Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Meltemaki, προεμφυτευτικό γιατί; Δεν ξέρω αν είχες γράψει αλλά δεν θυμάμαι. Δεν ξέρω για τα φάρμακα που λες. Πως λέγονται;

Καλώς να τα δεις τα μωράκια σου μορίτσα.

Sunty, σε ποια επιτροπή περνάς; Αν είσαι σε Αθήνα τα ψειρίζουν μέχρι αηδίας τα χαρτιά.

Τα σπερμοδιαγράμματα πρέπει να είναι ή και τα δυο από το ΙΚΑ ή το ένα στο ΙΚΑ και το άλλο σε ιδιωτικό μικροβιολογικό. Με απόσταση φουλ 3 μήνες μεταξύ τους. Τώρα αν το πιο πρόσφατο που θα πας θα πρέπει να είναι τελευταίου εξαμήνου δεν το διευκρινίζουν. Λογικά θα θέλουν τα πιο πρόσφατα.

Αν είσαι Αθήνα, επειδή την έχω πατήσει θα σου πω προσοχή, αν είναι και τα δύο σπερμοδιαγράμματα αζωοσπερμικά υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν. Πλέον ζητάνε χαρτί βιοψίας για να δουν ότι βρέθηκαν σπερματοζωάρια και μπορείς να κάνεις εξωσωματική. :evil::evil::evil:

Καλή επιτυχία εύχομαι.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Makaronada, δηλ. δεν τους κανει σπερμοδιάγραμμα (1) τελευταιου εξαμήνου συν βιοψια 2ετιας;

Επίσης μπορει να χρησιμοποιηθει γνωματευση από το γιατρο ότι αν δεν βρεθει με βιοψια θα χρησιμοποιηθει σπέρμα δοτη; Θα σου εγκρινουν κατι τέτοιο;

Αθήνα περνώ.

Link to comment
Share on other sites

Makaronada, δηλ. δεν τους κανει σπερμοδιάγραμμα (1) τελευταιου εξαμήνου συν βιοψια 2ετιας;

Επίσης μπορει να χρησιμοποιηθει γνωματευση από το γιατρο ότι αν δεν βρεθει με βιοψια θα χρησιμοποιηθει σπέρμα δοτη; Θα σου εγκρινουν κατι τέτοιο;

Αθήνα περνώ.

Ε, λογικά αν δουν την βιοψία που δείχνει ότι βρέθηκαν σπερματοζωάρια θα την δεχτούν.

Για το εξάμηνο δεν ξέρω, δεν είναι ξεκάθαρο στις οδηγίες. Πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία της επιτροπής να ρωτήσεις καλύτερα. Θέλουν πάντως οπωσδηποτε 2 σπερμοδιαγράμματα.

Δεν ξέρω για το τελευταίο που ρωτάς.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Μην αγχώνεσαι, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Πότε περνάς από επιτροπή;


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? σχετικά με τις επιτροπές που ρωτάτε, δεν εχω ιδέα γιατι δεν μπήκα καν σε αυτη τη διαδικασία της γραφειοκρατίας.

Τα δικα μας νεα είναι πως έχουμε δυο γερα μωρακια (αγοράκι-κοριτσακι) και όλα δείχνουν πως πανε καλα. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι πως χρειάζεται παρακολούθηση ο τραχήλος και τώρα είμαι σε καραντίνα σπιτι μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρο. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πανε καλα δε το βάζω κάτω!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? σχετικά με τις επιτροπές που ρωτάτε, δεν εχω ιδέα γιατι δεν μπήκα καν σε αυτη τη διαδικασία της γραφειοκρατίας.

Τα δικα μας νεα είναι πως έχουμε δυο γερα μωρακια (αγοράκι-κοριτσακι) και όλα δείχνουν πως πανε καλα. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι πως χρειάζεται παρακολούθηση ο τραχήλος και τώρα είμαι σε καραντίνα σπιτι μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρο. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πανε καλα δε το βάζω κάτω!

Καλημερα μοριτσα...συγχαρητηρια για τα μωρακια σου....τι ευτυχια Θεε μου;αγορακι-κοριτσακι τελεια...ολα καλα θα πανε κοπελα μου...καλη συνεχεια να εχεις..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μοριτσα...συγχαρητηρια για τα μωρακια σου....τι ευτυχια Θεε μου;αγορακι-κοριτσακι τελεια...ολα καλα θα πανε κοπελα μου...καλη συνεχεια να εχεις..!

Σ΄ευχαριστω! Και σε σας θα πανε όλα καλα!!! Εύχομαι το συντομότερο ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Makaronada, δηλ. δεν τους κανει σπερμοδιάγραμμα (1) τελευταιου εξαμήνου συν βιοψια 2ετιας;

Επίσης μπορει να χρησιμοποιηθει γνωματευση από το γιατρο ότι αν δεν βρεθει με βιοψια θα χρησιμοποιηθει σπέρμα δοτη; Θα σου εγκρινουν κατι τέτοιο;

Αθήνα περνώ.

Sunty θα σου απαντησω και εγω το απογευμα για αυτα που ρωτας.. απο κοντα.. στην Αθηνα ειναι ελεινη η κατασταση και ακουω κοπελες που πανε στη Θεσσαλονικη με ενα απλο σπερμοδιαγραμμα και καμια αλλη εξεταση και τις περνανε αερα!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? σχετικά με τις επιτροπές που ρωτάτε, δεν εχω ιδέα γιατι δεν μπήκα καν σε αυτη τη διαδικασία της γραφειοκρατίας.

Τα δικα μας νεα είναι πως έχουμε δυο γερα μωρακια (αγοράκι-κοριτσακι) και όλα δείχνουν πως πανε καλα. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι πως χρειάζεται παρακολούθηση ο τραχήλος και τώρα είμαι σε καραντίνα σπιτι μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρο. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πανε καλα δε το βάζω κάτω!

αγορακι κοριτσακι!!!!!!!!!! οτι καλυτερο μοριτσα μου συγχαρητηρια!!! μπραβο πολυ χαρηκα!!! τωρα ελπιζω να το εχεις συνειδητοποιησει πια εε!! ελπιζω να μην ειναι και κατι σοβαρο με τον τραχηλο εε?


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? σχετικά με τις επιτροπές που ρωτάτε, δεν εχω ιδέα γιατι δεν μπήκα καν σε αυτη τη διαδικασία της γραφειοκρατίας.

Τα δικα μας νεα είναι πως έχουμε δυο γερα μωρακια (αγοράκι-κοριτσακι) και όλα δείχνουν πως πανε καλα. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι πως χρειάζεται παρακολούθηση ο τραχήλος και τώρα είμαι σε καραντίνα σπιτι μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρο. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πανε καλα δε το βάζω κάτω!

Κοριτσακι μου μπραβο! Τι ωραια που εχεις ενα και ενα!!

Με το καλο σου ευχομαι και ολα να πανε καλα!

Ξεκουρασου και μην αγχωνεσαι καθολου!!!

Και μια ακομα συμβουλη... ΚΟΙΜΗΣΟΥ!!!τωρα που μπορεις!

Αν και δεν αποθηκευεται ο ατιμος ο υπνος!;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου μπραβο! Τι ωραια που εχεις ενα και ενα!!

Με το καλο σου ευχομαι και ολα να πανε καλα!

Ξεκουρασου και μην αγχωνεσαι καθολου!!!

Και μια ακομα συμβουλη... ΚΟΙΜΗΣΟΥ!!!τωρα που μπορεις!

Αν και δεν αποθηκευεται ο ατιμος ο υπνος!;)

βρε ας μεινουμε και εμεις εγκυες και ας ξενυχταμε νυχθημερον!!!!! χαχαχ

ροξανακι τι κανει ο μπέμπης???


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε ας μεινουμε και εμεις εγκυες και ας ξενυχταμε νυχθημερον!!!!! χαχαχ

ροξανακι τι κανει ο μπέμπης???

Εχεις δικιο! Και εγω δε γκρινιαζω, ειναι οτι πιο ομορφο μας εχει συμβει απλα ερχονται στιγμες που η κουραση σε βαζει κατω. Ολα καλα ομως...

Ο μικρος μεγαλωνει πολυ γρηγορα, εγινε παιδακι απο εκει που εμοιαζε με γατακι και ανταποκρινεται στα χαδακια.:P

Ειμαστε πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ξεχασω να εκφρασω τον τεραστιο θαυμασμο μου στις μανουλες που μεγαλωνουν διδυμα και τριδυμα!!!

Γιαυτο χαθηκαν η Ευχουλα και η Μελανια :tongue: κουραγιο μανουλες!!!

Roxanne σε ευχαριστω αλλα ηδη εχω χασει λιγο τον υπνο μου...φιλακια στον μπεμπη σας!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Καταρχήν να ξέρετε ότι δεν σας ξεχνώ διαβάζω τα νέα σας από το κινητό ανάμεσα σε πολύ πολύ δουλεια!

Μορίτσα καταπληκτικά νέα. Κάνε κουράγιο και όλα σύντομα θα γίνουν υπέροχα! Ρωξάνη ο μπεμπούλης σε κρατάει σε φόρμα?

Δεν αποφάσιζα να σας γράψω πριν έχω τα τελικά αποτελέσματα των εξετάσεων του αντρα μου.(Μαίρη μου δεν σε ξέχασα) ώστε να ξεθυμάνω, να ακούσω συμβουλές και πάνω από όλα να βοηθήσω με το δικό μου περιστατικό.

Σοφάκι θερμά σε ευχαριστώ για τον Βουλγαρίδη -ασχολήθηκε πολύ μαζί μας και βοήθησε τον αντρα μου δινοντας του ελπίδες.

Λοιπόν τα πραγματα έχουν ώς εξής. Το τρίμηνο πέρασε μετά την κυρσοκοίλη και το σπερμοδιάγραμμα έδειξε 666 (θεε κ κύριε τι νούμερο) σπερματοζωάρια & η καλλιεργεια μέτρια ανάπτυξη enterococcus faecalis (δεν εψαξα τίποτα)προτίμησα να γράψω σε εσάς. Βασικά αυτό σημαίνει από την αζωοσπερμία μια κάποια βελτίωση αλλά και μια φλεγμονή από το enterococcus (είπε ο Βουλγαρίδης) η οποία καταπολεμείται με ισχυρη αντιβίωση και στους δυό μας. Το μικρόβιο αυτό καταπολεμείται από τον οργανισμό και φευγει εκτός εάν φωλιάσει στον προστάτη οπότε θέλει αντιβιώση γιατί το μεταφέρει ο ένας στον αλλον. (οποτε εννοείται σε εμάς φωλιασε στον προστάτη-γιατί δεν είχαμε όλα τα άλλα αυτό μας έλειπε)

Στον γυναικολόγο μας θα πάω 9/5 να δει τα αποτελέσματα και να κρίνει πια αντιβίωση θα πάρουμε. Οπότε προς το παρών μάλλον η εξωσωματική καθυστερεί.Ειμαι μουδιασμένη ....δεν ξέρω τι να πω πραγματικά. Αφήνω τον αντρα μου να τραβάει μπροστά κ εγώ ακολουθώ δουλευοντας μόνο-αυτό δηλαδή που ξέρω να κάνω καλά.

ο αντρα μου όταν κάναμε το 1ο σπερμοδιάγραμμα είχε 1,200,000 σπερματοζωάρια...τον οκτωβριο του 2010. Από τότε 2 εξωσωματικές και το σπέρμα να πέφτει κατακόρυφα. Υπήρχε αραγε το μικρόβιο? ποιος να ξέρει. Μετά αζωσοπερμία -κυρσοκοίλη για βελτίωση και τώρα ο Βουλγαρίδης να φέρνει αλλα νέα στην κατάσταση.......τι να πω δεν ξέρω . Ως πότε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Καταρχήν να ξέρετε ότι δεν σας ξεχνώ διαβάζω τα νέα σας από το κινητό ανάμεσα σε πολύ πολύ δουλεια!

Μορίτσα καταπληκτικά νέα. Κάνε κουράγιο και όλα σύντομα θα γίνουν υπέροχα! Ρωξάνη ο μπεμπούλης σε κρατάει σε φόρμα?

Δεν αποφάσιζα να σας γράψω πριν έχω τα τελικά αποτελέσματα των εξετάσεων του αντρα μου.(Μαίρη μου δεν σε ξέχασα) ώστε να ξεθυμάνω, να ακούσω συμβουλές και πάνω από όλα να βοηθήσω με το δικό μου περιστατικό.

Σοφάκι θερμά σε ευχαριστώ για τον Βουλγαρίδη -ασχολήθηκε πολύ μαζί μας και βοήθησε τον αντρα μου δινοντας του ελπίδες.

Λοιπόν τα πραγματα έχουν ώς εξής. Το τρίμηνο πέρασε μετά την κυρσοκοίλη και το σπερμοδιάγραμμα έδειξε 666 (θεε κ κύριε τι νούμερο) σπερματοζωάρια & η καλλιεργεια μέτρια ανάπτυξη enterococcus faecalis (δεν εψαξα τίποτα)προτίμησα να γράψω σε εσάς. Βασικά αυτό σημαίνει από την αζωοσπερμία μια κάποια βελτίωση αλλά και μια φλεγμονή από το enterococcus (είπε ο Βουλγαρίδης) η οποία καταπολεμείται με ισχυρη αντιβίωση και στους δυό μας. Το μικρόβιο αυτό καταπολεμείται από τον οργανισμό και φευγει εκτός εάν φωλιάσει στον προστάτη οπότε θέλει αντιβιώση γιατί το μεταφέρει ο ένας στον αλλον. (οποτε εννοείται σε εμάς φωλιασε στον προστάτη-γιατί δεν είχαμε όλα τα άλλα αυτό μας έλειπε)

Στον γυναικολόγο μας θα πάω 9/5 να δει τα αποτελέσματα και να κρίνει πια αντιβίωση θα πάρουμε. Οπότε προς το παρών μάλλον η εξωσωματική καθυστερεί.Ειμαι μουδιασμένη ....δεν ξέρω τι να πω πραγματικά. Αφήνω τον αντρα μου να τραβάει μπροστά κ εγώ ακολουθώ δουλευοντας μόνο-αυτό δηλαδή που ξέρω να κάνω καλά.

ο αντρα μου όταν κάναμε το 1ο σπερμοδιάγραμμα είχε 1,200,000 σπερματοζωάρια...τον οκτωβριο του 2010. Από τότε 2 εξωσωματικές και το σπέρμα να πέφτει κατακόρυφα. Υπήρχε αραγε το μικρόβιο? ποιος να ξέρει. Μετά αζωσοπερμία -κυρσοκοίλη για βελτίωση και τώρα ο Βουλγαρίδης να φέρνει αλλα νέα στην κατάσταση.......τι να πω δεν ξέρω . Ως πότε....

Γλυκό μου Ολινάκι, σε καταλαβαίνω. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να μην αφήνεις τον καιρό να περνάει χωρίς να διασκεδάζετε και να αγαπιέστε. Το μωράκι θα έρθει σίγουρα, απλά θα αργήσει λίγο. Οπότε επωφεληθείτε από αυτό το διάστημα, όχι μόνο για να δουλέψετε και για να διορθώσετε τα όποια προβλήματα, αλλά και για να χαρείτε την ελευθερία σας μέχρι να έρθει το μπεμπάκι και να σας τρελάνει! Εμείς με τον άντρα μου έτσι το έχουμε πάρει. Σαν μια παράταση στην ελευθερία μας. Και λυσσάμε στις βόλτες, στις αποδράσεις και στις τρέλες! Οι φίλοι που κάποτε τους ζηλεύαμε επειδή είχαν παιδάκια (με την καλή έννοια πάντα), τώρα μας ζηλεύουν που έχουμε την άνεση να κάνουμε ότι μας κατέβει και φερόμαστε σαν δεκαοχτάχρονα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...