Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω τι μονάδες πρέπει να είναι οι ορμόνες πριν την ετ; Για την προγεστερόνη ξέρω κάτω από 1 αλλά κάπου διάβασα και για την οιστραδιόλη ότι πρέπει να ναι χαμηλή.ισχυει; Απλώς με αγχωνει λίγο μην αναβάλλουμε πάλι την ετ λόγω ορμονών και σήμερα το σκεφτομουν

      Καλησπέρα! Καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να στα εξηγήσει,έτσι ώστε να μην αγχώνεσαι.Εγω πχ επειδή διάβαζα συνέχεια στο φόρουμ για την FSH,πήγα στο γιατρό μου μια μέρα τρομοκρατημένη και μου εξήγησε ότι τις ορμόνες τις ελέγχουν όλες μαζί ,δλδ κοιτάζουν όλο το ορμονικό προφίλ.Ασε που ο ίδιος μου είχε πει ότι αυτή που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι η Ε2 πχ,που όντως είναι πολύ σημαντικη.Γενικά έχω αγχωθει πολλές φορές λόγω του ότι διάβαζα διάφορα στο φόρουμ η στο Google και τελικά ο γιατρός μου είχε δίκιο και στο τέλος με ηρεμούσε 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Μακαροναδα περιμένουμε νεα απο τα εμβρυακια σου! Ποτε θα πας για εμβρυομεταφορα?

Ολινα δούλεψε τώρα που μπορείς γιατι μετα θα είσαι έγκυος και θα δυσκολευεσαι :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακαροναδα περιμένουμε νεα απο τα εμβρυακια σου! Ποτε θα πας για εμβρυομεταφορα?

Ολινα δούλεψε τώρα που μπορείς γιατι μετα θα είσαι έγκυος και θα δυσκολευεσαι :D

Αύριο πάω τελικά. Μας καθυστέρησε ο προεμφυτευτικός και με έχει πιάσει φοβία που δεν με έβαλαν σήμερα για εμβρυομεταφορά. Ενα υγιές εμβρυάκι μας έμεινε κι έχει γίνει ήδη βλαστοκύστη. Ελπίζω να αντέξει μέχρι αύριο. Ουφ!


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Μόλις έληξε άδοξα η τρίτη μας προσπάθεια εξωσωματικής με μικρογονιμοποίηση, λόγω ανδρικού παράγοντα (σοβαρότατη ολιγοασθενοζωοσπερμία). Νομίζω ότι δε χρειάζεται να σας περιγράψω συναισθήματα, πάνω κάτω όλες εδώ μέσα τα έχετε νιώσει, άλλες περισσότερο, άλλες λιγότερο και εύχομαι όσα κοριτσάκια δεν έχουν βιώσει την αποτυχία της προσπάθειας να μην τη βιώσουν ποτέ. Ο λόγος που γράφω εδώ είναι γιατί θέλω τη βοήθειά σας στο εξής: κάθε φορά που φτάνουμε στο επίπεδο της ωοληψίας και ο άντρας μου δίνει σπέρμα, βρίσκουν ελάχιστα μεν, αλλά καλά, κινητά σπερματοζωάρια (το πολύ 10). Ευτυχώς εγώ έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα, προχωράμε σε μικρογονιμοποίηση, προκύπτουν κάθε φορά πολύ καλά έμβρυα, έχω ένα πάρα πολύ καλό ενδομήτριο και γενικώς πάντα ο γιατρός είναι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά, αλλά τελικά...τζίφος. Πλέον μας έχουν κατατάξει στα ζευγάρια με ανεξήγητη υπογονιμότητα ακόμα και σε επίπεδο εξωσωματικής. Και θεωρούν ότι τόσο προβληματικό σπέρμα, όσο κι αν μας δίνει κάποιες φυσιολογικές - φαινομενικά - μορφές, φαίνεται πως κουβαλάει προβληματικό γεννετικό υλικό κι έτσι τα έμβρυα, ενώ δείχνουν καλά στην αρχή στο εργαστήριο, δεν έχουν δυναμική για να προχωρήσουν. Και τις 3 φορές είχα θετική χοριακή αλλά σε επίπεδα 5, 8 και 11. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Θα μπορούσε ίσως να με βοηθήσει με μια γνώση παραπάνω; Ο γιατρός προτείνει τώρα, την επόμενη φορά να κάνω κι εγώ καρυότυπο (ο σύζυγός μου έχει κάνει) και να κάνω και μια υστεροσκόπηση παρόλο που υπερυχογραφικά η εικόνα είναι πολύ καλή, έτσι για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη γιατί πλέον, παρόλο που ήμουν πολύ αισιόδοξη, έχω αρχίσει να απελπίζομαι και ο άντρας μου δε θέλει να πάρω άλλα φάρμακα. Σας αναφέρω ότι είμαι και θρομβοφιλική και κάνω ενέσεις, οπότε το έχουμε τσεκάρει και αυτό το κομμάτι. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, είναι το μπλα μπλά της απελπισίας. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Μόλις έληξε άδοξα η τρίτη μας προσπάθεια εξωσωματικής με μικρογονιμοποίηση, λόγω ανδρικού παράγοντα (σοβαρότατη ολιγοασθενοζωοσπερμία). Νομίζω ότι δε χρειάζεται να σας περιγράψω συναισθήματα, πάνω κάτω όλες εδώ μέσα τα έχετε νιώσει, άλλες περισσότερο, άλλες λιγότερο και εύχομαι όσα κοριτσάκια δεν έχουν βιώσει την αποτυχία της προσπάθειας να μην τη βιώσουν ποτέ. Ο λόγος που γράφω εδώ είναι γιατί θέλω τη βοήθειά σας στο εξής: κάθε φορά που φτάνουμε στο επίπεδο της ωοληψίας και ο άντρας μου δίνει σπέρμα, βρίσκουν ελάχιστα μεν, αλλά καλά, κινητά σπερματοζωάρια (το πολύ 10). Ευτυχώς εγώ έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα, προχωράμε σε μικρογονιμοποίηση, προκύπτουν κάθε φορά πολύ καλά έμβρυα, έχω ένα πάρα πολύ καλό ενδομήτριο και γενικώς πάντα ο γιατρός είναι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά, αλλά τελικά...τζίφος. Πλέον μας έχουν κατατάξει στα ζευγάρια με ανεξήγητη υπογονιμότητα ακόμα και σε επίπεδο εξωσωματικής. Και θεωρούν ότι τόσο προβληματικό σπέρμα, όσο κι αν μας δίνει κάποιες φυσιολογικές - φαινομενικά - μορφές, φαίνεται πως κουβαλάει προβληματικό γεννετικό υλικό κι έτσι τα έμβρυα, ενώ δείχνουν καλά στην αρχή στο εργαστήριο, δεν έχουν δυναμική για να προχωρήσουν. Και τις 3 φορές είχα θετική χοριακή αλλά σε επίπεδα 5, 8 και 11. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Θα μπορούσε ίσως να με βοηθήσει με μια γνώση παραπάνω; Ο γιατρός προτείνει τώρα, την επόμενη φορά να κάνω κι εγώ καρυότυπο (ο σύζυγός μου έχει κάνει) και να κάνω και μια υστεροσκόπηση παρόλο που υπερυχογραφικά η εικόνα είναι πολύ καλή, έτσι για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη γιατί πλέον, παρόλο που ήμουν πολύ αισιόδοξη, έχω αρχίσει να απελπίζομαι και ο άντρας μου δε θέλει να πάρω άλλα φάρμακα. Σας αναφέρω ότι είμαι και θρομβοφιλική και κάνω ενέσεις, οπότε το έχουμε τσεκάρει και αυτό το κομμάτι. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, είναι το μπλα μπλά της απελπισίας. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες σας!!!

Sofaki καλωσήρθες!

Δε μπορώ να σε βοηθήσω πάνω σε αυτά που ρωτάς αλλά όλο και κάποια άλλη κοπέλα θα ξέρει κάτι παραπάτω να σου πει.

Το μόνο που μπορώ να πω εγώ είναι ο δικός μου γιατρός από την αρχή μου είχε προτείνει να κάνω υστεροσκόπηση για να ξέρουμε που κινούμαστε. Και όντως την έκανα και βγήκε καθαρή. Αν εξαιρέσεις την οικονομική επιβάρυνση που ανεβάζει ακόμα περισσότερο το κόστος της όλης προσπάθειας δεν ήταν τίποτα. Ούτε πόνεσα ούτε κατάλαβα κάτι.

Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι αυτή που θα σε κάνει μανούλα!:D

Makaronada καλή επιτυχία! Περιμένουμε τα καλά σου νέα!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SOFAKI καλησπέρα κ καλωσορισες.Είμαι στην ίδια θέση με μία αποτυχημένη εξωσμκη κ μία βιοχημική το Σεπτεμβρη.΄Εχουμε κ εμεις θέμα με το σπέρμα αλλά τα έμβρυα είναι τέλεια μέχρι κ τις βλαστοκύστεις.Ετοιμάζομαι για 3η εξω κ αυτό που έκανα καταρχήν είναι εξετ για θρομβοφιλία κ υστεροσκόπηση.Κάναμε καρυότυπο κ οι δύο.Τωρα θα κάνει και βιοψία ο άνδρας μου για αυτήν την προσπαθεια κ ένα βήμα παραπάνω μας είπαν πως είναι ο προεμφυτευτικός.Δείχνει αν τα έμβρυα που φαίνονται καλά είναι στη πραγματικότητα καλά ή όχι.Χρειάζεται να έχεις αρκετα έμβρυα γιατι κάποια μπορεί να μην επιζήσουν κ κοστίζει αρκετά.Εσύ όμωσ θα έλεγα να σκεφτεις την υστεροσκόπηση κ τον καρυοτυπο πρώτα.Ρώτα ότι θελεις άλλο

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι καλώς ήρθες στη παρέα μας! Μακάρι η επόμενη προσπάθεια να είναι αυτη που θα σου χαρίσει το μωρακι/α! Θα πρότεινα να κανείς την υστεροσκοπηση να δεις καλύτερα τα μέσα σου μηπως είναι κάτι που δεν φαίνεται στον απλό υπερηχο. Απο την άλλη όλες τις προσπάθειες τις έκανες με τον ίδιο γιατρο? μηπως να επαιρνες και καμια άλλη γνώμη? μην απογοητευεσαι ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι γεια σου. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή.

Και σε εσένα HOPE.

Olina, moritsa, roxane και όλα τα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Είμαι ξάπλα στο κρεβάτι με το εμβρυάκι μου στην κοιλίτσα. Είδαμε και φωτογραφία του, στην οποία έχει αρχίσει η εκκόλαψή του. Τώρα παρακαλάω να πιαστεί. Όλοι γύρω μου κάνουν σαν τρελοί μην κουραστώ, μην σφιχτω, μην κάνω, μην ράνω. :D:lol:

Χοριακή Δευτέρα 19 του μηνός.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Μεγάλη παρηγοριά να μιλάς με γυναίκες που καταλαβαίνουν πως νιώθεις. Θα προχωρήσω όπως μου λέτε κι εσείς με την υστεροσκόπηση και τον καρυότυπο.

roxanne- ξέρεις πόσο κοστίζει η υστεροσκόπηση;

moritsa είχα άλλον γιατρό την πρώτη φορά και τον άλλαξα. Παρόλο που δεν είχαμε επιτυχία ούτε με αυτόν που είμαστε τώρα, τον έχουμε λατρέψει με τον άντρα μου και του έχουμε φοβερή εμπιστοσύνη. Είναι εξαιρετικός επιστήμονας και υπέροχος άνθρωπος. Να φανταστείς ότι έχει σκάσει τόσο πολύ με την περίπτωσή μας που την επόμενη φορά δε θα μας πάρει λεφτά. Και το κέντρο στο οποίο είμαστε είναι επίσης καταπληκτικό. Νιώθουμε σιγουριά εκεί κι αυτό παίζει ρόλο στην καλή μας ψυχολογία. Μακάρι να μην κάνουμε λάθος.

Hope, ο άντρας σου έχει σπερματοζωάρια στο δείγμα και παρόλα αυτά θα κάνετε βιοψία; Θεωρούνται καλύτερης ποιότητας; Και επειδή δεν ξέρω, είναι επώδυνη διαδικασία;

Makaronada καλή επιτυχία κι από μένα. Όμορφες σκέψεις να κάνεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφάκι γεια σου. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή.

Και σε εσένα HOPE.

Olina, moritsa, roxane και όλα τα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Είμαι ξάπλα στο κρεβάτι με το εμβρυάκι μου στην κοιλίτσα. Είδαμε και φωτογραφία του, στην οποία έχει αρχίσει η εκκόλαψή του. Τώρα παρακαλάω να πιαστεί. Όλοι γύρω μου κάνουν σαν τρελοί μην κουραστώ, μην σφιχτω, μην κάνω, μην ράνω. :D:lol:

Χοριακή Δευτέρα 19 του μηνός.

Στα γενεθλια μου θα κάνουμε πάρτυ μακαρονάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Μόλις έληξε άδοξα η τρίτη μας προσπάθεια εξωσωματικής με μικρογονιμοποίηση, λόγω ανδρικού παράγοντα (σοβαρότατη ολιγοασθενοζωοσπερμία). Νομίζω ότι δε χρειάζεται να σας περιγράψω συναισθήματα, πάνω κάτω όλες εδώ μέσα τα έχετε νιώσει, άλλες περισσότερο, άλλες λιγότερο και εύχομαι όσα κοριτσάκια δεν έχουν βιώσει την αποτυχία της προσπάθειας να μην τη βιώσουν ποτέ. Ο λόγος που γράφω εδώ είναι γιατί θέλω τη βοήθειά σας στο εξής: κάθε φορά που φτάνουμε στο επίπεδο της ωοληψίας και ο άντρας μου δίνει σπέρμα, βρίσκουν ελάχιστα μεν, αλλά καλά, κινητά σπερματοζωάρια (το πολύ 10). Ευτυχώς εγώ έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα, προχωράμε σε μικρογονιμοποίηση, προκύπτουν κάθε φορά πολύ καλά έμβρυα, έχω ένα πάρα πολύ καλό ενδομήτριο και γενικώς πάντα ο γιατρός είναι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά, αλλά τελικά...τζίφος. Πλέον μας έχουν κατατάξει στα ζευγάρια με ανεξήγητη υπογονιμότητα ακόμα και σε επίπεδο εξωσωματικής. Και θεωρούν ότι τόσο προβληματικό σπέρμα, όσο κι αν μας δίνει κάποιες φυσιολογικές - φαινομενικά - μορφές, φαίνεται πως κουβαλάει προβληματικό γεννετικό υλικό κι έτσι τα έμβρυα, ενώ δείχνουν καλά στην αρχή στο εργαστήριο, δεν έχουν δυναμική για να προχωρήσουν. Και τις 3 φορές είχα θετική χοριακή αλλά σε επίπεδα 5, 8 και 11. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο; Θα μπορούσε ίσως να με βοηθήσει με μια γνώση παραπάνω; Ο γιατρός προτείνει τώρα, την επόμενη φορά να κάνω κι εγώ καρυότυπο (ο σύζυγός μου έχει κάνει) και να κάνω και μια υστεροσκόπηση παρόλο που υπερυχογραφικά η εικόνα είναι πολύ καλή, έτσι για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη γιατί πλέον, παρόλο που ήμουν πολύ αισιόδοξη, έχω αρχίσει να απελπίζομαι και ο άντρας μου δε θέλει να πάρω άλλα φάρμακα. Σας αναφέρω ότι είμαι και θρομβοφιλική και κάνω ενέσεις, οπότε το έχουμε τσεκάρει και αυτό το κομμάτι. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, είναι το μπλα μπλά της απελπισίας. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες σας!!!

Σοφακι μου μάλλον εγώ ταιριάζω πιο πολύ στο προφίλ σου... καθως σε δύο προσπάθειες εχω δυο βιοχημικες.. η πρωτη εφτασε μεχρι το 109 και πανω που στη δευτερη ειχαμε πει ότι όλα θα πάνε καλά και οτι απλά ημασταν ατυχοι την πρωτη φορα και εφτασε στο 290.. ο εφιαλτηςπια ξυπνησε ολοζώντανος μπροστά μου... να σου πω λοιπον οτι κι εγω εχω ηπια θρομβφοφιλια, εκανα μια ενεση ηπαρινης καθημερινα και υποτιθεται οτι ημουν καλυμμενη ομως επισκέφτηκα μια νεα αιματολογο εξειδικευμενη και μου ειπε οτι η δοση που εκανα ήταν σαν να μην την έκανα.. και οπωςσδηποτε οταν ξαναξεκινησω δυο τετοιες ενεσεις τη μερα.. και εγω αλλαξα τον πρωτο γιατρο γιατι δεν ειχα μεινει καθολου μα καθολου ευχαριστημενη ασχετα με το αποτελεσμα.. στο νεο γιατρο δεν εχω ξεκινησει ακομα αλλα να σου πω τι αλλες εξετασεις εχουμε κανε.. ο αντρας μου καρυοτυπο κυστικης ινωσης και χρομωσωματος Υ, ο γιατρος θεωρει οτι δεν υπάρχει λόγος να κανω και εγω καρυοτυπο αφου του αντρός που ειναι και ο προβληματικος παραγοντας στη περιπτωση μας ειναι οκ.. ετσι εκανα για θρομβοφιλια, καμπυλη σακχαρου ορμονολογικες και θυροειδη κλασσικα..μου εκανε μια μινι υστεροσκοπηση ολα ήταν καλα.. ΝΚ κυτταρα.. ολα καλά.. ξεχασα να αναφερω οτι τα σπερματοζωαρια μας τα μονακριβα μας ειναι παρμενα απο βιοψια απο τους ορχεις καθως στο σπερματικο υγρο δεν υπηρχε ουτε ενα! και βρεθηκαν περισσοτερα ακινητα και μερικα κινητα τα οποια και χρησιμοποιησαν αλλα.. τζιφος.. το κακο ειναι οτι ισως γινεται οπως ειπες κατι κακο στο dna των σπερματοζωαριων.. και δυστηχως την εξεταση της αποπτωσης δεν μπορουμε να την κανουμε για να δουμε αν υπαρχει καποιο πρόβλημα, μιας και για να γινει απαιτουνται εκατονταδες σπερματοζωαρια και εμεις εχουμε 10 μετρημενα.. ο γιατρος εξηγησε οτι στο μικροσκοπιο το σπερματοζωαριο μπορει να φαινεται καλο αλλα να φερει γενετικές ανωμαλίες.. λυση?? τι να πω.. εγω εχω φορτωσει τον αντρα μου με βιταμινες μπας και όταν χρειαστει δευτερη βιοψια ισως λεω ισως να ειναι καλυτερα?? γιατι η ποιοτητα στον άντρα βελτιώνεται... και εγω ειμαι απελπισμενη! ξεκινησα πολυ αισιοδοξα και τις δυο φορες και εφαγα τα μουτρα μου! τωρα ελπιζω σε ενα θαυμα και μαλλον καθυστερω να ξεκινησω απο το φόβο της αποτυχιας! τι να πω!! αν θες πες μας η στειλε πμ να μας πεις ποιος ειναι ο γιατρος σου! τετοιοι αξιολογοι άνθρωποι πρεπει να ακουγονται!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Maryy μου, νά 'σαι καλά βρε κορίτσι, δε νιώθω μόνη σ' αυτό το γολγοθά. Το ξέρω ότι ακούγεται γελοίο να είσαι σε κάποιον γιατρό και χωρίς να έχεις πετύχει να του έχεις τέτοια εμπιστοσύνη, αλλά εγώ έχω γενικά θέμα με τους γιατρούς και ο συγκεκριμένος συνδύασε όλα αυτά που ζητάω στη σωστή ποσότητα. Φυσικά για μένα μπορεί να είναι θεός και κάποια άλλη να φύγει τρέχοντας. Είμαι στο Medimall με τον Γιάννη Βασιλόπουλο και όποιο κορίτσι θέλει μπορώ να του στείλω λεπτομέρειες.

Mary μου το θέμα της θρομβοφιλίας σου με θορύβησε. Δύο ενέσεις καθημερινά; Εδώ έχει γίνει μωβ η κοιλιά με τη μία, φαντάσου τι θα γίνει στις 2... Την εξέταση της απόπτωσης δεν την έχω ξανακούσει. Και τι βιταμίνες δίνεις στον καλό σου; Γιατί κι εμένα πήρε ο δύστυχος για πολύ καιρό αλλά δεν είδαμε φως.

Αν θέλεις στείλε μου λεπτομέρειες όταν θα έχεις λίγο χρόνο. Και μην το καθυστερείς. Ο χρόνος σ' αυτό το θέμα δεν είναι με το μέρος μας. Ανασυγκροτήσου και φύγαμε. Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για να κάνω την υστεροσκόπηση και μετά ξεκινάω. Άσε που αύριο πάω ξανά για χοριακή για να είμαστε σίγουροι ότι έπεσε. Βλέπεις έχω κι αυτό το βάσανο. Δεν έχω ποτέ μηδενική χοριακή και ξανατσεκάρομαι για να σιγουρευτούμε ότι το εμβρυάκι δεν τα καταφέρνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...