Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι όλες μας ψάχνουμε διάφορα στο ίντερνετ και αγχωνόμαστε,οπότε μη νιώθεις χαζή. Και το κάνουμε και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια.Οταν ήμουν έγκυος είχα διαβάσει ότι πχ κάποια ψάρια όπως ο σολωμός και ο τόνος απαγορευονται και εγώ μια μέρα έφαγα τόνο και νόμιζα ότι θα γεννηθεί το μωρό με προβλημα στον εγκέφαλο.Για τέτοια τρέλα μιλάμε 🤣Μάλλον ο δικός μου εγκέφαλος είχε πρόβλημα 🤣

       😂😂😂😂 αλήθεια; Ήξερα ότι δεν κάνει κάποια ψάρια αλλά όχι ότι θα έβγαινε το μωρό με πρόβλημα!!! Νομίζω ποτέ δεν θα σταματήσουμε να ψάχνουμε πραγματακια για τα πάντα αλλά τουλάχιστον ας μοιραζόμαστε εδώ τις τρελές μας που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη χαχαχα!!!

      πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

      Αν είναι ανεβασμένη η ε2 στην αρχή του κύκλου υποδηλώνει κυστικό ωάριο για αυτό τη μετράνε. Αν είναι συνήθως κάτω από 50 είναι οκ. Όπως και να έχει σημασία μεγάλη έχει ο υπέρηχος.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είδα και τις εξετάσεις γιατί δεν τις θυμομουν, τη 2η μέρα του κύκλου, πριν κανω τη διέγερση και ήταν 38 απλώς ανέβηκε η προγεστερόνη μου μετά την ωοληψια και δεν προχωρήσαμε σε ετ

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

ναι κοριτσια ας ειναι η τελαυταία αυτη η προσπαθεια για ολες!! μακαροναδα μου καλη επιτυχια! ελα να γεμισει το φορουμ πάνες!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τωρα καταλαβα πως ξεκινησε η μακαροναδα :D Ευχομαι καλη αρχη και ακομα καλυτερο αποτελεσμα!!! αντε γιατι καιρο εχουμε να πανηγυρισουμε :D

Roxanne ο μπεμπης εχει αραξει και βλεπω να τρωει ολο το μηνα! Ποια ημερομηνια σου εχει δωσει ο γιατρος?

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Ειμαι καλα και την τεταρτη πιστευω ακομα καλυτερα ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα πως ξεκινησε η μακαροναδα :D Ευχομαι καλη αρχη και ακομα καλυτερο αποτελεσμα!!! αντε γιατι καιρο εχουμε να πανηγυρισουμε :D

Roxanne ο μπεμπης εχει αραξει και βλεπω να τρωει ολο το μηνα! Ποια ημερομηνια σου εχει δωσει ο γιατρος?

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Ειμαι καλα και την τεταρτη πιστευω ακομα καλυτερα ;)

Ο γιατρος μου ειπε τελη μαρτιου αλλα δεν ξερω αν θα φτασουμε.

Ανυπομονω!

Εσυ ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!

Μακαροναδα καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες σας κοριτσια! Είμαι καινούρια στο parentscafe και δεν γνωριζω αν ειμαι κ στο σωστο forum.Εχουμε κ εμεις προβλημα αζωοσπερμιας κ η εμβρυολογος που ηδαμε σημερα μας παρεπεμπσε σε ουρολογο-ανδρολογο για βιοψια με την μεθοδο micro-tese.Εχει καποια απο εσας να μου πει την εμπειρια τησ? ειχε επιτυχια? και πιο το κοστος? :?::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε ολες σας κοριτσια! Είμαι καινούρια στο parentscafe και δεν γνωριζω αν ειμαι κ στο σωστο forum.Εχουμε κ εμεις προβλημα αζωοσπερμιας κ η εμβρυολογος που ηδαμε σημερα μας παρεπεμπσε σε ουρολογο-ανδρολογο για βιοψια με την μεθοδο micro-tese.Εχει καποια απο εσας να μου πει την εμπειρια τησ? ειχε επιτυχια? και πιο το κοστος? :?::confused:

καλημερα κουκλιτσα μου κ καλως ηρθες!!!!εισαι στο σωστο μερος!!!εδω σχεον ολες καναμε βιοψια κ οι περισσοτερες ειχαν το πολυποθετο αποτελεσμα!!!κ εμεις καναμε βιοψια με την ιδια μεθοδο ακριβως,βρηκαμε αρκετο καλο σπερμα αλλα δυστηχως δεν πετυχαμε με την πρωτη!!!αλλα δεν το βαζουμε κατω αφου βρηκαμε...αυτο εχει σημασια,θα ξαναπροσπαθησουμε σε 3 μηνες!!!το κοστος απο γιατρο σε γιατρο διαφερει!!!εμεις πληρωσαμε για την βιοψια 1500ε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες σας κοριτσια! Είμαι καινούρια στο parentscafe και δεν γνωριζω αν ειμαι κ στο σωστο forum.Εχουμε κ εμεις προβλημα αζωοσπερμιας κ η εμβρυολογος που ηδαμε σημερα μας παρεπεμπσε σε ουρολογο-ανδρολογο για βιοψια με την μεθοδο micro-tese.Εχει καποια απο εσας να μου πει την εμπειρια τησ? ειχε επιτυχια? και πιο το κοστος? :?::confused:

Δυστυχώς καλωσόρισες στο κλαμπ. Μακάρι κανενα ζευγάρι να μην αντιμετώπιζε πρόβλημα υπογονιμοτητας αλλα ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει πολυ που όλα είναι δυνατά και κατορθωτα! Το παν είναι να είστε αγαπημένοι και να βρείτε τον κατάλληλο γιατρο. Πολλες κοπέλες με αυτο το προβλημα τα κατάφεραν και έχουν ήδη τα μωρακια τους στην αγκαλια τους!!! Εγω διανυω τον τρίτο μήνα κυησης και τα καταφέραμε με βιοψια! Το κοστος διαφέρει απο κέντρο και γιατρο.

Αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε κάτι εδω είμαστε ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!! Πήγα 2 σελίδες πίσω για να δω που είχα μείνει και να διαβάσω τα νέα σας. …….. Είδα πολλά ευχάριστα!!!!!! Και δυστυχώς και κάτι δυσάρεστο από τη Βασιλικούλα. Εύχομαι κοριτσάκι μου περαστικά για τον μπαμπά σου & τι να πω για τη νύφη σου γρήγορα με ένα άλλο μωρό να απαλύνει τον πόνο της.

Μορίτσα μαχήτρια, μην μασάς . Και όπως λέει και η Μαίρη όλα από την αρχή πηγαίνανε καλά , έτσι θα συνεχίσουν!!!!!!!!

Ρωξάνη τυχερούλα σε λίγο και άλλος άντρας στη ζωή σου! Άντε βρε ποιος σε πιάνει μετά!!!!!!!

Στα κορίτσια που ξεκινάνε . ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ και να ξέρετε μόνο γούρι φέρνει αυτή η ομάδα!

Τα δικά μου καλά ευτυχώς. Υστεροσκόπηση καλή , φαίνεται βέβαια η ορμονική διαταραχή που έχω η οποία όμως πάει καλά με τα χάπια του θυρεοειδή κ του ζαχάρου. Ευτυχώς ΝΚ & Θρομβοφιλία δεν υπάρχουν οπότε περιμένουμε πια το σπερμοδιάγραμμαμα μέσα Απριλίου & βλέπουμε ………

Μια κρυφή ελπίδα έχω άραγε γίνεται να βελτιωθεί τόσο το σπέρμα που να μην χρειαστεί η εξωσωματική?????? Έτσι τα λέω το ξέρω ότι δεν γίνεται…..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια...νιωθω απιστευτη ανακουφιση που μπορω να μιλησω καπου που με καταλαβαινουν κ που μπορουν πραγματικα να με ανακουφισουν...rinoula83 σου ευχομαι η επομενη φορα να ειναι κ η τελευταια...moritsa συγχαρητηρια...καλη κ ευκολη εγκυμοσυνη να εχεισ.... εμεις απότι φαινεται ειμαστε ακομη στην αρχη...αζωοσπερμια αλλα δεν εχει καταλαβει ο γιατρος που οφειλετε...καναμε καποιες ορμονικες εξετασεις και καρυοτυπο αλλα τα αποτελεσματα θα βγουν σε 20 μερες περιπου...παρ'όλαταυτα η μονη λυση λεει ο γιατροσ ειναι η microtese...πως κατεληξε σε αυτο το συμπερασμα χωρισ να δει εξετασεις κ χωρις να μας πει πως στο καλο προεκυψε η αζωοσπερμια δεν το καταλαβαινω , η κλινικη εξεταση που εγινε στο ιατρειο του καθως κ ο υπερηχος δεν εδειξαν καποιο προβλημα,(ουτε κυρσοκηλη,ουτε κρυψορχεια,ουτε παρωτιτιδα σε μεγαλη ηλικια εχει περασει)...οσο για την τιμη μαλλον ταριφα ειναι...1500...κ βλεπουμε.......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και καλη Σαρακοστη!

Ολινα το κουβαρι σιγα σιγα ξετυλιγεται και θα φτασετε στην ακρη με επιτυχια. Στην αρχη ολα φαινονται βουνο απο το αρχικο σοκ. Και γω ετσι ηλπιζα καθε μηνα να γινει το θαυμα, τελικα εγινε αλλα ηθελε σπρωξιμο ;) Ευχομαι σε σενα να γινει και χωρις σπρωξιμο :D

ΒΟΟΒΟΟ κανεις δεν προκειται να σας πει πια ειναι η αιτια της αζωοσπερμιας γιατι κανενας δεν ξερει αν ειναι εκ γεννετης ή εγινε στην πορεια και τι την προκαλεσε. Εμας η βιοψια κοστισε το 1/3 γιατι την εκανε ο γυναικολογος στο κεντρο ενω οι ουρολογοι στην τιμη που ανεφερες κυμαινονται.

Μετρω τις μερες σαν τους φανταρους για να δω τα σπορακια μου αν ειναι καλα! Αυριο εχω εξετασεις αιματολογικες να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε :tongue:


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μορίτσα καλή επίτυχία για αυριο!!!!!

BooBoo και σε μας με ουρολόγο τόσο ήταν. Όμως τα περάσαμε στην ασφάλεια σαν συνέπεια της κυρσοκύλης.........Ναι νομίζω ταρίφα είναι.

Ευχούλα , Μελανία πως πάει???????? τέλεια ε???;):P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Olina, όσο ζούμε ελπίζουμε. Μακάρι να βγει αληθινή η ελπίδα σου.

BOOBOO, οι γιατροί μπορεί να δώσουν μια απάντηση από τι μπορεί να οφείλεται η αζωοσπερμία, αλλά και πάλι ποτέ δεν είναι σίγουρο. Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά.

.....................................

Τα νέα μου. Έχω γύρω στα δέκα αυγουλάκια. Η δεξιά οωθήκη γεμάτη, η αριστερή πιο τεμπέλα. Η γιατρός ήθελε λεει να κάνω λίγα και καλά, γι αυτό όλο μου μείωνε τις μονάδες με τις μέρες.

Μάλλον μεθαύριο πάω για ωοληψία. Άντε να δούμε...


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια και καλη σαρακοστη να εχουμε!!!

ΜΟΡΙΤΣΑ,περιμενουμε νεακια!!!!

Μακαρανοδα μου,μια χαρα πας κοριτσακι μου!Αντε να δεις που αυτη την φορα θα ειναι η τυχερη σου!

Δηλ βρε κοριτσια αν κανει τη βιοψια γυναικολογος δινεις λιγοτερα;;;ειναι ομως ασφαλες;;;Μηπως ο ουρολογος ξερει καλυτερα;;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες σας κοριτσια! Είμαι καινούρια στο parentscafe και δεν γνωριζω αν ειμαι κ στο σωστο forum.Εχουμε κ εμεις προβλημα αζωοσπερμιας κ η εμβρυολογος που ηδαμε σημερα μας παρεπεμπσε σε ουρολογο-ανδρολογο για βιοψια με την μεθοδο micro-tese.Εχει καποια απο εσας να μου πει την εμπειρια τησ? ειχε επιτυχια? και πιο το κοστος? :?::confused:

Καλημερα και καλως ηρθες και απο εμενα!! εισαι στο σωστότερο φόρουμ που θα μπορουσες να εισαι.. οι περισσοτερες κοπέλες εδω απέκτησαν τα μωρακια τους με βιοψια.. και εμεις ελπιζουμε οι υπολοιπες βλεποντας τα κοριτσια..

γνωμη μου ειναι πρωτα να αποφασισεις σε ποιο κεντρο εξωσωματικης θα πας και να συζητησεις τα παντα.. επισης στα περισσοτερα κεντρα βιοψια γινεται εκει ναι απο το γυναικολογο (τόσο ρουτίνας ειναι).. εμεις την καναμε σε ουρολογο σε ιδιωτικη κλινικη 1000 ευρω χωρίς αποδειξη 2000 ευρω με αποδειξη!! και μετα εγω σαν τη παλαβη μετεφερα σε ενα ποτηρακι τον ιστο του αντρα μου στο κεντρο εξωσωματικης για να το επεξεργαστουν.. δεν το συνιστω... επειδη εμεις μαλλον παμε για δευτερη βιοψια θα γινει σιγουρα στο κεντρο εξωσωματικης.. ξεχασα να πω οτι ο ουρολογος ειχε δωσει στον αντρα μου να κανει εξετασεις καρυοτυπου χρωμοσωματος Υ και κυστικης ινωσης για να δει που οφειλεται.. αυτες οι εξετασεις βγηκαν καλες και κοστισαν αλλα 1000 ευρω!!! και κατεληξε στο συμπερασμα οτι το προβλημα δεν ηταν εκ γενετης.. μπορει ακομα και καποιο μικροβιο να τη προκαλεσει πχ χλαμυδια η καποια βαρια παιδικη ασθενεια.. αυτα.. βεβαια οτι και να καναμε τη βιοψια δεν τη γλιτωσαμε..

ευχομαι οτι καλυτερο!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

moritsa περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο!!

makaronada παμε γερα συντομα θα εχεις μωρακια στη κοιλιτσα σου!

olina εμεις ειπαμε γερα και με τσαμπουκα!!!

φιλια και στις υπολοιπες!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...