Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

      Καλησπέρα! Καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να στα εξηγήσει,έτσι ώστε να μην αγχώνεσαι.Εγω πχ επειδή διάβαζα συνέχεια στο φόρουμ για την FSH,πήγα στο γιατρό μου μια μέρα τρομοκρατημένη και μου εξήγησε ότι τις ορμόνες τις ελέγχουν όλες μαζί ,δλδ κοιτάζουν όλο το ορμονικό προφίλ.Ασε που ο ίδιος μου είχε πει ότι αυτή που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι η Ε2 πχ,που όντως είναι πολύ σημαντικη.Γενικά έχω αγχωθει πολλές φορές λόγω του ότι διάβαζα διάφορα στο φόρουμ η στο Google και τελικά ο γιατρός μου είχε δίκιο και στο τέλος με ηρεμούσε 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Maryy μου, νά 'σαι καλά βρε κορίτσι, δε νιώθω μόνη σ' αυτό το γολγοθά. Το ξέρω ότι ακούγεται γελοίο να είσαι σε κάποιον γιατρό και χωρίς να έχεις πετύχει να του έχεις τέτοια εμπιστοσύνη, αλλά εγώ έχω γενικά θέμα με τους γιατρούς και ο συγκεκριμένος συνδύασε όλα αυτά που ζητάω στη σωστή ποσότητα. Φυσικά για μένα μπορεί να είναι θεός και κάποια άλλη να φύγει τρέχοντας. Είμαι στο Medimall με τον Γιάννη Βασιλόπουλο και όποιο κορίτσι θέλει μπορώ να του στείλω λεπτομέρειες.

Mary μου το θέμα της θρομβοφιλίας σου με θορύβησε. Δύο ενέσεις καθημερινά; Εδώ έχει γίνει μωβ η κοιλιά με τη μία, φαντάσου τι θα γίνει στις 2... Την εξέταση της απόπτωσης δεν την έχω ξανακούσει. Και τι βιταμίνες δίνεις στον καλό σου; Γιατί κι εμένα πήρε ο δύστυχος για πολύ καιρό αλλά δεν είδαμε φως.

Αν θέλεις στείλε μου λεπτομέρειες όταν θα έχεις λίγο χρόνο. Και μην το καθυστερείς. Ο χρόνος σ' αυτό το θέμα δεν είναι με το μέρος μας. Ανασυγκροτήσου και φύγαμε. Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για να κάνω την υστεροσκόπηση και μετά ξεκινάω. Άσε που αύριο πάω ξανά για χοριακή για να είμαστε σίγουροι ότι έπεσε. Βλέπεις έχω κι αυτό το βάσανο. Δεν έχω ποτέ μηδενική χοριακή και ξανατσεκάρομαι για να σιγουρευτούμε ότι το εμβρυάκι δεν τα καταφέρνει.

Sofaki μου με λυπει το γεγονος ότι υπαρχουν και αλλες κοπέλες με την περιπτωσή μου.. πραγματικα στενοχωριεμαι γιατι μεχρι τωρα ελεγα κοιτα γύρω σου όλες τα εχουν καταφέρει και εσυ μπορει να ήσουν απλά άτυχη.. αλλά.. την εξεταση της απόπτωσης η κατάτμησης δεν σας την εχουν πει γιατι απλά δεν γινεται στην περίπτωση μας και πάμε εντελώς στα τυφλά.. αυτη η εξέταση δειχνει αν όντως υπαρχει προβληματικό dna αλλα ατυχησαμε.. βλεπεις όταν ενας μεσος άντρας βγαζει εκατομμυρια καθε φορα εμεις εχουμε 10 μετρημένα και αυτό ειναι!! αυτο που ειπε μονο ο γιατρός ειναι οτι επειδη δεν ξέρουμε αν ειναι οντως θεμα των σπερματοζωαριων να ενισχυσουμε όσο μπορούμε τη ποιότητα των ωαριων και μετά να κάνουμε το σταυρό μας.. (αυτό το λέω εγώ)..

οσο για τη θρομβοφιλια και εμενα μου εκανε εντυπωση αλλα στη συγκεκριμενη αιματολογο εχω μεγάλη εμπιστοσυνη και γενικα ειδικευεται στο θεμα υπογονιμοτητας και κατι θα ξερει.. αυτο που καταλαβα ειναι οτι η inohep 0,35 που εκανα εγω ειναι η ελαχιστη δοση και ειναι τοσο ανεπαισθητη που ειναι σαν να μη τι κανεις.. και ισως σε καλυπτει όταν οοοολα τα άλλα θεματα σου ειναι σουπερ! αλλα αμα υπαρχει συνδιασμος προβληματικων παραγοντων τοτε.. και μενα η κοιλια μου καθε φορα γινεται μπλε να δω την επομενη που θα βρισκω σημειο ελευθερο αλλα ας ειναι αυτο το πρόβλημα μας και ας γινω στρουμφακι!! πραγματικα δεν ξερω τι αλλη εξεταση να κανω.. τα χω δει ολα! γενικα ποσα ωαρια κανεις με τι δοσεις?? εχεις καλη διεγερση?

ισως ξεκινησω νεα προσπαθεια σε κανα μηνα.. βλεπεις συν ολα τα αλλα τη Δευτερα αλλαξα δουλεια και ειναι πολύ πολυ δύσκολα τα πραγματα... οσο για βιταμινες με δικη μου πρωτοβουλια παιρνει τις wellman conseption και ο Θεός βοηθος! λενε οτι οι βιταμινες και οι σωστη διατροφη βοηθουν το dna..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σοφάκι γεια σου. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή.

Και σε εσένα HOPE.

Olina, moritsa, roxane και όλα τα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Είμαι ξάπλα στο κρεβάτι με το εμβρυάκι μου στην κοιλίτσα. Είδαμε και φωτογραφία του, στην οποία έχει αρχίσει η εκκόλαψή του. Τώρα παρακαλάω να πιαστεί. Όλοι γύρω μου κάνουν σαν τρελοί μην κουραστώ, μην σφιχτω, μην κάνω, μην ράνω. :D:lol:

Χοριακή Δευτέρα 19 του μηνός.

Καλοστεριωτο το ζουζουνι και σε 9 μηνες να το έχεις αγκαλια!!!:D:D

Που να παει? εκει στη ζεστασιά θα κάτσει πέρασε τόσα και άντεξε!!!

Μην κουράζεσαι, ξαπλα και στις 19 με μια τεράστια χοριακη :D:D:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφακι ρωτα το γιατρο σου για το κοστος της υστεροσκοπησης γιατι οι τιμες διαφέρουν. Εγω την έκανα στο νοσοκομείο αλλα ήταν επεμβατικη και μου κόστισε παραπάνω. Σαν διαδικασία δε καταλαβαίνεις τίποτα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφακι ρωτα το γιατρο σου για το κοστος της υστεροσκοπησης γιατι οι τιμες διαφέρουν. Εγω την έκανα στο νοσοκομείο αλλα ήταν επεμβατικη και μου κόστισε παραπάνω. Σαν διαδικασία δε καταλαβαίνεις τίποτα.

650 το νοσοκομείο και 1200 ο γιατρός που θα το κάνει, ο οποίος είναι άλλος από τον εξωσωματικό μου και ειδικεύεται σε υστεροσκόπηση - λαπαροσκόπηση. Λέω να την κάνω μόνη μου. Έχω μια μικρούλα κάμερα... ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

650 το νοσοκομείο και 1200 ο γιατρός που θα το κάνει, ο οποίος είναι άλλος από τον εξωσωματικό μου και ειδικεύεται σε υστεροσκόπηση - λαπαροσκόπηση. Λέω να την κάνω μόνη μου. Έχω μια μικρούλα κάμερα... ;)

πλακα μου κανεις!! τόσα πολλά??????? αν δεν ειναι επεμβατικη μιλαμε για 5 λεπτα υποθεση!! ρε συ ρωτα και στο κεντρο κανουν σιγουρα! αποκλειεται να μην κανουν!!!!!! εμενα ο γιατρος μου την εκανε δωρεαν!! σε επιπεδο ιατρειου όμως!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πλακα μου κανεις!! τόσα πολλά??????? αν δεν ειναι επεμβατικη μιλαμε για 5 λεπτα υποθεση!! ρε συ ρωτα και στο κεντρο κανουν σιγουρα! αποκλειεται να μην κανουν!!!!!! εμενα ο γιατρος μου την εκανε δωρεαν!! σε επιπεδο ιατρειου όμως!!!!!!

Αν δεν την καλύψει η ιδιωτική μου ασφάλεια δεν υπάρχει περίπτωση να την κάνω εκεί. Θα το ψάξω. Και ο καρυότυπος τσιμπημένος. Δε θα έχουμε να φάμε σε λίγο θέλουμε και μωρό. Τέλος πάντων μη γκρινιάζω Παρασκευιάτικα. Σας φιλώ, καλά να περάσετε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την καλύψει η ιδιωτική μου ασφάλεια δεν υπάρχει περίπτωση να την κάνω εκεί. Θα το ψάξω. Και ο καρυότυπος τσιμπημένος. Δε θα έχουμε να φάμε σε λίγο θέλουμε και μωρό. Τέλος πάντων μη γκρινιάζω Παρασκευιάτικα. Σας φιλώ, καλά να περάσετε όλες.

ο καρυοτυπος νομιζω κοστιζει γυρω στα 200 ευρω! εμενα ο γιατρος μου ειπε να μην κανω αφου του συζηγου ειναι οκ!! τελοσπαντων είδομεν!! καλο σαββατοκυριακο σε ολα τα κορίτσια!!

makaronada φιλιά στο σποράκι σου!! ξερεις ότι σε σκέφτομαι εεε?? ματς!!!

roxannaki μου τι θα γινει θα βγει ο μπεμπάκος??? φιλια και στις υπολοιπες καλα να περασετε!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι σου εύχομαι κοριτσάκι να σου πανε Όλα καλα! Δυστηχως Έχω άποψη γι α όσα γράφεις! Λοιπόν επειδή Γράφω απο το κινητο θα είμαι λιτή κ απέριττη ! Ο ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛος φαίνεται πολυ καλός σαν άνθρωπος τον γνωρίζω προσωπικά . Δεν τον Ξέρω σαν γιατρο αλλα Έχω ακούσει πολλα καλα γι αυτόν. Απλά εμείς επιλέξαμε να μην πούμε για το πρόβλημα μας στον κύκλο μας οπότε δεν πήγα να με δει. Υσεροσκοπηση έκανα πριν 1 μήνα στο ΙΑΣΩ κ μου πηγε συνολικά 730 με την έκπτωση απο το νέο κοινό ταμείο εοπυ. Λαπαροσκοπηση είχα κάνει περισυ κ μου στοίχισε 3150 στο λητω κ ο γιατρός αλλα 800. Συνήθως αυτα γίνονται κ τα δυο μαζι αλλα ο γιατρός που είχα πέρυσι έκανε τα μισά γενικώς σε Όλα ...... Έχω 2 αποτυχημένες εξωσωματικες - ούτε καν βιοχημικες κ έναν αποτυχημένο φυσικό κύκλο. Τέλος πάντων. Είμαστε κ εμείς σε φάση φουλ εξετάσεων ευτυχώς με καλα αποτελέσματα μέχρι Τώρα. Βιοψια εμείς κάναμε σε ουρολογο η οποία μας οδήγησε σε εγχείρηση κοιρσοκυλης . Ο άντρας μου περνει για 3 μήνες nolvadex κ περιμενουμε μέσα απριλίου το σπερμοδιαγραμμα για να δουμε πως θα συνεχίσουμε ....

Link to comment
Share on other sites

650 το νοσοκομείο και 1200 ο γιατρός που θα το κάνει, ο οποίος είναι άλλος από τον εξωσωματικό μου και ειδικεύεται σε υστεροσκόπηση - λαπαροσκόπηση. Λέω να την κάνω μόνη μου. Έχω μια μικρούλα κάμερα... ;)

Αν θες βοήθεια έρχομαι και γω :D:D ε δε πάμε καλα δλδ αν έκανε καμια σοβαρή επέμβαση ο ντοκτορ ποσά θα ζητούσε? εγω που αφαιρεσα πολυποδα έδωσα 1800 με νοσοκομείο και γιατρο αλλα η τιμη αυτη ήταν γιατι μου τα κάλυπτε η ιδιωτική ασφάλεια, διαφορετικά 600 ευρω το πολυ θα πλήρωνα εγω.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μοριτσα πως τα πας ; Φουσκωσες ;

Φουσκώνω :D:D αυτη τη βδομάδα που εκατσα σπιτι πηρα 2kg! Φάγαμε πίτσα τώρα το βραδυ και μου έχει πέσει σα βαριδι. Δε βαριέσαι μια απόλαυση μας έμεινε!

Εσυ πως τα πας?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με τη δουλεια τραβιεμαι αλλα δεν παραπονιεμαι . Ξεχνιεμαι κι ολας γιατι τον τελέσει καιρο μόνο το μωρο σκεφτόμουν . Κόντεψα να παθω εμμονή κ σίγουρα αυτο δεν βοηθάει . Αδιαθετησα κ είμαι ευτυχής γιατι θέλω η Περίοδος να μπει σε μια σειρά. Μετα τις εξωσωματκες ο οργανισμός μου τα παιξε θυρεοειδης , χαμηλό ζαχαρο ..... Να μαζευομαστε να ξετυλιχτει το κουβάρι μου όπως λες κ εσυ γιατι Έχουμε κ δουλειές!!!!!! Αλλα σιγά σιγά να Έχουμε συνεχώς χαρές στην Πάρεα . ... Τρωγε ρε συ Τώρα που μπορεις γιατι μετα με δυο μωρά Όχι να φας ούτε να κατουρησεις δεν θα μπορεις !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ολινα καλη και η δουλεια διαφορετικά το μυαλό θα σαλταρει! Και όπως είπες να έχουμε πάντα χαρές, τώρα της μακαροναδας και μετα τη δικη σου, της ντονατελας, της βασιλικής και όλων των κοριτσιών!:D:D:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολίνα μου καλημέρα και σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Γιατί δεν ξεκινήσατε από την κιρσοκήλη και μετά να προχωρήσετε σε εξωσωματικές εφόσον υπήρχε πρόβλημα και έπρεπε να γίνει βιοψία; Εμείς πρώτα κάναμε την επέμβαση και μετά προχωρήσαμε. Γι' αυτό και υπάρχουν κάποια σπερματοζωάρια στο υγρό, οπότε και δε χρειάζεται βιοψία. Τώρα για τις τιμές των επεμβάσεων, τι να πω ρε κορίτσια... στο κομμάτι αυτό η εκμετάλλευση πάει σύννεφο. Σου λένε αφού σας βρήκα... θα σας τα πάρω. Ο Βασιλόπουλος όμως σ' αυτό το θέμα δεν είναι έτσι και του βγάζω το καπέλο. Απλά επειδή σε αυτόν με σύστησε ο γυναικολόγος που μου κάνει τα παπ τεστ και έχει εξειδίκευση στο κομμάτι λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση κλπ, έπρεπε και ο Βασιλόπουλος να σταθεί εντάξει απέναντι του. Πάντως τελικά η ιδιωτική ασφάλεια με καλύπτει ολοκληρωτικά οπότε θα προχωρήσω. Αν και θα είχε πλάκα να δοκιμάσω με τη moritsa. Με τόσα που διαβάζουμε όλες εδώ μέσα, είμαι σίγουρη ότι μπορεί και να τα κατάφερνε. Σε λίγο έτσι όπως πάμε, θα ξεγεννήσουμε η μία στην άλλη. :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...