Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

σ'ευχαριστω μαιρη μου...οχι δεν καναμε βιοψια..απλη θεραπεια με καρνιτινι,eviol,κ καποιες αλλες αντιβιωσεις..της ειχα αναφερει στο παρελθον...!φυσικα ειχα διαβασει κ εγω κ ο αντρας μου κ μας ειχε φανει σαν ΟΝΕΙΡΟ το θαυματακι σου....μαιρη μου θα γινουμε μανουλες κ ολα τα κοριτσια θα γινουν μανουλες..... θελω να πω κ κατι ακομη οσον αφορα την επιτροπη εξωσωματικης να γνωριζουν τα κοριτσια μας...ειμαι απο Θεσσαλονικη....πηγα χωρις ραντεβου παρακαλω...περιμενα κανα 2ωρο κ μπηκα δεν μου ζητησαν καμμια εξεταση μονο το σπερμοδιαγραμμα (τζαμπα τοσες εξετασεις.λεφτα κ αγχος) ειναι πολυ χαλαρα στην Θεσσαλονικη...φιλια πολλααααααααααααααα...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ'ευχαριστω μαιρη μου...οχι δεν καναμε βιοψια..απλη θεραπεια με καρνιτινι,eviol,κ καποιες αλλες αντιβιωσεις..της ειχα αναφερει στο παρελθον...!φυσικα ειχα διαβασει κ εγω κ ο αντρας μου κ μας ειχε φανει σαν ΟΝΕΙΡΟ το θαυματακι σου....μαιρη μου θα γινουμε μανουλες κ ολα τα κοριτσια θα γινουν μανουλες..... θελω να πω κ κατι ακομη οσον αφορα την επιτροπη εξωσωματικης να γνωριζουν τα κοριτσια μας...ειμαι απο Θεσσαλονικη....πηγα χωρις ραντεβου παρακαλω...περιμενα κανα 2ωρο κ μπηκα δεν μου ζητησαν καμμια εξεταση μονο το σπερμοδιαγραμμα (τζαμπα τοσες εξετασεις.λεφτα κ αγχος) ειναι πολυ χαλαρα στην Θεσσαλονικη...φιλια πολλααααααααααααααα...!

Μπραβο μελτεμακι μου!!! ειδες θαυματα γινονται και θα γινουν για ολες μας!!! και συντομα θα τα καταφερουμε κι εμεις οπως τόσα και τόσα ζευγαρια!!

οσον αφορα για την επιτροπη, οσο χαλαρα ειναι στη Θεσσαλονικη τοσο αυστηρα ειναι στην Αθηνα! με το παραμικρο ψεγαδι σε κοβουν δεν χανουν ευκαιρια! μια μερα πχ να εχει περασει απο τη ληξιαρχικη πραξη γαμου σε κοβουν.. το ιδιο και αν το σπερμοδιαγραμμα δεν απεχει 3 μηνες το ενα απο το αλλο!! ειναι πολυ αυστηροι!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω μαιρη μου...οχι δεν καναμε βιοψια..απλη θεραπεια με καρνιτινι,eviol,κ καποιες αλλες αντιβιωσεις..της ειχα αναφερει στο παρελθον...!φυσικα ειχα διαβασει κ εγω κ ο αντρας μου κ μας ειχε φανει σαν ΟΝΕΙΡΟ το θαυματακι σου....μαιρη μου θα γινουμε μανουλες κ ολα τα κοριτσια θα γινουν μανουλες..... θελω να πω κ κατι ακομη οσον αφορα την επιτροπη εξωσωματικης να γνωριζουν τα κοριτσια μας...ειμαι απο Θεσσαλονικη....πηγα χωρις ραντεβου παρακαλω...περιμενα κανα 2ωρο κ μπηκα δεν μου ζητησαν καμμια εξεταση μονο το σπερμοδιαγραμμα (τζαμπα τοσες εξετασεις.λεφτα κ αγχος) ειναι πολυ χαλαρα στην Θεσσαλονικη...φιλια πολλααααααααααααααα...!

Μου φαίνεται στη Θεσσαλονίκη θα ανέβω αν αποτύχει κι η επόμενη εξωσωματική. Εδώ στην Αθήνα με έχουν κόψει 2 φορές για λόγους που με άφησαν με το στόμα ανοιχτό. Τα ψείρισαν τα χαρτιά μου μέχρι αηδίας, όπως και τις περισσότερες κοπέλες που τις είχαν κόψει τότε θυμάμαι. Κι αναγκάστικα να πάρω φάρμακα από κοπέλες που δεν τα χρειάζονταν.

Μπράβο μελτεμάκι, τέλεια που ξεμπέρδεψες με αυτό το βάσανο! Καλή αρχή να έχετε και καλή επιτυχία!!!


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται στη Θεσσαλονίκη θα ανέβω αν αποτύχει κι η επόμενη εξωσωματική. Εδώ στην Αθήνα με έχουν κόψει 2 φορές για λόγους που με άφησαν με το στόμα ανοιχτό. Τα ψείρισαν τα χαρτιά μου μέχρι αηδίας, όπως και τις περισσότερες κοπέλες που τις είχαν κόψει τότε θυμάμαι. Κι αναγκάστικα να πάρω φάρμακα από κοπέλες που δεν τα χρειάζονταν.

Μπράβο μελτεμάκι, τέλεια που ξεμπέρδεψες με αυτό το βάσανο! Καλή αρχή να έχετε και καλή επιτυχία!!!

σ'ευχαριστω μακαροναδα μου...!εισαι το αγαπημενο φαι του αντρα μου..χιχιχιχιχιχιχι!τιποτα δεν μου ζητησαν τιποτα...μονο ΕΝΑ σπερμοδιαγραμμα...αυτο...καλη επιτυχια να εχεις και εσυ και ολα τα κοριτσια...να τελειωσουν τα βασανα μας κ να μεγαλωσουμε τις οικογενειες μας...φιλια...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κούκλες Χρόνια Πολλά. Να έχουμε όλες την υγειά μας και τα θαύματα είναι στο δρόμο. Πολλά φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια που οι κοιλίτσες ολοένα και φουσκώνουν.

Χρονια Πολλά Σοφάκι!!!!! συντομα με μωρακια κοριτσι μου!!! ποτε ξεκινας εσυ??


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου....πηραμε τα φαρμακα..τον ιουνιο πρωτα ο Θεος ξεκιναμε....αλλα μ'εχει πιασει τρομερο αγχος,με φοβιζει η αποτυχια..θελω να ελπιζω οτι θα το ξεπερασω και οτι δεν θα εχω αυτη την αρνητικη ενεργεια..!απο το σεπτεμβριο που μαθαμε το προβλημα γυρναμε σε κεντρα κ γιατρους..καταληξαμε σ'ενα κεντρο καθολου γνωστο (αυτο με τρομαζει)..ειναι κοντα 15χρονων αλλα δεν εχω διαβασει ποτε εδω μεσα γι'αυτο..πηγαμε εκει συστημενη απο ενα φιλικο ζευγαρι που πιασανε 3δυμα..καταληξαμε εκει για το οικονομικο (2400 μικρογ μας ζητουσαν 3200 κ 3500 ) και γιατι ενοιωσε ανετα ο αντρας μου..ειμαι 27 χρονων κ αντρας μου 29 εκανα εξετασεις κ μου ειπαν ολα καλα..θα μου βαλει 4 εμβρυα μου ειπε..το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω παραπανισια κιλα πριν απο 2μηνες ξεκινησα να κανω χημικη διαιτα απο 85 εγινα 79 κ τωρα 90 καλο;;;...η γιατρος μου λεει να μην τρελαινομαι!τωρα ξεκινησα διατροφη και οτι προλαβω μεχρι τον ιουνιο..!!συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα δεν ξερω τι εχω παθει....!!φιλια πολλαααααααααααααααα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου....πηραμε τα φαρμακα..τον ιουνιο πρωτα ο Θεος ξεκιναμε....αλλα μ'εχει πιασει τρομερο αγχος,με φοβιζει η αποτυχια..θελω να ελπιζω οτι θα το ξεπερασω και οτι δεν θα εχω αυτη την αρνητικη ενεργεια..!απο το σεπτεμβριο που μαθαμε το προβλημα γυρναμε σε κεντρα κ γιατρους..καταληξαμε σ'ενα κεντρο καθολου γνωστο (αυτο με τρομαζει)..ειναι κοντα 15χρονων αλλα δεν εχω διαβασει ποτε εδω μεσα γι'αυτο..πηγαμε εκει συστημενη απο ενα φιλικο ζευγαρι που πιασανε 3δυμα..καταληξαμε εκει για το οικονομικο (2400 μικρογ μας ζητουσαν 3200 κ 3500 ) και γιατι ενοιωσε ανετα ο αντρας μου..ειμαι 27 χρονων κ αντρας μου 29 εκανα εξετασεις κ μου ειπαν ολα καλα..θα μου βαλει 4 εμβρυα μου ειπε..το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω παραπανισια κιλα πριν απο 2μηνες ξεκινησα να κανω χημικη διαιτα απο 85 εγινα 79 κ τωρα 90 καλο;;;...η γιατρος μου λεει να μην τρελαινομαι!τωρα ξεκινησα διατροφη και οτι προλαβω μεχρι τον ιουνιο..!!συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα δεν ξερω τι εχω παθει....!!φιλια πολλαααααααααααααααα..

Μπράβο ΄για τα φάρμακα!

4 έμβρυα!;;;

Βρε μελτεμάκι, από όσο ξέρω 4 έμβρυα είναι πολλά. Το πολύ 3 βάζουν αν δουν ότι δεν είναι καλής ποιότητας κάποια και σε ηλικίες πάνω από 35. Αν δεν τα δουν πρώτα πως αποφασίζουν από τώρα πόσα θα βάλουν; Σου εξήγησαν το γιατί;

Μην κάνεις τέτοιες δίαιτες. Ο ογρανισμός σου σε τέτοια φάση χρειάζεται μια σωστή διατφορή με ποικιλία υγιεινών τροφμίμων.

........................................

Τι κάνετε κορίτσια;

Θυμάμαι η Ρινούλα είχε πει ότι θα ξεκινήσει όπου να ναι. Που ΄σαι Ρινούλα;;;

Άντε να πάρουμε σειρά σιγά σιγά όσες μείναμε.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου....πηραμε τα φαρμακα..τον ιουνιο πρωτα ο Θεος ξεκιναμε....αλλα μ'εχει πιασει τρομερο αγχος,με φοβιζει η αποτυχια..θελω να ελπιζω οτι θα το ξεπερασω και οτι δεν θα εχω αυτη την αρνητικη ενεργεια..!απο το σεπτεμβριο που μαθαμε το προβλημα γυρναμε σε κεντρα κ γιατρους..καταληξαμε σ'ενα κεντρο καθολου γνωστο (αυτο με τρομαζει)..ειναι κοντα 15χρονων αλλα δεν εχω διαβασει ποτε εδω μεσα γι'αυτο..πηγαμε εκει συστημενη απο ενα φιλικο ζευγαρι που πιασανε 3δυμα..καταληξαμε εκει για το οικονομικο (2400 μικρογ μας ζητουσαν 3200 κ 3500 ) και γιατι ενοιωσε ανετα ο αντρας μου..ειμαι 27 χρονων κ αντρας μου 29 εκανα εξετασεις κ μου ειπαν ολα καλα..θα μου βαλει 4 εμβρυα μου ειπε..το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω παραπανισια κιλα πριν απο 2μηνες ξεκινησα να κανω χημικη διαιτα απο 85 εγινα 79 κ τωρα 90 καλο;;;...η γιατρος μου λεει να μην τρελαινομαι!τωρα ξεκινησα διατροφη και οτι προλαβω μεχρι τον ιουνιο..!!συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα δεν ξερω τι εχω παθει....!!φιλια πολλαααααααααααααααα..

meltemaki συγγνωμη που θα στο πω αλλα θα συμφωνησω με τη μακαροναδα! με τη χημικη διαιτα καταστρεφεις τον οργανισμο σου και οπως και μονη σου διαπιστωσες τα ξαναπηρες πισω σε χρονο ρεκορ!! εκανες κακο αλλα τωρα δεν ειναι αργα να κανεις διατροφη!! το μωρακι χρειαζεται ενα υγιες περιβαλλον στον οργανισμο της μανουλας για να μεγαλωσει!!!

οσο για τα εμβρυα για μενα απαραδεκτο που σου ειπαν εξαρχης για 4 εμβρυα τη στιγμη που δεν εχεις κανει εξωσωματικη δεν ξερουν τι διεγερση θα κανεις και ποσα εμβρυα και δεν σου εχουν ζητησει και απο οτι καταλαβα ενα καρο εξετασεις σωστα?? επισης η ηλικια ειναι θετικο αλλα δεν ειναι παντα καθοριστικο!!

ελπιζω παρολαυτα ολα να πανε καλα!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ΄για τα φάρμακα!

4 έμβρυα!;;;

Βρε μελτεμάκι, από όσο ξέρω 4 έμβρυα είναι πολλά. Το πολύ 3 βάζουν αν δουν ότι δεν είναι καλής ποιότητας κάποια και σε ηλικίες πάνω από 35. Αν δεν τα δουν πρώτα πως αποφασίζουν από τώρα πόσα θα βάλουν; Σου εξήγησαν το γιατί;

Μην κάνεις τέτοιες δίαιτες. Ο ογρανισμός σου σε τέτοια φάση χρειάζεται μια σωστή διατφορή με ποικιλία υγιεινών τροφμίμων.

........................................

Τι κάνετε κορίτσια;

Θυμάμαι η Ρινούλα είχε πει ότι θα ξεκινήσει όπου να ναι. Που ΄σαι Ρινούλα;;;

Άντε να πάρουμε σειρά σιγά σιγά όσες μείναμε.

εδω ειμαι μακαροναδα μουυυυυυυυυυυ...ειχα πολλα τρεχαματα αυτο τον καιρο!!!!περιμενω να βγουν οι εξετασεις που εκανα.εκανα καρυοτυπο αμυ κ θρομβοφιλια....να δουμε τι θα δειξουνε κ ξεκιναμεεεεεεεεεε......μπαινω στα κλεφτα.....κ γρηγορααααααα.........δενσας προλαβαινω....φιλακια πολλα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου...:tongue:ηταν μεγααααα λαθος να κανω χημικη διαιτα αλλα θα το διορθωσω..εχω ξεκινησει διατροφη με τον αντρουλη μου και το βραδυ παμε για περπατημα..(ειναι που δουλευω απο 8-6 σε γραφειο και ρε κοριτσια ολη την ωρα μασαμπουκωνα χαχαχαχα).Να σας πω και μενα με φοβισε τα 4 εμβρυα "αντε να τα βαλουμε κ οτι πιασει?" οταν εκανα σπερματεγχυση επερνα 2clomiphene την ημερα και εκανα 6 ωαρια,μου ειπε οτι θα κανουμε πολλα ωαρια για να καταψυξουμε αλλα δεν ξερουμε αν θα κανουμε καλα εμβρυα (στον συζυγο βρεθηκαν πανω απο 30 αλλα πολλα απο αυτα ειχαν σπασμενη ουρα 'η αυχενα) γι'αυτο θα βαλουμε 4 να ειμαστε σιγουρη..επισης της ζητησα να κανουμε προεμφυτευτικο ελεγχο κ μου ειπε σ'αυτη τη διαδικασια εχουμε απωλεια και κατι τετοιο μπορει να μας φερει αποτυχια.....ΚΟΥΦΟ;...οσο για τις εξετασεις κοριτσια μου νομιζω οτι εκανα αρκετες...ηπατιτιδα,aids,καρυοτυπο,κυστικη ινωση,σακχαρο,καμπυλη σακχαρου,ινσουλινη,ορμονικες,γενικη ουρων,τεστ παπ,σαλπιγγογραφια,ε2 αυτες δεν φυμαμαι κατι αλλο...!πειτε μου την γνωμη σας αν εχω ξεχασει κατι...ΑΑΑΑ και κατι ακομη...μου ειπε τωρα που θα μου ερθει περιοδος θα μου δωσει κατι σαν αντισυλληπτικα για να ειναι ξεκουραστες οι ωοθηκες..το εχετε ξανακουσει;δεν ξερω ρε κοριτσια μου.....!ειστε η συντροφια μου..η παρηγορια μου...σας διαβαζω καθε μερα κι'ας μην σας γραφω:oops:....φιλια πολλααααααααα...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Δε θελω να σας παιρνει απο κατω χρειαζεται καλη ψυχολογια! Αντε με το καλο να αρχισετε και να ερθουν νεα μωρακια στο φορουμ μας!!!

Σημερα εχω την β-επιπεδου και εχω αγωνια. Ειδα και ενα περιεργο ονειρο,θα δειξει ποσο προφητικο ηταν.

φιλακια!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Δε θελω να σας παιρνει απο κατω χρειαζεται καλη ψυχολογια! Αντε με το καλο να αρχισετε και να ερθουν νεα μωρακια στο φορουμ μας!!!

Σημερα εχω την β-επιπεδου και εχω αγωνια. Ειδα και ενα περιεργο ονειρο,θα δειξει ποσο προφητικο ηταν.

φιλακια!

moritsaki καλη επιτυχια κουκλα μου θα περιμενουμε νεα σου!! μια χαρα θα ειναι τα νινάκια!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

μελτεμακι μπραβο κοριτσι μου!! μονο θρομβοφιλια δεν εχεις κανει αλλά αχρειαστη να ναι!! συνεχισε διατροφουλα και ολα θα πανε καλα!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Koritsia καλημερα. Διαφωτιστε με για κατι αν ξερετε. Στην Επιτροπή Εξωσωματικής, σε περιπτωση αζωοσπερμιας, το σπερμοδιαγραμμα πρέπει να ειναι τελευταιου 6μηνου; Επίσης ισχυει ο περιορισμός που βαζουν για τα 2 σπερμοδιαγραμματα, το ένα από Ικα και το άλλο από ιδιωτικό με 3μηνη απόσταση μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...