Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

      Καλησπέρα! Καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να στα εξηγήσει,έτσι ώστε να μην αγχώνεσαι.Εγω πχ επειδή διάβαζα συνέχεια στο φόρουμ για την FSH,πήγα στο γιατρό μου μια μέρα τρομοκρατημένη και μου εξήγησε ότι τις ορμόνες τις ελέγχουν όλες μαζί ,δλδ κοιτάζουν όλο το ορμονικό προφίλ.Ασε που ο ίδιος μου είχε πει ότι αυτή που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι η Ε2 πχ,που όντως είναι πολύ σημαντικη.Γενικά έχω αγχωθει πολλές φορές λόγω του ότι διάβαζα διάφορα στο φόρουμ η στο Google και τελικά ο γιατρός μου είχε δίκιο και στο τέλος με ηρεμούσε 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

καλως σας βρηκα μοριτσα ευχομαι να εχεις μια καλη τελειομηνη εγλυμοσινη!!!

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!

Βασικα με το γυμναστηριο δεν εχει καμια σχεση την ζημια μας την εκανε γιατρος!!!!Ο αντρουλης μου εχει μεσογειακη αναιμια και κανει μεταγγισεις αιματος καθε 10-15 μερες η συσορευση σιδιρου απο τις μεταγγίσεις προκαλει υπογοναδοτροφικο υπογοναδισμο(χαμιλη τεστο)ετσι θεωρησαν σωστο απο την μοναδα Μ.Α στο νοσοκομειο να του δωσουν ενεσιμη τεστοστερονη χωρις να ξερουν οτι προκαλει αζωοσπερμια που ενδεχεται να μεινει μονιμα!!!Να σου πω την αληθεια μεχρι τωρα τους δικαιολογουσα γιατι και αυτοι δεν γνωριζαν αλλα προχθες εμαθα οτι ενω πλεων το ξερουν συνεχιζουν να δινουν την ορμονη σε ολους τους πασχοντες χωρις να τους ενημερωνουν για τις παρενεργειες!!! ΑΝΕΠΊΤΡΕΠΤΟ!!!

Σ'ευχαριστω πολυ και ευχομαι συντομα να το βιωσεις και συ!

Ειναι απαραδεκτο γιατροι και να μην γνωριζουν τις παρενεργειες ή να μην ενημερωνουν τον ασθενη πριν αρχισει τη θεραπεια. Βρηκα ενα αρθρο το οποιο λεει: Η υψηλή τεστοστερόνη στον άνδρα έχει ενοχοποιηθεί για τα ακόλουθα: 5. Στειρότητα: Η υπερβολική αύξηση της τεστοστερόνης, προκαλεί μια παροδική μείωση του μεγέθους των όρχεων και της παραγωγής των σπερματοζωαρίων. Το πρόβλημα είναι παροδικό και όταν η τεστοστερόνη επιστρέψει στα φυσιολογικά της επίπεδα, το πρόβλημα διορθώνεται και ο άνδρας ξαναβρίσκει τη γονιμότητα του.

Ευχομαι να ειστε τυχεροι και να διορθωθει το προβλημα ;)

δ/νση για ολοκληρο το αρθρο: http://sex.medlook.gr/articles.php?id=422&type=1


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χωρια που συν τις αλλοις συμβαινουν διαφορα εδω..

ανεβοκατεβαινουμε οροφους 300 φορες τη μερα για να παμε στη τραπεζα.. για να μην συνδεεται το κατάστημα με το κτιριο δεν υπάρχει ασανσερ!! πειτε μου σας παρακαλω μετα την εμβρυομεταφορα πως θα τη παλεψω να ανεβοκατεβαινω σκάλες συνεχεια.. δεν θα κανω κακο?? οποια ξερει παρακαλω ας απαντησει γιατι το σκεφτομαι και θελω να βαλω τα κλαμματα!! επισης βγαζουμε καθε 5 λεπτα φωτοτυπιες για το οτιδηποτε?? πως θα τα καταφερω! το φωτοτυπικο δεν βλαπτει το εμβρυο??? χωρια τα κλασερ που πρεπει να πηγαινοφερνω ειναι βάρος??

για να μη συχεχισω με τις ατελειωτες ωρες εργασιας και το μηδαμινο μισθο! δεν ξερω εχω σαλταρει προσπαθω να σκεφτομαι αισιοδοξα αλλα δεν μπορω! τριτη προσπαθεια θα ειναι η επομενη δεν θελω να παει κατι στραβα πάλι! δεν θελω!

Αν και δεν είμαι οπαδός της ξάπλας μετά την εμβρυομεταφορά, δε θα διακινδύνευα με τίποτα την αποτυχία της προσπάθειας εξαιτίας μιας σκατοδουλειάς που θα μου ρούφαγε το αίμα και θα μου έδινε ψίχουλα. Αν μπορείτε να επιβιώσετε με το μισθό του αντρούλη σου και ίσως και βασιζόμενοι σε άλλους πόρους... δεν τους ρίχνεις ένα φάσκελο να κάτσεις στο σπιτάκι σου; Θα μου πεις, όλος ο κόσμος είναι άνεργος και εγώ που έχω δουλειά θα την παρατήσω; Ναι, αλλά όλος ο κόσμος δεν παλεύει για παιδάκι.

Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου για το κατά πόσο οι συνθήκες εργασίας σου θα μπορούσαν να επηρεάσουν το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Roxanne πως τα πας? ο μπεμπης έχει αραξει?

Σήμερα είχα γιατρο και είδα τα σπορακια!!! Δεν τα χορταινω:D μεγαλώσανε είναι πάνω απο 10 πόντους και εχουν βάρος 112γρ και το άλλο 106:D:D ολόκληρα παιδια όχι αστεία :tongue: αλλα δεν μας κάνουν την χάρη να δούμε τι είναι.

Γερα να είναι και ότι θέλουν ας είναι!

Moritsa... !!!!!!!!! Χοροπηδάω. Μας δίνεις μεγάλη χαρά με τα καλά τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα μοριτσα ευχομαι να εχεις μια καλη τελειομηνη εγλυμοσινη!!!

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!

Βασικα με το γυμναστηριο δεν εχει καμια σχεση την ζημια μας την εκανε γιατρος!!!!Ο αντρουλης μου εχει μεσογειακη αναιμια και κανει μεταγγισεις αιματος καθε 10-15 μερες η συσορευση σιδιρου απο τις μεταγγίσεις προκαλει υπογοναδοτροφικο υπογοναδισμο(χαμιλη τεστο)ετσι θεωρησαν σωστο απο την μοναδα Μ.Α στο νοσοκομειο να του δωσουν ενεσιμη τεστοστερονη χωρις να ξερουν οτι προκαλει αζωοσπερμια που ενδεχεται να μεινει μονιμα!!!Να σου πω την αληθεια μεχρι τωρα τους δικαιολογουσα γιατι και αυτοι δεν γνωριζαν αλλα προχθες εμαθα οτι ενω πλεων το ξερουν συνεχιζουν να δινουν την ορμονη σε ολους τους πασχοντες χωρις να τους ενημερωνουν για τις παρενεργειες!!! ΑΝΕΠΊΤΡΕΠΤΟ!!!

Lucky γεια σου κι από μένα. Είναι εξαιρετικά σπάνιο να μη βρεθούν σπερματοζωάρια στη βιοψία, απ' όσο ξέρω τουλάχιστον. Αλλά οι γιατροί είναι κινητά εγκλήματα γαμώτο. Στον άντρα μου μετά από εγχείρηση κιρσοκήλης του έδωσαν τζελ τεστοστερόνης και κλομιφαίνη και πάνω που τα σπερμοδιαγράμματα είχανε αρχίσει να παίρνουν ανέλπιστα τα πάνω τους, πέσαμε πάλι στο μηδέν. Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο και λυπάμαι που σε καλωσορίζω στο club. Τουλάχιστον φέρνει γούρι. Όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι οπαδός της ξάπλας μετά την εμβρυομεταφορά, δε θα διακινδύνευα με τίποτα την αποτυχία της προσπάθειας εξαιτίας μιας σκατοδουλειάς που θα μου ρούφαγε το αίμα και θα μου έδινε ψίχουλα. Αν μπορείτε να επιβιώσετε με το μισθό του αντρούλη σου και ίσως και βασιζόμενοι σε άλλους πόρους... δεν τους ρίχνεις ένα φάσκελο να κάτσεις στο σπιτάκι σου; Θα μου πεις, όλος ο κόσμος είναι άνεργος και εγώ που έχω δουλειά θα την παρατήσω; Ναι, αλλά όλος ο κόσμος δεν παλεύει για παιδάκι.

Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου για το κατά πόσο οι συνθήκες εργασίας σου θα μπορούσαν να επηρεάσουν το αποτέλεσμα.

Αχ Σοφάκι μου μακάρι να είχα τη δυνατότητα να κάτσω σπίτι και να παλέψω για τα παιδακια μου και να τα μεγαλωσω σωστα.. αλλα αυτό ειναι ανέκδοτο μάλλον, γιατι για να γινει ετσι θα χρειαστεί να ξενοικιάσουμε το σπίτι να πουλήσουμε το αυτοκίνητο, να πάει ο καθενας στη μανουλα του... αλλά τι λέω ουτε λεφτά να κάνουμε εξωσωματικη δεν θα είχαμε.. οποτε.. μπαααα δεν ειμαστε σε αυτη τη κατηγορια.. το μονο που σκεφοτμαι ειναι οτι αν πετυχει τελικα θα τους πω κατευθειαν ειμαι εγκυος για να μη με κουραζουν.. ως τοτε βλέπουμε...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως κορίτσια αυτο με τους γιατρους ειναι απαραδεκτο.. δηλαδη ειμαστε πραγματικα στο έλεος τους και οι περισσοτεροι ειναι αλμπάνηδες και εχουν πλουτισει απο κατι θυματα σαν και εμας.. το μονο που εχω να πω ειναι να ειμαστε τυχερες και να μην πεσουμε παλι σε απατεωνες και οσο μπορουμε γιατι οι γνωσεις μας επι του θεματος οσο να πεις αυξανονται μερα με τη μερα με τόσες εξετασεις, διαβασμα, ψαξιμο το ντοκτορά μας λειπει.. όσο μπορουμε να το ψάχνουμε..

μοριτσακι φιλια στα μωρουλια σου!! δινε μας κουραγιο!

αντε μακαροναδα να εχουμε και τα δικά σου ευχάριστα τη Δευτερααααα!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλά! κοριτσάκια μου αγαπημένα........ λείπει ο σύζυγος για ένα καφεδάκι οπότε δεν έχω ντάντεμα και μπήκα να σας δω λιγάκι...θα λείπω και το Σαββατοκύριακο οπότε μάλλον δεν θα μπορώ να σας γράψω.

Καταρχήν Μορίτσα ο καιρός περνάει σαν νερό ....καλέ πότε μεγάλωσαν τόσο. Μπραβο ρε μωρό μου το όνειρο γίνεται πραγματικότητα και μαζί σου ελπίζουμε και εμείς.

Μαίρη δες το πμ και πες μου δεν έχω πονιρές ιδέες??? Κορίτσια της είπα πες ότι στραμπούλιξες το πόδι σου. 2 εβδομάδες ακινησία και μετά για άλλες 2 δεν μπορείς να ανεβοκατεβαίνεις. Αμαρτησα για το παιδί μου ένα πράγμα!

Μακαρονάδα μου μάλλον όχι με την επόμενη. Περιμένω πάλι γύρω στις 6-7 Απριλίου. Μέτά θα πάμε για σπερμοδιάγραμμαμα κατά τις 18/4 μετά το Πάσχα και στις 25 νομίζω έχω ραντεβού στον γιατρό για να μου γράψει τα φάρμακα... οπότε για την παρεπόμενη το βλέπω! Εσύ πως πας. Σαν καλό μου φαίνεται που σου μυρίζει το τσιγάρο.

Link to comment
Share on other sites

Lucky καλως ήρθες ...λυπάμαι βέβαια πολύ αλλά από την μοναξια και την αμάθεια η ομάδα αυτή γιατρεύει πληγές και δίνει συμβουλές πολλές. Από ότι είδα ήδη τα κορίτσια σου απάντησαν.

Εμείς μετά από εγχειρηση κυρσοκύλης πριν από 2 μήνες πέρνουμε (ο αντρας μου εννοώ) και καρνιτινη & nolvadex . Ακόμα δεν ξέρω αποτελέσματα γιατί σε 3 μήνες μετά την κυρσοκύλη γίνεται το πρώτο σπερμοδιάγραμμα (κάθε 3 μήνες ανανεώνεται το σπέρμα) . Σου ευχομαι να είναι παροδικό γιατί είναι μεγάλη αδικία αυτό που έγινε. Εχω κρυφή ελπίδα όπως και εσύ γιατί και εμένα ο αντρας μου έφτασε σταδιακά στην αζωοσπερμία πριν από 3 μήνες . Οπότε ελπίζω πως επειδή κινηθήκαμε γρήγορα ίσως υπάρχει ελπίδα. Πάντως βιοψια έχουμε κάνει και έχουμε 8 νομίζω στην άκρη για κάβα!

Όπως και να ναι με βιοψία έχουν πιάσει όλα τα κορίτσια εδώ οπότε μην ανησυχείς. Υπάρχουν τρόποι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χα χα ολίνα, καλό αυτό με το στραμπουληγμένο πόδι. Μαίρη συμφωνώ!!!!!!!!!!

Εγώ πέρασα μια μεγάλη στεναχώρια 2 μέρες τώρα και έχω φοβηθεί μην έχει πάθει κάτι το σποράκι μου. Τέλος πάντων, γενικά προσπαθώ να μην κουράζομαι και να μην είμαι συνέχεια όρθια, αλλά δεν το πολυκαταφέρνω.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις φιλενάδες!!! makaronada το σπορακι ειναι εδω και δεν παει πουθενα!! 3 μερες μεινανε και μετά θα κάνουμε παρτυ!!!

ολιναρααα σουπερ η ιδεα σου δεν μπορω να πω!!! αλλα καλε που να παώ για να μου γράψουν οτι έσπασα το πόδι!! πρέπει να εχω μέσον γιατρο.. ορθοπεδικο πρωτον, μετα χαρτι απο το ΚΑΤ.. και μετα να περασω απο επιτροπη του ΙΚΑ να τους παω τα χαρτια τα αποδεικτικα για να μου δικαιολογησουν 15 μέρες.. αχαχχ χρειαζομαι πολλα οχι ενα μέσον!! δεν παιζει!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου καλημερα!!!χαθηκα τις τελευταιες μερες γιατι ειχα τρεχαματα με τον μπαμπακα μου!!!!αλλα προς το παρον ολα καλα!!!τι μου κανετε;ειδα οτι προσθεθηκαν κ αλλα κοριτσια στην παρεα μας!!!!!!!!!καλως ηρθατε!!!μοριτσα μου πως εισαι;φουσκωνεις πολυ ε;χαχχαχα......μακαροναδα μου ποτε πας για χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Ρινούλα. Ευτυχώς που είναι όλα καλά με τον μπαμπά και να παραμείνουν έτσι.

Την Δευτέρα πάω. Κυλούν γρήγορα οι μέρες...

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά το τόπικ μας και πολλά άλλα μπορούν να το δουν μόνο μέλη του πάρεντσκαφέ κι όχι μη εγγεγραμμένοι χρήστες!


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συναγωνιστριες!!! Δεν θελο ηττοπαθιες ειπαμε ολες θα τα καταφερουμε παει και τελειωσε! Ολινα σουπερ η ιδεα σου για το στραμπουληγμα αλλα δε περιμενα τετοια γραφειοκρατια για μια αδεια 15 ημερων!!!

Μακαροναδα το σπορακι μια χαρα θα ειναι, να σου θυμησω πως εγω εχασα το θειο μου εντελως ξαφνικα εκεινη την περιοδο. Αντε να πανηγυρισουμε!!!

Ρινουλα καλως ηρθες και περαστικα στο μπαμπα σου!

Η Βασιλικη χαθηκε και βεβαια οι μανουλες ευχουλα και μελανια. Δε θα μπορουν να παρουν ανασα :P

Roxanne που εισαι???


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά το τόπικ μας και πολλά άλλα μπορούν να το δουν μόνο μέλη του πάρεντσκαφέ κι όχι μη εγγεγραμμένοι χρήστες!

Γιατι αυτο?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο?

Δεν ξέρω. Πάντως, στην κεντρική σελίδα αν δεν είσαι συνδεδεμένος δεν μπορείς να δεις την κατηγορία: Θέλουμε να γίνουμε γονείς.

Ουφ, μακάρι να είναι όπως τα λες και αν υπάρχει σπόρι εκεί μέσα να μην επηρεάστηκε.

Καλέ λέτε να γέννησε η Roxanne;;;;


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...