυυυυυ???????!?!?!!!!!! Πως εισαι???ο μπαμπα σας????

Ολινακι??????το ριλαξ δεν εβλαψε ποτε κανεναν!!απολαυσε τις βουτιες σου τωρα που μπορεις γιατι του χρονου σε βλεπω με ταπερακια!!!!

Γεια σου ευχουλα με τις κοριτσαρες σου!!!!!!!! ειμαστε καλα ελπιζω δηλαδη.. μα γιατι να μην κλωτσανε τα μωρα απο τη πρώτη στιγμή να ξερουμε οτι κατι υπάρχει εκεί κατω!!!!!!! τωρα αναμενουμε την αυχενικη και υπάρχει πολύ μα πολύ αγχος!!!!! οπως ειπε και το μοριτσακι η δευτερη διδυμομανουλα μας το αγχος δεν τελειωνει ποτε!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μου σήμερα πήγαμε δείγμα για κατατμιση .... Ειδομεν !

ολιναρα μου περιμενουμε νεα!!! παντως αυτη τη φορά εχω να το λεω ειστε προετοιμασμένοι απο ολες τις πλευρες!! δεν υπαρχει περιπτωση να μη το τσακωσουμε λεμε!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια μου! Ξεκίνησα τελικά χτες τις ενεσούλες. Menopur και πρωτόκολλο ανταγωνιστή. Άντε να δούμε λοιπόν. Μέχρι τέλη Ιουνίου, αν όλα πάνε καλά, θα κάνουμε εμβρυομεταφορά. Καλοκαιριάτικο δεν είναι και το πιο εύκολο, αλλά ο γιατρός μας λέει ότι αυτή τη στιγμή όλα είναι ρυθμισμένα τέλεια και είναι κρίμα να χάσουμε την ευκαιρία. Είμαι και λίγο καιρό μετά την υστεροσκόπηση, που το περιβάλλον της μήτρας είναι ιδανικό για να δεχτεί τα έμβρυα. Είμαι πολύ ήρεμη και αποφασισμένη αυτή τη φορά. Σας φιλώ και όποτε καταφέρνω να μπω θα σας ενημερώνω. Θα προσπαθήσω να απασχολούμαι πολύ με άλλα θέματα, γιατί την προηγούμενη φορά παραλίγο να τρελαθώ διαβάζοντας συνεχώς διάφορα μέσα στο internet.

ευχομαι πολύ καλή επιτυχια μεσα απο τη καρδια μου!!!!!! Να μην εξαφανιστεις ομως παλι εεεεε? να μας γραφεις τα νεα σου!!!!! ολα καλα θα πανε!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αααα κορίτσια ξεχασα να σας πω!!! Επικοινωνησα με τη Δημητρα (με τις δυο μπεμπουλες) οι περισσοτερες τη θυμαστε σαν περυσι γεννησε!!! μου ειπε οτι δεν μας ξεχναει απλά εχει καποιο πρόβλημα και δεν μπορει να μπει στο cafe να γράψει.. Να δωσω σε ολες φιλακια!!!!!!! Σας φιλώ λοιπον μια προς μια!!

βρε κορίτσια ασχετο η Μελανια τι να κανει?? και η roxanne εχει να μπει καιρο, η Βασιλικη.. ελπιζω να ειναι ολες καλα..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είστε το στήριγμά μου κοριτσάκια μου! Ο πρώτος υπέρηχος πήγε καλά. Αύριο έχουμε τον δεύτερο. Για να δούμε... Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας, μου δίνετε πολύ κουράγιο. Θα κάνω και impralipid την Τετάρτη. Είχε κάνει καμία από εσάς; Ξεκινάω και εξειδικευμένο βελονισμό. Λένε ότι βοηθάει. Ουφ... Σας φιλώ όλες και ελπίζω σύντομα να πιούμε κανένα καφεδάκι όλες μαζί, να ανταλλάξουμε εμπειρίες. Να το κανονίσουμε, μαμάδες, μέλλουσες μαμάδες και κοριτσάκια που ελπίζουμε να γίνουμε και τα δύο. Εεεεε; Ναιαιαιαια! (Μήνυμα προς τα μωράκια μέσα στις κοιλίτσες: ΚΛΩΤΣΑΤΕΕΕΕΕ! Τρελαίνονται να σας νιώθουν, κι ας γκρινιάζουν οι μανούλες). ΣΜΟΥΤΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!

Τι κανετε; Σας διαβαζω αλλα δεν εχω γραψει εδω και μερες...

Maryy πολυ χαιρομαι που σου πανε ολα καλα! Με το καλο κοπελα μου να γινεις μανουλα!

Sofaki καλη επιτυχια και σε εσενα!να γεμισει η κοιλιτσα σου με μωρακια!

Εμεις ειμαστε πολυ καλα!ο μικρος μεγαλωνει με τρελους ρυθμους.ειναι πλεον κανονικο τσουπωτο μωρακι. Κανει χαρουλες, γελακια και φωνουλες. :PΕιναι πολυ καλος και δεν το χορταινω.

Η αληθεια ειναι οτι μου εχει λειψει η εγκυμοσυνη, η κοιλαρα μου και οι κλωτσιες του νεαρου!

Φροντιστε να απολαυσετε καθε λεπτο γιατι ο χρονος περναει απιστευτα γρηγορα!

Σας φιλω:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ευχουλα πως τα πας με τις μικρές σου???

Μαίρη έφτασε ο καιρός της αυχενικης? πως περνάει ο καιρός....

Σοφακι δε σου φτάνουν τόσα τρυπηματα θέλεις και βελονισμο???χαρας το κουράγιο σου! Εγω δεν έκανα το συγκεκριμένο φάρμακο που λες.

Roxanne απόλαυσε το αγοράκι σου και του χρόνου μπορει να φουσκώσει πάλι ηκοιλιτσα σου ;)

Εγω κάθε μέρα νιώθω και πιο φουσκωμενη:oops: ώρες ώρες νομίζω πως θα σκάσει η κοιλουμπα χαχα!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moritsaki μου άστα. Τραυματίστηκα κι όλας στον καρπό με μια βελόνα και τώρα μου έχει κουλαθεί το δεξί. Δεν είναι και ευχάριστο πράγμα ο βελονισμός. Είπα όμως να εξαντλήσω τα πάντα. Αφού λένε ότι βοηθάει στη σύλληψη... βουρ για βελονίτσες.

Πάντως πολύ μου αρέσει να ακούω κοριτσάκια που απολαύσανε ή απολαμβάνουν την περίοδο της εγκυμοσύνης. Μπράβο βρε Roxanne μου που τη σκέφτεσαι αυτή την περίοδο με τόση λαχτάρα και τη νοσταλγείς. Εγώ πάντα τη σκεφτόμουν με τρόμο. Λέω μέσα μου, θα τα καταφέρω; Θα αντέξω το βάρος; Θα γίνω τόφαλος; Θα κλαίω συνεχώς; Αλλά τα περισσότερα μανουλάκια που ξέρω, τελικά το έχουν απολαύσει και το σώμα τους έχει επανέλθει πολύ γρήγορα. Θα μου πεις, εμείς οι περισσότερες, με όλα αυτά που έχουμε περάσει, ας φέρουμε στον κόσμο τα παιδάκια μας, να είναι γεμάτα υγεία, και το σώμα το φροντίζουμε αργότερα. Μην τα θέλω κι όλα δικά μου. Εγκυούλες, με τη ζέστη πως την παλεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι με το καλο!!!!!κ γω με ανταγωνιστη επιασα τις δυδιμουλες μου!!!πριν απο ακριβως ενα χρονο εμαθα τα ευχαριστα!!!ελπιζουμε κ σου ευχομαστε καλη επιτυχια κ καλα αποτελεσματα οι ζουζουνιτσες μου κ γω!!!!

Ευχούλαααααα... πόσο είναι δηλαδή τα μικράκια σου τώρα; Είναι ήσυχα νινιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια βοήθεια!!!!!!!

μόλις με πήρε ο αντρας μου τα αποτελέσματα βγήκαν.

από 666 σπερματοζωάρια πήγαμε στις 130.000 (!!!! σε ένα μήνα μετά από την αντιβίωση για το εντερόκουκος) όμως (γιατί πρέπει να υπάρχει πάντα όμως) η κατάτμηση είναι λέει υψηλή. Δεν του είπαν κάτι άλλο τηλεφωνικά. όταν πάμε από εκεί τα υπόλοιπα. Την άλλη τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να δει τα αποτελέσματα κ να μας πει πως συνεχίζουμε.

ξέρει καμία τι σημαίνει υψηλή κατάτμηση? Να θυμίσω καρυότυπο είχε μια χαρα. Χριστέ μου δεν αντέχω άλλες αγωνίες.

Σας παρακαλώ όποια ξέρει-θα τρελαθώ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια βοήθεια!!!!!!!

μόλις με πήρε ο αντρας μου τα αποτελέσματα βγήκαν.

από 666 σπερματοζωάρια πήγαμε στις 130.000 (!!!! σε ένα μήνα μετά από την αντιβίωση για το εντερόκουκος) όμως (γιατί πρέπει να υπάρχει πάντα όμως) η κατάτμηση είναι λέει υψηλή. Δεν του είπαν κάτι άλλο τηλεφωνικά. όταν πάμε από εκεί τα υπόλοιπα. Την άλλη τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να δει τα αποτελέσματα κ να μας πει πως συνεχίζουμε.

ξέρει καμία τι σημαίνει υψηλή κατάτμηση? Να θυμίσω καρυότυπο είχε μια χαρα. Χριστέ μου δεν αντέχω άλλες αγωνίες.

Σας παρακαλώ όποια ξέρει-θα τρελαθώ

Ολινάκι μου, εγώ γιατί το ακούω τόσο μα τόσο καλό που είχατε τέτοια εντυπωσιακή άνοδο; Ο Βουλγαρίδης δεν σας εξήγησε τι σημαίνει η υψηλή κατάτμηση; Μην αγχώνεσαι πριν σου εξηγήσουν βρε καλό μου. Η άνοδος πάντως είναι εντυπωσιακή. Άλλο ένα θαυματάκι μέσα εδώ. Πρώτα η Mary, τώρα εσύ.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια βοήθεια!!!!!!!

μόλις με πήρε ο αντρας μου τα αποτελέσματα βγήκαν.

από 666 σπερματοζωάρια πήγαμε στις 130.000 (!!!! σε ένα μήνα μετά από την αντιβίωση για το εντερόκουκος) όμως (γιατί πρέπει να υπάρχει πάντα όμως) η κατάτμηση είναι λέει υψηλή. Δεν του είπαν κάτι άλλο τηλεφωνικά. όταν πάμε από εκεί τα υπόλοιπα. Την άλλη τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να δει τα αποτελέσματα κ να μας πει πως συνεχίζουμε.

ξέρει καμία τι σημαίνει υψηλή κατάτμηση? Να θυμίσω καρυότυπο είχε μια χαρα. Χριστέ μου δεν αντέχω άλλες αγωνίες.

Σας παρακαλώ όποια ξέρει-θα τρελαθώ

Βρήκα αυτό, δεν ξέρω αν σε βοηθάει. http://www.ivf-embryo.gr/eksosomatiki-ivf/problimata-me-to-sperma/katatmisi-dna-spermatos Πάντως αντιμετωπίζεται. Η αύξηση του αριθμού είναι πολύ σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσακι μου το διάβασα. Από την ώρα που σας έγραψα διάβασα πολλά.........

καταρχην δεν θέλω να γράφω δυσάρεστα- αυτή η παρέα γέμισε ευτυχια και θέλω και εγω να συνεισφέρω σε αυτό. Αλλά κόντεψε να μου στρήψει. Λέω αμάν και άλλο πρόβλημα ....πάνε 2,5 χρόνια που τραβιόμαστε. Πόσο ακόμα.

Τρέλανα και τον κακομοίρη τον αντρα μου που στη σκέψη 2η βιοψιας τα παίζει. Πήρε λοιπόν πάλι στο εργαστήριο κ τους πίεσε να του πούνε τηλεφωνικά και ευτυχώς η κατάτμηση είναι στο 33%. Το καλό σε αυτό είναι ότι το όριο από ότι διάβασα και από ότι μας είπανε και αυτοί είναι το 30% οπότε είμαστε κοντά και με βιταμίνες μπορεί να βελτιωθεί.

Απλά πριν ξεκινήσουμε τις εξωσωματικές ο αντρας μου είχε 1.200.000 σπερματοζωάρια τα οποία έδωσαν μηδενικές χοριακές στις 2 εξωσωματικές και αμέσως σκέφτηκα να τι φταίει η κατάτμηση. Βέβαια μετά φτάσαμε και στην αζωοσπερμία.

Σοφακι μου πάνω στη τρέλα μου δεν σκέφτηκα ότι η αυξηση αυτή είναι πολυ σημαντικη. Σε ευχαριστώ και πάλι . Ένα βήμα τη φορά σωστά?

σας φιλώ και ευχαριστώ που υπάρχετε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσακι μου το διάβασα. Από την ώρα που σας έγραψα διάβασα πολλά.........

καταρχην δεν θέλω να γράφω δυσάρεστα- αυτή η παρέα γέμισε ευτυχια και θέλω και εγω να συνεισφέρω σε αυτό. Αλλά κόντεψε να μου στρήψει. Λέω αμάν και άλλο πρόβλημα ....πάνε 2,5 χρόνια που τραβιόμαστε. Πόσο ακόμα.

Τρέλανα και τον κακομοίρη τον αντρα μου που στη σκέψη 2η βιοψιας τα παίζει. Πήρε λοιπόν πάλι στο εργαστήριο κ τους πίεσε να του πούνε τηλεφωνικά και ευτυχώς η κατάτμηση είναι στο 33%. Το καλό σε αυτό είναι ότι το όριο από ότι διάβασα και από ότι μας είπανε και αυτοί είναι το 30% οπότε είμαστε κοντά και με βιταμίνες μπορεί να βελτιωθεί.

Απλά πριν ξεκινήσουμε τις εξωσωματικές ο αντρας μου είχε 1.200.000 σπερματοζωάρια τα οποία έδωσαν μηδενικές χοριακές στις 2 εξωσωματικές και αμέσως σκέφτηκα να τι φταίει η κατάτμηση. Βέβαια μετά φτάσαμε και στην αζωοσπερμία.

Σοφακι μου πάνω στη τρέλα μου δεν σκέφτηκα ότι η αυξηση αυτή είναι πολυ σημαντικη. Σε ευχαριστώ και πάλι . Ένα βήμα τη φορά σωστά?

σας φιλώ και ευχαριστώ που υπάρχετε.

Ολινακι ψυχραιμια. Δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο που ρωτας, ισως η Μαιρη να ξερει κατι παραπανω. Αυτο ομως που διαβασα στο ιντερνετ ειναι πως η υψηλη κατατμηση σχετιζεται με αποτυχημενες προσπαθειες αλλα διορθωνεται με αντιοξειδωτικα και βιταμινες. Οπως και να εχει ολα φτιαχνονται και ολα γινονται ;) Μην σκεφτεσαι αρνητικα και δες τα θετικα! Θα δεις που σε λιγο καιρο θα εχουμε και τα δικα σου ευχαριστα!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...