Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? σχετικά με τις επιτροπές που ρωτάτε, δεν εχω ιδέα γιατι δεν μπήκα καν σε αυτη τη διαδικασία της γραφειοκρατίας.

Τα δικα μας νεα είναι πως έχουμε δυο γερα μωρακια (αγοράκι-κοριτσακι) και όλα δείχνουν πως πανε καλα. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι πως χρειάζεται παρακολούθηση ο τραχήλος και τώρα είμαι σε καραντίνα σπιτι μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρο. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πανε καλα δε το βάζω κάτω!

Moritsa τέλεια!!! Με το καλό να έρθουν τα μωρουλάκια σου. Ευτυχώς τα θέματα του τραχήλου είναι απολύτως αντιμετωπίσιμα. Ξεκούραση καλό μου και όλα θα πάνε καλά. Πολύ ωραία νέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρονια Πολλά Σοφάκι!!!!! συντομα με μωρακια κοριτσι μου!!! ποτε ξεκινας εσυ??

Γεια σου Μαιρούλα μου. Πήρα τα φαρμακάκια μου και λέω να ξεκινήσω με την επόμενη περίοδο, μέσα Μαϊού. Θα δούμε. Πάντως θα ακολουθήσω πρωτόκολλο ανταγωνιστή. Δεν το έχω ξανακάνει. Το έχει ακολουθήσει καμία να μου πει γνώμη;

Μαίρη μου όλα καλά εσείς; Ο αντρούλης σου; Φαντάζομαι πετάει από χαρά και η αυτοπεποίθηση φουλ πλέον, ε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ελπίζω να. Είστε όλες καλα και να περασατε ένα υπέροχο σ- κ!

Τα νεα μου είναι πως έκανα καμπύλη σακχάρου και ευτυχώς δεν εχω διαβήτη αν και γλυκατζου. Το μονο πως Εχω φουσκώσει και βαρύνει απότομα.

Ολινα θα σου πω,πως και ο άντρας μου είχε το ίδιο μικρόβιο το οποίο εμφανιζόταν συνεχώς μετα απο κάθε θεραπεία που έκανε. Δεν περιμέναμε να το εξαφανισουμε για να προχωρήσουμε παρα έπινε τις αντιβιωσεις για να είναι απαλλαγμένος απο το μικρόβιο. Και επειδη δεν υπηρχε περιπτωση να παει να εξεταση τον προστατη οι αντιβιωσεις τον καλυπταν. Τώρα τον παρακαλαω να κάνει μια καλλιέργεια να δούμε αν έχει εμφανιστεί αλλα το αποφεύγει. Η γνώμη μου είναι να μην το καθυστερησετε γιαυτη την αιτία εφόσον δεν θα έρθει φυσιολογικα.

Σοφακι την καλύτερη δουλεια κάνετε. Διασκεδάστε και το μωρακι θα έρθει στην ωρα του! Όλα θα γίνουν!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι έχεις δήκιο και εμένα οι φίλες μου με ζηλευουν άσε που μου λένε καθυστέρησε το όσο μπορείς γιατι μετά δεν υπάρχει επιστροφή (βλέπεις όλες έχουν από δύο πια τα οποία έπιασαν για πλάκα-και να ξέραν ότι το καθυστερώ αλλά.... για άλλους λόγους!!!!!!!) όμως έχεις δήκιο η κατάσταση αυτή μας έχει φέρει πιο κοντά. Και ίσως γι αυτό να γίνονται όλα. Για να είμαστε πιο μονιασμένοι και αγαπημένοι. θα ακολουθήσω όμως τη συμβουλη σου.

Μορίτσα μου καλή. Βοήθησε με λίγο. Εσύ δεν πήρες αντιβίωση. Ο Βουλγαρίδης είπε θα πέρνουμε και οι δύο. Οπως και νά ναι δεν κάνουμε καμία κίνηση αν δεν αποφασίσει ο γυναικολόγος πως θα πορευτούμε. Πιθανόν να μας πει πάμε για εξωσωματική γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση. Ο Βουλγαρίδης μας είπε ότι αν το αντιμετωπίσουμε δεν θα υπάρχει άλλο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν αυτό βέβαια σημαίνει ότι το σπέρμα θα διορθωθεί και θα πιάσουμε κανονικα. Ισως μακροπρόθεσμα να μπορέσουμε. Αλλά από ότι έχω καταλάβει η καλυτέρευση πέρνει χρόνο πολύ και εγώ δεν θέλω να καθυστερήσω άλλο. Είμαι 34 και αν θελήσει ο Θεός θα ήθελα 2 παιδάκια οπότε δεν νομίζω ότι μπορώ να περιμένω να έρθουν μόνα τους....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Καταρχήν να ξέρετε ότι δεν σας ξεχνώ διαβάζω τα νέα σας από το κινητό ανάμεσα σε πολύ πολύ δουλεια!

Μορίτσα καταπληκτικά νέα. Κάνε κουράγιο και όλα σύντομα θα γίνουν υπέροχα! Ρωξάνη ο μπεμπούλης σε κρατάει σε φόρμα?

Δεν αποφάσιζα να σας γράψω πριν έχω τα τελικά αποτελέσματα των εξετάσεων του αντρα μου.(Μαίρη μου δεν σε ξέχασα) ώστε να ξεθυμάνω, να ακούσω συμβουλές και πάνω από όλα να βοηθήσω με το δικό μου περιστατικό.

Σοφάκι θερμά σε ευχαριστώ για τον Βουλγαρίδη -ασχολήθηκε πολύ μαζί μας και βοήθησε τον αντρα μου δινοντας του ελπίδες.

Λοιπόν τα πραγματα έχουν ώς εξής. Το τρίμηνο πέρασε μετά την κυρσοκοίλη και το σπερμοδιάγραμμα έδειξε 666 (θεε κ κύριε τι νούμερο) σπερματοζωάρια & η καλλιεργεια μέτρια ανάπτυξη enterococcus faecalis (δεν εψαξα τίποτα)προτίμησα να γράψω σε εσάς. Βασικά αυτό σημαίνει από την αζωοσπερμία μια κάποια βελτίωση αλλά και μια φλεγμονή από το enterococcus (είπε ο Βουλγαρίδης) η οποία καταπολεμείται με ισχυρη αντιβίωση και στους δυό μας. Το μικρόβιο αυτό καταπολεμείται από τον οργανισμό και φευγει εκτός εάν φωλιάσει στον προστάτη οπότε θέλει αντιβιώση γιατί το μεταφέρει ο ένας στον αλλον. (οποτε εννοείται σε εμάς φωλιασε στον προστάτη-γιατί δεν είχαμε όλα τα άλλα αυτό μας έλειπε)

Στον γυναικολόγο μας θα πάω 9/5 να δει τα αποτελέσματα και να κρίνει πια αντιβίωση θα πάρουμε. Οπότε προς το παρών μάλλον η εξωσωματική καθυστερεί.Ειμαι μουδιασμένη ....δεν ξέρω τι να πω πραγματικά. Αφήνω τον αντρα μου να τραβάει μπροστά κ εγώ ακολουθώ δουλευοντας μόνο-αυτό δηλαδή που ξέρω να κάνω καλά.

ο αντρα μου όταν κάναμε το 1ο σπερμοδιάγραμμα είχε 1,200,000 σπερματοζωάρια...τον οκτωβριο του 2010. Από τότε 2 εξωσωματικές και το σπέρμα να πέφτει κατακόρυφα. Υπήρχε αραγε το μικρόβιο? ποιος να ξέρει. Μετά αζωσοπερμία -κυρσοκοίλη για βελτίωση και τώρα ο Βουλγαρίδης να φέρνει αλλα νέα στην κατάσταση.......τι να πω δεν ξέρω . Ως πότε....

Olinaki μου ξερω οτι δεν με ξεχασες περιμενα νεα σου. γενικα το θεμα με τα μικροβια ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο που αλλοι το αποδεχονται και αλλοι οχι.. πχ εμενα και οι δυο εξωσωματικοι δεν παραδεχοντουσαν τα μικροβια σαν αιτια αποτυχιας.. τωρα ποιος ξερει? ο Βουλγαριδης τι γιατρος ειναι?? τουλαχιστον φαινεται οτι απο την αζωοσπερμια υπαρχει βελτιωση σωστα?? και αλλωστε και τα αποτελεσματα μετα τη κιρσοκηλη λενε οτι φαινονται ενα χρονο μετα πληρως.. και εγω πιστευω οτι σε καποια χρονια ισως και να μπορεσουμε ολες μας να συλλαβουμε φυσιολογικα.. ως τοτε ομως δεν μπορουμε να περιμενουμε η καθε μια για τους δικους της λογους! και ετσι θα επικαλεστουμε τη βοηθεια του Θεού και της επιστημης.. να σκεφτεσαι μονο το οτι οι γιατροι που σας εχουν αναλαβει σας εχουν ξεψαχνισει σε σχεση με τον πρωτο τον.. μ... και εχετε της πιθανοτητες με το μερος σας!! θετικη σκέψη Ολινακι μου!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Μαιρούλα μου. Πήρα τα φαρμακάκια μου και λέω να ξεκινήσω με την επόμενη περίοδο, μέσα Μαϊού. Θα δούμε. Πάντως θα ακολουθήσω πρωτόκολλο ανταγωνιστή. Δεν το έχω ξανακάνει. Το έχει ακολουθήσει καμία να μου πει γνώμη;

Μαίρη μου όλα καλά εσείς; Ο αντρούλης σου; Φαντάζομαι πετάει από χαρά και η αυτοπεποίθηση φουλ πλέον, ε;

Σοφακι μου μπραβο!!!! και εγω περιμενω να αδιαθετησω και να ξεκινησω υστερα απο ενα μεγαλο διαλειμμα 7 μηνων... και εγω ανταγωνιστη θα κανω.. και το ιδιο ειχα κανει και την αλλη φορα.. κραταει περιπου 12-13 μερες και ουτε θα καταλαβεις για ποτε θα περασει ο καιρος! βεβαια εγω ισως το καταλαβω γιατι θα κανω 4 ενεσεις τη μερα αλλα αν ειναι να γεννηθει 1 2η 3 γερα μωρακια χιλιες φορες χαλαλι!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ελπίζω να. Είστε όλες καλα και να περασατε ένα υπέροχο σ- κ!

Τα νεα μου είναι πως έκανα καμπύλη σακχάρου και ευτυχώς δεν εχω διαβήτη αν και γλυκατζου. Το μονο πως Εχω φουσκώσει και βαρύνει απότομα.

Ολινα θα σου πω,πως και ο άντρας μου είχε το ίδιο μικρόβιο το οποίο εμφανιζόταν συνεχώς μετα απο κάθε θεραπεία που έκανε. Δεν περιμέναμε να το εξαφανισουμε για να προχωρήσουμε παρα έπινε τις αντιβιωσεις για να είναι απαλλαγμένος απο το μικρόβιο. Και επειδη δεν υπηρχε περιπτωση να παει να εξεταση τον προστατη οι αντιβιωσεις τον καλυπταν. Τώρα τον παρακαλαω να κάνει μια καλλιέργεια να δούμε αν έχει εμφανιστεί αλλα το αποφεύγει. Η γνώμη μου είναι να μην το καθυστερησετε γιαυτη την αιτία εφόσον δεν θα έρθει φυσιολογικα.

Σοφακι την καλύτερη δουλεια κάνετε. Διασκεδάστε και το μωρακι θα έρθει στην ωρα του! Όλα θα γίνουν!

μοριτσακι μπραβο για τη καμπυλη!! τελεια!! εγω φοβαμαι οτι θα εχω προβλημα σε αυτον τον τομεα οταν ερθει η ωρα! καθοτι πολυ γλυκατζου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φουσκωσες εεε?? ελπιζω τωρα να εχεις συνειδητοποιησει τι σου συμβαινει!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι έχεις δήκιο και εμένα οι φίλες μου με ζηλευουν άσε που μου λένε καθυστέρησε το όσο μπορείς γιατι μετά δεν υπάρχει επιστροφή (βλέπεις όλες έχουν από δύο πια τα οποία έπιασαν για πλάκα-και να ξέραν ότι το καθυστερώ αλλά.... για άλλους λόγους!!!!!!!) όμως έχεις δήκιο η κατάσταση αυτή μας έχει φέρει πιο κοντά. Και ίσως γι αυτό να γίνονται όλα. Για να είμαστε πιο μονιασμένοι και αγαπημένοι. θα ακολουθήσω όμως τη συμβουλη σου.

Μορίτσα μου καλή. Βοήθησε με λίγο. Εσύ δεν πήρες αντιβίωση. Ο Βουλγαρίδης είπε θα πέρνουμε και οι δύο. Οπως και νά ναι δεν κάνουμε καμία κίνηση αν δεν αποφασίσει ο γυναικολόγος πως θα πορευτούμε. Πιθανόν να μας πει πάμε για εξωσωματική γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση. Ο Βουλγαρίδης μας είπε ότι αν το αντιμετωπίσουμε δεν θα υπάρχει άλλο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν αυτό βέβαια σημαίνει ότι το σπέρμα θα διορθωθεί και θα πιάσουμε κανονικα. Ισως μακροπρόθεσμα να μπορέσουμε. Αλλά από ότι έχω καταλάβει η καλυτέρευση πέρνει χρόνο πολύ και εγώ δεν θέλω να καθυστερήσω άλλο. Είμαι 34 και αν θελήσει ο Θεός θα ήθελα 2 παιδάκια οπότε δεν νομίζω ότι μπορώ να περιμένω να έρθουν μόνα τους....

Σου εστειλα π.μ


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαιρη! Συμφωνω σε αυτα που ειπες, ισως καποια μερα να τα καφερουμε φυσιολογικα αλλα κανεις δεν ξερει ποτε θα ερθει αυτη η ωρα. Ας ειναι καλα η επιστημη και να ερθουν τα μωρακια γρηγορα ;)

Γιατι θα τρυπιεσαι 4 φορες? Οσο για το σακχαρο και γω το ετρεμα γιατι αν δεν φαω γλυκακι δεν αντεχω!!! Προσπαθω να το πιστεψω πως μεσα μου μεγαλωνουν 2 μωρακια και ωρες ωρες δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ακομα......παρολο που ειμαι +9κιλα!

Ο Μαιος θα μπει δυναμικα λοιπον!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαιρη! Συμφωνω σε αυτα που ειπες, ισως καποια μερα να τα καφερουμε φυσιολογικα αλλα κανεις δεν ξερει ποτε θα ερθει αυτη η ωρα. Ας ειναι καλα η επιστημη και να ερθουν τα μωρακια γρηγορα ;)

Γιατι θα τρυπιεσαι 4 φορες? Οσο για το σακχαρο και γω το ετρεμα γιατι αν δεν φαω γλυκακι δεν αντεχω!!! Προσπαθω να το πιστεψω πως μεσα μου μεγαλωνουν 2 μωρακια και ωρες ωρες δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ακομα......παρολο που ειμαι +9κιλα!

Ο Μαιος θα μπει δυναμικα λοιπον!

αχ με συγκινεται εσεις οι μελλουσες μανουλες με τις περιγραφες σας αχχχχχχχ!!! 9 κιλα χαλαλι αφου ειναι δυο τα μωρα μια χαρα δεν το συζητω!!! εκτος απο τις δυο ενεσεις που θα εχει το πρωτοκολλο λοιπον θα κανω και αλλες δυο ενεσεις ηπαρινης για τη θρομβφοφιλια και αν μετρησω και τη pregnyl τη μια μερα 5 ενεσεις στο μενου!! αυτες να μην ητανε αυτη τη φορα ειμαι πολυ χαλαρη!! αλλα τα τσίμπι τσιμπι ολη την ώρα θα μου θυμηζουν τη διαδικασια...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ με συγκινεται εσεις οι μελλουσες μανουλες με τις περιγραφες σας αχχχχχχχ!!! 9 κιλα χαλαλι αφου ειναι δυο τα μωρα μια χαρα δεν το συζητω!!! εκτος απο τις δυο ενεσεις που θα εχει το πρωτοκολλο λοιπον θα κανω και αλλες δυο ενεσεις ηπαρινης για τη θρομβφοφιλια και αν μετρησω και τη pregnyl τη μια μερα 5 ενεσεις στο μενου!! αυτες να μην ητανε αυτη τη φορα ειμαι πολυ χαλαρη!! αλλα τα τσίμπι τσιμπι ολη την ώρα θα μου θυμηζουν τη διαδικασια...

Κι εγώ τόσες ενέσεις θα κάνω. Έχεις ξανακάνει ενέσεις ηπαρίνης ε; Μιλάμε για τρελές μελανιές. Πως θα φοράμε μπικίνι με μαύρες κοιλίτσες; ΣΝΙΦ... (προβλήματα που έχω η γυναίκα, ε;). Παιδιά το έχω φιλοσοφήσει. Άμα δεν το ρίξουμε στην τρελή, τη βάψαμε. Οπότε.... ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Φιλιά στις φατσούνες σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...καλο μηνα..!!μαιρουλα ποτε ξεκινας;καλη επιτυχια κοριτσι μου,ολα καλα θα πανε..!σοφακη και σε σενα με το καλο...!!κοριτσια θα κανετε μπανακια με τα νινακια σας ΤΕΛΕΙΑ....χιχι...φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τόσες ενέσεις θα κάνω. Έχεις ξανακάνει ενέσεις ηπαρίνης ε; Μιλάμε για τρελές μελανιές. Πως θα φοράμε μπικίνι με μαύρες κοιλίτσες; ΣΝΙΦ... (προβλήματα που έχω η γυναίκα, ε;). Παιδιά το έχω φιλοσοφήσει. Άμα δεν το ρίξουμε στην τρελή, τη βάψαμε. Οπότε.... ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Φιλιά στις φατσούνες σας.

Καλημερα!!!!! αχ εκανα ενεσουλες εκανα μια τη μερα και τωρα μου προσθεσε αλλη μια στο μενου! ανα 12ωρο!! και ηδη τις προηγουμενες φορες δεν εβρισκα αμελανιαστο σημειο και τωρα που διπλασιαστηκαν ωχ μανα μου!! θυμαμαι καποια στιγμη δεν ξερω φλεβα βρηκα και για καμια 10αρια μερες ειχα κανει μια μελαναρα ειχε πιασει τη μιση κοιλια!!!! και σημερα πηγα στο γιατρο και ξεχασα να ρωτησω το ζωον ποτε ξεκιναμε τις ενεσεις!! την πρωτη μερα περιοδου η εναρξης του πρωτοκολλου?? τι χαζη που ειμαι ωρες ωρες κολλαω και δεν ρωταω τα βασικα! κατα τα αλλα περιμενω να αδιαθετησω! θα φοραμε ολοσωμο!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...καλο μηνα..!!μαιρουλα ποτε ξεκινας;καλη επιτυχια κοριτσι μου,ολα καλα θα πανε..!σοφακη και σε σενα με το καλο...!!κοριτσια θα κανετε μπανακια με τα νινακια σας ΤΕΛΕΙΑ....χιχι...φιλια πολλα!!

μελτεμακι απο μερα σε μερα περιμενω!! απο το στομα σου και στου Θεόυ το αυτι!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μήνα!

Μαίρη μπορει να σε εχω ξανα ρωτήσει αλλα δε θυμαμαι. Γιατι θα κανείς 2φορες τη μέρα αντιπηκτικες δε γινεται μια τη μερα? εμένα μόνο αυτές μου κάνουν μελανιες οι άλλες τίποτα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...