Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά! σας ευχαριστω για τα καλά σας λόγια!! επειδη εγω εξακολουθω και το βρισκω θαυμα, σας το εγοραψα για να παρουμε ολες μαζί και εγω ελπιδες απο αυτο το πραγμα!! και ότι ολα θα γινουν καποια στιγμη!!! δεν ξερω αν με βοηθησε η πιστη καθότι ουτε καθε Κυριακη στην εκκλησια ειμαι, ουτε βαθιά θρησκευόμενη, ε και είχα πει και μπολικες κακίες τελευταια με μίσος για ανθρωπους που με έβλαψαν.. ομως μαλλον απο εκει ψηλα τη στιγμη που έχεις χάσει καθε ελπίδα σου δίνουν ενα σημάδι ότι ολα θα πάνε καλά!! και αυτο το σημάδι έψαχνα ενα χρόνο ΄τωρα! και οταν ηρθε δεν το πίστευα!! η χαρα μου ήταν τετοια σαν να έμεινα και έγκυος!!! μακαρι να φτάσουμε και σε αυτό το επιθυμητο αποτέλεσμα!! και μπηκα να σας το γραψω γιατι στο ΄τόπικ μας στο αζωοσπερμία μιλάμε για μετρημένα σπερματοζωαρια στα δάχτυλα, και εγω μετά απο δύο αποβολές είχα χάσει κάθε ελπίδα!! ελεγα φταιει το σπέρμα όπως μας λέγαν και οι γιατροί άλλωστε και δίνει βιοχημικές.. ΄τωρα όμως ξαφνικά βγήκαν εκατομμυρια και πέσαμε απο τα σύνεφφα!! ε μεσα σε αυτα δεν θα είναι και ένα καλό να μας βοηθησει να κρατήσουμε το μωρό μας??? νιωθω πιο κοντά στο όνειρο τώρα! ουτε αγχος για δευτερη βιοψία με ότι επακόλουθο ούτε τίποτα!! φρέσκο πραγμα όταν έρθει ο καιρός κι ο Θεός βοηθος!!! ομως κορίτσια μου ακόμα και εσείς που τα καταφέρατε όταν με το καλό θελήσετε αδερφάκι, πειστε τον σύζηγο να πάει για σπερμοδιάγραμμα!! ποτε δεν΄ξέρετε!!! τίποτα δεν ειναι δεδομένο σε αυτή τη ζωή.. και θα κάνουμε τους γιατρους να σκίσουν τα πτυχία τους!!!!!!!!!!!!! αλλα ισως τελικά εχουμε εναν φύλακα άγγελο να μας προστατευει στις δύσκολες στιγμες μας και εκεί που χανόμαστε στο σκοτάδι να φεγγει μια ηλιαχτίδα!! για να θυμόμαστε ότι ολα θα γίνουν με την ώρα τους!! υπομονη σε όλες μας σε αυτόν τον αγώνα!!!!! ας δώσει ο Κυριος! ας ελπίσουμε, ας έχουμε δύναμη να αγωνιζομαστε, να προσπαθουμε, να παλευουμε να κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!! αυτο που για αλλους ειναι τόσο ευκολο και δεδομένο!! να κρατησουμε ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!! το Μαιο πάμε δυναμικα λοιπον!!! αυτό το τόπικ πρέπει να γεμίσει μωρα!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

NTONATELA ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕΣ!!! Δε πιστευα τι διαβαζα!!! ποσο χαιρομαι δε λεγεται!!! Ετοιμασου να γινεις μανουλα και τι μανουλα???διδυμομανουλα :D:D

Γιαυτο δε πρεπει να χανουμε την πιστη μας.

μοριτσακι μου γλυκό ας ειναι ένα και γερό!!!!!!! όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα ...

εχω γραψει μαι φορα ακομα εδω ..και λογικα δεν με θυμαστε ...

η ιστορια μου εμενα ειναι η εξης ...

αφαιρεση ινομυωματοσ το 2010 ..και επειδη προσπαθουμε για μπεμπε ...ειπα να κανω μια σαλπιγγογραφια...

μια και το πηρα αποφαση οτι θα την εκανα τον απριλη ...(αυτο ειχε σχεδιαστει απο φλεβαρη,αν δεν εμενα εγκυοσμεχρι τοτε με τις προσπαθειες μασ) ,

ειπαμε να κανει και ενα σπερμοδιαγραμμα ..(ετσι για να υπαρχει) ,αφου θα μασ ζητουσε ο γιατροσ ,μαζι με την σαλπιγγογραφια(κοινωσ ειπαμε να κανουμε αυτεσ τισ 2 εξετασεισ).και μασ ηρθε ο ουρανοσ σφοντιλι!!!

συνολικο σπερμα ...100,000 και στην εκσπερματιση 6,500.ΜΟΝΟ!!!:rolleyes:

πηγαμε με τα πολλα ...σε ανδρολογο ..εψαξε τον ...καλο μου και του ειπε οτι εχει πολυ ελαφρυα κιρσοκιλη .του δειξαμε κ το σπερμα και αμσ ειπε ν ακανουμε αλλο ενα .(1 =κανενα)

το πρωτο το καναμε ...1 μαρτιου...και 3 απριλη καναμε το δευτερο ...

με αποτελεσματα ...συνολικο σπερμα 2 εκατομμυρια( το πρωτο 100.000) και στην εκσπερματιση 150,000 (το πρωτο 6,500)

εκανα με τα οσα ..μαθηματικα ξερω και μου βγηκε επιτησ ουσιασ οτι ειναι 20 φορεσ πανω ..σε διαστημα 1 μηνα διαφορά!

ο καλοσ μου καπνιζει φουλ (οπωσ και καπνιζε) ,δεν κανει διατροφη (αν και ειναι ..μοντελακι δεν εχουμε θεμα σ αυτο ), δεν πηρε καποια αγωγη (βιταμινεσ κλπ)

εγω τωρα τι να υποθεσω..ναι μεν παλι εινια πολυ χαμηλο ,και με αυτα τα δεδομενα .παμ για εξωσωματικη (ουτε καν σπερματυγχυση δεν μασ προτινουν) απ την αλλη λεω ...αν κανουμε παλι τον αλλο μηνα ..και εχει ανεβει επι 20 φορεσ επανω ..(οπωσ αντιστοιχα απο το πρωτο στο δευτερο) τοτε μιλαμε για 40.000.000 σπερμα..

δεν ξερω αν σκεφτομαι χαζα ...και τι μπορει να εγινε και να ανεβηκαν τοσο πολυ (χωρισ να κανει καμια ενεργεια).

απο μ.τριτη παμε παλι ανδρολογο ,μηπωσκ ια δωσει καμια αγωγη ,βιταμινη δεν ξερω και ανεβου κι αλλο ...(αν και μασ ειπε ο γιατροσ οτι μαλλον ειναι ..γεννετικο ,γιατι ολεσ οι εξετασεισ που εκανε ,τεστοστερονη ,θυρεοειδη κλπ...ηταν ολεσ οκ ...)

συγνωμη αν σασ κουρασα ,αλλα προσπαθω να καταλαβω τι γινεται ,επειδη εσεισ εδω θα γνωριζεται σαφωσ και περισσοτερα απο μενα ...

ναι μεν χαμηλα ,πολυ χαμηλα .,...αλλα ανεβηκαν ...20 φορεσ επανω και τα δυο ,σε διαστημα ενα μηνα ..

δεν ειχε περασει καμια ιωση ,τουλαχιστον με πυρετο κλπ...

αν καποαι στιγμη ειχε λιγο βηχα ή κανενα φταρνισμα και επηρεαστηκε τοσο πολυ το σπερμα ..δεν ξερω τι ν απω ...

ευχαριστω πολυ ...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Ath gal! αν διαβασεις τη δικη μου περιπτωση ειναι ακομα πιο περιεργη καθώς απο το απόλυτο μηδεν φτασαμε στα 45 εκατομμυρια! ανωμαλα ναι μεν αλλα οκ!!! και στο σπερμοδιαγραμμα ουτε μια βδομαδα πριν 26 εκατομμυρια!! δεν μπορω να καταλαβω πως μεταβάλλεται τόσο απότομα πραγματικα!! παντως ενα ειναι το σίγουρο θα κλεισουμε ραντεβου με τον ουρολογο που τον χειρουργησε (βιοψία όρχεων) μπας και μας κατατοπισει!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ath gal! αν διαβασεις τη δικη μου περιπτωση ειναι ακομα πιο περιεργη καθώς απο το απόλυτο μηδεν φτασαμε στα 45 εκατομμυρια! ανωμαλα ναι μεν αλλα οκ!!! και στο σπερμοδιαγραμμα ουτε μια βδομαδα πριν 26 εκατομμυρια!! δεν μπορω να καταλαβω πως μεταβάλλεται τόσο απότομα πραγματικα!! παντως ενα ειναι το σίγουρο θα κλεισουμε ραντεβου με τον ουρολογο που τον χειρουργησε (βιοψία όρχεων) μπας και μας κατατοπισει!!!!

καλημερα ...διαβασα την ..περιπτωσαρα σας :tongue: και εμεινα αφωνη ...

βεβαια αυτες ειαι καλες εκλπηξεις σε συγκριση με εμενα ,,,που ειπαμε τουσ τυλ ..κανε και συ ενα σπερμοδιαγραμμα ...ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!

(νακανω και λιγο χαβαλε γιατι αλλιως ..δεν βγαινει !)

ε και πηραμε μια χαρα !!!αλλο πραμα ...:(

τωρα σας ειπα ...ανεβηκε μεσα σε ενα μηνα ...επι 20 φορεσ..ναι μεν λιγα και παλι ..και οχι 26 εκατομυρια που λεσ εσυ ...αλα μονο 2...

εσεισ δλδ ..πηγαινατε για εξωσωματικη και τωρα σασ ειπαν για φυσιολογικα οτι μπορειτε? η πρεπει παλι λογω οτι δεν εχετε κινηση και ..ζωντάνια???


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

οχι καλέ φυσιολογικά καμια σχεση!!! εχουμε 94% ανώμαλες μορφες και μολις 2% κινητηκοτητα!! χαλια δηλαδη αλλα δεν με νοιαζει ρε κοριτσι γιατι δεν ξερεις τι συναισθημα ειναι να μην εχεις ουτε ενα, να κανεις βιοψια, να μην ξερεις αν θα αποκτησεις ποτε βιολογικα δικο σου παιδι και ξαφνικα να βρεθεις με εκατομμυρια!!! ε δεν μπορει τα 10 θα ειναι καλα!!!! να μας γονιμοποιησουν τα ωαρια!!! αλλα σου λεω επι 4 μηνες ειχαμε μηδενικο, τωρα ποτε αλλαξε αυτη η κατάσταση άγνωστον! παντως σγουρα με 4 μερες διαφορα τα σπερματοζωαρια διπλασιαστηκαν!! τι να πω!! βεβαια εγινε σε αλλο κεντρο αλλα!!!!!!! εσυ εχεις κανει εξωσωματικη??? εγω εχω κανει δυο, (με το σπέρμα απο τη βιοψία) και δυστηχως εχω αποβάλει και τις δύο φορές....


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι καλέ φυσιολογικά καμια σχεση!!! εχουμε 94% ανώμαλες μορφες και μολις 2% κινητηκοτητα!! χαλια δηλαδη αλλα δεν με νοιαζει ρε κοριτσι γιατι δεν ξερεις τι συναισθημα ειναι να μην εχεις ουτε ενα, να κανεις βιοψια, να μην ξερεις αν θα αποκτησεις ποτε βιολογικα δικο σου παιδι και ξαφνικα να βρεθεις με εκατομμυρια!!! ε δεν μπορει τα 10 θα ειναι καλα!!!! να μας γονιμοποιησουν τα ωαρια!!! αλλα σου λεω επι 4 μηνες ειχαμε μηδενικο, τωρα ποτε αλλαξε αυτη η κατάσταση άγνωστον! παντως σγουρα με 4 μερες διαφορα τα σπερματοζωαρια διπλασιαστηκαν!! τι να πω!! βεβαια εγινε σε αλλο κεντρο αλλα!!!!!!! εσυ εχεις κανει εξωσωματικη??? εγω εχω κανει δυο, (με το σπέρμα απο τη βιοψία) και δυστηχως εχω αποβάλει και τις δύο φορές....

ναι ..σιγουρα δν μπορεισ να τα εχεισ ολα ..και τα 10 ...μεγαλη βελτιωση απ οτι καταλαβα ...

εμεισ οχι,δεν εχουμε κανει εξωσωματικη ...νομιζω ολα οτι εινια ενα ονειρο και καποια στιγμη θα πιασω ..φυσιολογικα και οχι ..πλαγια...

εσυ πωσ κια απεβαλεσ...υποτιθεται πωσ οταν κανατε βιοψια ορχεοσ κρατησαν τα πιο ..καλα ...για να εχεισ μια επιτυχιμενη εγκυμοσυνη...

με σασ τι συνεβει?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? Ευχομαι και ελπιζω να περνατε ομορφα!

ath_gal η ελπιδα πεθαινει τελευταια! Μακαρι να συμβει απο μονο του...Ολες ετσι πιστευαμε να γινει το θαυμα και να πιαναμε απο μονοι μας φυσιολογικοτατα! Ειναι το πρωτο σοκ και ειδικα οταν δεν εχεις ιδεα τι ειναι εξωσωματικη σε κυριευει ο φοβος και η ανασφαλεια. Καλο θα κανει να προσεξει την διατροφη του και να παρει καμια βιταμινη ο αντρας σου δεν εχετε να χασει τιποτα. Ολα θα πανε καλα να το θυμασαι!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια! τι κανετε? Ευχομαι και ελπιζω να περνατε ομορφα!

ath_gal η ελπιδα πεθαινει τελευταια! Μακαρι να συμβει απο μονο του...Ολες ετσι πιστευαμε να γινει το θαυμα και να πιαναμε απο μονοι μας φυσιολογικοτατα! Ειναι το πρωτο σοκ και ειδικα οταν δεν εχεις ιδεα τι ειναι εξωσωματικη σε κυριευει ο φοβος και η ανασφαλεια. Καλο θα κανει να προσεξει την διατροφη του και να παρει καμια βιταμινη ο αντρας σου δεν εχετε να χασει τιποτα. Ολα θα πανε καλα να το θυμασαι!

καλημερα κουκλα μου ...σ ευχαριστω για την απαντηση ...

οπωσ εγραψα ...ανεβηκαν επι 20 φορεσ επανω ..χωρισ να κανει καμια αγωγη ...που να εκανε κιολα ...\αυτα δεν ξερω...

ελπιζω παντωσ!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ..σιγουρα δν μπορεισ να τα εχεισ ολα ..και τα 10 ...μεγαλη βελτιωση απ οτι καταλαβα ...

εμεισ οχι,δεν εχουμε κανει εξωσωματικη ...νομιζω ολα οτι εινια ενα ονειρο και καποια στιγμη θα πιασω ..φυσιολογικα και οχι ..πλαγια...

εσυ πωσ κια απεβαλεσ...υποτιθεται πωσ οταν κανατε βιοψια ορχεοσ κρατησαν τα πιο ..καλα ...για να εχεισ μια επιτυχιμενη εγκυμοσυνη...

με σασ τι συνεβει?

Καλημερα και καλή Μεγάλη Εβδομαδα!!!

ath Μου δεν καναμε βιοψια για να βρουν τα καλυτερα αλλά γιατι δεν υπήρχει ουτε ενα σπερματοζωαριο στο σπερματικο υγρο! οι γιατροι ειπαν οτι εφταιγαν τα σπερματοζωααρια λογω του οτι ηταν απο βιοψια, ειχαν προβληματικο dna και δεν ειχαν ωριμασει σωστα.. βεβαια απο την αλλη πολλές κοπέλες απο εδω μεσα και με βιοψια επιασαν με τη πρωτη.. οποτε τι να πω...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

O ΘΕΟΣ ΑΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΝΧΑ!!

Εφτασε η ώρα λοιπόν να σας εξιστορήσω και εγώ το θαύμα μου… θα ξεκινήσω με τη κουβέντα που είχε πει η μαμά μιας φίλης μου ότι ο Θεός αργεί αλλά δεν ξεχνά.. και με αυτή θα κλείσω…. Για όσες δεν θυμούνται.. να πω ότι το δικό μας πρόβλημα είναι η αζωοσπερμία.. δηλαδη η πλήρης απουσία σπερματοζωαρίων στο σπερματικό υγρο… μεσα σε 3 μηνες και παραπάνω ειχαμε κάνει διάφορα σπερμοδιαγράμματα, όλα μηδενικά.. ώσπου πηγαμε σε βιοψία ένα χειρουργίο που περάσαμε την αγωνία της ζωής μας (γιατι δεν ξεραμε μεχρι τότε αν παραγει η αν πρέπει να πάμε με δότη).. να βρούμε καμια 20αρια μετρημένα στα δάχτυλα και να καταψύξουμε.. Καλως η κακώς το σπέρμα αυτό εδωσε δύο αποβολές.. και τώρα όπως ξερετε ετοιμαζόμαστε για την Τρίτη μας προσπάθεια.. ο νεός γιατρος (μεγάλο όνομα) δεν είχε εμπιστοσυνη στο συγκεκριμένο ιστό από βιοψία και πρότεινε να προχωρήσουμε σε δευτερη βιοψια και να γινει επιτόπου και η ωοληψια.. το φρέσκο δείγμα από τους όρχεις είναι καλύτερο.. τότε του είπα εγώ μηπως να κάναμε κανα σπερμοδιάγραμμα μπας και γίνει κανα θαυμα!! Και τότε γύρισε ο γιατρός με κοίταξε μου χαμογέλασε και μου ειπε όχι δεν υπάρχει λόγος αν θελετε θα κανουμε τη μερα της ωοληψίας αλλά μην ελπίζετε και πολλά.. το ιδιο φυσικα έιχε πει και ο προηγουμενος εξωσωματικός αλλά και ο ουρολόγος που τον χειρουργησε!! Μεγάλο όνομα και αυτός!! Ότι δυστηχως δεν αλλαζει αυτή η κατάσταση!! Δεν υπάρχει χειρουργειο που να ξεφράττει τα σωληνάκια.. ας ελπισουμε να σας φτασει το δειγμα ορχικού ιστού….

Ε λοιπόν, την προηγουμενη βδομαδα αποφασιζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα και μαλιστα ειχαμε προετοιμαστει ψυχολογικα να μην στενοχωρηθουμε.. αφου δεν ʽʼαλλάζειʼʼ αυτή η κατασταση, και μια καλλιέργεια που δεν είχαμε κάνει ποτε.. Πάει μόνος του ο καλός μου να πάρει τα αποτελέσματα! Ανοιγω την πόρτα τον βλέπω με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια!! Λέω δόξα το Θεό βγήκανε μερικά τη γλιτώσαμε τη βιοψία!! Με σηκωνει ψήλα με αγκαλιαζει και μου λεει 26 εκατομμυρια το ακούς??? 26 εκατομμυρια!! Μενω κάγκελο! Πάει λέω τρελάθηκε,ουτε το τζόκερ να κερδίζαμε δεν θα έκανε έτσι!! Λέω βγήκε πάλι μηδενικό και του σάλεψε! Το παιρνω στα χερια μου και έλεγε αληθεια!!! Οντως!! 26,000,000 σπερματοζωαρια!!!!! Παρακαλούσα να βρεθει ένα νουμερακι μπρος η πίσω από το μηδεν και ο Θεός μου έστειλε εκατομμυρια!!!! Φυσικα και η δευτερη σκέψη που μας περασε είναι ότι μας δώσανε σπερμοδιαγραμμα αλλουνου! Ο Απιστος Θωμας! Για αυτό δεν σας ειπα τιποτα!! Φυσικα για να μην ενθουσιαζεστε, το 90% είναι ανώμαλες μορφές, 5% μέτρια κινητικοτητα και 2% ζωηρη μεσα σε όλα αυτά και 90% νεκρα η ακινητα!! Αλλά τι στο καλο μέσα σε αυτό το προβληματικό σπερμοδιαγραμμα δεν θα βρεθουν 100 καλα????

Σημερα το επαναλάβαμε.. αυτή τη φορα στο κεντρο που θα παμε… τα αποτελεσματα ηταν σημερα 45 εκατομμυρια ανώμαλες μορφες 96% (είναι και πολλά τα ανωμαλά μας τι να κάνουμε) και 5% με προσθια κινητηκοτητα!! Ασχετα από την ποιοτητα όμως το θαυμα για εμενα εγινε!! Και είναι όντως ΘΑΥΜΑ όταν όλοι οι κορυφαιοι γιατροί στο έχουν αποκλείσει! Μπηκα να δωσω κουραγιο σε ολες εσας!! Να εχουμε πιστη και δυναμη γιατί όλα σε αυτή τη ζωη τελικά γίνονται μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται και όλες θα γίνουμε μάνες αργά η γρήγορα!!!!! Ευχαριστω τους Προστατες μου οποιοι και αν είναι αυτοι για το ΘΑΥΜΑ που μου έδωσαν και τους παρακαλώ να με βοηθήσουν και στη συνέχεια να μην ξανααποβάλλω…!! Τελικα το σπερμα είναι κάτι που δεν είναι δεδομένο, αλλά ανανεώνεται και αλλάζει… με τη βοήθεια του Θεού…

Διάβαζω και ξαναδιαβάζω και κλαίω από χαρά. Άργησα να μπω αλλά άξιζε!!! Μαίρη μου, τι να πω! Δεν έχω λόγια, μόνο συγκίνηση. Η δύναμη και η πίστη σου μου δίνουν κουράγιο. Να είστε καλά και γρήγορα να έρθει το μωράκι. Η ζωή είναι τόσο απρόβλεπτη. Ευτυχώς, μερικές φορές ευχάριστα. Πασχαλινή χαρά!!! Να έχουμε όλοι καλές γιορτές και αισιοδοξία κοριτσάκι μου! Σας φιλώ όλες.

Link to comment
Share on other sites

Μοριτσα έχεις δίκιο !!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά ζωντανό παράδειγμα εσύ κ όλα θα πανε καλα απλα κάποιες μέρες δεν είναι το ίδιο εύκολες! Σοφακι ο βουλγαριδης είναι τι spermlab ? δεν είναι κακή ιδέα ίσα ίσα είναι κ πιο κοντά μας οπότε μπορουμε να πάμε δείγμα απο το σπίτι . Ευχαριστώ. Δεν έχω θέμα με τον λυμπεροπουλο (Έχουμε φυλάξει κ δείγματα εκει ) αλλα κ εκείνος μου έλεγε μην πηγαίνετε σε ουρολογο δεν πρόκειται να δείτε βελτίωση συνεχιστε με εξωσωματικες;;;;!!!! Ενω Τώρα θα μου πεις πάλι δεν Ξέρω αν κάνανε καλα αλλα τουλάχιστον βελτιωσανε τις πιθανότητες με τη βιοψια κ την κυρσοκυλη . Τι να πω δεν έχω ακούσει κ κανέναν να έχει δει φοβερή βελτίωση με την κυρσοκυλη απλα ελπίζω ότι επειδή εμείς φτάσαμε σε αζωοσπερμια 1 μήνα πριν την κάνει Μήπως υπάρχει γυρισμος. Όπως κ να ναι έφυγε όσον ο άντρας μου ήθελε πέρα απο μένα να κάνει κ αυτός προσπάθειες για το επιθυμητό κάθε κίνηση ήταν θετική . Ρινουλα κ Μακαροναδα είμαι μαζι σας σε κάθε σκέψη το ίδιο κ η Μαίρη απο όσο ξερω! Καλή αρχή λοιπόν να Έχουμε κ το κεφάλι ψηλά

Ολινάκι μου συγνώμη για την αργοπορία, είχα τόσο τρέξιμο αυτές τις μέρες. Ακριβώς, ο Βουλγαρίδης είναι στη spermlab. Ένα ραντεβού μαζί του αξίζει.

Έχω χαρεί τόσο πολύ με τα νέα της Μαιρούλας. Αληθινό θαύμα!!! Μακάρι όλες να τα καταφέρουμε. ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρωίδες μου, εύχομαι αυτές οι μέρες να μας φέρουν ηρεμία και να μας δώσουν δύναμη, πίστη και ελπίδα. Όσα κι αν είναι τα προβλήματα, να πιστέψουμε όλες αυτό που λέει η Moritsa τόσο σοφά. Ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα, αλλά θα τον διαβούμε. Έχουμε η μία την άλλη και τόσες επιτυχίες από κορίτσια που τα είχαν απελπίσει οι γιατροί. Μην ξεχνάτε. Σε 100 χρόνια από τώρα θα αποδειχτεί ότι οι γιατροί του σήμερα ήξεραν ελάχιστα. Ας τους ακούμε αλλά χωρίς να απελπιζόμαστε. Όλα μπορούν να συμβούν τελικά. Και πολύ συχνά χωρίς λογική εξήγηση. Σας φιλώ όλες και εύχομαι να μπορώ να μπαίνω μες στη βδομάδα για να μαθαίνω τα νεάκια σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...