Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Δυστυχώς μετά την κιρσοκήλη εμείς δεν είδαμε και πολύ φως. Απ' την άλλη με λες και αχάριστη γιατί εκεί που είχαμε μηδέν σπερματοζωάρια, τώρα μαζεύονται καμιά δεκαριά, οπότε κάτι είναι κι αυτό. Όμως ξέρω κι εγώ περιπτώσεις που το σπέρμα όντως έφτιαξε πάρα πολύ οπότε δε θέλω να απογοητεύεστε. Έχω να πω ότι περάσαμε κι εμείς από το Λυμπερόπουλο και δεν μείναμε ευχαριστημένοι. Ένας συνεργάτης του όμως, ο κ. Βουλγαρίδης, έχει ανοίξει ένα δικό του εργαστήριο και πηγαίνουμε σε αυτόν και είμαστε πολύ καλά. Είναι εξαιρετικός άνθρωπος. Σου εξηγεί τα πάντα με λεπτομέρεια, ασχολείται πάρα πολύ, δεν κοιτάει να σε κοροϊδέψει για να στα φάει, είναι πολύ άνθρωπος. Και ενώ όταν είχε δώσει δείγμα ο άντρας μου στο κέντρο που κάναμε την πρώτη εξωσωματική, δεν του βρίσκανε τίποτα, πήγαμε σε αυτόν και του βρήκε. Είναι πολύ λεπτολόγος. Είναι στη Συγγρού το εργαστήριο. Όποια κοπέλα τη βολεύει της το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Τώρα σε ό,τι αφορά την υστεροσκόπηση, λένε πως και να μη βρεθεί τίποτα, η διαδικασία από μόνη της δημιουργεί πολύ καλές συνθήκες για την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω ραντεβου την τεταρτη αυτη για να μου κανει μια εξεταση υπερηχο για να δουμε πως θα ξεκινησουμε κ τι πρωτοκολλο θα ακολουθησουμε!!!!!!!!λογικα θα ξεκινησω τελη απριλιου.εσυ τι εκανες;

Τίποτε ακόμη. Αύριο θα πάω στη γιατρό να δούμε τι θα μου πει και πως θα προχωρήσουμε.

Μέχρι στιγμής το απέφευγα, γιατί ένα μέρος μου φοβάται μην ακούσει τίποτα του στυλ: Ίσως και να μην τα καταφέρετε.

Γιατί είναι δύσκολη η περίπτωσή μας σε πολλούς τομείς.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την απογοητευση που νιώθετε και μακάρι να μην την περνουσε κανενα ζευγάρι.αλλα είναι πολυ νωρις να παρδωσετε τόσο γρήγορα τα όπλα. Υπομονη και επιμονή, δεν γίνεται πια στις μέρες μας να μην τα καταφέρουμε. Εχω διαβάσει τόσες ιστορίες εδω μέσα,κοπέλες που έκαναν πολλες προσπάθειες μεχρι να τα καταφέρουν οπότε είναι θέμα χρόνου και τύχης.

Ο δρόμος αυτός δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα αλλα θα τον διαβουμε...


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μοριτσα έχεις δίκιο !!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά ζωντανό παράδειγμα εσύ κ όλα θα πανε καλα απλα κάποιες μέρες δεν είναι το ίδιο εύκολες! Σοφακι ο βουλγαριδης είναι τι spermlab ? δεν είναι κακή ιδέα ίσα ίσα είναι κ πιο κοντά μας οπότε μπορουμε να πάμε δείγμα απο το σπίτι . Ευχαριστώ. Δεν έχω θέμα με τον λυμπεροπουλο (Έχουμε φυλάξει κ δείγματα εκει ) αλλα κ εκείνος μου έλεγε μην πηγαίνετε σε ουρολογο δεν πρόκειται να δείτε βελτίωση συνεχιστε με εξωσωματικες;;;;!!!! Ενω Τώρα θα μου πεις πάλι δεν Ξέρω αν κάνανε καλα αλλα τουλάχιστον βελτιωσανε τις πιθανότητες με τη βιοψια κ την κυρσοκυλη . Τι να πω δεν έχω ακούσει κ κανέναν να έχει δει φοβερή βελτίωση με την κυρσοκυλη απλα ελπίζω ότι επειδή εμείς φτάσαμε σε αζωοσπερμια 1 μήνα πριν την κάνει Μήπως υπάρχει γυρισμος. Όπως κ να ναι έφυγε όσον ο άντρας μου ήθελε πέρα απο μένα να κάνει κ αυτός προσπάθειες για το επιθυμητό κάθε κίνηση ήταν θετική . Ρινουλα κ Μακαροναδα είμαι μαζι σας σε κάθε σκέψη το ίδιο κ η Μαίρη απο όσο ξερω! Καλή αρχή λοιπόν να Έχουμε κ το κεφάλι ψηλά

Link to comment
Share on other sites

olina, makaronada rinoyla sofaki ας ελπισουμε εμέις να είμαστε η νέα φουρνιά τω κοριτσιων που θα δώσουν ελπίδα στις επομένες κοπέλες!!! το ελπίζω δηλαδη Παναγια μου!!!!!!!!! η σκεψη μου ειναι κοντά σας!! να έχουμε καλή δύναμη και υπομονή!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν παραδίδω τα όπλα... εντελώς και... προς το παρόν.

Θα ξαναπροσπαθήσουμε, είναι σίγουρο.

Το Σάββατο μίλησα με γιατρό. Άλλο πρωτόκολλο θα ακολουθήσω αυτή τη φορά. Συμφώνησε για περισσότερα ωάρια, αλλά για να μην έχουμε κανένα θέμα με την ποιότητά τους θα πάρω επιπλέον κάποια φάρμακα που θα μου πει μετά το Πάσχα.

Μάιο πάμε για νέα προσπάθεια. Άντε να δούμε...


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν παραδίδω τα όπλα... εντελώς και... προς το παρόν.

Θα ξαναπροσπαθήσουμε, είναι σίγουρο.

Το Σάββατο μίλησα με γιατρό. Άλλο πρωτόκολλο θα ακολουθήσω αυτή τη φορά. Συμφώνησε για περισσότερα ωάρια, αλλά για να μην έχουμε κανένα θέμα με την ποιότητά τους θα πάρω επιπλέον κάποια φάρμακα που θα μου πει μετά το Πάσχα.

Μάιο πάμε για νέα προσπάθεια. Άντε να δούμε...

Με το καλο και να ναι τυχερη!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

O ΘΕΟΣ ΑΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΝΧΑ!!

Εφτασε η ώρα λοιπόν να σας εξιστορήσω και εγώ το θαύμα μου… θα ξεκινήσω με τη κουβέντα που είχε πει η μαμά μιας φίλης μου ότι ο Θεός αργεί αλλά δεν ξεχνά.. και με αυτή θα κλείσω…. Για όσες δεν θυμούνται.. να πω ότι το δικό μας πρόβλημα είναι η αζωοσπερμία.. δηλαδη η πλήρης απουσία σπερματοζωαρίων στο σπερματικό υγρο… μεσα σε 3 μηνες και παραπάνω ειχαμε κάνει διάφορα σπερμοδιαγράμματα, όλα μηδενικά.. ώσπου πηγαμε σε βιοψία ένα χειρουργίο που περάσαμε την αγωνία της ζωής μας (γιατι δεν ξεραμε μεχρι τότε αν παραγει η αν πρέπει να πάμε με δότη).. να βρούμε καμια 20αρια μετρημένα στα δάχτυλα και να καταψύξουμε.. Καλως η κακώς το σπέρμα αυτό εδωσε δύο αποβολές.. και τώρα όπως ξερετε ετοιμαζόμαστε για την Τρίτη μας προσπάθεια.. ο νεός γιατρος (μεγάλο όνομα) δεν είχε εμπιστοσυνη στο συγκεκριμένο ιστό από βιοψία και πρότεινε να προχωρήσουμε σε δευτερη βιοψια και να γινει επιτόπου και η ωοληψια.. το φρέσκο δείγμα από τους όρχεις είναι καλύτερο.. τότε του είπα εγώ μηπως να κάναμε κανα σπερμοδιάγραμμα μπας και γίνει κανα θαυμα!! Και τότε γύρισε ο γιατρός με κοίταξε μου χαμογέλασε και μου ειπε όχι δεν υπάρχει λόγος αν θελετε θα κανουμε τη μερα της ωοληψίας αλλά μην ελπίζετε και πολλά.. το ιδιο φυσικα έιχε πει και ο προηγουμενος εξωσωματικός αλλά και ο ουρολόγος που τον χειρουργησε!! Μεγάλο όνομα και αυτός!! Ότι δυστηχως δεν αλλαζει αυτή η κατάσταση!! Δεν υπάρχει χειρουργειο που να ξεφράττει τα σωληνάκια.. ας ελπισουμε να σας φτασει το δειγμα ορχικού ιστού….

Ε λοιπόν, την προηγουμενη βδομαδα αποφασιζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα και μαλιστα ειχαμε προετοιμαστει ψυχολογικα να μην στενοχωρηθουμε.. αφου δεν ‘’αλλάζει’’ αυτή η κατασταση, και μια καλλιέργεια που δεν είχαμε κάνει ποτε.. Πάει μόνος του ο καλός μου να πάρει τα αποτελέσματα! Ανοιγω την πόρτα τον βλέπω με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια!! Λέω δόξα το Θεό βγήκανε μερικά τη γλιτώσαμε τη βιοψία!! Με σηκωνει ψήλα με αγκαλιαζει και μου λεει 26 εκατομμυρια το ακούς??? 26 εκατομμυρια!! Μενω κάγκελο! Πάει λέω τρελάθηκε,ουτε το τζόκερ να κερδίζαμε δεν θα έκανε έτσι!! Λέω βγήκε πάλι μηδενικό και του σάλεψε! Το παιρνω στα χερια μου και έλεγε αληθεια!!! Οντως!! 26,000,000 σπερματοζωαρια!!!!! Παρακαλούσα να βρεθει ένα νουμερακι μπρος η πίσω από το μηδεν και ο Θεός μου έστειλε εκατομμυρια!!!! Φυσικα και η δευτερη σκέψη που μας περασε είναι ότι μας δώσανε σπερμοδιαγραμμα αλλουνου! Ο Απιστος Θωμας! Για αυτό δεν σας ειπα τιποτα!! Φυσικα για να μην ενθουσιαζεστε, το 90% είναι ανώμαλες μορφές, 5% μέτρια κινητικοτητα και 2% ζωηρη μεσα σε όλα αυτά και 90% νεκρα η ακινητα!! Αλλά τι στο καλο μέσα σε αυτό το προβληματικό σπερμοδιαγραμμα δεν θα βρεθουν 100 καλα????

Σημερα το επαναλάβαμε.. αυτή τη φορα στο κεντρο που θα παμε… τα αποτελεσματα ηταν σημερα 45 εκατομμυρια ανώμαλες μορφες 96% (είναι και πολλά τα ανωμαλά μας τι να κάνουμε) και 5% με προσθια κινητηκοτητα!! Ασχετα από την ποιοτητα όμως το θαυμα για εμενα εγινε!! Και είναι όντως ΘΑΥΜΑ όταν όλοι οι κορυφαιοι γιατροί στο έχουν αποκλείσει! Μπηκα να δωσω κουραγιο σε ολες εσας!! Να εχουμε πιστη και δυναμη γιατί όλα σε αυτή τη ζωη τελικά γίνονται μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται και όλες θα γίνουμε μάνες αργά η γρήγορα!!!!! Ευχαριστω τους Προστατες μου οποιοι και αν είναι αυτοι για το ΘΑΥΜΑ που μου έδωσαν και τους παρακαλώ να με βοηθήσουν και στη συνέχεια να μην ξανααποβάλλω…!! Τελικα το σπερμα είναι κάτι που δεν είναι δεδομένο, αλλά ανανεώνεται και αλλάζει… με τη βοήθεια του Θεού…


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχω χαρεί με τα νέα σου Μαίρη μου. Πόσο πολύ!

Στο ξαναλέω, όλα καλά θα πάνε πλέον!!!

happy+and+excited.jpeg

Για όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O ΘΕΟΣ ΑΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΝΧΑ!!

Εφτασε η ώρα λοιπόν να σας εξιστορήσω και εγώ το θαύμα μου… θα ξεκινήσω με τη κουβέντα που είχε πει η μαμά μιας φίλης μου ότι ο Θεός αργεί αλλά δεν ξεχνά.. και με αυτή θα κλείσω…. Για όσες δεν θυμούνται.. να πω ότι το δικό μας πρόβλημα είναι η αζωοσπερμία.. δηλαδη η πλήρης απουσία σπερματοζωαρίων στο σπερματικό υγρο… μεσα σε 3 μηνες και παραπάνω ειχαμε κάνει διάφορα σπερμοδιαγράμματα, όλα μηδενικά.. ώσπου πηγαμε σε βιοψία ένα χειρουργίο που περάσαμε την αγωνία της ζωής μας (γιατι δεν ξεραμε μεχρι τότε αν παραγει η αν πρέπει να πάμε με δότη).. να βρούμε καμια 20αρια μετρημένα στα δάχτυλα και να καταψύξουμε.. Καλως η κακώς το σπέρμα αυτό εδωσε δύο αποβολές.. και τώρα όπως ξερετε ετοιμαζόμαστε για την Τρίτη μας προσπάθεια.. ο νεός γιατρος (μεγάλο όνομα) δεν είχε εμπιστοσυνη στο συγκεκριμένο ιστό από βιοψία και πρότεινε να προχωρήσουμε σε δευτερη βιοψια και να γινει επιτόπου και η ωοληψια.. το φρέσκο δείγμα από τους όρχεις είναι καλύτερο.. τότε του είπα εγώ μηπως να κάναμε κανα σπερμοδιάγραμμα μπας και γίνει κανα θαυμα!! Και τότε γύρισε ο γιατρός με κοίταξε μου χαμογέλασε και μου ειπε όχι δεν υπάρχει λόγος αν θελετε θα κανουμε τη μερα της ωοληψίας αλλά μην ελπίζετε και πολλά.. το ιδιο φυσικα έιχε πει και ο προηγουμενος εξωσωματικός αλλά και ο ουρολόγος που τον χειρουργησε!! Μεγάλο όνομα και αυτός!! Ότι δυστηχως δεν αλλαζει αυτή η κατάσταση!! Δεν υπάρχει χειρουργειο που να ξεφράττει τα σωληνάκια.. ας ελπισουμε να σας φτασει το δειγμα ορχικού ιστού….

Ε λοιπόν, την προηγουμενη βδομαδα αποφασιζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα και μαλιστα ειχαμε προετοιμαστει ψυχολογικα να μην στενοχωρηθουμε.. αφου δεν ʽʼαλλάζειʼʼ αυτή η κατασταση, και μια καλλιέργεια που δεν είχαμε κάνει ποτε.. Πάει μόνος του ο καλός μου να πάρει τα αποτελέσματα! Ανοιγω την πόρτα τον βλέπω με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια!! Λέω δόξα το Θεό βγήκανε μερικά τη γλιτώσαμε τη βιοψία!! Με σηκωνει ψήλα με αγκαλιαζει και μου λεει 26 εκατομμυρια το ακούς??? 26 εκατομμυρια!! Μενω κάγκελο! Πάει λέω τρελάθηκε,ουτε το τζόκερ να κερδίζαμε δεν θα έκανε έτσι!! Λέω βγήκε πάλι μηδενικό και του σάλεψε! Το παιρνω στα χερια μου και έλεγε αληθεια!!! Οντως!! 26,000,000 σπερματοζωαρια!!!!! Παρακαλούσα να βρεθει ένα νουμερακι μπρος η πίσω από το μηδεν και ο Θεός μου έστειλε εκατομμυρια!!!! Φυσικα και η δευτερη σκέψη που μας περασε είναι ότι μας δώσανε σπερμοδιαγραμμα αλλουνου! Ο Απιστος Θωμας! Για αυτό δεν σας ειπα τιποτα!! Φυσικα για να μην ενθουσιαζεστε, το 90% είναι ανώμαλες μορφές, 5% μέτρια κινητικοτητα και 2% ζωηρη μεσα σε όλα αυτά και 90% νεκρα η ακινητα!! Αλλά τι στο καλο μέσα σε αυτό το προβληματικό σπερμοδιαγραμμα δεν θα βρεθουν 100 καλα????

Σημερα το επαναλάβαμε.. αυτή τη φορα στο κεντρο που θα παμε… τα αποτελεσματα ηταν σημερα 45 εκατομμυρια ανώμαλες μορφες 96% (είναι και πολλά τα ανωμαλά μας τι να κάνουμε) και 5% με προσθια κινητηκοτητα!! Ασχετα από την ποιοτητα όμως το θαυμα για εμενα εγινε!! Και είναι όντως ΘΑΥΜΑ όταν όλοι οι κορυφαιοι γιατροί στο έχουν αποκλείσει! Μπηκα να δωσω κουραγιο σε ολες εσας!! Να εχουμε πιστη και δυναμη γιατί όλα σε αυτή τη ζωη τελικά γίνονται μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται και όλες θα γίνουμε μάνες αργά η γρήγορα!!!!! Ευχαριστω τους Προστατες μου οποιοι και αν είναι αυτοι για το ΘΑΥΜΑ που μου έδωσαν και τους παρακαλώ να με βοηθήσουν και στη συνέχεια να μην ξανααποβάλλω…!! Τελικα το σπερμα είναι κάτι που δεν είναι δεδομένο, αλλά ανανεώνεται και αλλάζει… με τη βοήθεια του Θεού…

ZOUZOUNA ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!ΠΟΣΟ ΤΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΕΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!ΕΙΔΕΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!?!!?!?!?!?!?!?!?ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!:D:D:D:D

ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!!!!!!!Κ ΜΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΔΥΜΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ "ΑΝΩΜΑΛΕΣ ΜΟΡΦΕΣ" Κ ΟΧΙ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ !!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΑΝΘΙΖΕΤΕ Κ ΣΕΙΣ!!!!!

ΜΠΡΑΑΑΑΒΟ ΣΑΣ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!:D:D:D:D


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

O ΘΕΟΣ ΑΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΝΧΑ!!

Εφτασε η ώρα λοιπόν να σας εξιστορήσω και εγώ το θαύμα μου… θα ξεκινήσω με τη κουβέντα που είχε πει η μαμά μιας φίλης μου ότι ο Θεός αργεί αλλά δεν ξεχνά.. και με αυτή θα κλείσω…. Για όσες δεν θυμούνται.. να πω ότι το δικό μας πρόβλημα είναι η αζωοσπερμία.. δηλαδη η πλήρης απουσία σπερματοζωαρίων στο σπερματικό υγρο… μεσα σε 3 μηνες και παραπάνω ειχαμε κάνει διάφορα σπερμοδιαγράμματα, όλα μηδενικά.. ώσπου πηγαμε σε βιοψία ένα χειρουργίο που περάσαμε την αγωνία της ζωής μας (γιατι δεν ξεραμε μεχρι τότε αν παραγει η αν πρέπει να πάμε με δότη).. να βρούμε καμια 20αρια μετρημένα στα δάχτυλα και να καταψύξουμε.. Καλως η κακώς το σπέρμα αυτό εδωσε δύο αποβολές.. και τώρα όπως ξερετε ετοιμαζόμαστε για την Τρίτη μας προσπάθεια.. ο νεός γιατρος (μεγάλο όνομα) δεν είχε εμπιστοσυνη στο συγκεκριμένο ιστό από βιοψία και πρότεινε να προχωρήσουμε σε δευτερη βιοψια και να γινει επιτόπου και η ωοληψια.. το φρέσκο δείγμα από τους όρχεις είναι καλύτερο.. τότε του είπα εγώ μηπως να κάναμε κανα σπερμοδιάγραμμα μπας και γίνει κανα θαυμα!! Και τότε γύρισε ο γιατρός με κοίταξε μου χαμογέλασε και μου ειπε όχι δεν υπάρχει λόγος αν θελετε θα κανουμε τη μερα της ωοληψίας αλλά μην ελπίζετε και πολλά.. το ιδιο φυσικα έιχε πει και ο προηγουμενος εξωσωματικός αλλά και ο ουρολόγος που τον χειρουργησε!! Μεγάλο όνομα και αυτός!! Ότι δυστηχως δεν αλλαζει αυτή η κατάσταση!! Δεν υπάρχει χειρουργειο που να ξεφράττει τα σωληνάκια.. ας ελπισουμε να σας φτασει το δειγμα ορχικού ιστού….

Ε λοιπόν, την προηγουμενη βδομαδα αποφασιζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα και μαλιστα ειχαμε προετοιμαστει ψυχολογικα να μην στενοχωρηθουμε.. αφου δεν ‘’αλλάζει’’ αυτή η κατασταση, και μια καλλιέργεια που δεν είχαμε κάνει ποτε.. Πάει μόνος του ο καλός μου να πάρει τα αποτελέσματα! Ανοιγω την πόρτα τον βλέπω με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια!! Λέω δόξα το Θεό βγήκανε μερικά τη γλιτώσαμε τη βιοψία!! Με σηκωνει ψήλα με αγκαλιαζει και μου λεει 26 εκατομμυρια το ακούς??? 26 εκατομμυρια!! Μενω κάγκελο! Πάει λέω τρελάθηκε,ουτε το τζόκερ να κερδίζαμε δεν θα έκανε έτσι!! Λέω βγήκε πάλι μηδενικό και του σάλεψε! Το παιρνω στα χερια μου και έλεγε αληθεια!!! Οντως!! 26,000,000 σπερματοζωαρια!!!!! Παρακαλούσα να βρεθει ένα νουμερακι μπρος η πίσω από το μηδεν και ο Θεός μου έστειλε εκατομμυρια!!!! Φυσικα και η δευτερη σκέψη που μας περασε είναι ότι μας δώσανε σπερμοδιαγραμμα αλλουνου! Ο Απιστος Θωμας! Για αυτό δεν σας ειπα τιποτα!! Φυσικα για να μην ενθουσιαζεστε, το 90% είναι ανώμαλες μορφές, 5% μέτρια κινητικοτητα και 2% ζωηρη μεσα σε όλα αυτά και 90% νεκρα η ακινητα!! Αλλά τι στο καλο μέσα σε αυτό το προβληματικό σπερμοδιαγραμμα δεν θα βρεθουν 100 καλα????

Σημερα το επαναλάβαμε.. αυτή τη φορα στο κεντρο που θα παμε… τα αποτελεσματα ηταν σημερα 45 εκατομμυρια ανώμαλες μορφες 96% (είναι και πολλά τα ανωμαλά μας τι να κάνουμε) και 5% με προσθια κινητηκοτητα!! Ασχετα από την ποιοτητα όμως το θαυμα για εμενα εγινε!! Και είναι όντως ΘΑΥΜΑ όταν όλοι οι κορυφαιοι γιατροί στο έχουν αποκλείσει! Μπηκα να δωσω κουραγιο σε ολες εσας!! Να εχουμε πιστη και δυναμη γιατί όλα σε αυτή τη ζωη τελικά γίνονται μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται και όλες θα γίνουμε μάνες αργά η γρήγορα!!!!! Ευχαριστω τους Προστατες μου οποιοι και αν είναι αυτοι για το ΘΑΥΜΑ που μου έδωσαν και τους παρακαλώ να με βοηθήσουν και στη συνέχεια να μην ξανααποβάλλω…!! Τελικα το σπερμα είναι κάτι που δεν είναι δεδομένο, αλλά ανανεώνεται και αλλάζει… με τη βοήθεια του Θεού…

μαιρουλα μου κουκλιτσα μου ειδες!!!!!!!!!!!!!!ο Θεος ειναι μεγαλος λιγο πιστη θελει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κ θ αφτασουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα!!!!!!!!!!!χαρηκα παρα μα παρα πολυ!!!!!!!!!!!111:-o:razz:
Link to comment
Share on other sites

NTONATELA ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕΣ!!! Δε πιστευα τι διαβαζα!!! ποσο χαιρομαι δε λεγεται!!! Ετοιμασου να γινεις μανουλα και τι μανουλα???διδυμομανουλα :D:D

Γιαυτο δε πρεπει να χανουμε την πιστη μας.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μου Καλή γι αυτο σε έχασα; Η πίστη σου κοριτσάκι μου σε βοήθησε ! Μπράβο κ πάλι Μπράβο για την επιμονή σας . Να είστε καλα παντα γεροι κ τυχεροί. Τέλος οι στεναχωριες . Μόνο ΧΑΡΑ . Σε Ευχαριστώ προσωπικά για την ελπίδα που μας δίνεις !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...