Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι όλες μας ψάχνουμε διάφορα στο ίντερνετ και αγχωνόμαστε,οπότε μη νιώθεις χαζή. Και το κάνουμε και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια.Οταν ήμουν έγκυος είχα διαβάσει ότι πχ κάποια ψάρια όπως ο σολωμός και ο τόνος απαγορευονται και εγώ μια μέρα έφαγα τόνο και νόμιζα ότι θα γεννηθεί το μωρό με προβλημα στον εγκέφαλο.Για τέτοια τρέλα μιλάμε 🤣Μάλλον ο δικός μου εγκέφαλος είχε πρόβλημα 🤣

       😂😂😂😂 αλήθεια; Ήξερα ότι δεν κάνει κάποια ψάρια αλλά όχι ότι θα έβγαινε το μωρό με πρόβλημα!!! Νομίζω ποτέ δεν θα σταματήσουμε να ψάχνουμε πραγματακια για τα πάντα αλλά τουλάχιστον ας μοιραζόμαστε εδώ τις τρελές μας που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη χαχαχα!!!

      πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

      Αν είναι ανεβασμένη η ε2 στην αρχή του κύκλου υποδηλώνει κυστικό ωάριο για αυτό τη μετράνε. Αν είναι συνήθως κάτω από 50 είναι οκ. Όπως και να έχει σημασία μεγάλη έχει ο υπέρηχος.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είδα και τις εξετάσεις γιατί δεν τις θυμομουν, τη 2η μέρα του κύκλου, πριν κανω τη διέγερση και ήταν 38 απλώς ανέβηκε η προγεστερόνη μου μετά την ωοληψια και δεν προχωρήσαμε σε ετ

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Μακαροναδα τα πας σούπερ! Πάμε γερα με αισιοδοξία και εύχομαι νάναι η τυχερη ;)

Η γνώμη μου για την βιοψια είναι να μην βιαστειτε να επισκεφτειται και ουρολογο και κέντρο εξωσωματικης και όπου νιώθετε πιο άνετα και σιγουριά.

Χτες πήγα γιατρο και είδα το σπορακια μου, δόξα τω Θεό είναι καλα :D:D ο γιατρός με φοβίσε επειδη εχω αρχίσει και ξεθαρρευω και μου είπε να μείνω δυο βδομάδες σπιτι γιατι υπάρχει ο κίνδυνος αποβολής. Φτου κακά. Τώρα εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο γιατι ο θυροειδης ξεσαλωσε!

Οι φρεσκοεγκυουλες μας τι κάνουν? έχουν χαζεψει με τα μωρακια τους φαντάζομαι :D φυλάκια στα πατουσακια

Roxanne πως τα πας?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χτες πήγα γιατρο και είδα το σπορακια μου, δόξα τω Θεό είναι καλα :D:D ο γιατρός με φοβίσε επειδη εχω αρχίσει και ξεθαρρευω και μου είπε να μείνω δυο βδομάδες σπιτι γιατι υπάρχει ο κίνδυνος αποβολής. Φτου κακά. Τώρα εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο γιατι ο θυροειδης ξεσαλωσε!

Οι φρεσκοεγκυουλες μας τι κάνουν? έχουν χαζεψει με τα μωρακια τους φαντάζομαι :D φυλάκια στα πατουσακια

Roxanne πως τα πας?

Moritsaki μου μπραβο! Ολα καλα. Ακολουθα ομως τις οδηγιες του γιατρου σου και ξεκουρασου οσο το δυνατον περισσοτερο. Για καλο ειναι. Ασε που στο τελος της εγκυμοσυνης θα δυσκολευεσαι να κοιμηθεις!;)

Εγω ειμαι καλα και ακομα στην αναμονη! Τον περιμενω πως και πως!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!τι μου κανετε;μοριτσα μου προσεξε τον εαυτο σου κ τα παιδια σου καλα!!!!οτι σου πει ο γιατρος κοπελα μου!!!!μακαροναδα μου μια χαρα ειμαι!!!περιμενω να περασουν οι μηνες για την νεα μου προσπαθεια!!!εσυ πως εισαι;φιλακια πολλα κ στα υπολοιπα κοριτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Moritsa, Μπράβο που είναι καλά τα μωράκια σου! Τώρα ξεκούραση όμως και όλα θα πάνε καλά.

Roxane, με το καλό να τον δεις τον μπέμπη σου! Πλησιάζουν οι μέρες!

Ρινούλα, θα περάσουν σαν νεράκι οι μήνες κι εύχομαι να είναι η τυχερή σας η επόμενη φορά. Που θα είναι!!!

Εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη για αύριο, μιας και αύριο τελικά προγραμματίστηκε η ωοληψία. Σήμερα έχω έντονα πονάκια χαμηλά δεξιά και αριστερά. Ουφ, άντε να μου τα πάρουν τα αυγουλάκια μου να ξαλαφρώσω :mrgreen: και να τα πάει καλά κι ο αντρούλης μου με την βιοψία, αυτή είναι η μεγαλύτερη αγωνία μου.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Moritsa, Μπράβο που είναι καλά τα μωράκια σου! Τώρα ξεκούραση όμως και όλα θα πάνε καλά.

Roxane, με το καλό να τον δεις τον μπέμπη σου! Πλησιάζουν οι μέρες!

Ρινούλα, θα περάσουν σαν νεράκι οι μήνες κι εύχομαι να είναι η τυχερή σας η επόμενη φορά. Που θα είναι!!!

Εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη για αύριο, μιας και αύριο τελικά προγραμματίστηκε η ωοληψία. Σήμερα έχω έντονα πονάκια χαμηλά δεξιά και αριστερά. Ουφ, άντε να μου τα πάρουν τα αυγουλάκια μου να ξαλαφρώσω :mrgreen: και να τα πάει καλά κι ο αντρούλης μου με την βιοψία, αυτή είναι η μεγαλύτερη αγωνία μου.

αχ κουκλιτσα μου ολα καλα θα πανε.............μην αγχωνεσαι....μια χαρα θα παει η βιοψια!!!σε νιωθω..τοχω περασει αγωνια για την βιοψια δεν ξεπερνιεται!!!!!καλη επιτυχια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κουκλιτσα μου ολα καλα θα πανε.............μην αγχωνεσαι....μια χαρα θα παει η βιοψια!!!σε νιωθω..τοχω περασει αγωνια για την βιοψια δεν ξεπερνιεται!!!!!καλη επιτυχια...

Ευχαριστώ Ρινούλα μου!

Όντως είναι μεγάλη η αγωνία και μέχρι στιγμής ελπίζαμε να την γλιτώναμε, αλλά....

Αύριο τέτοια ώρα θα ξέρουμε.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαροναδα όλα καλα θα πανε αύριο! Η αλήθεια είναι πως είναι η πιο δύσκολη μέρα με πολυ άγχος αλλα αυτο που διαπιστώνω είναι πως το άγχος δεν σταματάει ποτε. Καλη επιτυχία και θα περιμένουμε τα νεα σάς :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και την γλιτώσαμε τελικά!!!! :)

Την γλιτώσαμε την βιοψία τελευταία στιγμή!

Έδωσε δείγμα ο αντρούλης μου και βρέθηκαν κινητά σπερμα/ρια!

Εγώ έβγαλα 8 γερά αυγουλάκια. Κοιμήθηκα του καλού καιρού και μάλιστα ήθελα κι άλλο όταν ξύπνησα, ούτε που κατάλαβα τίποτα.

Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά. Μου είπαν ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Ελπίζω να αντέξει κάποιο μέχρι την Τετάρτη. Ήδη το πρώτο θαύμα έγινε :D ! ! !


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και την γλιτώσαμε τελικά!!!! :)

Την γλιτώσαμε την βιοψία τελευταία στιγμή!

Έδωσε δείγμα ο αντρούλης μου και βρέθηκαν κινητά σπερμα/ρια!

Εγώ έβγαλα 8 γερά αυγουλάκια. Κοιμήθηκα του καλού καιρού και μάλιστα ήθελα κι άλλο όταν ξύπνησα, ούτε που κατάλαβα τίποτα.

Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά. Μου είπαν ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Ελπίζω να αντέξει κάποιο μέχρι την Τετάρτη. Ήδη το πρώτο θαύμα έγινε :D ! ! !

Μπράβο Μακαροναδα :D:D:D καλη γονιμοποίηση! Θα σε πάρουν αύριο να σου πουν ποσά γονιμοποιηθηκαν?

Με το καλο και ηεμβρυομεταφορα!!!

Άντε να γεμίσουμε μωρα!!!:D:D

Ολα καλα θα πανε ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και την γλιτώσαμε τελικά!!!! :)

Την γλιτώσαμε την βιοψία τελευταία στιγμή!

Έδωσε δείγμα ο αντρούλης μου και βρέθηκαν κινητά σπερμα/ρια!

Εγώ έβγαλα 8 γερά αυγουλάκια. Κοιμήθηκα του καλού καιρού και μάλιστα ήθελα κι άλλο όταν ξύπνησα, ούτε που κατάλαβα τίποτα.

Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά. Μου είπαν ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Ελπίζω να αντέξει κάποιο μέχρι την Τετάρτη. Ήδη το πρώτο θαύμα έγινε :D ! ! !

Μπραβο κοριτσακι μου! Ευχομαι να γονιμοποιηθουν ολα και να προχωρησουν τελεια μεχρι την εμβρυομεταφορα! Θα εχεις και περισσοτερες πιθανοτητες με βλαστοκυστες.

Να κανεις ομορφες σκεψεις και με το καλο να τα υποδεχτεις!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και την γλιτώσαμε τελικά!!!! :)

Την γλιτώσαμε την βιοψία τελευταία στιγμή!

Έδωσε δείγμα ο αντρούλης μου και βρέθηκαν κινητά σπερμα/ρια!

Εγώ έβγαλα 8 γερά αυγουλάκια. Κοιμήθηκα του καλού καιρού και μάλιστα ήθελα κι άλλο όταν ξύπνησα, ούτε που κατάλαβα τίποτα.

Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορά. Μου είπαν ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Ελπίζω να αντέξει κάποιο μέχρι την Τετάρτη. Ήδη το πρώτο θαύμα έγινε :D ! ! !

αχ τελεια νεα κουκλιτσα μου!!!!!ειδες;ο θεος ειναι μεγαλος!!!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου!

Είχαμε φύγει εκδρομούλα το ΣΚ να ξεσκάσουμε λίγο και να ξεφύγουμε, αλλά το μυαλό μου δεν έλεγε να ξεκολλήσει από τα εμβρυάκια μας.

Όντως Μορίτσα χθες το πρωί μας είπαν ότι είχαν γονιμοποιηθεί τα 7, εκ των οποίων τα 5 ήταν άριστα και τα δυο όχι και τόσο. Μερικές ώρες αργότερα έμαθα από τη γιατρό μου ότι είχαμε 6 πολύ καλά εμβρυάκια. Φαίνεται το ένα από τα 2 προχώρησε καλύτερα. Αύριο θα έχουμε νεότερα.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωί πρωί και τα νέα μου είναι τα εξής: 5 υπέροχα εμβρυάκια μέχρι στιγμής. Σήμερα θα περάσουν από διαδικασία προεμφυτευτικού και θα υποστούν μια μικρή ταλαιπωρία. Η εμβρυολόγος είπε ότι είναι καλά και φαίνεται ότι θα αντέξουν μέχρι την Τετάρτη (το ελπίζω), που θα βάλουμε τα πιο υγιή. Είμαστε πολύ χαρούμενοι, αλλά εγώ προσπαθώ να είμαι και λίγο συγκρατημένη.

Ουφ, αγωνία...


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρονάδα τι τέλεια νέα!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου , άντε με το καλό πολλά καλά εμβρυάκια!!!!!!!!!!!!

Μορίτσα ήσυχα τώρα ..πήρες φόρα! βρε και ποιος σε πιάνει!

φιλιά σε όλες.

Μου λείπετε αλλά ας είναι καλά η δουλειά μου ! ανάσα δεν παίρνω!

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τα νεα απο την μακαροναδα μας!Αντε με το καλο κουκλιτσα μου να μπουνε στην κοιλιτσα σου και να μεινουν εκει 9 υπεροχους μηνες!

Μοριτσα μου,να προσεχεις τα σπορακια σου!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...