Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ αυτή η βιταμίνη D,ειλικρινά το τι έχω διαβάσει εδω δε λέγεται!Πονάει το κεφάλι? Πάρε D. Έχεις άστατη περίοδο?Παρε D.Δεν έπιασε η βαφή τις άσπρες τρίχες?Παρε D.Δεν σου πέτυχε η μπεσαμέλ? Μάντεψε: ΠΑΡΕ D. Είναι πολύ σημαντική,αλλά κάπου ώπα δλδ🤣

      Αχχαχα χαχαχα με έκανες και γέλασα τόσο πολύ! Δεν έπιασε η βαφή στις άσπρες τρίχες!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα για D γιατί αν αρχίσω να διαβάζω και για βιταμίνες θα αποτρελαθω χαχαχα!!! Παρόλα αυτά έκανα 3μηνη θεραπεία από τον ενδοκρινολόγο μου.

      πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αχχαχαχαχαχχαχα με τη μπεσαμελ έκλαψα...αλλά πόσο καλά τα λες..αχαχαχχα Αλλά άλλη τρελή και εγώ που τα έψαχνα όλα...και έψαχνα να πάρω μια βιταμίνη  γαι να ενισχύσω τη γονιμοτητα που να έχει οπωσδήποτε και d3 επαρκή μέσα...μας έχει καταστρέψει το ίντερνετ...χαχαχαχα

      Ξέρεις το πιο αστείο είναι ότι μας έχει καταστρέψει αλλά εμείς εκειιι συνεχίζουμε να ψάχνουμε!!!

      πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Ευτυχώς δεν παρεξηγει γιατί υπάρχουν γιατροί που το θεωρούν προσβολή να διαβάζεις και να μην τους ακούς...ενώ δεν είναι πως δεν ακούμε το γιατρό...αλλά ότι μας τρώει το άγχος...τέλος πάντων...εμένα πάντα με βοηθούσε να ψαχνω και να ενημερώνομαι...ακόμα και αν κάποιες φορέα αυτά π διαβάζω με αγχώνουν...νοιώθω πιο καλά να εχω μια ιδέα...

      Εγώ είμαι καλά...έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό και φυσικά σήμερα είμαι μες στο άγχος...έτσι σε κάθε υπέρηχο μέχρι να δω πως είναι καλα όλα.. 

      Καλά ναι ισχύει ότι κάποιοι παρεξηγούνται πολύ αλλά όντως εμείς το κάνουμε από το άγχος όχι για αμφισβήτηση! Με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος όλα θα ναι μια χαρά τίποτα μην σε αγχωνει 🧡

      • Ευχαριστώ 1
      • Χαχα 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Συμφωνω απολυτα ρηνουλα! ασχετα αν δεν ειναι τοσο ευκολο να τους αγνοησουμε και να επικεντρωθουμε στο προβλημα μας!! αυτο που ξερω εγω ειναι οτι θα γινουμε πολυ καλυτεροι γονεις απο καποιον που του ηρθε με μια φορα η κατα λαθος!! και αυτο γιατι θα εχουμε παιδευτει τοσο πολυ που θα εκτιμησουμε και με το παραπανω το παιδι σαν ερθει!!!! μακαρι να μη μας ταλαιπωρησει πολυ ακομα!! και εμας και ολα τα ζευγαρια του κοσμου που παλευουν!!

o θεος μαιρη μου δεν αφηνει κανεναν.......κ κυριως τους ανθρωπους που οτι κανουνε το κανουμε με πολυ αγαπη κ πονο μαζι!!!!κ οχι επι πτωματων!!!!εγω κ εγω συνυφαδα που εγινε καταλαθος....δηλαδη ταειχαν 7 μηνες κ εμεινε εγκυος κ αναγκαστηκα την παντρευτηκε!!!κ εκλαψα πολυ στην αρχη γιατι εγινε οταν εγω εμαθα το προβλημα μας κ με πηρε απο κατω!!!!πολυ απο κατω!!!για αρκετο καιρο!!!!κ μια μερα ξυπνησα κ ειπα τι κανω;για ποιον λογο κλαιω;ζηλευω η καταριεμαι;τι να ζηλεψω;μια κοπελιτσα που στο ανθος της ηλικιας της,τα καλυτερα χρονια της ζωης της 19 χρονων που λεει οτι εμεινε εγκυος καταλαθος;που δεν θα μαθει ποτε γιατι την παντρευτηκε ο αλλος απο αγαπη η απο υποχρεωση;οχι....κουκλα μου ειμαι τυχερη!!!!!που εχω εναν ανθρωπο διπλα μου που μαγαπαει τοσο πολυ........που με σκεφτεται τοσο πολυ.....που δεν μου χαλαει χατηρι ποτε......που μεχει σαν εικονισμα.........που ειναι παντα διπλα μου......ππου με παντρευτηκε γιατι δεν μπορουσε να ζησει χωρις εμενα........που δωσαμε υποσχεση εν'οψη κυριου οτι θα μαστε μαζι κ στις πικρες κ στις χαρες....κ ζησαμε πολλες χαρες.....ας ζησουμε κ μια πικρα.....μπορει ναναι η μεγαλυτερη αλλα ειμαστε ενα.....το προβλημα μας μας ενωσε.....κ θα τα καταφερουμε....κ οταν θα γινει αυτο θα ζουμε σαν ενα την καθε στιγμη μας μαζι με το μωρο μας.........ενα μωρο που θα γεννηθει με τοση αγαπη κ τοση λαχταρα απο τους γονεις του..........κ τοτε θα λεμε μονο:να εχουμε την υγεια μας θεε μου για να το μεγαλωσουμε!!!!!ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ......ΟΛΕΣ!!!!ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ!!!!!ΓΙΑΥΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.....ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ..........:lol:ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΑΓΑΠΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

o θεος μαιρη μου δεν αφηνει κανεναν.......κ κυριως τους ανθρωπους που οτι κανουνε το κανουμε με πολυ αγαπη κ πονο μαζι!!!!κ οχι επι πτωματων!!!!εγω κ εγω συνυφαδα που εγινε καταλαθος....δηλαδη ταειχαν 7 μηνες κ εμεινε εγκυος κ αναγκαστηκα την παντρευτηκε!!!κ εκλαψα πολυ στην αρχη γιατι εγινε οταν εγω εμαθα το προβλημα μας κ με πηρε απο κατω!!!!πολυ απο κατω!!!για αρκετο καιρο!!!!κ μια μερα ξυπνησα κ ειπα τι κανω;για ποιον λογο κλαιω;ζηλευω η καταριεμαι;τι να ζηλεψω;μια κοπελιτσα που στο ανθος της ηλικιας της,τα καλυτερα χρονια της ζωης της 19 χρονων που λεει οτι εμεινε εγκυος καταλαθος;που δεν θα μαθει ποτε γιατι την παντρευτηκε ο αλλος απο αγαπη η απο υποχρεωση;οχι....κουκλα μου ειμαι τυχερη!!!!!που εχω εναν ανθρωπο διπλα μου που μαγαπαει τοσο πολυ........που με σκεφτεται τοσο πολυ.....που δεν μου χαλαει χατηρι ποτε......που μεχει σαν εικονισμα.........που ειναι παντα διπλα μου......ππου με παντρευτηκε γιατι δεν μπορουσε να ζησει χωρις εμενα........που δωσαμε υποσχεση εν'οψη κυριου οτι θα μαστε μαζι κ στις πικρες κ στις χαρες....κ ζησαμε πολλες χαρες.....ας ζησουμε κ μια πικρα.....μπορει ναναι η μεγαλυτερη αλλα ειμαστε ενα.....το προβλημα μας μας ενωσε.....κ θα τα καταφερουμε....κ οταν θα γινει αυτο θα ζουμε σαν ενα την καθε στιγμη μας μαζι με το μωρο μας.........ενα μωρο που θα γεννηθει με τοση αγαπη κ τοση λαχταρα απο τους γονεις του..........κ τοτε θα λεμε μονο:να εχουμε την υγεια μας θεε μου για να το μεγαλωσουμε!!!!!ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ......ΟΛΕΣ!!!!ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ!!!!!ΓΙΑΥΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.....ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ..........:lol:ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΑΓΑΠΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

Ρινούλα μου τι όμορφα λογάκια είναι αυτά. Έχω συγκινηθεί πολύ. Λες σημαντικές αλήθειες, απλά καμιά φορά μας καταλαμβάνει ο εγωισμός και δεν βλέπουμε τα πράγματα με αυτή την λογική πλευρά.

Όλες θα τα καταφέρουμε, είναι σίγουρο. Και το μωράκι μας θα μας κάνει να αισθανθούμε στο έπακρο την ουσία της μητρότητας και της αγάπης. Γιατί θα έχουμε πονέσει μέχρι να το αποκτήσουμε, λίγο ή πολύ, και σαν το αποκτήσουμε θα είναι για εμάς τόοοσο σημαντικό, πιο θαύμα κι από θαύμα.

Ελπίζω να είστε όλες καλά!


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρινούλα μου τι όμορφα λογάκια είναι αυτά. Έχω συγκινηθεί πολύ. Λες σημαντικές αλήθειες, απλά καμιά φορά μας καταλαμβάνει ο εγωισμός και δεν βλέπουμε τα πράγματα με αυτή την λογική πλευρά.

Όλες θα τα καταφέρουμε, είναι σίγουρο. Και το μωράκι μας θα μας κάνει να αισθανθούμε στο έπακρο την ουσία της μητρότητας και της αγάπης. Γιατί θα έχουμε πονέσει μέχρι να το αποκτήσουμε, λίγο ή πολύ, και σαν το αποκτήσουμε θα είναι για εμάς τόοοσο σημαντικό, πιο θαύμα κι από θαύμα.

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

σε ευχαριστω πολυ....λεω οτι νιωθω!!!ολες περναμε δυσκολα....κ η καθεμια περνει απο την αλλη δυναμη!!!!κ ελπιδα!!!!!κ ολες ξερω οτι χαιρομαστε διπλα κ τριπλα μολις καποια απο δω μεσα μενει εγκυος!!!!!!κ ζουμε μαζι της τη χαρα της σαν να ταν δικια μας...κ περνουμε κουραγιο απο αυτο κ πεισμονουμε πιο πολυ....κ το αντιθετο καθε φορα που ακουμε αρνητικη χοριακη ειναι σαν να το ζουμε μαζι....:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρινουλα καλυτερα απ'οσο το διατυπωσες δεν γινοταν. Με συγκινησες γιατι ειναι η αληθεια! Ειμαστε τυχερες που εχουμε διπλα μας τους αντρες μας που μας αγαπουν πραγματικα. Εγω νιωθω τυχερη που εχω αυτον τον ανθρωπο διπλα μου και καθε μερα προσευχομαι να ειναι γερος. Αν κοιταξουμε γυρω μας ποσα ζευγαρια ειναι μαζι και με παιδια, αλλα στην πραγματικοτητα χωρια και ο καθενας για την παρτη του, νιωθεις πως εισαι απο αλλο πλανητη!

Ολοι μας εχουμε ακουσει διαφορα απο το περιγυρο μας που μας στεναχωρουν και μας πικραινουν αλλα τα κανουμε περα και κοιταμε να εχουμε γυρω μας ανθρωπους που μας νοιαζονται και μας αγαπουν πραγματικα! Θετικη σκεψη και πιστη,ολα θα τα ξεπερασουμε!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα.

Να μπω και γω στη συζήτησή σας γιατί και ο δικός μου άντρας έχει σοβαρή ολιγοσπερμία, οπότε δύσκολα τα πράγματα. Επειδή δεν έχω παρακολουθ'ησει όλες τις ιστορίες των κοριτσιών, εσείς όλες έχετε άντρες με αζωοσπερμία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moritsa και Rinoula ειναι πολυ ωραια αυτα που λετε. Και εχετε πολυ δικιο!

Και εγω αισθανομαι ευτυχισμενη για τον ανθρωπο που εχω διπλα μου και για τη σχεση μας που εχει δοκιμαστει με επιτυχια και με αυτην αλλα και με αλλες δυσκολιες!

Μακαρι αυτην την αισιοδοξια σας να μπορεσουν να τη νιωσουν ολα τα κοριτσια που δοκιμαζονται και ευχομαι να τα καταφερουν να γινουν μανουλες συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα.

Να μπω και γω στη συζήτησή σας γιατί και ο δικός μου άντρας έχει σοβαρή ολιγοσπερμία, οπότε δύσκολα τα πράγματα. Επειδή δεν έχω παρακολουθ'ησει όλες τις ιστορίες των κοριτσιών, εσείς όλες έχετε άντρες με αζωοσπερμία;

Καλησπερα! Ολες οσες ειμαστε εδω εχουμε σοβαρα προβληματα με το σπερμα και οι περισσοτερες αζωσπερμια. Οποτε κανουμε εξωσωματικη μετα απο βιοψια στις περισσοτερες περιπτωσεις.

Οπως λες δυσκολα τα πραγματα αλλα οχι ακατορθωτα καθως τα ποσοστα επιτυχιας μας ειναι πολυ καλα!

Καλη επιτυχια, καλη ψυχολογια και ψυχραιμια θα σου ευχηθω!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν θέλω να κάνω και πολλές, έχω κανει ήδη μία, έπιασα και απέβαλλα και δύο φυσικούς κύκλους χωρίς αποτέλεσμα σκέφτομαι και για δότη. Σπερματέγχυση κυρίως αλλά και εξωσωματική αν δω και αποειδώ.

Εσείς ε΄χετε κανει με δότη ή το σκέφτεστε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν θέλω να κάνω και πολλές, έχω κανει ήδη μία, έπιασα και απέβαλλα και δύο φυσικούς κύκλους χωρίς αποτέλεσμα σκέφτομαι και για δότη. Σπερματέγχυση κυρίως αλλά και εξωσωματική αν δω και αποειδώ.

Εσείς ε΄χετε κανει με δότη ή το σκέφτεστε;

Αν δεν κανω λαθος δεν εχει χρειαστει να δοκιμασει καμια κοπελα ακομα με δοτη.

Εστω και ελαχιστα σπερματοζωαρια εχουμε βρει ολες με βιοψια και με αυτα προσπαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας: σας έχουν πει ότι μειώνονται οι πιθανοτητες επιτυχίας με ένα αζωοσπερμικό σπέρμα απ΄ ότι με ένα φυσιολογικό ή είναι ίδιες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε όλες! Ρηνούλα τα λόγια σου βάλσαμο! πραγματικό ! Μαίρη μου ξέρεις ότι συμμερίζομαι πολύ τις απόψεις σου άλλωστε οι ιστορίες μας μοιάζουν πολύ γι αυτό πιστεύω ακράδαντα ότι το τέλος θα είναι θετικό και παράλληλα ευτυχισμένο για εμάς.

Μοριτσα , Ευχουλα , Ρωξάνη, Μελανια είστε οι οδηγοί μας πια .....εμείς ακολουθούμε!!!!!!!! Πραγματικά Ρωξάνη όπως τα λες στη Sunty είναι έχουμε κ υψηλά ποσοστά στην ομάδα!!!!!!!!!!

Sunty αυτό που ρωτάς το είχα συζητήσει πολύ & έχω μιλήσει και με διαφορετικούς γιατρούς όχι μόνο γυναικολόγους. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δυστυχώς η μείωση επηρεάζει και την ποιότητα. Δηλαδή το γεγονός ότι μειώνεται το σπέρμα δεν σημαίνει ότι αυτά που μένουν ας πούμε τα 6 σπερματοζωάρια είναι μια χαρά & υγιή & έτοιμα για γονιμοποίηση. Ο λόγος που μειώνει το σπέρμα επηρεάζει κ την ποιότητα του. Για αυτό και δεν είναι εύκολο να μείνουμε με εξωσωματική. Αλλιώς 1 μόνο χρειάζεται. Ένα βρίσκουμε όλες. Παρόλα αυτά η βιοψία είναι πολύ σοβαρή λύση στο πρόβλημα μας . Ισως λίγο επίπονη για τον συζηγο αλλά

με πολλες πιθανότητες όωπς θα δεις κ με τα κορίτσια εδώ!

φιλια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας: σας έχουν πει ότι μειώνονται οι πιθανοτητες επιτυχίας με ένα αζωοσπερμικό σπέρμα απ΄ ότι με ένα φυσιολογικό ή είναι ίδιες;

καλημερα! Επειδη εμεις κανουμε μικρογονιμοποιηση δε διαφερει απο ενα φυσιολογικο εξαλλου μονο ενα χρειαζεται! Τωρα η ποιοτητα ειναι που παιζει ρολο και αυτο φανταζομαι πως φαινεται και στις εξετασεις. Σιγουρα εχει μεγαλυτερη επιτυχια η μικρογονιμοποιηση απο την σπερματεγχυση και ειδικα σε σοβαρα προβληματα που αφορουν το σπερμα. Δεν καταλαβα γιατι σκεφτεσαι το δοτη απο τι στιγμη που εχετε? εμεις χωρις κανενα ή μετρημενα στο ενα χερι και το εξαντλουμε το θεμα...


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μοριτσα καλημερα. Θα σου πω γιατί σκέφτομαι για δότη: διάβασα σε ένα site γνωστού κέντρου εξωσωματικής ότι οι πιθανότητες αυξάνονται πολύ με χρήση δότη. Την τελευταία φορά έπιασα αλλά απέβαλλα και μου είπαν ότι έφταιγε το έμβρυο. Δεν ήταν δυνατό για να προχωρήσει. Δεδομένου ότι ο σύζυγος βγάζει καμιά 10καριά και όχι πάντα καλά σε κινητικότητα, δεδομένου της ηλικίας της δικής μου (42), του γεγονότος ότι δεν θέλω να κάνω προσπάθειες μεχρι να πετύχω (άλλες 1-2 το πολύ) λεω να προχωρήσω με σπέρμα δότη μπας και αυξήσω τις πιθανότητες. Αλλωστε μου το έχουν προτείνει όλοι οι γιατροί βλέποντας τις εξετάσεις. Τα δικά μου ωάρια είναι πολύ καλά για την ηλικία μου, επομένως παλεύεται το θέμα από μεριάς μου. Ευτυχώς ο σύζυγος συμφωνεί για δότη και μαλιστα χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχουμε κανένα νέο απο την Ευχούλα;;;

Sunty νομίζω είχαμε μιλήσει παλιότερα στο φόρουμ(δεν θυμάμαι καλά).Μία κοπέλα που μιλούσαμε στο ίδιο θέμα (αζωοσπερμία) στο φόρουμ προχώρησε σε σπερματέγχυση με δότη και νομίζω πέτυχε με την τρίτη σε φυσικό κύκλο.Παίζει να έχει γεννήσει κιόλας τώρα που σου γράφω, έχουμε χάσει επαφές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...