Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι όλες μας ψάχνουμε διάφορα στο ίντερνετ και αγχωνόμαστε,οπότε μη νιώθεις χαζή. Και το κάνουμε και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια.Οταν ήμουν έγκυος είχα διαβάσει ότι πχ κάποια ψάρια όπως ο σολωμός και ο τόνος απαγορευονται και εγώ μια μέρα έφαγα τόνο και νόμιζα ότι θα γεννηθεί το μωρό με προβλημα στον εγκέφαλο.Για τέτοια τρέλα μιλάμε 🤣Μάλλον ο δικός μου εγκέφαλος είχε πρόβλημα 🤣

       😂😂😂😂 αλήθεια; Ήξερα ότι δεν κάνει κάποια ψάρια αλλά όχι ότι θα έβγαινε το μωρό με πρόβλημα!!! Νομίζω ποτέ δεν θα σταματήσουμε να ψάχνουμε πραγματακια για τα πάντα αλλά τουλάχιστον ας μοιραζόμαστε εδώ τις τρελές μας που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη χαχαχα!!!

      πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

      Αν είναι ανεβασμένη η ε2 στην αρχή του κύκλου υποδηλώνει κυστικό ωάριο για αυτό τη μετράνε. Αν είναι συνήθως κάτω από 50 είναι οκ. Όπως και να έχει σημασία μεγάλη έχει ο υπέρηχος.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είδα και τις εξετάσεις γιατί δεν τις θυμομουν, τη 2η μέρα του κύκλου, πριν κανω τη διέγερση και ήταν 38 απλώς ανέβηκε η προγεστερόνη μου μετά την ωοληψια και δεν προχωρήσαμε σε ετ

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια....

euxoula & Melany να σας ζήσουν τα μωράκια να είναι γερά και καλότυχα :P:p:p:p:p

Μοριτσα μου όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς για τίποτα :wink:

Συγνώμη που χάθηκα αλλά εδώ και αρκετές εβδομάδες η γκαντεμιά έχει κατασκηνώσει στην οικογένεια μου... προβλήματα υγείας ο μπαμπάς μου και το τελειωτικό (ελπίζω) χτύπημα ήρθε το Σαββάτο το πρωί όπου η νυφούλα μου έχασε το μωράκι στον 5ο μήνα:-(

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ελπίζω τα καλά νέα του φορουμ να συμβάλουν και να διωξουν την κακοτυχία μου...

Σας φιλώ

Ωχ μωρέ, κρίμα. Πολύ πολύ κρίμα :-( Γιατί το έχασε το μωράκι, πώς έγινε αυτό;

Εύχομαι καλή ανάρρωση στον μπαμπά σου.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασιλικη ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρο με το μπαμπά σου και να είναι περαστικό. Άλλη γκαντεμια να μη σας βρει! Κρίμα το μωρακι αλλα πως έγινε?στα ξαφνικά?

Αχ γιατι να μη ηρεμουμε ποτε?

Και μένα με έχει πιάσει άγχος μηπως κάτι παει στραβά γιατι απο χτες εχω αιματακι. Μεχρι να τα ξαναδω στον υπερηχο θα πεθανω απο αγωνια.

Σε λίγο θα πάρω το γιατρο να δω τι θα μου πει.

Εύχομαι να μην είναι τίποτα.

Περιμένουμε νεότερα από τον γιατρό. ΌΛα καλά να πάνε!


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρο με το μπαμπά σου και να είναι περαστικό. Άλλη γκαντεμια να μη σας βρει! Κρίμα το μωρακι αλλα πως έγινε?στα ξαφνικά?

Αχ γιατι να μη ηρεμουμε ποτε?

Και μένα με έχει πιάσει άγχος μηπως κάτι παει στραβά γιατι απο χτες εχω αιματακι. Μεχρι να τα ξαναδω στον υπερηχο θα πεθανω απο αγωνια.

Σε λίγο θα πάρω το γιατρο να δω τι θα μου πει.

moritsa Μου μετα τη διαδικασια που υπέστης νομίζω ειναι απολυτα φυσιολογικο το αιματακι!! ο γιατρος δεν ειπε οτι μπορει και να δεις?? τον πηρες τηλ?


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

moritsa Μου μετα τη διαδικασια που υπέστης νομίζω ειναι απολυτα φυσιολογικο το αιματακι!! ο γιατρος δεν ειπε οτι μπορει και να δεις?? τον πηρες τηλ?

Και γω έτσι θέλω να πιστεύω αλλα ξέρεις, το μυαλό βάζει τα άσχημα. Ο γιατρός της Δευτέρας με ταρακούνησε αρκετα για να τα δει καλα και μου είπε να ανησυχησω αν κάνω πυρετό ή εχω αιμορραγία και έντονους πόνους. Το επόμενο ραντεβου είναι την Τετάρτη :-(


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχουλα,να σας ζησουν τα θαυματακια σας!Να είναι ευτυχισμένα και υγιη κι εσεις οι πιο χαρουμενοι γονεις!

Βασιλικη μου,ελπιζω να τελειωσαν τα βασανα σα και τωρα να αρχιζει μια ομορφη περιοδος που θα σας κανει ολους ευτυχισμενους.Αληθεια πως το εχασε στον 5,τι επαθε η κοπελα;;

Οσο για σενα,κανε ομορφες σκεψεις,το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα το χρειαζονται τοσο πολυ τα μικρουλια σου,τωρα για το αιματακι πιστευω οτι ειναι λογικο,ο γιατρος τι σου ειπε;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αύριο πρωι θα πάω να με δει προς το παρόν αυξήσαμε πάλι τα ουτρογκεσταν.

Τινα καλώς ήρθες και η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερη!!!

Εσείς γιατι κάνατε βιοψια δεν υπάρχουν έστω και μερικά υγιή? εμείς κάναμε βιοψια την οποία την έκανε ο γυναικολογος στο κεντρο την μέρα της ωολληψιας με τοπικη. Για καλη μας τύχη βρήκαμε και καταψυξαμε. Πονο δεν είχε έντονο απλα τον τραβουσανε τα ραματα. Στην αρχη που είχαμε επισκεφτει ουρολογο ήθελε να κάνει εκείνος την βιοψια και να το καταψυξεις εκείνος. Όσο για τις σπερματιδες δεν εχω ιδέα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moritsa μου,εχουμε περιπου 3-5 εκατομμυρια σπερμα αλλα 0% φυσιολογικες μορφες κι εχουμε κανει ηδη 2 αποτυχημενες εξωσωματικες αν και ειχαμε 70% ποσοστο γονιμοποιησης κι εγω καθε φορα 10-12 ωριμα ωαρια εντελει ηπολυποθητη εγκυμοσυνη δεν ηρθε.Θα κανουμε και μια τριτη προσπαθεια και αν αποτυχουμε παλι θα παμε σε βιοψια μηπως και βρουμε καλυτερης ποιοτητας σπερμα.Πιστευεις πως δεν ειναι σωστο το σκεπτικο μας;;;;;

Σε παρακαλω πολυ να σκεφτεσαι το θαυμα που συντελειται μέσα σου και να εισαι οσο πιο πολυ ηρεμη γινεται!το αιματάκι σταματησε.Θα σ εχω στο μυαλο και στις προσευχες μου!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωι θα πάω να με δει προς το παρόν αυξήσαμε πάλι τα ουτρογκεσταν.

Moritsa περιμένουμε τα νέα σου. Εύχομαι όλα να είναι πολύ καλά για εσένα και τα μωράκια σου. Ψυχραιμία και ξεκούραση. Μπορεί το αιματάκι να είναι πολύ φυσιολογικό μετά από τη μείωση.

Όλα θα πάνε καλά!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια....

Συγνώμη που χάθηκα αλλά εδώ και αρκετές εβδομάδες η γκαντεμιά έχει κατασκηνώσει στην οικογένεια μου... προβλήματα υγείας ο μπαμπάς μου και το τελειωτικό (ελπίζω) χτύπημα ήρθε το Σαββάτο το πρωί όπου η νυφούλα μου έχασε το μωράκι στον 5ο μήνα:-(

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ελπίζω τα καλά νέα του φορουμ να συμβάλουν και να διωξουν την κακοτυχία μου...

Σας φιλώ

Βασιλική περαστικά στο μπαμπά σου!

Και πραγματικά πολύ κρίμα για τη νύφη σου. Ειδικά σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.:-(

Μακάρι να είναι τα τελευταία άσχημα που σας συμβαίνουν!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελικα δεν πηγα στο γιατρο μιλησα μαζι του και ηταν καθησυχαστικος. Ευτυχως σταματησε το αιμα αλλα δε το κουναω απο το κρεβατι. Θα κανω υπομονη μεχρι την τεταρτη που εχω το ραντεβου. Σας ευχαριστω για την στηριξη και την συμπαρασταση ;)

Ξεκινησα με αισιοδοξια και θετικη σκεψη την ολη προσπαθεια και ετσι θα συνεχισω. Ολα θα πανε καλα!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια τελικα δεν πηγα στο γιατρο μιλησα μαζι του και ηταν καθησυχαστικος. Ευτυχως σταματησε το αιμα αλλα δε το κουναω απο το κρεβατι. Θα κανω υπομονη μεχρι την τεταρτη που εχω το ραντεβου. Σας ευχαριστω για την στηριξη και την συμπαρασταση ;)

Ξεκινησα με αισιοδοξια και θετικη σκεψη την ολη προσπαθεια και ετσι θα συνεχισω. Ολα θα πανε καλα!

ειδες ολα καλα ειναι!!!!!!! κατσε ξεκουρασου και σκεψου οτι ολα σου πάνε θετικα απο την πρωτη στιγμη δεν καταλαβαινω γιατι να μην συνεχίσουν να πηγαινουν τελεια!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασιλική περαστικά στο μπαμπά σου!

Και πραγματικά πολύ κρίμα για τη νύφη σου. Ειδικά σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.:-(

Μακάρι να είναι τα τελευταία άσχημα που σας συμβαίνουν!

ροξανακι πότε περιμένουμε τον παίδαρο??


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ροξανακι πότε περιμένουμε τον παίδαρο??

Μαιρη μου μπηκα στο μηνα μου και περιμενω ποτε θα το παρει αποφαση.

Ειναι λιγο αγχωτικο αλλα και ωραιο ταυτοχρονα!

Ποτε περασε ο καιρος δεν το καταλαβα καθολου!:D

Link to comment
Share on other sites

moritsa,μπηκα να διαβασω νεα σου!!!!!!Μπραβο κοριτσακι μου,ολα καλα!Μεινε ξαπλωμενη και ηρεμη!

Roxanne,με το καλο κοπελα!Θα γινεις μανουλα!Λιγη υπομονη ακομα!

Μarry,εσυ τι κανεις;;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα κουκλιτσες μου!!!μοριτσα μου ησουν απο την αρχη πολυ αισιοδοξη κ ετσι θελω να παραμεινεις μ'ακους;;;ολα θα πανε πολυ καλα σε λιγους μηνες θα κρατας αγκαλιτσα σου τα παιδακια σου!!μακαροναδα μου καλη αρχη κουκλιτσα μου κ ευχομαι ναναι η τελευταια προσπαθεια σου,αχ ροξανη μου τι καλα που μπηκες στο μηνα σου!!!με ενα πονο σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...