Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ αυτή η βιταμίνη D,ειλικρινά το τι έχω διαβάσει εδω δε λέγεται!Πονάει το κεφάλι? Πάρε D. Έχεις άστατη περίοδο?Παρε D.Δεν έπιασε η βαφή τις άσπρες τρίχες?Παρε D.Δεν σου πέτυχε η μπεσαμέλ? Μάντεψε: ΠΑΡΕ D. Είναι πολύ σημαντική,αλλά κάπου ώπα δλδ🤣

      Αχχαχα χαχαχα με έκανες και γέλασα τόσο πολύ! Δεν έπιασε η βαφή στις άσπρες τρίχες!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα για D γιατί αν αρχίσω να διαβάζω και για βιταμίνες θα αποτρελαθω χαχαχα!!! Παρόλα αυτά έκανα 3μηνη θεραπεία από τον ενδοκρινολόγο μου.

      πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αχχαχαχαχαχχαχα με τη μπεσαμελ έκλαψα...αλλά πόσο καλά τα λες..αχαχαχχα Αλλά άλλη τρελή και εγώ που τα έψαχνα όλα...και έψαχνα να πάρω μια βιταμίνη  γαι να ενισχύσω τη γονιμοτητα που να έχει οπωσδήποτε και d3 επαρκή μέσα...μας έχει καταστρέψει το ίντερνετ...χαχαχαχα

      Ξέρεις το πιο αστείο είναι ότι μας έχει καταστρέψει αλλά εμείς εκειιι συνεχίζουμε να ψάχνουμε!!!

      πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Ευτυχώς δεν παρεξηγει γιατί υπάρχουν γιατροί που το θεωρούν προσβολή να διαβάζεις και να μην τους ακούς...ενώ δεν είναι πως δεν ακούμε το γιατρό...αλλά ότι μας τρώει το άγχος...τέλος πάντων...εμένα πάντα με βοηθούσε να ψαχνω και να ενημερώνομαι...ακόμα και αν κάποιες φορέα αυτά π διαβάζω με αγχώνουν...νοιώθω πιο καλά να εχω μια ιδέα...

      Εγώ είμαι καλά...έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό και φυσικά σήμερα είμαι μες στο άγχος...έτσι σε κάθε υπέρηχο μέχρι να δω πως είναι καλα όλα.. 

      Καλά ναι ισχύει ότι κάποιοι παρεξηγούνται πολύ αλλά όντως εμείς το κάνουμε από το άγχος όχι για αμφισβήτηση! Με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος όλα θα ναι μια χαρά τίποτα μην σε αγχωνει 🧡

      • Ευχαριστώ 1
      • Χαχα 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

καλημερα! Επειδη εμεις κανουμε μικρογονιμοποιηση δε διαφερει απο ενα φυσιολογικο εξαλλου μονο ενα χρειαζεται! Τωρα η ποιοτητα ειναι που παιζει ρολο και αυτο φανταζομαι πως φαινεται και στις εξετασεις. Σιγουρα εχει μεγαλυτερη επιτυχια η μικρογονιμοποιηση απο την σπερματεγχυση και ειδικα σε σοβαρα προβληματα που αφορουν το σπερμα. Δεν καταλαβα γιατι σκεφτεσαι το δοτη απο τι στιγμη που εχετε? εμεις χωρις κανενα ή μετρημενα στο ενα χερι και το εξαντλουμε το θεμα...

καλημερα και εδω!! δυστηχως μοριτσα μου η ποιοτητα δεν φαινεται στις εξετασεις.. ο λόγος των δικων μου αποβολων πχ συμφωνα με τους γιατρους μπορει και να ειναι λογω σπερματος οχι απαραιτητα επειδη ειναι απο βιοψια καθως οι περισσοτερες κοπελες απο εδω τα καταφερατε αλλα μπορει λεει να φταιει το dna του σπερματος και να μην προχωραει το εμβρυο αλλα αυτο ειναι κατι που δεν θα το ανακαλυψουμε ποτε καθως για να γινει αυτη η εξεταση (κατακερματισμος και αποπτωση dna) απαιτουνται δεκαδες σπερματοζωαρια.. οποτε τζιφος εκει.. ελπιζω απλα να ημουν ατυχη τιποτα παραπανω πια..

  • Μου αρέσει 1

Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!Έχουμε κανένα νέο απο την Ευχούλα;;;

Sunty νομίζω είχαμε μιλήσει παλιότερα στο φόρουμ(δεν θυμάμαι καλά).Μία κοπέλα που μιλούσαμε στο ίδιο θέμα (αζωοσπερμία) στο φόρουμ προχώρησε σε σπερματέγχυση με δότη και νομίζω πέτυχε με την τρίτη σε φυσικό κύκλο.Παίζει να έχει γεννήσει κιόλας τώρα που σου γράφω, έχουμε χάσει επαφές.

το vivianaki τα εχει καταφερει με σπερματεγχυση ετσι και τωρα ειναι εγκυουλα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες! Ρηνούλα τα λόγια σου βάλσαμο! πραγματικό ! Μαίρη μου ξέρεις ότι συμμερίζομαι πολύ τις απόψεις σου άλλωστε οι ιστορίες μας μοιάζουν πολύ γι αυτό πιστεύω ακράδαντα ότι το τέλος θα είναι θετικό και παράλληλα ευτυχισμένο για εμάς.

Μοριτσα , Ευχουλα , Ρωξάνη,Μελανια είστε οι οδηγοί μας πια.....εμείς ακολουθούμε!!!!!!!! Πραγματικά Ρωξάνη όπως τα λες στη Sunty είναι έχουμε κ υψηλά ποσοστά στην ομάδα!!!!!!!!!!

Sunty αυτό που ρωτάς τοείχα συζητήσει πολύ& έχω μιλήσεικαι με διαφορετικούς γιατρούς όχι μόνογυναικολόγους. Αυτό πουέχω καταλάβει είναι ότι δυστυχώς η μείωση επηρεάζει και την ποιότητα. Δηλαδήτο γεγονός ότι μειώνεται το σπέρμα δεν σημαίνει ότι αυτά που μένουν ας πούμε τα 6 σπερματοζωάρια είναι μια χαρά & υγιή& έτοιμα για γονιμοποίηση. Ο λόγος που μειώνει το σπέρμα επηρεάζει κ την ποιότητα του. Για αυτό και δεν είναι εύκολο να μείνουμε με εξωσωματική. Αλλιώς 1 μόνο χρειάζεται. Ένα βρίσκουμε όλες. Παρόλα αυτά η βιοψία είναι πολύ σοβαρή λύση στο πρόβλημα μας . Ισως λίγο επίπονη για τον συζηγο αλλά

με πολλες πιθανότητες όωπς θα δεις κ με τα κορίτσια εδώ!

φιλια σε όλες

ολιναρα μου!! το ξερω!!! μεσα μου πιστευω οτι το τελος θα ειναι χαρμοσυνο αλλα πραγματικα δεν αντεχω να αργησει πολυ.. εχω χασει τον εαυτο μου πια! δεν με αναγνωριζω!! τι να πω ο Θεός ξερει... για αλλους ο δρομος ειναι κατηφορα για αλλους χωματοδρομος... αλλα...

εχουμε τζιπ!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

o θεος μαιρη μου δεν αφηνει κανεναν.......κ κυριως τους ανθρωπους που οτι κανουνε το κανουμε με πολυ αγαπη κ πονο μαζι!!!!κ οχι επι πτωματων!!!!εγω κ εγω συνυφαδα που εγινε καταλαθος....δηλαδη ταειχαν 7 μηνες κ εμεινε εγκυος κ αναγκαστηκα την παντρευτηκε!!!κ εκλαψα πολυ στην αρχη γιατι εγινε οταν εγω εμαθα το προβλημα μας κ με πηρε απο κατω!!!!πολυ απο κατω!!!για αρκετο καιρο!!!!κ μια μερα ξυπνησα κ ειπα τι κανω;για ποιον λογο κλαιω;ζηλευω η καταριεμαι;τι να ζηλεψω;μια κοπελιτσα που στο ανθος της ηλικιας της,τα καλυτερα χρονια της ζωης της 19 χρονων που λεει οτι εμεινε εγκυος καταλαθος;που δεν θα μαθει ποτε γιατι την παντρευτηκε ο αλλος απο αγαπη η απο υποχρεωση;οχι....κουκλα μου ειμαι τυχερη!!!!!που εχω εναν ανθρωπο διπλα μου που μαγαπαει τοσο πολυ........που με σκεφτεται τοσο πολυ.....που δεν μου χαλαει χατηρι ποτε......που μεχει σαν εικονισμα.........που ειναι παντα διπλα μου......ππου με παντρευτηκε γιατι δεν μπορουσε να ζησει χωρις εμενα........που δωσαμε υποσχεση εν'οψη κυριου οτι θα μαστε μαζι κ στις πικρες κ στις χαρες....κ ζησαμε πολλες χαρες.....ας ζησουμε κ μια πικρα.....μπορει ναναι η μεγαλυτερη αλλα ειμαστε ενα.....το προβλημα μας μας ενωσε.....κ θα τα καταφερουμε....κ οταν θα γινει αυτο θα ζουμε σαν ενα την καθε στιγμη μας μαζι με το μωρο μας.........ενα μωρο που θα γεννηθει με τοση αγαπη κ τοση λαχταρα απο τους γονεις του..........κ τοτε θα λεμε μονο:να εχουμε την υγεια μας θεε μου για να το μεγαλωσουμε!!!!!ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ......ΟΛΕΣ!!!!ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ!!!!!ΓΙΑΥΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.....ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ..........:lol:ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΑΓΑΠΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

rinoula πραγματικα βαλσαμο τα λόγια σου σε ευχαριστουμε πολυ.. εισαι πολυ γλυκια και σου αξιζει να γινεις μανουλα.. εγω εχω πια τοση οργη μεσα μου με αυτα που συμβαινουν γυρω μου που νομιζω οτι εχω γινει "κακος ανθρωπος" και οπως ελεγα και στη μακαροναδα πως να με ακουσει ο Θεος!! αλλα εχετε δικιο δεν πρεπει να δηλητηριαζουμε τη ψυχη μας γιατι απλα ολα μετα θα ειναι ενα κακο ονειρο.. θα εχουμε το παιδακι μας τον αντρα μας την οικογενεια μας και ολα θα ειναι αγγελικα πλασμενα.. αλλα μεχρι τοτε τη θεση αυτων των χαρουμενων συνασθηματων εχει παρει η οργη η θλιψη, η αγανακτηση, η απαισιοδοξια και δως του νευρα με το παραμικρο και τσακωμοι.. αλλα πρεπει να αντεξουμε πρεπει να βγουμε δυνατοι απο ολο αυτο!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μοριτσα καλημερα. Θα σου πω γιατί σκέφτομαι για δότη: διάβασα σε ένα site γνωστού κέντρου εξωσωματικής ότι οι πιθανότητες αυξάνονται πολύ με χρήση δότη. Την τελευταία φορά έπιασα αλλά απέβαλλα και μου είπαν ότι έφταιγε το έμβρυο. Δεν ήταν δυνατό για να προχωρήσει. Δεδομένου ότι ο σύζυγος βγάζει καμιά 10καριά και όχι πάντα καλά σε κινητικότητα, δεδομένου της ηλικίας της δικής μου (42), του γεγονότος ότι δεν θέλω να κάνω προσπάθειες μεχρι να πετύχω (άλλες 1-2 το πολύ) λεω να προχωρήσω με σπέρμα δότη μπας και αυξήσω τις πιθανότητες. Αλλωστε μου το έχουν προτείνει όλοι οι γιατροί βλέποντας τις εξετάσεις. Τα δικά μου ωάρια είναι πολύ καλά για την ηλικία μου, επομένως παλεύεται το θέμα από μεριάς μου. Ευτυχώς ο σύζυγος συμφωνεί για δότη και μαλιστα χωρίς κανένα ενδοιασμό.

sunty μιου εγω θα σου πω οτι κοπελες εδω εμειναν εγκυες και με ακινητα σπερματοζωαρια...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sunty, η Μαίρη έχει δίκιο. Ειδικά σε αυτή την ομάδα έχουν γίνει πολλά θαύματα! Από την άλλη συμμερίζομαι την ανάγκη για άμεση επιτυχία.

Και εμένα ο προηγούμενος γιατρός μου πρότεινε δότη & μάλιστα το συζητήσαμε αρκετά (παρόλο που ο άντρας μου δεν ήθελε ούτε να το ακούσει). Ο γιατρός ήταν πολύ απόλυτος ότι μάλλον είναι η μοναδική μας λύση……..

Είμαι 34 και έδωσα ακόμα λίγο χρόνο. Ο άντρας μου έκανε κυρσοκύλη, βιοψία & κάνει θεραπεία με nolvadex. Μετά το Πάσχα (χρειάζεται ένα τρίμηνο για να ανανεωθεί το σπέρμα) θα ξέρουμε εάν είχα δίκιο εγώ ή ο παλαιός γιατρός μας. (άλλαξα γιατρό και ο νέος μαζί με τον ουρολόγο μας πρότειναν αυτή τη θεραπεία/εγχείρηση).

Πάντως από όσα έχω διαβάσει με σπερματέγχυση έχει πολλές πιθανότητες ο δότης.

Link to comment
Share on other sites

Με σπερματέγχυση υπάρχουν πολλές πιθανότητες επιτυχίας αν είσαι μικρή σε ηλικία και έχεις και ανοιχτές σάλπιγγες. Εγώ δεν είμαι μικρή σε ηλικία, επίσης οι σάλπιγγές μου είναι ανοιχτές μεν αλλά έχω περικωδωνικές συμφύσεις. Δεν είναι τόσο εύκολη η σύλληψη φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Sunty μου αν και οι δύο σας το αποδέχεστε κάντε μία εξωσωματική με σπέρμα δότη.Απο το να πληρώνεται το σπέρμα, τον γιατρό και το κέντρο κάθε φορά που μπορεί και να πάρει και καιρό οικονομικά μπορεί να σας πάει το ίδιο.Θα χρειαστείτε λιγότερο δείγμα μόνο για 1 ή 2 φορές και θα σας περισσέψουν και έμβρυα για αδελφάκι αν όλα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!Κορίτσια μπαίνω στο νοσοκομείο σήμερα νιώθω κάποιες συσπάσεις και θα με κρατήσουν εκεί.Αν μπορέσω θα σας στείλω νέα!!

Κοριτσάκι μου όλα να πάνε καλά και για τους τρεις σας. Έχεις φτάσει σε πολύ καλή εβδομάδα ότι και να γίνει οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου. Αν και λογικά θα σε κρατήσουν για λίγες μέρες και θα γυρίσετε σπιτάκι σας.

Περιμένουμε νέα σου και σε σκεφτόμαστε!

Πρώτα η Ευχούλα, τώρα σιγά σιγά εσύ, έχω αρχίσει να αγχώνομαι γιατί έρχεται η σειρά μου σύντομα!:shock:;):P

Link to comment
Share on other sites

Μελανια μου σου εύχομαι Ότι καλύτερο κοριτσάκι μου ! Με το καλο να πω ; Αν πρέπει να κρατηθούν ακόμα στην κοιλιτσα σου , σου εύχομαι αυτο ! Περιμενουμε νέα σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Κορίτσια μπαίνω στο νοσοκομείο σήμερα νιώθω κάποιες συσπάσεις και θα με κρατήσουν εκεί.Αν μπορέσω θα σας στείλω νέα!!

Έφτασε ο καιρός! Όλα θα πανε καλα, μην ανησυχείς! Με το καλο λοιπον να δεχτεις τα μωρακια σου :D :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Κορίτσια μπαίνω στο νοσοκομείο σήμερα νιώθω κάποιες συσπάσεις και θα με κρατήσουν εκεί.Αν μπορέσω θα σας στείλω νέα!!

Melania με το καλό αγαπη μου!!! ο επομενος αντρας της ζωης σου και η γυναικα της ζωης σου ετοιμαζονται για τη μεγαλη εξοδο!! με το καλο να κρατήσετε τα διδυμάκια σας στην αγκαλια σας!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...