Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Από τα 6 που γονιμοποιήθηκαν φτάσαμε να έχουμε 4 βλαστοκύστες. Πολύ μεγάλο ποσοστό σχετικά με τον μέσο όρο. Απλά, τα άλλα 3 είχαν κάποιο πρόβλημα. Ίσως όχι τόσο σοβαρό συγκριτικά με άλλες δύσκολες παθήσεις, απλά δεν θέλουμε γενικά να το ρισκάρουμε, μήπως και στο μέλλον πάει κάτι στραβά. Μπορεί και αυτή μας η επιλογή να είναι η τιμωρία μας, δεν ξέρω. Μακάρι να κανω λάθος.

Θέλω να πω ότι τα εμβρυάκια μας γενικά άντεξαν, απλά το ένα ήταν το "καθαρό" και αυτό βάλαμε. Απλά δεν πιάστηκε. Ποιος ξέρει γιατί.

Εκείνο που πιστεύω πάντως είναι ότι θα ήταν καλύτερα να είχα κανει περισσότερα ωάρια, απλα η γιατρός μου ήθελε λίγα και καλά και μου μείωνε τη δόση. Εμ, δεν γίνεται λίγα ωάρια και με προεμφυτευτικό. Τέλος πάντων, σαν πάω να συζητήσουμε θα τις εξηγήσω τους προβληματισμούς μου.

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για την στήριξη. Μακάρι να μην ακούσουμε κανένα άλλο δυσάρεστο από δω και στο εξής. Μόνο χαρές να έχουμε. Καμία άλλη κοπέλα να μην ζήσει τέτοια στεναχώρια.

δεν ειναι τιμωρια αγαπη μου να προστατευσεις ενα εμβρυο απο κάποια ασθενεια!!!! μη σκεφτεσαι ετσι!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα κι από μένα.

Καταρχήν Mary μας, πολύχρονη κι ευτυχισμένη! Σου εύχομαι το δωράκι για τα γενέθλια σου να είναι η επιτυχία της επόμενης προσπάθειας. Από κει και πέρα, κάθε ευτυχία.

Makaronada μου, μιας και η αποτυχία είναι ακόμα νωπή και για μένα, σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι. Όμως όπως ξέρεις κι εσύ, μετά την αρχική απογοήτευση, πάλι αντλούμε δύναμη και καταφέρνουμε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες. Κι όπως λέει και η υπέροχη ψυχολόγος του κέντρου μου: "ότι θα τα καταφέρετε είναι σίγουρο, απλώς παλεύετε για το πότε". Το πιστεύω και θέλω να το πιστεύετε κι εσείς.

Πάντως σε ό,τι αφορά τα έμβρυα, ο δικός μου γιατρός πιστεύει ότι όταν υπάρχει θέμα σπέρματος καλό είναι να μην τα αφήνουμε να γίνουν βλαστοκύστες, αλλά την τρίτη μέρα να περνάνε στο περιβάλλον της μήτρας γιατί εκεί έχουν περισσότερες πιθανότητες να προχωρήσουν.

Κορίτσια εγώ σήμερα έκανα υστεροσκόπηση και δεν μου βρήκαν και τίποτα. Τζάμπα η νάρκωση. Θα κάνω και τον καρυότυπο και μετά δεν έχει μείνει τίποτα άλλο. Διάβασα όμως για μια εξέταση που λέγεται κατάτμηση DNA σπέρματος. Την έχει κάνεις κανένας από τους συζύγους σας; Ξέρετε περί τίνος πρόκειται κι αν είναι ακριβή; Όποια γνωρίζει κάτι ας μου πει μια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σοφακι και σε ευχαριστω πολύ για τις ευχες!! μακαρι όλες να τα καταφέρουμε συντομα! λοιπον η κατάτμηση dna η αλλιως απόπτωση σπερματος δυστηχως στην περιπτωσή μας ειναι ακυρη και για αυτό δεν μας την προτεινουν οι γιατροί! ο λογος οτι χρειαζονται εκατοντάδες σπερματοζωάρια να ελεγχθουν αν εχουν προβληματικό dna και ειδικά πειρπτωσεις σαν και εμας πχ που εχουν βρεθει 10 απο βιοψία και τα φυλάμε σαν κόρη οφθαλμού, οπως φανταζεσαι δεν γίνεται και παμε καθαρά στην τυχη ουφφφφ! λενε βεβαια οτι το θεμα του dna διορθωνεται με σωστή διατροφή και βιταμίνες.. αλλά ποιος ξερει στα αλήθεια..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Μακαροναδα μην ακουω βλακιες για τιμωριες. Πηρατε τη σωστη αποφαση. Καλο ειναι να τα συζητησετε ολα με το γιατρο.

Σοφακι ξεμπερδεψες και με την υστεροσκοπηση, καλο που δεν βρεθηκε τιποτα κακο που ακομα δεν ξερεις τι φταιει. Ποτε υπολογιζεις την επομενη προσπαθεια?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

ροξανακιιιιιιι!!!!!!

να τον χαιρεστε τον μπεμπουλη σας!!!!

καλοτυχος,υγειεστατος κ χαρωπος σ ολη του τη ζωη κ σεις να ειστε παντα καλα να τον χαιρεστε !!!!

σας σκεφτομαι κοριτσακια μου αλλα δεν εχω κ πολυ χρονο να μπω!το τρεξιμο καλα κρατει !!!

ευχομαι πολυ συντομα σε ολες σας να κρατατε στην αγκαλια σας τα αγγελουδια σας!!!!

σας φιλω ολες κ μια μια!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

roxanne να σας ζησει ο γιος σας, τυχερο και καλοτυχο παιδακι στη ζωη του!!!!συγχαρητηρια σου αξιζουν γιατι με κοπο και θπομονη καταφερατε το ονειρο σας...ειμαι η ann απο το παρεντσ δεν μπορουσα να συνδεθω και αλλαξα το ονομα. Εχω μπει και εγω στο μηνα μου 5 ημερες δεν το πιστευω πως περασε ο καιρος....ο τοκετος πως ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Euxoula σε ευχαριστω πολυ!!

Αν τρεχω εγω με το ενα φανταζομαι ποσο γρηγορα περναει η δικη σου μερα!

Ποσες πανες αλλαζεις την ημερα;

Τι κανουν οι μικρουλες σου; Φανταζομαι μεγαλωσαν πολυ!

Νομιζω οτι ο μικρος με δουλευει... Μολις τον αλλαξω κανει κακα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

roxanne να σας ζησει ο γιος σας, τυχερο και καλοτυχο παιδακι στη ζωη του!!!!συγχαρητηρια σου αξιζουν γιατι με κοπο και θπομονη καταφερατε το ονειρο σας...ειμαι η ann απο το παρεντσ δεν μπορουσα να συνδεθω και αλλαξα το ονομα. Εχω μπει και εγω στο μηνα μου 5 ημερες δεν το πιστευω πως περασε ο καιρος....ο τοκετος πως ηταν?

Κοριτσακι μου καιρο εχω να σε ακουσω!

Με το καλο σου ευχομαι, ολα να πανε καλα!

Σου φαινεται απιστευτο ε; Και εγω το ιδιο σκεφτομουν οταν περιμενα.

Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος, δε θα καταλαβεις ποτε θα γυρισετε σπιτι σας.

Ο τοκετος ηταν ευκολος γιατι εκανα καισαρικη και ευτυχως δεν πονουσα σχεδον καθολου.;)

Θα προτιμουσα φυσιολογικο τοκετο αλλα πλεον αυτα ειναι λεπτομερειες μπροστα στο μωρο και στην ευτυχια που νιωθουμε.

Θα δεις ποσο θα αλλαξει η καθημερινοτητα σου και ολα θα στρεφονται γυρω απο το μωρο και θα εξαρτωνται απο αυτο!

Για ποτε σου λεει ο γιατρος; Θα πατε φυσιολογικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω ΠΗΤ 15/04 ο γιατρος μου ειπε την τελευταια φορα οτι χωρις κανενα προβλημα μπορω να γεννησω φυσιολογικα, αρχισα να αγχωνομαι γιατι δεν το περιμενα πιστευα οτι μονο καισαρικη γινεται, δεν ξερω τι θα κανω ακομα εχω ραντεβου 04/04 και θα δουμε.

εσυ ποσες ημερες στον ενατο γεννησες?

Link to comment
Share on other sites

εχω ΠΗΤ 15/04 ο γιατρος μου ειπε την τελευταια φορα οτι χωρις κανενα προβλημα μπορω να γεννησω φυσιολογικα, αρχισα να αγχωνομαι γιατι δεν το περιμενα πιστευα οτι μονο καισαρικη γινεται, δεν ξερω τι θα κανω ακομα εχω ραντεβου 04/04 και θα δουμε.

εσυ ποσες ημερες στον ενατο γεννησες?

Ειχα παρει δυο βδομαδες.

Μην αγχωνεσαι βρε, ολα θα πανε πολυ καλα!

Αλλωστε ο φυσιολογικος νομιζω οτι ειναι παντα προτιμοτερος.

Μια μερα ειναι και μολις παρεις αγκαλια το μωρο θα ξεχασεις τα παντα!

Ο ΠΗΤ σου πεφτει κυραικη του πασχα ε;

Link to comment
Share on other sites

Τι ησυχια ειναι αυτη???? Κοριτσια που χαθηκατε?

Οι φρεσκομανουλες εχουν ελαφρυντικα :D:D:D

οι υπολοιπες???????

εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μοριτσακι διδυμομανουλα πως πας?? τι κανουν τα μπεμπάκια???


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μοριτσακι διδυμομανουλα πως πας?? τι κανουν τα μπεμπάκια???

:D:D:D:D:D παραλιγο να σου βαλω απουσια :tongue:

εσυ τι κανεις? εγω δοξα τω Θεο ειμαι καλα και τα μικρα μου μεγαλωνουν!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...