Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα!!!!

Μακαροναδα καλη καλη επιτυχία!!! Σε λίγες ωριτσες με μια μεγάλη χοριακη!!!

Maryy χρόνια πολλα! Να τα εκατοστησεις, ότι επιθυμείς και του χρόνου να έχεις 1-2 μωρακια στην αγκαλια σου!:D

Καλημέρα διδυμομανούλα!!!! σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! και επειδη εισαι εν δυνάμη μανουλα η ευχή σου θα πιάσει!!! θελω να πιστευω πως όλες οι κοπέλες θα τα καταφέρουμε σύντομα!!! ολες!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μορίτσα σε ευχαριστώ και μαρυ σε ευχαριστώ και σου εύχομαι χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι μου!

Δυστυχώς τα νέα μου είναι ένα μεγάλο μηδέν Ο.

Μου είναι τόσο δύσκολο να το πιστέψω, τόσο δύσκολο να το χωνέψω και τόσο δύσκολο να συνεχίσω να παλεύω.

Το όνειρο μας τέλειωσε προς το παρόν. Ήλπιζα ότι σε λίγους μήνες θα άρχιζε η κοιλιά μου να φουσκώνει, αλλά... βρισκόμαστε και πάλι στο τίποτα. Με άδεια κοιλιά, με άδεια αγκαλιά, άδεια συναισθήματα, όλα άδεια.

Αλλά βέβαια, πόσες πιθανότητες είχα με μόνο ένα έμβρυο; Βλαστοκύστη ολόκληρη. Γιατί δεν εμφυτεύθηκε; Γιατί;

Δεν έχουμε ούτε κατεψυγμένα, ούτε τίποτα και δυστηχώς θα πρέπει να επαναλάβουμε όλη τη διαδικασία από την αρχή. Ξανά το άγχος για το τι θα μείνει, πως θα πάει, αν θα βγάλει ξανά σπέρμα ο άντρας μου και γλιτώσει την βιοψία. Ξανά όλα!

Βαρέθηκα να παλεύω. Ενάμιση χρόνο την περιμέναμε αυτη τη προσπάθεια και είμασταν θετικοί ότι θα τα καταφέρναμε, αλλά ο Θεός αποφάσισε να μας δώσει κάποιες χαρές, αλλά να μην κρατήσουν πολύ. Ελικρινά βαρέθηκα να προσπαθώ για κάτι που άλλες το δέχονται απλόχερα και χωρίς καθόλου προσπάθεια. Δεν έχω πολλές αντοχές ακόμη.

Συγνώμη για το αν σας ζάλισα. Δεν είμαι καθόλου καλά. :cry:


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολυ μακαροναδα. Πραγματικά πίστευα πως θα τα καταφερνες... Μην απελπιζεσαι είναι ότι χειρότερο. Τώρα είναι η σφαλιάρα που εφαγες και τα βλέπεις όλα μαύρα, είναι πολυ νωρίς. Σκέψου θετικά πως δεν χρειαστηκατε βιοψια! Μήπως θαταν καλύτερο να μην πάτε σε βλαστοκυστες;

Φιλακια και μια ζέστη αγκαλιά


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μορίτσα σε ευχαριστώ και μαρυ σε ευχαριστώ και σου εύχομαι χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι μου!

Δυστυχώς τα νέα μου είναι ένα μεγάλο μηδέν Ο.

Μου είναι τόσο δύσκολο να το πιστέψω, τόσο δύσκολο να το χωνέψω και τόσο δύσκολο να συνεχίσω να παλεύω.

Το όνειρο μας τέλειωσε προς το παρόν. Ήλπιζα ότι σε λίγους μήνες θα άρχιζε η κοιλιά μου να φουσκώνει, αλλά... βρισκόμαστε και πάλι στο τίποτα. Με άδεια κοιλιά, με άδεια αγκαλιά, άδεια συναισθήματα, όλα άδεια.

Αλλά βέβαια, πόσες πιθανότητες είχα με μόνο ένα έμβρυο; Βλαστοκύστη ολόκληρη. Γιατί δεν εμφυτεύθηκε; Γιατί;

Δεν έχουμε ούτε κατεψυγμένα, ούτε τίποτα και δυστηχώς θα πρέπει να επαναλάβουμε όλη τη διαδικασία από την αρχή. Ξανά το άγχος για το τι θα μείνει, πως θα πάει, αν θα βγάλει ξανά σπέρμα ο άντρας μου και γλιτώσει την βιοψία. Ξανά όλα!

Βαρέθηκα να παλεύω. Ενάμιση χρόνο την περιμέναμε αυτη τη προσπάθεια και είμασταν θετικοί ότι θα τα καταφέρναμε, αλλά ο Θεός αποφάσισε να μας δώσει κάποιες χαρές, αλλά να μην κρατήσουν πολύ. Ελικρινά βαρέθηκα να προσπαθώ για κάτι που άλλες το δέχονται απλόχερα και χωρίς καθόλου προσπάθεια. Δεν έχω πολλές αντοχές ακόμη.

Συγνώμη για το αν σας ζάλισα. Δεν είμαι καθόλου καλά. :cry:

το ξέρεις ότι δεν έχω λόγια.. και εγω περίμενα τελέιως αλλη εξέλιξη.. βαση όλων των σημαδιων.. και ξέρω καλά πως νιώθεις γιατί το εχω περάσει δυο φορές.. σου ειπα πριν να μην κλάψεις, όμως κλάψε κοριτσάκι μου να ξεθυμάνεις και μετά θα σηκωθείς πιο δυνατή από ποτέ θα δέις!! γιατί έτσι πρέπει!! γιατί έτσι είναι η κωλοζωή!! δοκιμάζει τις αντοχές μας!! μας ρίχνει στα πατώματα για να μας αναγκάσει να σηκωθούμε με μεγαλύτερη δύναμη μετέπειτα..

αλλά ειναι άδικο πολύ αδικο όταν άλλες τα πιάνουν στον αέρα με μια προσπάθεια, όταν γεννιούνται μωρά απο βιασμούς.. οταν βλέπεις 20χρονα με φουσκωμένες κοιλιές να πάνε αβίαστα για εκτρώσεις επείδή αυτός που π...αν δεν πήρε προφυλάξεις.. ολα αυτά ειναι τόσο άσχημα όταν εμείς παιδευόμαστε τόσο πολύ χαλαμε τόσο χρήμα και όλη μας την ψυχολογια χάνοντας χρόνια απο τη ζωή μας απο την αγωνία μας... και άλλοι.. αλλωστε αυτός ήταν ο λόγος που τσακώθηκα με τη συνηφάδα μου! βλεπετε αυτή πιάνοντας τα στον αέρα, ποτε δεν μπόρεσε να καταλάβει τη σοβαρότητα της κατάστασης μας και το τι περναμε..

αλλά δεν μπορει!! θα ανταμειφθούμε για όλα αυτα! ξερω πως τώρα δεν εχεις όρεξη να ξαναπροσπαθήσεις, όνειρα να παλέψεις, τα χεις βάλει με όλους και με όλα, όμως συντομα θα εισαι καλύτερα θα δεις, και οταν θα πλησιαζει η δευτερη προσπαθεια.. θα ξανγεμισουν παλι τα ονειρα σου με παιδικές φωνούλες και τοτε η ανταμοιβή που θα λάβεις όταν το μωρό θα έρθει θα ειναι ανεκτίμητη και θα πουμε ενα μεγάλο ΧΑΛΑΛΙ!!!!!!!

και φυσικά δεν μιλάω εκ του ασφαλούς όπως όλοι ξερετε.. τρέμω στην ιδέα μηπως καταληξουμε σαν τις κοπέλες που κάνουν 6 κι 7 και 10 προσπάθειες.. τρεμω.. αλλα ελπίζουμε.. μονο αυτό μας μένει να κάνουμε....


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολυ μακαροναδα. Πραγματικά πίστευα πως θα τα καταφερνες... Μην απελπιζεσαι είναι ότι χειρότερο. Τώρα είναι η σφαλιάρα που εφαγες και τα βλέπεις όλα μαύρα, είναι πολυ νωρίς. Σκέψου θετικά πως δεν χρειαστηκατε βιοψια! Μήπως θαταν καλύτερο να μην πάτε σε βλαστοκυστες;

Φιλακια και μια ζέστη αγκαλιά

μα οι βλαστοκύστες έχουν πολύ περισσοτερες πιθανότητες να εξελιχθούν απο τα έμβρυα 3 ημερών!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα οι βλαστοκύστες έχουν πολύ περισσοτερες πιθανότητες να εξελιχθούν απο τα έμβρυα 3 ημερών!!

Το λέω γιατί πιστεύω πως είναι διαφορετικά μέσα στη μήτρα από ένα εργαστήριο. Αυτός είναι ο λόγος που δεν προχωρούν οι γιατροί σε βλαστοκυστες.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί πιστεύω πως είναι διαφορετικά μέσα στη μήτρα από ένα εργαστήριο. Αυτός είναι ο λόγος που δεν προχωρούν οι γιατροί σε βλαστοκυστες.

κι όμως ετσι λενε οτι ειναι καλύτερα απλά δεν τα προχωρουν σε βλαστοκυστες γιατι δεν αντεχουν όλα τα εμβρυα αυτη τη διαδικασια.. τελικα το μονο σίγουρο ειναι πως ειναι θελημα Κυρίου ότι ειναι να γίνει..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς μορίτσα, η περίπτωσή μας είναι περιπτωσάρα.

Κάνουμε αναγκαστικά προεμφυτευτικό έλεγχο λόγω ενός "κακού" γονιδίου και αναγκαστικά πάμε σε βλαστοκύστες. Όλα τα είχε η Μαριορή, ο φερετζές της έλειπε.

Θα πάω όταν συνέλθω στη γιατρό μου να μιλήσουμε. Αλλά δεν νομίζω να βγάλω και καμία ελπιδοφόρο άκρη. Την ρώτησα για περαιτέρω εξετάσεις, αλλά λέει δεν χρειάζεται. Κάτι μου ανέφερε για το σπέρμα (ότι φταίει) κι ότι εγώ είμαι μια χαρά. Κι ότι ο σύζυγός μου έχει το τεράστιο πρόβλημα. Οκ, δηλαδή τόσες εδωμέσα και με βιοψία και με ακίνητα σπερματοζωάρια πως έβγαλαν υγιέστατα μωρά;

Και το ξέρω πως την γλιτώσαμε την βιοψία μία φορά, αλλά κανείς δεν μου εγγυάται ότι θα γίνει έτσι και την επόμενη.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ομορφες ευχες σας!

Να ξερετε οτι πολλες φορες οταν κοιταω το μπεμπη σας σκεφτομαι και εσας και τις αγωνιες που εχετε και ειχα και εγω. Οπως σας ξαναειπα ευχομαι να τα καταφερετε ολες συντομα και να νικησετε την απογοητευση!

Makaronada μου δεν ξερω τι να σου πω... Ξεσπασε, δωσε χρονο στον εαυτο σου να ξανασηκωθει απο τα πατωματα και χαρισε αλλη μια ευκαιρια στο ονειρο σας.

Θα τα καταφερετε οπως τοσα ζευγαρια!

Marry χρονια σου πολλα και ευτυχισμενα! Να σου δωθουν ολα τα καλα απλοχερα!

Και φυσικα να σου ερθει ενα μωρακι υγιες και καλοτυχο!

Link to comment
Share on other sites

roxannaki μου γλυκο δωσε πολλα φιλιά στα μπουτάκια του μπέμπη και απο εμάς!! σε ευχαριστω πολύ για τις ευχές σου!! μακαρι να ήταν η τελευταια χρονια μόνοι μας και του χρόνου να σβήσουμε κεράκια με παρέα!!!!

makaronada αυτο που λες οτι ολοι λενε οτι φταει το σπέρμα με κάνει και εμένα έξαλλη! πριν τη προσπαθεια ειναι όλα καλά και μετά φταιει το σπέρμα! τα ίδια μου έλεγε και ο δικός μου ο βλάκας! αλλά δεν μπορει! εσεις οι κοπέλες που τα κατάφεραν είστε το ζωντανο παράδειγμα μας!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τωρα γυρισα και μπηκα. Λοιπον, μου την δινει απιστευτα που δεν ξερουν τι αιτια και λενε το σπερμα και το σπερμα. Καλυτερα μην λες τιποτα αμα δεν εισαι σιγουρος. Επειδη υπαρχει προβλημα στο σπερμα σωνει και καλα αυτο φταει?? Πες ειναι θεμα τυχης και τελος. Ο γιατρος μου μετα την εμβρυομεταφορα μου λεει, καναμε οτι μπορουσαμε απο δω και περα 50-50.

Στεναχωρεθηκα πολυ σημερα σας νιωθω δικους μου ανθρωπους.

Κριμα και ευχομαι να μην υπαρξη αλλη αποτυχια για καμια κοπελα απο δω και περα....


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι όμως ετσι λενε οτι ειναι καλύτερα απλά δεν τα προχωρουν σε βλαστοκυστες γιατι δεν αντεχουν όλα τα εμβρυα αυτη τη διαδικασια.. τελικα το μονο σίγουρο ειναι πως ειναι θελημα Κυρίου ότι ειναι να γίνει..

Γιατι ομως δεν αντεχουν τα εμβρυα???λογο των συνθηκων φανταζομαι. Σιγουρα τα ποσοστα επιτυχιας ανεβαινουν με τις βλαστοκυστες αλλα στο τελος με τι μενεις? Που ξερω και γω αν πηγαινα αν θα αντεχαν?

Επεσε στη περιπτωση η Μακαροναδα


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ κουκλα για την απαντηση ...

ο καλοσ μου εχει ...100.000 σαν συνολο ...και 6.500 στην εκσπερματιση ..δλδ ..τριχεσ...

καναμε οπως ειπα εξετασεισ ..ορμονεσ κλπ...ηταν ..κομπλαν!

τωρα θα παμε παλι ανδρολογο αφου βγηκαν ..ειπαν θα κανει κ τριπλεξ ..ε και τι θα δειξει ? εγω δεν πιστευω οτι φταιει η ελαφρυασ μορφησ κιρσοκιλησ ..και αν την βγαλει ..μονο ταλαιπωρια θα εχει ...δεν νομιζω να ανεβει το σπερμα...νομιζω θα χρειαστουμε βιοψια ορχεων ..και οχι μονο... :(

Γεια σου και απο μενα. Οπως ειπε και η Maryy ποιος ο λογος βιοψιας??? βιοψια κανουμε επειδη δεν εχουμε οχι για να βρουμε εκατομυρια! Ετσι και αλλιως μικρογονιμοποιηση θα κανετε οποτε αυτα που εχετε ειναι υπεραρκετα!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως δεν αντεχουν τα εμβρυα???λογο των συνθηκων φανταζομαι. Σιγουρα τα ποσοστα επιτυχιας ανεβαινουν με τις βλαστοκυστες αλλα στο τελος με τι μενεις? Που ξερω και γω αν πηγαινα αν θα αντεχαν?

Επεσε στη περιπτωση η Μακαροναδα

Από τα 6 που γονιμοποιήθηκαν φτάσαμε να έχουμε 4 βλαστοκύστες. Πολύ μεγάλο ποσοστό σχετικά με τον μέσο όρο. Απλά, τα άλλα 3 είχαν κάποιο πρόβλημα. Ίσως όχι τόσο σοβαρό συγκριτικά με άλλες δύσκολες παθήσεις, απλά δεν θέλουμε γενικά να το ρισκάρουμε, μήπως και στο μέλλον πάει κάτι στραβά. Μπορεί και αυτή μας η επιλογή να είναι η τιμωρία μας, δεν ξέρω. Μακάρι να κανω λάθος.

Θέλω να πω ότι τα εμβρυάκια μας γενικά άντεξαν, απλά το ένα ήταν το "καθαρό" και αυτό βάλαμε. Απλά δεν πιάστηκε. Ποιος ξέρει γιατί.

Εκείνο που πιστεύω πάντως είναι ότι θα ήταν καλύτερα να είχα κανει περισσότερα ωάρια, απλα η γιατρός μου ήθελε λίγα και καλά και μου μείωνε τη δόση. Εμ, δεν γίνεται λίγα ωάρια και με προεμφυτευτικό. Τέλος πάντων, σαν πάω να συζητήσουμε θα της εξηγήσω τους προβληματισμούς μου.

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για την στήριξη. Μακάρι να μην ακούσουμε κανένα άλλο δυσάρεστο από δω και στο εξής. Μόνο χαρές να έχουμε. Καμία άλλη κοπέλα να μην ζήσει τέτοια στεναχώρια.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...