Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι όλες μας ψάχνουμε διάφορα στο ίντερνετ και αγχωνόμαστε,οπότε μη νιώθεις χαζή. Και το κάνουμε και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια.Οταν ήμουν έγκυος είχα διαβάσει ότι πχ κάποια ψάρια όπως ο σολωμός και ο τόνος απαγορευονται και εγώ μια μέρα έφαγα τόνο και νόμιζα ότι θα γεννηθεί το μωρό με προβλημα στον εγκέφαλο.Για τέτοια τρέλα μιλάμε 🤣Μάλλον ο δικός μου εγκέφαλος είχε πρόβλημα 🤣

       😂😂😂😂 αλήθεια; Ήξερα ότι δεν κάνει κάποια ψάρια αλλά όχι ότι θα έβγαινε το μωρό με πρόβλημα!!! Νομίζω ποτέ δεν θα σταματήσουμε να ψάχνουμε πραγματακια για τα πάντα αλλά τουλάχιστον ας μοιραζόμαστε εδώ τις τρελές μας που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη χαχαχα!!!

      πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

      Αν είναι ανεβασμένη η ε2 στην αρχή του κύκλου υποδηλώνει κυστικό ωάριο για αυτό τη μετράνε. Αν είναι συνήθως κάτω από 50 είναι οκ. Όπως και να έχει σημασία μεγάλη έχει ο υπέρηχος.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Είδα και τις εξετάσεις γιατί δεν τις θυμομουν, τη 2η μέρα του κύκλου, πριν κανω τη διέγερση και ήταν 38 απλώς ανέβηκε η προγεστερόνη μου μετά την ωοληψια και δεν προχωρήσαμε σε ετ

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Κοριτσια χτες ηταν η αυχενικη η οποια ηταν πολυ καλη αυτο ήταν το ευχάριστο. Το δυσάρεστο ήταν πως κάναμε τη μειωση, δε θα σας πω αναλυτικά. Εύχομαι να μην βρεθει καμια σε αυτο το δίλημμα... Ελπίζω όλα να πανε καλα απο δω και στο εξής και να μην με εγκαταλείψουν τα αλλα δυο.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

MORITSA,στεναχωρεθηκα τοσο πολυ!Θα προσευχηθω ομως για τα αλλα δυο σπορακια σου να πανε τελεια και σε λιγους μηνες να ειναι αγκαλιτσα σου!

Εγω κοριτσια ειμαι απο το καφε της εξωσωματικης και που και που σας διαβαζω και σας θαυμαζω επισης,οπως κι ολες τις γυναικες που προσπαθουν τοσο πολυ για ενα παιδακι.Εχω κανει κι εγω 2 φορες εξωσωματικη κι εχω αποτυχει και γνωριζω καλα ποσο ποναει.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε...εμεις εχουν σοβαρο θεμα ολιγοασθενοτερατοσπερμιας αλλα σοβαρο,με την βιοψια παιρνουνε σπερματιδες που μετα καποιος γεννετιστης τις ωριμαζει σε σπερματοζωαρια η προκειται για ετοιμα σπερματοζωαρια.Σας ρωταω γτ υπαρχει σαν ενδεχομενο για την επομενη προσπαθεια.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μελανια να σας ζησουν τα θαυματακια σας!Ευτυχισμενα,τυχερα,υγιη και καλοτυχα να ειναι ολη τους τη ζωη!!!Καλη λοχεια και καλη προσαρμογη στη νεα υπεροχη πραγματικοτητα!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χτες ηταν η αυχενικη η οποια ηταν πολυ καλη αυτο ήταν το ευχάριστο. Το δυσάρεστο ήταν πως κάναμε τη μειωση, δε θα σας πω αναλυτικά. Εύχομαι να μην βρεθει καμια σε αυτο το δίλημμα... Ελπίζω όλα να πανε καλα απο δω και στο εξής και να μην με εγκαταλείψουν τα αλλα δυο.

Moritsaki Μου μπορω να μπω στη θεση σου.. αλλα σκεψου οτι εγινε για να σωθουν τα αλλα δυο.. μην σκεφτεσαι αρνητικα.. ολα καλα πανε!! η αυχενικη βγηκε πολυ καλη και αυτο ειναι υπεροχο νεο!! σε λιγους μηνες θα κρατας και εσυ τα διδυμάκια σου αγκαλια οπως η Δήμητρα, η Ευχουλα και η Μελανια!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

MORITSA,στεναχωρεθηκα τοσο πολυ!Θα προσευχηθω ομως για τα αλλα δυο σπορακια σου να πανε τελεια και σε λιγους μηνες να ειναι αγκαλιτσα σου!

Εγω κοριτσια ειμαι απο το καφε της εξωσωματικης και που και που σας διαβαζω και σας θαυμαζω επισης,οπως κι ολες τις γυναικες που προσπαθουν τοσο πολυ για ενα παιδακι.Εχω κανει κι εγω 2 φορες εξωσωματικη κι εχω αποτυχει και γνωριζω καλα ποσο ποναει.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε...εμεις εχουν σοβαρο θεμα ολιγοασθενοτερατοσπερμιας αλλα σοβαρο,με την βιοψια παιρνουνε σπερματιδες που μετα καποιος γεννετιστης τις ωριμαζει σε σπερματοζωαρια η προκειται για ετοιμα σπερματοζωαρια.Σας ρωταω γτ υπαρχει σαν ενδεχομενο για την επομενη προσπαθεια.

Τινα καλησπερα!! ευχομαι η επομενη προσπαθεια σου να ειναι και η τελευταια και τυχερη και συντομα και σε εμας να δωθει η χαρα του να γινουμε γονεις.. με σπερματιδες απαγορευεται να κανεις εξωσωματικη ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο (σε 20 χρονια ισως).. οσες απο εμας καναμε βιοψια (οι αντρες μας) βρηκαν ελαχιστα σπερματοζωαρια μετρημενα στα δαχτυλα (συνηθως ακινητα) και με αυτα προχωραμε! λενε παντως οτι μεσα στους ορχεις το υλικο ειναι καλυτερο απο οτι τα εξωτερικα σπερματοζωαρια που εχουν υποστει και μια κάποια ταλαιπωρια μέχρι να βγουν! ας γίνει οτι ειναι καλύτερο!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marryy,σ ευχαριστω πολυ που απαντησες τοσο αμεσα!Πηγαμε σε ουρολογο και μας ειπε αυτο και μου φανηκε πολυ κουλο γτ κι εγω απο οσα εχω διαβασει και στο δικο σας ποστ αλλα και γενικα ειχα καταλαβει οτι προκειται για ηδη ωριμα σπερματοζωαρια.

Οποια μπορεσει ας μου δωσει καποιες ακομα πληροφοριες δηλ που γινεται η βιοψια,στα κεντρα εξωσωματικης;;την κανει ουρολογος;;;το σπερμα που βρισκουν καταψυχεται;;κανουν τοπικη ναρκωση;;;μετα θα ποναει ο αντρουλης μου;;;Καθε πληροφορια ανεκτιμητη!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

marryy,σ ευχαριστω πολυ που απαντησες τοσο αμεσα!Πηγαμε σε ουρολογο και μας ειπε αυτο και μου φανηκε πολυ κουλο γτ κι εγω απο οσα εχω διαβασει και στο δικο σας ποστ αλλα και γενικα ειχα καταλαβει οτι προκειται για ηδη ωριμα σπερματοζωαρια.

Οποια μπορεσει ας μου δωσει καποιες ακομα πληροφοριες δηλ που γινεται η βιοψια,στα κεντρα εξωσωματικης;;την κανει ουρολογος;;;το σπερμα που βρισκουν καταψυχεται;;κανουν τοπικη ναρκωση;;;μετα θα ποναει ο αντρουλης μου;;;Καθε πληροφορια ανεκτιμητη!!!!!!!!

Καλημέρα!! αν σας είπε ο ουρολόγος για σπερματιδες τότε άλλαξε ουρολόγο οπωςδηποτε! και δεν το καταλαβαινω κιολας τη στιγμη που ο αντρας σου βγαζει σπερματοζωαρια στο σπερματικο υγρό! εμεις ειχαμε μηδεν!!

η βιοψια γινεται στο κεντρο εξωσωματικης (αν μιλαμε για μεγαλο κεντρο) απο το χειρουργο γυναικολογο.. (ναι καλα ακουσες) η αλλιως οπως την καναμε και εμεις σε ιδιωτικη κλινικη απο ουρολογο με τοπικη νάρκωση - μεθη και μετα μετεφερα εγω τον ιστό απο τη βιοψια στο κεντρο σε ενα ποτηρακι (χαλια διαδικασια) για να το επεξεργαστουν εκει.. εμας το καταψυξανε και ξεκινησα ενα μηνα μετα εξωσωματικη.. βεβαια το αποτελεσμα των δυο προσπαθειων μου ηταν δυο βιοχημικές κυήσεις.. και μαλλον παμε για δευτερη βιοψια μηπως το δειγμα εκεινο δεν ηταν καλο.. αλλα απευθειας στο κεντρο.. ο πονος στον αντρουλη κραταει 2-3 μερουλες ε στη βδομαδα πανω αρχιζει να συνερχεται.. καλο θα ειναι τις πρωτες μερες ομως να μεινει στο κρεβατακι του να ξεκουραστει! οτι αλλο χρειαστει μας ρωτας..!! πρωτα συζητησε το θεμα της βιοψιας με τον εξωσωματικο σου και εκεινος θα σε κατευθυνει!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!

ηρθαν οι μπεμπουλες μας εδω κ δυο βδομαδες, στισ 6/2 στις 10:10 k 10:11!!γεννηθηκαν 2800 η μια κ 3040 η αλλη!!!ειναι μια χαρα οι ζωγραφιες μου!!!η μια ξανθουλιτσα κ η αλλη μελανουρι!!!!!χααχχααχαχχαχαχαχα!!!!

δοξα τω Θεω ολα τελικα πηγαν μια χαρα!!!

εγω ταλαιπωρηθηκα αρκετουτσικα,γιατι μου ετυχε το 2% των επιπλοκων - ατονια μητρας - δεν εκανε συσπασεις,αιμοραγησα σοβαρα,κοντεψα να χασω τη μητρα - ολα αυτα εχοντας τις αισθησεις λογω επισκληριδιου...ευτυχως ο Θεος βοηθησε κ μενα κ τον καλο μου τον γιατρο τον κ.Χασιακο κ τελος καλο ολα καλα!!

τωρα στο σπιτι με τα μικρουλια μας μαμ,κακα κ νανι!!!!!

οτι κανει δλδ καθε μωρακι!!!!!

δεν προλαβαινω να διαβασω τα νεα σας αλλα ευχομαι να κυλανε ολα θετικα!!!

μελανια μου να σου ζησουν τα μπουμπουκακια σου!!!!

ροξανακι????ποτε περιμενουμε τον παιδαρο!?!?!?!?

φιλια σε ολες!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχουλα να σας ζήσουν!!! :D:D::D γερές,ευτυχισμένες και καλοτυχες!

Που τα έκρυβες τα θρεφταρια σου???

Ταλαιπωρηθκες αλλα Δόξα τω Θεό όλα πήγαν καλα! Τώρα απολαύσετε την ευτυχία σας :D:D:D

Πόσο χαίρομαι με τόσα μωρα που ήρθαν στην παρέα μας!!!! Σύντομα να έρθουν και αλλα, τα περιμένουμε..........!!!!!!

Με τέτοια γεννητουρια θα παει γούρι για τις νέες προσπάθειες!!!!!

Ακούτε κορίτσια???:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χτες ηταν η αυχενικη η οποια ηταν πολυ καλη αυτο ήταν το ευχάριστο. Το δυσάρεστο ήταν πως κάναμε τη μειωση, δε θα σας πω αναλυτικά. Εύχομαι να μην βρεθει καμια σε αυτο το δίλημμα... Ελπίζω όλα να πανε καλα απο δω και στο εξής και να μην με εγκαταλείψουν τα αλλα δυο.

μοριτσα μου ξερουμε οτι σου ηταν πολυ δυσκολο αλλα σκεψου τα αλλα δυο μπεμπακια σου!!!!ολα καλα θα πανε!!!!μην ανησυχεις....:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια μου!!!!

ηρθαν οι μπεμπουλες μας εδω κ δυο βδομαδες, στισ 6/2 στις 10:10 k 10:11!!γεννηθηκαν 2800 η μια κ 3040 η αλλη!!!ειναι μια χαρα οι ζωγραφιες μου!!!η μια ξανθουλιτσα κ η αλλη μελανουρι!!!!!χααχχααχαχχαχαχαχα!!!!

δοξα τω Θεω ολα τελικα πηγαν μια χαρα!!!

εγω ταλαιπωρηθηκα αρκετουτσικα,γιατι μου ετυχε το 2% των επιπλοκων - ατονια μητρας - δεν εκανε συσπασεις,αιμοραγησα σοβαρα,κοντεψα να χασω τη μητρα - ολα αυτα εχοντας τις αισθησεις λογω επισκληριδιου...ευτυχως ο Θεος βοηθησε κ μενα κ τον καλο μου τον γιατρο τον κ.Χασιακο κ τελος καλο ολα καλα!!

τωρα στο σπιτι με τα μικρουλια μας μαμ,κακα κ νανι!!!!!

οτι κανει δλδ καθε μωρακι!!!!!

δεν προλαβαινω να διαβασω τα νεα σας αλλα ευχομαι να κυλανε ολα θετικα!!!

μελανια μου να σου ζησουν τα μπουμπουκακια σου!!!!

ροξανακι????ποτε περιμενουμε τον παιδαρο!?!?!?!?

φιλια σε ολες!!!!

Ευχουλα να σας ζησουν!!!! αχω αλλαξει κινητο και δυστηχως δεν ειχα το τηλεφωνο σου για επικοινωνησω μαζι σου.. πολυ καλα οι μπεμπουλες!! μπραβο!!!!!! μη σκεφτεσαι τωρα τον τοκετο αφου πηγαν ολα καλα δόξα το Θεό!!!! να ειναι γερες και ευτυχισμενες!! πρεπει να ειναι πολυ ομορφο το αισθημα εε? μακαρι να μας αξιώσει και εμάς ο Θεός κάποια στιγμη να το ζήσουμε!! και παλι να σας ζησουν!!!!!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια....

euxoula & Melany να σας ζήσουν τα μωράκια να είναι γερά και καλότυχα :P:p:p:p:p

Μοριτσα μου όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς για τίποτα :wink:

Συγνώμη που χάθηκα αλλά εδώ και αρκετές εβδομάδες η γκαντεμιά έχει κατασκηνώσει στην οικογένεια μου... προβλήματα υγείας ο μπαμπάς μου και το τελειωτικό (ελπίζω) χτύπημα ήρθε το Σαββάτο το πρωί όπου η νυφούλα μου έχασε το μωράκι στον 5ο μήνα:-(

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ελπίζω τα καλά νέα του φορουμ να συμβάλουν και να διωξουν την κακοτυχία μου...

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια....

euxoula & Melany να σας ζήσουν τα μωράκια να είναι γερά και καλότυχα :P:p:p:p:p

Μοριτσα μου όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς για τίποτα :wink:

Συγνώμη που χάθηκα αλλά εδώ και αρκετές εβδομάδες η γκαντεμιά έχει κατασκηνώσει στην οικογένεια μου... προβλήματα υγείας ο μπαμπάς μου και το τελειωτικό (ελπίζω) χτύπημα ήρθε το Σαββάτο το πρωί όπου η νυφούλα μου έχασε το μωράκι στον 5ο μήνα:-(

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ελπίζω τα καλά νέα του φορουμ να συμβάλουν και να διωξουν την κακοτυχία μου...

Σας φιλώ

ωχ!! ο μπαμπάς σου ειναι καλά τωρα??? περαστικά ευχομαι βρε κορίτσι??

η νυφη σου απο τι??? το πρωτο τριμηνο δεν λένε οτι ειναι επικύνδυνο?? στον 5ο τι πηγε στραβα για το μωρακι?? τα τελευταια να ναι βρε κοριτσι!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχούλα να σου ζήσουν οι κορούλες! Πάντα ευτυχισμένη να είναι η οικογένειά σας!

Δύσκολος τοκετός... Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά!

Μορίτσα, όλα καλά να πάνε με τα μωράκια σου.

Κορίτσια, ξεκίνησα κι εγώ, μετά από ένα χρόνο αναμονής! Χθες έκανα την πρώτη μου ένεση και αύριο πάω για τον πρώτο μου υπέρηχο. Για να δούμε...


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρο με το μπαμπά σου και να είναι περαστικό. Άλλη γκαντεμια να μη σας βρει! Κρίμα το μωρακι αλλα πως έγινε?στα ξαφνικά?

Αχ γιατι να μη ηρεμουμε ποτε?

Και μένα με έχει πιάσει άγχος μηπως κάτι παει στραβά γιατι απο χτες εχω αιματακι. Μεχρι να τα ξαναδω στον υπερηχο θα πεθανω απο αγωνια.

Σε λίγο θα πάρω το γιατρο να δω τι θα μου πει.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...